نهضت مذاكره ملي، برجام 2 يا برجام داخلي، دولت وحدت ملي و آشتي ملي، تماما راه هاي گريز و انحرافي از اصل ماجرا هستند كه اصطلاح طلبان افراطی با تمسك به آنها نيات انتخاباتي و سياسي خويش را پنهان مي سازند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"به نظر مي رسد جاي شاكي و متشاكي در عرصه سياسي عوض شده و مردم انقلابي كه در سال هاي اخير در مقابل فتنه گران مقاومت كردند، از نظر زعماي فتنه، بدهكار هم شده اند.

به گزارش جهان نيوز، نام بخش های زیادی از اصلاحات با فتنه، توطئه و خيانت گره خورده است. در دو دهه اخير و در زمانيكه اصلاح طلبان قدرت را در قوه مجريه و سپس مجلس ششم قبضه كردند، نهايت سعي خود را براي استحاله نظام جمهوري اسلامي به كار بردند.

اقداماتي كه در فازهاي متعدد سياسي و حتي ميداني پياده شد. فتنه 78 و تحصن در مجلس ششم در مخالفت با ولايت فقيه، نيت و هدف اصلي آنها را در تضعيف جايگاه ولايت فقيه را روشن ساخت تا اين جايگاه را از بدنه مردمي جدا سازد و ابزارهاي قدرت و اقتدار آن را سلب نمايد.

اين خط سير اصلاحات نه تنها با عقب گرد روبه رو نشد بلكه در سال 88، بدترين ضربات را به منافع ملي و امنيت و ثبات كشور وارد ساخت. اصلاح طلبان به بهانه تقلب در انتخابات رياست جمهوري، يكي از پرشورترين انتخابات بعد از انقلاب اسلامي را به حاشيه بردند و حضوري كه مي توانست به عنوان يك ضربه گير قوي در مقابل كينه ورزي هاي دشمنان انقلاب و كشورهاي استكباري به كار رود تبديل به تهديد ساختند و كشور سال ها در آتش فتنه 88 هزينه پس داد.

ولي سران فتنه و حاميان اصلاح طلب آن، به خاطر صدماتي كه به ملت و كشور وارد ساختند، نه تنها يك عذرخواهي خشك و خالي نكردند بلكه به تدريج حالت طلبكارانه برداشته اند و خود را مدعي مي دانند!

در روزهاي اخير بار ديگر رئيس دولت اصلاحات، در فضاي جديدي كه برايش مهيا شده پرچم "آشتي ملي" را بلند كرده و خواهان آن است كه در مقابل ترامپ و خطراتي كه وي ممكن است براي ايران ايجاد كند، جناح ها و گروه هاي سياسي با يكديگر متحد شوند و طرح آشتي ملي اجرا شود!! وي در نشستي كه اخير داشته گفته: معتقدم الان بهترین موقعیتی است که می توان فضای آشتی ملی را در کشور حکم‌فرما کرد." ولي در همان حال در موضع طلبكارانه و رياكارنه به تندروهاي اصلاح طلب توصيه مي كند كه جفاهايي كه در گذشته به اين جريان شده را فراموش كنند!: "می‌دانم که در مواردی خیلی جفا شده، اما من می‌گویم که در گذشته نمانید! به آینده نگاه کنید. اگر به ما جفا شده، هیچ‌کس قصد انتقام ندارد."

چنين حالت طلبكارانه اي همواره از سوي زعماي اصلاح طلب به كار گرفته مي شود و به جاي اينكه از كارهاي گذشته خود در فتنه ها و خيانت ها توبه كنند و از نظام عذرخواهي كنند، خود را در جايگاه ریاکارانه ای قرار مي دهند كه حاضرند به خاطر منافع ملي از خواسته هاي خود كوتاه آمده و در طرح آشتي ملي دست در دست ديگر گروه ها بگذارند. آشتي اي كه براساس استراتژي اصلاح طلبان مي بايست يك خروجي داشته باشد و آن نيز به كرسي نشستن یکبار دیگر گزينه هاي مطلوب آنها در پست هاي حساس.

اما آشتي ملي اصطلاحي است كه در دوره هاي اخير به مراتب از سوي اصلاح طلبان و اعتداليون به كار گرفته مي شود. بيشتر نيز در زماني از اين اصطلاح استفاده مي شود كه موقعيت خود را در خطر مي بينند يا انتخاباتي در پيش رو قرار داشته باشد! حامیان این جریان در پی آنند تا با کم رنگ کردن و تنزل دادن جرم فتنه گران سال 88، کم کم و به مرور زمان با تطهیر خود از فتنه 88، مطالبات خود را به سطح بالاتري مانند آزادي سران فتنه نيز بكشانند و آن را در قالب مطالبه عمومي جانمايي كنند.

از مرحوم هاشمي رفسنجاني مي توان به عنوان كسي نام برد كه در سال هاي دولت دهم بارها از اصطلاح هاي مشابه مانند «دولت وحدت ملي» استفاده مي كرد. هرچند در سال گذشته و در آستانه انتخابات مجلس دهم برخي از اصلاح طلبان از برجام داخلي سخن به ميان آوردند كه خواهان پياده سازي مدل برجام در داخل كشور بودند! این در حالیست که در واقع اين در اضطرار نشان دادن اوضاع كشور تنها به قصد بازگشت به قدرت اين گروه صورت مي گيرد و هيچ نيت خيرخواهانه اي در پشت سر آن نهفته نيست.

نباید فراموش شود؛ پیشنهاداتی از این دست درست در زمانی مطرح می شوند که دست فعالین سیاسی اصلاح طلب و شخصیت های سیاسی چون پدر معنوی کارگزاران از قدرت کوتاه است یا در حاشیه به سر می برند و نیز انتخاباتی در پیش رو قرار دارد. اگر به سال های 87 و 91 بازگردیم بیشتر این نکته به چشم می خورد. اصطلاح " دولت وحدت ملی" و طرح آن در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 88 و 92 توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی، خود گویای وحدت مورد نظر این جریان است.  

طرح دولت وحدت ملی که هاشمی رفسنجانی نظریه‌پرداز آن در سال ۸۷ بود و قرار بود در انتخابات ریاست جمهوری دهم اجرا شود، در پی از ناکامی در سال ۸۸ دوباره برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم مطرح شد.

وی در دیماه 91 در دیدار اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران، گفتگو و رایزنی میان گروه‌ها، اشخاص و دلسوزان نظام را راه رسیدن به تفاهم خواند و تصریح کرد: در برهه حساس کنونی که کشور در معرض تهدیدات و تحریم‌های دشمنان انقلاب است، درگیری و مناقشه به هیچ وجه راهگشا نیست و امیدواریم همه تاثیر گذاران نظام از مردم عادی گرفته تا سطوح بالا با تن دادن به گفت‌وگو، تعامل و تفاهم، راه برگزاری انتخاباتی رقابتی، آزاد و مطابق قانون را هموار و نیز از نیروهای زبده و کارآمد و دلسوز انقلاب از همه سلایق برای برون‌رفت از مشکلات و توسعه و پیشرفت کشور بهره گرفته شود.

حال و پس از درگذشت هاشمي، رئيس دولت اصلاحات نيز در آستانه انتخاباتي جديد، پاي آشتي ملي را به ميان كشيده ولی با کمال تعجب با منت گذاري بر نظام خواهان آن است.

 این در حالیست که این جریان هیچ تلاشی برای تطهیر جریان خود از فتنه هایی چون 78 و 88 انجام نداده که در آنها حتی به صورت آشکاری بر ضدیت با ولایت فقیه اقداماتی صورت گرفت. نهضت مذاكره ملي، برجام 2 يا برجام داخلي، دولت وحدت ملي و آشتي ملي، تماما راه هاي گريز و انحرافي از اصل ماجرا هستند كه اصطلاح طلبان افراطی با تمسك به آنها نيات انتخاباتي و سياسي خويش را پنهان مي سازند.

جاي هيچ ترديدي نيست كه انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي شهر و روستا، از اهميت فوق العاده اي براي آنها برخوردار است و نيازمند آنند كه براي لاپوشاني و سرپوش گذاشتن بر خيانت ها و فتنه هاي گذشته خود، با طرح مباحثي مانند آشتي ملي، به صورت كاملا زيركانه و رياكارانه اي و با كمترين هزينه، از موقعيت هاي پيش آمده مانند انتخابات نهايت استفاده را ببرند

 

 نوشتن دیدگاه