شما برادران و خواهران مخاطب می توانند تذکرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به گوش مسئولین مربوطه رسانده و در مواردی که نیاز به پاسخگویی دارند ، پاسخ دریافت نمایند. برای ارسال از فرم پایین همین صفحه استفاده کنید.

(دریافت پاسخ از مسئول مربوطه از یک الی ده روز کاری زمان نیاز دارد و توجه داشته باشید که عدم درج پاسخ، الزاما به معنای عدم بررسی دیدگاه شما از طرف مسئولین نیست)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

                        ارتباط بدون واسطه با مسئولین   اینجا را کلیک کنید

 دیدگاه‌ها   

0 #104 عباس آباد 1397-02-29 15:53
خطبه 28 اردیبهشت 97 شهرستان عباس آباد مصادف با دوم ماه مبارک رمضان
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
بیان موضوعات عالی
تبیین منزلت والای‌ معلمان/تخریب و توهین امام جمعه/سند2030 هنوز اجرا میشود/تشکرازحمایتهای اقشارمختلف/امریکا/دربرجام متعهد نمیماندند/دولت‌ باید ازملت عذرخواهی کند/آمریکا بدنبال برجام موشکی است/خدا ازسرتقصیرات چه کسانی بگذرد
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه شما نمازگزاران جمعه این هفته را در هفته اول ماه مبارک رمضان به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
انچرا که در این ماه مبارک رمضان کسب کنیم تقوا الهی است ان شاءالله که از سفره ضیافت الهی بهره مند بشویم.
محور بحث در این خطبه تبیین و بررسی بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان است.
تبیین منزلت والای‌ معلمان
نکته اول: اینکه جایگاه معلم،یک جایگاه ارزشمند و عظیمی است که ما در هفته معلم درباره جایگاه معلم سخن گفتیم.امام راحل عظیم الشان فرمودند:معلمی شغل انبیا است. یعنی معلم همان راهی را را باید برود که انبیاء رفتند،یعنی تربیت دینی و هدایت معنوی جوانان جامعه توسط معلمان جامعه باید انجام پذیرد،جوانان عدالتخواه و عدالت ساز تربیت کنند و تعلیم و تربیت دانش آموزان باید هدفمند باشد این هدف عینا باید هدف های نظام اسلامی است و دستگاه آموزش و پرورش یک دستگاه و یک اداره ویژه است که دوازده سال کودکان و نوجوانان ما را در اختیار دارد هیچ دستگاه دیگری یک چنین ظرفیت و فرصت گرانبهاء را ندارند که در این دوازده سال اندیشه جوان،انگیزه جوان،شاکله فکری جوان،شاکله اعتقادی جوان و جهت گیری جوان شکل می گیرد.
اگر آموزش و پرورش یک جوان باتربیت ،مذهبی و انقلابی تحویل دادند پس ثمره آموزش و پرورش ثمره خوبی بود.
اگر جوان غیرانقلابی ،ضد انقلابی و ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی تحویل بدهند پس آموزش و پرورش در کارش موفق نبوده است.که این فرصت بهترین فرصت برای آموزش و پرورش برای انتقال درست و جامع آرمان های انقلابی و ملی ما است که در اختیار آموزش و پرورش است.لذا باید مسئولان آموزش و پرورش انسانهای دلسوز،مومن ،انقلابی به تمام معنا،دارای یک درک بالا و فهم والا باشند تا شایستگی مدیریت بر آموزش و پرورش و بر فرهنگیان را داشته باشند و در رأس آموزش و پرورش و در رأس معلمان قرار بگیرند.
جایگاه معلم جایگاه عظیمی است که رهبری معظم می فرماید:منزلت معلم باید در جامعه معرفی بشود که هنوز آن منزلت و جایگاه معلم در جامعه جای نیفتاده است.این منزلت با گفتن ها بدست نمی آید بلکه باید تکریم این جایگاه مقدس به انحای مختلف در جامعه تحقق پیدا کند،به نظر بنده بایستی در هفته معلم برای مردم و همه اقشار مختلف جامعه همایش هایی در تکریم جایگاه فرهنگیان بگذارند.
رهبری می فرماید:هم معلمان جامعه و هم اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با آثار شهید عزیزمان شهید مطهری که روز معلم با نام او آمیخته شد انس پیدا کنند.
ما در شورای اداری تنکابن همین مطلب را بیان کردیم که در هفته معلم کمتر از آثار و افکار شهیدمطهری یاد می شود که باید آثار و افکار شهید مطهری در هفته معلم بررسی و تبیین بشود همایش های تجلیل از معلم را با سازوآواز و آهنگ های آنچنانی برگزار می کنند!
آیا این سخن بنده غیر از سخن رهبری بود؟
اگر کسی به این سخن بنده اعتراض داشته باشد اعتراض به سخن رهبری است.(تکبیرحضار)
اما نمی دانم آن رئیس آموزش و پرورش رامسر نفهمیده و نسنجیده حرف های ما را بی احترامی به معلم تلقی کرده است که هرکسی سخن ما را شنید بر فهم رئیس آموزش و پرورش رامسر خندید که چرا اینقدر درک و فهمش پایین است و کج فهمی دارد و مطالب ما را نه خودش فهمید نه آن کسانی که او را تشویق کردند من نمی خواستم وارد این مباحث بشوم و پاسخ بدهم که اینها در حدی نیستند که پاسخ به اینها داده شود اما در فضای مجازی استفاده یکجانبه علیه جایگاه امامت جمعه کردند که بسیاری از دوستان انقلابی و ائمه جمعه از ما خواستند که این را توضیح بدهیم.
دانش آموزی متن سخنان ما را خوانده بود تماس گرفت و گفت من دانش آموز اول راهنمایی هستم آنچه که من خواندم صحبت شما دفاع از جایگاه معلم بود و نسبت به فهم رئیس آموزش و پرورش رامسر در عجبم که او نفهمید!
که البته باید گفت ایشان مشخصا در تخریب جایگاه امام جمعه شهرستان عباس آباد این حرکت را انجام دادند ما شک نداریم که این حرکت و آنچراکه در فضای خبری و مجازی توسط خبرنگار یک تفکر خاص اتفاق افتاده است برای توهین به جایگاه روشنگری و بصیرت افزایی امام جمعه شما بود چون ما با مردم صادق هستیم.(شعار امام جمعه ما حمایتت می کنیم حضار)
چون ما با مردم صادق هستیم،واقعیت جامعه را بیان می کنیم،درد و مشکلات مردم را فریاد می زنیم،خطبه های اثرگذار در جامعه می خوانیم بخاطر حقد و کینه ای که نسبت به ما داشتند در مقابل یک تذکر درست و یک امربه معروف امام جمعه اینگونه عربده کشی می کنند وظیفه امام جمعه نسبت به دستگاه ها،خصوصا نسبت به عملکرد دستگاه های فرهنگی نظارت داشته باشد و تذکر بدهد.
امام جمعه باید بداند که چه اتفاقی در مراسم تجلیل از معلمان افتاد که برخی از علما خارج شدند،برخی از فرهنگیان تماس گرفتند و اظهار نارضایتی کردند و حتی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان عباس آباد از نحوه ی برگزاری آن اظهار نگرانی کرده است.
وقتی در فضای مجازی می نویسند که در آن مراسم 75 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان هزینه شده است از هر شورای شهر و شهرداری های این شهرستان و شوراهای بخش 15 میلیون دریافت داشتند و حتی از دهیاری ها هم پول گرفتند. آیا اگر این مبلغ اگر درست باشد خروجی این 100 میلیون چه بوده است؟
البته من نمی خواهم بگویم که حتما این مبلغ دریافت شده است ما برای مراسمات یادواره های شهدای 185 شهیدی که برای ارزش ها جان دادند اگر 15 میلیون تومان هزینه کنیم می گوید چه خبر است؟ چرا آنقدر هزینه کردید؟ برای شهدایی که برای آرامش و امنیت نظام انقلاب اسلامی ما جان دادند می گویند چرا اینقدر هزینه می کنید؟
اما اگر این مبلغ درست باشد هیچ معلمی هم راضی نیست،ما دلسوز معلمان و فرهنگیان هستیم.
من به رئیس آموزش و پرورش رامسر عرض می کنم که این شالاتان بازی ها ، خودنمایی و خودشیرینی بیش نبود ، اگر چنین نبود ، اگر واقعا تو مدافع معلمان هستی !
در دولتی مسئولیت آموزش و پرورش را داری !!که 16 هزار میلیارد ، مال این فرهنگیان و اندوخته معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان دزدیدند ، خوردند ، بردند ، اختلاس کردند تو دم نزدی ؟!
از این صندوق فقط به یک جوان سی ساله هزار میلیارد وام دادند اما خاک سکوت بر لب زدید
اگر مردید ؟
اگر دلسوز معلمان هستید ؟
اگر مدافع حق معلمان هستند به عنوان اعتراض به دولتی که مدیریت آموزش و پرورش این دولت را دارید استعفا کن
این شوی سیاسی ، خودشیرینی ، خودنمای را کنار بگذار دگر حنای شما رنگ ندارد.(تکبیرحضار)
انتظار رهبری معظم،انتظار ولایت امر از آموزش و پرورش تربیت جوانانی دارای احساس مسئولیت و روحیه آزاداندیشی و راستگویی و بلندهمتی و شجاع و فداکار و پاکدامن و انقلابی است که رهبری می فرمایند:امروز یک عده ای می خواهند محصول عرصه تربیت انسان های والا،انسان های با همت و رشید و شجاع و انسان های مومن و مسلمان و انقلابی با هدف نباشند و جوان ایرانی با این خصوصیات پرورش پیدا نکند.
شما بررسی کنید در مدارسی که فرزندان تان را می فرستید چقدر به نماز و احکام دین و مذهب اهتمام دارند ؟ این نگرانی رهبری معظم انقلاب است که در همین سخنرانی اخیر تذکر دادند.
رهبری فرمودند: ما سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین کردیم اجرایی نمی شود اما سند انحرافی 2030 را اجرا می کنند.که بنده سال گذشته رسما و قاطعا اجرای آن سند را منع کردم اما بنده شنیدم که بخش های مختلفی از سند 2030 اجرا می شود.
این جای نگرانی دارد وقتی که جشن های یلدا و نوروز و چهارشنبه سوری پررنگ و با عظمت برگزار می شود و جشن ها و مراسمات ائمه در حد رفع تکلیف باشد وقتی آهنگ های تند در زنگ های تفریح به بهانه شادی در برخی از مدارس پخش می شود وقتی در برخی از مهدها و پیش دبستانی ها به دختر بچه و پسربچه پنج ،شش ساله می گویند شما باید زن و مرد و عروس و داماد بشوید وقتی که رقص و رقاصی در برخی مدارس ترویج پیدا می کند وقتی که آموزش تربیت جنسی برای دختران ابتدایی به نحوی که در 2030 آمده است در حال اجرا است که مادرانی اظهار نگرانی کردند وقتی که بانوان باحجاب و چادری و مذهبی از آموزش و پرورش حذف می شوند بجای آنها افراد غیر چادری وارد می کنند وقتی واژ های مهدویت و انتظار و فلسطین و شهادت و نواب صفوی و حسین فهمیده از کتاب های درسی حذف می شود یعنی سند ننگین 2030 در حال اجرا است که رهبری اظهار نگرانی می کند.
آیا این اظهارات رهبری توهین به فرهنگیان است؟
رهبری باید تذکر بدهد،امام جمعه باید تذکر بدهد،رهبری همین تذکرات را فرمودند اگر رئیس آموزش و پرورش رامسر در محضر رهبری بودند می گفتند( چرا یقه معلمان را گرفتید ول کن آقا شما بگویید چه کردید؟ ) همین حرفی را که به ما زدند آنجا هم می زدند.
امروز نوبت اینجا بود که در مقابل امام جمعه عربده کشی کردند فردا در مقابل بزرگترهای ما هم می ایستند.البته این گستاخی و اهانت را از ضعف مدیریت در شورای اداری غرب استان و ضعف مدیریت معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در جلسه را داریم که جامعه انقلابی را نگران کرده است.
من از حمایت برخی از ائمه جمعه خصوصا از حمایت آیت الله معلمی نماینده شما مردم در خبرگان رهبری،حاج آقا بریمانی مسئول تربیت و آموزش سپاه کربلا و از حمایت مسئول دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی و حمایت نمایندگی دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مازندران و از حمایت جامعه روحانیت شهرستان،بسیج دانشجویی غرب مازندارن از اقشار مختلف مردم انقلابی و حزب اللهی و رسانه های انقلابی و خبرنگارهای متعهد و بسیجیان منطقه ،فرماندهی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران تقدیر و تشکر می کنم که همه این عزیزان این حرکت رئیس آموزش و پرورش رامسر تقبیح کردند و خواستار برخورد جدی با ایشان شدند.
نکته دوم اینکه رهبری فرمودند:آمریکا از برجام خارج شد و رئیس جمهور امریکا حرف های سبک و سخیفی زد و ملت ایران تهدید کرد اما هیچ غلطی نمی تواند بکند. امروز امریکا دشمن مجموعه نظام اسلامی است و ملت ایران است چون بعد از انقلاب ،جمهوری اسلامی امریکا را در منطقه و جهان سرشکسته کرده است حتی در همین روزهای اخیر گفتند 7 تریلیون دلار هزینه کردیم که بر سوریه و عراق مسلط بشویم اما با دخالت ایران نشد و لذا کشورهای غربی و امریکا مخالف پیشرفت جمهوری اسلامی ایران هستند چون امریکا بر ایران ثروتمند با امکانات و موقعیت راهبردی حساس جغرافیایی مسلط بود این انقلاب آمده است و این تسلط را ازبین برد،عزت خود را به رخ آنها کشید و امروز امریکا درصدد براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است برای همین رهبری معظم فرمودند: امریکا قابل اعتماد نیست.به تعهداتش عمل نمی کند از رئیس جمهور امریکا امضاء و تضمین بگیرید تا تحریم ها را بردارند،حتی به رئیس دولت روحانی فرمودند: تا آنها به تعهداتشان عمل نکردند و تحریم ها را برنداشتند شما به تعهدات خود عمل نکنید که خرشان از پل گذشت به ریشتان می خندند.
اما به حرف های رهبری گوش نکردند آن امضاء و تضمین مورد نظر رهبری را نگرفتند نه اینکه صبر نکردند که آنها به تعهداتشان کنند و پله به پله جلو بروند بلکه قبل از آنها به تعهدات خود عمل کردند و آنها از برجام خارج شدند.
البته مسئله خروج آمریکا از برجام خیلی اثر خاصی ندارد و نداشته است چون همه آن تحریم ها بوده و بعد از برجام و قبل از برجام فرقی نکرد و بود و نبودش فرقی نداشت و ندارد چون از اول قرار نبود امریکا به تعهداتش عمل کند چون از اول قرار نبود تحریم ها را بردارد بلکه از اول قرار بود فناوری هسته ای ایران را نابود کند و خارج بشود.
گرچه برخی از مسئولین و دولتمردان هنوز نفهمیدند و استدلال آبکی می کنند که چون برجام برای امریکا خوب نبود،امریکا چون از برجام منفعت نمی برد و از برجام منافع امریکا تأمین نمی شد از برجام خارج شدند اما این غلط است.
تحلیل درست علت خارج شدن امریکا از برجام این است که امریکا از برجام تا آنجایی که ظرفیت داشت منفعت برد،هسته ای ایران را نابود کرد.
تحریم ها را افزایش داد.
تحریم ها قبلی را حفظ کرد.
وقتی از برجام کاملا دوشیده شد و منافعش برای امریکا تمام شد دیگر ضرورت نمی بیند در برجام بماند. چرا بماند؟ دیگر برای امریکا منفعتی ندارد.
حال که هسته ای ایران نابود شد دیگر چرا باید بماند؟حالا از برجام خارج می شود و با یک فشار مضاعف با یک طرح جدیدی بنام برجام 2 یعنی برجام موشکی وارد می شود و برجام 2 را کلید می زند همان برجام 2 و 3 و 4 و 5 که قبلا رئیس دولت روحانی در سخنرانی ها می گفت و رهبری عزیز مخالفت فرمودند که برجام دیگری نداریم.
اینها بدنبال برجام های 2 و 3 و 4 و 5 بودند همان وعده ای که روحانی در همین انتخابات اخیر دادند که ما تحریم های هسته ای را ازبین بردیم که نبردند. و در تبلیغات انتخاباتی هم گفت که به من رای بدهید تا بقیه تحریم ها را برداریم.
یعنی برجام دیگری برای شما به ارمغان بیاوریم که غرب می خواهد موشک بالستیک هم نابود کند. مسئولین ما سادگی کردند که به ایران اسلامی ضربه زدند گرچه ما امید داریم با تدبیر رهبری دوباره به فناوری هسته ای دست پیدا کنیم و مطمئن هستیم با اقتداری که نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد به رهبری ،رهبر عزیزمان به فناوری هسته ای کاملا دست پیدا کنیم و مشکلات را رفع خواهیم کرد ان شاءالله.(شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست)
اما این دولت این بلا را برسر هسته ای کشور آورد باید عذرخواهی کند.
نمایندگان عزیز مجلس خبرگان رهبری بیانیه دادند که رئیس جمهور باید از ملت بزرگوار ایران عذرخواهی کند.
اما دولتمردان ما طلبکارند که چرا باید عذرخواهی کنیم؟
به نمایندگان مجلس خبرگان بیانیه می دهند که چرا شما در این امور دخالت می کنید؟
اگر نمایندگان ما در مجلس خبرگان رهبری در این امور دخالت نکنند و حق دخالت و حق نظر نداشته باشند پس چه کسی می تواند دخالت کند و نظر بدهد؟
عجیب است می گویند چرا باید دولت عذرخواهی کند؟
دولت با توجه به عدم خوشبینی رهبری به مذاکرات، اما دولت اعلام کرد که ما با مذاکرات خوشبین هستیم باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت با توجه به اینکه رهبری فرمودند: به امریکا اعتماد نکنید اما دولتمردان به امریکا اعتماد کردند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت بخاطر اینکه متن را برجام را غربی ها 15 ماه قبل از برجام نوشته بودند و ملت را سرگرم مذاکرات بی حاصل کردند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت با توجه به اینکه رهبری معظم، خط قرمزهایی را ترسیم فرمودند اما به خط قرمز های رهبری عمل نکردند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت با توجه به توصیه های رهبری، که قبل از برداشته شدن تحریم ها به تعهدات خود عمل نکنید که امریکا خرشان از پل بگذرد به ریشتان می خندد اما قبل از برداشتن تحریم ها قبل راکتور هسته ای را بتن ریزی کردند که امروز امریکا به ریش شان می خندد باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت بخاطر حضور چند جاسوس در مذاکرات هسته ای و امضاء قراردادی که حتی مذاکره کنندگان آن را نخواندند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند که دیروز می گفتند ما بجای مذاکره با اروپا باید برویم با امریکا که کدخدا جهان است مذاکره کنیم و برجام بدون امریکا معنا ندارد اما امروز چه شده است که می گویند خوشحالیم که امریکا یک مزاحم بود و این مزاحم از برجام خارج شد و ما با اروپا ادامه می دهیم.
اما باز هم رهبری معظم فرمودند من به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم به اینها اعتماد نکنید اگر می خواهید با اروپا ادامه بدهید تضمین بدست بیاورید،تضمین واقعی و عملی ، والا فردا اینها هم همین کار را خواهند کرد که امریکا کرده است.(تکبیرحضار)
اما من فکر کنم اگر سه کشور اروپایی از برجام خارج بشوند،اگر چین و روسیه هم از برجام خارج بشوند اما دولت روحانی از برجام خارج نخواهد شد پایبند به برجام خواهد بود چون تضمین داده است که همیشه بر برجام پایبند باشد و هیچ وقت از برجام خارج نشود.
اگر برجام نباشد دولت چه می خواهد به مردم بگوید که در این 5 سال من چه کردم.
رهبری فرمودند: امروز مسئله بسیار حساس است امروز مسئولین در معرض یک امتحان بزرگ هستند آن آزمون حفظ عزت و اقتدار ملت عزیز خواهد بود باید عزت و منافع این ملت تأمین بشود اگر می خواهند منافع ملت تأمین بشود باید به حرف سردمداران و دولتمردان غربی اعتماد نکنند و حرف اینها اعتباری ندارد.
رهبری در همین هفته گذشته فرموده است: برخی می گویند شما چرا اصرار دارید بر سر برخی از قضایا ایستادگی کنید که خدا از سر تقصیراتشان بگذرد.
خدا از سر تقصیرات چه کسانی بگذرد؟
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که هسته ای ما را نابود کردند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که آب خوردن ما را، باران آسمان را ،تمام زندگی ما را، معیشت ما را و جیب ما را به برجام گره زده بودند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که 10 تن اورانیوم غنی شده ما را به امریکا دادند و آب سنگین و 15 هزار سانتریفیوژ ما را نابود کردند و قلب راکتور اراک را بتن ریزی کردند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که منتقدین را بی سواد و بی شناسنامه خواندند و انواع توهین ها را روا داشتند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که برجام را تصویب کردند و به تصویب برجام افتخار کردند و خود را جزء 70 نماینده دانستند که در تصویب برجام نقش داشتند.
خدا از سر تقصیرات نمایندگانی بگذرد که به گریه های آن نماینده جانباز داخل مجلس نگاه نکردند و 20 دقیقه ای برجام را تصویب کردند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که گفتند که حرف اوباما حرف هست و امضاء جان کری تضمین است.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که گفتند که دیوارهای تحریم فرو ریخت.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که برجام را فتح الفتوح و آفتاب و تابان وابرشتابان نامیدند اما این خسارت محض و سم مهلک را بر این تحمیل کردند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که به حرف رهبری گوش نکردند و دل رهبری را به درد آوردند.(تکبیرحضار)
مباحث سیاسی دیگری در این روزها مطرح است ازجمله پیروزی حزب الله لبنان در انتخابات پارلمانی لبنان و پیروزی ائتلاف مقاومت شیعه در انتخابات پارلمانی عراق که این نشان از این است که مردم کشورهای اطراف قدردان فرزندان مقاوم و ارزشی و انقلابی خود هستند.
همچنین جنایت رژیم صهیونیستی در یوم النکبه در قدس شریف را که به بهانه انتقال سفارت امریکا به قدس ده ها نفر را به شهادت رساندند و هزاران نفر را مجروح کردند را محکوم می کنیم ان شاءالله اگر فرصتی باشد در هفته های آینده در این باره بحث خواهیم کرد.
نقل قول کردن
0 #103 عباس آباد 1397-02-15 12:22
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس‌آباد14 اردیبهشت ١٣٩٧و١٧ شعبان١۴٣٩
بابيانات‌ خطيب‌ ارزشمند جمعه ؛جناب حجةالاسلام والمسلمين حاج سيد مصطفى محمدى" شهرستان عباس آباد "
بیان موضوعات عالی
کسب تقوا باحفظ زبان/آبروی‌مؤمن‌‌محترم است/بایدها و نبایدهای شوراها/عزم برای خدمت وپیشرفت/داشتن برنامه،کارنامه، نظارت/وظیفه معلمان هدایت و تربیت/سه معضل فقر و گرانی و بیکاری/برخی دنبال ناراضی کردن مردمند/بیچارگی مردم ازفقرونداری وگرانی/مسئولین فاسدواشرافی فقرنمیفهمند
مشروح خطیه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزگاری به خویشتنداری و به مبارزه به نفس اماره و دوری از گناه و نظم درامورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
انسان متقی به دنبال کمال و تزکیه نفس و تصفیه روح و پاکی اندیشه خود می رود تا به تکامل برسد که هدف نهایی خلقت انسان رسیدن به این تکامل است که تحقق آن در حصول بندگی است و انسان با عبادات و اعمال صالح در زمان های خاص می تواند سریع تر به این کمال معنوی برسد خصوصا در ماه پرفضیلت شعبان المعظم که مقدمه ورود به ضیافت الله در ماه مبارک رمضان است که باید همه آماده نشستن بر سر سفره مهمانی خدا باشیم و تمام مساجد هیئت امناهای مساجد به فکر ماه مبارک رمضان باشند،مساجد را آماده کنند،تمیز کنند،سخنرانان خوبی را هیئت امنای مساجد برای ماه رمضان دعوت کنند که این یکی از وظایف هیئت امنای مساجد است البته باید شوراهای شهر و روستاها در امور فرهنگی کمک شایانی داشته باشند که ما در هفته شوراها و شهر و شهروند قرار داریم که به شوراهای اسلامی شهر و روستا و بخش و شهرستان و شهرداران و دهیاران تبریک و تهنیت عرض می نمایم امیدوارم که با تعامل با صبر و حوصله و بردباری در کنار هم در جهت رضای خدا برای خدمت به خلق خدا قدم بردارند و در خدمت به نظام و دین و مردم مومن بکوشند و به سوگندی که خوردند عمل کنند و شهر و روستای خود را بسازند برای شورای کارآمد چند مسئله را ضرورت می دانم.
اول اینکه : تلاش برای خدمت به مردم باشد،خدمت توفیق بزرگی است که همه علما و بزرگان دین خدمت را بهترین ره توشه آخرت دانستند چون شوراها منتخب مردم هستند و رهبری فرمودند"مردم کارفرما هستند و مسئولین کارگر و کارگزار و حتی فرمودند، مسئولین نوکر مردم هستند". این درباره شوراها و شهرداران و دهیاران بیشتر صدق می کند.مردم شوراها را انتخاب کردند که به آنها خدمت کنند به مردم سخت نگیرند مردم آقا نمی خواهند خادم می خواهند گفتند: سيّد القوم خادمهم. سید مردم ،آقای مردم است آن کس می تواند آقایی کند که خادمی کرده باشد.امام عظیم الشان فرمودند" من را به جای رهبر خادم بگویید". و مقام معظم رهبری همیشه خود را خدمتگذار مردم معرفی می کند. لذا شوراهای شهر و روستا خادم مردم و نظام باشند بدون باندبازی و حزب گرایی و بدون اختلاف و با وحدت و وفاق شهر و روستای خود را بسازند و به پیشرفت و ترقی ببرند.
دوم اینکه:برنامه ریزی داشته باشند بدون برنامه نمی توانند برای شهر کاری کنند باید برنامه مدون همراه با زمان بندی جهت تحقق آن حرکت کنند وگرنه کاری پیش نمی رود این شهرستان،یک شهرستانی است که دارای ظرفیت ها و قابلیت های بالایی است هم دریا و ساحل دارد و هم کوه و جنگل دارد این شهرستان با این ظرفیت هابایستی یک نگاه ویژه ای به آن بشود مسئولان و نخبگان اگر در این ظرفیت ها و قابلیت ها مطالعه کنند و برنامه ریزی دانش بنیان داشته باشند و یک مدیریت کارآمد و نگاه ویژه در این شهرستان باشد می تواند این شهرستان را به آلبوم توسعه و پیشرفت تبدیل کند که با تمام شهرستان های استان به رقابت بپردازد و این امر انسان هایی می خواهد که با فکر بالا و برنامه ریزی دقیق و کسانی که مدیریت جهادی داشته باشند.
این شهرستان بخاطر کوچک بینی و کوتاه بینی در برنامه ریزی ضررهای بسیاری به خود دیده است ما نیاز داریم برای این شهرستان در افق پیشرفت نظام برنامه ریزی شود نه اینکه بعد از چهار دهه از انقلاب هنوز اندر خم یک کوچه باشیم.ما می بینیم در بسیاری از شاخصه های پیشرفت و توسعه بخاطر نبود برنامه ریزی و دید بلند عقب افتاده هستیم و می توان با نگاه علمی و برنامه ریزی دقیق و با دلسوزی این عقب ماندگی را مرتفع کنیم.
سوم اینکه: کارنامه داشته باشند ،بیلان کار داشته باشند ، بررسی کنند که برنامه ای که ارائه کردند آیا آن برنامه اجرایی شد؟شوراها ،دهیاران،شهرداران به مردم کارنامه عملکردی خود را ارائه بدهند و به مردم گزارش بدهند تا مردم دلگرم بشوند که مسئولین به آنها خدمت می کنند.
چهارم اینکه: فعالیت تخصصی و عالمانه لازم است .ازجمله مشکلات شوراها این است که تخصص لازم در آن وجود ندارد کسانی که می خواهند در اموری تصمیم بگیرند باید تخصص داشته باشند و اگر تخصص نیست حداقل از متخصصین بعنوان مشاورین خودشان استفاده کنند .
پنجم اینکه: نظارت بر شوراها و ساماندهی آنها ازجمله نیازهای امروز است .یک نهاد نظارتی و ساماندهی بر کار شوراها نیاز است که هم کارایی و هم سلامت آنها را افزایش بدهد باید یک سیستم نظارتی جدی برای مواظبت و جلوگیری از فساد احتمالی و برای جلوگیری از اسراف و هزینه های غیرضروری و برای کارآمدی شوراها و شهرداری و دهیاری ها نیاز است.
شهرداری گذشته حرف و حدیث های زیادی درباره آنها بود خود شوراها هم شاکی بودند،بعضی استعفاء کرده بودند اما چه کسی بررسی کرد و نتیجه اش چه شد اگر نظارت و بررسی نباشد جرأت بر خلاف پیدا می شود،شما ببینید شورای شهر سلمانشهر یکسال از آن گذشته هنوز شهردار انتخاب نکردند و سرپرست گذاشتند و شوراها تمکین نمی کنند.فرماندار جلسه می گذارد و اعضای شورا شرکت نمی کنند،نمی دانم فرماندار قدرتش کم است و یا ناکارآمد است یا شوراها آنقدر قدرتش زیاد است که جلسه ای که فرماندار می گذارد تمکین نمی کنند.
ششم اینکه:این دوره شوراها اکثرأ خوب هستند در هفته گذشته با شورای شهر و بخش و بخشدار محترم مرکزی و شهردار محترم دیدار داشتم الحمدالله همه اینها فرزندان این منطقه هستند و عزم خدمت دارند باید با تعامل و همراهی به سوی خدمت حرکت کنیم.
یکی از چیزهایی که برای این شهر ضرورت دارد رینگ داخلی بیست متری شهر عباس آباد است این رینگ شهری باید ساخته بشود که بسیار ضرورت دارد باید استاندار محترم مازندارن و معاونت عمرانی استاندار در اینباره قدمی بردارند و اعتباری اختصاص بدهند.
هفتم اینکه:مشکلات مردم زیاد است وضعیت معیشت بسیار بد است،فقر و گرانی،بیکاری سه معضل امروز است که پدر مردم را درآورده است وضعیت دلار هنوز که مشخص نیست،دولت دلار را 4200 اعلام کرده است اما کسی ندیده است دربازار قیمت دلار بالای 6000 تومان است این همه گرانی و تورم بر دوش مردم است حتی نمایندگان شما مردم در بودجه 97 اجازه افزایش بهای آب و برق و گاز مصرفی و حق انشعاب آنها را به شرط تصویب در هیئت وزیران را به شرکت های زیربط دادند؛ دست مریزاد
دیگه چقدر می خواهید بالا ببرید،انشعاب چقدر بود،انشعاب برق از صد و بیست تومان به بالای یک میلیون افزایش یافته است چقدر می خواهید حق انشعاب را بالا ببرید؟
گاز قیمتش چقدر بود امروز چقدر است؟ بهای مصرفی آب و برق را چقدر می خواهید بالا ببرید؟
مردم را بد بخت کردید واقعا مردم در مضیقه هستند آقای نماینده،نمایندگان مردم به فکر مردم باشید.
نمی دانم چرا می خواهند مردم را عاصی کنند؟
برخی می خواهند مردم را به نظام و اسلام و روحانیت و ولایت بدبین کنند،عملا دارند این کار را می کنند وقتی که در جلساتشان نشستند و می گویند باید شاه برگردد،روحانیت نمی توانند حکومت داشته باشند.
بدبخت تو که چنین حرفی را می زنی و مسئول این مملکتی اگر شاه برگرد توی بچه روستایی را اجازه نمی دهد که مثلا مسئول اداره بشوی یا مدیرکل بشوی فرماندار بشوی؟ که امروز مسئولیت پیدا کردی و مسئولیت گرفتی و زندگی اشرافی درست کردی که رهبری معظم می فرمایند"اشرافیگری مسئولین و فساد مسئولین موجب فساد و بی عدالتی می شود".
برخی از این کشور انقلاب را با اشرافیگری هایتان ازبین می برند.وقتی جیب آنها پر باشد،سفره آنها رنگین باشد،مرکب و ماشین آنها چندصد میلیونی باشد و کاخ نشین باشند و چندین جا خانه و شرکت و کارخانه داشته باشند چطور می توانند به فکر مردم کوخ نشین باشند؟
وقتی طعم فقر و نداری و درد بی پولی و رنج بیکاری را نکشند چگونه می توانند درک کنند که خانواده های زیادی هستند با سیلی صورت خودشان را سرخ نگه می دارند حتی پول آب و برق و گاز را ندارند.
وقتی فرزندانشان با پارتی و رانت سر کار می روند چگونه درک می کنند که داشتن چند فرزند بیکار تحصیل کرده در خانه چه معنا دارد؟
آقای مسئول ! رئیس دولت ! نمایندگان مردم!
شما با رای همین مردم به ریاست نشستید این مردم شما را فرستادند تا باری از دوش اینها بردارید نه اینکه با اسراف و اشرافیگری باری بر دوش مردم بگذارید و بخواهید هزینه های اشرافی خود را از جیب مردم بردارید.
ببینید هزینه های جاری دولت در این چند سال اخیر چند برابر شده است هزینه های جاری چرا آنقدر باید زیاد بشود امروز گرانی و بیکاری و مشکلات معیشتی در کشور بیداد می کند که همه مردم می گویند در هیچ دورانی و هیچ دولتی اینگونه نبوده است و در زمان هیچ مجلسی اینطور نبوده است.(تکبیرحضار)
عملکرد دولت موجب افزایش فقر در جامعه شده است و نمایندگان مجلس هم برخی همراه دولت هستند وکیل الدوله شدند.ما گاهی به مغازه ها مراجعه می کنیم از فروشگاه ها سرکشی می کنیم اکثرا گلایه دارند به تاکسی وانت شهر مراجعه کردم دم غروب بود گفتند: از صبح تا به حالا، از ساعت 6 صبح، ما ده تا راننده نشستیم نگاه مان به این تلفن هست منتظر زنگ تلفن نشستیم دریغ از یک زنگ تلفن و دریغ از یک سرویس که ما پول نانی به منزل ببریم.
چرا اینگونه شده است ؟
چرا رکود است؟
چرا جیب مردم خالی است؟
چرا مردم توان خریدشان پایین آمدهاست؟
چرا سفره مردم کوچک شده است؟
ننگ بر آن معاون وزیری که می گوید اگر مردم وضعیت مالی خوبی ندارد و در فقر بسر می برند چرا اضافه وزن دارند؟
خاک بر سر آن مسئولی که می گوید اگر مردم ندارند بخورند چرا چاق هستند.
امروز میزان توان مردم را و گرانی و تورم را با هیکل مردم و وزن مردم محاسبه می کنند.
رئیس دولت در انتخابات 92 گفته بود که نرخ تورم را جیب مردم نشان می دهد نه آمارها !
با همین حرف های ضد و نقیض و آبکی و دورغکی از مردم رای گرفتند و امروز با حاشیه سازی و فرافکنی سر مردم را گرم می کنند وقتی در این شهر توریستی مردم ما این همه مشکل دارند و نمی توانند گلیم خودشان را از آب بکشند در شهرهای دیگر چه می گذرد بماند.
مناسبت بعدی روز و هفته معلم است معلم یعنی کسی که در دل انسان یک چراغی را روشن کند و او را از جهالت و نادانی و به دانایی و معرفتی رهنمون سازد هرکسی در زندگی می تواند معلم دیگری باشد نمونه آن شهید عزیز آیت الله علامه مرتضی مطهری است که روز شهادتش به حق روز معلم است شهید مطهری روحانی، بعنوان اینکه روحانیت معلمان جامعه هستند ،بعنوان معلم بزرگ انقلاب روز شهادتش را روز معلم نامیدند که لازم است یاد این شهید عزیز همیشه زنده را گرامی می داریم و حضرت امام (ره)فرمودند شهیدمطهری حاصل عمر من بود.
تأثیر شهید مطهری در مبارزات قبل از انقلاب و در تحقق حکومت اسلامی بسیار واضح و روشن است که هیچ وقت از ذهن ها پاک نمی شود. معلم واقعی ایشان بود که گاهی هفته و روز معلم می گذرد اما از شهید معلم ،شهید مطهری یادی نمی شود اما مطهری سمبل معلمی است و تجلی معلم بودن روحانیت است.
معلم دارای ارزش والایی است که مقام معظم رهبری فرمودند:معلم غیر از هویت شخصی یک هویت معلمی دارد که متعلق به همه کسانی است که می توانند از آن بیاموزند ،معلم یک هویت جمعی دارد که ارزش معلم هم همین هویت معلمی است لذا گفتند معلم همه جا معلم است در شهر خودش،در خیابان های شهر، در مسجد در کوچه و بازار حتی گفتند معلمها در سر کلاس نه فقط درس می دهند بلکه گاهی نگاهی که می کنند اشاره ای که می کنند لبخندی که می زنند به اخمی که می کنند حرکتی که می کنند لباسی که می پوشند بر روی دانش آموزان اثر دارد.پس معلمان عزیز به فکر دین بچه ها باشند اثر دینی و تربیتی بر فرزندان ما داشته باشند فرهنگ دین و اسلام را در فرزندان این جامعه احیا کنند که کار انبیاء و معلمان واقعی و معلمان حقیقی و معلمان مسلمان همین است که روز معلم بر معلمان واقعی مبارک باشد.
نقل قول کردن
0 #102 عباس آباد 1397-01-26 11:35
بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس‌آباد24 فروردین ١٣٩٧ و ٢۶ رجب ١۴٣٩
بابيانات‌ خطيب‌ ارزشمند جمعه ؛جناب حجةالاسلام والمسلمين حاج سيد مصطفى محمدى امام جمعه انقلابی و ولایی" شهرستان عباس آباد "
بیان موضوعات عالی
حمایت ازپیام رسانهای داخلی/تضمین امنیت حریم خصوصی/حفظ”ارزش پول” برعهده دولت/حفظ دستاوردو پیشرفتهای نظام/دولت باید پاسخگو باشد نه رهبری/مشکلات رابنام رهبری تمام می کنند/برنامه ناکارامد نشان‌ دادن نظام ولایی
مشروح خطبه دوم نمازجمعه
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته ،یاوران همیشگی آدینه را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا است،انسان را به بهشت و دارالسلام و جنت الماوی و سعادت ابدی می کشاند و از گناه و بدبختی و جهنم نجات می دهد اتقوالله لعلکم تفلحون تقوا کسب کنیم تا رستگار بشویم خصوصا در این ماه های معنوی و پر از برکت که در پایان ماه رجب قرار داریم و در آغاز ماه شعبان المعظم هستیم که رسول خدا به روزه آن و قیام برای شب های آن اهتمام خاصی داشتند دعا کنیم که از برکات این ماهها( ماه رجب ،ماه شعبان المعظم )بهره مند گردیم.
هفته گذشته درباره شعار سال بحثی را ارائه نمودم که همه باید با حمایت از کالای ایرانی به شعار سال عمل کنیم هم مردم ،هم سرمایه گذار ،هم تولید کننده و هم کارگر،هم فروشندگان و هم دولتمردان در عمل به شعار سال اقدام نمایند.
مقداری درباره وظایف دولتمردان برای تحقق شعار سال مطالبی را بیان کردم و امروز به بخش دیگری از آن بحث را در این خطبه اشاره خواهم داشت.
حمایت ازپیام رسانهای داخلی
اول:یکی از راههای حمایت از کالای ایرانی حمایت از پیام رسان های داخلی است.که خود دولت باید برای بالا بردن ظرفیت پیام رسان های داخلی و ارتقای کیفیت پیام رسانهای داخلی اقدام کند،دولت باید ضمن ارتقای کیفیت پیام رسانهای داخلی، امنیت این فضا را تضمین کند، و امروز مردم ما و جوانان ما از این پیام رسانهای داخلی باید استقبال کنند.
از آنجایی که برخی از پیام رسانهای خارجی اقدام به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران نمودند، مصالح و منافع ملی کشورمان را به چالش کشیدند با حمایت و سرویس دادن به عناصر برانداز و منافقین و سلطلت طلبان و دین ستیزان و عناصر داعشی و تکفیری به صورت آشکارا در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند حتی یکی از عوامل اخلال در باراز ارز و اقتصاد کشور را پیام رسان خارجی اعلام کرده اند و اگر در دی ماه گذشته حرکت اعتراضی به حق مردم تبدیل به حرکت ضد نظام شد و مردم مظلوم کشور ما اجازه پیدا نکردند به حق خود برسند و اعتراض خود را به صورت مسالمت آمیز اعلام کنند که یک عده ای اوباش ضد نظام وارد شدند،هنجارشکنی کردند و فتنه به راه انداختند و براندازی نظام را فریاد کردند این برنامه از فضاسازی در فضای مجازی اتفاق افتاد در پیام رسانهای خارجی برنامه ریزی شد اینها به ضرر ملت عزیز و مردم بزرگوار ایران است.
تضمین امنیت حریم خصوصی
اما یکی از دغدغه های ما که می خواهند از این پیام رسانهای داخلی استفاده کنند.
اول :امنیت حریم خصوصی آنهاست که عزیز رهبر مان در جمع مسئولان و مدیران نظام با ابراز خرسندی از تبدیل شدن مطالبه ایجاد پیام رسانهای داخلی و شبکه های اجتماعی داخلی به مطالبه عمومی تاکید فرمودند که مسئولان باید امنیت حریم داخلی مردم و کشور را حفظ کنند تعرض به امنیت حریم خصوصی مردم حرام شرعی است و نباید انجام شود و متصدیان و دستگاه های دولتی و قضایی مراقبت کنند تا حریم خصوصی مردم و اسرار آنها محفوظ بماند که این تاکید رهبری به لزوم صیانت از حریم خصوصی افراد و حکم حرمت شرعی و هرگونه نقض این امر و تعرض به امنیت حریم داخلی و خصوصی مردم نشان از آن دارد که رهبر دلسوز امت و نظام جمهوری اسلامی در حفاظت از حقوق مردم مصمم است و دستگاه های امنیتی و قضایی باید با متخلفین بدون اغماض برخورد کنند.
حفظ”ارزش پول” برعهده دولت
دوم :یکی از راههای حمایت از کالای ایرانی حفظ ارزش پول ملی است،دولتمردان ما در این باره ضعیف عمل کردند که فقط در نوسانات دلار در بهمن سال 96 از نظر کارشناسان 25 درصد ارزش پول ملی ایران کاهش یافت یعنی یک چهارم سرمایه مردم ازبین رفت این مال سال گذشته بود،اما اینکه در هفته های قبل شاهد التهابات و طلاتم بازار ارز و سکه بودیم به گونه ای که دلار به فراتر از 6300 تومان رفته بود چه بلایی بر سر ارزش پول ملی ایران آمده است بماند؛گرچه دولت موضوع قیمت دلار را به فضای مجازی و به برخی از نهادها و به مجادلات سیاسی نسبت می دهد و خود را مبرا می داند اما آنچه که مسلم است اینکه دولت با این کار کسری بودجه خود را رفع کرد چقدر از فروش دلار 6300 تومان دولت و صرافان منتسب به دولتمردان سود بردند نمی دانم اما فقط از تفاوت قیمت دلار 3500 تومانی دلار و ارز در بودجه امسال تا قیمت مصوب 4200 تومانی بنابه نظر کارشناسان 17 هزار میلیارد تا 30 هزار میلیارد تومان دولت درآمد داشته است.از جیب چه کسی می رود؟
اگر چه دولت با اعلام نرخ مصوب فرمایشی قیمت ارز را اعلام کرده است اما امروز باید همه دستگاه ها و گروه ها از تصمیمات اتخاذ شده کنترل ارز و حفظ ارزش پول ملی حمایت کنیم و در راستای حمایت از سرمایه وطنی و پول ملی آستین همت را بالا بزنیم تا ان شاءالله بتوانیم بر معضلات و مشکلات اقتصادی فائق بیاییم.
حفظ دستاوردو پیشرفتهای نظام
سوم :یکی از راه های حمایت از کالای ایرانی حمایت و حفظ و حراست از پیشرفت و دستاوردهای نظام در زمینه های علمی،فناوری،هسته ای،موشکی و دفاعی است و ایستادگی بر روی منافع ملی است و کوتاه نیامدن از حقوق ملت در مقابل دشمنان نظام است نه اینکه آنقدر عقب نشینی کنیم که موجب سوءاستفاده دشمن شود و احساس کنند که ایران اسلامی توان ایستادگی و توان مقاومت را ندارد.
آنقدر کوتاه آمدیم که فعالیت هسته ای خود را ازدست دادیم و تحریم هم می شویم.
قلب قدرت کشور را خودمان با دست خودمان نابود کردیم.
قلب تاسیسات هسته ای را ازبین بردیم.
اما امروز کشور کوچک امارات از راکتور اتمی خود رونمایی می کند و امارات کشور اتمی می شود.ان شاءالله ما هم یک روزی به اقتدار هسته ای برخواهیم گشت که منتظر لغو برجام از سوی امریکا و فرمان ولایت فقیه هستیم.(تکبیرحضار)
اما دشمنان ما از طریق تصویب قطعنامه ها و تشدید تحریم ها و معرفی سپاه پاسداران به عنوان نیروی تروریستی می خواهند قدرت نظامی و موشکی ایران را نابود کنند و به دنبال آن نفوذ ایران را در منطقه محدود و مهار کنند اینکه امروز امریکا و اذنابش به اتهام بکارگیری سلاح شیمیایی توسط ارتش اسد در پی حمله به سوریه هستند این هم برای ازبین بردن قدرتی ایران و برای مهار ایران در منطقه و ازبین بردن نیروی مقاومت است که البته جرأت حمله به سوریه را پیدا نکردند که اگر حمله کند بیشترین ضرر را امریکا و اسرائیل خواهند کرد.
دولت باید پاسخگو باشد نه رهبری
حتی آشوب های اخیر در ایران نیز در راستای همین موضوع بوده است برهم زدن انسجام داخلی و حمایت از آشوب ها و اغتشاشات برنامه دشمنان داخلی و خارجی بود البته مهمتر اینکه برنامه اینها تضعیف موقعیت و جایگاه رهبری در نظام اسلامی است.با ایجاد مشکلات و ایجاد نارضایتی ها و ایجاد آشوب های داخلی به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام ولایی و حاکمیت بر پایه ولایت فقیه هستند و ایجاد شبهه می کنند که مشکلات کشور را به نام رهبری تمام کنند و مشکلات مربوط به قوای سه گانه ،مشکلات مربوط به قوه مجریه و ناکارآمدی دولت، مشکلات مربوط به ناکارآمدی نمایندگان مجلس و قوه مقننه و مشکلات مربوط به قوه قضائیه را می خواهند به رهبری معظم مرتبط کنند که چرا رهبری پاسخگو نیست.
برخی حرف های گزاف و غلطی می زنند که چرا ولی فقیه نسبت به عملکرد ضعیف دولت و نسبت به مشکلات اقتصادی کشور پاسخگو نیست؟
آیا رهبری نسبت به عملکرد دیگران پاسخگو باشد؟
وظیفه رهبری این است که سیاست های کلی نظام را تعیین و تبیین کند.اما در امور جزئی دخالت رهبری معنا ندارد،اگر رهبری بخواهد در امور دولت و قوه اجرائیه دخالت کند ،اگر رهبری بخواهد در قانون گذاری دخالت و در قوه مقننه دخالت کند ،اگر رهبری بخواهد در حکم قوه قضائیه دخالت کند پس ما قوه قضائیه برای چه می خواهیم.پس چرا رئیس جمهور تعیین می کنیم؟پس چرا نماینده مجلس تعیین می کنیم؟ هر کسی وظیفه ای دارد.
رهبری در امور قوای دیگر نباید دخالت جزئی بکند باید سیاست کلی ارائه بدهد مگر اینکه اموری باشد که مملکت و نظام را دچار خطر و آسیب جدی می کند و آن وقت است که رهبری ورود پیدا می کند.اما اگر رهبری به وظایف خود عمل نکرد باید پاسخگو باشد. رهبری باید در قبال وظایف خودش پاسخگو باشد.
اما آنکه اشتباه عمل و اشتباه اجرا می کند سیستم اجرایی کشور است. اینکه کشور اقتصادش و معیشتش اشکال دارد،بیکاری زیاد است ،اشتغال کم است ،اشتغال ایجاد نمی شود و مردم از نظر معیشتی دچار مشکل هستند این را نباید رهبری پاسخگو باشد اگر مشکلات اقتصادی و معیشتی و بیکاری و معضلات دیگری در کشور وجود دارد باید کسانی پاسخگو باشند که من و شما آنها را انتخاب کردیم و بر کل قوای اجرایی کشور و بر منافع و منابع ملی و بودجه کشور حاکم کردیم که همه اعتبارات و بودجه کشور در دست دولت است آنها باید پاسخگو باشند.رهبری که سیاست های کلی نظام را تعیین و تبیین می کند چندین سال را به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری نمود اما اگر اجرا نمی کنند.
آیا رهبری باید پاسخگو باشد؟
کدام شعار رهبری اشتباه بود؟
کدام سیاست رهبری اشتباه بود که ولی فقیه پاسخگو باشد؟
ولی فقیه خودش مطالبه دارد بقیه باید نسبت به ولی فقیه پاسخگو باشند،بقیه باید به ولی فقیه و شخص اول مملکت جوابگو باشند،رهبری که جهان اسلام را مدیریت می کند،رهبری که جبهه مقاومت را در عراق و سوریه و لبنان و یمن و فلسطین مدیریت می کند. موفقیت های بزرگ بدست آوردیم نظام مقدس جمهوری اسلامی روزبه روز قوی تر می شود اینها از تدبیر و برنامه رهبری است و علت تهاجم بی سابقه کنونی بر ضد نظام ولایی بخاطر این قدرت روزافزون رهبری و نظام جمهوری اسلامی و نظام ولایی است که دشمنان از این قدرت احساس خطر می کنند.
خط قرمز هایی رهبری قرار داد در همه مسائل در مسئله برجام هم خط قرمز هایی رهبری اعلام کردند به خط قرمز های رهبری عمل نکردند،افتضاح به بار آوردند بعد می خواهند به گردن رهبری بیاندازند که رهبری باید پاسخگو باشد.
اگر در موسسات مالی بخوربخور هست مال مردم را می خورند و بالا می کشند رهبری باید پاسخگو باشد یا دولت که از طریق مردم انتخاب می شود باید پاسخگو باشد؟
دولتی که ما انتخاب کردیم ناکارآمد است که همه بانک ها زیر نظر دولت است.اگر به وعده ها و شعارها عمل نمی کنند و مردم را فریب دادند و رای گرفتند رهبری باید پاسخگو باشد یا دولت؟
اگر این نظام از سیاست های رهبری ،از تدبیر رهبری تبعیت کند و به فرامینی آن مدیر فرزانه و فرمان آن مدیر با تدبیر عمل کند ما می توانیم بر جهان آقایی کنیم.(تکبیرحضار)
نقل قول کردن
0 #101 عباس آبادعباس آباد 1396-12-26 12:08
خطبه های نمازجمعه 25 اسفند 96 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
موضوعات مطرح شده در خطبه دوم
دینداربودن در همه حالات/باید بنده خدا باشیم نه آزاد/سیداحمدآقامطیع حضرت آقا/مخالفت بارهبری درخط آمریکا/استیضاح وزراء یااستیضاح ملت/بایکوت‌طرح اعاده اموال نامشروع/نعره پلیدشیعه انگلیسی علیه رهبری/قدر ولایت را حزب الله لبنان میدانند/ماسمالی شدن "سئوال" از رئیس دولت
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی ،به پرهیزکاری، به خویشتنداری ،به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
*دینداربودن در همه حالات
یکی از نشانه های تقوا حفظ دین و دیانت و اعتقادات دینی در هر شرایطی است،یعنی در تمام لحظات زندگی انسان اول مسلمان است،اول معتقد است ،اول به فکر حفظ دین خودش هست،در شادی ها،در جشن ها در تمام مراسم ها انسان اول باید به فکر حفظ اعتقادات دینی خودش باشد.خدا نکند که انسان دین خود را به حراج بگذارد.انسان متقی دینش را به حراج نمی گذارد،کسی که دین خودش را به حراج می گذارد متقی نیست.
آن کسی که در جشن ها و ایام خوش از دین غافل می شود و حرکت او مسیر غیر رضای الهی باشد از سلک متقین خارج است،عده ای دینداری خودشان را،اعتقادات خودشان را در ایام خاص فراموش می کنند،مثلا در عید نوروز ،مثلا در عروسی ها در جشن ها از دین غافل می شوند،از اهلبیت غافل می شوند یا برخی از احکام را می پذیرند و برخی را در زندگی رعایت نمی کنند نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ هستند،اهل نماز هستند اما اهل حجاب نیستند،دین را قبول دارند اما شب عروسی دین را می بوسند و روی طاقچه می گذارند در آن شب اهل شراب و عرق و ورق و بی حجابی و موسیقی و ابتذال و همه اینها می شوند و می گویند یک شب که هزار شب نمی شود اینها جزء عباد الهی نمی شوند جزء بنده خاص خدا ،عبدالله و عباد الله محسوب نمی شود و به حساب نمی آیند.
* باید بنده خدا باشیم نه آزاد
امام هفتم امام موسی کاظم(علیه السلام) از کوچه ای عبور می کرد به منزلی رسید صدای ساز و آوراز از خانه ای که از کنار آن عبور می کرد بلند بود آن وقت این وسائل لهو و لعب و ارگ و تار و سنتور آواز و بلندگو و امثال اینها نبود اما همان مقداری که بود حساسیت بود دم در منزل که رسید دید کنیزی دم در هست از این کنیز سئوال کرد صاحب این منزل چه کسی است؟ کنیز عرض کرد که صاحب این منزل بشر هست.امام فرمود:که صاحب این منزل عبد است یا حر است؟بنده است یا آزاد است؟ گفت: بشر آزاد است او بنده نیست او خود بردگانی دارد ،کنیزکانی دارد.آقا امام کاظم هم سری تکان دادند و فرمودند:از حال روزش معلوم است که عبد نیست او آزاد است.
کنیز وارد خانه شد بشر از او سئوال کرد که چرا دیر کردی؟ گفت :دم در شخص نورانی بود من را به حرف گرفته بود.گفت:چه کسی بود گفت: نمی شناختم ولی از صاحب خانه سئوال می کرد که این صاحب خانه عبد است یا حر است؟بنده است یا آزاد است؟ من به ایشان گفتم که شما آزاد هستید خودتان بردگانی دارید کنیزکانی دارید.و آن آقا هم تایید کردند که از حال و روزش معلوم است که او عبد نیت و آزاد است.
بشر فهمید که این شخص امام کاظم است،بشر فهمید که منظور آقا چیست. بشر با پای برهنه حرکت کرد به طرف کوچه رفت و خود را رساند به آقا و به پای آقا افتاد و گفت که : آقاجان می خواهم دیگر عبد باشم نمی خواهم آزاد باشم می خواهم بنده خدا باشم.
می گویند به یاد آن روزی که با پای برهنه به محضر موسی بن جعفر رسید و عبداللهی و بنده خدا بودنش را اعلام کرد قول داد به امامش که دیگر آزاد نباشد دیگری چیزی به پا نکرد و معروف شد به بشر پابرهنه و بشر حافی.
انسان بایستی عبد باشد آزاد نباشد ما اگر عبد خدا باشیم نمی توانیم و آزاد نیستیم هرکاری بکنیم.اگر عبد خدا باشیم باید همیشه احکام دین را رعایت کنیم. نه اینکه در عروسی ها و جشن ها دین را و اهلبیت را فراموش کنیم.
امسال، شب سال تحویل، شب عید نوروز مصادف شد با شهادت امام دهم امام هادی امام علی النقی جد بزرگوار امام مهدی موعود(عج) و روز اول عید روز شهادت این امام همام است روز عزای اهلبیت و غم واندوه امام زمان(عج) است که شیعه وظیفه دارد رعایت این موضوع را بکند. در روایت آمده است امام صادق رئیس مذهب جعفری امام ملک و ملکوت می فرماید:" رحم اللَّه شيعتنا خلقوا من فاضل طينتنا و عجنوا بماء ولايتنا يحزنون لحزننا و يفرحون لفرحنا "خدا رحمت کند شیعیان ما را که از زیادی گِل ما خلق شدند و خمیر مایه آنها با آب ولایت و محبت ما درست شده است در غم ما غمگین و در شادی ما شادند" يحزنون لحزننا "با حزن ما محزون می شوند "و يفرحون لفرحنا" با شادی ما،شاد و مسرور می گردند.این نشان شیعه است شیعه به اهلبیت احترام می کنند،احترام به اهلبیت جزء دین و جزء ارزش های ما است ما باید به ارزش های خود احترام بگذارید و ارزش ها را حفظ کنیم،حرمت ارزش ها را نگه داریم.
ما در روز 22 اسفند که روز شهدا و روز بزرگداشت شهدا نام گذاری شد شاهد بودیم که برخی از مدارس و مدیران مدارس دانش آموزان را به دیدار خانواده های شهدا بردند که جای تشکر دارد و ما تشکر می کنیم این به معنای حرمت نگه داشتن و حرمت نهادن به ارزش ها و خون شهدا است اما در همان روز برخی از مدارس جشن عیدانه راه انداختند در روز شهدا و روز بزرگداشت شهدا ،ساز و آواز راه انداختند که متاسفانه در برخی از مدارس آتش درست کردند که بچه ها از روی آتش بپرند و چهارشنبه سوری کنند مدارس ما باید با سنت های غلط مبارزه کنند نه اینکه آن را ترویج کنند.
آیا والدین دانش آموزان راضی هستند که در مدارس این کار غلط را دانش آموزان با امر مدیران و معلمان انجام بدهند؟
معلم شهید مطهری که سالروز شهادتش روز ارج نهادن به مقام معلم است و بزرگ معلم تاریخ انقلاب است این کار را احمقانه می داند و می فرماید" این چه کار احمقانه ای است که درچهارشنبه آخر سال آتش روشن می کنند و از روی آن می پرند که زردی من از تو و سرخی تو از من باشد آه این چقدر حماقت است مگر هرکاری که قدیمی ها کردند ما باید انجام بدهیم که خدا در قرآن تقلید از سنت های غلط گذشتگان را نهی کردند"
اما متاسفانه مدارس ما دارند این را نهادینه می کنند که این کار بسیار غلطی است که بعدش برای آن دانش آموز مشتبه بشود بیاید در شهر نارنجک بازی کند و آن همه خطر ایجاد بشود پس باید ارزش ها را حفظ کنیم و در مسیر انقلاب باشیم.
* سیداحمدآقامطیع حضرت آقا
یکی از کسانی که در مسیر انقلاب و شهدا و آرمان های امام و در ولایتمداری ثابت قدم بود تا به سوی حیات ابدی پر کشید یادگار حضرت امام جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج سیداحمدآقا بود که سالروز درگذشت ایشان است شخصیتی که نقش بسیار مهمی در مبارزات دوران امام داشتند به عنوان همراه و مشاور رهبر کبیر انقلاب همیشه در کنار ایشان ایفای نقش می کردند بعد از رحلت حضرت امام نیز همواره در اطاعت و حمایت از ولایت فقیه وو رهبری معظم انقلاب بودند واقعا پشتیبان نظام و مدافع ولایت بودند آنجایی که تشخیص می داد راه و هدف امام و انقلاب است بی ملاحظه حرکت می کرد و خیلی ها را با خودش دشمن کرده بود.
ایشان واقعا از جان و دل از رهبری دفاع می کردند .ایشان مصلحت نظام و دفاع از ولایت را با هیچ چیز عوض نمی کرد بعد از امام بسیار موضع گیری برای ایشان سخت بود اما ولایت را فدای حزب گرایی نمی کرد ولایت فدای مطالبات حزبی خودش نمی کرد،خواست رفقا و مطالبات حزبی و گروهی را فدای ولایت می کرد هروقت از ولایت حمایت می کرد عده ای از اطرافیانش از او دلگیر می شدند که چقدر سنگ ولایت را به سینه می زنی؟ آیا او همچنان از رهبری دفاع جانانه می کرد.که در یک سخنرانی فرموده بودند" امروز باید همه متحدتر،محکم ترو قاطع تر پشت سر رهبری باشیم نگذاریم رهبرمان احساس تنهایی کند همانطور که نگذاشتید امام احساس تنهایی کند،اطاعت از رهبری اطاعت از امام است،هرکس منکر این معنا شود مطمئن باشد در خط امام نیست.هر کس بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت از رهبری است چه بخواهد و چه نخواهد در خط امریکا است امروز مهیا هستیم با یک اشاره رهبری به خیابان ها و جبهه ها سرازیر بشویم "(تکبیرحضار)
* مخالفت بارهبری درخط آمریکا
بعد از سخنرانی ایشان سئوال کردند که چرا این همه امروز در سخنرانی از رهبری دفاع کردید" فرمودند عده ای بعد از رحلت امام قصد داشتند من را در مقابل امام خامنه ای قرار بدهند که من به همه آنها تودهانی زدم و نگذاشتم این توطئه را به دست من انجام بدهند،من از ایشان حمایت می کنم چون در تعجبم که حضرت آقا در این مدت کوتاه رهبری توانستند انقلاب و کشور و حوزه های علمیه را در حد تعادل حفظ کنند و کار امام را ادامه بدهند"
حاج سیداحمدآقا آنقدر ولایتمدار بودند که در وصیت نامه اش نیز بر اطاعت از ولایت و حمایت از رهبری تایید کردند و فرمودند" به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند هرگز گرفتار تحلیل های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است"
امروز این رفتار مرحوم حاج سیداحمدآقا درس است برای همه مسئولین که هیچ را با ولایت عوض نکنند امر ولایت،دستور ولایت،خواست ولایت را از خواست خود، از نفس خود، از هوای نفس خود، از دوستان خود، از تفکرات جناحی ،حزبی و گروهی خود مقدم بشمارند و همه مردم ،همه ارکان نظام مسئولین همه قوا بایستی در تقویت رهبری بکوشند.
دولتمردان ما باید در تقویت جایگاه رهبری کوشا باشند نه اینکه هرکاری را انجام بدهند بعد بگویند با رضایت و نظارت رهبری انجام دادیم خرابکاری ها و شکست ها و ناکارآمدی خوشان را به پای رهبری بنویسند.
امروز حتی این گرانی ها،این مشکلاتی را که در جامعه وجود دارد را می خواهند به پای رهبری بنویسند برخی با ناکارآمدی خودشان مشکلاتی برای نظام درست کردند که می خواهند این مشکلات را بر دوش حاکمیت و ولایت بیاندازند اما کور خواندند.
*استیضاح وزراء یااستیضاح ملت
مسئولین ما باید مسئولیت مشکلات و معضلات اقتصادی و معیشتی کشور را بپذیرند،نمایندگان مجلس هم باید مسئولیت این مشکلات کشور را بپذیرند چون این نمایندگان به وزرای ناکارآمد رای اعتماد دادند که این بلا را برسر اقتصاد کشور آوردند وقتی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان کشور و طرح سئوال از رئیس جمهور را می خواهند حذف کنند،استیضاح سه وزیر را در یک روز انجام می دهند.
وزیر ناکارآمدی که در سومین جلسه استیضایش و برای بار سوم که استیضاح شده است از مجلس رای اعتماد می گیرد معلوم است که مجلس ،مجلس مقتدر و مورد نظر امام که در رأس امور بود نیست(تکبیرحضار)
خدا نکند که نماینگان خود را به دولت فروخته باشند که استیضاح هفته قبل ، استیضاح وزیر دولت نبود، استیضاح ملت بود ،استیضاح کارگر بود، استیضاح جوان بیکار بود، استیضاح محرومین و مستضعفین جامعه بود، استیضاح کشاورزان بود، استیضاح خانه به دوشان بود، استیضاح مسکن مهر بود، استیضاح مردم معترض بود، استیضاح زلزله زدگان و حادثه دیدگان ریلی و هوایی و جاده ای بود.
البته که استیضاح مردم بود که شما مردم در انتخابات این نمایندگان را انتخاب کردید.رهبرعزیز فرمودند" عزیزان من هرچه انتخاب کنید برای خودتان انتخاب کردید اگر خوب انتخاب کردید خوبیش به شما برمی گردد اگر بد انتخاب کردید بدی آن به شما برمی گردد"
* بایکوت‌طرح اعاده اموال نامشروع
در کشور ما طرح دوفوریتی اموال نامشروع مسئولان در مجلس مطرح می شود و بایکوت می شود اما رئیس جمهور افغانستان لیست اموال خود را اعلام کرد و در اختیار جهانیان قرار داد حتی به این هم بسنده نکرده و میزان زیورآلات همسرش را هم اعلام کرد. اما مسئولین ما مقدار سرمایه و قیمت خانه و خودروی خودشان را اعلام نمی کنند. حتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام این مصوبه در دوران مرحوم هاشمی شده بود که کسی حق ندارد اموال مسئولین دولت را بررسی و به جامعه اعلام کند.
فرزندانشان با پول بیت المال در غرب همراه با لاابالیگری درس می خوانند و مقدار هزینه ای که از بیت المال برای آنها می شود چقدر است؟ چه کسی خبر دارد؟
بچه های همین مسئولین در خارج از کشور در فضای مجازی ببینید چه عکس هایی از آنها می گذارند چه لاابالیگری هایی انجام می دهند در آنجا درس می خوانند و فردا با یک مدرک وارد کشور می شوند و مسئول من و شما می شوند امروز ببینید در آنجا چه می کنند؟
امروز همه این اختلاس ها ،فساد اقتصادی،خیانت به بیت المال را در جهت تضعیف ولایت و رهبری استفاده می کنند.
* نعره پلیدشیعه انگلیسی علیه رهبری
از آن طرف نعره پلیدی از سوی تشیع لندنی و مرجعیت انگلیسی علیه دفاع مقدس و ولایت فقیه شنیده می شود که باید به قول حافظ گفت:
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری
اگر نظام می خواست در مقابل این مگس صفتان مزدوری که دور شیرنی های کثیف انگلیس جمع شدند کوتاه بیاید و عقب نشینی کند نمی توانست 40 سال روی پای خود بایستد و این نظام با پایداری و مقاومت این مردم دیندار،مردم ولایتمدار هر خارو خسی که در مقابل دین و انقلاب و ولایت و نظام قد عَلم کند قد او را خم می کنند و می شکنند.(تکبیرحضار)
شما مردم ثابت کردید که در وفاداری مثل و مانند ندارید آنچه عزت است از وفاداری و پایمردی شما مردم است که در سال 96 با حمایت شما مردم انقلابی هم بر داعش پیروز شدیم و هم آشوبگران فتنه دی ماه 96 را سرکوب کردیم و هم در 22 بهمن 40 سالگی انقلاب را با حضور 40 میلیون مردم انقلابی جشن گرفتیم و بار دیگر به نظام و ولایت دست بیعت دادند این مردم قدردان ولایت هستند،این مردم قدر ولایت و نظام را می دانند
که قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری
آنکه خود به علم و دانش و اخلاق و معنویت دست یافته است قدر ولایت را می داند مثل حضرت آیت الله شاه آبادی که هفته قبل ندای حق را لبیک گفتند درباره شخصیت مقام معظم رهبری می فرماید" الحمدالله رهبر معظم تمام تلاشش برای دینی ماندن نظام انجام دادند اگر در جمهوری اسلامی فقط یک نفر دلش برای دین بسوزد آن فقط حضرت آقا است امید ما واقعا به ایشان است ،ایشان واقعا سدی در برابر مخالفین اسلام است البته خیلی ها دلشان می خواهد ایشان را از سر راه بردارند اما کور خواندند"این کلام یک مجتهد و نماینده مجلس خبرگان است .
متاسفانه آن فتنه گر اصلاح طلبی که چند وقت قبل در شهرستان ما حضور پیدا کرده بود و شما مردم هوشیاری به خرج دادید به اعتراض راهپیمایی کردید اینبار اعلام کرد که من و بسیاری از اصلاح طلبان به جمهوری اسلامی و به مدل حکومت اسلامی منطبق بر ولایت فقیه اعتقاد نداریم و حتی حمایت سیاسی نمی کنیم.
* قدر ولایت را حزب الله لبنان میدانند
متاسفانه اینها اعتقادی به نظام ندارند اما در نظام مسئولیت دارند،اینها لایق اعتقاد به ولایت نیستند اینها نمی فهمند ولایت فقیه ادامه ولایت الله و استمرار حرکت انبیاء است که حزب الله لبنان و سیدحسن نصرالله می فهمند که ولایت فقیه چه گوهر گرانبهایی است که می گوید" روح حزب الله لبنان اعتقاد به ولایت فقیه است،ما ولایت فقیه را تالی تلو معصوم می دانیم ،ولایت وفقیه در بحث ما بحث اداری و قانونی نیست بلکه ولایت فقیه را بالاتر از قانون اساسی می دانیم ما اعتقاد داریم اگر ولایت فقیه نظری دارد حتی امر نکرده باشد فقط نظری داده باشد و یا پیشنهاد کرده باشد ما باید اطاعت کنیم،اگر کاری را احتمال بدهیم که موجب ناراحتی رهبری می شود انجام نمی دهیم،اگر کاری احتمال می دهیم که موجب خوشنودی رهبری می شود آن را انجام می دهیم.عزت ما در جهان به جهت پیروی از ولایت وفقیه است که ما حاضریم که برای نظام مقدس اسلامی فدا بشویم و هر فتنه ای در ایران می شود ما ناراحت می شویم ." این را حزب الله لبنان می گوینداینها اینگونه مطیع ولایت هستند.
اما شورای شهر تهران و شهرداری تهران در مقابل سخن امام قرار می گیرند و در مقابل ولایت قرار می گیرند که نام مصدق را زنده می کنند. امام راحل(ره)فرموده بودند"که مصدق مسلمان نبود اگر بر سر کار می ماند به اسلام سیلی می زد "که بعد از سخن امام، در همان سالهای اول انقلاب نام خیابان مصدق را عوض کردند به نام ولیعصر نام نهادند و تغییر نام دادند امروز چه شده است که نام خیابان کارگر شمالی را به نام مصدق برگردادند این همان ارتجاعی که رهبری فرمودند" خطر برای انقلاب است" انگار مشکل مردم انتخاب نام مصدق برسر نام خیابان ها بود فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ به کجا می روید؟
نقل قول کردن
0 #100 عباس آباد 1396-12-19 13:40
خطبه نمازجمعه 18 اسفند ماه 96 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه نمازجمعه
مشروح خطبه دوم
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی ،به پرهیزکاری، به خویشتنداری ،به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
یکی از صفات انسان متقی در قرآن مجید اینگونه بیان شده است: إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا کسانی که گفتند پروردگار ما خداست و استقامت کردند ،به خدا ایمان آوردند و تا پای جان ایستادند،اینها شهدا هستند که مهمان خدا بر سر سفره رحمت الهی جلوس کردند و بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.
22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی را روز شهدا و روز بزرگداشت شهدا نامگذاری کردند که امیدوارم همیشه به یاد شهدا باشیم،رهرو راه شهدا باشیم،یاد شهدا را زنده کنیم این برنامه راهیان نور و بردن فرزندان و جوانان امروزی به سرزمین عشق و فداکاری و گذر دادن از وادی عشق و ایثار و شجاعت و شهامت و شهادت برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و آرمان و اهداف شهدا است که کار بسیار خوبی است،چرا که مقام معظم رهبری می فرماید: ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده های شهدا هستند این را همه ملت باید بدانند و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا امروز کمتر از شهادت نیست.
امروز اگر حفظ نظام و حفظ اسلام را می خواهیم باید گفتمان امام و انقلاب و شهدا و فرهنگ ایثار و مقاومت و شهادت را به نسل های جدید انتقال بدهیم که رهبری معظم انقلاب به دو عنصر اعتقاد ویژه ای داشتند یکی مردم و دیگری جوانان است که در اکثر سخنرانی هایشان از مردم و از جوانان سخن گفتند و می گویند. برخلاف تصور و نگاه برخی از دولتمردان که نسبت به جوانان دارند و بچه های دهه 60 را امروز عنصری مزاحم و دردسر ساز می دانند و می بینند اما رهبر عزیز نسل جوان را ظرفیت بی نظیر برای ارتقاء و اعتلای کشور و برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی و برای پیشرفت انقلاب اسلامی می دارد و می فرماید: نسل جوان،نسل سوم از نسل اول امیدبخش ترند در صورتی که بتوانند ایمانشان را حفظ کنند،جوانان نسل اول کسانی بودند که از روی احساسات و از روی هیجان کار کردند با همان احساسات بود که یک نظام کهن را سرنگون کردند و اسلام را زنده کردند و برخی از روی احساسات از دیوار سفارت امریکا و لانه جاسوسی بالا رفتند و با شجاعت آن را تسخیر و تصرف کردند اما بعدا رفتند با امریکایی ها صحبت کردند و عذرخواهی کردند که این ناشی از کم عمق بودن آن انگیزه است و زیرساختش محکم نبود اما نسل سوم نسلی است که آن شور و هیجانات انقلاب و ایام دفاع مقدس را ندیدند و حتی را پیر جماران را درک نکردند اما با بصیرت وارد عرصه و میدان می شوند و ایستادگی و جانفشانی می کنند که عزیز رهبرمان می فرماید: من به این نسل بیشتر اعتماد دارم جوان امروز از جوان اول انقلاب و جوان دوران جنگ اگر جلوتر نباشد عقب تر نیست و من معتقدم که جلوتر است بخاطر این است که امروز با این همه تبلیغات و ابزارهای تبلیغی و با این همه شگردهای گوناگون فرو ریختن پایه های ایمان جوان انقلابی ایستاده است.
بعضی فکر می کنند نسل سوم و نسل جدید نظام را و انقلاب و انحطاط و یرایی می کشاند که رهبر معظم انقلاب با این نظر مخالفند بلکه ایشان با امید به نسل سوم بقای انقلاب اسلامی و استمرا نظام مقدس جمهوری اسلامی را با این نسل جدید می دانند که امروز پای نظام ایستادند و انقلاب اسلامی با همین نسل سوم خودش و نسل های انقلابی کشورهای اطراف،تا مرزهای اسرائیل رفته است و رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است.(تکبیرحضار)
طوری که آغاز شمارش معکوس نابودی اسرائیل از زبان مقام معظم رهبری به جهان اسلام بشارت داده شد که دیری نمی پاید که نمازجماعت مسلمین در مسجدالاقصی فلسطین اقامه گردد. کمربند انقلاب اسلامی ایران از مزار شریف افغانستان تا زاویه جنوبی بیروت و کرانه دریای مدیترانه را درنوردیده است و محور مقاومت فلسطین و حزب الله لبنان و حشد الشعبی عراق و ارتش مردمی سوریه وحیدریون عراق و فاطمیون افغانستان و زینبیون پاکستان و انصارالله یمن و سپاه پاسداران و مدافعان حرم ایران به قدرتی رسیدند که امروز اسرائیل دچار رعب و وحشت شده است که پای همه این پیروزی ها و مقاومت ها ،حضور نسل جوان و جوانان نسل سوم است که مطیع محض و سرباز رزم امام جامعه و امام المسلمین امام خامنه ای هستند.
این جوانان ما مانند شهیدحججی ها هستند جوان نسل سوم مانند شهیدمحمدحسین حدادیان است که رزمنده مدافع حرم بود اما در اغتشاشات تهران ،در دفاع از امنیت و دفاع از حریم ولایت با دست خالی سینه سپر کرده است با لباس عزای زهرای مرضیه ،در شب شهادت فاطمه زهرا گوهر وجود خودش را تقدیم حضرت حق نمود شهیدی که گفته بود عاشق ولایت،عاشق رهبری، عاشق شهادت و عاشق حضرت زهرا است،مدافع انقلاب ،مدافع ولایت و فدایی رهبر و اهل بصیرت بود که رهبر عظیم الشان انقلاب برای تجلیل از این شهید به دیدار خانواده اش می رود.
نسل سوم انقلاب افتخار نظامند نه مزاحم نظام. نسل سوم انقلاب دردسر نظام نسیتند صاحب این نظامند، مزاحم آن کسانی هستند که 40 سال در مسئولیت بودند و از بیت المال ثروت ها اندوختند،خانه های میلیاردی دارند و سرمایه های چندصد میلیاردی جمع کردند و بازنشستگی ندارند و امروز فرزندانشان در آن ور آب ،در امریکا و انگلیس همراه با لاابالیگری درس خواندند و درحال برگشتن هستند و سهم خواه نظام هستند و فردا می خواهند مسئول ما باشند اینها مزاحمند اینها مزاحم نظامند نه نسل سوم.
نسل سوم انقلاب ،انقلاب ما را حفظ می کنند اگر مسئولین اجازه بدهند،اگر مسئولین انقلاب ،انقلاب را به سوی انحراف نبرند برخی از گروه های سیاسی و مسئولین حیات سیاسی خود را در تقابل با دین و دیانت می دانند برخی حیات سیاسی خود را در به انزوا کشاندن دین می بینند،قدرت سیاسی خود را در به انحراف کشاندن جوانان می دانند ،حیات سیاسی خودشان را در آزادی زنان و ابتذال مادران و زنان جامعه می دانند و برخی حیات سیاسی خود را در تقابل با انقلاب و دین و اهداف امام و شهدا و دیانت می دانند و قدرت سیاسی خودشان را در منحرف کردن نسل جدید می دانند فکر می کنند که نسل جدید ،نسل دین گریزی هستند اما اینگونه نیست،نسل جدید معتقد به دین و دیانت هستند و با عمق بیشتری دین را می پذیرند.
مسئولین مواظب باشند در تقابل با اعتقادات مردم قرار نگیرند که امروز اجرای چراغ خاموش سند خائنانه 2030 خطری است که اسلام و انقلاب را تهدید می کند و ما باید هوشیار باشیم. در برخی از مهدکودک ها و کودکستان ها و پیش دبستانی ها و مدارس کشور این سند به انحای مختلف درحال اجرا است و اگر در بعضی جاها آهنگ ها و ترانه های مبتذل و هیجانی در زنگ تفریح مدارس به بهانه شاد کردن بچه ها اجرا می کنند این اجرای سند 2030 است.
ممنوع کردن حضور جوانان و دانش آموزان در گلزارهای شهدا اجرای سند 2030 است.
حذف نام پدر در مشخصات فردی کارت ملی افراد و جایگزین کردن نام مادر در سایت رسمی ثبت نام کارت ملی هوشمند اجرای سند 2030 است.
این چه معنا دارد نام پدر را از سایت ثبت نام کارت ملی حذف می کنند؟
مگر انتقال نسل با مادر است؟ یا با پدر است؟
آیا می شود فرزندی نام پدرش مشخص نباشد و نام مادر نوشته بشود؟ این مادر این فرزند را از کجا آورده است؟
دشمنان ما به دنبال حرامزادگی و آلوده کردن دامن پاک مادران جامعه ایران هستند،دشمنان می خواهند این دامن پاک مادرانی که مردان جامعه را به معراج می برند و شهید حججی ها و شهید فهمیده ها را تربیت می کنند را آلوده کنند و برخی از مسئولین ما هم جاده صاف کن دشمنان برای آلوده کردن مادران شدند بدا بحالشان.به ابتذال کشاندن زنان جامعه برنامه دشمن است که بدست برخی از مسئولین در حال انجام است .
اینکه برخی از مسئولین و برخی از روزنامه ها هنجار شکنان چهارشنبه سفید و مقابله کنندگان با حجاب را حمایت می کنند و کنسرت های مختلط و آزادی ورود زنان به ورزشگاه ها را پیگیری می کنند اینها به دنبال چه هدفی هستند؟
هدف به ابتذال کشاندن زنان جامعه است که حیات سیاسی خود را در ابتذال زنان و مادران جامعه می دانند.
چرا باید در همایش شهرداری تهران به مناسبت ولادت زهرای مرضیه و روز زن ،رقاصی دخترکان را جلوی چشم مردان جلسه به نمایش بگذارند که مورد تشویق شهردار تهران قرار بگیرند؟
به بهانه شاد کردن مردم هر کار خلاف شرعی را انجام بدهند؟
آیا خود حضرت زهرا راضی هستند که در جشن ولادتش اینگونه هنجارشکنی بشود؟
حتی رسم شده است که در همایش ها و در جلسات حتی در همین شهرستان یک کنسرتی برگزار کنند یک چند تراک از آهنگ های امروزی و یک رقص و رقاصی و یک قردادنی جلوی شرکت کنندگان اجرا کنند تا جگر مسئولین حال بیاید اما خروجی ان جلسه چه باشد خدا داند.
حتی ما پیشنهاد کردیم آن آهنگ هایی که شما می خواهید اجرا کنید آهنگ های خوب ،مربوط به امام زمان (عج)آهنگ های مربوط به حضرت زهرا و اهلبیت ،آهنگ ها و موسیقی آئینی و مذهبی استفاده کنید هم شادی آور است و هم یاد خدا اهلبیت در آن نهفته است اما قبول نمی کنند چون هدفمند کار می کنند.
علامه جوادی آملی فرمودند: شهدا این سرزمین را پاک کردند شما آلوده نکیند. این هشداری است به مسئولین که شهدا این سرزمین را پاک کردند شما آلوده نکیند. و زهرای مرضیه فرمودند:اگر مردی نسبت به بی تقوای مسئولانشان بی تفاوت باشند باید منتظر گرفتاری و مصائب فراوان باشند.
نسل سوم انقلاب ،توقعاتی از نسل اول انقلاب ،از نسل مسئولان این دوران 40 ساله انقلاب دارند آن عدالت و نبود تبعیض و دوری از تجملگرایی و اشرافیگری است که از دوران دولت سازندگی، ترویج تجملگرایی و رفاه طلبی و اشرافیگری مسئولین آغاز شد که مسئولین مسابقه ی بی حساب در دنیاخواهی و منفعت طلبی داشتند،روحیه تعاون و ایثار را به مسلخ کشاندند و این اشرافیگری در دوران دولت اصلاحات ادامه داشت تا اینکه نگاه و منش اشرافیگری، فتنه 88 را به انقلاب اسلامی تحمیل کرد چرا که سردمداران فتنه عموما کسانی بودند که دستشان از منابع و مطامع نظام کوتاه شده بود و در تلاش بودند تا به قدرت بازگردند که امروز هم آن اشرافیگری را می بینیم که رهبری معظم انقلاب این ولی فقیه باید از مردم بخاطر اشرافیگری و بی عدالتی مسئولین عذرخواهی کند.
همه باید به فکر هم باشیم،مسئولین به فکر مردم باشند،دلسوز هم باشیم. وقتی من شنیدم و خواندم که پزشکان کانادا به افزایش حقوق خودشان معترض شدند و بیش از 500 پزشک کانادا با امضاء یک نامه سرگشاده اعلام داشتند که افزایش حقوق هایشان را در حالی که پرستاران و بیماران کشور شرایط مالی مناسبی ندارند توهین به خودشان می دانند گفتم این مسلمانی است این عدالت است نه اینکه بعضی از پزشکان ما وقتی بیماران و خانواده هایشان را مستاصل ببینند زیرمیزی بیشتری می گیرند به قول سیدجمالدین اسدآبادی که امروز روز بزرگداشتش است که به غرب رفتم اسلام را دیدم اما مسلمان ندیدم به شرق آمدم مسلمان دیدم اما از اسلام خبری نبود.
مشکل از مسلمانی ما است گفت:
اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست
که در کشور ما وزیر بهداشت ما که سرمایه اش را خودش اعلام کرد که بیش از هزار میلیارد تومان است این کسی که بیش از هزار میلیارد سرمایه دارد به بهانه از بین بردن زیر میزی پزشکان طرح سلامت را اجرا می کند که جیب پزشکان را پر کند با این طرح هم درآمد پزشکان چند برابر شد هم زیر میزی ها آزاد و روی میز دریافت می شود.
روحیه تعاون و همکاری باید در جامعه فراگیر شود مسئولین دلسوز مردم باشند نه اینکه از بیت المال چپاول کنند کار بجایی رسید که بعد از 40 سال از انقلاب، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی بررسی اموال مسئولین و اعاده اموال نامشروع مسئولان را با 175 امضاء تقدیم هیئت رئیسه کردند که این برای تحقق عدالت و مبارزه با فساد ضرورت دارد که اموال مسئولین درجه یک از روئسای سه گانه ،وزرا ،معاونین ،استانداران،نمایندگان مجلس خودشان حتی فرمانداران،حتی ائمه جمعه اینها بررسی شود برای رفع فساد و تبعیض این اقدام باید سریع تر صورت بگیرد که اگر مسئولی از راه نامشروع اموالی بدست آورده است یا بیت المال مسلمین را تصرف کردند به قول امیرالمومنین اگر در کابین زنان شان گرفته شده است برگردانده شود.(تکبیرحضار)
رهبر انقلاب در سال 80 فرمان هشت ماده ای درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی دادند که جلوی فساد تبعیض گرفته شود اما آنهایی که دم از فرمان هشت ماده ای امام راحل می زنند از فرمان هشت ماده ای رهبر معظم انقلاب ،این امام حی و حاضر را که 16 سال پیش دادند سخنی نمی گویند چون به خودشان برمی گردد،چون باید جلوی رشد این اژده های هفت سر فساد را بگیرند که تاکنون صورت نگرفت چون خودشان ،خانواده های خودشان و برادران خودشان درگیر فساد هستند نمی توانند کاری بکنند.
نسل سوم انقلاب می خواهند مسئولین انقلابی باشند، انقلابی عمل کنند در مقابل دشمن منفعل نباشند اگر وزیرخارجه ما در سفر به کرواسی مورد بی احترامی و بی اعتنایی مسئولین کرواسی روبرو شد در فرودگاه کسی به استقبالش نیامده است از همانجا برمی گشت چون اگر وزیر خارجه کرواسی نیامده یعنی معاون شهردار هم نبود که مثل شانگهای چین به استقبال رئیس جمهور آمده است اینجا اقلا معاون شهردار را می فرستادند به استقبال وزیر خارجه می آمد بعد توجیه می کنند چون هوا سرد بود کسی به استقبال نیامده است این دیپلماسی جدید هست، دیپلماسی دما شده است ،دیپلماسی که براساس هوای سرد و گرم تغییر می کند این نتیجه برجام و انفعال دولت دوازدهم است که می خواهند مسئولین ما را توهین و تحقیر کنند، یک کشور سوخت به هواپیمای وزیر خارجه ما نمی دهد،یک کشور اصلا کسی به استقبال وزیرخارجه ما در فررودگاه نمی آید و بی اعتنایی و بی احترامی می کند و یک کشور اصلا وزیر خارجه ما را راه نمی دهند این نتیجه عملکرد مسئولین ما است نتیجه انفعال و عدم انقلابی بودن اینها است و نتیجه برجام است که گستاخی وزیر خارجه فرانسه درمقابل رئیس دولت را می بینیم چه در طرز نشستن و برخورد کردن، چه در امور موشکی و دفاعی کشور ما ،که انگار ارباب و صاحب اختیار ما هستند که ما باید به فرمان آنها موشک های بالستیک خودمان را ازبین ببریم و آن را هم مانند قلب راکتور هسته ای بتون کنیم که کور خواندند چرا که توان دفاعی و موشکی ما خط قرمز نظام هست و به کسی اجازه نمی دهیم درباره محدود کردن توان موشکی ما قدمی بردارد چون قدمش شکسته خواهد شد.(تکبیرحضار)
نسل سوم انقلاب،نسل منتقد هستند،نسل منتقد نسبت به عملکرد مسئولین هستند عملکرد مسئولین را نظارت دارند مطالبه گر هستند صحیح نیست که نقد دولت را مخالفت و ضدیت با دولت و بی عقلی بدانند،بی عقل آن کسی است که نقد دولت را ضدیت و مخالف با دولت ببیند،این بی خردی و بی عقلی است که هر کسی انتقاد کند را مخالف دولت بدانند مگر دولت برای کسی هست یا برای گروه خاصی هست یا برای جناح خاصی هست دولت ،دولت جمهوری اسلامی است نقد دولت برای طی کردن مسیر درست و رفع انحرافات و معضلات است بله گاهی مخالفت با عملکرد دولتمردان می شود نه مخالفت با دولت که آن هم مأجور هست باید با عملکرد غلط دولت مخالفت کرد باید واردات غیر مجاز و غیر صحیح مخالفت کرد،باید با بی عدالتی مخالفت کرد،باید با دست درازی به بیت المال مخالفت کرد،باید با حقوق های نجومی مخالفت کرد،باید بخاطر مشکل اقتصادی و معیشتی و گرانی و معضل بیکاری دولت را زیر سئول برد،باید در مقابل قراردادهای بین المللی مثل 2030 و AFTF که به ضرر نظام هست به ضرر اسلام است مخالف اسلام است مخالفت کرد.
اما مسئولین بدانند حقوق های نجومی در دولت،اشرافیگری در نظام اسلامی،چپاول بیت المال بی عقلی محض است که البته ما عادت کردیم به شنیدن این توهین های دور از ادب برخی از دولتمردان و رئیس دولت که هر وقت اینگونه سخن ها شنیده می شود منتظر باشیم که می خواهند کاری کنند که دیگران و مردم متوجه نشوند و مردم را سرگرم این حواشی کنند پس متوجه باشیم و هوشیار باشیم.
نقل قول کردن
0 #99 عباس آباد 1396-12-12 13:37
خطبه نمازجمعه 11 اسفند 96 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی، به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
یکی از نشانه های تقوا داشتن عطوفت و مهرورزی به برادران دینی می باشد که یک اصل از اصول اسلامی بشمار می رود و در روایات ما نیز توجه ویژه ای به این امر شده است و در قرآن مجید هم آیات زیادی در اهمیت انفاق و ایثار آمده است که در وقت نیاز به کمک همدیگر بشتابید.
14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد حضرت امام(ره) برای رسیدگی به محرومین و فقرای جامعه هست تا 20 اسفند را هفته احسان و نیکوکاری نامگذاری کردند که شما مردم در آستانه عید نوروز و سال نو و سال جدید به فکر محرومین جامعه باشید فقرای جامعه را دریابید که در این روزها پیش زن و فرزندان خودشان خجالت زده نشوند ما آنها را در شادی خود شریک کنیم که امیرالمومنین (علیه السلام) می فرمایند:محبوب ترین انسانها نزد خدا کسی است که مومن فقیر را در تنگدستی دنیا و گذاران زندگی یاری رساند.
البته نباید عده ای در جامعه اسلامی امروز از فقر و نداری رنج ببرند چرا که ما انقلاب کردیم که عدالت در جامعه اجرایی شود ما نظام طاغوتی که مردم فقیر را که در پای کاخ های آن و در زندگی اشرافی آنها دیده نمی شدند را سرنگون کردیم تا نظام عدل محور برپا کنیم و برای زنده کردن عدالت انقلاب کردیم انقلابی که مردم 40 سال تمام پای این انقلاب ایستادگی کردند،پایداری کردند و ایستادند اما حق این مردم فقر و نداری و فلاکت نیست.
رهبری معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان سخنانی داشتند که به برخی از نکات آن اشارتی کنم.
نکته اول : اینکه انتقاد از مسئولان با حمایت از نظام اسلامی قابل جمع است.اینکه مردم از نظام اقتصادی کشور بسیار گله مند هستند که معیشت مردم طوری شده است که به زندگی خودشان نمی رسند گرانی،تورم،رکود مردم را بیچاره کرده است، از قیمت های حامل های سوخت و انرژی و هزینه آب و برق و گاز گله مندند. اینکه بسیاری از جوانان ما بیکارند و بیکاری افزایش پیدا کرده است،اینکه برخی از کارگران حقوق نگرفتند از مسئولین انتقاد دارند اما با وجود این گله ها و شکوه هایی که وجود دارد اما مردم پای نظام ایستادند و حساب نظام و انقلاب را از عملکرد مسئولین جدا کردند.
رهبری معظم فرمودند" وقتی مردم برای انقلاب و پای نظام اینطور وارد یک آگاهی انقلابی و یک کمال سیاسی بر ملت ایران به وجود آمده است که می توانند بین نظام انقلابی امت و امامت و بین تشکیلات دیوان سالاری تفکیک کنند با اینکه در یک جاهایی انتقاد دارند ،ناراحت هستند،گله مند هستند اما از اصل نظامی که به وسیله انقلاب بوجود آمده است و صدها شهید در راه این نظام در طول این 40 سال به قربانگاه فرستادند با همه وجود دفاع می کنند این انتقادها ،با ایستادگی پای نظام اسلامی ،پای نظام انقلابی ،نظام امت و امامت ،نظامی که با انقلاب این امت فداکار و این ملت بزرگوار به وجود آوردند منافاتی ندارند.
نکته دوم: اینکه امروز انقلاب در نظام انقلابی تعریف می شود و انقلاب تمام تمام نشده است. بعضی فکر می کنند انقلاب فقط در سال 57 بود و تمام شده الان دیگر یک نظام جمهوری اسلامی هست و دیگر انقلاب نیست این خطا است، انقلاب در سال 57 شروع شد و از سال 57 آغاز تغییر و حرکت اصلاحی در جامعه اتفاق افتاد و شروع شد و امروز گسترده تر و عمق تر ادامه دارد و باید ادامه پیدا کند و نیز اینکه خیال کنید انقلاب بدون نظام معنا می دهد یک خطای بزرگی است ،اینکه اگر قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی را بهم بریزیم و خود نظام را بهم بریزیم به اسم انقلاب و به همه بخشهای نظام اعتراض و انتقاد داشته باشیم و نهادهای انقلابی و مردم سالاری دینی و انتخابات آزاد را زیر سئوال ببریم به اسم انقلاب؛ این یک خطای بزرگ است که باید بگوییم انقلاب در قالب نظام اداره کشور و در قالب قانون اساسی معنا پیدا می کند.
انقلاب یعنی نظام انقلابی ، انقلاب یعنی نظام اسلامی، همین نظام امت و امامت که نظام مردم سالاری دینی است که با هدف ها و حرکت ها و موضع گیری انقلابی باید باشد اینکه بیایند نظام را ،مردم سالاری دینی را ،رابطه امت و امامت را نادیده بگیرند یک روز فریاد رفراندوم سر بدهند،روز دیگر انتخابات آزاد و زود هنگام را فریاد کنند هر دو صدا در مقابل انقلاب و امت و امامت است و هردو تفکر محکوم است.(تکبیرحضار)
نکته سوم: کارکردهای انقلاب را بشناسیم، انقلاب یک حرکت بزرگی بود کارکردهای فراوانی داشت که بسیار زیاد است،خدمات انقلاب،کارکردهای انقلاب که بعد از 40 سال هنوز ابعاد انقلاب و عظمت این انقلاب و کارکردهای این انقلاب را ما درست درک نکردیم.
مهمترین کار اصولی که انقلاب کرده است تبدیل نظام طاغوت سالار به نظام مردم سالار است که با الهام از اسلام ،نظام طاغوتی را سرنگون کردیم و با انقلاب اسلامی، نظام الهی را جایگزین کردیم که جمهوری اسلامی بر مبنای مردم سالاری دینی تحقق پیدا کرد که در این نظام مردم اصل هستند،هم در تعیین حاکمیت اصل مردم هستند،که رئیس جمهور را و نمایندگان مجلس را و شوراهای شهر و روستا را مستقیم انتخاب می کنند و با انتخاب نمایندگان خبرگان رهبری حتی را رهبر را غیر مستقیم مردم انتخاب می کنند که در واقع تمام مسئولین دستگاه های مختلف به وسیله مردم تعیین می شود.
همچنین در این نظام مردم سالار ،خود مردم در همه امور زندگی صاحب رای، صاحب تدبیر،صاحب تصمیم هستند درست نقطه مقابل آنچه که در طاغوت بود که مردم هیچگاه کاره ای در نظام نبودند، هیچگاه رای مردم ،نظر مردم مورد اهمیت رژیم طاغوتی نبود از خود رایی سلاطین رنج می بردیم این مردم سالاری دینی در همه ابعاد و اساس نظام جلوه گر است به طوری که اگر در زمینه صنعتی و کشاورزی و سلامت و در زمینه امنیت و دفاع پیشرفت کردیم ،در پزشکی،نانوفناوری،در موشکی،فضایی،هوافضایی،سلول های بنیادی پیشرفت داریم همه از برکات این مردم سالاری دینی است.
امروز موفقیت کشور باید در همراهی مردم جستجو کرد،تنها راه اصلاح اقتصاد کشور نیز تکیه به مردم است یعنی اقتصاد مقاومتی که رهبری آنرا طراحی و ارائه فرمودند که مسئولین در اجرای آن کوتاهی کردند.
اقتصاد مقاومتی یعنی هم تکیه به مردم و ظرفیت داخلی و هم استفاده از اقتصاد دنیا است که درون زا و برون گرا است جوشش از درون کشور است با تکیه بر استعداد مردم ،امکانات مردم،سرمایه مردم ،کار و ثروت و امکانات تولید بشود و صادر بشود و واردات هم در حد ضرورت داشته باشیم. نه اینکه همه چیز را از خارج وارد کنیم که انسان شرمش بیاید بگوید کود انسانی را هم از ترکیه وارد کردند یعنی 80 میلیون ایرانی کود انسانی را هم نمی توانستند تولید کنند اینقدر مصرف می کنند کجا می رود؟ که امروز مورد تمسخر جوانان عربستانی ،وهابی، ملخ خوار شدیم که بنام ولیعهد خودشان توئیت می زنند که شیخ حسن آل روحانی اگر کود انسانی می خواهد ما مدفوع ارزان تر و مرغوب تر از ترکیه می فروشیم.بدبختی امروز ما این است که مضحکه دست جوانان عربستان شدیم.
اتکا به خارج نداشته باشیم،اتکا به خارج را در برجام تجربه کردیم اعتماد کردیم اما سودی نبردیم تا جایی که در مونیخ آلمان شرکت نفتی فرودگاه مونیخ به هواپیمای حامل وزیرخارجه مان سوخت نمی دهد چراکه می گویند شما تحریم هستید،آقایانی که ادعا می کردند با برجام تحریم ها برداشته می شود کجایند؟ بیایند پاسخگو باشند.
چه جور آب و صابونی بیاوریم که رویتان را بشویید؟
شمایی که می گفتید تحریم برداشته شد کدام تحریم برداشته شد؟
با چه شوینده ای امروز رویتان شسته و پاک می شود؟
نکته چهارم: اینکه یکی از مهمترین آفت های انقلاب ارتجاع است.که در همه انقلابها اتفاق افتاد اکثر انقلابها در همان روزهای اول به بلای ارتجاع دچار شدند که امروز خطر ارتجاع بیخ گوش انقلاب اسلامی است.
ارتجاع یعنی حرکت انقلابی در یک جایی سست شود و بعد متوقف شود و بعد برگردیم به بعد از انقلاب.این ارتجاع است یعنی بازگشت به قبل از انقلاب.
انقلاب یعنی دگرگونی، انقلاب یعنی تغییر مسیر، انقلاب یعنی هدف بالایی را درنظر گرفتند و به سوی آن حرکت کردند اگر این هدف ها فراموش شود و یا اینکه این انقلاب متوقف شود آن انقلاب تبدیل به ارتجاع شده است.
ارتجاع خطر بزرگی است که اگر اتفاق بیفتد معنایش این است که همان آدم هایی سابق سرکارند دچار انحراف و اشرافی گری و دنیازدگی شدند و خط انقلاب را عوض کردند و یا با نفوذ دشمن ،و با تفکر غیر انقلابی، راه را عوض کردند کانه انقلاب شد طاغوتیان رفتند حالا دیگرانی به نام انقلاب سرکار آمدند کار همانها را می کنند و اهداف انقلاب را فراموش کردند که اگر این باشد باید گریست و گریه کرد.
شهید محراب آیت الله مدنی در همان سالهای 58 در جمع خبرگان ملت هشدار تکان دهنده ای به شخصیت های مطرح کشور و انقلابیون دادند که وقتی زنان مصر زلیخا را بخاطر عشق به یوسف ملامت می کردند زلیخا زنان مصر جمع کرد به ضیافتی دعوت کرد کارد و ترنج به دست زنان مصر داد در همان هنگام یوسف را وارد ضیافت و در جمع زنان کرد زنان مصر با دیدن جمال دلربای یوسف چنان مات و مبهوت شدند که دستان خود را بریدند و متوجه بریدن دستان خودشان نشدند،شهید مدنی گریه می کرد و می گفت" که نکند که در محشر و قیامت محمدرضا پهلوی جلوی ما را بگیرد و بگوید وقتی به دستان ترنج دادند دستان را بریدید و مثل من کاخ نشین شدید و طاغوتی شدید و راه خطا در پیش گرفتید!
مسئولین باید هشدار شهید مدنی را جدی بگیرند ما در دهه چهارم انقلاب هستیم،شعارهای انقلاب دست نخورده است یعنی مردم شعارهای انقلاب،اهداف انقلاب،آرمان های انقلاب را حفظ کردند پس در بین مردم انقلاب و خواستگاه انقلابی آنها ارتجاع نیست اما در عملکرد برخی از دولتمردان و مسئولین دست اندکار ارتجاع است که در این دهه چهارم انقلاب که به دستور رهبری دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شد به قول حضرت آقا پیشرفت به واقع کلمه در همه جا اتفاق افتاد اما در مورد عدالت ما عقب ماندیم پیشرفت بدون عدالت مطلوب و منطبق با آرمان های انقلاب اسلامی نیست آنقدر عقب ماندگی در باب عدالت است که باعث عذرخواهی ولی امرمسلمین از مردم عزیز و ملت بزرگوار شد.
یعنی در باب عدالتخواهی مسئولین دچار ارتجاع شدند،در عرصه عدالت ورزی مسئولان نظام اسلامی کوتاهی کردند که البته قابل مقایسه با دوران طاغوت و نظام ظالمانه مورد حمایت غرب نیست و نباید هم باشد اما در عرصه عدالت ورزی در کشور کوتاهی شد که رهبری معظم انقلاب به صراحت بیان داشتند که در مقایسه با پیشرفتی که حاصل شد عدالت لازم و مورد نظر اجرا نشد و باید برای آن تلاش بشود ان شاءالله با همت مردان و زنان کارآمد در این ناحیه پیشرفت کنیم. یعنی به نظر رهبری معظم ،اجرای عدالت در کشور نیازمند همت شما ،خواست مردم،مطالبه زنان و مردان کارآمد است،عدالت ورزی با صرف شعار یا رفتار مخالف اصول انقلاب یا بدون پایبندی به اسلام و دستورات دینی ممکن نیست.
امروز برخی عدالت را حضور زنان در ورزشگاه ها و دادن آزادی های بی قید و بند به جوانها می دانند که این خود نوعی ارتجاع است. اگر قرار بود که از هرزه گری به بهانه آزادی دفاع کنیم چرا انقلاب کردیم؟
انقلاب ما اسلامی بود برای اسلام واجرای احکام اسلام انقلاب کردیم،این همه شهید دادیم اگر قرار بود به بهانه نه به حجاب اجباری به احکام اسلام نه بگوییم چرا این همه خون دادیم جوان دادیم ،شهید دادیم آیا این شهدا برای خاک رفتند یا برای اسلام تا به افلاک پر کشیدند و رفتند دست برداشتن از ارزش ها و احکام اسلامی ،دست برداشتن از حجاب و عفاف، ارتجاع است که رهبری فرمودند این ارتجاع خطر بزرگی است.
چرا که مردم برای ازبین بردن ضد ارزشها قیام کردند اگر برگردیم به همان بدحجابی ،به همان بی حجابی،به بی حیایی،به عرق و ورق و شراب و لاابالیگری این ارتجاع است اگر برگردیم به ضد ارزشها این ارتجاع است.
ارتجاع این است که برخی از مسئولین در جمهوری اسلامی بر صندلی مسئولیت تکیه می زنند و می گویند طب اسلامی نداریم،اقتصاد اسلامی نداریم،علم اسلامی نداریم،علوم اسلامی را با برخی از مثال های سخیف به مسخره و تمسخر می گیرند و انکار می کنند شاید فردا بیایند اسلام را انکار کنند خدا می داند شاید فردا بگویند اصلا اسلامی نداریم.
وقتی سه مولفه فقر و فساد و تبعیض در جامعه عرض اندام می کند یعنی عدالت نیست ارتجاع است،اگر مسئولین به سمت اشرافیگری بروند به سوی ارتجاع رفتند هر مقدار تجمل گرایی و اشرافیگری در زندگی شخصی و اداری مسئولین رخنه کرد از آرمان ها و ارزش های انقلابی دور می شوند و به دوران طاغوتی نزدیک می شوند(تکبیرحضار)
اگر مسئولین به جای توجه به طبقه ضعیف دل سپرده طبقات مرفه جامعه بشوند ،دل سپرده طبقه زیادی خواه شدند این ارتجاع است این رفتن به سوی ارتجاع است.
اگر بر اساس تفکر حزبی و جناحی رانت به افراد داده شود،مثلا گفته اند شرکت رشت الکتریک که زمین آن را 90 میلیارد تومان کارشناسان قیمت گذاری کردند امروز گفتند به 4 زن مسئول اصلاح طلب به 2 میلیارد تومان آن هم در اقساط 13 ماهه واگذار می کنند این بی عدالتی و ارتجاع است.
اینکه از نظر رهبری ارتجاع حرکت ضد انقلابی است،اشرافیگری مسئولین حرکت ضد انقلابی است،زیاده طلبی مسئولین حرکت ضد انقلابی است،بی مبالاتی به بیت المال فساد و اختلاس حرکت ضد انقلابی است ،بی اعتنایی به طبقه فقیر و ضعیف و دل سپردن به طبقه مرفه حرکت ضد انقلابی است که اگر مسئولین حرکت ضد انقلابی دارند دچار ارتجاع شدند باید به دامن انقلاب برگردند و خودشان را اصلاح کنند نه اینکه دم از اصلاح طلبی بزنند باید به اصول پایبند باشند نه اینکه دم از اصولگرایی بزنند بلکه انقلابی باشند،انقلابی عمل کنند و انقلابی بمانند.(تکبیرحضار)
مطلب آخر
چرا اجازه برخورد مناسب به نیروی انتظامی در مقابل اقدامات وحشیانه داعش گونه اغتشاشات خیابان پاسداران را ندادند؟
نیروی انتظامی ما با دست خالی جلوی این جنایتکاران داعشی وحشی قرار بگیرند.
اگر فرزندان شما بودند این کار را می کردید؟
آیا فرزندان شما را با دست خالی جلوی وحشی ها می فرستادید؟
فرزندان شما در آن ور آب آنچه که در فضای مجازی از عکس هایشان پیدا هست دنبال لاابالیگری هستند اما فرزندان انقلابی ما را با دست خالی جلوی این وحشی ها فرستادید که پنج جوان انقلابی ما به شهادت برسند که امروز کاسه صبر ملت به سر آمد از رأفت و مدارا نسبت به اغتشاش گران داعشی معترضند که جای مماشات نیست این زیبنده کشوری که خاورمیانه را امن کرده است و داعشیان را نابود کرده است نیست که قمه کشانی وسط خیابان پایتخت جولان بدهند و فرزندان انقلابی مان را به شهادت برسانند که همه مردم خواستار برخورد شدید و محاکمه و مجازات عوامل اصلی فرقه خودساخته داعشی هستند.(تکبیرحضار)
نقل قول کردن
0 #98 عباس آباد 1396-11-22 09:44
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس‌آباد 20بهمن١٣٩۶ و ١٥جمادی‌الاول ١۴٣٩
با بيانات‌ خطيب‌ ارزشمند جمعه؛جناب حجةالاسلام والمسلمين حاج سيد مصطفى محمدى امام جمعه " شهرستان عباس آباد "
بیان موضوعات عالی
ورشکسته ها در قیامت/عابددست خالی درقیامت/22بهمن همه میایند اما چرا/برای دفاع از ارزشها و ولایت/نیاز حوزه های علمیه به طلاب/35هزارمسجدکشوربدون روحانی/بیکاربودن جوانان مومن و انقلابی/وعده ندهیدهمان قبلی راعمل کنید/خانه سازی پیشکش،تورم را کم کنید/مشکلات اقتصادی مردم را انکارنکنید/اموال صدهامیلیاردی دولتمردان ازکجا/نبود پروژه در خور تحسین در شهرستان
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوا به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا یعنی ،بصیرت داشتن،بصیرت در امور دینی، بصیرت در امور سیاسی، بصیرت در آرمان ها،تقوا یعنی بیداری،تقوا یعنی هوشیاری در مقابل دشمن،تقوا یعنی دغدغه دین داشتن،تقوا یعنی حفظ اسلام و حفظ آرمان های اسلامی و ارزشهای دین مقدس اسلام که امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی تجلی پیدا کرده است،تقوا یعنی محبت مردم به اسلام و نظام مقدس اسلامی که ان شاءالله این تقوا را در 22 بهمن نشان خواهیم داد.
ملت ایران امسال پرشورتر از هر سال در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا خواهند کرد چرا؟
چون ملت ایران می آیند که بگویند همچنان برسر آرمان های شهدا و امام و رهبری ایستاده اند.
ملت ایران می آیند ،تا پاسخ دندانشکنی به عهدشکنان مذاکرات هسته ای و به یاوه گویی های امریکا ،به هتاکی های ترامپ ،به زبان درازی های دشمنان اسلام و اراجیف دنباله های داخلی آنها بدهند و همچنان استکبار ستیز و امریکا ستیز ظاهر خواهند شد و شعار مرگ بر آمریکا را سر خواهند داد.(شعارمرگ برامریکا)
ملت ایران می آیند که به ضد انقلاب و جریان فتنه و انحراف و به خناسان و زالوصفتان بگویند که شما و اربابان خارجی تان نخواهید توانست گردی به دامن کبریایی انقلاب ما بنشانید.
مردم ایران می آیند تا بگویند چون عزیز رهبرمان به فتنه حساس اند و آن عمل نانجیبانه فتنه گران را ،رهبرمان فراموش نکرده است ما هم اهانت و جسارت به امام را در 16 آذر 88 و طرح شعار انحرافی سازش با رژیم صهیونیستی را در روز قدس 88 و هتاکی و حرمت شکنی امام حسین (علیه السلام)و هیأت های مذهبی و ارزشهای اسلام ونظام را در عاشورای 88 و ضدیت با ولایت فقیه و تهمت و اتهام تقلب به نظام و فتنه گری فتنه گران در سال 88 را هرگز فراموش نمی کنیم،و فتنه این روزها را دنباله همان فتنه 88 می دانیم و نمی گذاریم با این فتنه ها نظام ما ضربه ببیند و منتظریم که فتنه گران به سزای عمل شان برسند.(تکبیرحضار)
ملت ایران می آیند که بگویند،ما هستیم و ما می توانیم.
ملت ایران می آیند که بگویند،ما از پیشرفت و تعالی کشور خود بخاطر برخی از عناصر سست عنصر دست نخواهیم کشید بلکه استوارتر از همیشه در مسیر پیشرفت و عدالت حرکت خواهیم کرد و از حق هسته ای خود دفاع خواهیم کرد و از مسئولین می خواهیم در پیشرفت موشکی و دستیابی به قدرت موشکی برتر تلاش بیشتری کنند.
ملت ایران می آیند که بگویند،مسلمانان جهان ،مستضعفان عالم،مردم عراق،سوریه،فلسطین،لبنان،بحرین و یمن مأیوس نباشید انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت زنده و بالنده است.
ملت ایران می آیند تا به مردم تونس و مصر و لیبی،عربستان و اردن و کشورهای آزادی خواه بگویند که تردیدی در ادامه راه تان و ادامه بهارعربی و بیداری اسلامی خود نداشته باشند و راه درست را پیدا کنند و توطئه دشمنان را ازبین ببرند و همچنان در مقابل دیکتاتوری و استعمار،استثمار و صهیونیست بایستند انقلاب و حکومت اسلامی برپا کنند که ما 39سال پیش این کار را کردیم و هرساله جشن می گیریم.
ملت ایران می آیند تا پیوند ناگسستنی خود را با امام و رهبر و مقتدای خود به نمایش بگذارند.
ملت ایران می آیند تا خطاب به رهبری معظم انقلاب بگویند ما تو را تنها نخواهیم گذاشت ایران کوفه نمی شود و ما کوفیان نیستیم و می گوییم ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند.(شعار حضار ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند)
ملت ایران می آیند تا خواب و نقشه وتوهم دشمن را در براندازی نظام جمهوری اسلامی نقش برآب کنند.
ملت ایران می آیند تا دل امام زمان(عج) را شاد کنند و بگویند پرچم اسلام را جزء به امام زمان شان ،مهدی موعود(عج) نخواهند داد.
ملت ایران می آیند تا بگویند،که بر سر آرمان های امام و شهدا با کسی معامله نمی کنیم ما برای احکام دین و ارزشهای دینی خون دادیم و کوتاه نخواهیم آمد.
ملت ایران در 22 بهمن می آیند تا از استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی و ولایت و آرمان های اسلامی و ارزش ها دفاع کنند،به قول رهبرمان و به فرمان رهبرمان برای حفظ نظام همه می آیند و 22 بهمن امسال تماشایی خواهد بود.(تکبیرحضار)
مطلب بعدی اینکه برای حفظ جمهوری اسلامی ،برای حفظ دین اسلام یکی از راه های قوام اسلام این است که فرزندان باهوش و درس خوانتان را به حوزه های علمیه بفرستید. روزهای پایانی سال ایام ثبت نام حوزه های علمیه برادران و خواهران است.
خیلی از پدران و مادران مخالف حضور فرزندان شان به حوزه های علمیه هستند.امروز نیاز به طلاب قوی داریم
درمیان بیش از پانصد میلیون شیعه، نیم میلیارد شیعه ای که داریم ما چقدر مگر طلبه داریم؟ بررسی که شده است همه طلبه های ما به 150 هزار نفر نمی رسند و امروز بیش از نیمی از مساجد کشور یعنی 35 هزار مسجد کشور امام جماعت ندارد شما که برای طلبه شدن فرزندان تان همت نمی کنید جواب پیغمبر و زهرا را چه می خواهید بدهید؟ به حسین بن علی (علیه السلام) که برای نماز دین و دیانت و قران و اسلام کشته شده است چه جوابی می دهید؟
عزیزان من دانشگاه ها اشباع شده است البته باید دانشگاه بروند و درس دانشگاهی هم بخوانند اما دانشگاه آزاد، دولتی،غیرانتفاعی دانشگاه غیر دولتی ،پیام نور ،علمی کاربردی با کنکور، بدون کنکور بقدری جذب کردند و فارغ التحصیل داده اند که 50 درصد آنها بیکارند اما حوزه های علمیه مان طلبه های قوی کم دارند و نیاز به طلبه های قوی داریم کسانی که بعد از چهار یا هشت سال درس خواندن در دانشگاه ها تازه باید دنبال کار بدوند و آن هم که معضلی شده است. عزیزی مراجعه کرده بود از این رزنج دیده های نظام که برای انقلاب و دفاع مقدس تلاش ها کرده بود اهل جبهه و جنگ بود گله مند بود که آقا از یک خانوده پدر ،مادر ،فرزندها،دامادها ،عروس ها همه در ادارت مشغولند از بیمه و حقوق این نظام استفاده می کنند و زبان درازی علیه این نظام دارند اما یک عده ای که دلسوز نظام هستند هیچ بهره ای از نظام نبرده اند و نمی برند.می گوید:ما هم فرزندان مان را با دست رنج های خودمان به دانشگاه ها فرستادیم اما وقتی فارغ التحصیل شدند بیکارند حتی بعنوان جاروکش اینها را جذب نمی کنند و نمی خواهند، اما یک عده ای تمام خانواده شان در این نظام مشغول کار هستند وقتی بازنشسته شدند قانون کردند که فرزندان شان هم جایگزین خودشان بشوند پس فرزندان ما کی می توانند شاغل بشوند از مزایا و حقوق و بیمه این نظام بهره مند شوند؟!
واقعا حرف درست و بجا و حقی است.شما نگاه کنید در ادارات ما چه کسانی جذب شده اند برخی از جاهایی که نیرو گرفتند امثال شهرداری ها ،فرمانداری ها ،ادارات ما می بینیم بچه پول دارها و بچه مایه دارها را جذب کردند یا کسانی که پارتی داشتند،یا کسانی که صاحب نفوذ و صاحب رای بودند یا دارای تفکر جناحی خاصی بودند از باند خودشان بودند از خط خودشان بودند ،بده بستان بین شان بود را جذب کردند،اما بچه های ارزشی ،بچه های مومن،،بچه های بسیجی ،بچه های مسجدی،،بچه های کم درآمد و فقیر باید در همان حال بماند.این بی عدالتی است چرا از یک خانواده ده نفر شاغل باشند و از یک خانواده هیچ یک شاغل نشوند؟ یعنی اینها عرضه ندارند آنها عرضه دارند؟اینطور نیست ،اینها دلداده به نظام هستند برای دفاع از نظام و برای بسیج ،همین کسانی که از نظام بهره ای نبرده اند فعال تر هستند.
اما برخی از اداری های ما، در نظام جمهوری اسلامی شاغل هستند در ادارات مشغول هستند از این نظام ارتزاق می کند اما در مراسم های مذهبی اینها را نمی بینیم،در جلسات بسیج اینها را نمی بینیم،در یادواره های شهدا اینها را نمی بینیم،در جمعه و جماعات اینها ظاهر نمی شوند،در راهپیمایی ها اینها را نمی بینیم،در کارهای فرهنگی مشارکت ندارند دیده نمی شوند و کاری نمی کنند هزینه هم نمی کنند نظام بایستی نسبت به اشتغال خانواده های کم درآمد و متعهد و متدین وجوانان انقلابی کاری کند حرکتی کند برنامه ریزی کند.
جوان مسجدی ما،جوان انقلابی ما،جوان بسیجی ما به خاطر مسجدی بودن ،به خاطر اهل جمعه و جماعات بودن جذب نمی شوند از آن طرف آزمون های صوری می گیرند جوان های ما هزینه می کنند دفترچه می خرند وقت شان را می گذارند و شرکت می کنند اما در آخر هر کسی را که خودشان می خواهند ثبت نام می کنند و بقیه سرکار می گذارند.این نگرانی وجود دارد.
ما انقلاب کردیم که عدالت اجتماعی پیاده شود اینها از مشکلات مردم جامعه ما است.
چرا دولت اصرار دارد که اولویت مشکلات اقتصادی مردم را انکار کند؟
چرا نمی خواهید قبول کنید این راهپیمایی های دی ماه در اصل برای مشکلات معیشتی بود؟
چرا انکار می کنید مردم برای مشکلات معیشتی و برای ناکارآمدی دولت و کم کاری دولتمردان ما به خیابان ها ریختند؟
حتما شما هنوز هم فکر می کنید مثلا کنسرت بزرگترین مشکل مردم است؟
انگار فکر می کنید حضور زنان در ورزشگاه ها مشکل مردم است؟ یا رفع حصر مشکل مردم است؟ نه مشکل مردم معیشت است،گرچه آن راهپیمایی ها به وسیله یک عده ای از ضدانقلاب ها یا آن توسط برخی از افرادی که به آنها اعتراض می شد برنامه ریزی شده باشد به انحراف کشیده شد اما اصل آن حرکت برای مشکلات معیشتی مردم بود.
این عدالت نیست که رئیس دولت در مصاحبه تلویزیونی بیاید و یا با خبرنگارها نشست داشته باشد اما گرفتاری و مشکلات مردمی که به او رای دادند، مردمی که به او مسئولیت دادند مردمی که به او ریاست دادند اصلا صحبت نکند و طوری سخن بگوید که انگار همه جا گل و بلبل است.
از دلار نزدیک به 5 تومان نگوید،از بیکاری جوانها یمان نگوید، تورم کشنده امروز را هنوز یک رقمی ببیند این عدالت نیست که دولت به نام تدبیر و امید باشد اما تدبیری برای رفع مشکلات مردم نداشته باشد و امیدی برای مردم نیاورد و هر روز بیاید و بگوید باید این کارها بشود اما خطاب این بایدها و فاعل افعال چه کسی باید باشد چیزی نگوید.
تمام وعده هایی که دادند عمل نکردند حالا می گویند می خواهیم برای مردم خانه بسازیم وعده دادند که خانه های فرسوده شما را تحویل می گیریم و خانه جدیدی با 20 درصد اضافه بنای خانه قبلی برای شما مجانی می سازیم و تحویل می دهیم.عجب !
وعده دادند که برای زوج های جوان و خانه اولی ها خانه می سازند.
اگر شما خانه ساز بودید در این 5 سال کجا بودید؟
اگر شما خانه می ساختید برای زلزله زدگان کانکس می ساختید؟
اگر شما خانه می ساختید برای زلزله زدگان خانه می ساختید؟
شما به کدام وعده تان عمل کردید؟
شما به وعده های قبلی تان عمل نکردید.بروید به همان وعده ای قبلی تان عمل کنید.
وعده دادید سالی یک میلیون شغل ایجاد می کیند،پس بیایید ایجاد کنید.
شما می خواستید کاری کنید که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند اما امروز می بینیم مردم ما فقیرتر شدند.شما که از زندگی اول انقلاب تان و از رنج مستاجری خود در تهران گفتید اقلا به مردم بگویید منزل فعلی شما چند ده میلیارد تومان است؟آیا40 میلیارد تومان هست؟آیا 50 میلیارد تومان هست؟ . چگونه بدست آوردید؟ اقلا برای مردم شفاف سازی کیند که سرمایه فعلی شما چندصد میلیارد تومان هست ؟و از کجا بدست آوردید؟
آیا از حقوق مسئولیت های بعد از انقلاب این همه سرمایه جمع آوری کردید؟
برخی از وزرای شما بیش از هزار و چند صد میلیارد سرمایه دارند برای مردم شفاف سازی کنند چگونه بدست آوردند؟ اقلا راهش را به مردم نشان بدهید تا شاید مردم از این فقر دربیایند.
رهبری معظم دیروز (پنج شنبه)فرمودند:حرف مردم و شکایت مردم فساد و تبعیض است،مشکل مردم معیشت است این عدالت نیست که یک عده ای آن همه ثروت و سرمایه داشته باشند و عده دیگری در فقر و فلاکت بسر ببرند این ناعدالتی است،قبلا هم گفتیم بی عرضگی و نارکارآمدی مسئولین نظام عدالت نیست،مسئولینی که در بحران ها نتوانند به یاری مردم بیایند عدالت نیست. اینکه کرمانشاه و سرپل ذهاب بعد از زلزله رها کردند این عدالت نیست.
الحمدالله این مردم پای کار هستند در همین شهرستان مردم خیر و جوانان انقلابی برای زلزله زدگان آتش به اختیار دست به کار بزرگی زدند قریب به 40 کانکس ساختند و فرستادند باید دست تک تک این عزیزان زحمتکش را بوسید که در این وانفسای اقتصادی اینگونه زحمت می کشند و تلاش می کنند و جهاد می کنند که رهبری عزیزما فرمودند:عدالت مهمترین مطالبه مردم است.
عزیز رهبرمان دیروز(پنج شنبه)بر عدالت تاکید داشتند ،همه باید طعم عدالت را بکشند.
در این ایام دهه فجر بعد از 5 سال از دولت تدبیروامید به قول معروف ما کار شایسته و درخور تحسینی در این شهرستان ندیدیم که برای افتتاح آن مشتاقانه شرکت کنیم یا پروژه های قبلا افتتاح شده را دوباره افتتاح کردند یا پروژه های نیمه کاره را افتتاح کردند یا پروژه های دم دستی که آن را باید در کارنامه برخی از دهیاری های فعال منطقه ثبت کرد آنها را افتتاح کردند. خوب شما چه کردید؟ برخی از پروژها انجام می شود هزینه می شود اما بدون مطالعه ،بدون نظارت و بی کیفیت و در آخر معضلی برای شهر می شود یکی از پروژه هایی که خلی بنده پیگیری کردم از زمان اجرای آن اعتراض کردم پروژه اجرای جدول بندی برای هدایت آب باران به رودخانه بعد از پل کاظم رود بود که علی الظاهر یک پیمانکاری در ساری این پروژه را در مناقصه برنده شد حالا یا با رانت به یک نفر از شرق استان این پروژه را می دهند ایشان هم که فرصت نمی کند که پروژه را مطالعه کند یا بررسی کند چون اینهایی که در شرق استان هستند برخی از افراد چندین پروژه را می گیرند اصلا نمی آیند پروژه را ببینند یا اصلا کار را ببینند که اصلا کارش چه چیزی هست اما بالاخره پول آن را به جیب می زنند و ایشان هم پروژه را با قیمت پایین تر و نازل تر به یک پیمانکار در تبریز می دهد و این پیمانکار هم بدون مطالعه می آید برای مشکل حل باران ،جوب ها و جدول هایی درست می کند که اصلا آب باران در آن قرار نمی گیرد باید بریم قاشق بزنیم و آب را توی جدول بریزیم این پروژه مشکلی برای ساکنین آن منطقه شده است. پول به جیب پیمانکارها رفت حالا نمی دانم پول اضافه داشتند می خواستند جایی هزینه کنند توی جیب یک عده ای بریزند یک سری آن را بخورند نمی دانم پیمانکار اولی بدون هیچ کاری پولی به جیب زد و پیمانکار دومی هم یک کار بدون مطالعه انجام داد با تخریب شهر پول و سودی هم برد.
آقای مدیرکل راه چه کسی باید این پروژه را بررسی کند؟
ناظر این پروژه چه کسی است؟
آقای نماینده،آقای فرماندار
چه کسی باید پاسخگوی ازبین رفتن بیت المال مسلمین باشد؟
هم برای مردم مشکل درست کردید؟ هم برای شهر مشکل درست کردید؟ هم کناره های شهرما را نازیبا کردید هم معضلی برای ساکنین منطقه درست کردید بیائید بررسی کیند پاسخ بدهید ما نسبت به این پروژه شاکی هستیم از اول هم شکایت کردیم اما گوش نکردند چندین بار از مسئولین خواستیم ،از فرماندار خواستیم،از اداره راه خواستیم که بیایند بررسی کنند اما هیچ کس جواب نداد.
این پروژه بدون اینکه تکمیل بشود ،بدون اینکه هدف از ساخت آن محقق بشود،بدون اینکه به بهره برداری برسد رها شده است اگر من دارم آن را در خطبه های نمازجمعه بیان می کنم به این خاطر است چندین بار به آنها تذکر دادیم اقلا استاندار را به شهرستان می آورید ببرید این پروژها رو نشان بدهید.
قبلا این همه آب گرفتگی نبود الان هم زشتی کنار جاده را داریم هم آب گرفتگی را داریم باید جمع بشویم با بیل و فرغون آب خیابان را داخل جدول بریزیم چون این جدول از سطح خیابان بالاتر است یا برخی از جاها آنقدر جدول از سطح خیابان پایین تر است که پرتگاه و خطرآفرین شده است که احتمالا باید مسیر کل جاده را خراب کنیم و زیرسازی جدید کنیم و این جاده را مطابق با جدول کنیم، تا این پروژه که تازه ساخته شده را همسان و هم سطح با جاده شود.ولی بهتر است که بیایند این پروژه را جمع کنند و کناره جاده را به حالت اول برگردانند که شاید بهتر و کم هزینه تر باشد که بسیار شرم آور است.
نقل قول کردن
0 #97 عباس آباد 1396-10-16 11:43
خطبه 15 دیماه 96.
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری به دوری از گناه به انجام واجبات و ترک محرمات و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
در آستانه سالروز دو قیام هستیم ؛ یک قیام مردم گوهرشاد مشهد علیه کشف حجاب رضاخانی است که 17 دیماه 1314 شمسی سالروز اعلام توطئه استعماری کشف و حذف حجاب در دوران رضاخانی است که مردم متدین ما آن روز ایستادگی کردند.
رضاخان به تبعیت از آتاتورک می خواست دروازه تمدن را به روی مردم ما باز کند دستور دادند که چادر را از سر زنان با عفت جامعه به زور بردارند. زنان و مردان باید یک شکل و متحدالشکل بشوند کشف حجاب انجام بشود که این از باب مبارزه با دین و دیانت بود.
خدا می داند که مردم مسلمان آن روز چه دردی می کشیدند چقدر زنان محجبه هتک حرمت می شدند که بانوان ما آن روز مقاومت کردند و به رژیم پهلوی تودهانی زدند آن روز به زورسرنیزه و تفنگ نتوانستند چادر را از سر زنان ما بردارند اما امروز نه سر نیزه است نه تفنگ است،نه اسلحه است اما ناتوی فرهنگی کاری می کند که زنان جامعه ما خودبخود و به طور اتوماتیک به سوی بی حجابی،بی چادری،بدحجابی می روند این جای بسی تاسف است.
زنان مسلمان کشور لائیک ترکیه برای حجاب راهپیمایی می کنند،زن مسلمان آمریکایی برای حجاب زندانی می شود،مروه شربینی مصری بخاطر حجاب در دادگاه آلمان با 18 ضربه چاقو به شهادت می رسد،زنان مسلمان فرانسه برای حجاب جریمه پرداخت می کنند اما در کشور اسلامی برخی از زنان به سوی بدحجابی و بی حجابی می روند.
در دوران رضاخانی مردم ما و علمای ما درمقابل کشف حجاب در مسجد گوهرشاد مشهد بپا خواستند و قیام کردند و عده ای به شهادت رسیدند که چادر زنانشان را حفظ کنند.
امروز به بدحجاب ها ،بی حجاب ها،مانتو کوتاه ها،ساپورت پوش ها اعلام می کنیم که ما انقلاب کردیم ،ما خون دادیم،که اسلام واحکام اسلام پیاده شود ما اجازه نمی دهیم که حجاب و عفاف و احکام اسلامی در کشور ما به بازی گرفته شود.(تکبیرحضار)
این همه ایثارگری، این همه فداکاری، این همه شهادت و شهیدشدن و خون دادن ها برای چه بود؟ برای این بود که فساد و فحشا و بی عفتی و بدحجابی در جامعه نباشد باید از خون شهدا خجالت بکشیم،از جنازه های فرزندان و جوانان مان که زیر خروارها خاک ماندند و استخوانهای خورد شده آنها بعد از سالیان سال برمی گرداند خجالت بکشیم. از شهید همدانی ها،حججی ها،بلباسی ها،از شهدای مدافعان حرم خجالت بکشیم از آن جنازه هایی که در سوریه مانده اند خجالت بکشیم که وصیت شهدا بعد از اطاعت از ولایت، وصیت به حفظ حجاب بود.به خون شهدا قسم که در روز قیامت باید پاسخگوی این شهدا باشیم،همه مان باید پاسخگو باشیم چه آنهایی که بدحجابند،بی حجابند،چه مردانی که غیرت ندارند،چه مردمی که می بینند و سکوت می کنند امربه معروف و نهی ازمنکر نمی کنند و تذکر لسانی نمی دهند.
دوم سالروز قیام 19 دی مردم قم است که بعد از رحلت حاج آقامصطفای امام که نقطه عطفی در نهضت اسلامی مردم بود و مجالس یادبود زیادی در سراسر کشور برگزار شد تظاهرات و راهپیمایی علیه رژیم برپا شد و تمام توجهات به حوزه علمیه نجف و امام منعکس شد رژیم تصمیم گرفت با توهین به ساحت قدسی حضرت امام چهره ایشان را بعنوان رهبر مذهبی مخدوش کند که آن روز مقاله ای با امضاء مستعار احمدی روشن مطلق در روزنامه اطلاعات به چاپ رساندند که در آن به طور صریح بی حجابی را فضیلت و حجاب را به کهنه پرستی و ارتجاع معرفی کردند.به ساحت مقدس حضرت امام راحل اهانت و قیام 15 خرداد 42 را توطئه استعمار سرخ و سیاه معرفی کردند.
اولین واکنش در 18 تیرماه ازمدرسین حوزه علیمه قم صورت گرفت که درس های حوزه را تعطیل کردند در این روز طلاب با تشکیل اجتماعات بزرگ به سوی منازل مراجع حرکت کردند و مراجع در سخنرانی خود به حمایت از امام و محکومیت این اهانت پرداختند.
بازاریان قم با مشاهده حرکت طلاب حوزه علیمه در 19 دیماه با تعطیل کردن مغازه ها و بازار به همراه اقشار مردم قم به سوی منازل علما راهپیمایی کردند عده ای زیادی از طلاب و مردم قم به شهادت رسیدند.
آن حرکت از سر بصیرت و آگاهی بود که باید روز 19 دیماه را روز بصیرت و حمایت از مرجعیت دینی و حمایت از اسلام ناب محمدی نام ببریم، که زمینه ساز ورود انقلاب به دوران جدیدی شد که ویزگی های خاصی داشت:
اولین وِیژگی قیام 19 دی این است که مردم نشان دادند مردم ایران با مرجعیت دینی رابطه ایمانی و قلبی دارند و اهانت به مرجعیت دینی را تحمل نمی کنند،یعنی در هر زمانی به مرجعیت دینی به روحانیت به ولایت که نماد اسلام هستند اهانتی صورت بگیرد مردم در مقابل شان خواهند ایستاد.(تکبیرحضار)
دومین وِیژگی قیام 19 دی، بصیرت مردم و درک نیاز لحظه و حضور به موقع و به هنگام مردم است،مردم در آن روز دانستند که دیگر سکوت معنا ندارد باید به میدان بیایند این درک هوشمندانه و بصیرت آمیز باعث ایجاد انقلاب اسلامی گردید،این درک عمیق در 9 دیماه 88 موجب ازبین رفتن فتنه و استحکام بخشی ستون های نظام اسلامی و انقلاب اسلامی شد این درک و بصیرت مردم و حضور به موقع مردم در صحنه در این روزها ،در همه شهرها فتنه را در نطفه خفه کرده است و این پیروزی بزرگ ملت ایران و مردم انقلابی بر فتنه گران ،این قلب ها را مطمئن کرد که حامی این انقلاب ،حامی ولایت فقیه ،صاحب این حکومت امام زمان (عج) هست و این انقلاب بیدی نیست که با باد این فتنه ها بلرزد.(تکبیرحضار)
اما نکته مهمتر اینکه اعتراضات گروه های مردمی در شهرهای مختلف بخاطر سوءمدیریت ها و مشکلات اقتصادی یک امر طبیعی و رایج در تمام کشورها است،در همه کشورهای جهان این اتفاق می افتد و حق مسلم مردم ما هم هست و در ماه های اخیر به دلیل نبود برنامه روشن اقتصادی،افزایش نرخ تورم،بی کاری و نرخ ارز، ضعف سیاست های مالی و پولی و روند افزایش مالیات ها و مشکلات مال باختگان موسسات مالی و اعتباری زمینه بروز اعتراض جدید مردمی شد،خصوصا با انتشار ارقام بودجه پیشنهادی 97 از سوی دولت و اعلام رسمی افزایش 50 درصدی قیمت بنزین و قطع یارانه بیش از 30 میلیون نفر شکل گیری دور جدیدی از نارضایتی اجتماعی در برخی از شهرها را ما داشتیم.
البته فساد اقتصادی،خصوصا فساد منسوبین به مسئولین بالای نظام،اختلاس ها ،خصوصا اختلاس 10 یا 12 یا 16 هزارمیلیاردی صندوق فرهنگیان و اختلاس های هزارها میلیاردی دیگر ،مدیران پیر و کم تحرک و بعضا نالایق و اشرافی که بعضا مرتکب خیانت به اموال عمومی می شوند موضوعی است که روح و روان ما را می آزارد و به پیشرفت کشور و پیشبرد اهداف اسلامی صدمه می زند.
اینکه نمایندگان مجلس در اول کار تصویب می کنند که حقوق شان را بالا می برند به فکر مردم نیستند !
نماینده ای که با گستاخی تمام می گوید" اگر حقوق نمایندگان بالا نرود نگویید چرا نماینده دزد شده است مدیر باید تأمین باشد تا فساد ایجاد نشود تا کی ما برای خدا ،برای اسلام کار کنیم"
آقای نماینده اگر تو را تأمین نکنند تو باید از بیت مال دزدی کنی و دزد بشوی ؟
آقای نماینده اگر مردم نتوانند معیشت خود را تأمین کنند چه باید بکنند؟
آیا آنها هم باید دزدی بکنند؟
چرا به فکر مردم نیستید؟
هر ساله پول آب و برق و گاز را گران می کنید،پول سوخت و انرژی را زیاد می کنید،بنزین را گران می کنید،با اجرای هدفمندی یارانه ها و بالا بردن هزار درصدی قیمت ها زندگی مردم را فلج کردید،پول آب و برق و گاز توان مردم را گرفته است.
شاید نمایندگان و وزرا سرمایه های میلیاردی داشته باشند و مشکل نداشته باشند که بعضی از وزرا آنقدر ثروت دارند که جرأت نمی کنند سرمایه خودشان را اعلام کنند.
اموال بالای هزارمیلیاردی از کجا آمده است ؟
اگر از اول انقلاب تا به امروز ماهانه یک میلیارد حقوق می گرفتند،یعنی از سال 57 تا به امروز ماهانه یک میلیارد حقوق می گرفتند در این 38 سال حقوق شان حدود 400 میلیارد می شد آنهایی که هزار میلیارد سرمایه دارند پس معلوم است درآمد و حقوق آنها ماهیانه 2و نیم میلیارد از اول انقلاب تا به امروز بوده است.
برخی از سرمایه های افراد را حساب کنید اگر ماهیانه از اول انقلاب تا به امروز 3 میلیارد ماهانه درآمد داشته باشند باز هم سرمایه آنها نمی شود.
این همه سرمایه را از کجا آوردید؟
ارث پدری که نداشتید؟ از صدقه سری مدیریت این کشور و این نظام و این انقلاب سرمایه جمع کردید اما به فکر مردم نیستید.
مشکل مهمتر اینکه هر روز موسسات مالی و اعتباری جدیدی سربرمی آورد در رسانه های ما ،در جراید ما ،در صداو سیمای این کشور این موسسات مالی و اعتباری تبلیغ می شوند و فعالیت می کنند مردم با تبلیغات شما و با تبلیغات صداوسیما و رسانه های کشور اعتماد می کنند و پولشان را ،سپرده شان را در این موسسات شان می گذارند و بعد از مدتی می بینیم پول مردم را گرفتند و در رفتند چه کسی پاسخگو است؟
یک عده ای مال باخته بیچاره می شوند تا یکی می خواهد در این شهر یا در شهرهای مختلف یک بساطی باز کند و کسب و کاری را راه بیاندازد هزار تا مانع سر راهش می گذارند که مجوز باید بگیرد بررسی می کنند بهداشت و عدم سوءپیشینه اما یک نفر بیاید یک موسسه مالی با آن عظمت باز می کند و پول مردم را به امانت به آنها می دهند بعد پول مردم را دزدی کنند و بروند یعنی در این کشور این همه بی در پیکر شده ،ایا کشور این همه بی قانون شده .
دولت نباید اجازه فعالیت به چنین موسساتی بدهند که پول مردم را به جیب بزنند و اختلاس کنند،خانواده هایی را به خاک سیاه بکشانند و نابود کنند.
دولت باید ضامن سرمایه ها و سپرده های مردم در بانک ها باشند(تکبیرحضار)
باید دولت امانت دار سرمایه های مردم باشد که اگر ازبین رفت ،یا اختلاسی صورت گرفت ضامن باشد که پرداخت کنند،مشکلات مال باختگان موسسات مالی و اعتباری مدت هاست که مردم را نگران کرده است و اقدام خاصی صورت نگرفته است لذا مبارزه با فساد اقتصادی،افزایش دستگاه نظارتی،برخورد قاطع و بدون ملاحظه با مفسدین و متخلفین و بکارگیری و انتخاب مدیران پاک دست،رفع مشکل تورم و گرانی برای پایان دادن اینگونه مسائل در کشور ضروری است.
همه اینها دلیل بر این است که مردم حق اعتراض و حق مطالبه دارند اما متاسفانه مطالبه به حق مردم با فرصت طلبی و موج سواری ضد انقلاب و بیگانه به آشوب و اغتشاش و تخریب اموال عمومی تبدیل شد که اسناد و مدارک نشان می دهد که این آشوب ها به دست فتنه گران ناکام فتنه88 صورت گرفته همانهایی که در سال 88 در اردوگاه فتنه گران سال 88 بودند و در انتخابات گذشته مشخصا مردم را به رای دادن به آقای روحانی تشویق می کردند و چند روز قبل از اغتشاشات با یک سناریوی از پیش تعیین شده و سناریوی ساختگی پشیمانی خود را از رای به آقای روحانی را رسانه ای کردند که این اغتشاشات دنباله همان برنامه است.که این روزها همانها سکوت کردند یا اغتشاش گران را حمایت و یا تشویق کردند.البته با حمایت و برنامه ریزی مثلث شوم امریکا،رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی و با مشارک راهبردی پیراستعمار، انگلیس خبیث است.
قبلا بن سلمان گفته بود که ما باید آشوب و ناامنی را به داخل ایران بکشانیم این روزها که مقامات این کشورها حتی ترامپ بدون ملاحظه از اغتشاش گران حمایت کردند و ضلع سوم این فتنه عوامل ضد انقلاب و سلطنت طلبان و جماعت وطن فروشان خارج نشین بود که مردم فهیم ما می دانند که اینها دلسوز ما نیستند خرابکاری و آتش زدن مساجد و قرآن و پرچم جمهوری اسلامی و آتش زدن نماد ملی و مقدس ما ،عکس شهدا و امثال سردار سرافراز اسلام سردار سلیمانی ها، تخریب اموال عمومی و شعارهای هنجارشکنانه راه اعتراض نیست.
نه این فتنه گران به دنبال رفع مشکلات و رفع گرانی و رفع مشکل معیشتی مردم هستند که اگر به فکر مردم بودند که اموال عمومی را تخریب نمی کردند ،ماشین های بعضی از افراد را آتش نمی زدند،به مردم بی گناه حمله نمی کردند،یک عده مردم بی گناه را در این اغتشاشات به قتل رساندند نه اینها به فکر ما هستند نه امریکا و اروپا و غرب دلسوز مردم ایران هستند. چون اگر امریکا و اروپا و غرب دلسوز مردم بودند پول های بلوکه شده ما را آزاد می کردند ،تحریم های اقتصادی و بانکی ما را بر اساس پیمان برجام برمی داشتند نه اینکه تحریم های مجدد کنند،نمی شود هم فشار اقتصادی وارد کنند،هم مشتی تبهکار و اغتشاش گر را به جان مردم بیاندازند،هم به مردم ملت ایران توهین کنند و تروریست بخوانند و هم حق ملت را بخورند و هم اشک تمساح بریزند.
البته بصیرت مردم ،هوشیاری شما مردم ،عدم همراهی مردم با اغتشاش گران و برگزاری و شرکت در راهپیمایی های عظیم بساط این فتنه ها را جمع کرده و این مردم اعلام کردند که به عشق رهبری آمدند و اعلام کردند که ما همه باهم هستیم پشت ولایت هستیم.(تکبیرحضار)
و این روزها همه مردم باهم آمدند،از همه گروه ها و از همه احزاب و مسئولین کشور همه باهم بودند و شعار مردم این روزها این بود که مرگ بر فتنه گر چه در حصر و چه در قصر(ندای مرگ بر فتنه گر حضار)
حق این مردم این است که مشکلاتشان رفع گردد،مطالبات مردم،مشکلات مردم در این اغتشاشات نباید گم بشود.مشکلات این مردم در کوتاه زمانی رفع گردد که همه مسولین اگر بخواهند این مشکلات را رفع کنند باید با لبیک به مقام معظم رهبری در اجرای منویات آن حکیم فرزانه در اجرای طرح اقتصاد مقاوتی همدل باشند و تلاش کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که شتر وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که سنگ پا وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که قلوه سنگ از چین وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که تله موش وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که مربا از خارج وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که چوب بستنی وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که شلنگ و بیل وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که این روزها بیش از 3 هزار تن غذا برای سگ و گربه وارد کشور شد.
بیش از 3 هزار تن غذای برای سگ و گربه که حدود 6 میلیون دلار ارز از کشور خارج شد و 20 میلیارد تومان هزینه شد.
با اقتصاد مقاومتی و عدم واردات کالاهای غیر ضروری و ایجاد اشتغال و تولید می توانیم مشکلات مردم را حل کنیم.این مردم مشکل دارند واقعا مردم دچار عسرت و تنگ دستی هستند خیلی از مردم در سخت ترین شرایط با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند این مردم پای این انقلاب و این نظام و ولایت همیشه ایستادند،شاید برخی ها در طول ماه قادر به خرید گوشت مرغ و برنج و امثال اینها نباشند اما هروقت نیاز به حضورشان بود در صحنه بودند این مردم انقلابی هستند معتقد به نظام و وفادار به انقلاب هستند،اینها مردم قیام 15 خرداد 42 ، 17 شهریور و 22 بهمن 57 هستند،اینها مردم 9 دی هستند که تا به امروز پای این انقلاب و نظام ایستادند و دفاع جانانه و مردانه کردند.
اما مردم ولایتمدار شهرستان عباس آباد ،مردم این قم کوچک و قم دوم مردمی شهر مقلدان امام رهبری، در این فتنه اخیر، فتنه این روزها هوشیارانه عمل کردند جوانان خوب و انقلابی این شهرستان که با درخواست اعلام تجمع چندباره در فضای مجازی و در تلگرام از سوی آشوبگران توجه نکردند و هیچ تجمع و حرکت ضد انقلاب و ضد نظام در این شهرستان شک نگرفت که همه مردم و جوانان این شهرستان وفاداری خودشان را به نظام نشان دادند و امروز هم با شرکت در راهپیمایی سیلی محکمی به آشوب گران و فتنه گران خواهند زد و از همه شما مردم و جوانان خوب انقلابی و وفادار این شهرستان تقدیر و تشکر می کنم از همه مسئولین امنیتی، فرمانداری ،قضایی، دادستانی ،انتظامی، سپاهی و بسیجی که قبل از هرگونه اعمال هنجارشکنانه از سوی یک عده افراد فریب خورده در این شهرستان اقدامات لازم و پیشگیرانه داشتند تقدیر و تشکر می کنم .خصوصا از فرماندهی انتظامی ، فرماندهی بسیج مقاومت سپاه شهرستان که با تعامل و نزدیکی و همراهی، امنیت و آرامش را در این شهرستان حفظ کردند تقدیر و تشکر می نمایم.
نقل قول کردن
0 #96 تصحیح شده 1396-10-02 12:56
خطبه نمازجمعه 1 دی ماه 1396 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری، به دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
یکی از راه های رسیدن به تقوا تربیت اسلامی است، تربیت نفس، تربیت جامعه، تربیت خانواده و تربیت فرزندان جامعه است که امیرالمومنین می فرماید: به خودتان و به خانواده تان خوبی بیاموزید.
یعنی هم انسان باید خودش را تربیت کند و هم خانواده اش را تربیت کند،هم فرزندانش را تربیت کند، باید والدین فرزندانشان را اسلامی ، قرآنی ،با حجاب با عفاف،اهل نماز ،اهل مسجد،اهل جمعه و جماعات،اهل دین و دیانت بار بیاورند. که پدران و مادران در سعادت فرزندان موثرند پدران و مادران در بهشتی شدن فرزندان تاثیر دارند. پس باید در تربیت فرزندان مان تلاش کنیم.
پیامبر اسلام فرمودند: وای بر پدران و مادران آخرالزمان ، گفتند یا رسول الله منظور شما پدران و مادران مشرک آخرالزمان است فرمودند : نه منظورم پدران و مادران مسلمانند، وای بر پدران و مادران مسلمان آخرالزمان، وای بر پدران و مادران امت من در آخرالزمان.گفتند یا رسول الله چرا اینگونه می فرمائید؟ فرمود: برای اینکه به فکر دین و دیانت فرزندانشان نیستند، به فکر تکالیف دینی و علوم دینی و معارف دینی و رفتار دینی فرزندان خودشان نیستند.
ما آنقدر به فکر درس و کنکور و شغل و دانشگاه بچه هایمان هستیم به فکر تربیت دینی فرزندانمان نیستیم.آنقدر که به فکر درس ریاضی و فیزیک و شیمی بچه هایمان هستیم به فکر درس قرآنی بچه هایمان نیستیم.یک بار نرفتیم از مدرسه سئوال کنیم که بچه ام قرآن خواندن بلد هست یا نه ؟
درس قرآن و معارف و دینی اش چگونه است؟ یک بار رفتید از دروس قرآنی و معارف دینی فرزندانتان سئوال کردید؟ اگر می روید می گویید درس ریاضی اش چگونه است؟ درس فیزیک و شیمی اش چگونه است؟
آنقدر این قرآنی که در خطبه اول درباره عظمت آن بیان کردیم در بین ما مهجور است. ما قرآن را نشناختیم پیامبر فرمود:حق فرزند بر والدین این است که نامش را نیکو بگذارد و نیکو تربیتش کند و قرآن یادش بدهد. پیامبر فرمودند: هرکسی به فرزندش قرآن بیاموزد گویا ده هزار حج و ده هزار عمره انجام داده است و ده هزار بنده از نسل اسماعیل آزاد کرده است این عظمت قرآن که همه باید قرآن یاد بگیریم که وجود نازنین پیامبر اسلام در روایتی فرمودند: هیچ زن و مرد مومنی نیست چه آزاده و چه برده مگر اینکه خداوند بر او حق واجبی دارد که باید به اندازه توانش قرآن بیاموزد. این قرآن خیلی عظمت دارد اولین معلم قرآن خداوند عالم است، خدا خودش را معلم قرآن معرفی کرد الرحمن ،علم القرآن،علمه البیان خداوند وظیفه پیامبر را تعلیم قرآن نام برد و فرمود : ما پیامبری از میان شما، از جنس شما ،برای شما ارسال داشتیم تا قرآن را تلاوت کند و قرآن را آموزش دهد و جامعه را تربیت قرآنی کند. پیامبر اسلام می فرماید : بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد و قرآن را به دیگران تعلیم دهد.
امروز تجلیل و تودیع و تکریم از یک معلم قرآن را داریم،یک فرزند شهیدی که معلم قرآن این شهرستان بودند،اخوی بزرگوارمان حجت الاسلام والمسلمین آقاشیخ رضای محمدی پرچوری که یکی از حافظان و قاریان قرآن و کشور و قاری بین المللی است و افتخار این شهرستان هم هست بیش از دوسال در این شهرستان زحمت کشیدند، دانش پژوهان قرآنی تربیت کردند و فرهنگ قرآن را در این شهرستان احیا کردند و به تربیت مربیان قرآنی پرداختند امروز با ساماندهی مرکز آموزش قاریان و حافظان قرآنی شهدای عباس آباد برای کارهای بزرگتر و خدمات بیشتر راهی قم شدند ما همچنان شاهد فعالیت این مرکز قرآنی خواهیم بود و امروز از این برادرمان تجلیل می کنیم،تقدیر می کنیم،تشکر می کنیم.
البته همه مردم و مسئولین باید همت کنیم ،هزینه کنیم،خصوصا خانواده های متربی بیشتر باید همت کنند که گلایه هایی هست که خانواده های متربی ها در پرداخت شهریه های قرآنی کوتاهی می کردند دستور رهبری این است که مردم باید برای دینشان هزینه کنند برای نمازجماعت خودتان باید هزینه کنید برای منبر و محراب خودتان باید هزینه کنید برای دین تان باید هزینه کنید هزینه مبلغین برعهده مردم است باید بیشترین هزینه برای مبلغین دین داشته باشید اگرچه تبلیغ دین و بیان احکام و معارف دینی قابل تقدیم و قابل قیمت گذاری نیست اما متاسفانه یک نفر از حج برمی گردد ده میلیون تومان هزینه ولیمه او می شود اما برای آن عالمی که در آن جلسه حج را تبیین کرده است مبلغ ناچیزی هزینه می کند برای مبلغان ماه رمضان و محرم در این شهرستان چنین است ،مبلغین مبلغان قرآن و مروجان احکام قرآنی هستند، ما برای قرآن چه قدر هزینه می کنیم. یکی از گلایه ها عدم پرداخت شهریه های قرآن پژوهان بوده، در افغانستان مردم بیشترین هزینه را آموزش قرآنی فرزندان خودشان دارند، برای فرزندانشان کلاس خصوصی قرآن می گذارند برای فرزندانشان معلم خصوص قرآن می گیرند و هزینه می کنند اما اینجا چقدر ما به فکر قرآن فرزندان مان هستیم؟ آیا آنگونه که به فکر درس ریاضی و شیمی و فیزیک هستیم به فکر تعلیم قرآن فرزندان مان هستیم؟
این مکتب قرآن هست که فرزند صالح تحویل جامعه می دهد، مکتب قرآن است که شهید فهمیده تحویل جامعه می دهد، مکتب قرآن است که شهید محسن حججی تحویل می کند که دنیا را تکان می دهد و جامعه اسلامی را متحول می دهد چون قرآن است که شهید را زنده معرفی می کند، چون قرآن است که شهید را بهشتی معرفی می کند، چون در قرآن است خداوند شهید را به سوی خودش می خواند که آن دانش آموخته قرآن مدافع حرم و مدافع حریم اسلامی می شود.
آقای قرائتی می گفت: اول انقلاب به پاکستان رفته بودم من و با عنوان معلم قرآن می شناختند البته تازه انقلاب شده بود و در کشور کار قرآنی گسترده ای نکرده بودیم اما وقتی وارد پاکستان شدم گفتند آقای قرائتی ما در پاکستان 500 هزار حافظ قرآن داریم که این مال 40 سال قبل است در پاکستان به آقای قرائتی گفتند ما در پاکستان 500 هزار حافظ قرآن داریم شما در ایران چندتا حافظ قرآن دارید؟ آقای قرائتی گفت: چون که تازه انقلاب شده بود کار قرآنی نکرده بودم نمی توانستم چه چیزی جواب بدم یک مقدار فکر کردم گفتم شما حافظ قرآن تربیت می کنید ما محافظ قرآن تربیت می کنیم. گفتند یعنی چه : گفتند یعنی اینکه ما کسانی را تربیت می کنیم که تکه تکه می شوند اما اجازه نمی دهند قرآن ازبین برود، جانشان را فدا می کنند تا قرآن و احکام قرآنی بماند اینها تربیت شده قرآنند که خودشان را فدا می کنند و شهید می شوند شهدا را مکتب قرآن تربیت می کند همه علمای دین ما تربیت شده مکتب قرآن هستند قبلا اصلا مدارس آموزشی جدید نداشتیم شروع تحصیلات با مکتب خانه بود که قرآن آموزش می دادند علمای ما اول در مکتب خانه ها و در مکتب قرآن درس می خواندند. شیخ مفیدها، شیخ انصاری ها، سیدرضی ها، سید مرتضی ها، بحرالعلوم ها، امام راحل ها، آیت الله بهجت و بهاءالدینی ها ، آیت الله گلپایگانی و اراکی ها، همه اینها از مکتب قرآن شروع کردند.
در جامعه ما، در ایران اسلامی ما ،بعد از انقلاب،در کشور ما هم مهدها و پیش دبستانی ها قرآن درس می دادند اما الان اکثر این مهدها و پیش دبستانی ها درس رقص و آواز می دهند.
برای یلدا بخشنامه صادر می شود که همه مدارس موظفند جشن یلدا بگیرند البته ما با شادی مخالف نیستیم ما با جشن یلدا مخالف نیستیم اما آیا برای ولادت حضرت زهرا هم بخشنامه می دهند؟ که جشن ولادت حضرت زهرا را ویژه بگیرند؟
آیا برای جشن ائمه طاهرین هم بخشنامه می کنند که جشن ویژه بگیرید؟
آیا برای مبعث پیامبر برای آغاز امامت امام زمان(عج) بخشنامه کردند که شما جشن ویژه بگیرید؟
البته معلمان ما مدیران ما اینها مذهبی هستند جشن می گیرند اما آنکه بخشنامه می کند برای یلدا برنامه ویژه داشته باشید چرا اینجا برنامه ویژه نمی گیرند.
برای 9 دی که هفته بعد است آیا بخشنامه می دهند که این جشنواره بزرگ و این افتخار ملت ایران باید در مدارس زنده شود و در یادها بماند که مردم ما یک روز درمقابل فتنه 88 و 78 ایستاده اند و دانش آموزان ما باید بدانند و امروز باید همه مدارس جشن بگیرند آیا این کار را می کنند؟
حتی به اداراتشان هم نمی گویند برای 9 دی برنامه داشته باشید چه برسد به مدارس بگویند.
هرچه به مکتب قرآن و اهلبیت نزدیک بشویم جامعه سالم و جامعه اصلاح شده خواهیم داشت و جامعه قرآنی می شود.
جامعه قرآنی یعنی در آن حقوق شهروندی رعایت شود. نه آنکه حقوق شهروندی ادعا بشود از حقوق شهروندی می گویند اما بزرگترین و مقدس ترین شهروندان را به تمسخر می گیرند. شهروند مسلمان، شهروند اسلامی را و دل مومنان را به درد می آورند برای کف و سوت عده ای لاطائلات تحویل مردم می دهند.
اینکه می گویید پیامبر شنود نمی کرد چه کسی را زیر سئوال می برید؟
چه کسی را می خواهید محکوم کنید؟
چه کسی در ایران در این کشور شنود می کند؟
در جلسه حقوق شهروندی دین و دیانت را به تمسخر گرفتن چه معنا دارد؟
کجا برای دادن امتیاز و آب و برق و گاز از دین و دیانت و تفکر جناحی افراد سئوال می کنند؟ مگر اینکه از دولتمردان شما باشند که همه چیز را براساس تفکر جناحی می بینند؟
اما اینکه برخی می گویند باید از نظر فرهنگی و فساد جنسی جامعه را یله و رها کرد چه معنا دارد؟ آن وقت امربه معروف و نهی ازمنکر چه می شود؟ اقامه نماز و زکات و احکام دین چه می شود؟ آن وقت این دستور قرآنی اَقامُوا الصَلوةَ وَ ءاتَوُا الزَّکوة وَ اَمَروا بِالمَعروفِ وَ نَهَوا عَنِ المُنکَرِ چه می شود؟ که خدا می فرماید هرکسی توان دارد،قدرت دارد،مقام دارد،مسئولیت دارد باید امربه معروف و نهی ازمنکر را باید نماز و دین را احکام دین را زنده کند این چه می شود؟
اگر در حقوق شهروندی به دین و دیانت و نماز و روزه و اقامه احکام دین و امربه معروف و نهی ازمنکر توجه نشود آن حقوق شهروندی غربی است که با حقوق شهروندی اسلامی سازگاری ندارد.
آن حقوق شهروندی غربی است که کودک یمنی و فلسطینی را زیر بمباران به قتل می رسانند،مسلمانان میانمار را می سوزانند و آتش می زنند اما کسی اعتراض نمی کند اگر زنان و دختران مسلمان را تجاوز می کنند،کودکان و زنان مسلمان را می کشند این ضد حقوق بشر نیست، اما کسی از آنها دفاع کند این ضدیتی با حقوق بشر دارد برای همین در سازمان ملل می خواهند ایران را محکوم کنند که سرشان به سنگ خورد.
اما حقوق شهروندی اسلامی این است که در جامعه ایرانی تمام اقوام از کرد و ترک و عرب و بلوچ و گیلک و فارس در کنار هم زندگی می کنند.ارامنه و یهود و شیعه و سنی باهم زندگی می کنند همه حق شهروندی خودشان را دارند این تفکر، این حق شهروندی برخواسته از اسلام است.
مسئولین نباید در حقوق شهروندی مبانی و آموزه های اسلامی را به بوته فراموشی بسپارند.
در حقوق شهروندی به مسائل فانتزی و شعاری اکتفا شود آیا حق شهروندی فقط اینترنت و پهنای باند و فیلتر نکردن فضای مجازی است ؟ یعنی همه حقوق شهروندی مهیا شده فقط فضای مجازی اینترنت و پهنای باند مشکل مردم است؟
حقوق شهروندی حق مسکن،حق آموزش و پرورش،حق آموزش رایگان که امروز جیب مردم را در مدارس خالی می کنند،حق سلامت محیط زیست،حق رفاه و تامین اجتماعی،حق اشتغال،حق زندگی آبرومندانه اقتصادی،حق بهره مندی از هوای سالم است که باید این امکانات اولیه را دولت برای شهروندانش برای مردمش مهیا کند.
نه اینکه حقوق شعاری و فانتزی و سیاسی را برای مردم بعنوان حق شهروندی غالب بکنند و ناکارآمدی خودشان را با یک سری لاطائلات بپوشانند.
آیا این حقوق شهروندی که بیان کردید در لایحه بودجه 97 دیده شده است؟
در بودجه امسال رکود و بیکاری حل و رفع نخواهد شد،زندگی اقتصادی و معیشتی مردم بهتر نخواهد شد،چون در این طرح و لایحه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل و عوارض را که ما می بینیم گرانی و تورم و سختی و بدبختی مردم بیشتر می شود.
چرا که این دولت در هزینه جاری رکورد دار است. هیچ دولتی به اندازه این دولت هزینه جاری نداشته است،هزینه بریز و بپاش نداشته است و اینگونه افزایش بودجه ،مردم را متحمل فشار می کند،مردم باید سختی بکشند اما مسئولین ما ،دولتمردان ما ،هیچ فشاری را به خودشان وارد نمی کنند،تفریحات شان ،استخر رفتنشان،مسافرت های پرهزینه خارج از کشور خود را دارند حقوق های نجومی و پاداش های میلیونی خودشان را دارند،حقوق های نمایندگان را هم اضافه کردند، کردند، کردند کردند،سیمنارهای پرهزینه و بی ارزش را هم دارند،حق تحصیل خارج از کشور برای فرزندان شان را دارند، حق اوقات فراعت فرزندانشان را دارند اما مردم باید سختی بکشند.
چون دولت دچار کمبود بودجه است. و دولت می خواهد کسری بودجه را با افزایش هزینه ها و مالیات ها از جیب مردم بگیرد چون قبلا گفته اند ما متوجه نشدیم.
گفتند: مردم نباید دست به سوی دولت دراز کنند ما باید کار را به آنجا برسانیم که دولت به سوی مردم دست دراز کند،دولت در جیب مردم دست بگذارد که امروز به آنجا رسیدیم.
در همین انتخابات اخیر مگر نگفته بودند که چه کسی گفته ما یارانه ها را می خواهیم حذف کنیم، ما نمی خواهیم یارانه ها را حذف کنیم،حتی یارانه های افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را سه برابر کردند گفتند ما اگر می خواستیم حذف کنیم چرا سه برابر کردیم برای یک ماه و دو ماه این کار را کردند و بعد پیامک دادند آنهایی که یارانه هایشان حذف شده ما می خواهیم یارنه هایشان را وصل کنیم و برگردانیم اما انتخابات که تمام شد رای شان را گرفتند حالا گفتند: یارانه 30 میلیون نفر را می خواهیم حذف کنیم.
این یعنی کلاه گذاشتن سر مردم!
شاید برخی از ثروتمندان نیاز به این یارانه ها نداشتند و ندارند اما بسیاری از مردم ما، با سیلی صورت خودشان را سرخ نگه می دارند.حتی پول آب و برق و گاز را ندارند،حتی افرادی را داریم می آیند و به دفتر مراجعه می کنند،گازشان قطع می شود ما از اداره گاز تقاضا می کنیم قبول کنند که این افراد پول قبض را به اقساط بپردازند این به معنای فقر فراگیر در جامعه است.
درآمد دولت از هدفمندی یارنه ها با افزایش قیمت انرژی و سوخت،بنزین ، گازوئیل و آب و برق و گاز 80 هزار میلیارد در سال 95 بود اما پرداختی به مردم 35 هزار میلیارد بود مابقی این درآمد کجا رفت معلوم نیست. به صندوق ذخیره ارزی هم نرفته است.
45 هزار میلیارد از درآمد هدفمندی یارانه ها معلوم نیست چه شده است ؟ حالا پنجاه درصد بنزین و گازوئیل را می خواهند گران کنند و قیمت پول آب و برق و گاز را افزایش می دهند،عوارض و مالیات را بالا می برند بعد مبلغ یارانه ها را به 20 هزار میلیارد کاهش بدهند یعنی 15 هزار میلیارد از قبل کمتر،بقیه این مبلغ چه می شود ،صرف چه می شود مشخص نیست.
دولت یک چیز داشت و آن هم بیمه سلامت بود نسخه بیمه سلامت با 160 قلم داروی اساسی که به آن افتخار می کردند را حذف کردند اما باز می گویند ما برسر عهد خود هستیم. دیگر چه عهدی مانده است؟
مردم نان شب ندارند بخورند می گویند ما می خواهیم گوشت گوزن برسر سفره ایرانی ها بیاوریم.پرورش گوزن به صورت تجاری در ایران را آغاز کردند می گویند ما می خواهیم گوشت گوزن به مردم بدهیم.
این برای مرفهین بی درد است ،همان هایی که گوشت های لاکچری می خورند،گوشت گوساله های ماساژ داده شده کیلویی 700 هزار تومان تا 900 هزار تومان که برای مرفهین بی درد است در تلویزیون ما پخش شده که این زندگی اشرافی است که مردمی هستند گوشت های لاکچری می خورند 700 هزار تومان تا 900 هزار تومان برای یک کلیو گوشت گاو می دهند اما برخی از مردم ما سال تا سال رنگ گوشت را نمی بینند حالا شما می خواهید گوشت گوزن وگوشت لاکچری تولید کنید.
افزایش هزینه های جاری دولت یعنی افزایش ریخت و پاش های دولت است و ادامه رکود و بیکاری و تعطیلی واحدهای تولیدی است یعنی استفاده از حداکثر ظرفیت های داخلی و توجه به کشاورزی،معدن و خودکفایی،خود اتکایی ،حمایت از تولید و توجه به اقتصاد دانش بنیان در این طرح دیده نشده است.
دنبال اقتصاد مقاومتی نیستند،نمی خواهند اقتصاد مقاومتی را پیاده کنند حمایت کارخانه های تولیدی و صنعتی در این بودجه دیده نشده است.
مطلب آخر
حق داشتن محیط زیست و هوای سالم حق شهروندی است. معضل آلودگی هوا در برخی از شهرها نیازمند اقدام جدی مسئولان و دستگاه های کشور است، اکتفای به یکسری از راه کارهای موضعی مثلا تعطیل کردن مراکز آموزشی و محدود کردن تردد خودروها نشان از جدی نگرفتن این مساله و کوتاهی در انجام وظیفه است نباید مسئولین تسلیم این معضل بشوند و اعلام کنند که در دهلی و توکیو و مکزیک هم این معضل وجود دارد بلکه باید راه حل پیدا کنند کشورهایی که این معضل را ندارند بسیار زیاد هستند از تجربیات آنها، از راهکارهای آنها، از دانش و روش آنها استفاده کنید در رفع این بحران کاری بکنید که این مشکل را حل کنید البته ما توقع حل و رفع و دفع سریع این معضل را نداریم اما در چنین معضل بزرگ ملی اقدام همه نهادها و اقدام ملی هماهنگ نیاز است.
اما اینکه برخی از افراد و گروه های حامی دولت از رای به رئیس دولت پشیمان شدند و دست به تضعیف دولت می زنند با همه نقدهایی که به دولت داریم این کار را غیرقابل قبول می دانیم و ان شاءالله به شرط حیات در هفته بعد در این باره سخن خواهیم گفت.
نقل قول کردن
0 #95 عباس آباد 1396-09-11 13:09
خطبه نمازجمعه 10 آذرماه 1396 استان مازندران شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
مشروح خطبه دوم
(ضرورت وحدت مسلمانان)
خودم و همه برادران و خواهران ایمانیم را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
انسان های مومن به فکر این هستند که با هم برادر باشند در کنار هم زندگی کنند.انسان های اهل تقوا اهل اختلاف و تفرقه نیستند.خدا در قرآن انسان های مومن را به وحدت و منع اختلاف دعوت می کند. خداوند متعال می فرماید: وَ أَطِيعُوا اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ ازخدا و از پیغمبر خدا اطاعت کنید با یکدیگر نزاع و ستیزه و کشمکش نداشته باشید که فشل و سست می شوید که هیبت شما،قدرت شما،قوت شما،مهابت شما،دولت شما ازبین می رود اگر اهل تفرقه باشید.اهل صبر باشید که خدا با صابرین است.این اخطار قرآنی است که در بین مسلمانان اختلاف و تنازع اقتصادی،سیاسی،تبلیغاتی و نظامی باشد مسلمانان فشل می شوند.
امروز ایجاد نزاع بین مسلمانان و ایجاد گروه های سلفی و تکفیری و داعشی برای فشل کردن مسلمانان در مقابل آمریکا و اروپا و اسرائیل است.جبهه ی استکبار می خواهد از کوچکترین اختلاف مذهبی استفاده کند و مسلمانان را به جان هم بیاندازد و بر مسلمانان مسلط بشوند تا از ذخایر بی پایان کشورهای اسلامی بهره برداری و استفاده کنند و چپاول و غارت کنند .
این هفته،هفته وحدت است چون در تاریخ ولادت پیامبر اسلام بین جامعه تشیع و تسنن اختلاف بود بنابر اکثر علما و مورخین اهل سنت 12 ربیع الاول و براساس نظر اکثر علمای شیعه 17 ربیع الاول فرخنده سالروز میلاد پیامبر اسلام حضرت محمدبن عبدالله و امام ششم امام جعفر صادق (علیه السلام)می باشد که بخاطر این اختلاف به ابتکار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام عظیم الشان این فاصله را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند که به نظر مذهب بزرگ دنیای اسلام احترام گذاشته شود و به همه ما دستور دادند که باهم وحدت داشته باشیم و متفرق نشویم.
آمریکا و انگلیس اذنابشان یک عده ای را با دلار در کشور ما و در جامعه تشیع خریدند که هفته وحدت را به هفته برائت تغییر دهند چون با وحدت همه مشکلات حل می شود.شما ببینید چه کسانی این روزها هفته وحدت را هفته برائت اعلام می کنند. آن تشیع انگلیسی است ،آن سربازان امریکایی هستند که می خواهند بین مسلمانان اختلاف بیاندازند.
در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام همواره تفرقه و نفاق بین مذاهب اسلامی از مسائل بغرنج و بنیان کن بوده است که خسارات و لطمات مادی و معنوی جبران ناپذیری بر پیکره اسلام و امت اسلامی وارد ساخته است که امروز جهان اسلام برای سربلندی و نجات از تحقیر دشمنان نیاز به وحدت دارد،نیاز به این دارد که گرد پرچم نبوی باشیم و وحدت داشته باشیم که وجود نازنین مقام معظم رهبری بارها و بارها به رهبران مذهبی سیاسی جهان اسلام ضرورت وحدت را یادآوری کردند که ما مسلمین پیامبر واحدی داریم،خدای واحدی داریم،کتاب واحدی داریم،قبله واحدی داریم،مناسک واحدی داریم باید از تفرقه بپرهیزیم همین اشتراکات برای وحدت در مقابل دشمنان کافی است.
البته مقصود از وحدت بین شیعه و سنی، هیچ وقت به این معنا نیست که حتما باید شیعه سنی بشود یا سنی شیعه بشود بلکه وحدت بین شیعه و سنی به این معناست که مسلمانان در کنار حفظ مذاهب خودشان بر محور مشترکات مثل توحید،مثل قرآن،مثل سنت نبوی در برابر خطراتی که اسلام را تهدید می کند ایستادگی کنند،موضع واحدی داشته باشند.
وحدت آن است که در مقابل دشمنان خطرناک اسلام دست برادری بدهیم و جبهه واحدی تشکیل بدهیم نه اینکه مانند برخی از حاکمان به ظاهر مسلمان کشورهای اسلامی، نوکر و غلام حلقه به گوش استکبار و صهیونیست شدند و بر سر مسلمین می کوبند،مثل آنچه که در سوریه و عراق دیدیم،در یمن و بحرین مشاهده می کنیم که توسط نوکران آمریکا در منطقه ،مثل قطر و ترکیه و عربستان و بحرین پول خرج می کنند.انسان های سلفی و داعشی پرورش می دهند به جان مسلمانان می اندازند،مستقیم و غیرمستقیم خون مسلمانان را می ریزند که این حربه دشمنان اسلام برای مقابله با جبهه مقاومت اسلامی و برای جلوگیری از بیداری اسلامی و خیزش اسلامی و ایجاد تفرقه و درگیری میان مذاهب اسلامی است.
اگر عزت مسلمین را می خواهیم،اگر سربلندی ملت های مسلمانان را خواهانیم،اگر پیروری حق بر باطل را طالبیم باید کشورهای اسلامی،ملت های مسلمان وحدت داشته باشند.
اگر استکبار جهانی به وسیله گروه های تکفیری، سلفی، وهابی و داعشی با جنگ نیابتی خون مسلمانان را می ریزند،کودکان و جوانان و زنان و مردان بی گناه را به قتل می رسانند و قتل عام می کنند و بسیاری از مسلمانان زیر چکمه های سربازان استکباری له می شوند از عدم اتحاد مسلمین است.
اگر در سوریه و عراق جبهه مقاومت داعش را نابود می کند آنچه که موجب پیروزی می شود تشکیل یک جبهه انقلابی متحد و متشکل از اکثر کشورهای اسلامی از هند،پاکستان،افغانستان تا لبنان و سوریه و عراق با هدایت جمهوری اسلامی و زیر پرچم ولایت فقیه بود.(تکبیرحضار)
این درس است برای ما که با اتحاد همیشه مسلمین و مسلمانان پیروز خواهند بود.امام راحل(ره)فرمودند:هر مسلمانی یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزد،اسرائیل نابود می شود یعنی با اتحاد و با وحدت جهان اسلام جریان استکباری جهان، امریکا و اسرائیل و اذنابش ازبین خواهند رفت.
(مدرس الگوی نمایندگان و مسئولین)
البته باید همه مسئولین نظام اسلامی در راه مبارزه با دشمن هم عقیده و دارای وحدت باشند و حامی جبهه مقاومت باشند این حاصل نمی شود مگر اینکه تفکر انقلابی و استکبار ستیزی داشته باشند.مثل فقیه مجاهد و انقلابی و استکبار ستیز آیت الله سیدحسن مدرس.
امروز سالروز شهادت آیت الله سیدحسن مدرس توسط ماموران رضاخانی است.شهید مدرس یکی از نام آورترین روحانیون مبارز عصر اخیر،رزمنده آزاده ای که در راه ایمان و عقیده اش به شهادت می رسد. مردی که در تاریخ معاصر از درخشندگی و اعتبار ویژه ای برخوردار است که امام راحل(ره) می فرماید: ملت ما مرهون خدمات و فداکاری های شهید مدرس است.
شهید مدرس، همرزم شیخ فضل الله نوری در جریان مشروطیت و مبارزه با استعمار انگلیس و استکبار رضاخانی بود.او که زندگی ساده ای داشت،در قید بند خوراک و پوشاک نبود.می گفت : کسی که افراط در خورد و خوراک عادت نکرده باشد و تنور شکم را دم به دم نتافته باشد در برابر زور تسلیم نمی شود و دربرابر زر و مال دنیا اسیر نمی گردد.
شهید مدرس یک نماینده مجلس بود که پس از چندین دوره نمایندگی مجلس و مبارزات بسیار،تبعید و زندانی و شکنجه و مسموم و مقتول شد روز شهادت شهید مرحوم مدرس را روز مجلس نامیدند تا بگویند نماینده و وکیل مردم باید مانند مدرس ها باشند.
(شرایط و وظایف یک نماینده مجلس)
زندگی ساده ای داشته باشند.
به دنبال زدوبند اقتصادی نباشند.
به دنبال چنگ زدن به بیت المال نباشند.
به دنبال پرکردن جیب شان نباشند.
به دنبال زمین ها و ساختن خانه های آنچنانی نباشند.
برای جیب خودشان ندوند.
به مردم خدمت کنند.
به مردم خیانت نکنند.
اهل رانت بازی نباشند.
وام های کلان نگیرند.
برای خود و خانوادش با استفاده از جایگاه مجلس تجارتخانه نسازند.
زندگی یک نماینده مجلس مانند مردم و برای مردم باشد.
نماینده مجلس باید مانند مدرس باشد که در مجلس سیلی می خورد اما هدف مقدس خود را دنبال می کند.
تبعید و شکنجه و زندانی می شود اما از آرمان های اسلامی و ارزش های الهی دفاع می کند.
(نه مثل نمایندگان مجلس ششم برای ازبین بردن نظام اسلامی تحصن کنند و برای گرفتن عکس سلفی با زن اجنبی سرو دست بشکنند.)
بلکه مدرس جانش را فدا می کند اما دست از مبارزه با استعمار و استکبار و استثمار و استبداد برنمی دارد مرعوب دشمن نمی شود.
به دشمن اعتماد نمی کند و برای کشورش برجام درست نمی کند و به برجام رای نمی دهد.
نماینده مجلس کف روی آب نمی شود که هر روز به لباسی درآید یک روز اصولگرا باشد،روز دیگر اصلاح طلب و اعتدالگرا گردد و روز دیگر اعلام کند که مستقل است که با اعلام استقلال از جریان سیاسی از مردم رای بگیرد هر روز به لباسی درآید بلکه با مردم صادق و رو راست باشد.
نماینده مجلس عصاره ملت در خانه ملت باید یک عنصر انقلابی باشد برای اسلام و ارزش های اسلامی و مردم جامعه خودش دل بسوزاند.
مقام معظم رهبری می فرماید: نماینده مجلس چون نماینده این ملت عزیز است باید عزت این ملت را حفظ کند و نمایندگان مجلس باید به دردهای مردم برسند نسبت برای آن چراکه برای این ملت مهم است توجه ویژه ای داشته باشند.
نمایندگان ملت باید به فکر معیشت مردم باشند.
به فکر رفع گرانی باشد.این مشکلات اقتصادی که دامن گیر این جامعه شده است زندگی مردم را به چالش برده است و در زندگی امروز مشکلات معیشتی مشاهده می شود نمایندگان مجلس باید رفع کنند.
گرانی آب و برق و گاز که یکی از مشکلات و معضلات مردم است،بسیاری از خانواده ها نمی توانند،پول آب و برق و گاز خودشان را بپردازند.
چرا پول آب و برق و گاز گران می شود؟
با مجوز نمایندگان مجلس که به دولت دادند هرساله درصدی از پول آب و برق و گاز گران می کنند پول نان را این روزها گران کرده بودند به فکر نداری مردم که نیستند.
گفتند" امسال از استان مازندران 700میلیارد برای یارانه ها فقط از گاز دربیاید نمی گویند چه جوری باید دربیاید ماهی 60 میلیارد باید از جیب من و شما بگیرند و چندرغاز به من و شما بدهند.
آن چیزی که مردم از نمایندگان خود انتظار دارند تغییر فرماندار،انتصاب بخشدار،انتخاب مدیران ادارات و دخالت در امور شوراه ها و شهرداری ها و دهیاری ها ونیست چون آن مسئول خودش را دارد.
اگر فرماندار را بخواهد نماینده انتخاب کند وزارت کشور را باید درش را ببندند،استانداری را باید تعطیل کنند هرکسی باید به جای خودش باشد.
انتظار مردم از نمایندگان نظارت بر دستگاه ها برای خدمت بیشتر به مردم است.
انتظار مردم از نماینده تصویب قوانین به نفع مردم و محرومین است.
چرا باید محصولات کشاورزی و میوه جات و محصولات سردرختی در زمان برداشت این محصول از خارج وارد بشود؟
در فضای مجازی دیدید که سیب هایی که در شهرهای مختلف وقتی که به بهره برداری رسیدند در کنار خیابان و جاده ها ریخته بودند.
چرا باید این سرمایه کشور و دسترنج کشاورزان اینگونه در خیابان ها ریخته شود و کشاورز نتواند محصولش را بفروشد؟
محصول کشاورزی وارد می کنند و محصولات کشاورزی ما در دست کشاورزان ما باد می کند و قیمت محصولات کشاورزی داخلی آنقدر پایین است که اصلا نمی ارزد که باغدار آن را از درخت برداشت کنند و هزینه کنند.
باید دغدغه نماینده مجلس این باشد که چرا نباید دولت محصولات کشاورزی و سردرختی را بخرد و خرید تضمینی داشته باشد ،دولت باید بیاید محصولات سردرختی کشاورزان را بخرد تا از دست دلال ها خارج بشود که به ثمن بخس از کشاورز ما نخرند،این مشکل مردم را حل کنند.
نمایندگان مردم باید با مردم ارتباط داشته باشند البته من بحث من کلی است و مربوط به این شهرستان و این استان و شخص خاصی نیست این وظایف نمایندگان است که من و شما باید بدانیم که وظیفه وکیل من و شما چیست.
نماینده باید در بین مردم باشد،درد مردم را متوجه شود تا خوب و به موقع بتواند از مردم دفاع کند ،مشکلات مردم را رفع کند،فقر مردم را ازبین ببرد.
نماینده مردم تویسرکان دکتر مفتح سخنگوی کمیسون برنامه و بودجه مجلس که از نمایندگان خوب و موفق هستند می گفت: من اصلا قائل به نشستن به دفتر نیستم من دفترم نمازهای جمعه است.هر روز جمعه ساعت 10 صبح به نمازجمعه می روم با مردم ملاقات می کنم و با آنها می نشینم و درد دل های آنها را می شنوم تا به مشکلات و سئوال های مردم در نمازهای جمعه پاسخ می دهم میعادگاه جمعه محل رفع مشکلات مردم و دفتر ارتباطات مردمی من است نه اینکه نماینده ای که در نمازهای جمعه نمی آید در مراسم های ملی و یادواره های شهدا و هفته بسیج و دفاع مقدس دیده نمی شود.
البته خیلی از مسئولین راه نمازجمعه را بلد نیستند نه اینکه راه نمازجمعه را بلد نیستند راه مسجد را نمی دانند،سال تا سال یک نمازجماعت در زندگی خودشان شرکت نمی کنند آن مسئولی که نتواند پرچم نماز را بلند کند به درد مدیریت نمی خورد.(تکبیرحضار)
ما سه شهر در این شهرستان داریم امام جمعه شهرستان در عباس آباد خطبه می خواند دو بخش دیگر داریم که امامان جمعه های دیگر در این دوبخش خطبه می خوانند بروید در این سه بخش بگردید ببینید چند مسئول در نمازجمعه هستند؟
شاید بگویند در اینجا انقلابی صحبت می کنند،شاید بگویند اینجا دولت را نقد می کنند نمازجمعه های دیگر ما چی؟
آیا در آنجا هم شرکت می کنند؟
استاندار محترم ابلاغ کردند به همه ادارات که باید پرچم نماز را بلند کنید موقع نماز هیچ جلسه ای نباید برگزار بشود یعنی مسئولین ادارات باید علمدار نماز باشند،عَلَم نماز را بلند کنند و حتی باید مسئولین در نمازهای جمعه کرسی پاسخگویی داشته باشند،هفته به هفته باید یک مسئولی اعلام کند من در نمازجمعه این هفته باید پاسخگوی مردم باشم.
کجا هستند این مسئولینی که از این نظام ارتزاق می کنند در این نظام مسئولیت گرفتند،اگر در نظام پهلوی بود اینها بایستی از گرسنگی می مردند اما در این نظام به اینها عزت دادند به اینها مسئولیت دادند به اینها صندلی دادند،صندلی که از خون شهدا درست شده است،صندلی که از خون شهدا پا گرفته است،که گفته اند از هر صندلی در این نظام 73 شهید به اندازه شهدای کربلا فدا شدند که کربلا یک حسین و 72 شهید دادیم برای هر صندلی در این نظام 73 شهید دادیم.
مسئولینی که حرمت خون شهدای ما را حفظ نمی کنند.
شهدا برای چی رفتند؟ برای نماز رفتند برای حفظ حجاب رفتند نه اینکه برخی از مسئولین نظام ما امروز هرکسی بی حجاب تر باشد بهتر تحویل بگیرند.
مسئولینی که از این نظام ارتزاق می کنند اما مردم در مراسم های مذهبی و دینی و ملی و یادواره های شهدا و هفته بسیج و هفته دفاع مقدس آنها را نمی بینند اینها کجا هستند حتی عدم حضور فرماندار هم در مراسم های ملی و مذهبی جای سئول برای جوانان ما بوده است.
(دغدغه علمای شهرستان مشکلات مردم است)
مطلب آخر
این هفته نشستی با علما و فضلای عباس آبادی مقیم قم داشتم علمای شما که در قم ساکن هستند،فرزندان شما که در مکتب امام صادق درس می خوانند به شما مردم عباس آباد،مردم این شهرستان سلام رساندند.نگرانی و دغدغه آنها هم کم کاری مسئولین شهرستان و عدم پیشرفت شهرستان و نگران معضلات فرهنگی و ناهنجاری های اجتماعی شهرستان بود.
نگران زباله این شهرستان بودند که تمام جنگل و ساحل و کوچه خیابان های شهر ما را فرا گرفته است.
نگران قیمت گاز استان مازندران بودند که از استان قم و اصفهان گران تر است در صورتی که مدت سرمای استان قم سه ماه و کمتر از سه ماه هست اما استان مازندارن از شهریور تا اردیبهشت حدود نه ماه سرمایش طول می کشد چرا باید گاز استان مازندارن این همه گران باشد؟ چرا نمایندگان پیگیر این موضوع نیستند؟باید نمایندگان استان مازندران پیگیر این موضوع بشوند.
در پایان علمای شهرستان از شما مردم بصیر و انقلابی بخاطر راهپیمایی علیه فتنه و علیه توهین کنندگان به روحانیت و توهین کنندگان به خانواده شهید تقدیر و تشکر کردند،از حرکت خودجوش و انقلابی شما مردم حمایت نمودند و از دستگاه های قضایی و امنیتی خواستار برخورد با عوامل ناامنی در منطقه و حامیان فتنه و حمایت کنندگان آنها شدند.
ان شاءالله که دستگاه قضایی و امنیتی شهرستان این موضوع را پیگیری کنند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه