پایگاه عدالت خواهان"بخاطر پیروزی های سپاه و مدافعان حرم و جبهه مقاومت در سوریه امروز می بینیم استکبار جهانی خودش را رسوا کرده و به کمک داعشیان و تروریست های وحشی آمده و سوریه را مورد هدف موشک های خودش قرار داده است و همانطور که پیش بینی می شد آنچه که در این حمله هوایی به سوریه اتفاق افتاد خسران و ضرر برای امریکا و اسرائیل بود که ......

 


به گزارش پایگاه عدالت خواهان"نمازجمعه این هفته ( 31  فروردین ١٣٩٧  ) شهرستان عباس آباد شمال کشور همچون گذشته به امامت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه  انقلابی برگزار گردید.متن مشروح خطبه دوم بدین شرح میباشد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته ،یاوران همیشگی آدینه را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
ماه شعبان فرصتی است برای تمرین تقوا و زدودن دل از همه آن چیزهایی که جای خدا را در قلب گرفته است و انسان را در زمره غافلان قرار داده است. که اگر کسی بتواند به تعبیر مقام معظم رهبری قلب خودش را تعمیر کند و غیر خدا را از آن خارج کند تابش انوار ربوی را در انوار خودش خواهد دید که این در ماه شعبان هم آسان تر است و هم بهتر اتفاق می افتد.
انقلاب‌‌ایران،انقلاب فرهنگی
انقلاب اسلامی برای همین اهداف متعالی ایجاد گردیده است آنچه انقلاب اسلامی را با همه انقلاب های دیگری که در دنیا اتفاق افتاده است متمایز می کند همین اتکای به مبانی بلند متعالی اسلامی است.
انقلاب اسلامی برای ایجاد فرهنگ دینی در کشور و ایجاد تقوای الهی در مردم و در مسئولین و برای ایجاد فضای معنوی و الهی در تمامی ابعاد جامعه بود.سالروز انقلاب فرهنگی در سال 1359 را در پیش داریم باید بدانیم که انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود،استقلال یک ملت با استقلال فرهنگی تامین می شود و توسعه اقتصادی از توسعه فرهنگی نشأت می گیرد،اگر فرهنگ اسلامی در جامعه پیاده شود کشور ما از هر نظر پیشرفت خواهد کرد لذا انقلاب فرهنگی را از دانشگاه ها آغاز کردند چرا که تحول فرهنگی جامعه از دانشگاه است.ملاک ارزیابی اسلامی شدن دانشگاه ها به خروجی آنها است باید ببینیم در کنار علم آیا ایمان هم وجود دارد؟


در کنار آموزش فرزندانمان ،تربیت اسلامی هم هست؟ اگر خروجی دانشگاه هایمان اسلامی بشود آن وقت مسئولین ما اسلامی می شوند،اهل تقوا خواهند بود به دنبال دین و دیانت و عدل و عدالت می روند نه مثل برخی ها به دنبال اختلاس و سرقت و دزدی از بیت المال و مال مردم خوری و اشرافیگری بروند که در شأن جمهوری اسلامی نیست.
وقتی مسئولین یک کشور به سوی دین و دینداری حرکت کنند جامعه جامعه دینی،دیندار و جامعه دینمدار می شود و مردم جامعه به سوی دین می روند که به قول معروف «الناس على دین ملوكهم» مردم جامعه به مسئولین شان نگاه می کنند اگر مسئولین دیندار باشند؟ اگر مسئولین اهل نماز و مسجد و جمعه و جماعات و منبر و محراب باشند آن وقت جامعه ،جامعه دینی می شود اگر مسئولین اراده شان بر این باشد که با هنجارشکنی ها مبارزه کنند،با بدحجابی،بی دینی مقابله کنند و ارزش ها را حفظ کنند آن وقت جامعه ،جامعه اسلامی می شود،جامعه جامعه دینی می شود.


اگر مسئولین خودشان نماد دین بشوند و زندگی شان نمود دین باشد آن وقت مردم ما مردم دینی خواهند بود،آن وقت ماه های معنوی و مناسبت های معنوی اثرات معنوی ایجاد می کند مثل ماه شعبان و مثل میلاد با برکت آقا حسین بن علی و آقا امام سجاد و میلاد حضرت ابوالفضل العباس اینها جامعه را نورانی می کند.


جانبازان شایسته تجلیل ویژه
ولادت فرزند برومند آقا امیرالمومنین است،ابوالفضل عباسی که بعد از شهادت پدر بزرگوارش به همراه برادرش در نبرد کربلا شرکت کرد و بعد از جانبازی و قطع دو دستش به شهادت رسید که روز ولادت این شیرمرد کربلا و سنبل مقاومت و وفاداری و پرچم دار گذشت و فداکاری و جانبازی و ایثارگری را روز جانباز نامگذاری شده است در تجلیل از جانبازانی برآئیم که به قول مقام معظم رهبری جانبازان و مجروحان عزیزمان واقعا تجسم فداکاری اند. شهیدان زنده ای که حکایت شگفت آفرین آنها در میدان عرفان و حماسه موجب حیرت است.وقتی دشمن آتش در این سرزمین انداخت و شعله های سرکش و مغرور این آتش بخش وسعی از سرزمین سبز ما را فرا گرفت جمعی از فرزندان این دیار خود را به دل این آتش زدند و با آتش پنجه در پنجه افکندند و خود سوختن تا سرزمین و آئین شان سبز بماند آنها بدون هیچ هراسی دل به خدا و تن به طوفان سپردند و عضوی از بدن خود را به رسم هدیه تقدیم رب الارباب کردند که شایسته تجلیل اند.


فداکاری و ایثار همسران جانباز
حتی باید از همسران و خانواده جانبازان که در بالاترین رتبه های ایثار و فداکاری قرار دارند و پروانگان پاکبازی که بی ادعا بر گرد شمع وجود جانبازان مان در طوافند تجلیل گردد.


علت دشمنی وهجوم به پاسداران
سالروز ولادت سرور آزاد مردان جهان آقا حسین بن علی که روز پاسدار نامگذاری شد چرا که پاسداران انقلاب اسلامی با تأسی به شجاعت و مردانگی و استواری و ایمان و فضائل اخلاقی، حسین بن علی در راه حفظ آرمان های دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی حراست از تمامیت اراضی جمهوری اسلامی صحنه های فراموش نشدنی و حماسه های باشکوه آفریدند که این نهاد با پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل(ره) تأسیس شد که ارادت به این نهاد انقلابی در سخنان شان هویدا بود.
امام راحل(ره) می فرمود" شما پاسداران مثل جوانان های صدر اسلام هستید،ای کاش من هم یک پاسدار بودم،من از سپاه راضی هستم و به هیچ وجه نظرم برنمی گردد اگر سپاه نبود،کشور هم نبود. من پاسداران را بسیار عزیز و گرامی می دارم"
این بیان بنیان گذار جمهوری اسلامی درباره سپاه از نقش تعیین کننده این نهاد مقدس حکایت دارد که باعث دشمنی بدخواهان نسبت به این نهاد انقلابی شد.اگر نبود نقش تعیین کننده سپاه در خنثی سازی توطئه های اول انقلاب از قبیل غائله های تجزیه طلبی در مناطق قومیتی،تروریسم داخلی، غائله بنی صدرو کودتاهای پی در پی، سپاه اینگونه امروز مورد هجوم قرار نمی گرفت.


اگر نبود نقش سپاه و بسیج در تبدیل جنگ تحمیلی به دفاع مقدس و ناکام گذاشتن متجاوزان به ایران اسلامی، سپاه اینگونه امروز مورد هجوم قرار نمی گرفت.

اگر نبود نقش سپاه در شکست طرح ها ،سیاست ها و برنامه های امریکا در خاورمیانه از جمله در عراق و افغانستان و لبنان،سوریه،یمن و سرزمین های اشغالی فلسطین، سپاه

اینگونه امروز مورد هجوم قرار نمی گرفت.که دشمنان خارجی به نحوی و دوستان داخلی به نحو دیگری به سپاه حمله ور می شوند.

اگر نبود نقش مهم و تاثیرگذارسپاه در امر سازندگی کشور و پیشبرد پروژه ای ملی در راستای خنثی سازی توطئه های تحریم اقتصادی کشور و توانمند سازی قدرت دفاعی و موشکی کشور که به دست سپاه انجام گرفته است سپاه اینگونه مورد خشم و غضب امریکا و ایادی و اذنابش قرار نمی گرفت که این نهاد مقدس را امروز در لیست سیاه تروریست قرار دادند.

اگر نبود نقش سپاه و بسیج پرتوان در خنثی سازی جنگ نرم ،فتنه 88 و افشای ماهیت واقعی فتنه گران و منحرفان از خط اصیل انقلاب اسلامی ،سپاه اینگونه امروز مورد هجوم قرار نمی گرفت.
نقش سپاه در آموزش و مشاوره و بسیج کردن مردم سوریه و عراق در مقابل داعشیان وحشی که باید گفت سپاه خار چشم دشمنان است.(تکبیرحضار)


