وزارت اطلاعات تراز نظام انقلابی امامت و امت ؛ کارآمدی وزارت اطلاعات در دهه پنجم انقلاب از منظر امام خامنه ای - قسمت (۱)

پایگاه عدالت خواهانمادامی که خط مشی کلی و اهداف مصوب وزارت اطلاعات از سوی هیأت وزیران و رییس جمهور با سیاست ها و مصوبات کلان کشور در عمل مغایرت نداشته باشد و این وزارتخانه حاکمیتی به اعتبار سیاست ها و برنامه های دولت های حاکم از وظایف اصیل اسلامی و انقلابی خود عدول ننماید ؛ این وزارتخانه در تراز نظام انقلابی امامت و امت خواهد بود و در غیر این صورت با خروج از مدار یاد شده به ورطه تشکیلات دیوان‌سالاری تنزل و سقوط خواهد کرد و جهت اصلی و بنیادین تشکیلاتی خود به استناد ماده ۱ و فلسفه وجودی خود را از دست خواهد داد.

دسته: سیاسی یادداشت

 پیام‌رسان‌های داخلی شنود غیرقانونی شنود قانونی سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی قانون آیین دادرسی کیفری استراق سمع قانون اساسی قانون جرایم رایانه‌ای تعقیب کیفری مصوبه شورای عالی امنیت ملی حمایت حقوقی دادستان کل عبدالصمد خرم‌آبادی مکالمات تلفنی قانون مجازات اسلامی جزای نقدی امواج الکترومغناطیسی ارتباطات مخابراتی شخص حقیقی شبکه‌های اجتماعی داخلی پیام‌رسان‌های اجتماعی سیستم‌های رایانه‌ای رئیس قوه قضائیه معاون امور داده‌های سری حرام شرعی حریم خصوصی رئیس‌کل دادگستری کشف جرایم الزامات قانونی  پیام‌رسان‌های داخلی شنود غیرقانونی شنود قانونی سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی قانون آیین دادرسی کیفری استراق سمع قانون اساسی قانون جرایم رایانه‌ای تعقیب کیفری مصوبه شورای عالی امنیت ملی حمایت حقوقی دادستان کل عبدالصمد خرم‌آبادی مکالمات تلفنی قانون مجازات اسلامی جزای نقدی امواج الکترومغناطیسی ارتباطات مخابراتی شخص حقیقی شبکه‌های اجتماعی داخلی پیام‌رسان‌های اجتماعی سیستم‌های رایانه‌ای رئیس قوه قضائیه معاون امور داده‌های سری حرام شرعی حریم خصوصی رئیس‌کل دادگستری کشف جرایم الزامات قانونی

پایگاه عدالت خواهان"معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور با اشاره به ماده 3 آیین‌نامه حمایت حقوقی از فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی، یادآور شده که «ارتباطات خصوصی مردم در پیام‌رسان‌های داخلی مشمول اصل 25 قانون اساسی است و هرگونه شنود غیرقانونی ارتباطات خصوصی پیام‌رسان‌های داخلی، توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی جرم بوده و قابل تعقیب کیفری است.

دسته: اجتماعی یادداشت

بقلم سید محسن طاهری

پایگاه عدالت خواهان"حجت الاسلام سید محسن طاهری مسئول حوزه علمیه امام صادق گرگان(ع) و دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین المللی غدیرگلستان در بخش اول یاداشت خود تحت عنوان "ارتجاع؛ بزرگترین آفت انقلاب" نوشنتد:

دسته: اجتماعی یادداشت

لَعنَتِ خدا بَر قاجار و پَهلوی

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"*وقتی انگلیسی ها هدایایی از ظروف گرانبهای چینی برای فروش به اعیان و تجار ایران می آورند، کریمخان زند آنها را میشکند و دستور میدهد ظروف مسی ایرانی بیاورند، به زمین میزند و نمیشکند! و میگوید: سلاح مردم ایران این است! ما با ساخته دست خودمان خرسندیم که فقیر و وابسته نشویم!

دسته: سیاسی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان" یک نکته عجیب در روزهای نخست اغتشاش‌های دی‌ماه، مخالفت برخی دولتمردان با انعکاس حوادث در رسانه ملی بود. عدم انعکاس اغتشاش‌ها در رسانه ملی یعنی مردم را بی خبر نگه داشتن. یعنی مردم را بی‌عمل نگه داشتن. در حالی که طبعا اغتشاشگر‌ها امکانات اطلاع‌رسانی و ارتباط و سازماندهی خود را داشتند. وقتی رسانه ملی اطلاع رسانی کرد، مردم به خیابان آمدند و غائله جمع شد. چرا برخی مانع اطلاع‌رسانی رسانه ملی بودند؟ آیا قرار بود پروژه #فروپاشی و #سقوط شواهد 'علمی' و 'میدانی' پیدا کند؟

دسته: سیاسی یادداشت

 

پایگاه عدالت خواهان"اداره کل دبیرخانه مرکزی و دفاتر استانی دیوان عدالت اداری با تغییرچارت تشکیلاتیاین سازمان ساختار جدیدی به خود پیداکرد و شرح وظایف این اداره کل دچار تغییراتی شد، تشکیل معاونت‌های قضایی الف) امورکار وتأمین اجتماعی ب) اموراقتصادی، اراضی وشهرسازی پ) اموراداری، استخدامی و فرهنگی علاوه بر معاونت قضایی درامورهیأت عمومی ارجاع پرونده‌ها را دچار تحولی خاص گردانید

دسته: اجتماعی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان"در واقع حمایت از کالای ایرانی بدین معناست که هرکس در هر جایگاهی و موقعیتی به تقویت تولید ملی کمک کند؛ یکی با خرید کالای ایرانی (مردم و مصرف کنندگان)، دیگری با تولید بیشتر و با کیفیت تر (تولیدکنندگان، سرمایه گذاران و کارگران) و دیگران با کوشش علمی و ...

دسته: اقتصادی یادداشت

پایگاه عدالت خواهان"در روزهای پایانی سال 1396 ، جای دارد که در یک جمع بندی از آنچه که پیرامون ما می گذرد، به حرکات دشمن چه بیرونی و چه داخلی و نیز فعالیت های انقلابی نمایانی که کاملا در یک چهره نفاق گونه تلاش دارند تا دشمن بیرونی در اجرای تصمیمات خود موفق شود و نیز دوستان نادانی که متوجه تحرکات دشمن نیستند و عملا جاده صاف کن او شده اند، توجه عمیق کنیم و برای آینده برنامه روشنی داشته باشیم.

دسته: سیاسی یادداشت

اینکه محرومیت استان گلستان زیر سرسبزی‌اش پنهان شده سخن بسیار دقیق اما حقیقت تلخ و انکارناپذیری است که برای رفع محرومیت از چهره استان، نیازمند همدلی همه مدیران و مسوولان و همکاری همه احزاب و گروه‌ها و حتی مردم کوچه، بازار استان است

دسته: سیاسی یادداشت

"اموال نامشروع مسئولان"؛ موضوعی که خواه ناخواه به عنوان وصله‌ای ناجور بر تن کشور چسبیده و مردم صبور و ولایتمدار ایران اسلامی توقع دارند تلاش‌ها در راستای شناسایی این مسئولان فزونی یابد و بدون رعایت هر صرفه و صلاحی، دست آنها از بیت المال کوتاه شود.

دسته: اقتصادی یادداشت

یاداشتی بقلم جانباز محمد خادملو:

این حقیر به عنوان یک شهروند برابر اصل هشتم قانون اساسی و بندمیم وصیتنامه حضرت امام ره  که به نوعی درد و نج مردم محروم استان گلستان  را به مسئولین اعلام میکنم

دسته: اجتماعی یادداشت

حتی اگر داعش پایگاه گسترده‌ای در ایران داشت بدون شک مورد حمایت اینان قرار می‌گرفت کما اینکه عبدالمالک ریگی جنایتکار هم از سوی همین روشنفکران وطنی مورد حمایت قرار گرفت و رسانه‌های مرجع اینان در خارج از کشور بارها با رویکردی همدلانه با او و اعضای اصلی دار و دسته آدمکشش مصاحبه و به نحوی از انحا از اقدامات‌شان دفاع کردند.

دسته: سیاسی یادداشت

سرپرستی سپاه توسط آیت الله خامنه‌ای ۴ ماه به طول انجامید و ایشان در اسفندماه ۱۳۵۸ برای شرکت در انتخابات مجلس اول از این سمت استعفا دادند.

دسته: سیاسی یادداشت

وقتی هواپیمایی با نقص فنی هنوز هم یکی از هواپیماهای فعال و بی نظیر است! و قرار هم نیست از رده خارج شود و وقتی حادثه ای چون کشته شدن دهها نفر از هموطنانمان در حادثه سقوط هواییما رخ می نماید، باید به آقای مسئول بگوییم که لطفا هواپیماهای قاتل را بکش تا دیگر شاهد چنین لحظات غم انگیز و دلهره آوری نباشیم.

دسته: اجتماعی یادداشت

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس با اشاره به بررسی اساسنامه‌ ۳۰ ماده‌ای اطلاعات سپاه در کمیسیون امنیت ملی، بر لزوم شفاف‌سازی درباره حیطه اختیارات این سازمان و وزارت اطلاعات تاکید کرد و گفت: مسئولان وظیفه دارند با آموزش شهروندان مانع شوند که شهروندان ناخواسته به دام جاسوس‌ها بیفتند.

دسته: اجتماعی یادداشت