شما برادران و خواهران مخاطب می توانند تذکرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به گوش مسئولین مربوطه رسانده و در مواردی که نیاز به پاسخگویی دارند ، پاسخ دریافت نمایند. برای ارسال از فرم پایین همین صفحه استفاده کنید.

(دریافت پاسخ از مسئول مربوطه از یک الی ده روز کاری زمان نیاز دارد و توجه داشته باشید که عدم درج پاسخ، الزاما به معنای عدم بررسی دیدگاه شما از طرف مسئولین نیست)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

                        ارتباط بدون واسطه با مسئولین   اینجا را کلیک کنید

 دیدگاه‌ها   

0 #89 عباس آباد 1396-04-24 19:26
خطبه نمازجمعه 23/4/96 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه دوم
غائله ۱۸تیرکوی دانشگاه
سهم دولت در پيروزى عراق
نقش بی‌بدیل مرجعیت درعراق
علت"حاشيه سازى"توسط دولت
بهشتى پندارى توهمى بيش نيست
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری و دوری از گناه و مبارزه با نفس اماره دعوت و سفارش می کنم.
مهمترین مناسبت این مقطع از زمان واقعه 18 تیرماه سال 1378 و حماسه ماندگار آحاد ملت در 23 تیر همان سال که فراموش ناشدنی است .
در تیرماه سال 1378 کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طرحی به عنوان اصلاحیه قانون مطبوعات را تصویب کرد.
دقت کنید که این طرح چه مشکلی داشته است که فتنه 78 را به راه انداختند!
بر اساس این طرح
1-فعالیت مطبوعات برای عوامل بیگانه و گروه های ضد انقلاب و جاسوس ها و وابستگان و سردمداران رژیم طاغوت ممنوع شد.
2-در این طرح آمده بود مطبوعات کشور از کشورهای بیگانه کمک مالی دریافت کنند.
3-باید مدیر مسئول و صاحب امتیاز هر نشریه به قانون اساسی التزام عملی داشته باشد.
این سه تا قانون بود که طرح دادند و در مجلس تصویب شد این طرح زمانی تصویب شده بود که 15 روزنامه زنجیره ایی اصلاحات آن روز بلندگوی بیگانگان شده بودند که رهبری معظم ابراز نگرانی کرده بودند بعد از تصویب طرح اصلاحیه قانون مطبوعات برخی از گروه های اصلاح طلب از جمله مجمع روحانیون مبارز و برخی از روزنامه های اصلاحات از جمله روزنامه نشاط و سردبیر 10 نشریه دوم خردادی به مخالفت پرداختند که روزنامه سلام سردمداری این مخالف را داشت که توقیف شد.
توقیف روزنامه سلام بهانه ای برای فتنه شد عناصر تجدیدنظر طلب و برانداز و روزنامه های زنجیره ای توقیف روزنامه سلام را اقدام غیرقانونی و مقابله با دولت و مخالف با توسعه سیاسی یاد کردند و مردم را با مخالفت با آن و مقابله با نظام دعوت کردند،بی بی سی و رسانه های بیگانه هم وارد صحنه شدند مراکز قدرت ،خصوصا ولایت فقیه را نشانه گرفتند تا مقبولیت و مشروعیت نظام را زیر سئوال ببرند که حادثه 18 تیر کوی دانشگاه رقم خورد.
اولین تجمع در دانشگاه تهران شکل گرفت که با عوامل غیر دانشجو و عروسک های خیمه شب بازی بیگانگان و دفتر تحکیم در این امر دخالت داشتند که این تجمع و شورش را از کوی دانشگاه به سطح شهر کشیدند و پنج روز ادامه داشت،روزنامه های زنجیره ای آن روز هم آتش بیار معرکه شدند ،اتوبوس ها و پمپ بنزین ها را آتش زدند،اماکن دولتی را تخریب کردند ،نیروهای حزب اللهی و زنان را مورد هجوم قرار دادند و عده ای از اوباش چادر از سر تعدادی از خانم ها برداشتند که رسانه های بیگانه آن روز با اعلام ختم انقلاب به پایکوبی و دست افشانی پرداختند که با اشاره رهبری در چنین روزی در 23 تیرماه مردم به خیابان ها ریختند و غائله کوی دانشگاه را ازبین بردند.
امروز روز همبستگی در دفاع از ارکان مقدس نظام و رهبری و ولایت فقیه است تا فراموش نکنیم اگر این نبود این ولایتمداری،اگر نبود این تبعیت از ولایت و مرجعیت و روحانیت در میان مردم، اگر این نبود این همراهی مردم با روحانیت با مرجعیت با ولایت فقیه بدانید که انقلاب اسلامی در تیر 78 یا در خرداد 88 با کودتایی به نام انقلاب مخملی تغییر می کرد و ازبین می رفت،این حمایت مردم از ولایت فقیه از مرجعیت و روحانیت، این نظام و این انقلاب را حفظ کرده است این همه عزتمندی ما برای همراهی ما با دین و روحانیت و مرجعیت و ولایت است ما برای باید حفظ اسلام و انقلاب از حریم ولایت فقیه دفاع جانانه کنیم که شهدای ما جان فدای این حریم شدند.(تکبیرحضار)
این نقش مرجعیت و ولایت است که پیروزی هایی در جنگ عراق و سوریه رقم خورد و ولایت فقیه به عنوان ولی امر مسلمین جهان، نقش آفرینی و رهبری کردند هم مرجعیت شیعه ،خصوصا حضرت آیت الله العظمی سیستانی تاثیر مستقیمی داشت و هم فداکاری ملت و مردم عراق و سوریه و مدافعان حرم ایران اسلامی ،افغانستان و دیگر کشورها بود که به آزادی موصل و حلب رسیدیم که به قول سردار اسلام، سردار سلیمانی جهان مدیون جبهه مقاومت اسلامی در عراق و سوریه هستند که نقشه های شیطانی دنیا را ازبین بردند آمریکا اعتراف می کند داعش ساخته و پرداخته ما است البته با دلارهای سعودی یهودی وهابی که جزء به بدنام کردن اسلام و ازبین بردن مسلمانان برنامه دیگری ندارند.
پیروزی حلب در سوریه و آزادی موصل در عراق پایان عمر خلافت ساختگی داعش و شکست نقشه های اختلاف بر انگیز قومی و قبیله ای و شکست توطئه های تجزیه طلبانه امریکا بود،شکت طرح خاورمیانه جدید بود که باید به مقام معظم رهبری ،مرجعیت و علمای با بصیرت انقلابی ،سرداران بزرگ مدافعان حرم ،شهدای مدافع حرم ایران و افغانستان و دیگر کشورها به خانواده های شهدا به ملت و دولت عراق و سوریه ،ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه تبریک بگوییم امیدواریم با نابودی داعش و حامیانش سرافرازی اسلام ناب محمدی را شاهد باشیم.
البته این روزها شنیده می شود رئیس دولت ما هم این موفقیت ها و پیروزی های سوریه و عراق را از دستاوردهای دولت و حمایت های دولت می داند و ادعا می کند که موشکی که پرتاپ شده و اهداف تروریستی را هدف قرار داده است را دولت ساخته است و دولت بودجه اش را تامین کرده است،اما این درمقابل جان فرزندانی که فدا می شود اصلا قابل مقیاس و اندازه نیست که رئیس دولت ما چنین حرفی را مطرح کند.
تعجب اینجاست که در چهار سال گذشته دولت بودجه دفاعی را 85 درصد کاهش داده است و هرساله چند هزار میلیارد دلار بودجه نظامی را کم کرده است و از سوی دیگر در ضدیت با پیشرفت موشکی بارها سخن گفته اند حتی در ایام انتخابات به سپاه و آزمایشات موشکی و شهرهای موشکی زیرزمینی حمله ور می شوند و آن را مانع دستیابی اهداف دولت و مانع به نتیجه رسیدن مذاکرات و برجام اعلام داشته اند،حتی گفته اند که دنیای فردا دنیای گفتمان است نه دنیای موشک که رهبری معظم به این سخن واکنش نشان دادند و فرمودند اگر این سخن از روی آگاهی گفته شده باشد خیانت است از سپاه به عنوان دولت تفنگدار در مقابل دولت اعلام کردند،حضور مدافعان حرم را در سوریه و عراق قبول ندارند و می گویند باید با مذاکره و دیپلماسی مشکل کشور سوریه و عراق را حل کرد اما امروز وقتی می بینند که اقدامات دفاعی و نظامی با اقبال مردمی مواجه شد و الان پیروزی هایی در عراق و سوریه حاصل شد حالا خواستند این دستاوردها را به نفع خودشان مصادره کنند.
اما حقیقت آن است که در نگاه ملی دستاوردهایی که در عرصه نظامی و امنیتی صورت می گیرد متعلق به فرد و جناح خاصی نیست و از پول و بودجه سرمایه وزارتخانه خاصی نیست بلکه همه این توانمندی ها از جمله افزایش روزافزون قدرت موشکی جمهوری اسلامی محصول اراده و اندیشه انقلابی و برخواسته از روحیه انقلابی جوانانی است که خود را سرباز ولایت و خادم ملت می دانند.(تکبیرحضار)
آن جوانانی که مانند فرمانده شهیدشان سردار تهرانی مقدم ،بی نام و نشان شبانه روز در تلاش هستند و شعار ما می توانیم رو در عمل انقلابی خود،به منصه ظهور رساندند و فقط از فرماندهی کل قوا فرمان می گیرند و فقط به دستور ایشان موشک می سازند و به دستور ایشان حملات موشکی دارند و همه این برنامه ها برای امنیت ایران است،حفظ آرامش ایران است و تمام تدبیر رهبری همین آرامش ایران اسلامی است این آرامش قبل بعد از انتخابات را مدیون رهبری هستیم.
چه کسی به جزء رهبری می تواند این حجم جمعیت حدود 75 درصدی را وارد عرصه انتخابات کند که مشارکت داشته باشد؟
چه کسی می توانست این انتخابات را با این حجم تخلفات را جمع کند و فرزندان انقلابی را به پذیرش انتخابات بدون تنش و شکایت به ساحل آرامش بکشاند؟ جزء رهبری نظام و ولایت پذیری این فرزندان انقلابی چیز دیگری نیست.
البته از زحمات شورای نگهبان هم باید تشکر کرد که در سالروز تشکیل شورای نگهبان هستیم که این شورا از فقها و حقوقدانهایی تشکیل شده اند که وظایف سنگینی را برعهده دارند هم بر مصوبات مجلس نظارت می کنند تا با فقه و شرع و عدالت و قانون اساسی مغایرت نداشته باشد و هم تایید صلاحیت کاندیداهای مجلس و ریاست جمهوری و نظارت بر انتخابات را برعهده دارند.
با وجود اینکه تلاش رهبری و نهادهای انقلابی و فرزندان حزب اللهی و انقلابی بر ایجاد آرامش در کشور است اما نمی دانم چرا دولت می خواهد فضای کشور را پرتنش و پرحاشیه نگه دارد.
شاید نمی توانند پاسخگوی وعده های خودش باشند.
شاید نمی توانند پاسخگوی نرخ بالای تورم و تداوم رکود 5 ساله و بحران اشتغال و التهابات نظام بانکی باشند و یا می خواهند وعده هایی را که دادند مثل ریشه کنی فقر و ایجاد اشتغال یک میلیونی در سال را مردم فرموش کنند و دست به حاشیه سازی و حاشیه پردازی می زنند،جنگ روانی ایجاد می کنند،که جنگ روانی هنر عده ای برای پوشاندن ناکارآمدی دولتمردان است که با این کار دیوار هوچی گری بین مطالبات مردم و وظایف مسئولین می کشند.
یک بار شعار نسنجیده ای در روز قدس علیه رئیس جمهور را بهانه قرار دادند که البته باید گفت آن هم از عملکرد خودشان هست چون کسی که باد می کارد طوفان درو می کند باید مواظب عملکردهای خودشان باشند باید مواظب گفتار خوشان باشند تا مردم را نسبت به خودشان جریح نکنند تا عکس العمل مردم را نبینند.
یک بار شعرخوانی مداح نخبه کشوری که رهبری ایشان را معجزه انقلاب می داند را بهانه قرار می دهند تا افکار مردم را مدیریت کنند.
یک بار حمله به سپاه می کنند به عنوان دولت تفنگدار در مقابل دولت خودشان اعلام می کنند.
یک بار با بهشتی پنداری مظلوم نمایی می کنند و خود را مظلوم جامعه می دانند که این هم توهم و پنداری بیش نیست.
کجا شهید بهشتی برای حذف رقیب دست به تخریب می زند؟
کجا شهید بهشتی در فکر خاموش کردن فرزندان انقلابی بود؟
کجا شهید بهشتی دهان منتقدین را می بست و آنها را به باد و دشنام ناسزا می گرفت؟
کجا شهید بهشتی مورد حمایت امریکا بود ؟
کجا شهید بهشتی منتظر دست دادن رئیس جمهور امریکا و امثال اینها بود؟
کجا فریادتان مانند شهید بهشتی است که ای امریکا از دست ما عصابی باش و از این عصبانیت بمیر؟
کجا شهید بهشتی به سپاه حمله می کرد؟
کجا شهید بهشتی جای جلاد و شهید را عوض می کرد؟
کجا شهید بهشتی مورد حمایت منافقین بود که امروز منافقین می گویند ما سیاستهای ضد نظام خود را از دهان و با بیان برخی از مسئولین کشور پیاده می کنیم؟
کجا شهید بهشتی به رزمندگان توهین می کرد که امروز به مدافعان حرم توهین می شود؟
کجا شهید بهشتی برای رسیدن به قدرت دروغ می زد و دروغ می گفت؟
شهید بهشتی کسی بود که می فرمود:ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
کجا شهید بهشتی سریال جنگ روانی تولید می کرد ؟
شهید بهشتی مردی بود جلوی چشم او علیه او شعار می دادند او سعه صدر نشان می داد و لبخند می زد که امام راحل عظیم الشان فرمودند:مظلومیتش از شهادتش برای ما دردناک تر بود.
بهشتی پنداری و مظلوم نمایی هم برای جنگ روانی است.حتی سنگ قبر همسر فلان عالم را تبدیل به اصلی ترین موضوع کشور کردند که چرا اسم همسر خود را روی سنگ قبر ننوشته است.خوب این هم مسئله ای شد این چه اهمیتی برای مردم دارد؟ شما مسائل کشور را رها کردید و به این قضایا چسبیدید؟
اینها همه برای این است که مردم وعده های رئیس جمهور و ناکارآمدی رئیس جمهور را فراموش کنند،تا دیروز دولتمردان ما فکر می کردند که با تعامل با غرب و امریکا و اعتماد به امریکا ،مسائل و مشکلات و معضلات اقتصادی کشور رفع می گردد ولی با پیمان شکنی مکرر امریکا و غرب و با تحریم های جدید فهمیدند این خیال خامی بیش نیست با اعتماد به امریکا هیچ یک از معضلات کشور حل نخواهد شد حال برای به فراموشی کشاندن مشکل فقر و بیکاری ترجیح دادند با تندروی و رادیکال کردن فضا و دوقطبی کردن مسائل به ویژه در عرصه سیاست و فرهنگ افکار مردم را از ناکارآمدی خود منحرف کنند اما مردم باید هوشیار باشند،مردم باید بیدار باشند،رهبری معظم از مردم می خواهد به وعده های داده شده از سوی مسئولین را مردم مطالبه کنند.
یکی از مسئولیت های اساسی مردم پیگیری وعده هایی است که رئیس جمهور یا نمایندگان مجلس در طول کارزار انتخاباتی داده اند باشد این وعده ها به هیچ عنوان نباید فراموش بشود و رئیس جمهور نسبت به وعده هایی که دادند باید پاسخگو باشند.
اصلی ترین وعده های رئیس جمهور مسائل معیشتی ،رفع گرانی ،رفع بیکاری ایجاد اشتغال،ریشه کنی فقر مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد کاهش نرخ ازدواج ،افزایش طلاق است که قرار بود صدروزه تحولی ایجاد بشود که رهبری معظم به طور مستقیم به رئیس جمهور در بین مردم و مسئولین تذکر دادند ایشان را از خطاب خوانی و رهنمودگرایی به عمل گرایی و مسئولیت پذیری دعوت کردند که رئیس جمهور بعد از چهار سال در سخنانش می گوید باید بشود،باید مشکلات حل بشود،باید گرانی رفع بود،باید بیکاری ازبین برود،باید اشتغال ایجاد بشود؛اما چه کسی این کار را باید این کار را بکند ؟
حضرت آقا فرمودند:اینکه رئیس جمهور می گوید باید بشود ،باید بشود مخاطب بایدهای رئیس جمهور خود ایشان هستند نه هیچ کس دیگر مخاطب این باید ها و مجری این باید ها خود رئیس جمهور و تیم کاری دولت است و باید عملیاتی کند.
یعنی رهبری می فرماید:دولت بعد از چهار سال نباید انشاء خوانی کند بلکه باید کار عملی کند کلاس انشاء تمام شده است کلاس کار عملی و حساب شروع شده است باید بشود معنا ندارد شما هم می گویید باید بشود من هم می گویم باید بشود مردم هم می گویند باید بشود اما چه کسی باید انجام بدهد مردم شما را انتخاب کردند که انجام بدهید.
رهبری معظم می فرمایند:مردم باید از رئیس جمهور مطالبه داشته باشند که وعده هایی که دادند عمل کنند اگر شما مطالبه نکنید از حق خودتان گذشتید و به حق خودتان نمی رسیدید.
از نیروی انتظامی شهرستان و استان و حضور سردار میرفیضی فرماندهی نیروی انتظامی استان برای اجرای مانور در جهت ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان عباس آباد هم تقدیروتشکر می کنم و امیدوارم که با تقویت نیروی انتظامی شهرستان و اجرای عملیات های پی درپی شهری سالم و پاک عاری از جرایم مشهود و عاری از بی حجابی و مواد مخدر را شاهد باشیم.ان شاءالله
نقل قول کردن
0 #88 یونس داور بالابگلو 1395-11-26 12:41
سلام بنده از جانبازان 25٪ در سال 1370 استخدام پیمانی بنیاد جانبازان از سا1382 با قانون تبصره 6 حالت اشتغال وخانه نشین شدم از حقوق جانبازی محرومم چون تبصره 6 هستم از حقوق پرسنلی مبلغ یک میلیو تومان خورد ای میگیرم اجاره نشین هستم دوتا فرزند دارم و یک برادر معلول ذهنی سر پرستی بعهده اینجانب است سالهاست دارم میسوزم چرا باید همکاران همشرایط من 5 برابر من حقوق بگیرد آیا این انصاف است تا کی انتظار بکشم امروز درست و فردا درست میشود بخدا از فرزندانم خجالت میکشم چرا باید در بنیاد شهید تعبیض بین جانبازان همشرایط وجود داشته باشد بخدا با همکاران و همشرایطم هیچ فرقی ندارم درصدم و تاریخ کمسیون هم با هم در یک روز شدیم ولی حقوق خدمات فرق زیادی هست تورا خدا یکی به داد و بیداد من توجه کنند تا کی...... از مسئولان انتظار دارم به من جانباز توجهی کنند وگرنه میسوزم...... سالهاست میخواهم برگردم یعنی اعاده بکار شوم متاسفانه مسئولین نیروی انسانی بنیاد شهید میگویند حکم کمسیون حالت اشتغالتون باید لغو شود چرا این قانون برای همه جانبازان صدق نمیکنند از خداوند میخواهم یکی از دولت مردان به درد من توجه کنند تا یک نتیجه بگیرم ضمنا بنده از سال 1370 استخدام پیمانی بنیاد جانبازان والان مورخه 1395 بهمن ماه است هنوزم هنوزه استخدام پیمانی هستم این بخشنامه ها که نوشتند تمام ایثارگران در همه ادارات استخدام رسمی شود چرا در خود بنیاد شهید صدق نمیکنند با تشکر
نقل قول کردن
0 #87 عباس آباد 1395-10-04 13:34
خطبه های نمازجمعه شهرستان عباس آباد3/10/95
خطیب حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
مشروح خطبه های دوم نمازجمعه
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم .
اهل تقوا آنچه را که برای خود می پسندند برای دیگران هم می پسندند و آن چراکه برای خود نمی پسندند برای دیگران هم نمی پسندند.
وجود نازنین امیرالمومنین در نامه ای به فرزندش می نویسد:" يا بُنيّ ای فرزندم اجعل نفسك ميزاناً فيما بينك وبين غيرك،نفس خود را میزان بین خود و دیگران قرار ده فَأَحْبِبْ لِغَیْرِكَ مَا تُحِبُّ لِنَفْسِكَ و برای دیگران دوست بدار آن چراکه برای خود دوست می داری،وَ اکْرَهْ لَهُ مَا تَكْرَهُ لَهَا و خوش ندار برای دیگران آن چراکه برای خودت خوش نداری "
آنگونه با مردم رفتار کنیم که دوست داریم با ما همانطور رفتار کنند ،آنگونه به مردم احترام بگذاریم که دوست داریم که همانطور ما را احترام کنند ،حق دیگران را ضایع نکنیم چون که دوست نداریم کسی حق ما را ضایع کند ،همانطور که دوست نداریم کسی به ما ظلم کند به دیگران ظلم نکنیم ،پشت سر گویی نکنیم تهمت و افترا و دروغ به دیگران نبندیم چون دوست نداریم از ما بد بگویند آبروی دیگران را حفظ کنیم.
آمدند محضر معصوم گفتند چه کنیم خدا آبروی ما را حفظ کند فرمود:شما آبروی دیگران را حفظ کنید تا خدا آبروی شما را حفظ کند،حقوق همدیگر را رعایت کنیم ،در جامعه حقوق همدیگر را محترم بشماریم ،از حقوق هم آشنا باشیم ،آگاهی داشته باشیم.
از رئیس دولت یازدهم هم تشکر می کنیم که منشور حقوق شهروندی را با 23فصل و 120 ماده همراه با سازکار اجرایی آن رونمایی کرده است که البته تمامی این حقوق در قانون اساسی آمده است ،اگر دولت ها به قانون اساسی عمل کرده باشند حقوق شهروندی را رعایت نموده اند و نیازی به این منشور نبوده و این همه هزینه اجلاسیه و پیامک به مردم را به همراه نداشت.البته ما امید داریم با این منشوری که دولت محترم ارائه نمودند در عمل حقوق ملت ایران استیفا گردد و شعاری نباشد و بخاطر ناکارآمدی دولت در اقتصاد و به فرجام نرسیدن برجام هسته ای منشوری نیاورده باشند که بخواهند انتخابات را ببرند یا استفاده ابزاری در انتخابات بکنند،چون ما هرچه دیدیم شعار دیدیم الان در پایان چهارساله دولت یازدهم قرار داریم دیگر وقت ارائه کارنامه است نه برنامه جدید و وعده های جدید که دردی از مردم دوا نمی کند ،در هر حال ما شاکریم که حقوقی برای ملت قائل شدند و قانون اساسی را بازخوانی کرده اند.
اما حقوق ملت چیست؟
اولین حقوق شهروندی،حفظ بیت المال است! آیا دولت ها این حق ملت را رعایت کردند؟ بیت المال مسلمین را حفظ کردند؟
از دولت سازندگی که آن روز 300میلیون اختلاس کردند که امروز برابری می کند با 30هزار میلیارد تومان تا اختلاس شهرداری تهران و شهرام جزایری و همه اختلاس هایی که در دولت های قبل اتفاق افتاده تا اختلاس 3000میلیاردی و 8000هزارمیلیاردی و 12000هزارمیلیاردی که داریم و اگر حقوق نجومی داریم ،حقوق چند صد میلیونی برای بعضی از افراد هست و اگر عده ای در این کشور پول به جیب زدند و چند صد میلیارد وام های تقریبا بدون بهره گرفتند و بیت المال مسلمین را به تاراج بردند این یعنی بیت المال حفظ نشده است ،این یعنی این حقوق شهروندی رعایت نشده است.
دومین حقوق شهروندی حق کرامت و برابری انسان هاست ،رفع تبعیض از حقوق شهروندی است این که همه مردم و همه مسئولین در زندگی برابر باشند در معیشت از یک سطح برابری برخوردار باشند فاصله طبقاتی نباشد از حقوق مساوی برخوردار باشند آن وقت است که فقر در جامعه کم می شود ،مسئولین باید در فکر رفع فقر در جامعه باشند ،مسئولین باید به فکر محرومین جامعه باشند درد محرومین جامعه را بفهمند ،مسئولینی که خانه چند میلیاردی دارند در کاخ های نیاوران و سعادت آباد و ولنجک و فرمانیه زندگی می کنند خوی اشرافیگری پیدا کرده اند نمی توانند به فکر محرومین جامعه باشند.آیا اینها به فکر گرسنگان جامعه هستند ؟
امام راحل فرمودند" آن روزی که مسئولین ما به کاخ توجه پیدا کنند آن روز باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم،آن روزی که مسئولین از خوی کوخ نشینی بیرون بروند به خوی کاخ نشینی دربیایند آن روز است که باید فاتحه کشور و اسلام را بخوانیم"
این را امام راحل هشدار داده بود. آیا حقوق شهروندی رعایت شده است که امروز یک عده ای از مسئولین کاخ نشین و اشرافی باشند اینهاست را که مملکت را دچار انحطاط می کند و جلوی پیشرفت را می گیرد و به پیشرفت ضربه می زند.
متاسفانه مدتی قبل قانون ممنوعیت رسیدگی به دارایی و اموال مقامات و مسئولین و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده است ،یعنی در مجمع تشخیص مصلحت نظام نشسته اند و قانون مصوب کرده اند که هیچ کس حق ندارد اموال و دارایی مسئولین جامعه را بررسی کند و در بند 5 این قانون مصوب شد که کسانی که اقدام به افشای دارایی مسئولین نمایند مجازات خواهند شد. یعنی حقوق و دارایی و اموال مسئولین محرمانه شد گذشت آن دورانی که امام راحل و شهید بهشتی اموال خود را قبل از مسئولیت به قوه قضائیه اعلام کردند تا سوءاستفاده نشود اما امروز نباید مردم از دارایی مسئولین سر در بیاورند چون مسئولی که در این مملکت یک مهندس ساده بوده اما امروز بعد از 30 سال که در مسئولیت بود هزار و چندصد میلیارد سرمایه دارد این از کجا آورده بیایند بررسی کنند ،اما وقتی که اموال مسئولین جزء اسرار بشود آن وقت خوی اشرافی گیری می آید ،آن وقت حقوق های نجومی و غیرمتعارف می آید آن وقت حقوق های نامشروع و حرام گرفته می شود.البته این تقصیر من و شماست چون امام راحل عظیم الشان فرمودند "مردم در انتخابات ها کسانی را انتخاب کنند که از طبقه ای باشند که محرومیت را لمس کرده باشد در فکر رفاه محرومین باشد نه از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفع و غرق در لذات و شهوات که تلخی محرومین و رنج گرسنگان و پابرهنه گان را نمی توانند بفهمند"
ما چه کسانی را انتخاب کردیم ؟
در طول انقلاب آیا کسانی را انتخاب کردیم که گرسنگی را بفهمند ؟
چقدر از فقر مردم آنها رنج می برند؟
اینهاست که به انقلاب و جمهوری اسلامی ضربه می زند این حقوق شهروندی است.
سومین حقوق شهروندی محرم دانستن مردم در مسائل کشور است این از جمله حقوق مردم ایران است ،قراردادهای نفتی 25ساله و 35ساله می بندند مردم خبر ندارند این عدم رعایت حقوق شهروندی است در بحث برجام ، ملتی که سالیان سال تحریم ها را تحمل کردند ،گرسنگی و معیشت سخت را به جان خریدند فرزندان خود را حتی برای تاسیسات هسته ای ، پیشرفت هسته ای ،دانش هسته ای فدا کردند خون دادند تا هسته ای در کشور جان بگیرد اما وقتی تمام هستی هسته ای را به تاراج گذاشتند آیا با ملت درمیان گذاشتند؟
با ملت در میان نگذاشتند ،مذاکرات محرمانه داشتند ،قراردادهای محرمانه داشتند. که وقتی آمریکا برای مردم خودش فکت شیت و گزاره برگ صادر کرد رهبری چندین بار به دولت فرمودند"که شما هم فکت شیت و گزاره برگ خود را صادر کنید مردم را در جریان امور قرار دهید" اما این کار را نکردند.دیروز آقای ظریف در مجلس اعلام می کند و اقرار می کند و می گوید اشتباه کردم که به حرف جان کری اعتماد کردم و امروز مسئولیت آن را می پذیرم !
چه مسئولیتی را می پذیری؟
آقای ظریف ! امروز اعتراف به اشتباه شما چه دردی از ملت دوا می کند؟
حال که تاسیسات هسته ای را نابود کردید ، حال که فعالیت هسته ای را متوقف کردید ،خون شهدای ما پایمال شد حال می گوید اشتباه کردید ؟ این خیلی عجیب است به سخنان رهبری اعتماد نکردید که فرمودند" به طرف مقابل اعتماد نکنید ،به لبخندشان فریب نخورید به وعده هایشان اطمینان نکنید ،وقتی خرشان از پل گذشت به ریش شما می خندند "
امروز پیش بینی های رهبری را شاهدیم ،شما به این تذکرات رهبری اعتماد و توجه نکردید ،اما می گویید به حرف وزیر خارجه امریکا اعتماد کردم اشتباه کردم!
چهارمین حقوق شهروندی که در منشور حقوق شهروندی آمده است عذرخواهی از مردم در قبال خطاها حق مردم است .
آیا بخاطر برجام آن خسارت محض از مردم از محضر ملت عذرخواهی می کنید ،که عذرخواهی شما هم چیزی را عوض نمی کند .باید در حقوق شهروندی آورده شود حق مردم این است که دولت راه خطا نرود نه اینکه در مقابل خطاها عذرخواهی کند.
پنجمین حقوق شهروندی ، که رئیس جمهور ذکر فرمودند :حق اشتغال و کار شایسته است. اشتغال جوانان حق ملت است آمار بیکاری هر روز بالاتر می رود اما از سوی دولت آمار ایجاد شغل چند صد هزاری اعلام می شود ،هر روز اعلام می شود که مراکز تولیدی و صنعتی و شرکتها تعطیل شد اما دولت از فعال شدن ده ها هزار واحد تولیدی خبر می دهد نمی دام کدام درست است خودمان هم ماندیم که چه بگوییم!
اما این روزها دغدغه جوانان این شهرستان این شده است که اعلام شده است که بیمارستان عباس آباد در 22بهمن افتتاح می شود اما یک استخدام از جوانان این شهرستان نخواهد داشت همه استخدامی ها قبلا از شرق استان مثلا جذب شده اند !
حق جوانان شهرستان عباس آباد این است که اگر اداره ای جدید،شرکتی جدید ،یا بیمارستانی ،یا درمانگاهی افتتاح می شود باید از نیروه های این شهرستان جذب کنند حتما باید از جوانان این شهرستان استفاده شود .
چرا باید از شهرهای دیگر یا از شهرهای شرق استان بیاورند گرچه من با طرح بحث غرب و شرق استان مخالفم حتی در سطح مدیران استفاده از حس ناسینالیستی و بومی گرایی را خیلی قبول ندارم اما بعنوان امام جمعه این شهرستان مخالفت خود را از بکارگیری جوانان شرق استان و دیگرشهرستان ها در سطح کارمندی و کارگری در غرب استان و در این شهرستان اعلام می کنم،چرا که این حق جوانان و حق شهروندی جوانان این منطقه است ،چون ردیف استخدامی این شهرستان برای جوانان این شهرستان است وقتی ردیف استخدامی این شهرستان را با جوانان جاهای دیگر پرکنید جوانان این شهرستان چه کنند ؟ استخدام یک کارمند یعنی استخدام 30 ساله شخص در یک منطقه باید زندگی کنند اما عزیزان جوان شرق استان را ، اگر در غرب استان بکارگیری کنند در آموزش و پرورش در بیمارستان یا در جاهای دیگر ، بعد از 5 سال یا 10 سال این جوان کارآزموده شده ،کاربلد شده این جوان دیگر نمی تواند در یک شهر غریب زندگی کند در غرب استان زندگی کند به دنبال انتقال به موطن خودش در شرق استان است و جایگاه اداری غرب استان ضعیف می شود یا افرادی را در بعضی از جاها بکارگیری کردند که اینجا ساکن نیستند این ظلم به جوانان این منطقه است .
از مسئولین ، از نماینده مردم، از فرماندار می خواهیم به فکر اشتغال جوانان این شهرستان باشند،پیگیر جذب جوانان این شهرستان در بیمارستان تازه تاسیس این شهرستان باشند.
ششمین حقوق شهروندی حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان و تضمین خرید محصولات کشاورزی است ،اما وقتی کشاورز آسیب می بیند محصولات آن ازبین می رود دولت قدمی برنمی دارد ،نماینده این شهرستان اعلام کردند ":امروز دولت باید به کمک کشاورزان بیاید نه اینکه وام به کشاورزان بدهد بلکه باید کمک های بلاعوض به این کشاورزان بدهد" این حرف خوبی است می تواند مرهمی برای زخم های زندگی کشاورزان باشد ،اما نباید شعار باشد باید پیگیری بکنند ،و پیگیری شود.نماینده باید از دولت همسوی خود این را بخواهد و مطالبه کند که کمک های بلاعوض برای کشاورزهای آسیب دیده تخصیص بدهند،کشاورزهای ما مظلوم واقع شدند،زندگی اینها به همین محصولات کشاورزی بستگی دارد:
اولا باید وام های سال های قبل بخشیده شود.
ثانیا باید کمک های بلاعوض داده شود.
ثالثا برای احیای زمین های کشاورزی و احیای باغات ، وام های جدیدی به اینها اعطا بشود.
متاسفانه کشاورزانی که پرتغال و کیوی آنها بایستی کیلویی 1500تومان فروخته می شد دچار آسیب و یخ زدگی شد منتی بر سر این کشاورزان گذاشتند550تومان خریداری کردند اما بقیه این خسارت ها چگونه باید جبران شود و چه کسی باید جبران کند ؟ کسی پاسخگو نیست؟ ای کاش مقداری از آن حقوق های نجومی و وام های کلانی که به دولت بازگشته را به کشاورزان آسیب دیده اختصاص می دادند.
اما این روزها اعلام کردند همین میوه های آسیب دیده را کیلویی 550 تومان خریداری می کردند از امروز دیگر به این قیمت نمی خرند کیلویی 300 تومان خریداری می کنند آیا این ظلم نیست؟ اگر قیمت مصوب 550 تومان است چرا تغییر داده اید؟
هفتمین حقوق شهروندی و حق ملت این است از تسهیلات بهداشتی و درمانی برخوردار باشند،طرح تحول سلامت را اجرا کردند که مشکلات مردم را در حوزه سلامت رفع کنند اما اینگونه نشد بلکه بجای تامین منافع مردم به افزایش درآمد پزشکان منجر شد افزایش 187 درصدی تعرفه پزشکی را به همراه داشت که یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرد که برخی از پزشکان ماهی 2میلیاردتومان درآمد دارند متاسفانه وزیر بهداشت هم افتخار می کند که زیرمیزی ها را به روی میز آورده است که حتی علاوه بر درآمد بالای پزشکان پول زیادی از مریض ها درخواست می کند.
هشتمین حقوق شهروندی،صداقت در برابر ملت است اینکه مسئولین نسبت به مردم صادق باشند ،دروغ نگویند حالا رئیس جمهور باشد ،حالا چه نمایندگان مجلس باشند چه اعضاء شورای شهر باشند چه دیگر مسئولین باشند باید با مردم رو راست باشند،خصوصا در زمان انتخابات وعده های دروغین ندهند اگر وعده دادند به وعده هایشان عمل کنند.
رهبری قبل از انتخابات 92 فرمودند" حرف هایی که می زنید اگر نوار بگیرند بعدا آن حرف ها را گوش کنید خجالت نکشید ، بدانید که به وعده هایتان عمل کردید " بررسی کنید آنهایی که در شورای شهر بودند ،آنهایی که نماینده مجلس شدند آنهایی که در دولت بودند نوارهایی قبل از انتخابات از متینگ هایشان را بگیرید بیاورید امروز گوش کنند ببینند که به وعده هایشان عمل کردند یا نکردند؟
آمار صحیح به مردم بدهند،رئیس جمهور ما در زمان انتخابات اعلام کرد تورم را جیب مردم نشان می دهد نه مرکز آمار و نه آمارها.اما امروز می دهد تورم یک رقمی شده است رشد اقتصادی هفت و چهاردهم درصد است آیا جیب مردم و سفره مردم اینگونه نشان می دهد؟
جیب مردم کاهش قدرت خرید شهروندان و سقوط روزافزون ارزش ریال و نرخ برابری آن با دلار را فریاد می زند که ما در رکود بسر می بریم اما چگونه می گویند ما اقتصاد کشور را نجات دادیم کجا را نجات دادید؟
رئیس جمهور در تبلیغات انتخابات گفته بود "باید کاری کنیم که مردم به سوی دولت دست دراز نکنند بلکه دولت به سوی مردم دست دراز کند"
این اتفاق افتاد امروز دولت دستش تو جیب مردم است قیمت سوخت و انرژی آنقدر بالا است که مردم توانایی پرداخت آن را ندارند ،گفتند قیمت تعرفه گاز را آنقدر بالا ببرید تا هزینه یارانه از تعرفه مصرفی گاز تامین شود.می بینید تعرفه گاز چقدر بالا رفته است؟
یارانه ایی که به مردم می دهند از جیب مردم می گیرند و به مردم می دهند اما بقیه پولی که از افزایش نفت و بنزین و گازوئیل و آب و برق و تلفن و چیزهای دیگر از جیب ملت می گیرند و کجا می رود و چه می شود خدا داند!
نهمین و حقوق شهروندی ، همراهی مسئولین با مردم در مبارزه با استکبار و حفظ انقلاب است در حفظ نظام و مبارزه با فتنه گران و همراهی نکردن با اصحاب فتنه و گرامی داشتن روز 9 دی که روز بصیرت ملت و روز پیوند امت با امامت است باید مسئولین همراه مردم باشند نه اینکه برخی از دولت مردان اعلام کنند ما در برنامه 9 دی شرکت نمی کنیم ،دستور رهبری این است که روز 9 دی و آن حماسه ماندگار باید زنده بماند چون آن روز مردم سیلی محکمی به گوش دو دسته زدند:
یکی تفاله ها و عمله های کف خیابان های تهران
دوم خواص بی بصیرت و تشنگان قدرتی که جزء هوای نفس و خوش خدمتی به دشمنان نظام و انقلاب و در نهایت ظلم به مردم چیزی را نمی شناختند(تکبیرحضار) و در ادامه (شعار حضار به مرگ بر فتنه گر)
9 دی یاداور حماسه مردم در مقابل کج اندیشان است .
9 دی یاداور حماسه مردم در مقابل رقاصه هایی است که به ساز امریکاو اسرائیل و انگلیس در کشورما خوش رقصی کردند و رقصیدند و با عمل نانجیبانه این نظام را تا لبه پرتگاه سقوط برده بردند.
9 دی را نباید دولتمردان فراموش کنند چون اگر امروز در راس نظام قرار دارند مدیون حماسه 9 دی هستند.
مردم ما هم نباید حماسه 9 دی را فراموش کنند چون اگر 9 دی نبود امروز بایستی به کدخدایی امریکا تن می دادیم و داعشیان را در کشور پذیرایی می کردیم و ما غروب چهارشنبه مراسم ویژه 9 دی شهرستان عباس آباد را با حضور خود پرشکوه برگزار می کنیم و درباره فتنه88 اگر فرصتی شد در جمعه دیگر به تجزیه و تحلیل خواهم پرداخت ان شاءالله
نقل قول کردن
0 #86 ایثارگران .. 1395-08-21 21:35
ایثارگران_ [29.10.16 16:51]
براساس قانون و مقررات تأمین اجتماعی، افراد تحت تکفل بیمه شده که می توانند به تبع او از خدمات درمانی سازمان استفاده کنند، عبارتند از:
برای بیمه شده زن
شوهربیمه شده به شرطی که
1-معاش شوهر توسط همسرش تامین شود .

