آیا درغیبت و سرگشتگی نهادهای فرهنگی و مدعیان کار ایجابی، نباید همچنان حضور گشت ارشاد را دربرخورد با هنجارشکنان قدر دانست؟

دسته: سیاسی یادداشت

عبدالله گنجی/

مواضع برخی از نیروهای انقلاب اسلامی در مواجهه با سخنان ظریف مبنی بر نقض روح و جسم برجام توسط آمریکا هوشمندانه نیست.

دسته: سیاسی یادداشت

حضوررئیسی در انتخابات و سپس کناره‌گیری قالیباف، تمنای چندین ساله مزبور در وحدت و همدلی و عمل مشترک، بدون سایش، فرسایش و دور شدن سایه شوم نزاع و فشل از جبهه انقلاب را محقق کرد.

دسته: سیاسی یادداشت

مردم، پیچیدگی مردان سیاست را ندارند! و ما هم کاش به صرف یک رأی متفاوت، مردم را نه اهل کوفه بخوانیم و نه لزوما با همان چوب برانیم که اصحاب سیاست را!

دسته: سیاسی یادداشت

پیام تبریک‌ها فرستادند و شادباش‌ها گفتند و ۱۶۵ خاصیت محیرالعقول برای این مولود تازه ردیف کردند و جار زدند که دور باشید و کور باشید که قدرت‌های بزرگ دنیا را پشت میز مذاکره شکست داده‌ایم و این هم سندش!

دسته: سیاسی یادداشت

با کنار هم قراردادن همه این اتهامات، توهین‌ها، ابهامات، بدعهدی‌ها، فسادها، سوء‌سابقه‌ها، سوءمدیریت‌ها، و ضدونقیض‌گویی‌ها، آیا منتقدان باز هم حق ندارند، درباره این قرارداد سؤال بپرسند؟

دسته: سیاسی یادداشت

مکالمه تلفنی روحانی و خاتمی در 18 تیر 78 به روایت سرلشکر فیروزآبادی؛

مقابله نیروهای مسلح با شورش‌های خیابانی در جریان 18 تیر سال 78 با مجوز شورای عالی امنیت ملی و شخص رئیس شورای عالی امنیت ملی که خود آقای خاتمی بود، صورت گرفت.

دسته: سیاسی یادداشت

پوپولیسم همان چیزی ‌است که به عراقچی اجازه می‌دهد بر انفعال غیرقابل پذیرش دستگاه دیپلماسی برابر ذبح کودک برجام در کنگره ایالات متحده و اتحادیه اروپایی با موج‌سواری بر هیجانات ورزشی مردم سایه بیندازد

 

دسته: سیاسی یادداشت

سفیر ایران در انگلیس نوشت: آزاد سازی موصل نه فقط به معنای بزرگترین شکست داعش در سه سال اخیر است بلکه نشان از یک تحول اساسی در صحنه جنگ عراق و سوریه علیه داعش دارد. در این تحول بزرگ نقش سردار سلیمانی بی شک نقشی بی بدیل بوده است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ مسلم رستمانی

سنت سیئهٔ خرج از بیت‌المال برای وارونه‌نمایی تاریخ انقلاب توسط داعیه‌داران ارشاد، قصه پر غصه‌ای است که انگاری پایانی ندارد، چند فصلی است.

دسته: سیاسی یادداشت