رئیس دانشگاه ‌آزاد اسلامی واحد ‌آزادشهر در دیدار با مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شرق گلستان از اهتمام برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در شرق گلستان خبر داد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان" به نقل از خبرگزاری علم و فناوری؛ دکتر سید مهدی حسینی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر ظهر امروز در نشست با مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شرق استان گلستان اظهار کرد : امروز اقتصاد دانش بنیان باید به عنوان یک اصل در جامعه و دانشگاه پذیرفته شود .

حسینی افزود : امروز جامعه ای قدرتمند است و می تواند ثروتمند شود که از علم خودش به ثروت برسد و باید شرکت های دانش بنیان را در این خصوص جدی بگیریم و حمایت کنیم .

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ازادشهر ظرفیتهای بسیار مناسبی در زمینه همکاری با مرکز رشد واحدهای فناور شرق گلستان دارد از سرمایه گذاری در طرح های پذیرفته شده در این مرکز ابراز علاقه مندی کرد .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر خاطرنشان ساخت : استان ما نیازمند توسعه جهت حل مشکلات است و باید دانشگاه در کنار جامعه و مردم به دنبال بر طرف کردن مشکلات بر زمین مانده باشد .مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شرق گلستان نیز در این دیدار بر اهتمام دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر در رشد علم و فناوری تاکید کرد.

عمرانی اضافه کرد : این دانشگاه می تواند در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان در شرق گلستان بستر مناسبی باشد .

وی همچنین از نشست و جلسه با مسئولان دانشگاه آزاد گنبد کاووس خبر داد و گفت : در این نشست اعضای هیات علمی این دانشگاه با ظرفیتهای پارک علم و فناوری آشنا شدند .

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شرق استان یادآور شد : این مرکز از کارآفرینان و صاحبان ایده های برتر حمایت می کند .

عمرانی همچنین به راه اندازی کانون شکوفایی خلاقیت گنبدکاووس در مرکز رشد شرق گلستان اشاره کرد و گفت : دانشجویانی که ایده های فناورانه قابل تجاری سازی داشته باشند پس از داوری طرح جهت ساخت نمونه اولیه مورد حمایت این کانون قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام /نوشتن دیدگاه