سوال اساسی اینجاست که آیا نبی هزارجریبی به عنوان نماینده مردم گرگان و آق قلا اینقدر که به انتصابات و جابجایی نیروهای منتسب به خود اصرار دارد آیا به وظایف نمایندگی اش در امر قانونگذاری عمل کرده است ؟

به گزارش پایگاه عدالت خواهانیکی از دلایل ریشه ای تجمعات اخیر که به اغتشاش و آشوب کشیده شد ، مدیریت نالایقی است که در برخی عرصه های کشور دیده می شود ، زمانی که یک مسئول نمی تواند یا نمی خواهد و یا غفلت می کند که وظیفه خود را بدرستی انجام دهد لذا خلا موجود از عدم انجام این وظیفه به یک آسیب اجتماعی تبدیل شده و در درازمدت این زخم سرباز می کند .

این امر ، حکایت برخی از نمایندگان مجلس این دوره است که بعضا سرگرم کارهای خودشان هستند و علیرغم اینکه در زمان تبلیغات انتخاباتی جهت رای گرفتن تا کمر برای مردم خم می شوند و خود را خادم مردم معرفی می کنند اما بعد از انتخاب شدن حتی جواب تلفن های مردم را نمی دهند و بالعکس اهتمام آنها تصویب حقوق 70 میلیونی ، اسکورت ، ماشین ، منزل و ... است .

در این مجال به بررسی نقش نبی هزارجریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در مدت 2 و نیم سال گذشته پرداختیم ، نماینده ای که در این مدت گذشته عمده نارضایتی مردم از وی ، عدم پاسخگویی به تلفن های ارباب رجوع بوده است .

اما از یک سال پیش شاهد آسیبی دیگر در عملکرد نبی هزارجریبی هستیم و آن دخالت در امر انتصابات و فشار و اصرار وی بر برخی مدیران اجرایی برای انتصاب برخی مهره های مورد نظر وی در ادارات استانی هستیم و جلوه هایی از حضور پررنگ وی در دهیاری های بخش مرکزی و بهاران نیز دیده شد .

کارشناسان مسائل سیاسی و اجتماعی بر این باورند که این امر طبیعی است چون هر نماینده بعد از اینکه شیب مدیریتی اش به سمت پایان دوره چهار ساله می چرخد به دنبال تداوم جایگاه خودش می باشد لذا سعی دارد با انتصاب مدیران منصوب به خود ، پشتوانه آینده خود را محکم کند .

نام نبی هزارجریبی اما یک بار دیگر در ایام انتخابات شورای شهر گرگان حاشیه ساز شد و بسیاری او را پشت پرده عزل ناگهانی و ناجوانمردانه حسین صادقلو شهردار موفق و محبوب گرگان و تبعات بعد از آن می دانند .

اما یکی از عرصه هایی که نبی هزارجریبی خیلی تمایل نشان داده در آن نفوذ کند و در انتصاباتش حتی دخالت مستقیم داشته اداره کل کار ، تعاون و رفاه اجتماعی بود که وی فردی بنام (ی) را به عنوان معاون تعاون اداره کل کار ، تعاون و رفاه اجتماعی با فشار و اصرار برگزید .

دخالتهای نبی هزارجریبی در این عرصه باعث شد تا در جلسه وی با تشکل های کارگری حمید خیرخواه نماینده یکی از این تشکل ها به وی در خصوص برخی جابجایی هشدار دهد که اینقدر در امور تشکل های کارگری دخالت نکند و فردی را حمایت کرده که خوش نام نمی باشد .

همچنین منابع موثق خبر دادند که یک دورهمی مقطعی در محله سرخ چشمه زیارت در ویلای یکی از طرفداران نبی هزارجریبی در غرب گرگان با حضور مدیر کل یکی از نهادهای نام برده شده برگزار شده و در آنجا برای برخی سمتها مهره چینی شده و پیشنهاد انتصاب داده می شود که البته در خصوص این قضیه در آینده گزارش مبسوط تری ارائه خواهد شد .

اما در هفته های گذشته شاهدیم با پایان ماموریت داوود طبرسا در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان ، نبی هزارجریبی مجددا به دنبال جایگزین کردن مدیری منتسب به خود در این کرسی است و شعبان تاجیک معاون مالیات بر ارزش افزوده اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان و  پسر خاله خود را جهت تصدی این مقام مورد حمایت قرار داده است .

این موضوع و بویژه فشارهای وارده آنقدر به مذاق رسانه ها و مردم و مدیران استانی ناخوشایند آمده که طبع زیاده خواهی ها و سهم طلبی های او را مورد نکوهش قرار دادند .

در حال حاضر علی اصغر هزارجریبی مدیر کل امور مالیاتی استان گلستان ، ابوطالب هزارجریبی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ، یدالله هزارجریبی معاون اداری مالی و نفر دوم دانشگاه گلستان و لیلا هزارجریبی رئیس اداره ارشاد بندرگز است .

تکاپوهای اخیر نبی هزارجریبی نشان می دهد که او به دنبال انتصاب ابراهیم هزارجریبی مجری طرح پنبه کشور به عنوان ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان است ، از این جهت افکار عمومی نگران هستند و اینکه چرا یک نماینده باید به فکر انتصاب اقوام و عناصر ستادی خود باشد ؟

پس نیروهای شایسته و تصمیم گیر و تصمیم ساز و نخبگانی که باید برای خروج از بحران های فعلی استان و کشور در عرصه باشند کجای کار هستند ؟

آقای استاندار و معاونین وی و سایر دستگاه های نظارتی باید بر اینگونه امورات نظارت کنند چون خود این عوامل بسترساز نارضایتی خواهد بود .

سوال اساسی اینجاست که آیا نبی هزارجریبی به عنوان نماینده مردم گرگان و آق قلا آنقدر که باید به امر قانونگذاری در مجلس اهتمام داشته باشد و پاسخگوی مشکلات مردم باشد اهتمام داشته و اساسا اینقدر که به انتصابات و جابجایی نیروهای منتسب به خود اصرار دارد آیا به وظایف نمایندگی اش عمل کرده است ؟

چرا او بعد از 2 و نیم سال حضور در مجلس حتی یک بار هم با خبرنگاران و رسانه ها نشست خبری برگزار نکرده تا راجع به عملکردش گزارش بدهد ؟ آیا جریان اصلاح طلب که از او برای ورود به مجلس شورای اسلامی حمایت کرد حاضر است درباره این موضوعات اعلام موضع کند ؟

منتظر پاسخ خواهیم بود ...

انتهای پیام /

 

 

 دیدگاه‌ها   

0 #2 رضا 1396-10-18 13:16
سلا چی میبلفی و میدوزی
همه اینهایی که نام بردی قبل از نمایندگی نبی هزارجریبی انتصاب شده بودند
نقل قول کردن
0 #1 سید@ 1396-10-18 09:23
باسلام-بعنوان یک مطلع -تحلیل شما دقیقاعین واقعیت است-
برای اقانبی واطرافیانش بایدتاسف خورد.این چرخ میچرخد...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه