گلستان صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان میراث فرهنگی گلستان گرگان مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری جشن نوروزگاه امور روستایی و شوراهای استانداری برپایی کارناوال شادی گردشگری در آشوراده ستاد خدمات سفر نوروزی اداره‌کل میراث فرهنگی گلستان ستاد تسهیلات خدمات سفر گنبدکاووس معرفی جاذبه‌های گردشگری صنایع‌دستی و سوغات آداب و رسوم ستاد تسهیلات نوروزی مسافران و گردشگران روستاهای هدف گردشگری دهکده گردشگری نسبت به سال گذشته تعطیلات نوروز گردشگری گلستان ابراهیم کریمی طرح گردشگری الزامات زیست‌محیطی تاسیسات گردشگری ایام نوروز مقصد گردشگری استانداری گلستان

پایگاه عدالت خواهان"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان با بیان اینکه محیط‌زیست پس از 39 سال مجوز طرح طبیعت‌گردی آشوراده را صادر کرد از اجرایی شدن این طرح در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"ابراهیم کریمی عصر شنبه در نشست خبری اظهار کرد: پس از ۳۹ سال محیط زیست مجوز اجرای طرح گردشگری در آشوراده را صادر کرد و ماه گذشته این مجوز رسما به استان ابلاغ شد.

وی با یادآوری این که این طرح هنوز وارد فاز اجرایی نشده است، گفت: طرحی که برای آن مجوز صادر شده به اعتقاد بنده طرح گردشگری نیست که جای نگرانی برای محیط زیست آن منطقه وجود داشته باشد بلکه یک طرح طبیعت گردی و پرنده نگری است که تمام الزامات زیست محیطی در آن در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که طرح طبیعت گردی آشوراده به تازگی به استان ابلاغ شده است و هنوز فرصت اجرای آن فراهم نشده است، افزود: به احتمال زیاد بعد از تعطیلات نوروز ۹۷ این طرح وارد فاز اجرایی می شود اما اجرای آن به دستور استاندار نیاز دارد.

وی به برنامه های ستاد خدمات سفر استان برای نوروز ۹۷ هم اشاره و تصریح کرد: امسال موضوع اصلی که در ستاد اجرای خدمات سفر دنبال می کنیم جشن نوروزگاه‎ ها است.

کریمی با یادآوری این که این سومین سال است که جشن نوروزگاه در استان برگزار می‎ شود و امسال این برنامه در قالب برنامه ای ملی و کشوری تحت عنوان جشن نوروزگاه‎ برگزار می شود، اضافه کرد: سال گذشته چهار جشن نوروزگاه در آق قلا، گرگان، گنبد و اینچه برون استان گلستان برگزار و مورد استقبال توجه گردشگران و مردم استان قرار گرفت.

وی با بیان این که امسال تعداد نوروزگاه های استان به ۱۴ نوروزگاه افزایش یافته است، یادآور شد: استاندار بر توجه بیش از پیش به دهکده های گردشگری در استان تاکید داشتند از اینرو با اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان توافق شد تا با هماهنگی بخشداران، فرماداران و دهیاران برنامه  نوروزگاه و دهکده گردشگری در روستاهای هدف گردشگری ۱۴ شهرستان اجرا شود.

برپایی کارناوال شادی در گرگان و گنبد

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گلستان از برپایی دو کارناوال شادی به مناسبت نوروز در استان خبر داد و بیان کرد: در راستای ایام نوروز دو کارناوال شادی در گرگان و گنبدکاووس برپا می شود تا فضای شور و نشاطی را در آغاز سال جدید داشته باشیم و اقوام مختلف، لباس های محلی، آداب و رسوم خود را در چند خیابان به نمایش بگذارند.

وی همچنین از برپایی چهار نمایشگاه صنایع دستی و سوغات گلستان در شهرهای گنبد کاووس، علی‎آباد کتول، آق ‎قلا و گرگان خبر داد و گفت: امسال تلاش کردیم فضای استان گلستان نسبت به سال گذشته متفاوت ‎تر باشدو در روزهای آینده دبیرخانه ستاد تسهیلات خدمات سفر با حضور نمایندگان همه کمیته‎ ها از روزهای آینده افتتاح می ‎شود و از شعار خدمات نوروزی استان با عنوان  «گلستان مقصد گردشگری است» و نرم افزار معرفی جاذبه های گردشگری استان رونمایی می شود.

کریمی با یادآوری این که در نرم افزار معرفی جاذبه های گردشگری استان در کنار معرفی جاذبه های هر شهرستان اطلاعات تکمیلی سفر مانند معرفی تاسیسات گردشگری، هتل ها، بیمارستان ها و ...  هم به مسافران و گردشگران ارائه می شود، ادامه داد: تور استان ‌گردی هم برای ایام تعطیلات پیش بینی شده و کمیته بازرسی و ارزیابی هم در ستاد خدمات سفر نوروزی در نظر گرفته ‌شده است.

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه