سلفی برخی از «نمایندگان مجلس» با خانم «موگرینی» گرچه ظاهری «طنز» دارد، امّا درون مایه ی آن کاملاً «جدّی» است و حکایت از یک دگرگونی اساسی در سطح بالای «حکمرانی» می کند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان "جانباز محمّد دیلم کتولی با ارسال یاراشتی به این پایگاه نوشت " اگر به ماجرای سلفی امروز کمی عمیق تر نگاه کنیم، خواهیم دید فاجعه خیلی فراتر از عکس یادگاری است.
حتّی فراتر از تنزّل سطح «نمایندگان» وکیفیت«پارلمان» در ایران است.
با ظهور ابزارها و وسائل پیشرفته‌،موجی از فرهنگ و اقتضائات آن نیز به سوی ما سرازیر می شود که برای بهره برداری صحیح از آن نیز باید چاره اندیشی کرد .
اگر هشدارهای مقام معظّم رهبری درباره تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و جنگ نرم جدّی گرفته میشد در بسیاری از موارد شاهد این افول ارزش ها نبودیم .
این بار امّا ماجرا متفاوت است، خیلی صریح باید از افول ارزش ها در بین نخبگان و سیاستمداران نگران بود .
آموزش ،تمرین اخلاق ، ممارست بر تقوی و تعهّد و... را این بار باید به سطوح بالاتر تعمیم داد. جنابان نمایندگانی که فارغ از باورهای اخلاقی جامعه ، بدون لحاظ کردن تاریخ انقلاب اسلامی در رزومه سیاسی اش و حتّی بدون آگاهی از پروتکل های دیپلماتیک معمول اقدام به سلفی گرفتن با خانم موگرینی در پایان مراسم تحلیف رئیس جمهور محترم نموده مسئله اش متفاوت است .  
ماجرا برمی گردد به احیاء روح «اجنبی پرستی» و«اجنبی دوستی»درسطوح «تقنینی» و «اجرایی» کشور.
مَردُم با هزار زبان در شبکه های اجتماعی خود را به خاطر چنین انتخاب هایی سرزنش کردند .
امّا این پایان ماجرا نیست ،ماجرای آتش سوزی در ساختمان پلاسکو ،یادتان هست روزی که عدّه ای در آتش می سوختند و گروهی از مردم بی تفاوت به هر شکلی دنبال سلفی گرفتن بودند . چقدر این اقدام سرزنش شد . حالا چه بگوئیم که نمایندگان مردم و برگزیدگان آنان تحریم های اتّحادیه اروپا و امریکا و. .. را فراموش کردند ،اقدامات تحریک کننده اتحادیه اروپا پس از پرتاب ماهواره بر سیمرغ را نادیده گرفته اند و در اوج جَو زدگی به سلفی گرفتن با خانم موگرینی پرداختند.  
 باید سوگوارانه بپذیریم که باوجود چنین«نمایندگان مجلس » بی تعهّد واجنبی دوست، باید حداقل 4 سال قید« شرف» و « عزّت» و «منافع_ملّی» را در داخل و خارج بزنیم.
مشکل و مسئله چه فرهنگی باشد یا اجتماعی چه از عدم آموزش باشد یا انتخاب بر اساس لیست گروه های سیاسی و رازمگوی دو میلیارد تومان گرفتن لیست نویس ها،نتیجه اش یکی است "افول ارزش ها در سطوح بالای سیاسی "و نتیجه نهائی اش" بی اثر یا کم اثرشدن تلاشهای فرهنگی برای تقبیح ضد ارزش ها" که _جای آن است که خون گریه کند در دل لعل "
دیگر کدام مبلّغ می تواند به مخاطبش از قُبح بی تفاوتی به ارزش ها بگوید،دیگر کارگردانی نمی تواند در محصولش از زشتی سلفی در شرایط بحرانی فیلم بسازد و.... اقدام کننده به این کار اگر رزمنده و آزاده ای باشد ،زشت تر و اگر روحانی و معمّم سیاست بازی باشد که یکباره در سپهر سیاسی سر برآورده قبیح تر ....
ما فرزندان انقلاب اسلامی و امام خمینی کبیر (ره) و حافظان حُرمت خون شهدا هستیم ،ما از امامی سخن می گوئیم که به نماینده ابرقدرت شرق گفت:(خواستم زوایای بیشتری از دنیا را برایتان روشن کنم)و بی تفاوت از کنار وزیر خارجه شوروی سابق گذشت ‌. ما پیرو رهبری معظّم انقلاب اسلامی هستیم که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را مات و مبهوت اقتدار و عزّت و شکوه خودش کرد تا جائیکه بعداز ملاقات باحضرت آقا گفت :(آنچه در مسیح دیده و از او شنیده بودم در این مرد یافتم ).
باید این حضرات نماینده بخود بیایند و بیش از این عزّت و کرامت مردم انقلابی ایران را فدای جِلف بازی های کودکانه خود نکنند .
جایگاه ویژه نماینده مجلس در جمهوری اسلامی بسیار بالاتر از این کارهای کودکانه است .
قطعاً مردم ایران می آموزند که در آینده در انتخابشان تجدید نظر کنند و به #سلفی _حقارت بگیرها نَه بگویند. فعلاً باید ۴ سال دیگر از این ماجرا ببینیم و بشنویم ؟ شاید آری شاید خیر

 

 

 

 نوشتن دیدگاه