فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به اینکه هفت مدرسه در منطقه مرزی فرسوده و قدیمی هستند، 5 میلیارد ریال برای مقاوم‌سازی مدرسه «کرند» در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"به نقل از روابط عمومی فرمانداری گنبدکاووس، عبدالقدیر کریمی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه در سال جاری از محل اعتبارات تملک و دارایی شهرستان 14 میلیارد و500 میلیون تومان به حوزه آموزش و پرورش مصوب شد، اظهار کرد: اعتبارات امسال آموزش و پرورش از محل اعتبارات تملک و دارایی، بیش از چهار برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و یک سوم از اعتبارات آموزش و پرورش شهرستان، چیزی در حدود 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به بخش داشلی‌برون تخصیص یافت.
وی افزود: این اعتبارات در جهت مقاوم‌سازی مدارس بخش مرزی، ساخت مدرسه جدید در این مناطق و پوشش تحصیلی دانش‌آموزان بوده که بیشترین دغدغه ما در زمینه پوشش تحصیلی دانش آموزان است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به اینکه هفت مدرسه در منطقه مرزی فرسوده و قدیمی هستند، 5 میلیارد ریال برای مقاوم‌سازی مدرسه «کرند» در نظر گرفته شده است.
کریمی تاکید کرد: یکی از مواردی که آموزش و پرورش باید مورد توجه جدی قرار دهد، توسعه و ایجاد فضای سبز در مناطق مرزی به ویژه مدارس آن است و نیاز است در حوزه فرهنگ‌سازی و توسعه فضای سبز اقداماتی صورت گیرد.
وی یادآور شد: بخش داشلی‌برون به جهت محرومیت مضاعف، مرزی بودن برای ما مهم است و تکلیف داریم تا شرایطی فراهم کنیم که ماندگاری مرزنشینان واقعی که همانا مردم شریف منطقه هستند، افزایش یابد.

 

 

 نوشتن دیدگاه