شیشه عمر هیولای داعش، با رشادت و جانفشانی فرزندان مقاومت اسلامی در عراق و سوریه شکست. این پیروزی بزرگ، جای شکرگزاری دارد. فرزندان مقاومت پس از 7 سال، در نبرد دشوار و پیچیده ای پیروز شدند که هنری کیسینجر و موشه یعلون (وزیر جنگ اسرائیل) آن را جنگ جهانی سوم خوانده بودند. این، یک فاز مهم از نبرد سرنوشت‌سازی است که از سوی صهیونیسم مسیحی به عنوان جنگ تمدن‌ها و زایمان خاورمیانه‌ جدید یا تغییر نقشه خاورمیانه نام گرفته بود.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان آری سیمای غرب آسیا در حال دگرگونی است اما نه آن گونه که صهیونیسم مسیحی، 16 سال قبل با حمله به افغانستان و عراق و به نیت گسترش نکبت و ذلت از فلسطین اشغالی به سراسر منطقه استارت زدند. امروز، فرزند برنای مقاومت برای شکستن هیمنه فراعنه قد برافراشته است. اما این پیروزی، پایان عمر داعش است و نه تروریسم نیابتی که هر چند وقت یک بار نقاب عوض می‌کند و در قالب مزدورانی دیگر بازمی‌گردد.
-     نشان به آن نشان که زمانی نه چندان دور، طالبان و سپس القاعده را علم کردند و منطقه را با استفاده از ظرفیت‌های درونی ِبه خدمت گرفته شده، در کام بی‌ثباتی و جنگ بردند. باز هم اگر سند می‌خواهید، آشوب نیابتی سبز در ایران 88 که دست‌اندرکاران آن، پس از اوج‌گیری فتنه تروریست‌ها در سوریه، با تروریست‌های وارداتی اعلام همبستگی کردند!
-     خطاست اگر خیال کنیم جنگ تمام شده و باید سلاح و سپر بر زمین گذاشت. دشمن اصلی در تل آویو و واشنگتن و لندن، زخم عمیقی خورده است. پیروزی بر داعش را باید با شکوه تمام جشن گرفت. اما نباید در توهم غفلت‌آور پایان جنگ فرو رفت. این حقیقت را امام خمینی (ره) درست در روز اعلام متارکه جنگ با صدام (29 تیر 1367) و پیام قبول قطعنامه 598 به همه ما آموخت. امروز البته محور مقاومت در موضع اقتدار و پیروزی مضاعف است. امام آن روز یادآور شد:
"اذناب آمریکا باید بدانند که شهادت در راه خدا مسئله‌ای نیست که بشود با پیروزی یا شکست در صحنه‌های نبرد مقایسه شود. مقام شهادت، خود اوج بندگی و سیر و سلوک در عالم معنویت است. نباید شهادت را تا این اندازه به سقوط بکشانیم که بگوییم در عوض شهادت فرزندان اسلام تنها خرمشهر و یا شهرهای دیگر آزاد شد. تمامی اینها خیالات باطل ملی‌گراهاست. ما هدفمان بالاتر از آن است. ملی‌گراها تصور نمودند ما هدفمان پیاده کردن اهداف بین‌الملل اسلامی در جهان فقر و گرسنگی است.
ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم. ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم لا اله الّا الله را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم. پس‌ ای فرزندان ارتشی و سپاهی و بسیجی‌ام، و ای نیروهای مردمی، هرگز از دست دادن موضعی را با تأثر و گرفتن مکانی را با غرور و شادی بیان نکنید که اینها در برابر هدف شما به قدری ناچیزند که تمامی دنیا در مقایسه با آخرت". (صحیفه امام خمینی، جلد ۲۱، صفحه  88)

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه