یادداشت/ ناصر نوبری

وضعیت برنامه هسته‌ای ایران در برجام پس از اتمام دوره زمانی 10ساله مشخص نشد و حالا ترامپ به دنبال آن است تا با فشار بر ایران، محدودیت‌های هسته‌ای در برجام را از یک دوره 10 ساله تبدیل به محدودیت‌های مادام‌العمر کند.

دسته: سیاسی یادداشت

موسی قبل از انقلاب فقط با یک #فرعون طرف بود اما پس از انقلاب و تشکیل حکومت با سه جبهه مواجه گشت که همان فرعون بودند، منتها در پیکره حکومت الهی و در لباس انقلاب:

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ مهدی فضائلی

دشواری‌های کار روحانی محدود به حوزه اقتصاد نخواهد بود و در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نیز باید آماده مواجهه با چالش‌های دشواری باشد.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ امیر خجسته

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: امروز رژیم سعودی یک طرف اکثر جنگ‌ها و آشوب‌های جهانی قرار گرفته است و موتور دستگاه جنگ‌افروزی این رژیم شبانه‌روز در حال تکاپو است.

دسته: سیاسی یادداشت

درباره‌ی دعوتِ مکرّر آیت‌الله خامنه‌ای به «انقلابی‌گری»؛

یادداشتِ پیش رو، نگارنده می‌کوشد به سه پرسشِ بنیادی درباره‌ی انقلابی ماندن و انقلابی‌گری، پاسخِ اجمالی دهد: نخست اینکه انقلابی‌بودن به چه معناست؟ انقلابی‌گری چیست؟ انقلابی کیست؟ نیروی انقلابی چه اوصافی دارد؟ چه خصوصیاتی، مرزِ میانِ انقلابی و غیرانقلابی را مشخص می‌کند؟

دسته: سیاسی یادداشت

به قلم محمدسعید ابراهیمی؛

با توجه به اتمام تاریخ مصرف داعش، جبهه استکبار استراتژی دیگری برای بی‌ثبات سازی کشورهای اسلامی اتخاذ کرده است که عبارت است از فعال کردن گسل‌های قومیتی؛ استخوان‌هایی لای زخم، که عمدتا سال‌ها پیش توسط انگلستان تعبیه شده‌اند.

دسته: سیاسی یادداشت

رضا سراج تشریح کرد

آمریکایی‌ها شبه نظامیان مسلح شده کُرد را از جنگ علیه داعش در «رقه» فرا خوانده و به سمت دیرالزور روانه ساخته‌اند تا مانع ورود ارتش سوریه به شرق دیرالزور شوند. نبردِ سرنوشت در شرق دیرالزور اجتناب ناپذیر است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ وطن امروز

 

حضور محمدعلی نجفی به عنوان شهردار جدید تهران در جلسات هیات دولت، بار دیگر کیفیت پایبندی اصلاح‌طلبان و ایضا اعتدالگرایان به مقوله آزادی و تحمل صدای منتقد را به اذهان یادآوری کرد.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ حسن رشوند

رئیس‌جمهور در دیدار رئیس مجلس بلژیک با اشاره به توافق هسته‌ای ایران با کشورهای 1+5 گفت: « توافق در یک مسئله مهم به نام هسته‌ای، یکی از موفقیت‌های بزرگ میز مذاکره در یک مسئله پیچیده بود که می‌تواند الگویی برای مسائل پیچیده منطقه‌ای و جهانی باشد.»

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ کیومرث یزدان پناه

عضو هیات علمی دانشگاه تهران در یادداشتی به ناکامی دولت و تیم دیپلماسی در خصوص برجام اشاره کرده و از وزیر خارجه کشورمان خواسته بپذیرد که فرجام برجام این شده است که ایران در جایگاه متهم دائمی و امریکا در مقام قاضی مدعی قرار گرفته است.

دسته: سیاسی یادداشت

حل بحران فاجعه آمیز نسل کشی مسلمانان میانمار یک مسئله داخلی آن کشور نیست بلکه یک مسئله جهانی و تکلیف و وظیفه بشر دوستانه‌ایست که همه کشورها و انسان‌های با وجدان‌های آگاه را درگیر کرده است.

دسته: سیاسی یادداشت

تا اینجا تمام مباحث و یادداشت های ما پیرامون هنر انقلاب و هنرمند انقلابی بود اما هنر انقلاب که توسط هنرمند انقلابی عرضه می شود مخاطبانی دارد بخش اعظمی از مخاطبان هنر انقلاب ، مردم انقلابی اند ، بر این اساس لازم است در این شماره کلیاتی درباره نقش مردم در رونق هنر انقلاب گفته شود تا بعد انشاالله مفصل دراین باره بحث کنیم .

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشتی به قلم عباسعلی زاهدی؛

مردم و دولت اسلامی ایران و همه انسان ها و دولت ها در جهان با هر گرایش وسلیقه ای انتظار است بخاطر دفاع ازحقوق بشر، دفاع از ازادی ادیان وبیان برای توقف کشتارو نسل کشی در میانماروارد عمل شوند .

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ محمد صرفی

کردستان مستقل خرگوشی اسرائیلی است که قرار است از کلاه پساداعش خارج شود. این نمایش شاید در ابتدا برای شماری از مردم کُرد عراق جذاب به نظر برسد اما زمان زیادی طول نمی‌کشد که متوجه شوند چه کلاهی سرشان رفته و ابزار کدام بازی شده‌اند.

دسته: سیاسی یادداشت

وخامت شرایط سیاسی و اقتصادی حاکم بر عربستان پشتوانه جنبش اعتراضی 15 سپتامبر برای آغاز تحولات سیاسی جدی در این کشور است.