رسوایی امریکاو حمایت از تروریسم
بخاطر پیروزی های سپاه و مدافعان حرم و جبهه مقاومت در سوریه امروز می بینیم استکبار جهانی خودش را رسوا کرده و به کمک داعشیان و تروریست های وحشی آمده و سوریه را مورد هدف موشک های خودش قرار داده است و همانطور که پیش بینی می شد آنچه که در این حمله هوایی به سوریه اتفاق افتاد خسران و ضرر برای امریکا و اسرائیل بود که آنقدر این حمله هوایی بی اثر بود که به هیچ وجه پیروزی نصیب شان نشد و دست امریکا و انگلیس و فرانسه در این مسئله رو شد و نقاب از چهره امریکا جنایتکار برداشته شد که از چهل سال پیش تا کنون علیه انقلاب اسلامی توطئه می کنند یک روزی به طبس حمله کردند که خدای عالم با سربازانی از طوفان شن آنها را سرکوب کرده همانطور که سپاه فیل سوار ابرهه خواستند خانه خدا را خراب کنند که با سربازانی از ابابیل و سنگریزه های داغ تمام لشکر ابرهه نابود شدند خدا فرمود" أَلَمْ تَرَ كَيْفَ فَعَلَ رَبُّكَ بِأَصْحَابِ الْفِيلِ أَلَمْ يَجْعَلْ كَيْدَهُمْ فِي تَضْلِيلٍ وَأَرْسَلَ عَلَيْهِمْ طَيْرًا أَبَابِيلَ تَرْمِيهِم بِحِجَارَةٍ مِّن سِجِّيلٍ " مگر ندیدید که چگونه با ابابیل و سنگریزه های داغ و آتشین سپاه ابرهه را نابود کردیم بدانید خدا همیشه حافظ دینش هست.خودش فرمود" إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ" دین و اسلام و قرآن را ما فرستادیم و خودمان حفظش می کنیم. چه کعبه خانه خدا در مکه و عربستان باشد چه حرم اهلبیت در سوریه و عراق باشد چه انقلاب اسلامی در ام القرای اسلام ایران باشد چه جبهه مقاومت و فرزندان انقلابی سوریه و لبنان و عراق باشد چه حقانیت اسلام در کشور شیعی یمن، موطن اویس قرن باشد خدا حفظش می کند.


همانطور که امروز با حمله هوایی می خواستند جبهه مقاومت را تارومار کنند،جبهه مقاومت سوریه را ازبین ببرند اما کور خواندند که با جشن و سرور مردم انقلابی سوریه بعد از حمله هوایی بسیار زیبا و شورانگیز و انقلابی بود که شکست استکبار جهانی و صهیونیست بین المللی را فریاد می زد که مردم سوریه قدرت نظامی آمریکا و انگلیس و فرانسه را به سخره گرفتند و توان موشکی این سه کشور را به بازی گرفتند و دستاورد خوبی برای جریان انقلابی بود و دستاورد خوبی برای مقاومت اسلامی به همراه داشت اینکه اگر وحدت باشد،اگر مقاومت باشد،اگر ایستادگی باشد،اگر جهاد باشد،اگر مجاهده در راه خدا باشد فَإِنَّ حِزْبَ اللّهِ هُمُ الْغالِبُونَ
حزب الله همیشه پیروز است این وعده الهی است که تحقق پیدا کرد.(تکبیرحضار)


زخم زبانها به سپاه پاسداران انقلاب
امروز سربلندی ملت عراق و بسیج مردمی سوریه و مقاومت لبنان و انصارالله یمن و پیروزی انقلاب اسلامی را شاهدیم.
اگر جبهه مقاومت لبنان و عراق و سوریه،فاطمیون عزیز افغانستان و زینبیون پاکستان و سپاه قدس و مدافعان حرم نبودند امروز منطقه آسیا بلکه سرزمین عزیز ایران جولانگاه داعش و پیاده نظام های امریکا و متحدان غربی و عربی و عبری بوده که این سپاه پاسداران انقلاب و فرزندان مقاومت هستند که با تقدیم خون های خودشان، خون به دل استکبار کردند اما نمی دانم چرا دولت مرد ما با زخم زبان خود، خون به دل این نیروهای مخلص انقلابی می کند.
حتی می گوید: من نمی تواند بودجه نظامی دو ارتش را تأمین کنم.
باید به رئیس دولت گفت : امنیتی که سپاه برای ما ایجاد می کند چقدر قیمت دارد،قیمتش چقدر است؟ قیمتش به اندازه خون شهدای ماست.جان بچه ها و فرزندان سپاه و بسیج و مدافعان حرم ماست.


شهید بهشتی فرمودند" پاسداران آگاهانه انتخاب می کنند،شجاعانه می جنگند،غریبانه زندگی می کنند و مظلومانه شهید می شوند و بیشرمانه مورد توهین قرار می گیرند"
 این را هم باید به فرزندان سپاه عرض کنم که هنوز هم روح بلند روح خدا نظاره گر شما پاسداران هست و چشم ولایت به شما است که برای اعتلای فرهنگ اسلامی تلاش مضاعف داشته باشید در میدان مبارزه با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم شورآفرین باشید در مقابل فساد،فحشا و بی دینی بایستید و ارزش های اسلامی را حفظ کنید،ارزش های اسلامی و فرهنگ ایثار و مقاومت را احیا کنید،طوری عمل کنید که امروز اگر بگویند اگر سپاه نباشد اسلام و جمهوری اسلامی نمی ماند.
روز کارگر هم را در پیش داشتیم که در این باره در مورد این عزیزان زحمتکش و مخلص سخنی نگفتم که ضمن تبریک ان شاءالله در خطبه هفته بعد سخن بگویم .

 

 

 نوشتن دیدگاه