وقتی هواپیمایی با نقص فنی هنوز هم یکی از هواپیماهای فعال و بی نظیر است! و قرار هم نیست از رده خارج شود و وقتی حادثه ای چون کشته شدن دهها نفر از هموطنانمان در حادثه سقوط هواییما رخ می نماید، باید به آقای مسئول بگوییم که لطفا هواپیماهای قاتل را بکش تا دیگر شاهد چنین لحظات غم انگیز و دلهره آوری نباشیم.

دسته: اجتماعی یادداشت

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با اشاره به بررسی اساسنامه‌ ۳۰ ماده‌ای اطلاعات سپاه در کمیسیون امنیت ملی، بر لزوم شفاف‌سازی درباره حیطه اختیارات این سازمان و وزارت اطلاعات تاکید کرد و گفت: مسئولان وظیفه دارند با آموزش شهروندان مانع شوند که شهروندان ناخواسته به دام جاسوس‌ها بیفتند.

دسته: اجتماعی یادداشت

عدالت و عدالت خواهی، واژه هایی هستند که ریشه در فطرت انسان دارند و تنها طواغیت و ظالمان با این واژه ها سر ستیز دارند.

دسته: اجتماعی یادداشت

یکی از گرایش های اصیل که ریشه در سرشت انسان دارد، گرایش به سوی حقیقت است. آدمی به طور فطری جویای حقایق است و هر چه این جنبه بیشتر پرورش یابد، به همان اندازه برای ادراک حقایق، دفاع از حق و حق گرایی شوق بیشتری می یابد.

دسته: اجتماعی یادداشت

به قلم فرهنگی گلستانی؛

بی هیچ تردید نگاه و دلسوزی تصنعی به مقوله آموزش و پرورش و اختصاص و واریز بودجه قطره چکانی به این سیستم بیمار و ایجاد تغییرات غیر ضروری فاقد ضمانت اجرایی، حال و روز این جایگاه مقدس و محترم را به حضیض ترین موقعیتش رسانده است.

دسته: اجتماعی یادداشت

دیدار روز گذشته رهبر انقلاب با مردم زلزله زده کرمانشاه نمونه‌ای بارز از اخلاق مدیران انقلابی را به نمایش گذاشت.

دسته: اجتماعی یادداشت

عدالتخواهی، در بیان آسان است؛ اما در عمل  با موانع گوناگون مواجه است. شاید سخت ترین امور نظام اسلامی  تامین عدالت در جامعه  اسلامی است

دسته: اجتماعی یادداشت

وقتی که پارتی بازی در سیستم اداری بیداد کرده  و خواه یا ناخواه  بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم عدالت اجتماعی را نشانه گیری میکند ، زمانی که جوان تحصیل کرده و بدون پارتی باید فقط به جرم نداشتن پشتوانه سفارش کننده و یا همان بند " پ "، باید تا روز موت در بیکاری و فقر دست و پا بزند ،وقتی خلاقیت و شایستگیها ی افراد زیر تیغ بیعدالتی ها سلاخی میگردد و شایستگی افراد قربانی بازیهای سیاسی وجناحی و از همه مهمتر پدیده شوم پارتی بازی میگردد در این صورت کشنده ترین ریزگردها ریزگرد بیعدالتی  هست نه ریزگردهای آسمانی

دسته: اجتماعی یادداشت

سمانه لاجوردی، فریبرز رحیم نیا، سعید مرتضوی، اسدالله کردنائیج

در سال های اخیر فضای کسب و کار و تلاش برای بهبود بهره‏ وری آن، مورد توجه سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان کشور واقع شده است.

دسته: اجتماعی یادداشت

نورمحمد یعقوبی

هدف از اجرای این پژوهش، بررسی نقش مؤلفه‌های رهبری معنوی مدیران در پیش‌بینی و تبیین مؤلفه‌های رفتار شهروندی سازمانی کارکنان است.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادداشت/ جام‌جم

بزرگ ترین ایراد کسب اطلاعات از اینترنت برای نسل کنونی که باید او را نسل اینترنت نامید، این است که ذهن جوانان را از پویایی و جست‌وجوی عمیق و دقیق بازمی دارد.

دسته: اجتماعی یادداشت

نباید فراموش کرد که چه بخواهیم وچه نخواهیم این جعبه جادویی مانند هر رسانه دیگری حتی بیشتر برای آموزش و فرهنگ‌سازی برنامه‌ریزی شده و برنامه‌‌های آن به‌خصوص تولیدات روتین نمایشی، آموزنده و تاثیرگذار است؛ خواه این آموزه‌ها مثبت و در راستای بهبود زندگی افراد و جامعه باشد، خواه منفی و مانع پیشرفت.

دسته: اجتماعی یادداشت

در میان بهت و حیرت دلسوزان و در شرایطی که یکی از صادرات مازندران، نیروی انسانی است، مدیر غیربومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران معارفه شد. شرط نخست پرورش نیروی انسانی، به بازی گرفتن افراد بومی توانمند و کارآمد در پست‌های اجرایی و کرسی‌های مدیریتی استان است، درونگرایی در مدیریت، مفهومی بجز تکیه و توجه به ظرفیت نیروی انسانی داخل استان و بومی گرایی ندارد.

دسته: اجتماعی یادداشت

چاره ای باید کرد؛

درحالی که با آغاز سال تحصیلی شاهد افزایش ۲۰ الی ۳۰ درصدی حجم ترددهای شهری هستیم، عمده دلیل این مسئله کیفیت در خدمات مدارس ذکر می شود که خانواده ها به اجبار دانش آموزان خود را در مدرسه های دور دست ثبت نام می کنند.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادادشت مهمان/

یک فعال محیط زیست شکل‌گیری و رشد انواع کمپین‌ها و هشتک‌های محیط زیستی را بیشتر مربوط به پدیده «مُد» دانست و نوشت: رقابت و چشم و هم ­چشمی­ های غیرحرفه‌­ای که بیشتر تحت تأثیر سلایق شخصی و انگیزه‌­های فردی است در فضای کلی سمن های محیط زیستی ایجاد شده است.

دسته: اجتماعی یادداشت

از آیاتی که شیعیان همواره برای اثبات امامت امیر المومنین علی (ع) به آن استدلال می کنند آیه ولایت است.

دسته: اجتماعی یادداشت

به قلم عماد یوسفی؛

در سالروز بزرگترین واقعه پس از بعثت نبی اکرم یعنی عید بزرگ ولایت و امامت علی ابن ابی طالب، یکی از طلاب فعال در عرصه فرهنگ و جهاد در یادداشتی به بیان اهمیت این روز پرداخت.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادداشت میهمان/

یک فعال محیط زیست با ارسال یادداشتی از عملکرد مدیر پروژه یوز انتقاد کرده و اظهار داشت:‌مدیر پروژه یوزپلنگ در حالی از کمپینی با عنوان «حفاظت از یوز» حمایت و مردم را تشویق به پرداخت اعانه می‌کند که کوچکترین پاسخی به پرسش‌های مطرح شده درباره مبلغی که ۴ سال پیش برای خرید همین آغل‌ها از سازمان ملل دریافت شده نمی‌دهد؛ مبلغی که اکنون با سود ۴ ساله‌اش به حدود ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

دسته: اجتماعی یادداشت

عنایت‌الله شریفی، محمّدحسین خوانین‌زاده، محمّد فاضل نیا

یکی از مهم‌ترین مباحث اعتقادی، مسئلة باور و شناخت خداست که از عمیق‌ترین نیازهای انسان و همانند چراغ روشنگری است که مسیر زندگی را برای انسان‌ها مشخّص می‌کند و به آن معنا و مفهوم می‌بخشد و زندگی پاک و واقعی را از زندگی معمولی و طبیعی جدا می‌سازد.

دسته: اجتماعی یادداشت

علی تدین راد, امیرمسعود شهرام نیا, سارا نجف پور ‏

در این پژوهش برای فهمِ فهم آرنت از فهم و روش او در فهم مقولات و موضوعات، روش و رویکرد تفسیری او را در متن سنت هرمنوتیکی و تطابق با دقایق فهم در اندیشه های هایدگر و گادامر قرار می دهیم.

دسته: اجتماعی یادداشت

زهرا نظام الدینی

کتاب «سیماى على(رض) از منظر اهل سنت»و «ولاى حسین(ع)» دو اثر از هزاران آثار برجسته برادران اهل سنت مى باشد که در این راستا قدم برداشته و گوشه اى از این ارادت صادقانه را به تصویر کشده اند.

دسته: اجتماعی یادداشت

سید محمد میر کمالی, فاطمه نارنجی ثانی, محمد رضا حمیدی زاده

هدف پژوهش حاضر طراحی الگویی برای شناسایی فرایند دانش‌آفرینی در دانشگاه است.

دسته: اجتماعی یادداشت

نور محمد یعقوبی, عباس عرب, عبد الباسط مرادزاده

هدف از اجرای این پژوهش، بررسی نقش مؤلفه­ های رهبری خدمتگزار مدیران در پیش‌بینی و تبیین مؤلفه­ های رفتار شهروندی سازمانی کارکنان است.

دسته: اجتماعی یادداشت

فریبا فرازی، معصومه اسمعیلی ، حسین اسکندری، محمد حاتمی

هدف از پژوهش حاضر بررسی تأثیر آموزش الگوی تعلیمی بر روابط والد-فرزند با همایندی گرایش به تفکر انتقادی بود.

دسته: اجتماعی یادداشت

جعفر بهادری خسروشاهی

هدف پژوهش حاضر تأثیر آموزش پذیرش و تعهد بر خودانتقادی و شایستگی در دانش ­آموزان دارای تجربه خودآزاری بود.

دسته: اجتماعی یادداشت

محمدباقر حشمت زاده, سیدمحمدحسین اکرمیان

هدف این پژوهش، بر مبنای جنبة نوآورانة موضوع ارتباط­ سنجی ورزش و سیاست، بر اساس آرای فرهنگی هژمونی است که می­ تواند خود به ­عنوان یک چارچوب نظری در مطالعات بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادداشتی به قلم ماریه البرزی؛

سخن از جشن طلاق است که در کنار «سگ بازی، قبول کردن موش به فرزندی، عقد اخوت با گربه و برادری با سنجاب» از عجایب این روزها به شمار می رود!

دسته: اجتماعی یادداشت

بابداخلاقی مسئولین ومنتخبینمان چه کنیم قبل ازانتخابشان باروی بازجواب تلفن راداده درملاقات ها تادرب ورودی به استقبال امده وباروی گشاده ملاقات نموده وتاجلودرب مشایعتمان نموده وقول گره گشایی وانجام کارهاراداده وباپلکان قراردادن همین مردم برای رسیدن به سکان نمایندگی درمجلس یاشوراها وغیره بارسیدند

دسته: اجتماعی یادداشت

ابوالفضل بختیاری، انسیه رمضان پور ،سمیه شیخی کیاسری، فرهاد فرهادی

هدف این پژوهش بررسی رابطه بین سبک‌های یادگیری و سبک‌های تفکر در دانشجویان است.

دسته: اجتماعی یادداشت

نمی‎توان توقع داشت که در جامعه عدالت به معنای حقیقی کلمه استقرار پیدا کند، در حالی که اعتقاد به مبدأ و معاد نباشد. هر جا اعتقاد به مبدأ و معاد نبود، عدالت یک چیز سربار، تحمیلی و اجباری بیش نخواهد بود. علت این هم که بعضی از طرح‎های قشنگ غربی در باب عدالت مطلقاً در عمل تحقق پیدا نمی‎کند، همین است

دسته: اجتماعی یادداشت