گمرک پس از شک در مورد شیوه رفتار‌های سازمان توسعه تجارت، پیش از ترخیص خودرو‌های وارداتی برای بررسی مجدد، مشخصات آن‌ها را به سازمان اعلام می‌کند و سازمان هم تایید‌های لازم را برای هر کدام از خودرو‌ها صادر کرده بود. تاخیر‌های صورت گرفته از سوی وزارت صنعت چنان مشکوک به نظر می‌رسید که در نهایت گمرک طبق قانون مبارزه با جرایم سازمان یافته در نهایت مانع از ترخیص ۱۵۵ دستگاه خودروی ثبت سفارش شده به این طریق می‌شود و به سرعت موضوع را با نهاد‌های نظارتی در میان می‌گذارند.

دسته: رانت خواری

باید اعتراف کرد که دولت گوشت را خیلی راحت دست گربه داد! دیدیم در بحث خودرو و واردات و تعیین قیمت خودروهای لوکس خارجی چه اتفاقی افتاد. این شکاف ارزی باعث شد همه متقاضی خرید دلار دولتی شوند. خوب در این شرایط شخصی 10 یا 20 میلیارد یا بیشتر به جیب زده است، دو میلیارد آن را هم جاهای مختلف خرج می‌کند و به اصطلاح آدم می‌بیند باز هم پول کلانی به دست آورده است

دسته: رانت خواری

رئیس فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی مجلس گفت: بر اساس گزارش دستگاه‌های امنیتی بیش از یکصد هزار خودرو با تخلف وارد کشور شده است. خبرگزاری تسنیم: ​ امیر خجسته در برنامه گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب شبکه دوی سیما افزود: بیش از آنکه ثبت سفارش خودرو ممنوع شود

دسته: رانت خواری

ماجرا از حدود سه ماه پیش شروع شد. جایی که دولت برای کنترل نرخ ارز، رو به ارز تک نرخی آورده و اعلام کرد که ارز 4200 تومانی به تمام واردکنندگان کالا تعلق می‌گیرد.

دسته: رانت خواری

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن بیان یک مثال گفت: داروی بی حسی دندان در ایران تا میزان دو برابر مصرف داخل کشور تولید می شود که به افغانستان و عراق هم صادر می شود اما یک نفر با ارز و رانت دولتی همین دارو را از کشور کلمبیا وارد کشور کرده است.

دسته: رانت خواری

فرزندان محمدعلی وکیلی که سال گذشته بعنوان مدیران عامل 2 شرکت منصوب شده بودند، امسال از سهمیه خبرنگاری طرح ترافیک استفاده کردند و معلوم نیست که فرزندان این عضو هیئت رئیسه مجلس، مدیران عامل 2 شرکت مهم هستند یا خبرنگار؟.

دسته: رانت خواری

بانک مرکزی سرانجام فهرست آن دسته از دریافت کنندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهایی که توسط وزارت صنعت مشخص شده است، را منتشر کرد.

دسته: رانت خواری

میرحسین موسوی در سال ۷۱منزلی با مساحت نزدیک به ۱۰۰۰متر آن هم با ۹۸.۵ درصد تخفیف! از هاشمی رفسنجانی دریافت کرده است.

 

دسته: رانت خواری

واکنش زاکانی به تخلیه «ویلای لواسان»:

آقای فیروزآبادی بجای عذرخواهی از رهبری و مردم عذرتراشی کرد‌. ای کاش لااقل در پیشگاه خدا توبه نماید تا این اقدام ناشایستش حداقل عواقب اخروی را برای وی داشته باشد.

دسته: رانت خواری

یک تجربه موفق در مطالبه جنبش دانشجویی؛

تجربه نامه افشاگرانه جنبش عدالتخواه دانشجویی درباره ویلای اشغالی در لواسان تجربه موفقی بود که باید با جدیت و در موارد بیشتری ادامه پیدا کند. سایرنهادها و دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نظامی نیز اگر در انجام بخشی از وظایف خود در قبال مسئولین بلندپایه کشور گرفتار مصلحت‌های کاذب هستند، می‌توانند از جریان‌های دانشجویی انقلابی به عنوان بازوی مطالبه‌گر و کمک کار خود در انجام وظایف خود بهره گیرند.

دسته: رانت خواری

یک انتصاب عجیب در سازمان برنامه و بودجه کشور رخ داده است.

دسته: رانت خواری

ا
ماجرای رشت الکتریک ماجرای غم‌انگیز کارخانه‌ای است که زمانی تعداد افراد شاغل در آن به رقمی بالغ بر 1700نفر رسید و برخی محصولاتش در خاورمیانه حرف نخست را می‌زد اما همین کارخانه پس از تصاحبش توسط همسران 4 اصلاح‌طلب در عرض 5سال به ویرانه‌ای بدل شد.

دسته: رانت خواری

«محمد دهقان» نماینده مجلس در واکنش به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در توئیتر نوشت: من با صدای بلند اعلام میکنم این اعتراض حق مردم است. زمان آن رسیده است افرادی که نظام را به این مرحله رسانده اند و فساد و رانت خواری را حاکم کرده اند عذر خواهی کنند و اموال مردم را برگردانند.

دسته: رانت خواری

عضو «هیئت تحقیق و تفحص از شرکت‌های کشت و صنعت کارون» گفت: مطلع شدیم یکسری افراد نورچشمی از حیاط خلوت کارون استفاده کرده‌اند که این افراد یکی از عوامل ورشکستگی شرکت‌های کشت و صنعت کارون محسوب می‌شوند و منافع هنگفتی از رانت‌خواری در این به جیب زده‌اند که فعلاً نمی‌توان عدد و رقمی از آن‌ها را عنوان کرد.

دسته: رانت خواری

نشست بررسی پرونده واردات خودرو و عدم کنترل قیمت خودرو امروز یکشنبه (۱۵ بهمن ماه) با حضور تعدادی از اعضای کمیسیون اصل ۹۰ و نمایندگانی از صنف واردکنندگان خودرو و مسئولانی از گمرک در محل این کمیسیون برگزار شد.

دسته: رانت خواری