اگر دلسوز قطار انقلاب هستید، به جای آن که مدام از مسافران قطار بگویید یا بر آنان که پیاده شده اند لعن و نفرین بفرستید، اشکالاتی که در خود قطار ایجاد شده است را بپذیرید، مسؤولیت خود در قبال این اشکالات را به عهده بگیرید و آنگاه به رفع خطاها و بهسازی قطار بپردازید... قطار انقلاب، باید قطار همه مردم ایران باشد، درست مانند سال 57 که همه مردم ایران در راه انداختن این قطار سهیم بودند.

دسته: سیاسی یادداشت

این روزها در فضای مجازی "نام رئیس جمهور" دولت های نهم و دهم بسیار بگوش می رسد شخصی که 8 سال تمام لباس صدرات عظمایی دولت جمهوری اسلامی را بر تن کرده و در پاستور اقامت گزیده بود ظاهرا چرب و شیرین قدرت و ریاست چنان به مزاقش خوش آمده است که نتوانسته بر میل جاه طلبی و قدرت طلبی خود فائق آید.

دسته: سیاسی یادداشت

با فرا رسیدن ایام شهادت و سوگواری حضرت زهرا سلام‌الله‌علی‌ها خط حزب‌الله به شماره 121 خود رسید.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشتی اندر احوالات انتصابات؛

همانگونه که در قانون آمده است، انتصابات مدیران دولتی و اجرایی بر عهده دولت و نمایندگان دولت در استانها می باشد. اما متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس از قدرت نظارتی خود بر عملکرد دولت سوء استفاده می کنند و نیروهای پیشنهادی خود را به دولت ها تحمیل می کنند.

دسته: سیاسی یادداشت

حضور چهره ی مطرح رسانه ای جبهه غربگرا در رسانه ملی، نشان می دهد آنان برای تبیین مبنای تساهلی ِ«توسعه»، نگاهی انتقالی از چارچوب رسانه های اختصاصی خود به صحنه های عمومی همچون رسانه ملی دارند.

دسته: سیاسی یادداشت

از دولت کریمه تدبیر و امید عاجزانه تقاضا داریم به عبرت از آن حکایت تاریخی که سلطانی مامورانی بر در« دولت منزلِ » رعایا گماشته بود تا زباب اقتدار، هرکه از خانه برون آید بر او فعل قبیحه اعمال همی فرمایند ؛ وزارتی چنان بر مردمان این زمان در بدنه ی دولت تعبیه فرمایند اولاً مردم را زیاد در صف نوبت قرار ندهند و هم اینکه از قبل زحمت آن قباحت آمرانه ، سرانه چندرغاز هم بعد العمل بستانند و خرج مزد و پاداش چه می دونم حمام و تقویت بنیه ی ماموران کنند ...

دسته: سیاسی یادداشت

حراجی سازشکاران ورشکسته

ایران اسلامی بدون صنعت هسته‌ای و تجهیزات نظامی، یک لقمه‌ی آسان و قابل هضم برای دشمنان مستکبر استعمارگر خواهد شد و فقط ناقص العقل‌ها یا خائنان از درک این موضوع ناتوان هستند

دسته: سیاسی یادداشت

افرادی که مشخصات مستعار آن ها در دست است و خود را بعنوان مامور امنیتی انگلستان معرفی می کردند، در کشور های مختلف نسبت به جمع آوری اطلاعات از افراد ایرانی اقدام می کردند. نام افراد ترور شده و در راس آن ها، شهدای بزرگوار هسته ای در این جمع آوری ها بسیار شاخص است.

دسته: سیاسی یادداشت

حادثه کاسر العین در صنعاء، به عنوان نشانه ای منحصربفرد قبل از خروج سفیانی، مطرح می‏باشد؛ بدین معنا که شخصی در مقام ریاست و زعامت در صنعاء، که از موقعیت مهم خویش، طرد و برکنار شده، قبل از سفیانی، در کشور یمن، خروج می‏کند.

دسته: سیاسی یادداشت

سردار سلیمانی کیست؟! | این روزها و پس از نابودی داعش، نام سردار سلیمانی بیش از پیش در رسانه های جهان تکرار می شوند. دشمنان سردار سلیمانی زمانی که از او یاد می کنند، نمی توانند ویژگی های برجسته شخصیتی او را فراموش کنند؛ ژنرال خاور میانه، قدرتمندترين عامل در این منطقه است... پیدا و پنهان کارنامه سردار سلیمانی را در ادامه بخوانید...

