فرضیۀ این مقاله آن است که فرانظریه/ متا- فیزیک روابط بین‌الملل معاصر برای نظریه‌پرداز تعلیق شده و می‌توان به جای نظریه، به نظریه‌پرداز معطوف شد.

دسته: اجتماعی یادداشت

کوشکی گفت: وقتی که می­‌شود نیاز جنسی را به سادگی در کوچه و خیابان برطرف کرد، این توهم به وجود می­‌آید که دلیلی وجود ندارد که انسان به سمت ازدواج برود.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادداشت/ غلامرضا مصباحی‌مقدم

برنامه که مهیا نشود و آماده پیاده‌شدن نباشد، دولت هر اقدام خوبی هم که انجام دهد قابلیت ارزیابی نخواهد داشت. بدون وجود برنامه، شاخصی برای ارزیابی عملکردها نخواهیم داشت.

دسته: اجتماعی یادداشت

وضعیت اقتصاد به خصوص در بنگاه‌های بزرگ آنقدر وخیم است که معاون محترم رئیس‌جمهور از آن به عنوان معضل بزرگ اقتصاد یاد می‌کند و معتقد است صد‌ها میلیارد دلار تزریق منابع به این بنگاه‌ها خروجی قابل ارائه‌ای نداشته و دلیل اصلی را هم مدیران سفارشی که یک روز سابقه اداره بنگاه اقتصادی ندارند، می‌داند. اما […]

دسته: اجتماعی یادداشت

خیران به كمك آسیب‌های اجتماعی بیایند؛

 

«خیران به كمك آسیب‌های اجتماعی بیایند» این درخواستی است كه به تازگی مدیركل امور اجتماعی استانداری گلستان به منظور كاهش آسیب‌های اجتماعی و حفظ بنیان خانواده‌ها در گلستان مطرح كرده است....

دسته: اجتماعی یادداشت

به قول «حاج حیدر» حاتمی‌کیا در فیلم «بادیگارد» یک نیروی محافظ کارش حفاظت از چیزی است که به آن اعتقاد دارد، حتی اگر کسانی بخواهند مقام این نیروی محافظ را در حد «بادیگارد» فرو کاهند یا حتی با قضاوتی غلط سعی در تضعیف و کنار زدنش داشته باشند. کار حاج حیدر همان کاری است که بچه‌های مظلوم حاج قاسم هرروز در فراسوی مرزها و هم‌رزمان آن‌ها درقرارگاه‌های سازندگی در داخل مرزهای جمهوری اسلامی تکرار می‌کنند.

دسته: اجتماعی یادداشت

دستگیری چند خبرنگار- و احتمالا عده ای بیشتر-به جرم توهین به رئیس جمهور ،اگر درست صورت گرفته باشد و آورده ای داشته باشد ،در سبد نظام و حزب الله است.

دسته: اجتماعی یادداشت

 

يكي از اين اعتراضها، اعتراض به صدا و سيما بود و اينكه بعضي ميگويند اگر چنانچه صدا و سيما را نقد كنيم، بر خلاف رهبري مطلبي گفته‏ايم؛ چرا؟ چون رهبري رئيس صدا و سيما را معين ميكند!

دسته: اجتماعی یادداشت

افترا نسبت دادن صریح عمل مجرمانه به غیر و متضمن اسناد و اخبار است، اما در توهین، مرتکب قصد انشا و هتک حرمت دارد.

دسته: اجتماعی یادداشت

این افراد همیشه خود را با افراد بالاتر از خود مقایسه کرده و به همین دلیل همیشه ناراضی هستند و به همین دلیل همواره نسبت به خدمتگزاری به ارباب رجوع و مردم احساس تکلیف ندارند

دسته: اجتماعی یادداشت