پایگاه عدالت خواهان"تصاویر ماهواره‌ای از کره‌شمالی نشان می‌دهد پیونگ‌یانگ راکتور هسته‌ای خود را تکمیل کرده است.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان" تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد ساخت راکتور هسته‌ای کره‌‍ شمالی به اتمام رسیده‌ است.

وب‌سایت «میرور» با انتشار تصاویر ماهواره‌ای از تاسیسات هسته‌ای کره‌شمالی مدعی شد ساختمان راکتور هسته‌ای پیونگ‌یانگ تکمیل شده که به راحتی می‌تواند در تولید سلاحهای مرگبار به کار گرفته شود.

راکتور هسته‌ای کره‌شمالی تکمیل شده‌است

به نوشته «میرور» پیونگ‌یانگ از سالها پیش در حال توسعه راکتور تحقیقاتی آب سبک و تاسیسات هسته‌ای خود در منطقه یونگ‌بیان است.

اما کارشناسان با استناد به تصاویر ماهواره‌ای می‌گویند طی ماه‌های اخیر فعالیتهای کره‌شمالی منطقه یونگ‌یان  افزایش یافته و هم‌اکنون ساختمان راکتور هسته‌ای در این منطقه کامل شده‌است.

راکتور هسته‌ای کره‌شمالی تکمیل شده‌است

«میرور» اما می‌افزاید در حال حاضر هیچ گونه شواهدی مبنی بر آزمایش این راکتور هسته‌ای وجود ندارد.

براساس این گزارش، کره‌شمالی هدف خود از ساخت این راکتور را تولید برق اعلام کرده اما چینین راکتوری «استفاده دوگانه» دارد و به راحتی می‌توان از آن برای تولید سلاحهای هسته‌ای استفاده کرد.

به ادعای «میرور» تصاویر ماهواره‌ای همچنین انتشار موادی را نشان می‌دهد که ظاهرا کره‌شمالی در حال آزمایش ماشین‌آلاتی در این مرکز هسته‌ای است.

راکتور هسته‌ای کره‌شمالی تکمیل شده‌است

ادعای پایگاه «میرور» در حال مطرح می‌شود که کره‌شمالی سرانجام موافقت خود را برای گفتگو با آمریکا درباره برنامه هسته‌ای اعلام کرد و قرار است طی ماه‌های آینده کیم جونگ اون و دونالد ترامپ با هم دیدار و گفتو کنند.

به گفته رئیس‌جمهور آمریکا، پیونگ‌یانگ همچنین پذیرفته  تمام آزمایشهای موشکی و هسته‌ای خود را در جریان گفتگوها متوقف کند.

 

 

 نوشتن دیدگاه