2-سن شوهر بیشتر از ٦٠ سال باشد و یا به تشخیص کمیسیون پزشکی ازکارافتاده باشد.

3-به موجب قانون تامین اجتماعی مستمری دریافت ننمایند .
4-معاش او توسط بیمه شده زن تامین گردد.

5-پدرومادر بیمه شده با همان شرایطی که برای والدین بیمه شده مرد بیان گردید.

6-فرزندان بیمه شده با همان شرایطی که برای فرزندان بیمه شده مرد بیان گردید، به شزط آن که پدر نتواند فرزندان را تحت پوشش بیمه ای قرار دهد.

ایثارگران_ 17:04]
س - باعرض سلام وارادت سوالی داشتم دررابطه با درجه بنده سال 92 بازنشسته شدم بارتبه 16ووقتی که سوال کردم چرارتبه16گفتنددرجه سرداری فقط اهدائی میباشددرحالحاضرجایگاه 19وحقوق20رادریافت مینمایم این چکونه است رتبه20با16چهاررتبه فاصله آیاتمام آقایانی که درجه سرداری دارندبه همه آنهادرجه اهداگردیده است پس تکلیف این جانبازان چیست وچه کسی بایدبه آنهابایدهدیه دهد باتشکراین سوال خیلی ازبرادران جانبازاست70درصدو86درصدسپاه هستم

ج – برابر ابلاغيه هاي ستاد كل نيروهاي مسلح درجه جانبازان حالت اشتغال نصبي نبوده و فرضي است و فقط از حقوق و مزاياي آن بهره مند مي شوند. البته همين موضوع هم به درستي در نيروهاي مسلح اجرا نمي شود و حقوق و مزاياي قانوني مشمولان قانون حالت اشتغال تضييع مي شود.

ایثارگران_ [29.10.16 17:11]
تذكرات مجلس 5/8/95
تذکر ۷۱ نماینده درباره علت عدم تسری قانون استخدامی نیروهای انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه

عباس گودرزی به اتفاق 70 نفر از نمایندگان به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مصلح درخصوص توضیح علت عدم اجرای قانون درباره تسری مواد 79 و 83 قانون استخدامی نیروهای انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه و موضوع احتساب ارشد تحصیلی در نیروهای مسلح را تذکر داد.

ایثارگران_ , [29.10.16 17:15]
قانون تسری مواد 79 و 83 قانون استخدام نیروی انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه ابلاغ شد

متن این قانون به شرح زیر است:

«از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، احکام موضوع مواد 79 و 83 قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب 20/12/1382 به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسری می‌یابد.»

این قانون در شانزدهم آذر 1394 به تصویب مجلس شورای اسلامی و در تاریخ 25/9/1394 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

***متن مواد 79 و 83 قانون استخدام نیروی انتظامی به شرح زیر است:

‌ماده 79 - با کارکنان انتظامی که در طول خدمت موفق به اخذ و ارائه مدارک‌تحصیلی کاردانی و بالاتر مورد نیاز و قابل قبول نیروی انتظامی شوند به ترتیب زیر رفتار‌می‌شود:

‌الف - چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید درجه آنان پائین‌تر از درجات‌ورودی مدرک ارائه شده باشد، به درجات ورودی مدرک جدید نائل و به ازاء هر سال‌سابقه خدمت در درجات قبلی از چهار ماه ارشدیت نیز برخوردار شده و ترفیعات بعدی ‌آنان براساس مدرک تحصیلی جدید و با رعایت مقررات ماده (78) این قانون خواهد بود.

ب - چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید درجه آنان برابر یا بالاتر از‌ درجات ورودی مدرک ارائه شده باشد، به ازاء هر مقطع تحصیلی از یک سال و نیم ‌ارشدیت برخوردار می‌گردند و ترفیعات بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید تابع ‌مقررات مواد (75) و (76) این قانون خواهد بود.

‌ماده 83 - با کارمندانی که در طول خدمت موفق به اخذ و ارائه مدرک تحصیلی‌کاردانی و بالاتر موردنیاز و قابل قبول نیروی انتظامی شوند، به شرح زیر رفتار می‌شود:

‌الف - چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید، رتبه خدمتی آنان پایین‌تر از‌ رتبه‌های ورودی مدارک ارائه شده باشد، به رتبه‌های ورودی مدرک جدید نائل و به ازاء هر ‌سال سابقه خدمت در رتبه‌های قبلی از چهارماه ارشدیت نیز برخوردار شده و ترفیعات‌بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید برابر بند (ب) ماده (82) این قانون خواهد بود.

ب - چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید، رتبه خدمتی آنان برابر یا بالاتر از‌رتبه خدمتی ورودی مدارک ارائه شده باشد، به ازاء هر مقطع تحصیلی از یک سال و نیم‌ارشدیت برخوردار می‌گردند و ترفیعات بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید تابع‌مقررات بند(ب) ماده (82) این قانون خواهد بود.

‌تبصره - در تعیین میزان ارشدیت موضوع بند (ب) این ماده و بند (ب) ماده (79) ،‌چنانچه مقطع تحصیلی مدرک ارائه شده کارشناسی پیوسته باشد معادل دو مقطع و‌کارشناسی ارشد پیوسته، معادل سه مقطع و دکترای پزشکی معادل چهار مقطع محاسبه‌می‌گردد.

ایثارگران_ [29.10.16 21:47]
خودداري نهاد رياست جمهوري از اجراي يك راي درباره ايثارگران
----------------
مهلت نهادرياست جمهوري براي لغو انتقال اجباري تعدادي از ايثارگران به آموزش و پرورش و بازگرداندن آنها به پست هاي قبلي شان پايان يافته است.

به دنبال اقدام سال گذشته نهادرياست جمهوري در انتقال اجباري تعدادي از نيروهاي رسمي ايثارگر خود اعم از جانباز، آزاده و فرزندشهيد به آموزش وپرورش شهرستان تهران و در پي شكايت ايثارگران به ديوان عدالت اداري و راي نهايي شعبه پنجم تجديدنظرديوان عدالت اداري مبني بر ضرورت رسيدگي كميسيون ماده ١٦ بنياد شهيد و امورايثارگران به اين موضوع- به عنوان مرجع اوليه ذيصلاح جهت رسيدگي به شكايات ايثارگران - ، كميسيون مذكور در تاريخ ٩٥/٧/٢٥ ضمن رسيدگي به شكايت مطروحه و پس از شنيدن استدلال نماينده شاكيان و دفاعيات نماينده نهاد رياست جمهوري ، با اجماع آراء به نفع ايثارگران نهادرياست جمهوري نظر داد.

نماينده نهاد رياست جمهوري پس از مواجهه با تصميم قاطع اعضاي كميسيون، خواستار عدم صدور راي عليه نهاد شد و يك هفته تا ده روز مهلت خواست كه موضوع را به صورت مديريتي و كدخدامنشي حل و فصل كند. اعضاي كميسيون نيز با درنظرگرفتن موقعيت و جايگاه حقوقي متشاكي با اين خواسته موافقت و در عين حال تاكيد كردند در صورت بي اعتنايي نهاد، راي خود را بدون تاخير و تعلل صادر خواهند كرد.
آخرين خبرهاي دريافتي حاكي است نهاد رياست جمهوري تاكنون هيچ اقدامي براي اجراي وعده ي خود نكرده است.

گفتني است كميسيون ماده ١٦بنيادشهيد و امور ايثارگران ، يك نهاد شبه قضايي است و آراي آن قطعي و الزام آور است و در صورت خودداري دستگاه محكوم از اجراي حكم صادره، مديران دستگاه مذكور با مجازات هايي نظير انفصال از خدمت مواجه خواهندشد.

اقدام توهين آميز و سوال برانگيز نهادرياست جمهوري در انتقال اجباري تعدادي از نيروهاي ايثارگر از نهاد به آموزش و پرورش، آن هم تحت عنوان "نيروي مازاد" (!)، سال گذشته با واكنش رسانه ها، نمايندگان مجلس و شخصيت هاي مذهبي و سياسي روبرو شد و برخي تحليل گران سياسي و امنيتي نيز اين برخورد را نشانه ي شكل گيري اراده اي براي تحقيرايثارگران و تضعيف روحيه ايثارگري در جامعه دانستند.ایثارگران_ , [31.10.16 10:27]
جامعه ایثارگری پیشتاز رشد همزمان علم و ایمان باشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵

نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر لزوم پیشتازی توأمان جامعه ایثارگری در رشد هم‌زمان علم و ایمان گفت: ایثارگران برای دفاع از کشور و ارزش‌ها مبارزه کردند و امروز نیز یکی از مهم‌ترین راه‌های دفاع از کشور و موفقیت انقلاب، علم‌آموزی است.

ایثارگران_ https://telegram.me/setad1395, [31.10.16 10:41]
بعد از گذشت یک سال
بلاتکلیفی شهدای مدافع حرم افغانی در بنیاد شهید!

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران؛ شهدای افغانی مدافع حرم یکی از مظلوم ترین گروه های شاهد در کشور هستند که خانواده هایشان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که عدم خدمات رسانی و نداشتن تابعیت ایرانی بزرگترین مشکل این خانواده هاست.

كانال ايثارگران :
دولت و مجلس بايد متوجه اين امر باشند كه اتباع بيگانه چه در دوران دفاع مقدس و چه در بين مدافعان حرم و در حفظ و حراست از كيان كشور و دين جانفشانيها كرده اند و از اين جهت از ايثارگران ايراني هم اولي تر به رسيدگي و حمايت هستند. بنابراين مسئولين همتي كنند و نگذارند ملتهاي متحد با آرمانهاي امام ره و انقلاب اسلامي از عملكرد آنان مايوس شوند.

ایثارگران_ [31.10.16 13:05]
بسمه تعالي
اللّهم صل علي محمد و آل محمد
23344/18646

1394/02/19
جناب آقاي جلالي
معاون محترم وزير جهادكشاورزي و رئيس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيز داري كشور
با سلام و احترام؛
بازگشت به نامه‌هاي شماره ۴۱۰۴۴/۱/۹۳ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۵ و ۲۱۱۳۹۴/۱/۶۶ مورخ ۱۳۹۴/۲/۲ درخصوص ايراد ديوان محاسبات برخي استانها راجع به پرداخت همزمانِ دو فوق‌العاده ايثارگري براساس ماده (۵۱) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و بند (۲) ماده (۶۸) قانون مديريت خدمات كشوري، ضمن ايفاد تصوير نظريه شماره ۷۵۲۷/۲۳۳۴۴ مورخ ۱۳۹۴/۱/۲۶ اين معاونت اعلام مي دارد:
دولت به عنوان مجري احكام قانوني يادشده، در حدود اعتبارات مصوب مربوط مكلف به اجراي اين احكام می باشد و در صورت وجود ابهام در نحوه‌ی اجرا، از اختيار تصويب آئين نامه اجرايي براي احكام قانوني مزبور (به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي و يا ماده (۷۵) قانون جامع خدمات رساني ايثارگران ) برخوردار است.
اضافه مي نمايد، در نامه شماره ۶۳۷۸۳/۲۳۳۴۴ مورخ ۱۳۹۳/۸/۴ اين معاونت به عنوان دبير محترم هيئت دولت (تصوير پيوست)، ضرورت توجه به ابهام مورد بحث در ضمن بررسي و تنظيم آئين نامه اجرايي ماده (۵۱) قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران مورد تأكيد قرار گرفته است./الف
محل درج امضا
اعباسی
رونوشت:
• اداره كل حوزه معاونت حقوقي رئيس جمهور
• بايگاني نظرات حقوقي ـ ۹۷۸۴۶/۲۳۳۴۴

