مدیرکل هواشناسی خوزستان از ادامه بارش پراکنده در شمال استان و آغاز بارش قابل ملاحظه از روز یکشنبه هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به ورود و فعالیت سامانه بارشی از شب گذشته به خوزستان، اظهار کرد: شب گذشته در بیشتر شهرها شاهد بارندگی بودیم و بارش پراکنده همچنان در شمال خوزستان ادامه دارد.

وی افزود: بارش اصلی این سامانه از روز یکشنبه هفته آینده آغاز و تا دوشنبه ادامه خواهد داشت. بارش‌ها را در اکثر نقاط شاهد خواهیم بود ولی در شمال و شرق خوزستان شدت بیشتری دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: برای فردا وزش شدید باد لحظه‌ای تا 40 کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود. با این وجود به دلیل اینکه زمین رطوبت کافی را در بارندگی‌ها دریافت کرده احتمال فعال شدن شدید کانون‌های گرد و خاک وجود ندارد و تنها احتمال دارد به صورت موقت دید افقی در برخی شهرها از جمله آبادان، خرمشهر و شادگان به 3 تا 4 کیلومتر برسد.

بهادری گفت: در شبانه‌روز گذشته آغاجاری با 26 درجه سانتی گراد و بستان با 9 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان خوزستان بودند. تغییرات دمای هوای امروز اهواز نیز بین 17 تا 25 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

 

 محمود محمد قلی پورگفت: الگوهای هواشناسی نشان می دهد که از عصر فردا گلستان تحت تاثیر سامانه ناپایدار قرار می گیرد.

 

وی افزود: با ورود این سامانه از شب شاهد افزایش ابر، وزش باد شدید بین ۶۵تا ۷۵کیلومتر بر ساعت، بارش متناوب باران، رعد و برق، در نواحی کوهستانی بارش برف و در برخی از مناطق  پدیده مه غلیظ خواهیم بود.

 

وی ادامه داد: برای یکشنبه شب و روز دوشنبه اختلال در تردد جاده های کوهستانی استان دور از انتظار نیست.

 

محمد قلی پور گفت: این سامانه ناپایدار از روز سه شنبه به تدریج از فراز استان عبور خواهد کرد.

 

 

 

 نوشتن دیدگاه