دسته: سیاسی یادداشت

در این وانفسا هزاران بسیجی و سپاهی و ارتشی ،به همراه گروههای جهادی دانشجو وطلبه،از استانهای همجوار به کمک، امدادگران هلال احمر وعناصر اجرایی پرداخته اند.حق همین است.الان وقت کمک رسانی به هر شکل ممکن و شایسته است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت کارشناس آمریکایی؛

«از من قبول کنید که جنگ با ایران مانند هیچ یک از جنگ های گذشته نخواهد بود؛ جنگ در عراق، یوگوسلاوی سابق، افغانستان، باز هم جنگ عراق، لیبی، سوریه. نه! نه! ایران ارتشی مستحکم دارد که می تواند صدمات جدی به نیروهای آمریکایی وارد نماید…»

دسته: سیاسی یادداشت

همه عزيزان مي دانند كه وظيفه نمايندگان محترم مجلس تنها قانون گذاري و نظارت مي باشد. يعني مجلس داراي قدرت برجسته اي است كه مي تواند بر همه حكومت نظارت كند و حتي در هر امر قانون، امور مصالح كشور قانون وضع كند و تحقيق و تفحص، سؤال كند، استيضاح كند. اما بايد از پرداختن به اموري كه جنبه اجرايي داشته و به نوعي تداخل در وظايف قوه اجراييه كشور محسوب مي شود، بپرهيزند.

دسته: سیاسی یادداشت

چهار سال مذاکره و سپس مراوده آشکار و پنهان،  ما را در بزنگاه استثنایی و بی‌نظیر کنونی قرار داده و قطعا بعد از این روزهایی خطیر‌تر و مهم‌تر در پیش خواهیم داشت و بسته به اینکه تجربیات تلخ اندوخته شده در این 4 سال ، بکار گرفته شود یا نه، نتیجه‌ای دربر دارنده عزت ملی یا خدای نکرده خلاف آن،  برایمان رقم خواهد خورد.

دسته: سیاسی یادداشت

اگرنبودتخریب سپاه توسط عزیزانی که خودرامدعیان مردم داری و پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانسته چگونه امریکا و هم پالگی هایش به خود اجازه میدادامروز این چنین تاخت وتازنموده ووقاحت را به انجابرساندکه که سپاه راکه ناجی مسمانان مظلوم جهان بوده وازمحبوبیتی درایران وجهان برخورداراست که اسمش لرزه براندام استعمار جهانی انداخته را تروریست بخواند

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ حسین شریعتمداری

امروزه این نگرانی جدی وجود دارد که مبادا جریانی با دمیدن در شیپور دیوانگی ترامپ و یا باور کردن ادعای حریف درباره دیوانگی او، زمینه وادادگی دیگری نظیر آنچه در برجام شاهد آن بودیم را رقم بزنند و با این توجیه که طرف مقابل یک دیوانه تمام عیار است به باج‌خواهی‌ها و زورگویی‌های پی در پی آمریکا تن بدهند و در یک کلمه به بهانه «دیوانگی ترامپ»!

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت قدیانی درباره فریدونیسم

اینکه در جلسات هیأت دولت با رهبر انقلاب، حضرت آقا برای جماعت، «نهج‌البلاغه» می‌خوانند یعنی تلاش دولت باید بر حرکت در مسیر عدالت استوار باشد، نه اینکه کارگر بیکار مردم، موجب شرمندگی دولت نشود اما دختر وزیر، نگو و نپرس.

دسته: سیاسی یادداشت

سعدالله زارعی در یادداشت روزکیهان :

حجم مباحثی که در سطوح مختلف کشورها درباره «همه‌پرسی» اقلیم کردستان عراق و زمینه‌چینی جدایی شمال از بقیه بخش‌های عراق مطرح شده است، ابعاد این اقدام را به خوبی نشان می‌دهد با این حال بعضی از جریانات سیاسی در ایران و خارج از ایران در صدد برآمده‌اند تا ماجرا را کوچک و متعلق به حوزه‌ای خاص جلوه بدهند. هدف آن‌ها عادی‌سازی موضوعی بزرگ و تسهیل اتفاقی سهمگین است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت ، امین سلیمی:

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور طی یادداشتی بیان داشت: رئیس جمهور مطلع نیست که در دولت وی دانشجویان به جرم گذاشتن علامت تعجب در مقابل اظهارات او در قزوین و بسیاری نمونه دیگر تا پای بازداشت و محاکمه رفته‌اند.

دسته: سیاسی یادداشت

محمد کاظم انبارلویی در یادداشتی نوشت:

مجمع روحانیون مبارز امروز همان مجمع روحانیون مبارز است ولی هرگز نمی پذیرد که چارچوب رفتار سیاسی او را دیگران به او دیکته کنند.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ مهدی محمدی

نمی توان تا پیش از دسترسی به جزئیات قاطعانه قضاوت کرد، اما این حق ملت ایران است که آقای رییس جمهور درباره اتهامی چنین مهیب به ملت توضیح بدهد.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت اختصاصی؛حمیدرضا مقدم‌فر

"غرض ازاین بررسی آن است که نهایتاًمشخص شودآیا باتوجه به مجموع شرایط ونیزمباحثی که طرفین درباره حصردارند،اقدام بهتری نسبت به آنچه درحال حاضردرجریان است، می‌تواند به کار گرفته شود یا خیر؟"

دسته: سیاسی یادداشت

محمد صرفی در یادداشت روزکیهان نوشت :

10 روز دیگر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به کنگره درباره توافق هسته‌ای با ایران گزارش خواهد داد.

دسته: سیاسی یادداشت

بنظر می رسد یک نظام پارلمانی در ایجاد « عزم ملی» و « کوشش برنامه ریزی شده و مدبرانه جمعی» بعنوان عناصر اصلی و کلیدی دستیابی به آرمان ها و اصول قانون اساسی در چشم انداز افق ۱۴۰۴ و  گذار به مردم سالاری دینی به معنای واقعی کلمه موثر واقع شود.

دسته: سیاسی یادداشت

حسین شمسیان در یادداشت روزکیهان :

سر کلاس درس، استاد با طرح دقیق و موشکافانه علائم یک بیماری، از دانشجویان پزشکی خواست برای آن بیمار دارو تجویز کنند.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت رضا سراج درباره حادثه امریکا

58 کشته و 515 زخمی، تلفات مرگبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا در شهر «لاس‌وگاس» است. ضمن آنکه حال 150 زخمی نیز وخیم گزارش شده است.

دسته: سیاسی یادداشت

در یادداشتی در روزنامه واشنگتن‌پست:

وزیر خارجه سابق آمریکا در یادداشتی در روزنامه واشنگتن‌پست به دفاع از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ پرداخته است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت ، محمدکاظم انبارلویی :

"راه مقابله نقض برجام با مکانیزم‌های شیطنت‌آمیز تعبیه شده در برجام بسته است و باید راهی خارج از آن پیدا کرد که هم به نقض برجام متهم نشویم هم دشمن را سر عقل بیاوریم."

دسته: سیاسی یادداشت

فریده شریفی در کیهان نوشت

چند ماه دیگر انقلاب بحرین 6 ساله می‌شود. مردم جزیره کوچک بحرین در فوریه 2011 همزمان با بیداری اسلامی در کشورهای عربی غرب آسیا و شمال آفریقا قیام خود علیه نظام دیکتاتوری آل خلیفه را آغاز کردند، مردم بحرین خواستار اصلاحات و تغییر نظام سیاسی کشورشان هستند و می‌خواهند در سرنوشت سیاسی کشور خود تصمیم‌گیرنده باشند.

دسته: سیاسی یادداشت

اگر اعتراضی هم هست، جای اعتراض ما به مواضع و عملکرد این آقایان مجلس عزای امام حسین علیه‌السلام در بیت رهبری نیست. ما آنجا هر قدر صمیمی باشیم، مهمان هستیم. آن مجلس خودش میزبان دارد و حضرت میزبان اگر اراده کنند، این مقامات اجازه‌ی ورود نخواهند داشت

دسته: سیاسی یادداشت