استاندار گلستان اظهار کرد:  پارک ملی گلستان متعلق به استان گلستان است و مدیریت یکپارچه آن همچون گذشته در اختیار این استان خواهد ماند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"سید مناف هاشمی ظهر امروز در حاشیه آیین نکوداشت 60 سالگی حفاظت از پارک ملی گلستان یادآور شد: پارک ملی یکی از پناهگاه های منحصر به فرد حیات وحش و ذخیره گاه های زیست کره است و شاخص های خاصی برای مدیریت آن وجود دارد که یکی از آنها استقرار مدیر در پارک است.

وی افزود : مقرر گردیده تمامی پارک‌های ملی کشور، هوشمند شود و جهت پایلوت هوشمندسازی پارک ملی گلستان در اولویت است تا کوچکترین آتش‌سوزی و یا آسیب, توسط سیستم هوشمند مشخص شود.

لازم به ذکر است حدود 140 هکتار از اراضی پارک ملی گلستان در سال 57 از پارک ملی گلستان جدا شده و اکنون در محدوده, استان خراسان شمالی است و برای مدیریت یکپارچه رایزنی های لازم صورت گرفته تا این اراضی را به محدوده پارک ملی گلستان در استان گلستان بیفزاید.

گفتنی است بر اساس حکم دکتر کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مهدی تیموری با سابقه مدیریتی در استان یزد به عنوان مدیر جدید پارک ملی گلستان معرفی و از زحمات سید مهدی کوچک رئیس سابق پارک ملی گلستان تقدیر شد.

انتهای پیام /نوشتن دیدگاه