سیدمصطفی محمدی گفت : اشتباه کردند که به خط قرمزهای رهبری پایبند نبودند که رهبری فرمودند:قبل از برداشتن تحریم ها به هیچ تعهدی عمل نکنید اما قبلاز برداشته شدن تحریم ها تمام فعالیت هسته ای را تعطیل کردند تاسیسات هسته ای را پلمپ کردند و ازبین بردند اما غرب وامریکا به تعهدات خودشان عمل نکردند. اشتباه کردند که اقتصاد مقاومتی را عملیاتی نکردند و کلید حل مشکلات را مذاکره با غرب و رابطه با امریکا دانستند.

 

به گزارش پایگاه عدالت خواهاننمازجمعه این هفته (  6 مردادماه 1396 ) شهرستان عباس آباد همچون گذشته به امامت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه  انقلابی برگزار گردید.


موضوعات مطرح شده در خطبه ها
جنايت درمسجدالاقصى
دولتمردان مااشتباه كردند
امريكادرست عمل كرده بود
مجلس ودولت پاسخگوباشند
پايان برخورد انفعالى باامريكا


مشروح خطبه دوم
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی ، به پرهیزکاری و دوری از گناه و مبارزه با نفس اماره و نظم در امورات زندگى دعوت وسفارش می کنم.
تریبون نمازجمعه منادی تقوا است،یعنی نمازجمعه محل دعوت به تقوا ،از امام جمعه به خود ،تا به شما مومنین از سوی خداست ، نمازجمعه در واقع کانون عبودیت الله ،مرکز بصیرت افزایی،آگاهی بخشی و تجلی گاه اخوت و مهربانی و وحدت و همدلی آحاد مردم است.
نمازجمعه کنگره امت حزب الله، میعادگاه پیشتازان ولایتمدار،وعدگاه پیروان مکتب روح الله ،حماسه هر هفته عاشقان الله و خار چشم منافقین قدیم و جدید،سست ایمانان غرب زده و تجلی تفکر انقلابی گری است که به امامت امامان جمعه ای که به درخواست علما و مردم متدین و بررسی و پیشنهاد شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور توسط امام المسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای منصوب می شوند اقامه می گردد.
نمازجمعه تجلی پیوند امت با امامت است که هر هفته این پیوند امت حزب الله و فرزندان انقلابی با ولایت با حضور چشم گیر و شورآفرین و بی نظیر نمازجمعه های سراسر کشور مستحکم تر می شود.همچنین نسبت به مسائل جهانی و مسائل جهان اسلام و جمهوری اسلامی آگاهی پیدا می کنیم و اعلام موضع می کنیم ضمن گرامیداشت یاد شهدای محراب و گرامیداشت یاد مرحوم حضرت آیت الله مشکینی امام جمعه قم و گرامیداشت اولین امام جمعه جمهوری اسلامی مرحوم آیت الله طالقانی به 2 مطلب که در هفته گذشته اتفاق افتاد اشاره ای داشته باشم.
مطلب اول اینکه رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی بیت المقدس شریف و هتک حرمت مسجدالقصی دست به جنایت جدیدی زد که صدها نفر از صاحبان اصلی سرزمین فلسطین و نمازگزاران موحد را مجروح و شهید نمود و قلب تمامی آزادی خواهان جهان را جریحه دار کردند.


از آنجایی که غصب سرزمین فلسطین، قبله گاه اول مسلمین درد مشترک امت اسلام است این جنایت و تعرض به مسجدالاقصی نوعی اعلام جنگ به جمیع مسلمانان جهان تلقی می شود که واکنش گسترده علما و اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام و ابراز انزجار ملت های مسلمان را به همراه داشت که بار دیگر مسئله فلسطین ،مسئله اول جهان شد که همه مسلمانان ورود به حریم مسجدالاقصی معراجگاه نبی مکرم اسلام را خط قرمز خود می دانند و همچنان فریاد خروش عاشورایی بر سر رژیم صهیونیستی و همه سردمداران کفر و حامی اسرائیل تا محو کامل این غده سرطانی از پیکره اسلام ادامه خواهد داشت.


مطلب دیگر اینکه به دنبال تحولات منطقه ای اثرات مثبت ایران در جریان پیروزی های اخیر جبهه مقاومت و پایان موفقیت آمیز پاکسازی موصل عراق و آزادسازی حلب در سوریه و ناکامی های عربستان در یمن و شکست طرح شوم آمریکایی خاورمیانه جدید و همچنین به علت گسترش نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه و تبدیل شدن این نظام به الگوی جهانی برای همه آزادی خواهان جهان، امریکا برای فشار به ایران دست به تحریم های جدیدی علیه ایران زد که این تحریم ها با هدف محدود کردن تسلیحات دفاعی ،موشک های بالستیک و بن بست قراردادن نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تضعیف جبهه مقاومت و ایجاد محدودیت علیه اقتصاد ایران و فلج کردن شریان های حیاتی جمهوری اسلامی ایران اعمال شد که این تحریم ها به یقین ناقض برجام است که مسئولین ما باید واقع بین باشند و اقدام متقابل داشته باشند.


امروز در شرایطی قرار داریم که متاسفانه برجام بارها نقض شده است،رئیس دولت به عنوان مسئول مذاکرات هسته ای و اعضای تیم مذاکرات هسته ای که به حرف منتقدان که پیش بینی این روزها را کرده بودند گوش نکردند و آنها را به باد توهین و اهانت گرفته بودند،دلواپس و بی سواد و بی شناسنامه و کاسب تحریم خواندند ،امروز باید پاسخگو باشند.
که کلید حل مشکلات کشور را مذاکره هسته ای می دانستند،که حاصلش برجام نافرجامی شد که خسارت محض بود.


آن فتح الفتوح و آفتاب تابان،ابر شتابان و هوای تازه برجام و باغ سیب و گلابی که به همراه هوای آلوده ،بیکاری ،رکود ،گرانی ،تورم به بهانه داستان های ساختگی خزانه خالی و آواره های وهمی دولت قبلی به خورد ملت دادند و از ان پیروزی در انتخابات به همراه تخلفات کسب کردند دیگر بس است،حالا واقع بین باشند باید در محضر ملت پاسخگو باشند.


نه تنها دولت باید پاسخگو باشد بلکه مجلس هم باید پاسخگو باشد ،ریاست مجلس و نمایندگان مجلس برجامی را که 15 سال بر روی آن بحث کردند ،20 دقیقه ای این قرارداد به این مهمی را تصویب می کنند. که به اشک های آن نمایندگان دلسوز و اعضای کمیسیون ویژه برجام نگاه نکردند ،به گریه های آن جانباز انقلاب در مجلس نگاه نکردند آن همه ناله ها را نادیده گرفتند امروز باید پاسخگو باشند.
نمایندگانی که به برجام افتخار می کردند و مخالفت با برجام را بی عقلی و غیرعقلانی می دانستند و خود را عقل محض می پنداشتند و به صد نماینده مخالف برجام توهین می کردند و افتخار می کردند که بیش از 70 نماینده را متقاعد کردیم به به برجام رای بدهند امروز باید پاسخگو باشند،چون اشتباه کردند.


 مشکل این است که مسئولین کشور بجای پذیرش نقض برجام ،دنبال ماست مالی کردن تحریم های امریکایی و توجیه بدعهدی های امریکا هستند که می گویند این تحریم های جدیدی نیست بلکه تجمیع تحریم هاست ،اگر تجمیع تحریم های قبلی هم باشد باز نقض برجام است،چون رئیس دولت مگر نگفته بود که کلیه تحریم های هسته ای ،نظامی،اقتصادی ،سیاسی و اشاعه ای در روز اجرای برجام برداشته می شود پس چه شد؟
اگر تمام تحریم ها بایستی برداشته می شد امروز تجمیع تحریم ها چه معنایی دارد؟
مگر شما ادعا نکردید که به ما رای بدهید که بقیه تحریم ها را برمی داریم؟
اما هرچه می گذرد ما شاهد افزایش تحریم ها هستیم،هرگز تحریمی برداشته نشده است این توهم غلطی است که رئیس جمهور و اطرافیانش درباره برداشته شدن تحریم ها یا ترک خوردن یا شکسته شدن دیوارهای تحریم ها دارند چون نه تنها تحریمی برداشته نشد بلکه برآنها افزوده شد.
روح و جسم و جان برجام به اعتراف خودشان نقض شده ،جنین برجام دیگر سقط شده است نوزاد برجام ازبین رفته است،دیگر جانی در بدن ندارد باغ برجام سوخته است،باز می گوییم اشتباه کرده اند.


به اعتقاد بنده دولت امریکا درست عمل کرده است،این ما بودیم که درست عمل نکردیم،دولت ما بود که اشتباه کرده است،امریکا درست عمل کرده است.
چون دولت امریکا به خوی استکباری و به بدعهدی خود پایبند بوده است و بر اساس آن عمل کرده است درست عمل کرده است.


اشتباه کردند که به امریکا اعتماد کردند.
اشتباه کردند که به رهبری اعتماد نکردند که فرمودند:من به مذاکرات خوشبین نیستم.به مذاکرات خوشبین شدند.
اشتباه کردند که به حرف رهبری گوش نکردند.که رهبری فرمودند:امریکا بدعهد است،قابل اعتماد نیست به غرب و امریکا اعتماد نکنید که اعتماد کردند.
اشتباه کردند که به خط قرمزهای رهبری پایبند نبودند که رهبری فرمودند:قبل از برداشتن تحریم ها به هیچ تعهدی عمل نکنید اما قبل از برداشته شدن تحریم ها تمام فعالیت هسته ای را تعطیل کردند تاسیسات هسته ای را پلمپ کردند و ازبین بردند اما غرب وامریکا به تعهدات خودشان عمل نکردند.
اشتباه کردند که اقتصاد مقاومتی را عملیاتی نکردند و کلید حل مشکلات را مذاکره با غرب و رابطه با امریکا دانستند.
 اشتباه می کنند که هنوز دلخوش به غرب و امریکا هستند و به برجام و اثرات آن دل بستند.


متاسفانه این سیاست انفعالی حفظ برجام به هر قیمت، امریکا و غرب را نسبت به ما گستاخ تر کرده است هر روز برجام را نقض می کنند و هر روز فشار بر جمهوری اسلامی ایران را افزایش می دهند منافع ملی ما را تهدید می کنند اما وزارت خارجه ما که مسئولیت سنگین دفاع از حقوق ملت را برعهده دارد به وظیفه اش عمل نمی کند در مقابل گستاخی های غرب و امریکا و عهد شکنی مکرر امریکا به فشار ایمیلی و پیام های توییتری و گلایه های محترمانه و توجیه های آبکی دست می زند که عجیب است و بسیار جای تاسف است و به جُک بیشتر شبیه تر است که وزیر خارجه ما به امریکا درباره جلوگیری از ورود ایرانی ها به خاک امریکا پیام می دهد که ای امریکا چقدر کار بدی کردی که مادربزرگ های ایرانی را از دیدار نوه هایشان محروم کردی !

واقعا وزیر امور خارجه مان اینقدر برخورد محکم کرده اند!!!یعنی تمام دغدغه های وزیر خارجه ما این است که مادربزرگ های ایرانی نوه های امریکایی خودشان را نمی بینند.آیا این پیام ما به امریکاست که برجام و منافع ملی و ارزش های دینی و خون شهدا و همه تاسیسات هسته ای دغدغه ما نیست ،دغدغه فقط همان است که وزیر امور خارجه ما گفته است.
آیا این مهمترین دغدغه ماست؟

در طول انقلاب چه مادربزرگ ها و پدربزرگ ها از دیدار نوه هایشان محروم شده اند،چه پدر و مادرهایی فرزندانشان را ازدست داده اند و از دیدنشان محروم شده اند،چه فرزندانی از دیدن پدرانشان محروم شده اند،چه همسرانی شوهران شان را ازدست دادند و از دیدار عزیزانشان محروم شده اند و چه مردمانی جوانان شان را ازدست دادند از دیدارشان محروم شدند اما امروز دغدغه ملت ایران دیدار و ملاقات مادربزرگ ها از نوه های ایرانی خوشگذاران در امریکا و خدعه وزیر امورخارجه ماست.


دغدغه ملت حفظ منافع ملی است، دغدغه ملت حفظ و پاسداشت خون شهدای هسته ای است، دغدغه ملت اجرای برجام 1 و 2 و 3 و 4 و 5 نیست که برخی به دنبال اجرای آن هستند.
باید به رهبر معظم افتخار کنیم که اگر نبود تدبیر رهبری معظم و اگر نبود ایستادگی آن حکیم فرزانه و آن مرد شجاع با خوشبینی دولتمردان در مذاکرات حتما آمریکا چند برجام های دیگر را به ریش ملت ما می بستند ،موشک های بالستیک ،جبهه مقاومت،حزب الله لبنان ،دفاع از حرم ،مشکلات سوریه ،اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حتی فرهنگ و آموزش کشور رادر برجام های دیگر و در مذاکرات می باختیم(تکبیر حضار)


امروز به داشتن همچنین رهبری افتخار می کنیم و به رئیس جمهور کشورمان اعلام می کنیم همانطور که یلتسین و گورباچف با مذاکره، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را تجربه کردند این درس برای ما باشد که به آمریکا اعتماد نکنیم و واقع بین باشیم و کشور را دچار ضرر و خسران بیشتر نکنیم و چند برنامه را مدنظر قرار بدهیم:
اول ؛ هیئت نظارت بر برجام جلسه ای تشکیل بدهند و واکنش قاطع و بازدارنده نسبت به نقض برجام داشته باشند.
دوم؛ بی اثر کردن سلاح تحریم را در برنامه خود داشته باشید که تنها راه بی اثر کردن تحریم ها اجرا و اقدام اقتصاد مقاومتی است که اقتصاد خودمان را چنان قوی و مقاوم کنیم که درمقابل تحریم ها و تکانه های جهانی مقاوم و محکم و مستحکم باشد.


سوم؛ تشکیل دولتی قوی و مقتدر و با انتخاب وزاری با تدبیر و آینده نگر و خلاق ،نوآور،متدین،معتقد به آرمان های انقلاب و متعهد به ارزش های دینی ،با روحیه جهادی و خستگی ناپذیر که بتوانند ناکارآمدی دولت یازدهم را جبران کنند خصوصا از جوانان متخصص ،متدین ،شجاع استفاده کنید و تیم اقتصادی را قوی ببنید که گرانی،تورم،رکود و بیکاری و مشکلات معیشتی را حل کنند تا سرافرازی نظام جمهوری اسلامی را به دنبال داشته باشد.ان شاءالله

 

 

 

 نوشتن دیدگاه