نفوذ به سیستم های رایانه ای و گوشی های تلفن همراه ازطریق نرم افزارهای فیلتر شکن و سرقت اطلاعات کاربران

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"  سروان وحید صاحبکاران اظهار داشت: طی روزهای اخیر، بسیاری از کاربران فضای مجازی با توجه به  فیلتر شدن برخی از شبکه های اجتماعی به جستجوی  نرم افزارهای فیلترشکن  می پردازند. در این میان سودجویان و مجرمین فضای مجازی اقدام به نشر بدافزارهایی با نام فیلترشکن می کنند که با نصب و استفاده از این بدافزارها آسیب های جدی به گوشی همراه و اطلاعات کاربران وارد می شود.
وی افزود: برابر گزارشهای واصله از شهروندان گلستانی، اخیرا پیامکی برای برخی مخاطبان تلفن همراه ارسال شده  که در این پیامک کاربر تشویق به دانلود فیلترشکن با نام یکی از کانالهای معاند و مخالف نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود که در صورت فعال نمودن لینک مذکور  گوشی تلفن همراه فرد آلوده و ضمن آسیب رساندن به دستگاه ، پیامک هایی بصورت اتوماتیک برای مخاطبین وی ارسال  و آنها را نیز تشویق به نصب این نرم افزارهای جعلی و آلوده می کند.
سرپرست پلیس فتا گلستان گفت: هم استانی های محترم باید دقت داشته باشند که بسیاری از نرم افزارهای فیلترشکن از سوی افراد مجرم یا هکر طراحی و برای کاربران  ارسال می شود که پس از نصب و اجرای آن به راحتی به اطلاعات گوشی و رایانه فرد دسترسی پیدا کرده و امکان بررسی و کنترل کلیه فعالیت های اینترنتی و دریافت اطلاعات شخصی مانند تصاویر، فیلم و شماره تلفن کاربر را خواهند داشت

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه