سردار سلیمانی کیست؟! | این روزها و پس از نابودی داعش، نام سردار سلیمانی بیش از پیش در رسانه های جهان تکرار می شوند. دشمنان سردار سلیمانی زمانی که از او یاد می کنند، نمی توانند ویژگی های برجسته شخصیتی او را فراموش کنند؛ ژنرال خاور میانه، قدرتمندترين عامل در این منطقه است... پیدا و پنهان کارنامه سردار سلیمانی را در ادامه بخوانید...

دسته: سیاسی یادداشت

دیدار روز گذشته رهبر انقلاب با مردم زلزله زده کرمانشاه نمونه‌ای بارز از اخلاق مدیران انقلابی را به نمایش گذاشت.

دسته: اجتماعی یادداشت

در این وانفسا هزاران بسیجی و سپاهی و ارتشی ،به همراه گروههای جهادی دانشجو وطلبه،از استانهای همجوار به کمک، امدادگران هلال احمر وعناصر اجرایی پرداخته اند.حق همین است.الان وقت کمک رسانی به هر شکل ممکن و شایسته است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت کارشناس آمریکایی؛

«از من قبول کنید که جنگ با ایران مانند هیچ یک از جنگ های گذشته نخواهد بود؛ جنگ در عراق، یوگوسلاوی سابق، افغانستان، باز هم جنگ عراق، لیبی، سوریه. نه! نه! ایران ارتشی مستحکم دارد که می تواند صدمات جدی به نیروهای آمریکایی وارد نماید…»

دسته: سیاسی یادداشت

عدالتخواهی، در بیان آسان است؛ اما در عمل  با موانع گوناگون مواجه است. شاید سخت ترین امور نظام اسلامی  تامین عدالت در جامعه  اسلامی است

دسته: اجتماعی یادداشت

همه عزيزان مي دانند كه وظيفه نمايندگان محترم مجلس تنها قانون گذاري و نظارت مي باشد. يعني مجلس داراي قدرت برجسته اي است كه مي تواند بر همه حكومت نظارت كند و حتي در هر امر قانون، امور مصالح كشور قانون وضع كند و تحقيق و تفحص، سؤال كند، استيضاح كند. اما بايد از پرداختن به اموري كه جنبه اجرايي داشته و به نوعي تداخل در وظايف قوه اجراييه كشور محسوب مي شود، بپرهيزند.

دسته: سیاسی یادداشت

چهار سال مذاکره و سپس مراوده آشکار و پنهان،  ما را در بزنگاه استثنایی و بی‌نظیر کنونی قرار داده و قطعا بعد از این روزهایی خطیر‌تر و مهم‌تر در پیش خواهیم داشت و بسته به اینکه تجربیات تلخ اندوخته شده در این 4 سال ، بکار گرفته شود یا نه، نتیجه‌ای دربر دارنده عزت ملی یا خدای نکرده خلاف آن،  برایمان رقم خواهد خورد.

دسته: سیاسی یادداشت

وقتی که پارتی بازی در سیستم اداری بیداد کرده  و خواه یا ناخواه  بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم عدالت اجتماعی را نشانه گیری میکند ، زمانی که جوان تحصیل کرده و بدون پارتی باید فقط به جرم نداشتن پشتوانه سفارش کننده و یا همان بند " پ "، باید تا روز موت در بیکاری و فقر دست و پا بزند ،وقتی خلاقیت و شایستگیها ی افراد زیر تیغ بیعدالتی ها سلاخی میگردد و شایستگی افراد قربانی بازیهای سیاسی وجناحی و از همه مهمتر پدیده شوم پارتی بازی میگردد در این صورت کشنده ترین ریزگردها ریزگرد بیعدالتی  هست نه ریزگردهای آسمانی

دسته: اجتماعی یادداشت

اگرنبودتخریب سپاه توسط عزیزانی که خودرامدعیان مردم داری و پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانسته چگونه امریکا و هم پالگی هایش به خود اجازه میدادامروز این چنین تاخت وتازنموده ووقاحت را به انجابرساندکه که سپاه راکه ناجی مسمانان مظلوم جهان بوده وازمحبوبیتی درایران وجهان برخورداراست که اسمش لرزه براندام استعمار جهانی انداخته را تروریست بخواند

دسته: سیاسی یادداشت

سمانه لاجوردی، فریبرز رحیم نیا، سعید مرتضوی، اسدالله کردنائیج

در سال های اخیر فضای کسب و کار و تلاش برای بهبود بهره‏ وری آن، مورد توجه سیاستگذاران و تصمیم گیرندگان کشور واقع شده است.

دسته: اجتماعی یادداشت

رضاعلی محسنی

این مقاله ضمن بررسی جنبه‌های نظری روابط شهر با جرم و آسیب‌های موجود در شهرها، به رتبه بندی جرایم و آسیب های شهری پرداخته است که به صورت موردی در شهر گرگان اجرا شده است.

دسته: اقتصادی یادداشت

یادداشت/ حسین شریعتمداری

امروزه این نگرانی جدی وجود دارد که مبادا جریانی با دمیدن در شیپور دیوانگی ترامپ و یا باور کردن ادعای حریف درباره دیوانگی او، زمینه وادادگی دیگری نظیر آنچه در برجام شاهد آن بودیم را رقم بزنند و با این توجیه که طرف مقابل یک دیوانه تمام عیار است به باج‌خواهی‌ها و زورگویی‌های پی در پی آمریکا تن بدهند و در یک کلمه به بهانه «دیوانگی ترامپ»!

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت قدیانی درباره فریدونیسم

اینکه در جلسات هیأت دولت با رهبر انقلاب، حضرت آقا برای جماعت، «نهج‌البلاغه» می‌خوانند یعنی تلاش دولت باید بر حرکت در مسیر عدالت استوار باشد، نه اینکه کارگر بیکار مردم، موجب شرمندگی دولت نشود اما دختر وزیر، نگو و نپرس.

دسته: سیاسی یادداشت

سعدالله زارعی در یادداشت روزکیهان :

حجم مباحثی که در سطوح مختلف کشورها درباره «همه‌پرسی» اقلیم کردستان عراق و زمینه‌چینی جدایی شمال از بقیه بخش‌های عراق مطرح شده است، ابعاد این اقدام را به خوبی نشان می‌دهد با این حال بعضی از جریانات سیاسی در ایران و خارج از ایران در صدد برآمده‌اند تا ماجرا را کوچک و متعلق به حوزه‌ای خاص جلوه بدهند. هدف آن‌ها عادی‌سازی موضوعی بزرگ و تسهیل اتفاقی سهمگین است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت ، امین سلیمی:

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور طی یادداشتی بیان داشت: رئیس جمهور مطلع نیست که در دولت وی دانشجویان به جرم گذاشتن علامت تعجب در مقابل اظهارات او در قزوین و بسیاری نمونه دیگر تا پای بازداشت و محاکمه رفته‌اند.

دسته: سیاسی یادداشت