محمد بن سلمان فرزند شاه فعلي سعودي در عربستان، شب گذشته به عنوان وليعهد اين کشور و به شکل رسمي معرفي شد. وي که پيش از اين نيز سمت وزارت دفاع در پادشاهي عربستان را بر عهده داشته است، اکنون جانشين رسمي پدر خود شده و به جاي محمد بن نايف قرار گرفته است. تحولي اساسي در راس هرم قدرت در عربستان سعودي که دست کم معاني بسيار مهمي براي ايران در پي دارد.

دسته: سیاسی یادداشت

این‌بار حتی «مسعود بی‌بی‌سی» هم لااقل برای حفظ ظاهر وجلوگیری از ریخته شدن بیشتر آبرو وحداقل از آنجا که عاقبت مهر ایرانی بر شناسنامه خود دارد، رسما و علنا می‌آید و صحه بر درستی این اقدام سپاه می‌گذارد.

دسته: سیاسی یادداشت

سعید صادقلو

قلمرو دفاعی و نظامی ما بسیار وسیع‌ است و هر جنبند‌ه‌ای در هر جای جهان که نیت شومی برای کشور ما در سر داشته باشد، ما توان آن را داریم که در داخل مرزهای جغرافیای سیاسی کشورمان، آن جنبنده را به هلاکت برسانیم.

دسته: سیاسی یادداشت

سپاه پاسداران برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اقدام به موشک‌باران اهدافی خارج از مناطق همجوار با ایران، در استان دیرالزور سوریه کرد.

دسته: سیاسی یادداشت

اقتدار نظامی ایران که با این عملیات بیش از پیش برای همه اثبات شد، فقط امنیت عینی را تقویت نکرد. احساس غرور و امنیت ناشی از این موفقیت که در قلب و ذهن همه ایرانیان وطن دوست موج می زند، خود دستاوردی عظیم و قابل ستایش است. یک دستاورد اجتماعی که خود منشأ آثار فراوان می‌شود.

دسته: سیاسی یادداشت

کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی ضمن اشاره به بیانیات رهبر معظم انقلاب در مورد «آتش به اختیار» تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با نام بردن از «دستاوردهای دانشمندان شهیدان هسته‌ای، موفقیت‌های شهید طهرانی مقدم در بحث موشکی، کاظمی درسلول‌های بنیادی، شهید آوینی و مرحوم سلحشور در مسائل فرهنگی»، گرای حرکت هایی را می‌دهند که با اقدام به موقع و بدون چشم داشت و با روحیه انقلابی مسیری را در پیش پای پیشرفت انقلاب اسلامی گشوده‌اند.

دسته: سیاسی یادداشت

رهبر انقلاب در دیدار رمضانی با دانشجویان، آنها را به تلاش جدی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه توصیه نمودند.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/مسلم رستمانی

 
خوشحال هستیم از اینکه سند ننگین ۲۰۳۰ که کیان و استقلال مملکت اسلامی ما را تهدید می‌کرد ابطال و از دستور خارج شد.

دسته: سیاسی یادداشت

کشاندن عملیات تروریستی از مرزهای ایران به داخل و به‌ویژه تهران،راهبرد سعودی‌ها برای ناامن‌سازی ایران از یک‌سو و هدف قراردادن ظرفیت‌های راهبردی ایران در منطقه و به‌نوعی جبران شکست‌های خود در منطقه است.

دسته: سیاسی یادداشت

شهدا افسران آتش به اختیار نظام و انقلاب از گذشته تا کنون

کلید واژه ی آتش به اختیار، واژه ای مهم و کاربردی این روزهاست که در بین جوانان و فعالان فرهنگی رواج پیدا کرده است.

دسته: سیاسی یادداشت