محققان دریافتند که خواب اضافی در کودکان برای جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع دو مفید است.

دسته: اجتماعی یادداشت

فرصتی بنام سالروز بازگشت آزادگان به میهن!

 

هنرمندانِ تجسمی بخاطر عدم پیوند با موضوعات اجتماعی و نیاز فرهنگِ انقلاب به تولیدات هنر، گاه انگیزه ای برای جوشش و نوآوری ندارند. کدام نهاد برای برپایی یک کارگاه هنری با موضوع آزادگان اقدام می کند! تا ضمن تولید و توزیع و عرضه آثار هنرمتعهد انقلاب، فضای هنر این شهر کارآمد گردد! دیوارهای مرتفع معابر شهر عرصه خوبی برای نمایش و هنرنمایی هنرمندان برجسته شهرستان است تا ایثار و رشادت را به زبان جذاب و ماندگار هنر به رخ به کشند!

دسته: فرهنگی یادداشت

کودکان قربانی نامصلحت سنجی بزرگ‌‌ترها؛

این کودکان باید نوجوانی از دست رفته شان را از چه کسی مطالبه کنند؟ چه کسی پاسخگوی از بین رفتن زیباترین و سرنوشت سازترین دوران زندگی شان است؟ از چه کسی و به کدام محکمه می‌‌توانند شکایت کنند؟

دسته: اجتماعی یادداشت

یک کارشناس مسائل سیاسی معتقد است: اصلاح‌طلبان در چینش و مواجهه با کابینه روحانی در مجلس، حتی نسبت به لاریجانی نیز در حاشیه هستند و تحمل این وضعیت تحقیرآمیز برای یک جریان سیاسی پرمدعا چندان آسان نیست.

دسته: سیاسی یادداشت

آقایان فقط به عنوان نمونه توضیح بدهند که کدام بخش از برجام به زیان آمریکاست؟!  توقف برنامه هسته‌ای کشورمان؟!  از چرخش انداختن ۱۲ هزار سانتریفیوژ؟ بتن‌ریزی در راکتور اراک؟ مجبور کردنمان به از دست دادن ۹۷۰۰ کیلو اورانیوم غنی شده؟ وادار کردنمان به خروج آب سنگین؟ توقف تحقیق و توسعه؟ بلوکه کردن دارایی‌هایمان؟و...

دسته: سیاسی یادداشت

به قلم حسين طاهري‌فرد؛

انتخاب‌هاي سياسي سبب دوري اين وزراتخانه از اهداف اصلي که مورد مطالبه‌ي اکثريت فرهنگيان است خواهد شد.دولت براي برون‌رفت از مشکلات کنوني آموزش‌و‌پرورش نيازمند بازنگري در برنامه‌هاي استراتژيک خود و اتخاذ سياست‌هاي هوشمندانه‌اي در اين حوزه داردو بدون تغيير نگاه به آموزش‌و‌پرورش نمي‌توان انتظار تغييرات بنيادي و ساختاري در اين حوزه داشت.

دسته: سیاسی یادداشت

به قلم مجتبی لشکربلوکی؛

 مدیر ومعلم مسئول و جبران کننده خسارات وارده برای افرادی که به آنان واگذار شده تا از آنان مراقبت نمایند هستند، حال این خسارت توسط آنان در اثر تنبیه، بی احتیاطی یا عدم استفاده از ابزار ایمنی صورت پذیرد یا توسط دانش آموز دیگر و همچنین دولت موظف به ایجاد شرایط مناسب و امن برای اجرای کلاس و کارگاه می باشد .

دسته: فرهنگی یادداشت

یادداشت به قلم محمّد دیلم کتولی

تاریخ سراسر التهاب غرب آسیا « خاورمیانه » داستان های غم انگیز وچِندش آور زیادی در دل خود دارد . جنگ های زیاد ، قرار دادهای ننگین و جداشدن پاره های تن کشورها با تزویر و تحمیل و دغل بازی استعمارگران .

دسته: سیاسی یادداشت

یادداشت به قلم محمّد دیلم کتولی

موج اعجاب آور ایجاد شده نشان می دهد، #دلهای_مردم از جای دیگری #الهام می گیرد. چندین میلیون پست و عکس نوشته و دل نوشته و ... برای چند ثانیه فیلم و یک تصویر!! امر شگرفی است و تحلیل واقعی آن فراتر از امور متعارف است.

دسته: فرهنگی یادداشت

وای به روزی که بگندد قلم...


از منظر دین مبین اسلام، قلم از چنان جایگاه والایی برخوردار است که خداوند باری‌تعالی در قرآن کریم به آن سوگند یاد می‌نماید و نیز به آنچه از آن تراوش می‌کند.

دسته: فرهنگی یادداشت

یادداشت به قلم محمدسعید ابراهیمی؛

دوازدهمین مراسم تحلیف ریاست جمهوری با حاشیه‌ای سخیف همراه بود که به سبب آنکه قبح آن عقلی است و نیز در نکوهش آن قلم‌ها فرسوده شده، این مقال بنای پرداختن به آن اقدام سبک‌سرانه نمایندگان، ندارد.

دسته: سیاسی یادداشت

فروش برنج غش دار با نام برنج ایرانی

فصل برداشت برنج که می شود، کارشناسان ونمایندگان مردم شمال در دفاع از شالیکاران وطنی و غیرقانونی بودن واردات برنج حرف می زنند، واز برنج غیر بهداشتی خارجی تا مخلوط کردن آن با برنج ایرانی می گویند وتاکید دارند که مردم هم بااعتماد به برنج ایرانی ،پول ان رامی پردازند اما برنج غش دار تحویل می گیرند.

دسته: اقتصادی یادداشت

هشداری که شنیده نشد

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"بررسی ناتوی اطلاعاتی :

وزیر اطلاعات ۲۴ تیر ۱۳۹۶ در شورای اداری کرمانشاه گفت: "جمهوری اسلامی ایران امروز همزمان با #ناتوی_فرهنگی_و_نظامی، با #ناتوی_اطلاعاتی هم مواجه است. در شرایطی که دشمنان مشغول توطئه علیه توفیقات ایران اسلامی در منطقه هستند و غرب آسیا درحال بازمهندسی است، اهمیت حفظ و ارتقای امنیت کشور بسیار بیشتر از گذشته است و در چنین شرایطی ما نباید دچار تاخر اطلاعاتی و امنیتی شویم".

دسته: اجتماعی یادداشت