ا
ماجرای رشت الکتریک ماجرای غم‌انگیز کارخانه‌ای است که زمانی تعداد افراد شاغل در آن به رقمی بالغ بر 1700نفر رسید و برخی محصولاتش در خاورمیانه حرف نخست را می‌زد اما همین کارخانه پس از تصاحبش توسط همسران 4 اصلاح‌طلب در عرض 5سال به ویرانه‌ای بدل شد.

دسته: رانت خواری

«محمد دهقان» نماینده مجلس در واکنش به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در توئیتر نوشت: من با صدای بلند اعلام میکنم این اعتراض حق مردم است. زمان آن رسیده است افرادی که نظام را به این مرحله رسانده اند و فساد و رانت خواری را حاکم کرده اند عذر خواهی کنند و اموال مردم را برگردانند.

دسته: رانت خواری

عضو «هیئت تحقیق و تفحص از شرکت‌های کشت و صنعت کارون» گفت: مطلع شدیم یکسری افراد نورچشمی از حیاط خلوت کارون استفاده کرده‌اند که این افراد یکی از عوامل ورشکستگی شرکت‌های کشت و صنعت کارون محسوب می‌شوند و منافع هنگفتی از رانت‌خواری در این به جیب زده‌اند که فعلاً نمی‌توان عدد و رقمی از آن‌ها را عنوان کرد.

دسته: رانت خواری

نشست بررسی پرونده واردات خودرو و عدم کنترل قیمت خودرو امروز یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) با حضور تعدادی از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ و نمایندگانی از صنف واردکنندگان خودرو و مسئولانی از گمرک در محل این کمیسیون برگزار شد.

دسته: رانت خواری

یکی از شرکتهای واردکننده خودرو توانسته با مطرح کردن پیشنهاد تمدید ثبت سفارش با تعرفه‌های قبلی اقدام به ورود خودرو به کشور کند.

دسته: رانت خواری

روز پنجشنبه پرواز هواپیمایی آسمان از کرمانشاه به مقصد تهران یک مسافر ویژه داشت. مسافری که از قضا نیم ساعتی دیر به پرواز رسید و حضورش لابد آنقدری مهم بود که به خاطرش یک هواپیما و تعداد زیادی مسافر را معطل نگه دارند.

دسته: رانت خواری

از سولقان به سمت سنگان برای آنکه باغچه «وزیر اقتصاد دولت یازدهم» از گاز بهره‌مند شود، یک و نیم کیلومتر به سمت سنگان انجام شده است. این آتش به جان مردم می‌زند.

دسته: رانت خواری

 

اگر قانون رسیدگی به اموال مسئولان درست اجرا می‌شد شاهد ثروت‌های افسانه‌ای برخی مسئولان نبودیم.

دسته: رانت خواری

وقتى رانت‏‌خوارى رواج داشته باشد، وقتى سوءاستفاده‏ى از قدرت براى به دست آوردن ثروتهاى بادآورده رواج داشته باشد، كسى كه........ سرمايه‏گذارى مى‏كند، معدنكارى كه عرق مى‏ريزد، معلمى كه در مدرسه درس مى‏گويد، استادى كه در دانشگاه تدريس مى‏كند، قاضى‏يى كه وقت و اعصاب خود را به كارِ صحيح صرف مى‏كند، وقتى ببينند راه براى مناسبات غلط اقتصادى در جامعه باز است و با آن برخورد نمى‏شود، مأيوس مى‏شوند

دسته: رانت خواری

اولیه‌ترین حقوق شهروندی احترام به آرمان‌های اولیه‌ی ملتی است که علیه اشرافیت پهلوی دست به قیام زد و برای پیروزی انقلاب ضد اشرافیت 57، عزیزترین جگرگوشه‌هایش را سپر بلا کرد

دسته: رانت خواری

نماینده مجلس شروطی را برای برون رفت از بحران بیکاری عنوان می کند که مقابله با رانت بازی و ویژه خواری ها از موارد مورد تاکید آن می باشد

دسته: رانت خواری

بی توجهی هر دو مجموعه باعث شده هزینه های گزافی به بخش سلامت تحمیل و به عبارت بهتر بیت المال حیف و میل شود.

دسته: رانت خواری

« مردم باید رفتار مسئولان ، دولتمردان، برگزیدگان و كسانى را كه در جامعه اثرگذار هستند، زیر نظر داشته باشند. خطاست اگر خیال كنیم كه ما مسئولیت را به دست كسانى سپرده‌ایم و آنها مسئولند؛ پس برویم مشغول كار و زندگى خودمان باشیم و به كار آنها كارى نداشته باشیم؛ نخیر، اگر این‌طور شد، ملت ضرر خواهد كرد؛ اگر غفلت واقع شد، حوادث غلبه خواهد كرد.»رهبرمغظم انقلاب 19/10/79 

 

دسته: رانت خواری

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان شهید باهنر کرمان در خصوص اجرای پروژه «دل عالم» در این استان گفت: آقایان با انجام پروژه‌ای دیگر به نام دل عالم می‌خواهند دوباره جیب‌های خود را پر کنند؛ در صورتی که فعالیت‌های گذشته آن‌ها شفاف نبوده و دوباره می‌خواهد یک فساد سازمان یافته شکل بگیرد.

دسته: رانت خواری