دسته: سیاسی یادداشت

کدخدایی تشریح کرد

نکته‌ای که گاهی اوقات روسای محترم جمهور در ادوار مختلف نگران آن بودند، این بود که مجمع در موضوعات اجرایی ورود کند. نباید فراموش کنیم که مجمع در مقام نهاد تصمیم گیرنده است و باید تصمیماتی که اتخاذ می‌کند به مساله اجرایی کمک کند، نه این‌که دخالتی در امر اجرا تلقی شود.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت محمد ایمانی در کیهان سه شنبه 21 شهریور

«مردم، عائله مسئولان هستند». این عبارت، کلید مفقوده برای حل بسیاری از مشکلات است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشتی به قلم محسن رایجی؛

دستگاه دیپلماسی و شخص وزیر محترم امور خارجه آقای دکتر ظریف برای رساندن صدای این مسلمانان مظلوم به جهانیان اقدام کنند، نه اینکه در این اوضاع نا به احوال میانمار در کنسرت حضور پیدا کند.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ محمدکاظم انبارلویی

بالأخره دولت و مجلس باید به این سؤال کلیدی پاسخ دهند که حقوق نجومی و نامشروع، جرم است یا نه؟! اگر هست چرا برخورد نکردند؟ اگر نیست عنوان حقوقی این پدیده تجملی و اشرافی‌گری چیست؟

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ اصغر زارعی

اینکه دولت آمریکا در برابر کشتار بیش از 4 هزار انسان بی‌گناه و آواره شدن 300 هزار نفر مسلمان بی‌پناه، خم به ابرو نمی‌آورد، از زد و بندهای پشت پرده کاخ سفید با مقامات میانمار در راستای تحقق استراتژی و اهداف آنان در منطقه شرق آسیا حکایت دارد.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/حجت‎الاسلام احمدرضا احمدی

«ناکثین» متمرد از ولایت مطلقه فقیه که عهد خود را با رهبری و امام مسلمین شکستند فتنه‎ای در سال 1378 آفریدند و در سال 1388 آتش فتنه را شعله‎ورتر ساختند، فرهنگ غدیر می‎آموزد که در تبعیت از ولایت مطلقه فقیه، متعبدانه عمل کنیم.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ سید‌عبد‌الله متولیان

بعد از نابودی داعش در عراق و سوریه و تصرف استراتژیک موصل و حلب و با شروع نوار پیروزی‌های استراتژیک ارتش سوریه در استان دیرالزور، محور مقاومت، در برابر زیاد‌ خواهی غرب مستحکم‌تر از گذشته شده است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ محسن پاک‌آیین

مسلمانان جهان باید به‌طور مستمر، با اتحاد و یکپارچگی علیه دولت میانمار بسیج شده و با محکوم کردن جنایات آن، از تمام ظرفیت خود برای انعکاس صدای مظلومیت مسلمانان مظلوم میانمار در سطح جهان استفاده کنند.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشتی به قلم محمد سعید ابراهیمی؛

هجوم به ارزش‌ها، نامشروع، ظالمانه، گناه و خیانت به آرمان‌های انقلاب، تنها بخشی از تعابیر مقام معظم رهبری در مورد پدیده قبیح حقوق‌های نجومی است، دریافت‌های ناعادلانه ای که هیچ سنخیتی با آموزه‌های اسلام نداشته، ناشی از نگرش طعمه‌گونه به مسئولیت است.

دسته: سیاسی یادداشت

غلامعلی طبرسا, محمد علی حقیقی, خالد المسوری

در این پژوهش با بررسی مدل‌های مختلف و شناسایی شاخص‌های مختلف ارزیابی آمادگی الکترونیکی کشورها و سازمان‌ها، ابعاد و شاخص‌های متناسب با ارزیابی آمادگی الکترونیکی سازمان برای استقرار سیستم‌های مدیریت منابع انسانی الکترونیک شناسایی و استخراج شد.

دسته: سیاسی یادداشت

محمدرضا تاجیک, حیدر خسروی

این پژوهش به بررسی «شکل­ گیری جریان ­های فکری رومانتیک در سپهر سیاسی ایران، از دوران مشروطه تا دهة 1330» می ­پردازد.

دسته: سیاسی یادداشت

فاطمه سررشته ایزدموسی, کیهان برزگر

دولت ­ها به ­منظور جلوگیری از جنگ، خشونت، برقراری عدالت اجتماعی، کاهش تضاد طبقاتی، فقر و کرامت انسانی، حق بر تأمین اجتماعی را در اسناد بین­ المللی به ­عنوان حق بشری به رسمیت شناخته­ اند.

دسته: سیاسی یادداشت

انقلاب اسلامی سال ۵۷ که تداوم نهضت انبیاء و تداوم انقلاب اسلامی صدر اسلام است از قاعده پشیمانی و بازگشت خواص و بزرگان انقلاب که در قرآن اشاره شده مستثنا نیست.

دسته: سیاسی یادداشت

این‌ روزها که ژن‌های ما بد و ژن‌های برخی از طلای ناب ساخته شده است، ضرورت دارد که ساختارهای سیاسی پدیدآورنده ژن‌های خوب را به مسلخ نقد کشید و قدری بی‌پرده‌تر از گذشته سخن گفت.

دسته: سیاسی یادداشت

حسین شمسیان در روزنامه کیهان نوشت: شهرها و روستاهای دوردست‌، ساکت و خاموشند! نه کسی به آنجا می‌رود و نه تصویری مخابره می‌شود، هیچ هیجان و هیاهویی در کار نیست و زندگی در شکلی کشدار جریان دارد‌! این سکوت و سکون، آن‌هم تنها چند ماه پس از یک هیجان وصف‌ناپذیر و پرشور، خیلی غم‌انگیز است.

دسته: سیاسی یادداشت