موزیک ویدئوی «دیره» حاصل کار مشترک «احمدرضا محبیان» و «سمیر زند» است که پیش از این به‌صورت تک‌آهنگ منتشر شده بود، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز رسمی نشر گرفت.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"موزیک ویدئوی «دیره» حاصل کار مشترک «احمدرضا محبیان» و «سمیر زند» است که پیش از این به‌صورت تک‌آهنگ منتشر شده بود، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز رسمی نشر گرفت. از صدا و تصویر «حبیب محبیان» نیز در این موزیک‌ویدئو استفاده شده است. حبیب محبیان خواننده لس‌آنجلسی مشهوری بود که سال‌ها پیش به ایران بازگشت و در شمال کشور ساکن شده بود و به گفته‌ی پسرش برای اینکه صراحتا جواب منفی بابت فعالیت رسمی نشنود، تقاضایی از جمهوری اسلامی بابت فعالیت هنری نکرد. وی در خردادماه سال نود و پنج به علت ایست قلبی به رحمت خداوندی پیوست.

مجوز گرفتن این کار و صدا و چهره‌ی کسی پس از مرگش، دو مسئله را به ذهن متبادر می‌کند؛ اینکه پس خواننده‌های آنور آبیِ دیگر که زمانی قوانین را نقض کرده‌اند، صدا و تصویرشان بعد از مرگشان مجوز نشر رسمی خواهد گرفت و دیگر اینکه مجوزگرفتن و نگرفتن خوانندگان رسما به فعالیت اجتماعی آنها بستگی دارد نه به نوع و محتوای موسیقی‌ای که تولید می‌کنند.

قطعا وزارت فرهنگ و ارشاد و تبصره‌های قانونی دلایل موجهی برای تغییر رویکرد در مجوزدهی دارند؛ اما سوالی که مطرح می‌شود این است که این تغییر رویکرد چقدر در اعتبار این وزارت فخیمه و در اذهان اهل هنر موثر است؟

منبع:شهدای ایران

 

 

 نوشتن دیدگاه