شما برادران و خواهران مخاطب می توانند تذکرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به گوش مسئولین مربوطه رسانده و در مواردی که نیاز به پاسخگویی دارند ، پاسخ دریافت نمایند. برای ارسال از فرم پایین همین صفحه استفاده کنید.

(دریافت پاسخ از مسئول مربوطه از یک الی ده روز کاری زمان نیاز دارد و توجه داشته باشید که عدم درج پاسخ، الزاما به معنای عدم بررسی دیدگاه شما از طرف مسئولین نیست)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

                        ارتباط بدون واسطه با مسئولین   اینجا را کلیک کنید

 دیدگاه‌ها   

0 #108 عباس آباد 1397-04-16 14:44
خطبه نمازجمعه 15 تیرماه 97 شهرستان عباس آباد
خطیب حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان غرب استان مازندران شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه دوم نمازجمعه
دو روزتان مثل هم نباشد/جریان نفوذ عامل فتنه ها/بازخوانی فتنه کوی‌دانشگاه/نقش ولایت در مقابله بافتنه/سوءاستفاده ازمطالبات مردم
خواب طراحی سوریه درایران/تسلط‌داعش ازمطالبات‌ سوریها/شروع داعش ازخود مردم‌سوری/مردم خرمشهرپای نظام ایستادند/ارمغان فتنه هاهمبستگی و وحدت/دولت مطالبات مردم را پاسخ بدهند/استاندار باید بفکر آرامش مردم باشد/مطالبه غرب استانیها آزاد راه سراسری
___
مشروح خطبه دوم
دو روزتان مثل هم نباشد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.تقوای الهی کسب کنیم هر روز به خدا نزدیکتر بشویم که امام ملک و ملکوت، امام صادق که شهید هفته می باشد در25 شوال سالروز شهادت شان می باشد معروف به شیخ ائمه و رئیس مذهب حقه جعفری است در روایتی فرمودند:من اعتدل یوماه فهو مغبون هرکسی که دو روز از عمرش مثل هم باشد مغبون است،هر کسی که دو روزش مساوی باشد ضرر کرده است ،کسی که امروزش مثل دیروزش باشد او در خسران است.امام صادق می فرماید:انسان باید هر روزش بهتر از دیروزش باشد باید حرکت داشته باشد،حرکت به سوی کمال،به سوی خدای تبارک و تعالی، که این نشان از تقوا و از ویژگی های متقین است.
علل شکست مسلمین در جنگ احد
بحث درباره علل شکست مسلمین در جنگ احد بود که علی رغم پیروزی اولیه توسط مسلمین اما دشمن توانست میدان را به دست بگیرد و مسلمانان را شکست دهد 70نفر از مسلمانان ازجمله حمزه سیدالشهدا عموی پیامبر در آن جنگ به شهادت رسیدند ،پیغمبر اسلام و امیرالمومنین مجروح شدند که به برخی از عوامل شکست مسلمین در جنگ احد که شاید امروز گریبانگیر نظام مقدس جمهوری اسلامی گردد اشاره کردیم و اشاره می کنیم.
نفوذ مهمترین عامل شکست در جنگ احد
مهمترین عامل شکست مسلمین در جنگ احد؛ غفلت مسلمین از عوامل نفوذ و راه های نفوذ دشمن بود.مسلمین نسبت به نفوذ دشمن دقت نکردند،دشمن نفوذ کرد و مسلمانان را محاصره کرده و ضربه سنگینی به لشکر اسلام وارد کرد.
امروز هم باید از عوامل نفوذ غفلت نکرد رهبری معظم، بارها و بارها این عوامل نفوذ را در سخنرانی های متعدد تذکر دادند،هشداردادند و هشدار جدی دادند که باید مراقب باشیم ما اگر در طول سالهای گذشته فتنه هایی را شاهد بودیم بخاطر نفوذ دشمن و عوامل نفاق در بین مسئولین و نهادها و ادارات و حتی نفوذ در بین مردم بود.
نقش نفوذ در جریان کوی دانشگاه
اگر جریان 17 تیر 78 اتفاق افتاد عامل آن نفوذ ضد انقلاب ها در بدنه نظام بود.باید ببینیم چگونه جریان کوی دانشگاه اتفاق افتاد و رقم خورد فتنه ای که در تیرماه 78 ایجاد شد دقت کنیم ببینیم اصل قضیه چه بوده است.
در تیرماه ١٣٧٨ کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طرحی را به عنوان اصلاحیه قانون مطبوعات تصویب کردند که این طرح سه بند داشت خیلی دقت کنید که بر اساس آن:
اول : فعالیت مطبوعات برای عوامل بیگانه، گروه های ضد انقلاب و جاسوس ها و وابستگان و سردمداران رژیم طاغوت ممنوع است ؛ خوب اینکه بد نیست خیلی خوبه .
دوم: در این طرح آمده بود که مطبوعات کشور نباید از کشور های بیگانه کمک های مالی دریافت کنند.این هم که بد نیست چرا که اگر از آنها پول بگیرند باید برای آنها بنویسند نه به نفع جمهوری اسلامی ایران،این هم که بد نیست.
سوم: مقرر شد مدیرمسئول روزنامه ها و صاحبان امتیاز نشریات باید به قانون اساسی التزام عملی داشته باشند ،بایستی همینگونه باشد یک مغازه دار هم که می خواهد کاسبی داشته باشد باید مجوز بگیرد و باید ملتزم به قانون باشد خوب اینکه کسی که می خواهد نشریه در کشور داشته باشد حتما باید التزام عملی به قانون اساسی داشته باشد غیر از این نمی شود!
این سه تا بند را به عنوان طرح اصلاحیه قانون مطبوعات در صحن علنی مجلس مطرح شد که رای بگیرند و این طرح زمانی تصویب شد كه ١٥ روزنامه زنجیره ای آنروز بلندگوی بیگانگان شده بودند،یادتان می آید که رهبری معظم نیز آن روزها از 15 روزنامه زنجیره ای اظهار نگرانی فرمودند که شما بلندگوی بیگانگان شده اید
بعد از تصویب اصلاحیه قانون مطبوعات برخی از گروه های اصلاح طلب،ازجمله مجمع روحانیون مبارز و برخی از روزنامه اصلاحات از جمله روزنامه نشاط و سردبیرده نشریه دوم خردادی به مخالفت با این مصوبه پرداختند که روزنامه سلام سردمداری این مخالفت را برعهده داشت که توقیف شد.
که این بهانه ای شد عناصر تجدیدنظر طلب و برانداز و روزنامه های زنجیره ای آن روز توقیف روزنامه سلام را اقدام غیرقانونی و مقابله با دولت و مخالفت با توسعه سیاسی یاد کردند و مردم را به مقابله با نظام دعوت کردند آن روز بی بی سی و رسانه های بیگانه وارد صحنه شدند مراکز قدرت ،خصوصا ولایت فقیه را نشانه گرفتند تا مقبولیت و مشرعیت نظام را زیر سئوال ببرند که حادثه ١٨تیر رقم خورد و اولین تجمع در داخل دانشگاه تهران اتفاق افتاد که عوامل غیر دانشجو و عروسکهای خیمه شب بازی بیگانگان ، دفتر تحکیم و دیگران در اين امر دخالت داشتند که این تجمع و شورش از کوی دانشگاه به سطح شهر کشیده شد و پنج روز ادامه داشت روزنامه های آن روز هم آتش بیار معرکه شدند و اتوبوس ها را آتش زدند بانک ها و پمپ بنزین ها و اماکن دولتی را تخریب کردند نیروی های حزب اللهی و زنان محجبه را مورد هجمه و هجوم قرار دادند و عده ای از اوباش بزور چادر از سر زنان برمى داشتند و رسانه های بیگانه ان روز اعلام ختم انقلاب کردند و به پایکوبی و دست افشانی پرداختند که با اشاره رهبری در ٢٣تیرماه مردم به خیابان ها ریختند و غائله کوی دانشگاه را ازبین بردند.
فتنه 88 هم با نفوذ ایجاد شد
در سال 88 انتخابات را بهانه کردند و به نظام تهمت تقلب زدند و بر طبل تردید کوبیدند و با حرکت های غیر قانونی به اسلامیت و جمهوریت نظام حمله کردند و علیه نظام اسلامی و دستاوردهای نظام اسلامی و علیه ارزش ها و شهدا و حتی ولایت فقیه شعار دادند تا آنکه در روز عاشورای حسینی با رقص و پایکوبی حرمت شکنی کردند و پشت آن حرکت ها نفوذ دشمن بود.
پشت آن حرکت ها بغض نهفته در حلقوم منافقین بود.
پشت آن حرکت ها چهره های ضد انقلاب بودند.
پشت آن حرکت ها اندیشه و سازماندهی و برنامه ریزی و شعارسازی بود.
پشت آن حرکت ها ارتباط با بیگانگان و سفارتخانه های کشورهای اروپایی بود.
که خیلی ها در آن روز سکوت کردند و برخی که دود این آتشفشان را قبل از انتخابات می دیدند و این آتشفشان را قبل از انتخابات مهیا کرده بودند همچنان بر آن می دمیدند اما رهبری حکیم آن روز مانند علی استخوان در گلو و خار در چشم سکوت کردند تا مردم بصیرت پیدا کنند و آن روز بود که علی زمان رهبری معظم حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای فریاد أین عمار سر داده بود.
نقش ولایت در مقابله با فتنه
نقش بی بدیل ولی فقیه حل معضلات و عبور از بحران ها بسیار مهم است در غائله 18 تیر درحالی که بسیاری از مسئولین کشور در فکر استعفاء و شانه خالی کردن از مسئولیت بودند و برخی دیگر با ساده اندیشی برخوردهایی سست از خود نشان داده بودند اما رهبر انقلاب با برخورد حکیمانه ضمن دلجویی از دانشجویان و جوانان و جدا نمودن صف آنها از صف ضد انقلاب های نفوذی با یک پیام بسیجیان و مردم را به صحنه آوردند و فتنه آن روز را خاموش کرد و دشمنانی که در حال تدارک جشن پیروزی بودند را مأیوس کرد.
در فتنه 88 هم همینگونه بود که رهبری با سکوتش ، با تأملش و با پیامهایش و با سخنرانیهایش و با خطبه هایش کاری کرد که در 9 دی اقیانوسی از ملت بیدار دل به فرمان امیر کاروان دل به میدان زدند و وارد میدان مقابله با فتنه گران شدند که سیل حرکت مردم نخاله ها و زباله های فتنه را جمع کردند.
لذا تقویت و حفظ ولایت فقیه برای جناح های سیاسی و دانشجویان و همه مردم و مسئولین و همه کسانی که خواستار حفظ انقلاب و این نظام و دین و اسلام هستند و خواستار حفظ امینیت در جمهوری اسلامی هستند ضروری و غیرقابل انکار است باید حافظ ولایت فقیه باشیم (تکبیرحضار)
برای هیمن است که دشمنان ما امروز تمام نارسایی های کشور را می خواهند بر دوش رهبری بگذارند و همه تقصیرها و کوتاهی هایی که مسئولین دیگر انجام می دهند را برعهده رهبری قرار بدهند چون رهبری این نظام را حفظ می کند.
چون رهبری جامعه است این انقلاب را حفظ می کند.
چون رهبری جامعه و این عنصر مقدس است که در مقابل دشمن می ایستد و همه تیرها را به این عنصر مقدس هدف گرفتند که هم در شناسایی دشمن به مردم و هم در از بین بردن نقشه دشمن و هم در ایجاد و همبستگی و همدلی برای دفاع از نظام و هم در امنیت منطقه نقش ولایت فقیه بی بدیل است و از آن طرف باید نقش عوامل نفوذی و نقش سازمان یافته عناصر سیاسی تندرو و سرخوردگان سیاسی و ارتباط مستقیم آنها با گروه های ضد انقلاب و خارج از کشور برای ایجاد فتنه جدی گفته شود.
ورشکستگان سیاسی مانند میکروبی هستند که در شرایط خاصی آشکار می شوند و سلامت جامعه را به خطر می اندازند.
لذا باید مردم ما،جوان های ما در حرکت ها و در اعتراضات و مطالبات به حق خودشان مواظب فرصت طلبی این عناصر باشند که زمینه ساز و جاده صافکن مقاصد اینها نشوند که همین عوامل امروز در میان مردم حضور پیدا می کنند و اجتماعات و مطالبات مردم را به سوی انحراف و به سوی حرکت های ضد انقلاب و ضد نظام می کشانند.
شروع داعش از حرکت خیابانی مردم سوری
از دی ماه 96 تا به امروز ، هنوز این حرکت ها ادامه دارد اما بدانید عزیزان من در سوریه در سال 89 مردم برای برخی از مطالبات خود به خیابان آمده بودند که آن نقطه آغاز بحرانی می شود که بعد از 8 سال همچنان ادامه دارد و سوریه را به تلی از خاک تبدیل کرده است.
در سوریه هم همین حرکت های کوچک تبدیل به جریانی شد که 8 سال قتل عام و کشتار در سوریه اتفاق افتاده است. آن روزی که مردم سوریه کف زنان به خیابان آمده بودند نمی دانستند که پا در میدانی گذاشتند که آمریکایی ها و اسرائیلی ها و سعودی ها آن را طراحی کردند و با نفوذ عوامل آنها حرکت مردمی در دست آنها قرار گرفت و آنچه که نباید می شد شد و مردم سوریه گرفتار وحشی هایی همانند داعش شدند که به کوچک و بزرگ و مردم و زن و پیر و جوان رحم نکردند و مردم سوریه را سلاخی کردند و گوشت فرزند نوزادی را کباب کردند و جلوی مادرش گذاشتند.
دخترکانی را جلوی والدین تجاوز کردند ،همسران مردمی را به نکاح جهاد گرفتند و فرزندانی را جلوی چشم پدر و مادر سر بریدند و پدر و مادری را جلوی چشم فرزندان قتل عام کردند.
مردم موصل به استقبال داعش رفته بودند
همین اتفاق در عراق هم افتاد،آن روزی مردم موصل با گل به استقبال داعشی ها رفتند تا تغییراتی در زندگی آنها ایجاد شود اما وقتی تروریست ها تسلط پیدا کردند اعلام کردند که مردها باید زنان و دختران و همسران خودشان را در اختیار داعشیان قرار بدهند و هرکسی از تحویل ناموس خودش خودداری کند شلاق با زنجیر آهنی و بعد قتل و کشتنش اتفاق می افتد و الان هم مثلث شوم امریکا و اسرائیل و سعودی و برخی از کشورهای اروپایی که منافقین را در خود جای دادند و از آنها حمایت و تقویت می کننند خواب طراحی سوریه و عراق را برای ایران دیدند.خوابی که اگر هوشیار باشیم قطعا تعبیر نخواهد شد و این خوابی است که 40 سال است برای ما دیده اند و ما اجازه نمی دهیم که خواب های آشفته دشمنان برای ایران اسلامی تعبیر بشود.(تکبیرحضار)
سوء استفاده دشمن از مطالبات مردم
امروز دشمن از بستر مطالبات مردم سوءاستفاده می کند خط آشوب و اغتشاشی را که در کشور برای مقاصد شوم خودشان طراحی کردند و می خواهند این ناامنی را به شهرهای کوچک و بزرگ بکشانند و پیاده نظام های امروز دشمن، داعشی های دهه 60 ، منافقین آن روز ورشکستگان سیاسی رژیم سابق و شکست خوردگان سیاسی و عناصر ضد وطن امروز وارد میدان شدند و مرکز این آتشخانه شبکه های اجتماعی و هم شبکه های ماهواره ای است که جای جلاد و شهید را عوض می کنند و داشته های مردم را نداشته و کمبودهای مردم را بزرگ جلوه می دهند اما مردم هوشیارند اگر چه در خرمشهر و آبادان و شادگان آب آشامیدنی وجود نداشت اما آنکه به دنبال آشوب و کشته سازی بودند مردم مقاوم خرمشهر نبودند بلکه دشمنانی بودند که فکر می کردند مردم انقلابی خرمشهر برای آنها فرش قرمز پهن می کنند اما بدانند مردم ما پای این انقلاب هستند.
مردم ما پای این نظامی که برای آن شهید دادند جان دادند خون دادند تا پای جان ایستاده اند.(تکبیرحضار)
شما فتنه کنید که این فتنه ها همبستگی ملی در دفاع از ارکان مقدس نظام و رهبری و ولایت فقیه و وحدت همه اقشار مردم را بهمراه دارد.
استاندار مازندران بفکر آرامش مردم باشد
اما دولتمردان باید مطالبات به حق مردم را سریعتر پاسخ بدهند تا به حرکت خیابانی و مورد سوءاستفاده دشمن تبدیل نشود،مشکلات اقتصادی را حل کنید ،وعده هایی را که داده اید عمل کنید.استاندار مازندران هم به وعده هایی که دادند عمل نکردند.
آقای استاندار وعده داده بودند که برای راحتی مردم ما تلاش کنند زیر ساخت های این شهرستان برای حضور گردشگر آماده نیست.لذا برای مردم بومی مشکلات عدیده ای در ایام تعطیلات ایجاد می شود،زندگی مردم این منطقه در ایام تعطیلات مختل می شود:
مطالبه غرب استان آزادراه سراسری
اولا چرا جاده مازندران بعد ازظهرهای چهارشنبه از مازندران به تهران و بعدازظهر های جمعه بالعکس بسته می شود؟
بارها اتفاق افتاد مردم غرب مازندارن از کرج از دو بعدازظهر تا ده شب ماندند تا راه باز شود و بیایند مگر این جاده اختصاصی تهرانی ها است؟
مردم ما نباید به مسافرت بروند؟اصلا اگر ما یک تصادفی یا یک مریض بدحالی داشته باشیم که (متاسفانه با نداشتن بیمارستان در عباس آباد)اگر باید به تهران منتقل بشود اگر در آن ایام اتفاق بیافتد چه باید بکنیم؟جان مردم ما برای شما مهم نیست؟
ثانیا نبود کمربندی و حجم مسافر در ایام تعطیلات، زندگی را بر مردم در داخل شهرها سخت کرده است.
امکانات جاده ای غرب مازندران برای این حجم مسافر نیست اگر مسافرین هجوم می آورند داخل شهرها ترافیک می شود،قفل می شود،ساعت ها جاده های این شهر امکان رفت و آمد نیست،مشکلات روانی برای مردم ایجاد می شود،درگیری بین مردم ایجاد می شود از همین ترافیک و همین برنامه ها است.حجم این مسافر بیش از ظرفیت این جاده هاست.
مسئولین استانی که آمار می دهند در عید نوروز 15 میلیون مسافر آمده است افتخارش برای شما است اما مشکلاتش بر دوش مردم است چرا که زیرساخت ها را درست نکردید.ساخت کمربندی و آزادراه سراسری از چالوس تا به رامسر از ضروری ترین کارها است یا راه را ببندید یا برای آرامش و آسایش این مردم فکری بکنید؟چرا به فکر مردم نیستید؟ مگر دولت نمی تواند یک بوجه هنگفتی برای این منطقه گردشگری مصوب کند؟بودجه عمرانی سال گذشته حدود 70هزار میلیارد در مجلس تصویب شده بود برای یک جاده سرتاسری از نوشهر تا رامسر سالانه هزار میلیارد بگذارید مگر چه می شود؟مگر برای منطقه گردشگری نباید هزینه کنید؟اگر هزینه بشود به نفع مردم و مسافرین است به نفع گردشگری هست.حتی برای کمربندی غرب استان هنوز کار مطالعاتی را انجام ندادید؟ نه نقشه راه دارید نه مطالعه کردید.از کجا باید برود،چجور باید برود.اقلا هر سال یک برنامه بگذارید،امسال و یا در این دولت نقشه مطالعاتی را انجام بدهید بودجه بگذارید تا دیگران بیایند کار را ادامه بدهند.
بودجه 90 میلیاردی چه شد؟
ثالثا این بودجه 90 میلیاردی که برای کمربندی نبود این برای رینگ داخلی شهرها بوده که از هچیرود تا شیرود در داخل شهرها یکسری جاده هایی دسترسی محلی درست بشود که نماینده در تبلیغاتش 90 میلیارد را گفتند از دولت گرفتم و در سایت استانداری ثبت شده بود و بعد نمی دانم چه دستی در کار بود آن از سایت استانداری حذف شد و آن استاندار قبلی گفت ما 80 میلیارد را گرفتیم که در حساب استانداری است و این را به خود من گفته بودند و بعد معاونش هفته بعد اعلام کرد 70 میلیارد را دریافت کردیم یعنی 10 میلیارد، 10 میلیارد از نماینده به استاندار و از استاندار تا معاونش کم شد شاید تا به مدیرکل و تا به فرمانداری و تا به اداره راه و تا به مسئول اجرا و تا به پیمانکار 10 میلیارد و 10 میلیارد کم شده باشد چیزی نمانده باشد.اما آقای استاندار فقط سرکشی پروژه ها مهم نیست چون بارها آمدی و عکس گرفتید،مشاهده کردید،صداو سیما را هم می آورید در اینجا مستقر می کنید و فیلم می گیرید اما کاری پیش نرفته این گونه نمایش ها را مردم بسیار دیدند.
سهم غرب مازندران از بودجه عمرانی کشور
اما آقای استاندار؛این سئوال من را پاسخ بدهید که بودجه عمرانی سال 96 که از شصت و دو هزار میلیارد تا هفتاد دو میلیارد تومان گفتند و روزنامه ها نوشتند چقدر تخصیص یافته است؟سهم مازندران چقدر بوده است؟سهم غرب مازندران چقدر بوده است؟سهم این سه شهرستان غرب مازندران چقدر بوده است؟آن طور که به من خبر دادند سهم این سه شهرستان غربی ترین قسمت مازندران بودجه عمرانی سال گذشته صفر بوده باز هم نمی دانم اگر استاندار آمار دیگه ای دارند و می تواند اثبات کند بیان کند.
مطالب در مورد نگاه استانداری به غرب مازندران بسیار زیاد است برای هفته بعد حرف های زیادی برای گفتن داریم.ان شاءالله
نقل قول کردن
0 #107 عباس آباد 1397-04-09 13:29
خطبه 8 تیرماه 97 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند جمعه حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
بیان موضوعات
علی کار خدایی میکرد/کارخدایی ماندگار است/گناه زمینه شکست انسان/غفلت از نفوذدشمن دراحد/عدم اطاعت ازپیامبر دراحد /مسئولین مشکلات را بپذیرند/مبازره با اخلال گران اقتصادی/نیازامروزگوش شنوای مسئولین/مردم مسئولین جهادی میخواهند/راه حل دراستعفای روحانی نیست/فریادگران استعفاء به دنبال آشوبند/دولت بماندخرابه‌هایش رااصلاح کند/روحانی به وعده‌‌های خودش عمل کرد
___
مشروح خطبه دوم نمازجمعه
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری ،به خویشتنداری، به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
از راه ایمان و تقوا انسان به عمل صالح می رسد و تقوا است که انسان را به سوی عمل صالح می کشاند و عمل صالح نیز نشان از تقوا و ایمان انسان ها است.
اما گناه انسان را از اوج کمال انسانی ساقط می کند و هرگناهی ضربه به روح انسان و صفای انسان و معنویت انسان است.
گناه موجب عدم موفقیت در زندگی انسان می شود مثلا در جنگ احد که نیمه شوال سالروز جنگ احد است بخاطر کوتاهی و غفلت و تقصیر جمعی از مسلمین پیروزی اولیه مسلمانان تبدیل به شکست شد یعنی مسلمانان در جنگ احد ابتدا پیروز می شوند اما عده ای به طمع غنیمت در وظیفه خود کوتاهی می کنند با یک شبیخون دشمن غافلگیر می شوند و شکست می خورند در سوره آل عمران حدود دوازده آیه و یا بیشتر درباره همین شکست در جنگ احد آمده است و این حادثه را بررسی و موشکافی و آسیب شناسی می کند که علت این شکست چه بود.
خداوند در قرآن مجید گناهان گذشته افراد و وسوسه نفس اماره و نفوذ شیطان را علت این شکست می داند.یکی از اثرات مهم گناه این است که در صحنه های مبارزات اجتماعی آنجایی که حرکت انسان نیاز به پشتکار و مقاومت دارد این گناهان گریبانگیر انسان می شود و انسان را از پای درمی آورد و لذا در جنگ احد عده ای بخاطر وسوسه های شیطانی و گناه و بخاطر دنیاطلبی و جمع آوری غنیمت و عدم اطاعت از فرماندهی گردنه را رها کردند و میدان را به دشمن دادند و موجب شکست شدند که مقداری زیادی از خون های پاک به زمین ریخته شد خون حمزه سیدالشهدا عموی پیامبر نیز در همین جنگ به زمین ریخته شد پیامبر زخم خورد پیشانی پیامبر شکست و همین طور دندان پیامبر شکست که ندا دادند پیغمبر کشته شد و همه در رفتند و یکی از رزمندگان فریاد زد که اگر پیغمبر کشته شد خدای محمد زنده است،دین پیغمبر که زنده است که امیرالمومنین در آن جنگ فداکاری بسیاری از خود نشان دادند که ملائکه آسمانی فریاد زدند لا فَتى اِلاّ عَلِىّ، لا سَیفَ اِلاّ ذُو الفَقار .
اما آنچراکه موجب شکست مسلمین در جنگ احد شده است و امروز هم شاید گریبانگیر نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بشود چند چیز است.
اولین عامل شکست در جنگ احد؛ عدم اطاعت از فرماندهی و رهبری جامعه آن روز که پیغمبر بودند و دستور دادند که عده ای از منطقه ای حفاظت کنند تا دشمن نفوذ نکند از اطاعت و فرمان پیامبر سر باز زدند و همین شکست مسلمین را در پی داشت، امروز هم در جمهوری اسلامی عدم اطاعت از فرماندهی جامعه و رهبری جامعه از ناحیه برخی از مردم مشکلات و خساراتی را به همراه داشت و دارد که امام عظیم الشان فرمودند: مواظب باشید انقلاب را به دست نااهلان و نامحرمان نسپارید.
رهبر معظم انقلاب هم با بیان ویژگی های منتخب اصلح بارها سفارش فرمودند که در انتخابات کسانی را انتخاب کنید که از انقلاب اسلامی حفاظت و حراست کنند،دلسوز شما مردم باشند،کار جهادی کنند،تفکر جهادی داشته باشند،وقتی مردم ببینند مسئولین دلسوزند و شبانه روز کار می کنند و تلاش می کنند حتی هم موفق هم نشوند مردم راضی هستند.
پس از پایان فوتبال ایران با تیم پرتغال و تیم اسپانیا رهبری معظم پیام دادند که به تیم ملی بگویید که شماها عالی بودید و خداقوت، پیروز و سرافراز برگشتید آفرین ان شاءالله موفق باشید و مردم هم جشن گرفتند این تشکر رهبر انقلاب و قدردانی مردم از ملی پوشان فوتبال، این پیام را می رساند که آنچه که برای مردم و رهبری یک کشور اهمیت دارد مشاهده تلاش و کوشش و غیرت ورزیدن و پیگیری و برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت است ولو اینکه در پایان به نتیجه دلخواه هم نائل نشویم ولی همه مردم راضی هستند.
در کشور هم اگر مردم ببیند که مسئولین دلسوزند،مسئولین هم طعم فقر را می چشند، مسئولین هم در مشکلات با مردم همراه هستند و و مسئولین تلاش می کنند مردم هم این مشکلات و کمبودها را تحمل می کنند و راضی هستند اما اگر ببینند مسئولین دلسوز نیستند، مسئولین همراه نیستند مردم نگران می شوند.
اگر مسئولین دلسوز باشند،همراه باشند مردم همراهی می کنند مثل دوران اول انقلاب و در دوران جنگ و دفاع مقدس در آن همه کمبودها مردم با نظام بودند با انقلاب بودند برای 20 لیتر نفت شاید شب تا صبح صف می ایستادند و اینها را تحمل می کردند چون می دیدند مسئولین هم مثل مردم زندگی می کنند.
اگر مردم گوشت کوپنی استفاده می کنند رئیس جمهور وقت آیت الله خامنه ای هم گوشت کوپنی و یخی استفاده می کرد،می دانستند مثل مردم زندگی می کنند اما امروز اگر اینگونه نباشد مردم نگران می شوند.
نه اینکه مسئولین فقط حرف بزنند که دوران گفتار درمانی تمام شده است و مرد عمل می خواهیم این از ناحیه مردم که در انتخابات دقت نکردند و به حرف ولی گوش نکردند اما مسئولین هم در اطاعت از ولی فقیه کوتاهی کردند رهبری چقدر توصیه فرمودند که راه نفوذ دشمن را در بحث اقتصادی ببندید،گلوگاه های اقتصادی را حفظ کنید،نگاه تان به خارج از کشور نباشد،نگاه تان به دست کدخدا نباشد،اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنید،گلوگاه های ورود کالاهای خارجی را ببندید،گلوگاه وارادات بی رویه را ببندید، گلوگاه قاچاق کالا را ببندید،کالاهای ایرانی را حمایت کنید برای مردم کار کنید نه اینکه بی خیال باشید در زمان اوج مشکلات اقتصادی کشور در توچال با لباس آمریکایی و ایتالیایی بگردید و تفریح کنید و دهن کجی کنید و دل مردم را بسوزانید اینها است که مردم را نگران می کند.
دومین عامل شکست مسلمین در جنگ احد غفلت مسلمین بود اینکه از تنگه و گلوگاه احد غافل شدند دشمن نفوذ کرده و ضربه زده و مسلمانان شکست خوردند امروز هم اگر مراقبت نکنیم دشمن نفوذ کند شکست می خوریم نگذاریم که دشمن نفوذ کند و این مطالبات بحق مردمی را دشمن به دست بگیرد و به انحراف بکشاند،غفلت نکنیم راه نفوذ دشمن را ببندیم.(تکبیرحضار)
در اینجا چند مطلب ضرورت دارد:
اول اینکه مسئولین گوش شنوا داشته باشند،مشکلات و مطالبات مردم در حوزه های مختلف را به رسمیت بشناسند، مسئولین نباید مشکلات فعلی جامعه را در حوزه هایی نظیر افزایش قیمت،خودرو،مسکن،رکود و تورم و بهداشت و درمان و مشکلات زیست محیطی را منکر شوند و بگویند همه اش حباب است جنگ روانی است و همه سیاه نمایی است یا بگویند همش کار دلال هاست.
مگر کشور را دلال ها می چرخانند،مگر ما شما را انتخاب کردیم که شما کشور را به دست دلال ها بسپارید؟ مشکلات را قبول کنید نیایید تورم 80 درصدی را 8 درصدی اعلام کنید! امروز خواست مردم ایران حداقل تغییر و ترمیم کابینه به ویژه تیم اقتصادی دولت است تا مطالبات مردمی را پیگیری و مشکلات اقتصادی را حل کنند.
دوم اینکه بازاریان،اصناف،کارگران و اقشار مختلف کشور با هوشیاری خود اجازه ندهند مطالبه بحق و قانونی آنها توسط عده ای مزدور و اجیر شده به انحراف کشیده شود و کشور را به آشوب برسانند که اولین قربانی حرکت های هنجار شکن برهم زدن امنیت اقتصادی خود همین مردم است.
سوم اینکه آن چه که اتفاق افتاد ریشه در نابسامانی بازار و عدم نظارت دقیق و ولنگاری سوداگران اقتصادی است هنوز هم تحریم های مورد ادعای امریکا بعد از خروج از برجام شروع نشده که یک عده ای گل به خودی زدند این محاربان و مفسدان اقتصادی از نظر مردم در احیای اقتصاد مقاومتی فلج مغزی هستند که فقط خود را می بینند و دست به احتکار می زنند و هدف شان قرار دادن مردم در برابر نظام است.
چهارم اینکه راه حل این مشکلات مبارزه قاطع با فعالیت های سوداگرانه و اخلال گرانه در اقتصاد کشور است اگر اعلام شود دو نفر در این کشور 59 هزار سکه ثبت نامی خریداری کردند و احتکار کردند یعنی اینها قابل شناسایی نیستند؟
این میلیون ها سکه ای که در بازار آمده است و آن همه دلاری که با ارز دولتی در بازار آمده است توسط چه کسانی جمع آوری و احتکار شده است؟
اگر شرکتی ارز دولتی 4200 تومانی گرفته و کالا وارد کرده است و بر مبنای ارز 8هزار تومانی فروخته است.
یا شرکتی ارز دولتی گرفته و کالای وارد نکرده و آن ارز و دلار را با قیمت 9هراز تومان در بازار فروخته یا شرکتی ارز 4200 تومانی گرفته و کالا وارد کرده و در انبارها احتکار کردند؟
یا به ادعای دولتمردان ما 5 هزار خودروی غیرقانونی با هک کردن سایت وزارتخانه وارد شده است اگر با اینها برخورد صریح و قاطعی صورت بگیرد آن وقت سوداگری و اخلال گری در اقتصاد کشور نخواهیم داشت.(تکبیرحضار)
رئیس قوه قضائیه گفتند،خوب گوش کنید پنبه از گوشتان درآورید مجازات اخلال در نظام اقتصادی کشور حکمش اعدام است ما در اجرای این قانون تردیدی نداریم اما کجا؟ باید اجرایی شود نه فقط گفته شود در این موارد بدون اطاله بازرسی و دادرسی اجرا کنند اگر چین این همه توسعه اقتصادی پیدا کرده است که می تواند با امریکا هم مقابله کند بخاطر این است که از 30 سال پیش با مفاسد اقتصادی مبارزه کرده است به مفسدین اقتصادی رحم نکرد اگر رئیس دولت یا برادر و معاون و وابستگان به رئیس دولت و دولتمردان در چین دچار فساد اقتصادی باشند در چین اعدام می شوند در چین سالانه 80 هزار نفر از مفسدان و اخلالگران اقتصادی اعدام می شوند این راز موفقیت اقتصاد در چین است و در ایران هم باید اجرا شود.
پنجم راه حل مشکلات استعفاء رئیس دولت نیست برخی از حامیان روحانی امروز از ایشان می خواهند استعفاء کنند یا در مجلس عدم کفایت بررسی شود اما آنکه امروز فریاد استعفاء و بررسی عدم کفایت رئیس جمهور را سر می دهد سه هدف دارد:
یک : رئیس جمهور را از پاسخگویی دور کند.
دو : خود را از حمایت از رئیس جمهور تبرئه کند مبرا کند.
سه : کشور را به آشوب بکشاند.
امروز طرح استیضاح از خود بدنه دولت و طرفداران رئیس جمهور مطرح می شود تا ذهن مردم و فکر مردم درگیرحواشی استیضاح کنند تا مطالبات مردم را نادیده بگیرند و جلوی مطالبات مردم و جلوی حل مشکلات و جلوی حل مسائل و جلوی دفع خرابه های اقتصادی که این دولت ایجاد کرده را بگیرد و این دولت باید بماند تا آواری که درست کردند و بر دوش این ملت قرار داده اند این آوار برداشته شود.
چرا باید سکه این همه گران شود؟
چرا اجناس این همه گران شود؟
چرا باید خودروی ایرانی مونتاژ داخلی دهها میلیون با احتکار خودروسازان گران بشود؟
اینها را باید دولت حل کند و کشور را برگرداند به همانجایی که بود.باید به این دولت استخوان در گلو کمک کرد تا خرابه هایش را آوار برداری کند و پاسخگو باشد هم دولت باید پاسخگو باشد و هم سران اصلاحات و سیاسیون و سلیبریتی هایی که مردم را گرفتار کردند باید پاسخگو باشند آنچه که این سلیبریتی ها و سیاسیون که مردم را دعوت به انتخاب روحانی می کردند به خواسته هایشان رسیدند یعنی دولت و مطالبات مردم و خواسته های مردم در انتخابات و به وعده هایی که روحانی داده عمل کرده است.
روحانی آزادی را وعده داده بود و طرفدارانش آزادی از احکام و آزادی از ارزشهای اسلامی و تساهل و تسامح در برابر حجاب را می خواستند که امروز به آن رسیدند و بدست آوردند.
آزادی ورود زنان به ورزشگاه را وعده داده بودند و طرفدارانش همین را می خواستند ورود زنان به ورزشگاه آزادی را بدست آوردند همین شب های برگزاری فوتبال جام جهانی ورود خانم ها به آزادی آزاد شد که روزنامه های اصلاحات تیتر زدند با افتخار که آزادی آزاد شد یعنی مردم به مطالبات خود رسیدند یعنی روحانی به وعده خود عمل کرده است.که به بهانه فوتبال روسری از سر برداشتند،رقاصی و آوازخوانی راه انداختند زن و مرد مختلط آنچه خواستند انجام دادند خوشا بحالشان برای آنچه که رای دادند به آن رسیدند.
کنسرت را وعده دادند بدست آوردند.
وعده داده بودند که ما بیاییم مانند رقیبان خود،منافقین مظلوم را اعدام نمی کنیم و ما جولان منافقین ها را در آشوب های دیماه و آشوب های این روزها را دیدیم و برخورد آنچنانی ندیدیم.
نیروی انتظامی را هم بدون اسلحه فرستادند چرا که منافقین زخم نبینند. وعده دادند که منافقین زخم نبینند.
در مقابل دراویش قلدر وحشی داعشی که با اتوبوس روی بچه های ما رفتند و با انواع وسایل کشتار ،بسیجیان و نیروی انتظامی ما را حمله کردند و نیروی انتظامی حتی چوب(باتون) نداشتند از خودشان دفاع کنند چرا که نباید این منافقین زخم ببینند.وعده دادند که منافقین زخم نبینند.
بعد هم میایند دراویش را دعوت می کنند از آنها دلجویی می کنند با آنها صحبت می کنند و اعدام راننده اتوبوسی که چند جوان ما را شهید کرده است را غیر منطقی می دانند و دلجویی و دلسوزی می کنند.این منطق امروز اینها است.رسیدند به آنچه که می خواستند.
در تیم مذاکره کننده هسته ای هم چندین منافق به عنوان جاسوس حضور داشتند اینها را ما دیدیم.
گفتند ما پیاده روها را دیوار نمی کشیم و نکشیدند انگار دیگران می خواستند بیایند پیاده روها را می خواستند دیوار بکشند و به این وعده هم رسیدیم که پیاده روها رو هم دیوار نکشیدند طرفداران دولت به همه خواسته ها و وعده هایی که دولت داده است رسیدند دولتمردان و آقازاده ها هم جیب شان پر شد پس آنچه خواستید از دولت خود بدست آوردید باید به این دولت دست مریزاد گفت چون به خواست سلیبریتی ها و اصلاح طلب ها و طرفدارهاشون و رای دهندگان شان عمل کردند باید به این دولت تبریک گفت.
اما چرا امروز همین هایی که این وعده های را می خواستند و به خواسته هایشان رسیدند امروز همین ها دم از استعفاء دولت می زنند؟
جزء آشوب هدف دیگری نیست.
جزء به خطر افتادن انقلاب هدف دیگری نیست.
جزء ضربه به مردم و مردم را در مقابل انقلاب قرار دادن هدف دیگری نیست.
امروز باید با وحدت و همگرایی و همدلی و با درخواست مطالبات مردمی و مطالبات اقتصادی و رفع مشکلات اقتصادی و خواستار پاسخگویی دولتی باشیم که در مناظرات ناجوانمردانه رقیبان خود را کنار زد و بر رقیبان خود تاخت و عملکرد دولت قبل را محکوم می کرد امروز باید پاسخگو باشد.
ما پای این دولت تا سال 1400 هستیم تا خرابکاری های خودش را درست کند.
و درباره وعده های سرخرمن استاندار و ناکارآمدی مدیریت ارشد استان می خواستیم صحبت کنیم که علی الظاهر امروز بحث ما طول کشید و در فرصت دیگر و علل شکست در جنگ احد ادامه دارد ان شاءالله اگر شد در خطبه های دیگر بیان می داریم.
نقل قول کردن
0 #106 عباس آباد 1397-04-03 18:03
خطبه نمازجمعه 1 تیرماه 1397 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه
مشروح خطبه دوم نماز جمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
یکی از راههای کسب تقوا صلابت و ایستادگی در برابر هر حرکت نابحق و در برابر ظلم و ظالم و در برابر انحراف راه خدا و طغیانگری و اغواگری است که مقام معظم رهبری در سالگرد حضرت امام راحل عظیم الشان فرمودند" یکی از صفات روح الله که درس گرفته از ولی الله امیرالمومنین(علیه السلام) همین صلابت و ایستادگی در مقابل انحراف و فتنه گری و طغیانگری بود.
اگر امیرالمومنین(علیه السلام) در مقابل قدرت طلبی معاویه ایستاد،اگر امیرالمومنین(علیه السلام) در مقابل اشرافی گری طلحه و زبیر و همسنگران دیروزش در انقلاب پیغمبر ایستاد، امیرالمومنین(علیه السلام)مقابل برجامیان صفین که مذاکره را به حضرت تحمیل کردند و بعد از برجام از علی خواستند که توبه و عذرخواهی کند که امیرالمومنین(علیه السلام) در جنگ نهروان در مقابل شان ایستاد امام راحل عظیم الشان هم در مقابل فساد رژیم پهلوی،در مقابل خوی استکباری امریکا،در مقابل تجاوز صدام به سرزمین ایران ایستاد و حتی در مقابل کسانی که در راه تحقق انقلاب اسلامی او را همراهی کردند و بعد راه انحراف را در پیش گرفتند در مقابل احکام دین ایستادگی کردند یعنی در مقابل مجاهدین خلق ،نهضت آزادی و جبهه ملی هم ایستاد ،در مقابل فتنه های داخلی داخلی و حتی در مقابل شاگرد قدیمی و صحابه قدیمی خود یعنی منتظری و حتی در مقابل ابوالحسن بنی صدر اولین رئیس جمهور ایران که راه انحراف و فتنه را در پیش گرفته بود ایستادگی کرد و با کسی تعارف نداشت این صفات ولایت دیروز و امروز است.
روزهای آخر خرداد و اوایل تیرماه یادآور حوادث مهمی در تاریخ انقلاب انقلاب اسلامی است که از جمله این رویداد، عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا و سپس برکناری او از ریاست جمهوری است.
بنی صدر در طی 17 ماه ریاست جمهوری خسارت های زیادی به کشور و نظام اسلامی وارد کرد او در طی این مدت ریاست جمهوری از یک سو با میدان دادن به گروهک های ضد انقلاب و منافقین سبب تقویت آنها شد و از سوی دیگر در مقابل مصوبات مجلس شوررای اسلامی ،در مقابل قوه قضائیه و شورای نگهبان و برخی از نهادهای انقلابی دیگر ایستادگی کرد چرا بنی صدر به اینجا رسید؟
یک بخاطر غرور بنی صدر
غرور بنی صدر از رای 11 میلیونی مردمی بود که فکر می کرد اگر او در مقابل نظام بایستد مردمی که به او رای دادند با او همراهی می کنند اما او فکر نمی کرد که مردم در مقابلش می ایستند و ایستادگی کردند.
دوم وجود انسانهای فاسد و بی لیاقت و فتنه گر در کنار بنی صدر بود که او به آنها اعتماد کرد اما آنها کار را بجایی رساندند که بنی صدر در مقابل نظام ایستاد.
سوم بنی صدر ،حمایت امام از ریاست جمهوری را حمایت از خودش می دانست،فکر می کرد امام برای بنی صدر حسابی باز کرد و از او حمایت می کند او نمی فهمید که امام شخصیت حقوقی ریاست جمهوری را حمایت می کند نه شخص بنی صدر را، علاوه بر این مسائل ،ایجاد اختلاف در سطوح بالای اجرایی و مدیریتی، ایجاد تنش و درگیری در سطح کشور، مخالفت آشکار و پنهان با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در عرصه جنگ هم به عنوان فرماندهی کل قوا نه تنها اقدام موثری نمی کرد بلکه با تاکتیک غلط زمین بدهیم زمان بگیریم و با عدم ارسال مهمات و نیرو به خط مقدم علاوه رغم جانفشانی های نیروه های بسیجی و سپاهی باعث اشغال مناطق وسیعی از خاک کشورمان شد که خیانت بنی صد رآن روز آنقدر آشکار شد که در خرداد 60 ،عرصه بر یاران انقلاب و امام تنگ شد که رهبری می فرماید " من و شهید بهشتی و آقای هاشمی برای گلایه به محضر امام به بیت و دفتر امام وارد شدیم،امام وقتی وارد جلسه شد بی مقدمه شروع به اعتراض به ما کرد که شما از خدا نمی ترسید چرا آنقدر اختلاف ایجاد می کنید؟ چرا به فکر مردم نیستید؟
که یکدفعه آقای هاشمی ناراحت شدند و شروع به گریه کردند که بنی صدر عرصه را بر ما تنگ کرده است،نظام و ما را بدنام کرده است،آبرویی برای ما و نظام نذاشته است در جنگ هم خیانت کرده است. که امام با ناراحتی جلسه را ترک کرده است که روز بعد سیداحمد خبر دادند که امام دیشب تا صبح نخوابیدند و صبح حکم عزل بنی صدر را از فرماندهی کل قوا صادر کردند که پس از عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا منافقین با اطلاعیه ای از بنی صدر حمایت کردند.
رئیس جمهور کشور ما که منافقین از او حمایت می کردند و خواستار حراست از جان رئیس جمهور شدند هم زمان مجلس انقلابی آن روز طرح دو فوریتی رسیدگی به عدم کفایت بنی صدر را تصویب کردند که منافقین با اطلاعیه ای نمایندگان را تهدید کردند ،نمایندگان خواستند در جلسه بررسی عدم صلاحیت رئیس جمهور شرکت نکنند که روز بیست و نه خرداد میلیون ها نمازگزار جمعه آن روز ،با راهپیمایی خواستار عزل و محاکمه بنی صدر شدند و از مجلس انقلابی آن روز خواستند که رسیدگی کنند به عدم کفایت بنی صدر و از مجلس انقلابی آن روز حمایت کردند یعنی نمازجمعه آن روز به مدد انقلاب و به مدد نمایندگان مجلس آمدند با این حمایت مردمی نمایندگان انقلابی آن روز ،شنبه 30 خرداد عدم کفایت سیاسی بنی صدر را بررسی کردند.
منافقین از دعوت هواداران خود در حمایت از بنی صدر آشوب بپا کردند به خیابان ها ریختند،خسارت مالی و جانی زیادی به بارآوردند که سپاه پاسداران وارد عمل شدند در چنین فضایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن روز که نمایندگان انقلاب بودند با اقتدار طرح عدم کفایت سیاسی بنی صدر را با اکثریت مطلق آرا با یک رای مخالف در 31 خرداد 1360 به تصویب رساندند.
چه مجلس هم دستی بودند آن روز، چه مجلس همگرایی بودند آن روز، چه مجلس انقلابی بودند آن روز،که آن روز مجلس در رأس امور بودن خود را به منصه ظهور رساند و آن روز مجلس اثبات کرد که عصاره فضائل ملت است.
به دنبال رای مجلس به عدم کفایت بنی صدر بنیانگذار جمهوری اسلامی به موجب بند 5 اصل 110 قانون اساسی در اول تیرماه 1360 بنی صدر از ریاست جمهوری اسلامی ایران عزل کرد.
اگر چه امام مایل نبود و دوست داشت اولین رئیس جمهور انقلاب اسلامی با حکم عدم کفایت و به این صورت برکنار و عزل بشود اما کاسه صبر امام لبریز شد دیگر از نصیحت کردن نیز کاری ساخته نبود ،نگه داشتن بنی صدر هزینه جبران ناپذیری برای کشور داشت برخی فکر می کنند امام به راحتی بنی صدر را عزل کرده است.
عزل یک رئیس جمهور خیلی سخت و پرهزینه است برای همین امام و نظام 17 ماه بنی صدر را تحمل کردند.
17 ماه قانون شکنی و قانون گریزی بنی صدر را تحمل کردند.
17 ماه ناسازگاری بنی صدر با نهادهای انقلابی و نیروهای انقلابی را تحمل کردند.
17 ماه سخنرانی بنی صدر علیه آیت الله بهشتی و تهمت ایشان به این شخصیت انقلابی را تحمل کردند.
17 ماه تقابل بنی صدر با سپاه پاسداران و ایجاد اختلاف بین سپاه و ارتش را تحمل کردند.
17 ماه لجن پراکنی های بنی صدر علیه فرزندان انقلابی را تحمل کردند.
17 ماه همپیالگی بنی صدر با منافقین را تحمل کردند.
17 ماه همراهی بنی صدر با نهضت آزادی و جبهه ملی را تحمل کردند.
17 ماه ایجاد تنش ها و اغتشاشات در اکثر کشور را نظام و امام را تحمل کردند.
17 ماه تقابل امام با بنی صدر و عدم ولایت پذیری بنی صدر را امام و امت تحمل کردند.
با وجود اینکه آن روز امام یاران مخلص و انقلابی داشت،اما یارانی چون مقام معظم رهبری،شهید بهشتی،هاشمی دهه 60 را داشت،باوجود اینکه شاگردان مخلص و انقلابی دور و بر امام بودند ائمه جمعه ای چون شهید دستغیب و مدنی و صدوقی و اشرافی اصفهانی ها را داشت با وجود اینکه مردم آن روز آماده و بصیر بودند ،قوه قضائیه آن روز انقلابی به تمام معنا داشت که در رأس آن شهید بهشتی بود، با وجود اینکه امام آن روز مجلس انقلابی داشت.
مجلس آن روز غربگرا نبودند.
مجلس آن روز تکنوکرات نبودند.
مجلس آن روز تفکر لیبرالی نداشتند.
نمایندگان آن روز دنیا طلب نبودند.
نمایندگان مجلس آن روز جان برکف بودند.
نمایندگان مجلس آن روز با یک شام امضاء خود را پس نمی گرفتند.
نمایندگان مجلس آن روز اهل رانت نبودند.
نمایندگان مجلس آن روز دنبال تقسیم قدرت و مال نبودند.
نمایندگان آن روز خط شان عوض نمی شد خط شان انقلاب بود ،خط شان خدمت به موکلین و مردم بود خط شان مصلحت انقلاب بود ،خط شان اطاعت از امام و رهبری انقلاب و ولایت بود،عمل شان خوشنودی قبل امام بود،
مجلس آن روز برای سفر خارجی و برای همراهی با تیم ملی فوتبال و تفریحات خودشان و رای گیری و قرعه کشی نمی کردند.
آن روز مسئولین و نمایندگان اشرافی نبودند امام ،مسئولین و نمایندگانی داشت که به دنبال اشرافیگری نبودند مسئولین و برخی از نمایندگان آن روز اعلام کردند ما حاضر نیستیم حقوق بگیریم کشور در جنگ است چرا ما باید بخاطر نشستن برروی صندلی مجلس حقوق بگیریم .
اما امروز برخی از مسئولین اختلاس می کنند دچار مفاسد اقتصادی می شوند از رانت ها استفاده می کنند الان مجلس که شروع می شود اول می نشینند و جلسه می گذارند و حقوق خودشان را تعیین می کنند.
نگاه نمایندگان و دولتمردان آن روز به دست کدخدا نبود.
دولت و مجلس آن روز به دنبال برجام ها نبودند.
دولت و مجلس آن روز به دنبال تصویب و اجرای FATF ها نبودند.
با وجود اینکه آن روز احزاب با امام بودند،حزب جمهوری اسلامی آن روز در کنار امام بودند یاران امام بودند،آن روز جامعه روحانیت و جامعه مدرسین مطیع محض امام بودند،آن روز اصلاح طلبانی نبودند که با خارج نشینان همدست بشوند و به نظام و رهبری فشار بیاورند که تسلیم امریکا بشویم و با امریکا بنشینیم و با امریکا بدون پیش شرط مذاکره کنیم،آن روز کسانی نبودند که به رئیس جمهور امریکا نامه فدایت شوم بنویسند و علیه نظام تحریکشان کنند.
مگر اینها اروپا و امریکا را نمی شناسند اگر امروز عربستان سعودی به یمن حمله کرده است و این همه جنایت می کند این جنگ نیابتی است و به وکالت از امریکا و انگلیس و حتی به نیابت از فرانسه این جنگ علیه یمن کلید خورده است این همه جنایتی که می شود در این هیاهوی جام جهانی فوتبال خود امریکا و فرانسه مستقیم وارد جنگ با یمن شدند قایق های فرانسوی در سواحل الحدیده و واحدهای نظامی امریکا در یمن مستقر هستند چون اینها دیدند عربستان و امارات قادر به تسلط بر بندر استراتژیک الحدیده نیستند خود وارد عمل شدند تا بر دریای سرخ که دریای اسلامی است و تحت سیطره کشورهای اسلامی است مسلط بشوند تا منطقه را برای جولان دادن صهیونیست آماده کنند آنهایی که دل بستند به امریکا ،بدانند اگر امریکا دستش برسد و قدرت داشته باشد ایران را به یمن دیگری تبدیل می کنند تا بر تنگه هرمز و خلیج فارس مسلط بشود اگر نمی فهمند حال و روز یمن را ببینند و بفهمند.
در زمان امام احزاب فهمیده بودند،بصیرت داشتند،آن روز با آن همه افراد انقلابی و جان برکف که دور بر امام بودند آن روز امام برای اصلاح دولت، 17 ماه صبر کرد 17 ماه تحمل کرد چون عزل بنی صدری که تحت حمایت منافقین و جبهه ملی و نهضت ازادی بود هزینه داشت.
هزینه عزل بنی صدر ترور شهید بهشتی بود.
هزینه عزل بنی صدر ترور آیت الله خامنه ای بود.
هزینه عزل بنی صدر انفجار مقر جمهوری اسلامی و شهادت هفتاد و دو یار و یاور امام بود.
هزینه عزل بنی صدر انفجار دفتر نخست وزیری و شهادت رجایی و باهنر بود.
هزینه عزل بنی صدر و صلابت امام در مقابل منافقین، 17 هزار شهید ترور پس از انقلاب توسط منافقین بود.
منافقین برای انتقام از نظام مقدس جمهوری اسلامی، بخاطر عزل بنی صدر ،اعلام قیام مسلحانه کردند و به حذف فیزیکی یاران انقلاب چهره های موجه و انقلابی دست زدند شخصیت های انقلابی که بیشترین سهم و در پیروزی حزب الله در تداوم خط ولایت روح الله و اجرای قانون و عزل بنی صدر را داشتند اینها را ترور کردند.
تاثیرگذارترین شخصیت که در عزل بنی صدر نقش داشت امام جمعه انقلابی آن روز حضرت آیت الله خامنه ای بود امام جمعه انقلابی آن روز تهران که با سخنان تاثیرگذار به بعنوان نماینده مردم در مجلس بررسی عدم کفایت یک رئیس جمهور ناکارآمد را یک تکلیف شرعی و مسئولیت الهی و پاسخ به یک خواست مردمی و عمومی دانستند و با بیان 14 دلیل قاطع نمایندگان را اقناع کردند به عدم کفایت سیاسی بنی صدر رای بدهند که یکی از دلایل رهبری به عدم کفایت سیاسی عدم درک صحیح ازجایگاه امام امت و عدم ولایتمداری و تقابل با رهنمودهای ولایت فقیه دانستند که در پاسخ به این استدلال های این شخصیت انقلابی در 6 تیرماه 1360 هنگامی که در مسجد ابوذر سخنرانی می کردند ترور کردند و به شدت مجروح شدند و افتخار جانبازی اسلام نصیبشان شد که خدا این ذخیره خود را برای اسلام و انقلاب نگه داشت تا سکاندار نظام مقدس جمهوری اسلامی بشود که باید شکرگزار خدا باشیم که امام پیام دادند به این خطیب جمعه که منافقین تحمل نکردند سخنان شما را در نمازجمعه و بعد سخنان شما را در مجلس شنیدند اینگونه با شما عمل کردند و شما را ترور کردند که یک روز بعد از ترور امام جمعه انقلابی آن روز تهران منافقین دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر کردند که موثرتیرین افراد در عزل بنی صدر انسان های آزاده ای از اعضای حزب جمهوری اسلامی بودند که در راس آنها سیدالشهدای انقلاب دکتر بهشتی بود که آن مجتهد مسلم حوزه علمیه شاگرد برجسته امام که مظلوم زیست و خار چشم دشمنان بود او یک ملت بود که آن همه تهمت را به جان خرید اما از هدفش عقب نشینی نکرد که امام فرمود" مظلومیت اش از شهادتش برای ما دردناک تر بود که رهبری ایشان را پیشتاز انقلاب و معمار دستگاه قضای اسلامی می داند که به همین مناسبت هفته اول تیرماه هفته قوه قضائیه است که این روزها فرصتی برای قوه قضائیه است تا دستاوردها و چالش های فراروی این قوه را ارزیابی کنند و بدون تردید مردم بهترین قاضی برای تشخیص میزان کارآمدی و خدمت گذاری دستگاه قضایی خواهند بود اگر مردم راضی بودند معطل نشدند پس کار قضایی به خوبی انجام می شود.
امیدوارم که با عملکرد صحیح دستگاه قضایی خروجی عملکرد دستگاه رضایت و اطمینان مردم باشد که از سخنران قبل از خطبه ریاست دادگستری جناب آقای موسوی که امروز هم پاسخگوی مردم بودند تقدیر و تشکر می کنم.
می خواستم درباره سفر استاندار به غرب استان مازندران و وعده های بدون پشتوانه و عملکرد ضعیف مجموعه استانداری و ناکارآمدی مدیریت ارشد استان سخن بگویم که فرصت نیست ان شاءالله به شرط حیات در این باره سخن خواهیم گفت.
نقل قول کردن
0 #105 عباس آباد 1397-03-19 12:54
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس آباد مورخ 18 خرداد ماه 1397
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه
علی بن ابیطالب کیست/عدالت و وصیت علی(ع)/راهپیمایی قدس جهادست/رهبری وتبیین دشمن شناسی/نقشه های"سه لایه ای"دشمنان/فشاراقتصادی برای تسلیم نظام/مسئولین مانندمردم فقررابچشند/فشار روانی درهسته ای و موشکی/نباید FATF را نمایندگان ما بپذیرند/رهبری بار دیگر هسته ای را نجات داد/برنامه آشوب سازی دراعتراضات صنفی
___
مشروح خطبه دوم نمازجمعه
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا و توصیه امیرالمومنین در آخرین لحظات عمر شریف شان هستند که وصیت نامه ای اخلاقی و سیاسی نوشته است که که می فرماید: أُوصِيكُمَا وَجَمِيعَ وُلْدي حسن و حسین و همه فرزندانم وَأَهْلِي وَمَنْ بَلَغَهُ كِتَابِي به همه شیعیان و کسانی که این نوشته من به آنها می رسد وصیت می کنم بِتَقْوَى اللهِ که تقوا داشته باشید وَنَظْمِ أَمْرِكُمْ و نظم در امورات زندگی داشته باشید وَصَلاَحِ ذَاتِ بَيْنِكُمْ ایجاد صلح و آرامش کنید رفع کدورت و رفع اختلاف بین خود نمایید و در فرازی می فرماید : اللَّهَ اللَّهَ فِي الْجِهَادِ بِأَمْوَالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ وَ أَلْسِنَتِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ شما را به خدا ،شما را به خدا برای حفظ دین خدا جهاد کنید هرکسی در هر لباسی بخواهد به دین خدا ضربه بزند در مقابلش بایستید جهاد کنید با زبان تان،با جان تان،با مال تان در مقابل دشمنان دین خدا بایستید.همانطور که شما امروز این کار را انجام دادید و به وصیت آقاامیرالمومنین عمل کردید و در جمعه آخر ماه مبارک رمضان و در روز قدس با حضور در راهپیمایی از مظلومان فلسطین و غزه و یمن و عراق و در راه نابودی اسرائیل آل یهود و آل سعود و تکفیری قدم برداشتید.
به امریکا و جنایتکاران عالم و حامیان رژیم غاصب اسرائیل فهماندید که قدس پاره تن اسلام است و باید به اسلام برگردد و امت اسلامی هیچگاه مسئله قدس را فراموش نمی کنند و هیچگاه نسبت به مسئله فلسطین بی تفاوت نخواهند بود که این یک نوع جهاد است و این حضور پرشور مردم در راهپیمایی که جای تشکر دارد نشان از دشمن شناسی است.
رهبری معظم تاکید فرمودند:که انسان باید خواسته ها و برنامه هاو نقشه های دشمن را تشخیص دهد اگر مسئولین ما درک دقیقی از مواضع دشمن نداشته باشند ،نقشه ها و تاکتیک ها و اهداف و نحوه عملیات دشمنان را نشناسند،اگر فعالان سیاسی از برنامه های دشمن بی خبر باشند ناخوداگاه به خودشان ،به کشورشان ،به مملکت شان و به مردم شان آسیب می زنند که نیما یوشیج پدر شعر نو داستانی را نقل می کند که مرد روستایی دید عقابی جوجه هایش را می برد
آن مرد دید عقابی خودسر می برد جوجه هایش یک سر
خواست این حادثه را چاره کند ببرد راهش آواره کند
کرد اندیشه و کرد اندیشه برگرفت از بر خود آن تیشه
رفت از ده پی آن شر زه عقاب پل ده را سر ره کرده خراب
برای اینکه جلوی این عقاب را بگیرد تیشه برداشت رفت پل روستا را خراب کرد تا عقاب از پل عبور نکند جوجه هایش را نبرد که نیما نتیجه می گیرد
راه دشمن همه نشناخته ایم تیشه بر راه خود انداخته ایم
اگر نقشه دشمن را نشناسیم شاید خودمان با اقدامات غلط به نقشه های دشمن کمک کنیم.کسی که اهداف و برنامه های دشمن را نداند ممکن است ناخوداگاه برای دشمن کار کند که رهبری معظم در سخنرانی اخیرش در حرم مطهر امام، در سالگرد رحلت حضرت روح الله با هوشمندی مثال زدنی برای همه مردم خصوصا برای سران و مسئولین کشور ،نقشه های دشمن را در سه لایه و در محور سه گانه تبیین فرمودند:
محور اول : فشار دشمن، فشار اقتصادی بر ملت ایران است.اینکه دشمن ما را تحریم های کمرشکن قرار دادند که ما نتوانیم پیشرفت کنیم ما نتوانیم مستقل بشویم تا ما را از فعالیت های هسته ای دور کنند تا ما را از توان موشکی دور کنند و از اقتدار دور کنند اما مسئولین ما برنامه های دشمن را نمی دانستند و خوشبینانه این است که مسئولین ما غافل بودند که تحریم ها برای جلوگیری از پیشرفت هسته ای بود با دست خودشان فعالیت هسته ای را محدود کردند سانتریفیوژها را نابود کردند،قلب راکتور را بتن ریزی کردند،اما دیدند تحریم ها بیشتر شد مثل آن روستایی که
ره دشمن نشناختند تیشه بر راه خود انداختند
دشمنان با فشار اقتصادی از طریق تحریم ها و جلوگیری از همکاری اقتصادی کشورها ،با ایران می خواهند به مردم ایران فشار بیاورند تا نظام اسلامی را به تسلیم در مقابل زورگویی ها وادار کنند که در مقابل استکبار جهانی کوتاه بیایند همانطور که غزه را در محاصره اقتصادی قرار دادند تا فلسطینیان را از حمایت گروههای مقاومت پشیمان کنند یا زیرساخت های لبنان را تخریب می کنند تا ملت لبنان را از حمایت حزب الله پشیمان کنند این برنامه همیشگی دشمن است که برای ازبین بردن حمایت مردمی، از گروه های مقاومت فشار اقتصادی را اهرمی برای جدا کردن مردم از آرمان هایشان قرار می دهند البته این برنامه در ایران اسلامی شکست خورده است و مردم ما وقتی که 300 هزار شهید برای آرمانها و ارزش های خود فدا می کنند این همه جوان می دهند ،پسر می دهند با این تحریم ها و فشارهای اقتصادی درمقابل دشمن کوتاه نخواهند آمد.(تکبیرحضار)
این مردم برای حفظ ارزش ها مقاومت می کنند البته مسئولین هم نباید بخاطر ایستادگی و مقاومت مردم در برابر فشار اقتصادی، فکر کنند مسئولیتی در قبال این فشارهای اقتصادی دشمن ندارند.قمیت ارز و دلار در جامعه جولان داده می شود برنامه ای نداشته باشند.
از سوی دیگر با سوءمدیریت برگرانی بیافزایند و در این وانفسای اقتصادی قیمت های انرژی سوخت و آب و برق و گاز که دمار از روزگار مردم درآورده است وکسی حرکتی نکند و برای معیشت مردم کاری نکنند بلکه وظیفه همه مسئولان اجرایی ،دولتمردان و نمایندگان مجلس است که تمام توان خود را بگذارند که فشار اقتصادی مردم را کم کنند.
خود مسئولین در این فشار اقتصادی با مردم همراه باشند و خودشان هم در این فشار اقتصادی رو تحمل کنند که مردم وقتی ببینند مسئولین شان مثل خود همین مردم زندگی می کنند فشار اقتصادی را تحمل می کنند آن وقت مردم مقاوم تر می شوند و مقاومت در مقابل فشار اقتصادی دشمن آسان تر می شود.
اما اگر خدای ناکرده احساس کنند که مسئولین به فکر مردم نیستند،سرمایه های چند صد میلیاردی و هزار و چند صد میلیاردی جمع کرده باشند و خودروهای میلیاردی زیر پای خودشان و فرزندان خودشان باشد ،خانه های چند ده میلیاردی در بالای شهر تهران داشته باشند،حقوق های نجومی و وامهای بدون سود بگیرند،چهارصدمیلیارد وام بدون سود وابستگان رئیس دولت بگیرد یا 1600 میلیاردوام با سود یک درصد بگیرد و در بانک با سود2 درصد سپرده گذاری کند یا افرادی را با 600 میلیون تا یک میلیارد پاداش بازنشسته کنند بعد همان فرد را با حقوق جدید علاوه بر حقوق بازنشستگی در همان پست بکارگیری کنند یا فساد اقتصادی مسئولین و وابستگانشان به گوش مردم برسد یا فرزندان مسئولین در کشورهای تحریم کننده ایران ،با رانت تحصیلی مشغول درس خواندن باشند چقدر هزینه برای کشور دارد که برخی از فرزندان همین مسئولین، دنبال لاابالیگری خودشان هستند و مردم در داخل کشور صورت خود را با سیلی سرخ می کند اینها را مردم نمی توانند تحمل کنند.
باید مسئولین مواظب باشند و مانند مردم زندگی کنند فشار اقتصادی را آنها هم تحمل کنند.
محور دوم نقشه دشمن فشار روانی است.اینکه دشمن با یک طراحی پیچیده و هماهنگ به همراه منافقین داخلی نقاط قوت نظام را تبدیل به نقاط ضعف می کنند با یک عملیات روانی مردم را درمقابل نظام قرار می دهند رهبری سه مثال زد اول مسئله هسته ای که یک نقطه قوت و عنصر اقتدار ملی است را آن را به عنوان نقطه ضعف و چالش برانگیز برای نظام تبدیل می کنند تا ملت ایران را نسبت به این نقطه قوت بدبین و دلسرد کنند برخی از افراد کم خرد در این نظام هم فناوری هسته ای را زیر سئوال می برند که چه نیازی به فناوری هسته ای و دانش هسته ای دارید ؟
تمام مشکلات کشور را به برنامه هسته ای وصل می کنند و حتی برخی به رهبری معظم می گویند چرا روی موضوع هسته ای این همه پافشاری می کنید؟
مگر اینها نمی دانند که در آینده تولید برق و درمان بسیاری از بیماری ها و تولید بسیاری از داروها با فناوری هسته ای امکان پذیر است؟که جنگ روانی علیه فناوری هسته ای ایجاد می کنند؟
رهبری معظم می فرماید" بیگانگان و عده ای در داخل در تبلیغات خود اینگونه وانمود می کنند که اگر ایران شکل معیوبی از برجام را که در صدد تحمیل آن هستند را نپذیرد جنگ خواهد شد خیر این حرف دروغ است".هم امروز این حرف دروغ هست و هم آن روزی که می گفتند گزینه های نظامی روی میز است دروغ بود، هم آنهایی که می گفتند اگر مذاکره نکنیم ،اگر به توافق نرسیم جنگ می شود دروغ بود و هم آنهایی که می گفتند ما با برجام سایه جنگ را از ایران دور کردیم دروغ گفتند.
سایه جنگ را این مردم ولایتمدار،ایمان و مقاومت ملت ایران، اقتدار ملی، توان موشکی و دفاعی و مدیریت رهبری نظام دور کرده است.
15 سال سال پیش با همین حرف ها تاسیسات هسته ای ما را پلمپ کردند،غنی سازی را متوقف نمودند حتی آن روز اجازه نمی دادند ما یک سانتریفیوز داشته باشیم که آن روز رهبری وارد عمل شدند و ضعف و ناکارآمدی دولت اصلاحات و تیم مذاکره کننده را با مدیریتش ترمیم کردند و در سال 83 دستور دادند پلمپ ها را بشکنید و فعالیت هسته ای را آغاز کنید و غنی سازی را تا 20 درصد بالا ببرید و سانتریفیوژ تولید کنید که ما 19 هزار سانتریفیوز تولید کردیم 11 تن اورانیوم غنی شده داشتیم و آب سنگین تولید کردیم و 15 نوع رادیو دارو تولید کردیم.
اما بعد از 15 سال، باز در این دولت فعالیت هسته ای محدود و متوقف شد قلب راکتور هسته ای را بتن ریزی کردند،اورانیوم غنی سازی شده را روسیه برد،آب سنگین را به امریکا دادند،سانتریفیوژها را نابود کردند با عدم انجام تعهدات از سوی امریکا و کشورهای اروپایی و عدم برداشتن تحریم ها و تحقیر ملت، باز هم رهبری مقتدرانه وارد عمل شد این ضعف دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای را ترمیم کردند و دستور دادند به سازمان انرژی هسته ای سریعا مقدمات رسیدن به 190 هزار سو را فراهم کند این رهبری نظام است که اجازه نمی دهد نقطه قوت نظام را دشمن به دست عناصر داخلی به نقطه ضعف برای نظام تبدیل کند که این دستور رهبری و بازگشت به تکنولوژی هسته ای، هم اعتماد به نفس را در ملت ایران زنده کرد و هم عزت ملی رابه ایرانیان برگرداند.(تکبیرحضار)
مثال دوم رهبری معظم توان موشکی بود،توان موشکی یک نقطه و زمینه امنیت ما است که ما در دوران جنگ تحمیلی بخاطر نداشتن امکانات دفاعی آن روز به مرزهای ما حمله ور شدند از شهرهای مرزی تا قلب تهران موشک باران می کردند و ما کاری از دست مان برنمی آمد اما امروز به همت متخصصان جوان کشور، به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شدیم که به قول رهبری دشمن می داند که اگر دشمن یک موشک بزند با ده موشک پاسخ خواهد گرفت.
اما در یک عملیات روانی این نقطه قوت را تبدیل به نقطه ضعف می کنند تا فضا را برای مذاکره موشکی جهت محدود کردند قدرت دفاعی و توان موشکی آماده کنند می گویند حالا چرا باید موشک ما 2000 کیلومتر آن طرف تر بزند حالا برد موشک ما 300 کیلومتر باشد کفایت می کند.
حتی برخی از مسئولین پذیرفتند که در زمینه موشکی مذاکره کنند و حتی برخی گفتند این روزها مسئولین ما به مذاکره موشکی رفتند و مذاکره کردند که اگر رهبری در این باره ایستادگی نمی کرد توان دفاعی و قدرت موشکی راهم در مذاکره می باختند.
همانطور که سخنران عزیز و ارجمند بیان داشتند نگرانی امروز ما این است که دولت به طور محرمانه عضو کارگروه FATF شده است به دنبال مصوبه مجلس برای اجرای آن است که این کار گروه FATF به سرکردگی امریکا به بهانه جلوگیری از تامین مالی تروریست اما در اصل برای توقف یا کاهش اقتدار نظامی و توان دفاعی و رفتار مقاومتی ایران با بکارگیری مجموعه ای از ابزارهای اطلاعاتی و نظارتی و بانکی است که برای تضعیف سپاه پاسداران و حزب الله لبنان و جبهه مقاومت است.
حتی برای کم کردن توان دفاعی و قدرت نظامی کشورما است که طبق این توافق باید از تقویت بنیه دفاعی از نظر تولید موشک های بالستیک خودداری کنیم و بودجه کشور را در بخش نظامی به ویژه در بخش سپاه قدس کاهش بدهیم.
به جنبش های آزادی بخش مثل حزب الله لبنان،جهاد اسلامی کمک نکنیم یعنی خودمان کشورمان را تحریم کنیم.دست به خود تحریمی بزنیم حتی باید کلیه اطلاعات اقتصادی و مالی خودمان را برای راستی آزمایی درباره عدم حمایت مالی از تروریست در اختیار دشمن قرار بدهیم هم اسناد مالی کشورمان، هم همه اطلاعات بانکی ما در اختیار غرب و امریکا قرار می گیرد حتی آنها می توانند به حساب های مردم ما سرک بکشند.
یک ریال نمی توانیم به کشورهای دیگر و گروههای مقاومت کمک بکنیم،نه اینکه با برجام تحریم ها برداشته نشد بلکه بانک های خودمان نهادهای انقلابی خودمان و افرادی که از سوی امریکا و از سوی سازمان ملل تحریم شده اند را بدست خودمان تحریم می کنیم یعنی پذیرفتیم که تحریم حق ما است و سپاه تروریست است و باید سپاه را محدود کرد و نباید به سپاه بودجه داد.در این FATF اینگونه آمده است.
اگر FATF اجرایی شود بانک های ما نمی توانند به 200 نهاد و افراد و موسسات و شخصیت های مهم کشور مثل سپاه،صنایع دفاع،وزارت دفاع،صداوسیما،سپاه قدس،صنایع پارچین حتی به سردار سلیمانی سرویس دهی کنند این حقارت است.(مرگ بر سازشکار حضار)
این حقارت است که کارشناسان آن را بدتر از برجام و خطرناک تر از کاپیتولاسیون دوران پهلوی می دانند این ننگ و خودکشی است که باید ببینیم کدام نماینده مجلس موافق FATF است ما مردم از نمایندگان مان می خواهیم که زیر بار این قانون ننگین و ذلت بار و فاجعه آمیز نروند که مردم ما درمقابل هرگونه قانون استعماری خواهند ایستاد و اجازه نمی دهیم که با برجام دیگری به نظام اسلامی خسارت بزنید(تکبیرحضار)
و این خواست امت حزب الله است که نمایندگان شهرها موضع خودشان را شفاف درباره FATF مشخص کنند و مردم بدانند با چه نماینده ای طرف هستند.(تکبیرحضار)
سومین مثال رهبری عدالت خواهی و حمایت از ملت های مظلوم بود که یکی دیگر از نقاط قوت جمهوری اسلامی است که این را می خواهند تبدیل به نقاط ضعف کنند.این حمایت شما از مردم فلسطین و نیروی مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی ودفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشورهای منطقه و ایستادگی درمقابل داعش تکفیری ،سلفی وهابی که مایه ابروی جمهوری اسلامی است و دشمن می خواهد این را بعنوان دخالت ایران در منطقه و در کشورهای دیگر ،یک مسئله چالش آفرین تبدیل کند و برخی هم در داخل برای آنها کف می زنند و همنوایی می کنند که چند سال قبل شعار نه غزه نه لبنان سر دادند که رهبری معظم درباره اینها فرمودند که موجودات حقیر و کمک کننده به جنگ روانی دشمن هستند که اینها حتی مدافعین حرم را هم زیر سئوال می بردند که چرا می روند در عراق می جنگند،در سوریه می جنگند ،اگر آن روز مدافعین حرم نمی رفتند امروز کشور ما در دست وهابیت بود.
امروز مسئله افطاری کمیته امداد در فلسطین اشغالی را بهانه فتنه دیگر قرار دادند که چرا کمیته امداد برای فقرای مسلمان غزه افطاری تدارک دیده است؟
در صورتی که قانون کمیته امدا این است که کمک به فقرای هر منطقه از کشور یا خارج از کشور از درآمد و صدقات همان منطقه استفاده می شود از آن منطقه خارج نمی شود.اگر در فلسطین افطاری می کنند و صدقات مردم همان منطقه است گرچه اسلام این را نمی گوید،اسلام می گوید زکات را حتی به کافر و غیر مسلمان برای جلب و جذب و تألیف قلوب باید داد.
محور سوم نقشه دشمن فشار عملی به آشوب سازی است که رهبری فرمودند:برنامه قطعی دشمن این است که با سوءاستفاده از مطالبات مردمی در کشور آشوب ایجاد کند اما سرشان قطعا به سنگ خواهد خورد.
در دیماه 96 این آشوب سازی در صحنه سیاسی کشور آغاز شد که با هوشیاری مردم ،برنامه و نقشه دشمن در نطفه خفه شد امروز هم نقشه دشمن این است که تلاش می کنند مطالبات به حق و اعتراضات صنفی و موردی بعضی از مردم را در جهت منافع سیاسی خود علیه نظام استفاده کنند
.
اعتراضات صنفی را به شورش ضد انقلابی تبدیل کنند و اجتماع آرام مردم را به حرکت ضد امنیتی و آشوبگرانه تبدیل کنند و نظام و ملت را بدنام کنند اما این توصیه من حقیر است:
اولا: ما باید هوشیار باشیم یک مقدار دندان به جگر بگذاریم و در این مقطع حساس مطالبات صنفی را به خیابان نکشانیم بلکه از راه قانونی از مراجع ذی صلاح پیگیری کنیم .
دوم: مطالبات صنفی را قبل از اینکه به خیابانها کشیده شود در همان ابتدای درخواست صنفی و مردمی پاسخ بدهند منتظر نباشند که مطالبات مردمی طولانی و تبدیل به شورش شود که مورد سوءاستفاده دشمن قرار بگیرد اگر شما دولتمردان می توانستید زودتر و سریعتر مطالبات صنفی قشر کامیون داران و رانندگان تریلی و ماشین سنگین، این قشر زحمتکش را پاسخ بدهید پس چرا زودتر انجام ندادید که تبدیل به یک معضل و اعتصاب و آشوب بشود و دشمن سوءاستفاده کند یقینا از سوء مدیریت دولتمردان است و قابل اغماض نیست.
نقل قول کردن
0 #104 عباس آباد 1397-02-29 15:53
خطبه 28 اردیبهشت 97 شهرستان عباس آباد مصادف با دوم ماه مبارک رمضان
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
بیان موضوعات عالی
تبیین منزلت والای‌ معلمان/تخریب و توهین امام جمعه/سند2030 هنوز اجرا میشود/تشکرازحمایتهای اقشارمختلف/امریکا/دربرجام متعهد نمیماندند/دولت‌ باید ازملت عذرخواهی کند/آمریکا بدنبال برجام موشکی است/خدا ازسرتقصیرات چه کسانی بگذرد
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه شما نمازگزاران جمعه این هفته را در هفته اول ماه مبارک رمضان به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
انچرا که در این ماه مبارک رمضان کسب کنیم تقوا الهی است ان شاءالله که از سفره ضیافت الهی بهره مند بشویم.
محور بحث در این خطبه تبیین و بررسی بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان است.
تبیین منزلت والای‌ معلمان
نکته اول: اینکه جایگاه معلم،یک جایگاه ارزشمند و عظیمی است که ما در هفته معلم درباره جایگاه معلم سخن گفتیم.امام راحل عظیم الشان فرمودند:معلمی شغل انبیا است. یعنی معلم همان راهی را را باید برود که انبیاء رفتند،یعنی تربیت دینی و هدایت معنوی جوانان جامعه توسط معلمان جامعه باید انجام پذیرد،جوانان عدالتخواه و عدالت ساز تربیت کنند و تعلیم و تربیت دانش آموزان باید هدفمند باشد این هدف عینا باید هدف های نظام اسلامی است و دستگاه آموزش و پرورش یک دستگاه و یک اداره ویژه است که دوازده سال کودکان و نوجوانان ما را در اختیار دارد هیچ دستگاه دیگری یک چنین ظرفیت و فرصت گرانبهاء را ندارند که در این دوازده سال اندیشه جوان،انگیزه جوان،شاکله فکری جوان،شاکله اعتقادی جوان و جهت گیری جوان شکل می گیرد.
اگر آموزش و پرورش یک جوان باتربیت ،مذهبی و انقلابی تحویل دادند پس ثمره آموزش و پرورش ثمره خوبی بود.
اگر جوان غیرانقلابی ،ضد انقلابی و ضد نظام مقدس جمهوری اسلامی تحویل بدهند پس آموزش و پرورش در کارش موفق نبوده است.که این فرصت بهترین فرصت برای آموزش و پرورش برای انتقال درست و جامع آرمان های انقلابی و ملی ما است که در اختیار آموزش و پرورش است.لذا باید مسئولان آموزش و پرورش انسانهای دلسوز،مومن ،انقلابی به تمام معنا،دارای یک درک بالا و فهم والا باشند تا شایستگی مدیریت بر آموزش و پرورش و بر فرهنگیان را داشته باشند و در رأس آموزش و پرورش و در رأس معلمان قرار بگیرند.
جایگاه معلم جایگاه عظیمی است که رهبری معظم می فرماید:منزلت معلم باید در جامعه معرفی بشود که هنوز آن منزلت و جایگاه معلم در جامعه جای نیفتاده است.این منزلت با گفتن ها بدست نمی آید بلکه باید تکریم این جایگاه مقدس به انحای مختلف در جامعه تحقق پیدا کند،به نظر بنده بایستی در هفته معلم برای مردم و همه اقشار مختلف جامعه همایش هایی در تکریم جایگاه فرهنگیان بگذارند.
رهبری می فرماید:هم معلمان جامعه و هم اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با آثار شهید عزیزمان شهید مطهری که روز معلم با نام او آمیخته شد انس پیدا کنند.
ما در شورای اداری تنکابن همین مطلب را بیان کردیم که در هفته معلم کمتر از آثار و افکار شهیدمطهری یاد می شود که باید آثار و افکار شهید مطهری در هفته معلم بررسی و تبیین بشود همایش های تجلیل از معلم را با سازوآواز و آهنگ های آنچنانی برگزار می کنند!
آیا این سخن بنده غیر از سخن رهبری بود؟
اگر کسی به این سخن بنده اعتراض داشته باشد اعتراض به سخن رهبری است.(تکبیرحضار)
اما نمی دانم آن رئیس آموزش و پرورش رامسر نفهمیده و نسنجیده حرف های ما را بی احترامی به معلم تلقی کرده است که هرکسی سخن ما را شنید بر فهم رئیس آموزش و پرورش رامسر خندید که چرا اینقدر درک و فهمش پایین است و کج فهمی دارد و مطالب ما را نه خودش فهمید نه آن کسانی که او را تشویق کردند من نمی خواستم وارد این مباحث بشوم و پاسخ بدهم که اینها در حدی نیستند که پاسخ به اینها داده شود اما در فضای مجازی استفاده یکجانبه علیه جایگاه امامت جمعه کردند که بسیاری از دوستان انقلابی و ائمه جمعه از ما خواستند که این را توضیح بدهیم.
دانش آموزی متن سخنان ما را خوانده بود تماس گرفت و گفت من دانش آموز اول راهنمایی هستم آنچه که من خواندم صحبت شما دفاع از جایگاه معلم بود و نسبت به فهم رئیس آموزش و پرورش رامسر در عجبم که او نفهمید!
که البته باید گفت ایشان مشخصا در تخریب جایگاه امام جمعه شهرستان عباس آباد این حرکت را انجام دادند ما شک نداریم که این حرکت و آنچراکه در فضای خبری و مجازی توسط خبرنگار یک تفکر خاص اتفاق افتاده است برای توهین به جایگاه روشنگری و بصیرت افزایی امام جمعه شما بود چون ما با مردم صادق هستیم.(شعار امام جمعه ما حمایتت می کنیم حضار)
چون ما با مردم صادق هستیم،واقعیت جامعه را بیان می کنیم،درد و مشکلات مردم را فریاد می زنیم،خطبه های اثرگذار در جامعه می خوانیم بخاطر حقد و کینه ای که نسبت به ما داشتند در مقابل یک تذکر درست و یک امربه معروف امام جمعه اینگونه عربده کشی می کنند وظیفه امام جمعه نسبت به دستگاه ها،خصوصا نسبت به عملکرد دستگاه های فرهنگی نظارت داشته باشد و تذکر بدهد.
امام جمعه باید بداند که چه اتفاقی در مراسم تجلیل از معلمان افتاد که برخی از علما خارج شدند،برخی از فرهنگیان تماس گرفتند و اظهار نارضایتی کردند و حتی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان عباس آباد از نحوه ی برگزاری آن اظهار نگرانی کرده است.
وقتی در فضای مجازی می نویسند که در آن مراسم 75 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان هزینه شده است از هر شورای شهر و شهرداری های این شهرستان و شوراهای بخش 15 میلیون دریافت داشتند و حتی از دهیاری ها هم پول گرفتند. آیا اگر این مبلغ اگر درست باشد خروجی این 100 میلیون چه بوده است؟
البته من نمی خواهم بگویم که حتما این مبلغ دریافت شده است ما برای مراسمات یادواره های شهدای 185 شهیدی که برای ارزش ها جان دادند اگر 15 میلیون تومان هزینه کنیم می گوید چه خبر است؟ چرا آنقدر هزینه کردید؟ برای شهدایی که برای آرامش و امنیت نظام انقلاب اسلامی ما جان دادند می گویند چرا اینقدر هزینه می کنید؟
اما اگر این مبلغ درست باشد هیچ معلمی هم راضی نیست،ما دلسوز معلمان و فرهنگیان هستیم.
من به رئیس آموزش و پرورش رامسر عرض می کنم که این شالاتان بازی ها ، خودنمایی و خودشیرینی بیش نبود ، اگر چنین نبود ، اگر واقعا تو مدافع معلمان هستی !
در دولتی مسئولیت آموزش و پرورش را داری !!که 16 هزار میلیارد ، مال این فرهنگیان و اندوخته معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان دزدیدند ، خوردند ، بردند ، اختلاس کردند تو دم نزدی ؟!
از این صندوق فقط به یک جوان سی ساله هزار میلیارد وام دادند اما خاک سکوت بر لب زدید
اگر مردید ؟
اگر دلسوز معلمان هستید ؟
اگر مدافع حق معلمان هستند به عنوان اعتراض به دولتی که مدیریت آموزش و پرورش این دولت را دارید استعفا کن
این شوی سیاسی ، خودشیرینی ، خودنمای را کنار بگذار دگر حنای شما رنگ ندارد.(تکبیرحضار)
انتظار رهبری معظم،انتظار ولایت امر از آموزش و پرورش تربیت جوانانی دارای احساس مسئولیت و روحیه آزاداندیشی و راستگویی و بلندهمتی و شجاع و فداکار و پاکدامن و انقلابی است که رهبری می فرمایند:امروز یک عده ای می خواهند محصول عرصه تربیت انسان های والا،انسان های با همت و رشید و شجاع و انسان های مومن و مسلمان و انقلابی با هدف نباشند و جوان ایرانی با این خصوصیات پرورش پیدا نکند.
شما بررسی کنید در مدارسی که فرزندان تان را می فرستید چقدر به نماز و احکام دین و مذهب اهتمام دارند ؟ این نگرانی رهبری معظم انقلاب است که در همین سخنرانی اخیر تذکر دادند.
رهبری فرمودند: ما سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین کردیم اجرایی نمی شود اما سند انحرافی 2030 را اجرا می کنند.که بنده سال گذشته رسما و قاطعا اجرای آن سند را منع کردم اما بنده شنیدم که بخش های مختلفی از سند 2030 اجرا می شود.
این جای نگرانی دارد وقتی که جشن های یلدا و نوروز و چهارشنبه سوری پررنگ و با عظمت برگزار می شود و جشن ها و مراسمات ائمه در حد رفع تکلیف باشد وقتی آهنگ های تند در زنگ های تفریح به بهانه شادی در برخی از مدارس پخش می شود وقتی در برخی از مهدها و پیش دبستانی ها به دختر بچه و پسربچه پنج ،شش ساله می گویند شما باید زن و مرد و عروس و داماد بشوید وقتی که رقص و رقاصی در برخی مدارس ترویج پیدا می کند وقتی که آموزش تربیت جنسی برای دختران ابتدایی به نحوی که در 2030 آمده است در حال اجرا است که مادرانی اظهار نگرانی کردند وقتی که بانوان باحجاب و چادری و مذهبی از آموزش و پرورش حذف می شوند بجای آنها افراد غیر چادری وارد می کنند وقتی واژ های مهدویت و انتظار و فلسطین و شهادت و نواب صفوی و حسین فهمیده از کتاب های درسی حذف می شود یعنی سند ننگین 2030 در حال اجرا است که رهبری اظهار نگرانی می کند.
آیا این اظهارات رهبری توهین به فرهنگیان است؟
رهبری باید تذکر بدهد،امام جمعه باید تذکر بدهد،رهبری همین تذکرات را فرمودند اگر رئیس آموزش و پرورش رامسر در محضر رهبری بودند می گفتند( چرا یقه معلمان را گرفتید ول کن آقا شما بگویید چه کردید؟ ) همین حرفی را که به ما زدند آنجا هم می زدند.
امروز نوبت اینجا بود که در مقابل امام جمعه عربده کشی کردند فردا در مقابل بزرگترهای ما هم می ایستند.البته این گستاخی و اهانت را از ضعف مدیریت در شورای اداری غرب استان و ضعف مدیریت معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در جلسه را داریم که جامعه انقلابی را نگران کرده است.
من از حمایت برخی از ائمه جمعه خصوصا از حمایت آیت الله معلمی نماینده شما مردم در خبرگان رهبری،حاج آقا بریمانی مسئول تربیت و آموزش سپاه کربلا و از حمایت مسئول دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی و حمایت نمایندگی دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مازندران و از حمایت جامعه روحانیت شهرستان،بسیج دانشجویی غرب مازندارن از اقشار مختلف مردم انقلابی و حزب اللهی و رسانه های انقلابی و خبرنگارهای متعهد و بسیجیان منطقه ،فرماندهی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران تقدیر و تشکر می کنم که همه این عزیزان این حرکت رئیس آموزش و پرورش رامسر تقبیح کردند و خواستار برخورد جدی با ایشان شدند.
نکته دوم اینکه رهبری فرمودند:آمریکا از برجام خارج شد و رئیس جمهور امریکا حرف های سبک و سخیفی زد و ملت ایران تهدید کرد اما هیچ غلطی نمی تواند بکند. امروز امریکا دشمن مجموعه نظام اسلامی است و ملت ایران است چون بعد از انقلاب ،جمهوری اسلامی امریکا را در منطقه و جهان سرشکسته کرده است حتی در همین روزهای اخیر گفتند 7 تریلیون دلار هزینه کردیم که بر سوریه و عراق مسلط بشویم اما با دخالت ایران نشد و لذا کشورهای غربی و امریکا مخالف پیشرفت جمهوری اسلامی ایران هستند چون امریکا بر ایران ثروتمند با امکانات و موقعیت راهبردی حساس جغرافیایی مسلط بود این انقلاب آمده است و این تسلط را ازبین برد،عزت خود را به رخ آنها کشید و امروز امریکا درصدد براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است برای همین رهبری معظم فرمودند: امریکا قابل اعتماد نیست.به تعهداتش عمل نمی کند از رئیس جمهور امریکا امضاء و تضمین بگیرید تا تحریم ها را بردارند،حتی به رئیس دولت روحانی فرمودند: تا آنها به تعهداتشان عمل نکردند و تحریم ها را برنداشتند شما به تعهدات خود عمل نکنید که خرشان از پل گذشت به ریشتان می خندند.
اما به حرف های رهبری گوش نکردند آن امضاء و تضمین مورد نظر رهبری را نگرفتند نه اینکه صبر نکردند که آنها به تعهداتشان کنند و پله به پله جلو بروند بلکه قبل از آنها به تعهدات خود عمل کردند و آنها از برجام خارج شدند.
البته مسئله خروج آمریکا از برجام خیلی اثر خاصی ندارد و نداشته است چون همه آن تحریم ها بوده و بعد از برجام و قبل از برجام فرقی نکرد و بود و نبودش فرقی نداشت و ندارد چون از اول قرار نبود امریکا به تعهداتش عمل کند چون از اول قرار نبود تحریم ها را بردارد بلکه از اول قرار بود فناوری هسته ای ایران را نابود کند و خارج بشود.
گرچه برخی از مسئولین و دولتمردان هنوز نفهمیدند و استدلال آبکی می کنند که چون برجام برای امریکا خوب نبود،امریکا چون از برجام منفعت نمی برد و از برجام منافع امریکا تأمین نمی شد از برجام خارج شدند اما این غلط است.
تحلیل درست علت خارج شدن امریکا از برجام این است که امریکا از برجام تا آنجایی که ظرفیت داشت منفعت برد،هسته ای ایران را نابود کرد.
تحریم ها را افزایش داد.
تحریم ها قبلی را حفظ کرد.
وقتی از برجام کاملا دوشیده شد و منافعش برای امریکا تمام شد دیگر ضرورت نمی بیند در برجام بماند. چرا بماند؟ دیگر برای امریکا منفعتی ندارد.
حال که هسته ای ایران نابود شد دیگر چرا باید بماند؟حالا از برجام خارج می شود و با یک فشار مضاعف با یک طرح جدیدی بنام برجام 2 یعنی برجام موشکی وارد می شود و برجام 2 را کلید می زند همان برجام 2 و 3 و 4 و 5 که قبلا رئیس دولت روحانی در سخنرانی ها می گفت و رهبری عزیز مخالفت فرمودند که برجام دیگری نداریم.
اینها بدنبال برجام های 2 و 3 و 4 و 5 بودند همان وعده ای که روحانی در همین انتخابات اخیر دادند که ما تحریم های هسته ای را ازبین بردیم که نبردند. و در تبلیغات انتخاباتی هم گفت که به من رای بدهید تا بقیه تحریم ها را برداریم.
یعنی برجام دیگری برای شما به ارمغان بیاوریم که غرب می خواهد موشک بالستیک هم نابود کند. مسئولین ما سادگی کردند که به ایران اسلامی ضربه زدند گرچه ما امید داریم با تدبیر رهبری دوباره به فناوری هسته ای دست پیدا کنیم و مطمئن هستیم با اقتداری که نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد به رهبری ،رهبر عزیزمان به فناوری هسته ای کاملا دست پیدا کنیم و مشکلات را رفع خواهیم کرد ان شاءالله.(شعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست)
اما این دولت این بلا را برسر هسته ای کشور آورد باید عذرخواهی کند.
نمایندگان عزیز مجلس خبرگان رهبری بیانیه دادند که رئیس جمهور باید از ملت بزرگوار ایران عذرخواهی کند.
اما دولتمردان ما طلبکارند که چرا باید عذرخواهی کنیم؟
به نمایندگان مجلس خبرگان بیانیه می دهند که چرا شما در این امور دخالت می کنید؟
اگر نمایندگان ما در مجلس خبرگان رهبری در این امور دخالت نکنند و حق دخالت و حق نظر نداشته باشند پس چه کسی می تواند دخالت کند و نظر بدهد؟
عجیب است می گویند چرا باید دولت عذرخواهی کند؟
دولت با توجه به عدم خوشبینی رهبری به مذاکرات، اما دولت اعلام کرد که ما با مذاکرات خوشبین هستیم باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت با توجه به اینکه رهبری فرمودند: به امریکا اعتماد نکنید اما دولتمردان به امریکا اعتماد کردند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت بخاطر اینکه متن را برجام را غربی ها 15 ماه قبل از برجام نوشته بودند و ملت را سرگرم مذاکرات بی حاصل کردند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت با توجه به اینکه رهبری معظم، خط قرمزهایی را ترسیم فرمودند اما به خط قرمز های رهبری عمل نکردند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت با توجه به توصیه های رهبری، که قبل از برداشته شدن تحریم ها به تعهدات خود عمل نکنید که امریکا خرشان از پل بگذرد به ریشتان می خندد اما قبل از برداشتن تحریم ها قبل راکتور هسته ای را بتن ریزی کردند که امروز امریکا به ریش شان می خندد باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت بخاطر حضور چند جاسوس در مذاکرات هسته ای و امضاء قراردادی که حتی مذاکره کنندگان آن را نخواندند باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند.
دولت باید از ملت و رهبری عذرخواهی کند که دیروز می گفتند ما بجای مذاکره با اروپا باید برویم با امریکا که کدخدا جهان است مذاکره کنیم و برجام بدون امریکا معنا ندارد اما امروز چه شده است که می گویند خوشحالیم که امریکا یک مزاحم بود و این مزاحم از برجام خارج شد و ما با اروپا ادامه می دهیم.
اما باز هم رهبری معظم فرمودند من به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم به اینها اعتماد نکنید اگر می خواهید با اروپا ادامه بدهید تضمین بدست بیاورید،تضمین واقعی و عملی ، والا فردا اینها هم همین کار را خواهند کرد که امریکا کرده است.(تکبیرحضار)
اما من فکر کنم اگر سه کشور اروپایی از برجام خارج بشوند،اگر چین و روسیه هم از برجام خارج بشوند اما دولت روحانی از برجام خارج نخواهد شد پایبند به برجام خواهد بود چون تضمین داده است که همیشه بر برجام پایبند باشد و هیچ وقت از برجام خارج نشود.
اگر برجام نباشد دولت چه می خواهد به مردم بگوید که در این 5 سال من چه کردم.
رهبری فرمودند: امروز مسئله بسیار حساس است امروز مسئولین در معرض یک امتحان بزرگ هستند آن آزمون حفظ عزت و اقتدار ملت عزیز خواهد بود باید عزت و منافع این ملت تأمین بشود اگر می خواهند منافع ملت تأمین بشود باید به حرف سردمداران و دولتمردان غربی اعتماد نکنند و حرف اینها اعتباری ندارد.
رهبری در همین هفته گذشته فرموده است: برخی می گویند شما چرا اصرار دارید بر سر برخی از قضایا ایستادگی کنید که خدا از سر تقصیراتشان بگذرد.
خدا از سر تقصیرات چه کسانی بگذرد؟
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که هسته ای ما را نابود کردند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که آب خوردن ما را، باران آسمان را ،تمام زندگی ما را، معیشت ما را و جیب ما را به برجام گره زده بودند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که 10 تن اورانیوم غنی شده ما را به امریکا دادند و آب سنگین و 15 هزار سانتریفیوژ ما را نابود کردند و قلب راکتور اراک را بتن ریزی کردند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که منتقدین را بی سواد و بی شناسنامه خواندند و انواع توهین ها را روا داشتند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که برجام را تصویب کردند و به تصویب برجام افتخار کردند و خود را جزء 70 نماینده دانستند که در تصویب برجام نقش داشتند.
خدا از سر تقصیرات نمایندگانی بگذرد که به گریه های آن نماینده جانباز داخل مجلس نگاه نکردند و 20 دقیقه ای برجام را تصویب کردند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که گفتند که حرف اوباما حرف هست و امضاء جان کری تضمین است.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که گفتند که دیوارهای تحریم فرو ریخت.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که برجام را فتح الفتوح و آفتاب و تابان وابرشتابان نامیدند اما این خسارت محض و سم مهلک را بر این تحمیل کردند.
خدا از سر تقصیرات آنهایی بگذرد که به حرف رهبری گوش نکردند و دل رهبری را به درد آوردند.(تکبیرحضار)
مباحث سیاسی دیگری در این روزها مطرح است ازجمله پیروزی حزب الله لبنان در انتخابات پارلمانی لبنان و پیروزی ائتلاف مقاومت شیعه در انتخابات پارلمانی عراق که این نشان از این است که مردم کشورهای اطراف قدردان فرزندان مقاوم و ارزشی و انقلابی خود هستند.
همچنین جنایت رژیم صهیونیستی در یوم النکبه در قدس شریف را که به بهانه انتقال سفارت امریکا به قدس ده ها نفر را به شهادت رساندند و هزاران نفر را مجروح کردند را محکوم می کنیم ان شاءالله اگر فرصتی باشد در هفته های آینده در این باره بحث خواهیم کرد.
نقل قول کردن
0 #103 عباس آباد 1397-02-15 12:22
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس‌آباد14 اردیبهشت ١٣٩٧و١٧ شعبان١۴٣٩
بابيانات‌ خطيب‌ ارزشمند جمعه ؛جناب حجةالاسلام والمسلمين حاج سيد مصطفى محمدى" شهرستان عباس آباد "
بیان موضوعات عالی
کسب تقوا باحفظ زبان/آبروی‌مؤمن‌‌محترم است/بایدها و نبایدهای شوراها/عزم برای خدمت وپیشرفت/داشتن برنامه،کارنامه، نظارت/وظیفه معلمان هدایت و تربیت/سه معضل فقر و گرانی و بیکاری/برخی دنبال ناراضی کردن مردمند/بیچارگی مردم ازفقرونداری وگرانی/مسئولین فاسدواشرافی فقرنمیفهمند
مشروح خطیه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزگاری به خویشتنداری و به مبارزه به نفس اماره و دوری از گناه و نظم درامورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
انسان متقی به دنبال کمال و تزکیه نفس و تصفیه روح و پاکی اندیشه خود می رود تا به تکامل برسد که هدف نهایی خلقت انسان رسیدن به این تکامل است که تحقق آن در حصول بندگی است و انسان با عبادات و اعمال صالح در زمان های خاص می تواند سریع تر به این کمال معنوی برسد خصوصا در ماه پرفضیلت شعبان المعظم که مقدمه ورود به ضیافت الله در ماه مبارک رمضان است که باید همه آماده نشستن بر سر سفره مهمانی خدا باشیم و تمام مساجد هیئت امناهای مساجد به فکر ماه مبارک رمضان باشند،مساجد را آماده کنند،تمیز کنند،سخنرانان خوبی را هیئت امنای مساجد برای ماه رمضان دعوت کنند که این یکی از وظایف هیئت امنای مساجد است البته باید شوراهای شهر و روستاها در امور فرهنگی کمک شایانی داشته باشند که ما در هفته شوراها و شهر و شهروند قرار داریم که به شوراهای اسلامی شهر و روستا و بخش و شهرستان و شهرداران و دهیاران تبریک و تهنیت عرض می نمایم امیدوارم که با تعامل با صبر و حوصله و بردباری در کنار هم در جهت رضای خدا برای خدمت به خلق خدا قدم بردارند و در خدمت به نظام و دین و مردم مومن بکوشند و به سوگندی که خوردند عمل کنند و شهر و روستای خود را بسازند برای شورای کارآمد چند مسئله را ضرورت می دانم.
اول اینکه : تلاش برای خدمت به مردم باشد،خدمت توفیق بزرگی است که همه علما و بزرگان دین خدمت را بهترین ره توشه آخرت دانستند چون شوراها منتخب مردم هستند و رهبری فرمودند"مردم کارفرما هستند و مسئولین کارگر و کارگزار و حتی فرمودند، مسئولین نوکر مردم هستند". این درباره شوراها و شهرداران و دهیاران بیشتر صدق می کند.مردم شوراها را انتخاب کردند که به آنها خدمت کنند به مردم سخت نگیرند مردم آقا نمی خواهند خادم می خواهند گفتند: سيّد القوم خادمهم. سید مردم ،آقای مردم است آن کس می تواند آقایی کند که خادمی کرده باشد.امام عظیم الشان فرمودند" من را به جای رهبر خادم بگویید". و مقام معظم رهبری همیشه خود را خدمتگذار مردم معرفی می کند. لذا شوراهای شهر و روستا خادم مردم و نظام باشند بدون باندبازی و حزب گرایی و بدون اختلاف و با وحدت و وفاق شهر و روستای خود را بسازند و به پیشرفت و ترقی ببرند.
دوم اینکه:برنامه ریزی داشته باشند بدون برنامه نمی توانند برای شهر کاری کنند باید برنامه مدون همراه با زمان بندی جهت تحقق آن حرکت کنند وگرنه کاری پیش نمی رود این شهرستان،یک شهرستانی است که دارای ظرفیت ها و قابلیت های بالایی است هم دریا و ساحل دارد و هم کوه و جنگل دارد این شهرستان با این ظرفیت هابایستی یک نگاه ویژه ای به آن بشود مسئولان و نخبگان اگر در این ظرفیت ها و قابلیت ها مطالعه کنند و برنامه ریزی دانش بنیان داشته باشند و یک مدیریت کارآمد و نگاه ویژه در این شهرستان باشد می تواند این شهرستان را به آلبوم توسعه و پیشرفت تبدیل کند که با تمام شهرستان های استان به رقابت بپردازد و این امر انسان هایی می خواهد که با فکر بالا و برنامه ریزی دقیق و کسانی که مدیریت جهادی داشته باشند.
این شهرستان بخاطر کوچک بینی و کوتاه بینی در برنامه ریزی ضررهای بسیاری به خود دیده است ما نیاز داریم برای این شهرستان در افق پیشرفت نظام برنامه ریزی شود نه اینکه بعد از چهار دهه از انقلاب هنوز اندر خم یک کوچه باشیم.ما می بینیم در بسیاری از شاخصه های پیشرفت و توسعه بخاطر نبود برنامه ریزی و دید بلند عقب افتاده هستیم و می توان با نگاه علمی و برنامه ریزی دقیق و با دلسوزی این عقب ماندگی را مرتفع کنیم.
سوم اینکه: کارنامه داشته باشند ،بیلان کار داشته باشند ، بررسی کنند که برنامه ای که ارائه کردند آیا آن برنامه اجرایی شد؟شوراها ،دهیاران،شهرداران به مردم کارنامه عملکردی خود را ارائه بدهند و به مردم گزارش بدهند تا مردم دلگرم بشوند که مسئولین به آنها خدمت می کنند.
چهارم اینکه: فعالیت تخصصی و عالمانه لازم است .ازجمله مشکلات شوراها این است که تخصص لازم در آن وجود ندارد کسانی که می خواهند در اموری تصمیم بگیرند باید تخصص داشته باشند و اگر تخصص نیست حداقل از متخصصین بعنوان مشاورین خودشان استفاده کنند .
پنجم اینکه: نظارت بر شوراها و ساماندهی آنها ازجمله نیازهای امروز است .یک نهاد نظارتی و ساماندهی بر کار شوراها نیاز است که هم کارایی و هم سلامت آنها را افزایش بدهد باید یک سیستم نظارتی جدی برای مواظبت و جلوگیری از فساد احتمالی و برای جلوگیری از اسراف و هزینه های غیرضروری و برای کارآمدی شوراها و شهرداری و دهیاری ها نیاز است.
شهرداری گذشته حرف و حدیث های زیادی درباره آنها بود خود شوراها هم شاکی بودند،بعضی استعفاء کرده بودند اما چه کسی بررسی کرد و نتیجه اش چه شد اگر نظارت و بررسی نباشد جرأت بر خلاف پیدا می شود،شما ببینید شورای شهر سلمانشهر یکسال از آن گذشته هنوز شهردار انتخاب نکردند و سرپرست گذاشتند و شوراها تمکین نمی کنند.فرماندار جلسه می گذارد و اعضای شورا شرکت نمی کنند،نمی دانم فرماندار قدرتش کم است و یا ناکارآمد است یا شوراها آنقدر قدرتش زیاد است که جلسه ای که فرماندار می گذارد تمکین نمی کنند.
ششم اینکه:این دوره شوراها اکثرأ خوب هستند در هفته گذشته با شورای شهر و بخش و بخشدار محترم مرکزی و شهردار محترم دیدار داشتم الحمدالله همه اینها فرزندان این منطقه هستند و عزم خدمت دارند باید با تعامل و همراهی به سوی خدمت حرکت کنیم.
یکی از چیزهایی که برای این شهر ضرورت دارد رینگ داخلی بیست متری شهر عباس آباد است این رینگ شهری باید ساخته بشود که بسیار ضرورت دارد باید استاندار محترم مازندارن و معاونت عمرانی استاندار در اینباره قدمی بردارند و اعتباری اختصاص بدهند.
هفتم اینکه:مشکلات مردم زیاد است وضعیت معیشت بسیار بد است،فقر و گرانی،بیکاری سه معضل امروز است که پدر مردم را درآورده است وضعیت دلار هنوز که مشخص نیست،دولت دلار را 4200 اعلام کرده است اما کسی ندیده است دربازار قیمت دلار بالای 6000 تومان است این همه گرانی و تورم بر دوش مردم است حتی نمایندگان شما مردم در بودجه 97 اجازه افزایش بهای آب و برق و گاز مصرفی و حق انشعاب آنها را به شرط تصویب در هیئت وزیران را به شرکت های زیربط دادند؛ دست مریزاد
دیگه چقدر می خواهید بالا ببرید،انشعاب چقدر بود،انشعاب برق از صد و بیست تومان به بالای یک میلیون افزایش یافته است چقدر می خواهید حق انشعاب را بالا ببرید؟
گاز قیمتش چقدر بود امروز چقدر است؟ بهای مصرفی آب و برق را چقدر می خواهید بالا ببرید؟
مردم را بد بخت کردید واقعا مردم در مضیقه هستند آقای نماینده،نمایندگان مردم به فکر مردم باشید.
نمی دانم چرا می خواهند مردم را عاصی کنند؟
برخی می خواهند مردم را به نظام و اسلام و روحانیت و ولایت بدبین کنند،عملا دارند این کار را می کنند وقتی که در جلساتشان نشستند و می گویند باید شاه برگردد،روحانیت نمی توانند حکومت داشته باشند.
بدبخت تو که چنین حرفی را می زنی و مسئول این مملکتی اگر شاه برگرد توی بچه روستایی را اجازه نمی دهد که مثلا مسئول اداره بشوی یا مدیرکل بشوی فرماندار بشوی؟ که امروز مسئولیت پیدا کردی و مسئولیت گرفتی و زندگی اشرافی درست کردی که رهبری معظم می فرمایند"اشرافیگری مسئولین و فساد مسئولین موجب فساد و بی عدالتی می شود".
برخی از این کشور انقلاب را با اشرافیگری هایتان ازبین می برند.وقتی جیب آنها پر باشد،سفره آنها رنگین باشد،مرکب و ماشین آنها چندصد میلیونی باشد و کاخ نشین باشند و چندین جا خانه و شرکت و کارخانه داشته باشند چطور می توانند به فکر مردم کوخ نشین باشند؟
وقتی طعم فقر و نداری و درد بی پولی و رنج بیکاری را نکشند چگونه می توانند درک کنند که خانواده های زیادی هستند با سیلی صورت خودشان را سرخ نگه می دارند حتی پول آب و برق و گاز را ندارند.
وقتی فرزندانشان با پارتی و رانت سر کار می روند چگونه درک می کنند که داشتن چند فرزند بیکار تحصیل کرده در خانه چه معنا دارد؟
آقای مسئول ! رئیس دولت ! نمایندگان مردم!
شما با رای همین مردم به ریاست نشستید این مردم شما را فرستادند تا باری از دوش اینها بردارید نه اینکه با اسراف و اشرافیگری باری بر دوش مردم بگذارید و بخواهید هزینه های اشرافی خود را از جیب مردم بردارید.
ببینید هزینه های جاری دولت در این چند سال اخیر چند برابر شده است هزینه های جاری چرا آنقدر باید زیاد بشود امروز گرانی و بیکاری و مشکلات معیشتی در کشور بیداد می کند که همه مردم می گویند در هیچ دورانی و هیچ دولتی اینگونه نبوده است و در زمان هیچ مجلسی اینطور نبوده است.(تکبیرحضار)
عملکرد دولت موجب افزایش فقر در جامعه شده است و نمایندگان مجلس هم برخی همراه دولت هستند وکیل الدوله شدند.ما گاهی به مغازه ها مراجعه می کنیم از فروشگاه ها سرکشی می کنیم اکثرا گلایه دارند به تاکسی وانت شهر مراجعه کردم دم غروب بود گفتند: از صبح تا به حالا، از ساعت 6 صبح، ما ده تا راننده نشستیم نگاه مان به این تلفن هست منتظر زنگ تلفن نشستیم دریغ از یک زنگ تلفن و دریغ از یک سرویس که ما پول نانی به منزل ببریم.
چرا اینگونه شده است ؟
چرا رکود است؟
چرا جیب مردم خالی است؟
چرا مردم توان خریدشان پایین آمدهاست؟
چرا سفره مردم کوچک شده است؟
ننگ بر آن معاون وزیری که می گوید اگر مردم وضعیت مالی خوبی ندارد و در فقر بسر می برند چرا اضافه وزن دارند؟
خاک بر سر آن مسئولی که می گوید اگر مردم ندارند بخورند چرا چاق هستند.
امروز میزان توان مردم را و گرانی و تورم را با هیکل مردم و وزن مردم محاسبه می کنند.
رئیس دولت در انتخابات 92 گفته بود که نرخ تورم را جیب مردم نشان می دهد نه آمارها !
با همین حرف های ضد و نقیض و آبکی و دورغکی از مردم رای گرفتند و امروز با حاشیه سازی و فرافکنی سر مردم را گرم می کنند وقتی در این شهر توریستی مردم ما این همه مشکل دارند و نمی توانند گلیم خودشان را از آب بکشند در شهرهای دیگر چه می گذرد بماند.
مناسبت بعدی روز و هفته معلم است معلم یعنی کسی که در دل انسان یک چراغی را روشن کند و او را از جهالت و نادانی و به دانایی و معرفتی رهنمون سازد هرکسی در زندگی می تواند معلم دیگری باشد نمونه آن شهید عزیز آیت الله علامه مرتضی مطهری است که روز شهادتش به حق روز معلم است شهید مطهری روحانی، بعنوان اینکه روحانیت معلمان جامعه هستند ،بعنوان معلم بزرگ انقلاب روز شهادتش را روز معلم نامیدند که لازم است یاد این شهید عزیز همیشه زنده را گرامی می داریم و حضرت امام (ره)فرمودند شهیدمطهری حاصل عمر من بود.
تأثیر شهید مطهری در مبارزات قبل از انقلاب و در تحقق حکومت اسلامی بسیار واضح و روشن است که هیچ وقت از ذهن ها پاک نمی شود. معلم واقعی ایشان بود که گاهی هفته و روز معلم می گذرد اما از شهید معلم ،شهید مطهری یادی نمی شود اما مطهری سمبل معلمی است و تجلی معلم بودن روحانیت است.
معلم دارای ارزش والایی است که مقام معظم رهبری فرمودند:معلم غیر از هویت شخصی یک هویت معلمی دارد که متعلق به همه کسانی است که می توانند از آن بیاموزند ،معلم یک هویت جمعی دارد که ارزش معلم هم همین هویت معلمی است لذا گفتند معلم همه جا معلم است در شهر خودش،در خیابان های شهر، در مسجد در کوچه و بازار حتی گفتند معلمها در سر کلاس نه فقط درس می دهند بلکه گاهی نگاهی که می کنند اشاره ای که می کنند لبخندی که می زنند به اخمی که می کنند حرکتی که می کنند لباسی که می پوشند بر روی دانش آموزان اثر دارد.پس معلمان عزیز به فکر دین بچه ها باشند اثر دینی و تربیتی بر فرزندان ما داشته باشند فرهنگ دین و اسلام را در فرزندان این جامعه احیا کنند که کار انبیاء و معلمان واقعی و معلمان حقیقی و معلمان مسلمان همین است که روز معلم بر معلمان واقعی مبارک باشد.
نقل قول کردن
0 #102 عباس آباد 1397-01-26 11:35
بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه نمازجمعه شهرستان عباس‌آباد24 فروردین ١٣٩٧ و ٢۶ رجب ١۴٣٩
بابيانات‌ خطيب‌ ارزشمند جمعه ؛جناب حجةالاسلام والمسلمين حاج سيد مصطفى محمدى امام جمعه انقلابی و ولایی" شهرستان عباس آباد "
بیان موضوعات عالی
حمایت ازپیام رسانهای داخلی/تضمین امنیت حریم خصوصی/حفظ”ارزش پول” برعهده دولت/حفظ دستاوردو پیشرفتهای نظام/دولت باید پاسخگو باشد نه رهبری/مشکلات رابنام رهبری تمام می کنند/برنامه ناکارامد نشان‌ دادن نظام ولایی
مشروح خطبه دوم نمازجمعه
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته ،یاوران همیشگی آدینه را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا است،انسان را به بهشت و دارالسلام و جنت الماوی و سعادت ابدی می کشاند و از گناه و بدبختی و جهنم نجات می دهد اتقوالله لعلکم تفلحون تقوا کسب کنیم تا رستگار بشویم خصوصا در این ماه های معنوی و پر از برکت که در پایان ماه رجب قرار داریم و در آغاز ماه شعبان المعظم هستیم که رسول خدا به روزه آن و قیام برای شب های آن اهتمام خاصی داشتند دعا کنیم که از برکات این ماهها( ماه رجب ،ماه شعبان المعظم )بهره مند گردیم.
هفته گذشته درباره شعار سال بحثی را ارائه نمودم که همه باید با حمایت از کالای ایرانی به شعار سال عمل کنیم هم مردم ،هم سرمایه گذار ،هم تولید کننده و هم کارگر،هم فروشندگان و هم دولتمردان در عمل به شعار سال اقدام نمایند.
مقداری درباره وظایف دولتمردان برای تحقق شعار سال مطالبی را بیان کردم و امروز به بخش دیگری از آن بحث را در این خطبه اشاره خواهم داشت.
حمایت ازپیام رسانهای داخلی
اول:یکی از راههای حمایت از کالای ایرانی حمایت از پیام رسان های داخلی است.که خود دولت باید برای بالا بردن ظرفیت پیام رسان های داخلی و ارتقای کیفیت پیام رسانهای داخلی اقدام کند،دولت باید ضمن ارتقای کیفیت پیام رسانهای داخلی، امنیت این فضا را تضمین کند، و امروز مردم ما و جوانان ما از این پیام رسانهای داخلی باید استقبال کنند.
از آنجایی که برخی از پیام رسانهای خارجی اقدام به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران نمودند، مصالح و منافع ملی کشورمان را به چالش کشیدند با حمایت و سرویس دادن به عناصر برانداز و منافقین و سلطلت طلبان و دین ستیزان و عناصر داعشی و تکفیری به صورت آشکارا در مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند حتی یکی از عوامل اخلال در باراز ارز و اقتصاد کشور را پیام رسان خارجی اعلام کرده اند و اگر در دی ماه گذشته حرکت اعتراضی به حق مردم تبدیل به حرکت ضد نظام شد و مردم مظلوم کشور ما اجازه پیدا نکردند به حق خود برسند و اعتراض خود را به صورت مسالمت آمیز اعلام کنند که یک عده ای اوباش ضد نظام وارد شدند،هنجارشکنی کردند و فتنه به راه انداختند و براندازی نظام را فریاد کردند این برنامه از فضاسازی در فضای مجازی اتفاق افتاد در پیام رسانهای خارجی برنامه ریزی شد اینها به ضرر ملت عزیز و مردم بزرگوار ایران است.
تضمین امنیت حریم خصوصی
اما یکی از دغدغه های ما که می خواهند از این پیام رسانهای داخلی استفاده کنند.
اول :امنیت حریم خصوصی آنهاست که عزیز رهبر مان در جمع مسئولان و مدیران نظام با ابراز خرسندی از تبدیل شدن مطالبه ایجاد پیام رسانهای داخلی و شبکه های اجتماعی داخلی به مطالبه عمومی تاکید فرمودند که مسئولان باید امنیت حریم داخلی مردم و کشور را حفظ کنند تعرض به امنیت حریم خصوصی مردم حرام شرعی است و نباید انجام شود و متصدیان و دستگاه های دولتی و قضایی مراقبت کنند تا حریم خصوصی مردم و اسرار آنها محفوظ بماند که این تاکید رهبری به لزوم صیانت از حریم خصوصی افراد و حکم حرمت شرعی و هرگونه نقض این امر و تعرض به امنیت حریم داخلی و خصوصی مردم نشان از آن دارد که رهبر دلسوز امت و نظام جمهوری اسلامی در حفاظت از حقوق مردم مصمم است و دستگاه های امنیتی و قضایی باید با متخلفین بدون اغماض برخورد کنند.
حفظ”ارزش پول” برعهده دولت
دوم :یکی از راههای حمایت از کالای ایرانی حفظ ارزش پول ملی است،دولتمردان ما در این باره ضعیف عمل کردند که فقط در نوسانات دلار در بهمن سال 96 از نظر کارشناسان 25 درصد ارزش پول ملی ایران کاهش یافت یعنی یک چهارم سرمایه مردم ازبین رفت این مال سال گذشته بود،اما اینکه در هفته های قبل شاهد التهابات و طلاتم بازار ارز و سکه بودیم به گونه ای که دلار به فراتر از 6300 تومان رفته بود چه بلایی بر سر ارزش پول ملی ایران آمده است بماند؛گرچه دولت موضوع قیمت دلار را به فضای مجازی و به برخی از نهادها و به مجادلات سیاسی نسبت می دهد و خود را مبرا می داند اما آنچه که مسلم است اینکه دولت با این کار کسری بودجه خود را رفع کرد چقدر از فروش دلار 6300 تومان دولت و صرافان منتسب به دولتمردان سود بردند نمی دانم اما فقط از تفاوت قیمت دلار 3500 تومانی دلار و ارز در بودجه امسال تا قیمت مصوب 4200 تومانی بنابه نظر کارشناسان 17 هزار میلیارد تا 30 هزار میلیارد تومان دولت درآمد داشته است.از جیب چه کسی می رود؟
اگر چه دولت با اعلام نرخ مصوب فرمایشی قیمت ارز را اعلام کرده است اما امروز باید همه دستگاه ها و گروه ها از تصمیمات اتخاذ شده کنترل ارز و حفظ ارزش پول ملی حمایت کنیم و در راستای حمایت از سرمایه وطنی و پول ملی آستین همت را بالا بزنیم تا ان شاءالله بتوانیم بر معضلات و مشکلات اقتصادی فائق بیاییم.
حفظ دستاوردو پیشرفتهای نظام
سوم :یکی از راه های حمایت از کالای ایرانی حمایت و حفظ و حراست از پیشرفت و دستاوردهای نظام در زمینه های علمی،فناوری،هسته ای،موشکی و دفاعی است و ایستادگی بر روی منافع ملی است و کوتاه نیامدن از حقوق ملت در مقابل دشمنان نظام است نه اینکه آنقدر عقب نشینی کنیم که موجب سوءاستفاده دشمن شود و احساس کنند که ایران اسلامی توان ایستادگی و توان مقاومت را ندارد.
آنقدر کوتاه آمدیم که فعالیت هسته ای خود را ازدست دادیم و تحریم هم می شویم.
قلب قدرت کشور را خودمان با دست خودمان نابود کردیم.
قلب تاسیسات هسته ای را ازبین بردیم.
اما امروز کشور کوچک امارات از راکتور اتمی خود رونمایی می کند و امارات کشور اتمی می شود.ان شاءالله ما هم یک روزی به اقتدار هسته ای برخواهیم گشت که منتظر لغو برجام از سوی امریکا و فرمان ولایت فقیه هستیم.(تکبیرحضار)
اما دشمنان ما از طریق تصویب قطعنامه ها و تشدید تحریم ها و معرفی سپاه پاسداران به عنوان نیروی تروریستی می خواهند قدرت نظامی و موشکی ایران را نابود کنند و به دنبال آن نفوذ ایران را در منطقه محدود و مهار کنند اینکه امروز امریکا و اذنابش به اتهام بکارگیری سلاح شیمیایی توسط ارتش اسد در پی حمله به سوریه هستند این هم برای ازبین بردن قدرتی ایران و برای مهار ایران در منطقه و ازبین بردن نیروی مقاومت است که البته جرأت حمله به سوریه را پیدا نکردند که اگر حمله کند بیشترین ضرر را امریکا و اسرائیل خواهند کرد.
دولت باید پاسخگو باشد نه رهبری
حتی آشوب های اخیر در ایران نیز در راستای همین موضوع بوده است برهم زدن انسجام داخلی و حمایت از آشوب ها و اغتشاشات برنامه دشمنان داخلی و خارجی بود البته مهمتر اینکه برنامه اینها تضعیف موقعیت و جایگاه رهبری در نظام اسلامی است.با ایجاد مشکلات و ایجاد نارضایتی ها و ایجاد آشوب های داخلی به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام ولایی و حاکمیت بر پایه ولایت فقیه هستند و ایجاد شبهه می کنند که مشکلات کشور را به نام رهبری تمام کنند و مشکلات مربوط به قوای سه گانه ،مشکلات مربوط به قوه مجریه و ناکارآمدی دولت، مشکلات مربوط به ناکارآمدی نمایندگان مجلس و قوه مقننه و مشکلات مربوط به قوه قضائیه را می خواهند به رهبری معظم مرتبط کنند که چرا رهبری پاسخگو نیست.
برخی حرف های گزاف و غلطی می زنند که چرا ولی فقیه نسبت به عملکرد ضعیف دولت و نسبت به مشکلات اقتصادی کشور پاسخگو نیست؟
آیا رهبری نسبت به عملکرد دیگران پاسخگو باشد؟
وظیفه رهبری این است که سیاست های کلی نظام را تعیین و تبیین کند.اما در امور جزئی دخالت رهبری معنا ندارد،اگر رهبری بخواهد در امور دولت و قوه اجرائیه دخالت کند ،اگر رهبری بخواهد در قانون گذاری دخالت و در قوه مقننه دخالت کند ،اگر رهبری بخواهد در حکم قوه قضائیه دخالت کند پس ما قوه قضائیه برای چه می خواهیم.پس چرا رئیس جمهور تعیین می کنیم؟پس چرا نماینده مجلس تعیین می کنیم؟ هر کسی وظیفه ای دارد.
رهبری در امور قوای دیگر نباید دخالت جزئی بکند باید سیاست کلی ارائه بدهد مگر اینکه اموری باشد که مملکت و نظام را دچار خطر و آسیب جدی می کند و آن وقت است که رهبری ورود پیدا می کند.اما اگر رهبری به وظایف خود عمل نکرد باید پاسخگو باشد. رهبری باید در قبال وظایف خودش پاسخگو باشد.
اما آنکه اشتباه عمل و اشتباه اجرا می کند سیستم اجرایی کشور است. اینکه کشور اقتصادش و معیشتش اشکال دارد،بیکاری زیاد است ،اشتغال کم است ،اشتغال ایجاد نمی شود و مردم از نظر معیشتی دچار مشکل هستند این را نباید رهبری پاسخگو باشد اگر مشکلات اقتصادی و معیشتی و بیکاری و معضلات دیگری در کشور وجود دارد باید کسانی پاسخگو باشند که من و شما آنها را انتخاب کردیم و بر کل قوای اجرایی کشور و بر منافع و منابع ملی و بودجه کشور حاکم کردیم که همه اعتبارات و بودجه کشور در دست دولت است آنها باید پاسخگو باشند.رهبری که سیاست های کلی نظام را تعیین و تبیین می کند چندین سال را به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری نمود اما اگر اجرا نمی کنند.
آیا رهبری باید پاسخگو باشد؟
کدام شعار رهبری اشتباه بود؟
کدام سیاست رهبری اشتباه بود که ولی فقیه پاسخگو باشد؟
ولی فقیه خودش مطالبه دارد بقیه باید نسبت به ولی فقیه پاسخگو باشند،بقیه باید به ولی فقیه و شخص اول مملکت جوابگو باشند،رهبری که جهان اسلام را مدیریت می کند،رهبری که جبهه مقاومت را در عراق و سوریه و لبنان و یمن و فلسطین مدیریت می کند. موفقیت های بزرگ بدست آوردیم نظام مقدس جمهوری اسلامی روزبه روز قوی تر می شود اینها از تدبیر و برنامه رهبری است و علت تهاجم بی سابقه کنونی بر ضد نظام ولایی بخاطر این قدرت روزافزون رهبری و نظام جمهوری اسلامی و نظام ولایی است که دشمنان از این قدرت احساس خطر می کنند.
خط قرمز هایی رهبری قرار داد در همه مسائل در مسئله برجام هم خط قرمز هایی رهبری اعلام کردند به خط قرمز های رهبری عمل نکردند،افتضاح به بار آوردند بعد می خواهند به گردن رهبری بیاندازند که رهبری باید پاسخگو باشد.
اگر در موسسات مالی بخوربخور هست مال مردم را می خورند و بالا می کشند رهبری باید پاسخگو باشد یا دولت که از طریق مردم انتخاب می شود باید پاسخگو باشد؟
دولتی که ما انتخاب کردیم ناکارآمد است که همه بانک ها زیر نظر دولت است.اگر به وعده ها و شعارها عمل نمی کنند و مردم را فریب دادند و رای گرفتند رهبری باید پاسخگو باشد یا دولت؟
اگر این نظام از سیاست های رهبری ،از تدبیر رهبری تبعیت کند و به فرامینی آن مدیر فرزانه و فرمان آن مدیر با تدبیر عمل کند ما می توانیم بر جهان آقایی کنیم.(تکبیرحضار)
نقل قول کردن
0 #101 عباس آبادعباس آباد 1396-12-26 12:08
خطبه های نمازجمعه 25 اسفند 96 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
موضوعات مطرح شده در خطبه دوم
دینداربودن در همه حالات/باید بنده خدا باشیم نه آزاد/سیداحمدآقامطیع حضرت آقا/مخالفت بارهبری درخط آمریکا/استیضاح وزراء یااستیضاح ملت/بایکوت‌طرح اعاده اموال نامشروع/نعره پلیدشیعه انگلیسی علیه رهبری/قدر ولایت را حزب الله لبنان میدانند/ماسمالی شدن "سئوال" از رئیس دولت
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی ،به پرهیزکاری، به خویشتنداری ،به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
*دینداربودن در همه حالات
یکی از نشانه های تقوا حفظ دین و دیانت و اعتقادات دینی در هر شرایطی است،یعنی در تمام لحظات زندگی انسان اول مسلمان است،اول معتقد است ،اول به فکر حفظ دین خودش هست،در شادی ها،در جشن ها در تمام مراسم ها انسان اول باید به فکر حفظ اعتقادات دینی خودش باشد.خدا نکند که انسان دین خود را به حراج بگذارد.انسان متقی دینش را به حراج نمی گذارد،کسی که دین خودش را به حراج می گذارد متقی نیست.
آن کسی که در جشن ها و ایام خوش از دین غافل می شود و حرکت او مسیر غیر رضای الهی باشد از سلک متقین خارج است،عده ای دینداری خودشان را،اعتقادات خودشان را در ایام خاص فراموش می کنند،مثلا در عید نوروز ،مثلا در عروسی ها در جشن ها از دین غافل می شوند،از اهلبیت غافل می شوند یا برخی از احکام را می پذیرند و برخی را در زندگی رعایت نمی کنند نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ هستند،اهل نماز هستند اما اهل حجاب نیستند،دین را قبول دارند اما شب عروسی دین را می بوسند و روی طاقچه می گذارند در آن شب اهل شراب و عرق و ورق و بی حجابی و موسیقی و ابتذال و همه اینها می شوند و می گویند یک شب که هزار شب نمی شود اینها جزء عباد الهی نمی شوند جزء بنده خاص خدا ،عبدالله و عباد الله محسوب نمی شود و به حساب نمی آیند.
* باید بنده خدا باشیم نه آزاد
امام هفتم امام موسی کاظم(علیه السلام) از کوچه ای عبور می کرد به منزلی رسید صدای ساز و آوراز از خانه ای که از کنار آن عبور می کرد بلند بود آن وقت این وسائل لهو و لعب و ارگ و تار و سنتور آواز و بلندگو و امثال اینها نبود اما همان مقداری که بود حساسیت بود دم در منزل که رسید دید کنیزی دم در هست از این کنیز سئوال کرد صاحب این منزل چه کسی است؟ کنیز عرض کرد که صاحب این منزل بشر هست.امام فرمود:که صاحب این منزل عبد است یا حر است؟بنده است یا آزاد است؟ گفت: بشر آزاد است او بنده نیست او خود بردگانی دارد ،کنیزکانی دارد.آقا امام کاظم هم سری تکان دادند و فرمودند:از حال روزش معلوم است که عبد نیست او آزاد است.
کنیز وارد خانه شد بشر از او سئوال کرد که چرا دیر کردی؟ گفت :دم در شخص نورانی بود من را به حرف گرفته بود.گفت:چه کسی بود گفت: نمی شناختم ولی از صاحب خانه سئوال می کرد که این صاحب خانه عبد است یا حر است؟بنده است یا آزاد است؟ من به ایشان گفتم که شما آزاد هستید خودتان بردگانی دارید کنیزکانی دارید.و آن آقا هم تایید کردند که از حال و روزش معلوم است که او عبد نیت و آزاد است.
بشر فهمید که این شخص امام کاظم است،بشر فهمید که منظور آقا چیست. بشر با پای برهنه حرکت کرد به طرف کوچه رفت و خود را رساند به آقا و به پای آقا افتاد و گفت که : آقاجان می خواهم دیگر عبد باشم نمی خواهم آزاد باشم می خواهم بنده خدا باشم.
می گویند به یاد آن روزی که با پای برهنه به محضر موسی بن جعفر رسید و عبداللهی و بنده خدا بودنش را اعلام کرد قول داد به امامش که دیگر آزاد نباشد دیگری چیزی به پا نکرد و معروف شد به بشر پابرهنه و بشر حافی.
انسان بایستی عبد باشد آزاد نباشد ما اگر عبد خدا باشیم نمی توانیم و آزاد نیستیم هرکاری بکنیم.اگر عبد خدا باشیم باید همیشه احکام دین را رعایت کنیم. نه اینکه در عروسی ها و جشن ها دین را و اهلبیت را فراموش کنیم.
امسال، شب سال تحویل، شب عید نوروز مصادف شد با شهادت امام دهم امام هادی امام علی النقی جد بزرگوار امام مهدی موعود(عج) و روز اول عید روز شهادت این امام همام است روز عزای اهلبیت و غم واندوه امام زمان(عج) است که شیعه وظیفه دارد رعایت این موضوع را بکند. در روایت آمده است امام صادق رئیس مذهب جعفری امام ملک و ملکوت می فرماید:" رحم اللَّه شيعتنا خلقوا من فاضل طينتنا و عجنوا بماء ولايتنا يحزنون لحزننا و يفرحون لفرحنا "خدا رحمت کند شیعیان ما را که از زیادی گِل ما خلق شدند و خمیر مایه آنها با آب ولایت و محبت ما درست شده است در غم ما غمگین و در شادی ما شادند" يحزنون لحزننا "با حزن ما محزون می شوند "و يفرحون لفرحنا" با شادی ما،شاد و مسرور می گردند.این نشان شیعه است شیعه به اهلبیت احترام می کنند،احترام به اهلبیت جزء دین و جزء ارزش های ما است ما باید به ارزش های خود احترام بگذارید و ارزش ها را حفظ کنیم،حرمت ارزش ها را نگه داریم.
ما در روز 22 اسفند که روز شهدا و روز بزرگداشت شهدا نام گذاری شد شاهد بودیم که برخی از مدارس و مدیران مدارس دانش آموزان را به دیدار خانواده های شهدا بردند که جای تشکر دارد و ما تشکر می کنیم این به معنای حرمت نگه داشتن و حرمت نهادن به ارزش ها و خون شهدا است اما در همان روز برخی از مدارس جشن عیدانه راه انداختند در روز شهدا و روز بزرگداشت شهدا ،ساز و آواز راه انداختند که متاسفانه در برخی از مدارس آتش درست کردند که بچه ها از روی آتش بپرند و چهارشنبه سوری کنند مدارس ما باید با سنت های غلط مبارزه کنند نه اینکه آن را ترویج کنند.
آیا والدین دانش آموزان راضی هستند که در مدارس این کار غلط را دانش آموزان با امر مدیران و معلمان انجام بدهند؟
معلم شهید مطهری که سالروز شهادتش روز ارج نهادن به مقام معلم است و بزرگ معلم تاریخ انقلاب است این کار را احمقانه می داند و می فرماید" این چه کار احمقانه ای است که درچهارشنبه آخر سال آتش روشن می کنند و از روی آن می پرند که زردی من از تو و سرخی تو از من باشد آه این چقدر حماقت است مگر هرکاری که قدیمی ها کردند ما باید انجام بدهیم که خدا در قرآن تقلید از سنت های غلط گذشتگان را نهی کردند"
اما متاسفانه مدارس ما دارند این را نهادینه می کنند که این کار بسیار غلطی است که بعدش برای آن دانش آموز مشتبه بشود بیاید در شهر نارنجک بازی کند و آن همه خطر ایجاد بشود پس باید ارزش ها را حفظ کنیم و در مسیر انقلاب باشیم.
* سیداحمدآقامطیع حضرت آقا
یکی از کسانی که در مسیر انقلاب و شهدا و آرمان های امام و در ولایتمداری ثابت قدم بود تا به سوی حیات ابدی پر کشید یادگار حضرت امام جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج سیداحمدآقا بود که سالروز درگذشت ایشان است شخصیتی که نقش بسیار مهمی در مبارزات دوران امام داشتند به عنوان همراه و مشاور رهبر کبیر انقلاب همیشه در کنار ایشان ایفای نقش می کردند بعد از رحلت حضرت امام نیز همواره در اطاعت و حمایت از ولایت فقیه وو رهبری معظم انقلاب بودند واقعا پشتیبان نظام و مدافع ولایت بودند آنجایی که تشخیص می داد راه و هدف امام و انقلاب است بی ملاحظه حرکت می کرد و خیلی ها را با خودش دشمن کرده بود.
ایشان واقعا از جان و دل از رهبری دفاع می کردند .ایشان مصلحت نظام و دفاع از ولایت را با هیچ چیز عوض نمی کرد بعد از امام بسیار موضع گیری برای ایشان سخت بود اما ولایت را فدای حزب گرایی نمی کرد ولایت فدای مطالبات حزبی خودش نمی کرد،خواست رفقا و مطالبات حزبی و گروهی را فدای ولایت می کرد هروقت از ولایت حمایت می کرد عده ای از اطرافیانش از او دلگیر می شدند که چقدر سنگ ولایت را به سینه می زنی؟ آیا او همچنان از رهبری دفاع جانانه می کرد.که در یک سخنرانی فرموده بودند" امروز باید همه متحدتر،محکم ترو قاطع تر پشت سر رهبری باشیم نگذاریم رهبرمان احساس تنهایی کند همانطور که نگذاشتید امام احساس تنهایی کند،اطاعت از رهبری اطاعت از امام است،هرکس منکر این معنا شود مطمئن باشد در خط امام نیست.هر کس بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت از رهبری است چه بخواهد و چه نخواهد در خط امریکا است امروز مهیا هستیم با یک اشاره رهبری به خیابان ها و جبهه ها سرازیر بشویم "(تکبیرحضار)
* مخالفت بارهبری درخط آمریکا
بعد از سخنرانی ایشان سئوال کردند که چرا این همه امروز در سخنرانی از رهبری دفاع کردید" فرمودند عده ای بعد از رحلت امام قصد داشتند من را در مقابل امام خامنه ای قرار بدهند که من به همه آنها تودهانی زدم و نگذاشتم این توطئه را به دست من انجام بدهند،من از ایشان حمایت می کنم چون در تعجبم که حضرت آقا در این مدت کوتاه رهبری توانستند انقلاب و کشور و حوزه های علمیه را در حد تعادل حفظ کنند و کار امام را ادامه بدهند"
حاج سیداحمدآقا آنقدر ولایتمدار بودند که در وصیت نامه اش نیز بر اطاعت از ولایت و حمایت از رهبری تایید کردند و فرمودند" به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند هرگز گرفتار تحلیل های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است"
امروز این رفتار مرحوم حاج سیداحمدآقا درس است برای همه مسئولین که هیچ را با ولایت عوض نکنند امر ولایت،دستور ولایت،خواست ولایت را از خواست خود، از نفس خود، از هوای نفس خود، از دوستان خود، از تفکرات جناحی ،حزبی و گروهی خود مقدم بشمارند و همه مردم ،همه ارکان نظام مسئولین همه قوا بایستی در تقویت رهبری بکوشند.
دولتمردان ما باید در تقویت جایگاه رهبری کوشا باشند نه اینکه هرکاری را انجام بدهند بعد بگویند با رضایت و نظارت رهبری انجام دادیم خرابکاری ها و شکست ها و ناکارآمدی خوشان را به پای رهبری بنویسند.
امروز حتی این گرانی ها،این مشکلاتی را که در جامعه وجود دارد را می خواهند به پای رهبری بنویسند برخی با ناکارآمدی خودشان مشکلاتی برای نظام درست کردند که می خواهند این مشکلات را بر دوش حاکمیت و ولایت بیاندازند اما کور خواندند.
*استیضاح وزراء یااستیضاح ملت
مسئولین ما باید مسئولیت مشکلات و معضلات اقتصادی و معیشتی کشور را بپذیرند،نمایندگان مجلس هم باید مسئولیت این مشکلات کشور را بپذیرند چون این نمایندگان به وزرای ناکارآمد رای اعتماد دادند که این بلا را برسر اقتصاد کشور آوردند وقتی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان کشور و طرح سئوال از رئیس جمهور را می خواهند حذف کنند،استیضاح سه وزیر را در یک روز انجام می دهند.
وزیر ناکارآمدی که در سومین جلسه استیضایش و برای بار سوم که استیضاح شده است از مجلس رای اعتماد می گیرد معلوم است که مجلس ،مجلس مقتدر و مورد نظر امام که در رأس امور بود نیست(تکبیرحضار)
خدا نکند که نماینگان خود را به دولت فروخته باشند که استیضاح هفته قبل ، استیضاح وزیر دولت نبود، استیضاح ملت بود ،استیضاح کارگر بود، استیضاح جوان بیکار بود، استیضاح محرومین و مستضعفین جامعه بود، استیضاح کشاورزان بود، استیضاح خانه به دوشان بود، استیضاح مسکن مهر بود، استیضاح مردم معترض بود، استیضاح زلزله زدگان و حادثه دیدگان ریلی و هوایی و جاده ای بود.
البته که استیضاح مردم بود که شما مردم در انتخابات این نمایندگان را انتخاب کردید.رهبرعزیز فرمودند" عزیزان من هرچه انتخاب کنید برای خودتان انتخاب کردید اگر خوب انتخاب کردید خوبیش به شما برمی گردد اگر بد انتخاب کردید بدی آن به شما برمی گردد"
* بایکوت‌طرح اعاده اموال نامشروع
در کشور ما طرح دوفوریتی اموال نامشروع مسئولان در مجلس مطرح می شود و بایکوت می شود اما رئیس جمهور افغانستان لیست اموال خود را اعلام کرد و در اختیار جهانیان قرار داد حتی به این هم بسنده نکرده و میزان زیورآلات همسرش را هم اعلام کرد. اما مسئولین ما مقدار سرمایه و قیمت خانه و خودروی خودشان را اعلام نمی کنند. حتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام این مصوبه در دوران مرحوم هاشمی شده بود که کسی حق ندارد اموال مسئولین دولت را بررسی و به جامعه اعلام کند.
فرزندانشان با پول بیت المال در غرب همراه با لاابالیگری درس می خوانند و مقدار هزینه ای که از بیت المال برای آنها می شود چقدر است؟ چه کسی خبر دارد؟
بچه های همین مسئولین در خارج از کشور در فضای مجازی ببینید چه عکس هایی از آنها می گذارند چه لاابالیگری هایی انجام می دهند در آنجا درس می خوانند و فردا با یک مدرک وارد کشور می شوند و مسئول من و شما می شوند امروز ببینید در آنجا چه می کنند؟
امروز همه این اختلاس ها ،فساد اقتصادی،خیانت به بیت المال را در جهت تضعیف ولایت و رهبری استفاده می کنند.
* نعره پلیدشیعه انگلیسی علیه رهبری
از آن طرف نعره پلیدی از سوی تشیع لندنی و مرجعیت انگلیسی علیه دفاع مقدس و ولایت فقیه شنیده می شود که باید به قول حافظ گفت:
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری
اگر نظام می خواست در مقابل این مگس صفتان مزدوری که دور شیرنی های کثیف انگلیس جمع شدند کوتاه بیاید و عقب نشینی کند نمی توانست 40 سال روی پای خود بایستد و این نظام با پایداری و مقاومت این مردم دیندار،مردم ولایتمدار هر خارو خسی که در مقابل دین و انقلاب و ولایت و نظام قد عَلم کند قد او را خم می کنند و می شکنند.(تکبیرحضار)
شما مردم ثابت کردید که در وفاداری مثل و مانند ندارید آنچه عزت است از وفاداری و پایمردی شما مردم است که در سال 96 با حمایت شما مردم انقلابی هم بر داعش پیروز شدیم و هم آشوبگران فتنه دی ماه 96 را سرکوب کردیم و هم در 22 بهمن 40 سالگی انقلاب را با حضور 40 میلیون مردم انقلابی جشن گرفتیم و بار دیگر به نظام و ولایت دست بیعت دادند این مردم قدردان ولایت هستند،این مردم قدر ولایت و نظام را می دانند
که قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری
آنکه خود به علم و دانش و اخلاق و معنویت دست یافته است قدر ولایت را می داند مثل حضرت آیت الله شاه آبادی که هفته قبل ندای حق را لبیک گفتند درباره شخصیت مقام معظم رهبری می فرماید" الحمدالله رهبر معظم تمام تلاشش برای دینی ماندن نظام انجام دادند اگر در جمهوری اسلامی فقط یک نفر دلش برای دین بسوزد آن فقط حضرت آقا است امید ما واقعا به ایشان است ،ایشان واقعا سدی در برابر مخالفین اسلام است البته خیلی ها دلشان می خواهد ایشان را از سر راه بردارند اما کور خواندند"این کلام یک مجتهد و نماینده مجلس خبرگان است .
متاسفانه آن فتنه گر اصلاح طلبی که چند وقت قبل در شهرستان ما حضور پیدا کرده بود و شما مردم هوشیاری به خرج دادید به اعتراض راهپیمایی کردید اینبار اعلام کرد که من و بسیاری از اصلاح طلبان به جمهوری اسلامی و به مدل حکومت اسلامی منطبق بر ولایت فقیه اعتقاد نداریم و حتی حمایت سیاسی نمی کنیم.
* قدر ولایت را حزب الله لبنان میدانند
متاسفانه اینها اعتقادی به نظام ندارند اما در نظام مسئولیت دارند،اینها لایق اعتقاد به ولایت نیستند اینها نمی فهمند ولایت فقیه ادامه ولایت الله و استمرار حرکت انبیاء است که حزب الله لبنان و سیدحسن نصرالله می فهمند که ولایت فقیه چه گوهر گرانبهایی است که می گوید" روح حزب الله لبنان اعتقاد به ولایت فقیه است،ما ولایت فقیه را تالی تلو معصوم می دانیم ،ولایت وفقیه در بحث ما بحث اداری و قانونی نیست بلکه ولایت فقیه را بالاتر از قانون اساسی می دانیم ما اعتقاد داریم اگر ولایت فقیه نظری دارد حتی امر نکرده باشد فقط نظری داده باشد و یا پیشنهاد کرده باشد ما باید اطاعت کنیم،اگر کاری را احتمال بدهیم که موجب ناراحتی رهبری می شود انجام نمی دهیم،اگر کاری احتمال می دهیم که موجب خوشنودی رهبری می شود آن را انجام می دهیم.عزت ما در جهان به جهت پیروی از ولایت وفقیه است که ما حاضریم که برای نظام مقدس اسلامی فدا بشویم و هر فتنه ای در ایران می شود ما ناراحت می شویم ." این را حزب الله لبنان می گوینداینها اینگونه مطیع ولایت هستند.
اما شورای شهر تهران و شهرداری تهران در مقابل سخن امام قرار می گیرند و در مقابل ولایت قرار می گیرند که نام مصدق را زنده می کنند. امام راحل(ره)فرموده بودند"که مصدق مسلمان نبود اگر بر سر کار می ماند به اسلام سیلی می زد "که بعد از سخن امام، در همان سالهای اول انقلاب نام خیابان مصدق را عوض کردند به نام ولیعصر نام نهادند و تغییر نام دادند امروز چه شده است که نام خیابان کارگر شمالی را به نام مصدق برگردادند این همان ارتجاعی که رهبری فرمودند" خطر برای انقلاب است" انگار مشکل مردم انتخاب نام مصدق برسر نام خیابان ها بود فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ به کجا می روید؟
نقل قول کردن
0 #100 عباس آباد 1396-12-19 13:40
خطبه نمازجمعه 18 اسفند ماه 96 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه نمازجمعه
مشروح خطبه دوم
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی ،به پرهیزکاری، به خویشتنداری ،به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
یکی از صفات انسان متقی در قرآن مجید اینگونه بیان شده است: إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا کسانی که گفتند پروردگار ما خداست و استقامت کردند ،به خدا ایمان آوردند و تا پای جان ایستادند،اینها شهدا هستند که مهمان خدا بر سر سفره رحمت الهی جلوس کردند و بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.
22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی را روز شهدا و روز بزرگداشت شهدا نامگذاری کردند که امیدوارم همیشه به یاد شهدا باشیم،رهرو راه شهدا باشیم،یاد شهدا را زنده کنیم این برنامه راهیان نور و بردن فرزندان و جوانان امروزی به سرزمین عشق و فداکاری و گذر دادن از وادی عشق و ایثار و شجاعت و شهامت و شهادت برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و آرمان و اهداف شهدا است که کار بسیار خوبی است،چرا که مقام معظم رهبری می فرماید: ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده های شهدا هستند این را همه ملت باید بدانند و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا امروز کمتر از شهادت نیست.
امروز اگر حفظ نظام و حفظ اسلام را می خواهیم باید گفتمان امام و انقلاب و شهدا و فرهنگ ایثار و مقاومت و شهادت را به نسل های جدید انتقال بدهیم که رهبری معظم انقلاب به دو عنصر اعتقاد ویژه ای داشتند یکی مردم و دیگری جوانان است که در اکثر سخنرانی هایشان از مردم و از جوانان سخن گفتند و می گویند. برخلاف تصور و نگاه برخی از دولتمردان که نسبت به جوانان دارند و بچه های دهه 60 را امروز عنصری مزاحم و دردسر ساز می دانند و می بینند اما رهبر عزیز نسل جوان را ظرفیت بی نظیر برای ارتقاء و اعتلای کشور و برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی و برای پیشرفت انقلاب اسلامی می دارد و می فرماید: نسل جوان،نسل سوم از نسل اول امیدبخش ترند در صورتی که بتوانند ایمانشان را حفظ کنند،جوانان نسل اول کسانی بودند که از روی احساسات و از روی هیجان کار کردند با همان احساسات بود که یک نظام کهن را سرنگون کردند و اسلام را زنده کردند و برخی از روی احساسات از دیوار سفارت امریکا و لانه جاسوسی بالا رفتند و با شجاعت آن را تسخیر و تصرف کردند اما بعدا رفتند با امریکایی ها صحبت کردند و عذرخواهی کردند که این ناشی از کم عمق بودن آن انگیزه است و زیرساختش محکم نبود اما نسل سوم نسلی است که آن شور و هیجانات انقلاب و ایام دفاع مقدس را ندیدند و حتی را پیر جماران را درک نکردند اما با بصیرت وارد عرصه و میدان می شوند و ایستادگی و جانفشانی می کنند که عزیز رهبرمان می فرماید: من به این نسل بیشتر اعتماد دارم جوان امروز از جوان اول انقلاب و جوان دوران جنگ اگر جلوتر نباشد عقب تر نیست و من معتقدم که جلوتر است بخاطر این است که امروز با این همه تبلیغات و ابزارهای تبلیغی و با این همه شگردهای گوناگون فرو ریختن پایه های ایمان جوان انقلابی ایستاده است.
بعضی فکر می کنند نسل سوم و نسل جدید نظام را و انقلاب و انحطاط و یرایی می کشاند که رهبر معظم انقلاب با این نظر مخالفند بلکه ایشان با امید به نسل سوم بقای انقلاب اسلامی و استمرا نظام مقدس جمهوری اسلامی را با این نسل جدید می دانند که امروز پای نظام ایستادند و انقلاب اسلامی با همین نسل سوم خودش و نسل های انقلابی کشورهای اطراف،تا مرزهای اسرائیل رفته است و رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است.(تکبیرحضار)
طوری که آغاز شمارش معکوس نابودی اسرائیل از زبان مقام معظم رهبری به جهان اسلام بشارت داده شد که دیری نمی پاید که نمازجماعت مسلمین در مسجدالاقصی فلسطین اقامه گردد. کمربند انقلاب اسلامی ایران از مزار شریف افغانستان تا زاویه جنوبی بیروت و کرانه دریای مدیترانه را درنوردیده است و محور مقاومت فلسطین و حزب الله لبنان و حشد الشعبی عراق و ارتش مردمی سوریه وحیدریون عراق و فاطمیون افغانستان و زینبیون پاکستان و انصارالله یمن و سپاه پاسداران و مدافعان حرم ایران به قدرتی رسیدند که امروز اسرائیل دچار رعب و وحشت شده است که پای همه این پیروزی ها و مقاومت ها ،حضور نسل جوان و جوانان نسل سوم است که مطیع محض و سرباز رزم امام جامعه و امام المسلمین امام خامنه ای هستند.
این جوانان ما مانند شهیدحججی ها هستند جوان نسل سوم مانند شهیدمحمدحسین حدادیان است که رزمنده مدافع حرم بود اما در اغتشاشات تهران ،در دفاع از امنیت و دفاع از حریم ولایت با دست خالی سینه سپر کرده است با لباس عزای زهرای مرضیه ،در شب شهادت فاطمه زهرا گوهر وجود خودش را تقدیم حضرت حق نمود شهیدی که گفته بود عاشق ولایت،عاشق رهبری، عاشق شهادت و عاشق حضرت زهرا است،مدافع انقلاب ،مدافع ولایت و فدایی رهبر و اهل بصیرت بود که رهبر عظیم الشان انقلاب برای تجلیل از این شهید به دیدار خانواده اش می رود.
نسل سوم انقلاب افتخار نظامند نه مزاحم نظام. نسل سوم انقلاب دردسر نظام نسیتند صاحب این نظامند، مزاحم آن کسانی هستند که 40 سال در مسئولیت بودند و از بیت المال ثروت ها اندوختند،خانه های میلیاردی دارند و سرمایه های چندصد میلیاردی جمع کردند و بازنشستگی ندارند و امروز فرزندانشان در آن ور آب ،در امریکا و انگلیس همراه با لاابالیگری درس خواندند و درحال برگشتن هستند و سهم خواه نظام هستند و فردا می خواهند مسئول ما باشند اینها مزاحمند اینها مزاحم نظامند نه نسل سوم.
نسل سوم انقلاب ،انقلاب ما را حفظ می کنند اگر مسئولین اجازه بدهند،اگر مسئولین انقلاب ،انقلاب را به سوی انحراف نبرند برخی از گروه های سیاسی و مسئولین حیات سیاسی خود را در تقابل با دین و دیانت می دانند برخی حیات سیاسی خود را در به انزوا کشاندن دین می بینند،قدرت سیاسی خود را در به انحراف کشاندن جوانان می دانند ،حیات سیاسی خودشان را در آزادی زنان و ابتذال مادران و زنان جامعه می دانند و برخی حیات سیاسی خود را در تقابل با انقلاب و دین و اهداف امام و شهدا و دیانت می دانند و قدرت سیاسی خودشان را در منحرف کردن نسل جدید می دانند فکر می کنند که نسل جدید ،نسل دین گریزی هستند اما اینگونه نیست،نسل جدید معتقد به دین و دیانت هستند و با عمق بیشتری دین را می پذیرند.
مسئولین مواظب باشند در تقابل با اعتقادات مردم قرار نگیرند که امروز اجرای چراغ خاموش سند خائنانه 2030 خطری است که اسلام و انقلاب را تهدید می کند و ما باید هوشیار باشیم. در برخی از مهدکودک ها و کودکستان ها و پیش دبستانی ها و مدارس کشور این سند به انحای مختلف درحال اجرا است و اگر در بعضی جاها آهنگ ها و ترانه های مبتذل و هیجانی در زنگ تفریح مدارس به بهانه شاد کردن بچه ها اجرا می کنند این اجرای سند 2030 است.
ممنوع کردن حضور جوانان و دانش آموزان در گلزارهای شهدا اجرای سند 2030 است.
حذف نام پدر در مشخصات فردی کارت ملی افراد و جایگزین کردن نام مادر در سایت رسمی ثبت نام کارت ملی هوشمند اجرای سند 2030 است.
این چه معنا دارد نام پدر را از سایت ثبت نام کارت ملی حذف می کنند؟
مگر انتقال نسل با مادر است؟ یا با پدر است؟
آیا می شود فرزندی نام پدرش مشخص نباشد و نام مادر نوشته بشود؟ این مادر این فرزند را از کجا آورده است؟
دشمنان ما به دنبال حرامزادگی و آلوده کردن دامن پاک مادران جامعه ایران هستند،دشمنان می خواهند این دامن پاک مادرانی که مردان جامعه را به معراج می برند و شهید حججی ها و شهید فهمیده ها را تربیت می کنند را آلوده کنند و برخی از مسئولین ما هم جاده صاف کن دشمنان برای آلوده کردن مادران شدند بدا بحالشان.به ابتذال کشاندن زنان جامعه برنامه دشمن است که بدست برخی از مسئولین در حال انجام است .
اینکه برخی از مسئولین و برخی از روزنامه ها هنجار شکنان چهارشنبه سفید و مقابله کنندگان با حجاب را حمایت می کنند و کنسرت های مختلط و آزادی ورود زنان به ورزشگاه ها را پیگیری می کنند اینها به دنبال چه هدفی هستند؟
هدف به ابتذال کشاندن زنان جامعه است که حیات سیاسی خود را در ابتذال زنان و مادران جامعه می دانند.
چرا باید در همایش شهرداری تهران به مناسبت ولادت زهرای مرضیه و روز زن ،رقاصی دخترکان را جلوی چشم مردان جلسه به نمایش بگذارند که مورد تشویق شهردار تهران قرار بگیرند؟
به بهانه شاد کردن مردم هر کار خلاف شرعی را انجام بدهند؟
آیا خود حضرت زهرا راضی هستند که در جشن ولادتش اینگونه هنجارشکنی بشود؟
حتی رسم شده است که در همایش ها و در جلسات حتی در همین شهرستان یک کنسرتی برگزار کنند یک چند تراک از آهنگ های امروزی و یک رقص و رقاصی و یک قردادنی جلوی شرکت کنندگان اجرا کنند تا جگر مسئولین حال بیاید اما خروجی ان جلسه چه باشد خدا داند.
حتی ما پیشنهاد کردیم آن آهنگ هایی که شما می خواهید اجرا کنید آهنگ های خوب ،مربوط به امام زمان (عج)آهنگ های مربوط به حضرت زهرا و اهلبیت ،آهنگ ها و موسیقی آئینی و مذهبی استفاده کنید هم شادی آور است و هم یاد خدا اهلبیت در آن نهفته است اما قبول نمی کنند چون هدفمند کار می کنند.
علامه جوادی آملی فرمودند: شهدا این سرزمین را پاک کردند شما آلوده نکیند. این هشداری است به مسئولین که شهدا این سرزمین را پاک کردند شما آلوده نکیند. و زهرای مرضیه فرمودند:اگر مردی نسبت به بی تقوای مسئولانشان بی تفاوت باشند باید منتظر گرفتاری و مصائب فراوان باشند.
نسل سوم انقلاب ،توقعاتی از نسل اول انقلاب ،از نسل مسئولان این دوران 40 ساله انقلاب دارند آن عدالت و نبود تبعیض و دوری از تجملگرایی و اشرافیگری است که از دوران دولت سازندگی، ترویج تجملگرایی و رفاه طلبی و اشرافیگری مسئولین آغاز شد که مسئولین مسابقه ی بی حساب در دنیاخواهی و منفعت طلبی داشتند،روحیه تعاون و ایثار را به مسلخ کشاندند و این اشرافیگری در دوران دولت اصلاحات ادامه داشت تا اینکه نگاه و منش اشرافیگری، فتنه 88 را به انقلاب اسلامی تحمیل کرد چرا که سردمداران فتنه عموما کسانی بودند که دستشان از منابع و مطامع نظام کوتاه شده بود و در تلاش بودند تا به قدرت بازگردند که امروز هم آن اشرافیگری را می بینیم که رهبری معظم انقلاب این ولی فقیه باید از مردم بخاطر اشرافیگری و بی عدالتی مسئولین عذرخواهی کند.
همه باید به فکر هم باشیم،مسئولین به فکر مردم باشند،دلسوز هم باشیم. وقتی من شنیدم و خواندم که پزشکان کانادا به افزایش حقوق خودشان معترض شدند و بیش از 500 پزشک کانادا با امضاء یک نامه سرگشاده اعلام داشتند که افزایش حقوق هایشان را در حالی که پرستاران و بیماران کشور شرایط مالی مناسبی ندارند توهین به خودشان می دانند گفتم این مسلمانی است این عدالت است نه اینکه بعضی از پزشکان ما وقتی بیماران و خانواده هایشان را مستاصل ببینند زیرمیزی بیشتری می گیرند به قول سیدجمالدین اسدآبادی که امروز روز بزرگداشتش است که به غرب رفتم اسلام را دیدم اما مسلمان ندیدم به شرق آمدم مسلمان دیدم اما از اسلام خبری نبود.
مشکل از مسلمانی ما است گفت:
اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست
که در کشور ما وزیر بهداشت ما که سرمایه اش را خودش اعلام کرد که بیش از هزار میلیارد تومان است این کسی که بیش از هزار میلیارد سرمایه دارد به بهانه از بین بردن زیر میزی پزشکان طرح سلامت را اجرا می کند که جیب پزشکان را پر کند با این طرح هم درآمد پزشکان چند برابر شد هم زیر میزی ها آزاد و روی میز دریافت می شود.
روحیه تعاون و همکاری باید در جامعه فراگیر شود مسئولین دلسوز مردم باشند نه اینکه از بیت المال چپاول کنند کار بجایی رسید که بعد از 40 سال از انقلاب، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی بررسی اموال مسئولین و اعاده اموال نامشروع مسئولان را با 175 امضاء تقدیم هیئت رئیسه کردند که این برای تحقق عدالت و مبارزه با فساد ضرورت دارد که اموال مسئولین درجه یک از روئسای سه گانه ،وزرا ،معاونین ،استانداران،نمایندگان مجلس خودشان حتی فرمانداران،حتی ائمه جمعه اینها بررسی شود برای رفع فساد و تبعیض این اقدام باید سریع تر صورت بگیرد که اگر مسئولی از راه نامشروع اموالی بدست آورده است یا بیت المال مسلمین را تصرف کردند به قول امیرالمومنین اگر در کابین زنان شان گرفته شده است برگردانده شود.(تکبیرحضار)
رهبر انقلاب در سال 80 فرمان هشت ماده ای درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی دادند که جلوی فساد تبعیض گرفته شود اما آنهایی که دم از فرمان هشت ماده ای امام راحل می زنند از فرمان هشت ماده ای رهبر معظم انقلاب ،این امام حی و حاضر را که 16 سال پیش دادند سخنی نمی گویند چون به خودشان برمی گردد،چون باید جلوی رشد این اژده های هفت سر فساد را بگیرند که تاکنون صورت نگرفت چون خودشان ،خانواده های خودشان و برادران خودشان درگیر فساد هستند نمی توانند کاری بکنند.
نسل سوم انقلاب می خواهند مسئولین انقلابی باشند، انقلابی عمل کنند در مقابل دشمن منفعل نباشند اگر وزیرخارجه ما در سفر به کرواسی مورد بی احترامی و بی اعتنایی مسئولین کرواسی روبرو شد در فرودگاه کسی به استقبالش نیامده است از همانجا برمی گشت چون اگر وزیر خارجه کرواسی نیامده یعنی معاون شهردار هم نبود که مثل شانگهای چین به استقبال رئیس جمهور آمده است اینجا اقلا معاون شهردار را می فرستادند به استقبال وزیر خارجه می آمد بعد توجیه می کنند چون هوا سرد بود کسی به استقبال نیامده است این دیپلماسی جدید هست، دیپلماسی دما شده است ،دیپلماسی که براساس هوای سرد و گرم تغییر می کند این نتیجه برجام و انفعال دولت دوازدهم است که می خواهند مسئولین ما را توهین و تحقیر کنند، یک کشور سوخت به هواپیمای وزیر خارجه ما نمی دهد،یک کشور اصلا کسی به استقبال وزیرخارجه ما در فررودگاه نمی آید و بی اعتنایی و بی احترامی می کند و یک کشور اصلا وزیر خارجه ما را راه نمی دهند این نتیجه عملکرد مسئولین ما است نتیجه انفعال و عدم انقلابی بودن اینها است و نتیجه برجام است که گستاخی وزیر خارجه فرانسه درمقابل رئیس دولت را می بینیم چه در طرز نشستن و برخورد کردن، چه در امور موشکی و دفاعی کشور ما ،که انگار ارباب و صاحب اختیار ما هستند که ما باید به فرمان آنها موشک های بالستیک خودمان را ازبین ببریم و آن را هم مانند قلب راکتور هسته ای بتون کنیم که کور خواندند چرا که توان دفاعی و موشکی ما خط قرمز نظام هست و به کسی اجازه نمی دهیم درباره محدود کردن توان موشکی ما قدمی بردارد چون قدمش شکسته خواهد شد.(تکبیرحضار)
نسل سوم انقلاب،نسل منتقد هستند،نسل منتقد نسبت به عملکرد مسئولین هستند عملکرد مسئولین را نظارت دارند مطالبه گر هستند صحیح نیست که نقد دولت را مخالفت و ضدیت با دولت و بی عقلی بدانند،بی عقل آن کسی است که نقد دولت را ضدیت و مخالف با دولت ببیند،این بی خردی و بی عقلی است که هر کسی انتقاد کند را مخالف دولت بدانند مگر دولت برای کسی هست یا برای گروه خاصی هست یا برای جناح خاصی هست دولت ،دولت جمهوری اسلامی است نقد دولت برای طی کردن مسیر درست و رفع انحرافات و معضلات است بله گاهی مخالفت با عملکرد دولتمردان می شود نه مخالفت با دولت که آن هم مأجور هست باید با عملکرد غلط دولت مخالفت کرد باید واردات غیر مجاز و غیر صحیح مخالفت کرد،باید با بی عدالتی مخالفت کرد،باید با دست درازی به بیت المال مخالفت کرد،باید با حقوق های نجومی مخالفت کرد،باید بخاطر مشکل اقتصادی و معیشتی و گرانی و معضل بیکاری دولت را زیر سئول برد،باید در مقابل قراردادهای بین المللی مثل 2030 و AFTF که به ضرر نظام هست به ضرر اسلام است مخالف اسلام است مخالفت کرد.
اما مسئولین بدانند حقوق های نجومی در دولت،اشرافیگری در نظام اسلامی،چپاول بیت المال بی عقلی محض است که البته ما عادت کردیم به شنیدن این توهین های دور از ادب برخی از دولتمردان و رئیس دولت که هر وقت اینگونه سخن ها شنیده می شود منتظر باشیم که می خواهند کاری کنند که دیگران و مردم متوجه نشوند و مردم را سرگرم این حواشی کنند پس متوجه باشیم و هوشیار باشیم.
نقل قول کردن
0 #99 عباس آباد 1396-12-12 13:37
خطبه نمازجمعه 11 اسفند 96 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی، به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
یکی از نشانه های تقوا داشتن عطوفت و مهرورزی به برادران دینی می باشد که یک اصل از اصول اسلامی بشمار می رود و در روایات ما نیز توجه ویژه ای به این امر شده است و در قرآن مجید هم آیات زیادی در اهمیت انفاق و ایثار آمده است که در وقت نیاز به کمک همدیگر بشتابید.
14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد حضرت امام(ره) برای رسیدگی به محرومین و فقرای جامعه هست تا 20 اسفند را هفته احسان و نیکوکاری نامگذاری کردند که شما مردم در آستانه عید نوروز و سال نو و سال جدید به فکر محرومین جامعه باشید فقرای جامعه را دریابید که در این روزها پیش زن و فرزندان خودشان خجالت زده نشوند ما آنها را در شادی خود شریک کنیم که امیرالمومنین (علیه السلام) می فرمایند:محبوب ترین انسانها نزد خدا کسی است که مومن فقیر را در تنگدستی دنیا و گذاران زندگی یاری رساند.
البته نباید عده ای در جامعه اسلامی امروز از فقر و نداری رنج ببرند چرا که ما انقلاب کردیم که عدالت در جامعه اجرایی شود ما نظام طاغوتی که مردم فقیر را که در پای کاخ های آن و در زندگی اشرافی آنها دیده نمی شدند را سرنگون کردیم تا نظام عدل محور برپا کنیم و برای زنده کردن عدالت انقلاب کردیم انقلابی که مردم 40 سال تمام پای این انقلاب ایستادگی کردند،پایداری کردند و ایستادند اما حق این مردم فقر و نداری و فلاکت نیست.
رهبری معظم انقلاب در دیدار مردم آذربایجان سخنانی داشتند که به برخی از نکات آن اشارتی کنم.
نکته اول : اینکه انتقاد از مسئولان با حمایت از نظام اسلامی قابل جمع است.اینکه مردم از نظام اقتصادی کشور بسیار گله مند هستند که معیشت مردم طوری شده است که به زندگی خودشان نمی رسند گرانی،تورم،رکود مردم را بیچاره کرده است، از قیمت های حامل های سوخت و انرژی و هزینه آب و برق و گاز گله مندند. اینکه بسیاری از جوانان ما بیکارند و بیکاری افزایش پیدا کرده است،اینکه برخی از کارگران حقوق نگرفتند از مسئولین انتقاد دارند اما با وجود این گله ها و شکوه هایی که وجود دارد اما مردم پای نظام ایستادند و حساب نظام و انقلاب را از عملکرد مسئولین جدا کردند.
رهبری معظم فرمودند" وقتی مردم برای انقلاب و پای نظام اینطور وارد یک آگاهی انقلابی و یک کمال سیاسی بر ملت ایران به وجود آمده است که می توانند بین نظام انقلابی امت و امامت و بین تشکیلات دیوان سالاری تفکیک کنند با اینکه در یک جاهایی انتقاد دارند ،ناراحت هستند،گله مند هستند اما از اصل نظامی که به وسیله انقلاب بوجود آمده است و صدها شهید در راه این نظام در طول این 40 سال به قربانگاه فرستادند با همه وجود دفاع می کنند این انتقادها ،با ایستادگی پای نظام اسلامی ،پای نظام انقلابی ،نظام امت و امامت ،نظامی که با انقلاب این امت فداکار و این ملت بزرگوار به وجود آوردند منافاتی ندارند.
نکته دوم: اینکه امروز انقلاب در نظام انقلابی تعریف می شود و انقلاب تمام تمام نشده است. بعضی فکر می کنند انقلاب فقط در سال 57 بود و تمام شده الان دیگر یک نظام جمهوری اسلامی هست و دیگر انقلاب نیست این خطا است، انقلاب در سال 57 شروع شد و از سال 57 آغاز تغییر و حرکت اصلاحی در جامعه اتفاق افتاد و شروع شد و امروز گسترده تر و عمق تر ادامه دارد و باید ادامه پیدا کند و نیز اینکه خیال کنید انقلاب بدون نظام معنا می دهد یک خطای بزرگی است ،اینکه اگر قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی را بهم بریزیم و خود نظام را بهم بریزیم به اسم انقلاب و به همه بخشهای نظام اعتراض و انتقاد داشته باشیم و نهادهای انقلابی و مردم سالاری دینی و انتخابات آزاد را زیر سئوال ببریم به اسم انقلاب؛ این یک خطای بزرگ است که باید بگوییم انقلاب در قالب نظام اداره کشور و در قالب قانون اساسی معنا پیدا می کند.
انقلاب یعنی نظام انقلابی ، انقلاب یعنی نظام اسلامی، همین نظام امت و امامت که نظام مردم سالاری دینی است که با هدف ها و حرکت ها و موضع گیری انقلابی باید باشد اینکه بیایند نظام را ،مردم سالاری دینی را ،رابطه امت و امامت را نادیده بگیرند یک روز فریاد رفراندوم سر بدهند،روز دیگر انتخابات آزاد و زود هنگام را فریاد کنند هر دو صدا در مقابل انقلاب و امت و امامت است و هردو تفکر محکوم است.(تکبیرحضار)
نکته سوم: کارکردهای انقلاب را بشناسیم، انقلاب یک حرکت بزرگی بود کارکردهای فراوانی داشت که بسیار زیاد است،خدمات انقلاب،کارکردهای انقلاب که بعد از 40 سال هنوز ابعاد انقلاب و عظمت این انقلاب و کارکردهای این انقلاب را ما درست درک نکردیم.
مهمترین کار اصولی که انقلاب کرده است تبدیل نظام طاغوت سالار به نظام مردم سالار است که با الهام از اسلام ،نظام طاغوتی را سرنگون کردیم و با انقلاب اسلامی، نظام الهی را جایگزین کردیم که جمهوری اسلامی بر مبنای مردم سالاری دینی تحقق پیدا کرد که در این نظام مردم اصل هستند،هم در تعیین حاکمیت اصل مردم هستند،که رئیس جمهور را و نمایندگان مجلس را و شوراهای شهر و روستا را مستقیم انتخاب می کنند و با انتخاب نمایندگان خبرگان رهبری حتی را رهبر را غیر مستقیم مردم انتخاب می کنند که در واقع تمام مسئولین دستگاه های مختلف به وسیله مردم تعیین می شود.
همچنین در این نظام مردم سالار ،خود مردم در همه امور زندگی صاحب رای، صاحب تدبیر،صاحب تصمیم هستند درست نقطه مقابل آنچه که در طاغوت بود که مردم هیچگاه کاره ای در نظام نبودند، هیچگاه رای مردم ،نظر مردم مورد اهمیت رژیم طاغوتی نبود از خود رایی سلاطین رنج می بردیم این مردم سالاری دینی در همه ابعاد و اساس نظام جلوه گر است به طوری که اگر در زمینه صنعتی و کشاورزی و سلامت و در زمینه امنیت و دفاع پیشرفت کردیم ،در پزشکی،نانوفناوری،در موشکی،فضایی،هوافضایی،سلول های بنیادی پیشرفت داریم همه از برکات این مردم سالاری دینی است.
امروز موفقیت کشور باید در همراهی مردم جستجو کرد،تنها راه اصلاح اقتصاد کشور نیز تکیه به مردم است یعنی اقتصاد مقاومتی که رهبری آنرا طراحی و ارائه فرمودند که مسئولین در اجرای آن کوتاهی کردند.
اقتصاد مقاومتی یعنی هم تکیه به مردم و ظرفیت داخلی و هم استفاده از اقتصاد دنیا است که درون زا و برون گرا است جوشش از درون کشور است با تکیه بر استعداد مردم ،امکانات مردم،سرمایه مردم ،کار و ثروت و امکانات تولید بشود و صادر بشود و واردات هم در حد ضرورت داشته باشیم. نه اینکه همه چیز را از خارج وارد کنیم که انسان شرمش بیاید بگوید کود انسانی را هم از ترکیه وارد کردند یعنی 80 میلیون ایرانی کود انسانی را هم نمی توانستند تولید کنند اینقدر مصرف می کنند کجا می رود؟ که امروز مورد تمسخر جوانان عربستانی ،وهابی، ملخ خوار شدیم که بنام ولیعهد خودشان توئیت می زنند که شیخ حسن آل روحانی اگر کود انسانی می خواهد ما مدفوع ارزان تر و مرغوب تر از ترکیه می فروشیم.بدبختی امروز ما این است که مضحکه دست جوانان عربستان شدیم.
اتکا به خارج نداشته باشیم،اتکا به خارج را در برجام تجربه کردیم اعتماد کردیم اما سودی نبردیم تا جایی که در مونیخ آلمان شرکت نفتی فرودگاه مونیخ به هواپیمای حامل وزیرخارجه مان سوخت نمی دهد چراکه می گویند شما تحریم هستید،آقایانی که ادعا می کردند با برجام تحریم ها برداشته می شود کجایند؟ بیایند پاسخگو باشند.
چه جور آب و صابونی بیاوریم که رویتان را بشویید؟
شمایی که می گفتید تحریم برداشته شد کدام تحریم برداشته شد؟
با چه شوینده ای امروز رویتان شسته و پاک می شود؟
نکته چهارم: اینکه یکی از مهمترین آفت های انقلاب ارتجاع است.که در همه انقلابها اتفاق افتاد اکثر انقلابها در همان روزهای اول به بلای ارتجاع دچار شدند که امروز خطر ارتجاع بیخ گوش انقلاب اسلامی است.
ارتجاع یعنی حرکت انقلابی در یک جایی سست شود و بعد متوقف شود و بعد برگردیم به بعد از انقلاب.این ارتجاع است یعنی بازگشت به قبل از انقلاب.
انقلاب یعنی دگرگونی، انقلاب یعنی تغییر مسیر، انقلاب یعنی هدف بالایی را درنظر گرفتند و به سوی آن حرکت کردند اگر این هدف ها فراموش شود و یا اینکه این انقلاب متوقف شود آن انقلاب تبدیل به ارتجاع شده است.
ارتجاع خطر بزرگی است که اگر اتفاق بیفتد معنایش این است که همان آدم هایی سابق سرکارند دچار انحراف و اشرافی گری و دنیازدگی شدند و خط انقلاب را عوض کردند و یا با نفوذ دشمن ،و با تفکر غیر انقلابی، راه را عوض کردند کانه انقلاب شد طاغوتیان رفتند حالا دیگرانی به نام انقلاب سرکار آمدند کار همانها را می کنند و اهداف انقلاب را فراموش کردند که اگر این باشد باید گریست و گریه کرد.
شهید محراب آیت الله مدنی در همان سالهای 58 در جمع خبرگان ملت هشدار تکان دهنده ای به شخصیت های مطرح کشور و انقلابیون دادند که وقتی زنان مصر زلیخا را بخاطر عشق به یوسف ملامت می کردند زلیخا زنان مصر جمع کرد به ضیافتی دعوت کرد کارد و ترنج به دست زنان مصر داد در همان هنگام یوسف را وارد ضیافت و در جمع زنان کرد زنان مصر با دیدن جمال دلربای یوسف چنان مات و مبهوت شدند که دستان خود را بریدند و متوجه بریدن دستان خودشان نشدند،شهید مدنی گریه می کرد و می گفت" که نکند که در محشر و قیامت محمدرضا پهلوی جلوی ما را بگیرد و بگوید وقتی به دستان ترنج دادند دستان را بریدید و مثل من کاخ نشین شدید و طاغوتی شدید و راه خطا در پیش گرفتید!
مسئولین باید هشدار شهید مدنی را جدی بگیرند ما در دهه چهارم انقلاب هستیم،شعارهای انقلاب دست نخورده است یعنی مردم شعارهای انقلاب،اهداف انقلاب،آرمان های انقلاب را حفظ کردند پس در بین مردم انقلاب و خواستگاه انقلابی آنها ارتجاع نیست اما در عملکرد برخی از دولتمردان و مسئولین دست اندکار ارتجاع است که در این دهه چهارم انقلاب که به دستور رهبری دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری شد به قول حضرت آقا پیشرفت به واقع کلمه در همه جا اتفاق افتاد اما در مورد عدالت ما عقب ماندیم پیشرفت بدون عدالت مطلوب و منطبق با آرمان های انقلاب اسلامی نیست آنقدر عقب ماندگی در باب عدالت است که باعث عذرخواهی ولی امرمسلمین از مردم عزیز و ملت بزرگوار شد.
یعنی در باب عدالتخواهی مسئولین دچار ارتجاع شدند،در عرصه عدالت ورزی مسئولان نظام اسلامی کوتاهی کردند که البته قابل مقایسه با دوران طاغوت و نظام ظالمانه مورد حمایت غرب نیست و نباید هم باشد اما در عرصه عدالت ورزی در کشور کوتاهی شد که رهبری معظم انقلاب به صراحت بیان داشتند که در مقایسه با پیشرفتی که حاصل شد عدالت لازم و مورد نظر اجرا نشد و باید برای آن تلاش بشود ان شاءالله با همت مردان و زنان کارآمد در این ناحیه پیشرفت کنیم. یعنی به نظر رهبری معظم ،اجرای عدالت در کشور نیازمند همت شما ،خواست مردم،مطالبه زنان و مردان کارآمد است،عدالت ورزی با صرف شعار یا رفتار مخالف اصول انقلاب یا بدون پایبندی به اسلام و دستورات دینی ممکن نیست.
امروز برخی عدالت را حضور زنان در ورزشگاه ها و دادن آزادی های بی قید و بند به جوانها می دانند که این خود نوعی ارتجاع است. اگر قرار بود که از هرزه گری به بهانه آزادی دفاع کنیم چرا انقلاب کردیم؟
انقلاب ما اسلامی بود برای اسلام واجرای احکام اسلام انقلاب کردیم،این همه شهید دادیم اگر قرار بود به بهانه نه به حجاب اجباری به احکام اسلام نه بگوییم چرا این همه خون دادیم جوان دادیم ،شهید دادیم آیا این شهدا برای خاک رفتند یا برای اسلام تا به افلاک پر کشیدند و رفتند دست برداشتن از ارزش ها و احکام اسلامی ،دست برداشتن از حجاب و عفاف، ارتجاع است که رهبری فرمودند این ارتجاع خطر بزرگی است.
چرا که مردم برای ازبین بردن ضد ارزشها قیام کردند اگر برگردیم به همان بدحجابی ،به همان بی حجابی،به بی حیایی،به عرق و ورق و شراب و لاابالیگری این ارتجاع است اگر برگردیم به ضد ارزشها این ارتجاع است.
ارتجاع این است که برخی از مسئولین در جمهوری اسلامی بر صندلی مسئولیت تکیه می زنند و می گویند طب اسلامی نداریم،اقتصاد اسلامی نداریم،علم اسلامی نداریم،علوم اسلامی را با برخی از مثال های سخیف به مسخره و تمسخر می گیرند و انکار می کنند شاید فردا بیایند اسلام را انکار کنند خدا می داند شاید فردا بگویند اصلا اسلامی نداریم.
وقتی سه مولفه فقر و فساد و تبعیض در جامعه عرض اندام می کند یعنی عدالت نیست ارتجاع است،اگر مسئولین به سمت اشرافیگری بروند به سوی ارتجاع رفتند هر مقدار تجمل گرایی و اشرافیگری در زندگی شخصی و اداری مسئولین رخنه کرد از آرمان ها و ارزش های انقلابی دور می شوند و به دوران طاغوتی نزدیک می شوند(تکبیرحضار)
اگر مسئولین به جای توجه به طبقه ضعیف دل سپرده طبقات مرفه جامعه بشوند ،دل سپرده طبقه زیادی خواه شدند این ارتجاع است این رفتن به سوی ارتجاع است.
اگر بر اساس تفکر حزبی و جناحی رانت به افراد داده شود،مثلا گفته اند شرکت رشت الکتریک که زمین آن را 90 میلیارد تومان کارشناسان قیمت گذاری کردند امروز گفتند به 4 زن مسئول اصلاح طلب به 2 میلیارد تومان آن هم در اقساط 13 ماهه واگذار می کنند این بی عدالتی و ارتجاع است.
اینکه از نظر رهبری ارتجاع حرکت ضد انقلابی است،اشرافیگری مسئولین حرکت ضد انقلابی است،زیاده طلبی مسئولین حرکت ضد انقلابی است،بی مبالاتی به بیت المال فساد و اختلاس حرکت ضد انقلابی است ،بی اعتنایی به طبقه فقیر و ضعیف و دل سپردن به طبقه مرفه حرکت ضد انقلابی است که اگر مسئولین حرکت ضد انقلابی دارند دچار ارتجاع شدند باید به دامن انقلاب برگردند و خودشان را اصلاح کنند نه اینکه دم از اصلاح طلبی بزنند باید به اصول پایبند باشند نه اینکه دم از اصولگرایی بزنند بلکه انقلابی باشند،انقلابی عمل کنند و انقلابی بمانند.(تکبیرحضار)
مطلب آخر
چرا اجازه برخورد مناسب به نیروی انتظامی در مقابل اقدامات وحشیانه داعش گونه اغتشاشات خیابان پاسداران را ندادند؟
نیروی انتظامی ما با دست خالی جلوی این جنایتکاران داعشی وحشی قرار بگیرند.
اگر فرزندان شما بودند این کار را می کردید؟
آیا فرزندان شما را با دست خالی جلوی وحشی ها می فرستادید؟
فرزندان شما در آن ور آب آنچه که در فضای مجازی از عکس هایشان پیدا هست دنبال لاابالیگری هستند اما فرزندان انقلابی ما را با دست خالی جلوی این وحشی ها فرستادید که پنج جوان انقلابی ما به شهادت برسند که امروز کاسه صبر ملت به سر آمد از رأفت و مدارا نسبت به اغتشاش گران داعشی معترضند که جای مماشات نیست این زیبنده کشوری که خاورمیانه را امن کرده است و داعشیان را نابود کرده است نیست که قمه کشانی وسط خیابان پایتخت جولان بدهند و فرزندان انقلابی مان را به شهادت برسانند که همه مردم خواستار برخورد شدید و محاکمه و مجازات عوامل اصلی فرقه خودساخته داعشی هستند.(تکبیرحضار)
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه