به گزارش پایگاه عدالت خواهان" احمد رایجی  در یادداشتی در نقد عملکرد مسئولان استان در سیل اخیر نوشت:

 به گزارش پایگاه عدالت خواهان"در شبانه روز گذشته شاهد وقوع سیلاب در برخی از نقاط استان بودیم که متاسفانه اعضای یک خانواده سه نفره جان باختند. البته هنوز آمار رسمی و دقیق از خسارات جانی و مالی آن در دست نیست.

-ددبا توجه به تجریبات گرانسگ استان در مواجهه با سیلاب در دو دهه اخیر و نیز هزینه شدن میلیاردها تومان برای مطالعه و اجرای سیستم هشدار سیل از یکسو و تجهیز سازمان مدیریت بحران و سازمانهای امدادی از سوی دیگر، آیا وقوع این سیلاب از قبل قابل پیش بینی نبود؟ آیا مسئولان استان برای اطلاع رسانی دقیق به مردم و مسافران و دور کردن آنها از منطقه خطر اقدامی کرده اند؟

-  واقعا کارکرد اینهمه دستگاههای عریض و طویل استان چیست، چرا باید این میزان بارندگی مرگ شهروندان شود؟ چرا ماموران دستگاههای اجرایی و سازمانهای امدادی در مناطق پرخطرحضور نیافتند تا با اطلاع رسانی گسترده از قربانی شدن شهروندان پیشگیری کنند؟

-   پس هزینه کردن دهها میلیارد تومان از بودجه بیت المال برای مطالعه و راه اندازی سیستم هشدار سیل در استان در 15 سال اخیز چه فایده ای داشته است؟ کارگروه سیل و طغیان رودخانه های استان که مستقر در آب منطقه ای است چه کاری برای سیل اخیر کرده است؟

-   از اداره کل مدیریت بحران ،دستگاههای اجرایی دستگاههای اجرایی، دستگاههای امدادی و دستگاههای اجرایی نظیر فرمانداری ها و بخشداری ها انتظار می رفت که علاوه بر اطلاع رسانی های معمول با بسیج امکانات و نیروها و اطلاع رسانی میدانی در مناطق هشدار و سیلخیر، مردم را از محدوده خطر دور می کردند. آیا صرف یک اطلاع رسانی و هشدار رسانه ای از انها رفع مسئولیت می کند؟

-  آیا وظیفه سازمانهایی نظیر هلال احمر تنها پیدا کردن اجساد است؟ آیا هلال احمر استان وظیفه ای برای پیشگیری از خطر و تلاش برای نجات جان شهروندان ندارد؟ اگر در این زمینه کار خاصی انجام داده اند لطفا اطلاع رسانی کنند.

-  از رسانه ها می خواهیم که فعالیت دستگاههای اجرایی استان در این سیل را رصد کنند و کوتاهی های احتمالی را به اطلاع مردم برسانند.

-  در سالهای گذشته هنگام وقوع سیل های ویرانگر به علت حضور به موقع نیروهای امدادی و نیز اطلاع رسانی میدانی در مناطق سیل خیز، تلفات جانی سیل به صفر رسیده بود، آیا آن تجربه شیرین قابل تکرار نیست؟
-   آیا کشته شدن انسانها در استان گلستان نباید موجب استعفا و یا برکناری مدیران ناکارآمد و مسئول در این فاجعه شود؟

-   راستی جان مردم اینجا کیلویی چند می ارزد؟

کانالگرگان فردا

 دیدگاه‌ها   

0 #1 فرهنگ 1396-05-21 00:42
دوست عزیز جان مردم برای این مسئولان هیچ ارزشی ندارد چرا که اینان فقط برای قیافه گرفتن مسئولیت را قبول می کنند که واقعا" بی تجربه در کارها هستند و خجالت می کشند که از تجربه افراد با تجربه استفاده کنند و یک عده نیز برای حیف و میل کردن بیت المال پست را قبول می کنند و یک عده نیز بزای اینکه جواب زیاده خواهی های مسئولان بالا دست را بدهند پست قبول می کنند .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه