تا چندی پیش سران کشورهای غربی از تیک‌تاک ساعت برای پایان حکومت بشار اسد سخن می‌گفتند. اما امروز سرسخت‌ترین دشمنان وی نیز اذعان دارند که براندازی اسد، رویایی بربادرفته است.

دسته: یادداشت

یادداشت/ سعدالله زارعی

سپاه پاسداران با استفاده از ظرفیت انسانی خلاق خود و دستاوردهای بزرگ صنعتی و امکانات عظیم و تجربه و تعهدی که در به نتیجه رساندن پروژه‌ها تحت هر شرایطی دارد، دولت را از بحران‌هایی که غربی‌ها علیه آن پدید می‌آورند می‌رهاند.

دسته: یادداشت

وقتی‌که دشمن برای داخل کشور برنامه دارد، چه‌کار می­کند؟ از نفوذی استفاده می­کند. معنای نفوذی این نیست که حتماً رفته باشد پول گرفته باشد برای اینکه بیاید در فلان دستگاه نفوذ کند و خودش هم بداند چه‌کار دارد می­کند؛ نه، گاهی نفوذی، نفوذی است، خودش هم نمی­داند! امام (رضوان‌الله‌علیه) فرمودند گاهی حرف دشمن با چند واسطه از دهان مردمان موجّه شنیده می­شود.

دسته: یادداشت

قانون مبارزه با فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در سال 2017 را می‌توان جدی‌ترین و جامع‌ترین قانون تحریمی ایالات متحده آمریکا پس از اجرای برجام دانست.

 

دسته: یادداشت

بررسی حقوقی پدیده انتصاب مدیران سفارشی و فامیلی، باندی ؛ قانون مدیریت خدمات کشوری درباره انتصاب‌ها و چگونگی سپردن کرسی‌های مشاغل مختلف در سطوح و رده‌های گوناگون، قوانین خاصی دارد که برای انتصاب‌ها باید به اصول و قواعد این قانون کلان کشور مراجعه کرد.

دسته: یادداشت

امروزه به برکت توجه به امام زمان (عج) و رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و تیز هوشی و کیاست سربازان گمنام اما زمان (عج)، ایران اسلامی با وجود اینکه در نا امن ترین منطقه جغرافیایی جهان واقع شده است ولی خوشبختانه امن ترین کشور جهان است

دسته: یادداشت

رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته در دیدار جمعی از دانشجویان ضمن توصیه به«تلاش جدّی وهمه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب دردانشگاه»الگوی عمل تشکل‌های دانشجویی رادرقالب «آتش‌به‌اختیار» معرفی کردند.

دسته: یادداشت

خاطره‌ مرحوم آیت‌الله خسروی از امام خمینی(ره)

عده‌ای خارجی به دیدار حاج‌آقا روح‌الله آمده بودند. آنها گفتند: اگر ایشان قبول کنند و به انگلستان بیایند، جمع کثیری از فلاسفه اروپا را به محضر ایشان می‌آوریم تا از فکر و علم ایشان استفاده بیشتری شود و در آن‏جا بیش از اینجا مفید واقع می‌شوند.

دسته: یادداشت

بحران بانکی موجود از جنس اعسار است نه نقدینگی. یعنی کل سیستم همیشه تشنه و معتاد به بازار بین بانکی و ذخایر بانک مرکزی است.

دسته: یادداشت

آنچه در جریان کمپ اصولگرایان علیه روحانی دیده نشد، انعکاس تصویر واقعی از روحانی و نگاه خشونت بار جریان او در پسا انتخابات دور دوازدهم بود.

دسته: یادداشت