عده ایی درسازمانی که درپایه واساس ان عدالت دیده نمیشودوخشت اولش رامعمارانش کج گذاشته اند بدنبال امال وارزوهایشان که ارزوی هرانسان عدالت ندیده ایی نیزهست میگردند

دسته: سیاسی یادداشت

قدرت طلبان به اسم اصلاح طلبی هیچ ابایی ندارند که رفتار و گفتار متناقض داشته باشند!

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ ناصر نوبری

وضعیت برنامه هسته‌ای ایران در برجام پس از اتمام دوره زمانی 10ساله مشخص نشد و حالا ترامپ به دنبال آن است تا با فشار بر ایران، محدودیت‌های هسته‌ای در برجام را از یک دوره 10 ساله تبدیل به محدودیت‌های مادام‌العمر کند.

دسته: سیاسی یادداشت

سیدحسین صفایی، عارف عبدالهی لاشکی

تضامن طلبکاران بدین‌معناست که هر یک از طلبکاران ـ که ممکن است دو یا چند نفر باشند ـ به طور مستقل بتواند کلّ طلب را از بدهکار مطالبه کند که در این صورت با پرداخت دَین به یکی از طلبکاران، بدهکار بری‌الذمه می‌شود.

دسته: اقتصادی یادداشت

کریم بیات, عادل اذر

نتایج پژوهش حاضر نشان می ­دهد که میزان فرایندمحوری در بانک­ های تجاری ـ دولتی ایران کمتر از 50 درصد است.

دسته: اقتصادی یادداشت

موسی قبل از انقلاب فقط با یک #فرعون طرف بود اما پس از انقلاب و تشکیل حکومت با سه جبهه مواجه گشت که همان فرعون بودند، منتها در پیکره حکومت الهی و در لباس انقلاب:

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ فیلیپ بل

فیلیپ بل، نویسنده و پژوهشگر بریتانیایی تاریخ علم در مقاله‌ای به این مساله پرداخته است که آنچه ما این روزها به نام تاریخ علم می‌شناسیم سرشار از خرافات و دروغ‌هایی است که برای عوام طرح شده است و این افسانه‌ها بیش از هر چیز به اساس تفکر ضربه زده است.

دسته: فرهنگی یادداشت

یادداشت/ جام‌جم

بزرگ ترین ایراد کسب اطلاعات از اینترنت برای نسل کنونی که باید او را نسل اینترنت نامید، این است که ذهن جوانان را از پویایی و جست‌وجوی عمیق و دقیق بازمی دارد.

دسته: اجتماعی یادداشت

یادداشت/ مهدی فضائلی

دشواری‌های کار روحانی محدود به حوزه اقتصاد نخواهد بود و در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نیز باید آماده مواجهه با چالش‌های دشواری باشد.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ امیر خجسته

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: امروز رژیم سعودی یک طرف اکثر جنگ‌ها و آشوب‌های جهانی قرار گرفته است و موتور دستگاه جنگ‌افروزی این رژیم شبانه‌روز در حال تکاپو است.

دسته: سیاسی یادداشت

درباره‌ی دعوتِ مکرّر آیت‌الله خامنه‌ای به «انقلابی‌گری»؛

یادداشتِ پیش رو، نگارنده می‌کوشد به سه پرسشِ بنیادی درباره‌ی انقلابی ماندن و انقلابی‌گری، پاسخِ اجمالی دهد: نخست اینکه انقلابی‌بودن به چه معناست؟ انقلابی‌گری چیست؟ انقلابی کیست؟ نیروی انقلابی چه اوصافی دارد؟ چه خصوصیاتی، مرزِ میانِ انقلابی و غیرانقلابی را مشخص می‌کند؟

دسته: سیاسی یادداشت

به قلم محمدسعید ابراهیمی؛

با توجه به اتمام تاریخ مصرف داعش، جبهه استکبار استراتژی دیگری برای بی‌ثبات سازی کشورهای اسلامی اتخاذ کرده است که عبارت است از فعال کردن گسل‌های قومیتی؛ استخوان‌هایی لای زخم، که عمدتا سال‌ها پیش توسط انگلستان تعبیه شده‌اند.

دسته: سیاسی یادداشت

نباید فراموش کرد که چه بخواهیم وچه نخواهیم این جعبه جادویی مانند هر رسانه دیگری حتی بیشتر برای آموزش و فرهنگ‌سازی برنامه‌ریزی شده و برنامه‌‌های آن به‌خصوص تولیدات روتین نمایشی، آموزنده و تاثیرگذار است؛ خواه این آموزه‌ها مثبت و در راستای بهبود زندگی افراد و جامعه باشد، خواه منفی و مانع پیشرفت.

دسته: اجتماعی یادداشت

رضا سراج تشریح کرد

آمریکایی‌ها شبه نظامیان مسلح شده کُرد را از جنگ علیه داعش در «رقه» فرا خوانده و به سمت دیرالزور روانه ساخته‌اند تا مانع ورود ارتش سوریه به شرق دیرالزور شوند. نبردِ سرنوشت در شرق دیرالزور اجتناب ناپذیر است.

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت/ وطن امروز

 

حضور محمدعلی نجفی به عنوان شهردار جدید تهران در جلسات هیات دولت، بار دیگر کیفیت پایبندی اصلاح‌طلبان و ایضا اعتدالگرایان به مقوله آزادی و تحمل صدای منتقد را به اذهان یادآوری کرد.

دسته: سیاسی یادداشت