ایثارگران_ , [31.10.16 13:24]
س - سلام و خسته نباشید خدمت برادر بزرگوار انشاءالله خداوند عمر با عزت به خود و خانواده محترم عنایت بفرماید أین حقیر آزاده هشت ساله و جانباز پنجاه در صد باز نشسته فولاد مبارکه هستم حقوق بازنشستگی من که سال ۱۳۷۴ بازنشسته شدم حدودا یک و سیصد از موقع تعین درصد جانبازی تا بحال ۳۵هزارتومان کمک معیشت بهم میدن یک بار دو سال قبل تقاضا دادم قبول نکردنبا توجه به ورشکستگی الان اجاره نشین هستم واقعا سختمه
لطفا اگر راهنمای بکنید یک دنیا ممنون

ح – البته در سوال شما مشخص نيست براي چه چيزي تقاضا داده ايد لكن از بيان مشكل شما اينگونه استنباط مي شود كه براي حقوق حالت اشتغال و ازكارافتادگي تقاضا داده ايد. اگر برداشت ما درست باشد. دريافت حقوق بازنشستگي شما مانع از دريافت حقوق حالت اشتغال يا حقوق وظيفه نيست و با عنايت به سوابق اسارت و درصد جانبازي شما حتما" ازكارافتاده كلي يا جزيي خواهيد شد. متاسفانه كساني كه دريافتهاي بالاي ده ميليون تومان دارند فهم و استنباط درستي از مشكلات امثال شما ندارد كه خود را موظف به پيگيري حقوق قانوني شما بدانند. شما از طرق كميسيون ماده 16 و ديوان عدالت پيگيري كنيد و با پيگيري امثال شما مي توان دستگاههاي متولي را موظف به اجراي قوانين كرد.
نقل قول کردن
0 #85 ایثارگران 1395-08-21 21:33
ایثارگران_ 5, [29.10.16 16:51]
براساس قانون و مقررات تأمین اجتماعی، افراد تحت تکفل بیمه شده که می توانند به تبع او از خدمات درمانی سازمان استفاده کنند، عبارتند از:
برای بیمه شده زن
شوهربیمه شده به شرطی که
1-معاش شوهر توسط همسرش تامین شود .

2-سن شوهر بیشتر از ٦٠ سال باشد و یا به تشخیص کمیسیون پزشکی ازکارافتاده باشد.

3-به موجب قانون تامین اجتماعی مستمری دریافت ننمایند .
4-معاش او توسط بیمه شده زن تامین گردد.

5-پدرومادر بیمه شده با همان شرایطی که برای والدین بیمه شده مرد بیان گردید.

6-فرزندان بیمه شده با همان شرایطی که برای فرزندان بیمه شده مرد بیان گردید، به شزط آن که پدر نتواند فرزندان را تحت پوشش بیمه ای قرار دهد.

ایثارگران_ [29.10.16 17:04]
س - باعرض سلام وارادت سوالی داشتم دررابطه با درجه بنده سال 92 بازنشسته شدم بارتبه 16ووقتی که سوال کردم چرارتبه16گفتنددرجه سرداری فقط اهدائی میباشددرحالحاضرجایگاه 19وحقوق20رادریافت مینمایم این چکونه است رتبه20با16چهاررتبه فاصله آیاتمام آقایانی که درجه سرداری دارندبه همه آنهادرجه اهداگردیده است پس تکلیف این جانبازان چیست وچه کسی بایدبه آنهابایدهدیه دهد باتشکراین سوال خیلی ازبرادران جانبازاست70درصدو86درصدسپاه هستم

ج – برابر ابلاغيه هاي ستاد كل نيروهاي مسلح درجه جانبازان حالت اشتغال نصبي نبوده و فرضي است و فقط از حقوق و مزاياي آن بهره مند مي شوند. البته همين موضوع هم به درستي در نيروهاي مسلح اجرا نمي شود و حقوق و مزاياي قانوني مشمولان قانون حالت اشتغال تضييع مي شود.

ایثارگران_ , [29.10.16 17:11]
تذكرات مجلس 5/8/95
تذکر ۷۱ نماینده درباره علت عدم تسری قانون استخدامی نیروهای انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه

عباس گودرزی به اتفاق 70 نفر از نمایندگان به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مصلح درخصوص توضیح علت عدم اجرای قانون درباره تسری مواد 79 و 83 قانون استخدامی نیروهای انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه و موضوع احتساب ارشد تحصیلی در نیروهای مسلح را تذکر داد.

ایثارگران_ 17:15]
قانون تسری مواد 79 و 83 قانون استخدام نیروی انتظامی به کارکنان ارتش و سپاه ابلاغ شد

متن این قانون به شرح زیر است:

«از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون، احکام موضوع مواد 79 و 83 قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب 20/12/1382 به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسری می‌یابد.»

این قانون در شانزدهم آذر 1394 به تصویب مجلس شورای اسلامی و در تاریخ 25/9/1394 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

***متن مواد 79 و 83 قانون استخدام نیروی انتظامی به شرح زیر است:

‌ماده 79 - با کارکنان انتظامی که در طول خدمت موفق به اخذ و ارائه مدارک‌تحصیلی کاردانی و بالاتر مورد نیاز و قابل قبول نیروی انتظامی شوند به ترتیب زیر رفتار‌می‌شود:

‌الف - چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید درجه آنان پائین‌تر از درجات‌ورودی مدرک ارائه شده باشد، به درجات ورودی مدرک جدید نائل و به ازاء هر سال‌سابقه خدمت در درجات قبلی از چهار ماه ارشدیت نیز برخوردار شده و ترفیعات بعدی ‌آنان براساس مدرک تحصیلی جدید و با رعایت مقررات ماده (78) این قانون خواهد بود.

ب - چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید درجه آنان برابر یا بالاتر از‌ درجات ورودی مدرک ارائه شده باشد، به ازاء هر مقطع تحصیلی از یک سال و نیم ‌ارشدیت برخوردار می‌گردند و ترفیعات بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید تابع ‌مقررات مواد (75) و (76) این قانون خواهد بود.

‌ماده 83 - با کارمندانی که در طول خدمت موفق به اخذ و ارائه مدرک تحصیلی‌کاردانی و بالاتر موردنیاز و قابل قبول نیروی انتظامی شوند، به شرح زیر رفتار می‌شود:

‌الف - چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید، رتبه خدمتی آنان پایین‌تر از‌ رتبه‌های ورودی مدارک ارائه شده باشد، به رتبه‌های ورودی مدرک جدید نائل و به ازاء هر ‌سال سابقه خدمت در رتبه‌های قبلی از چهارماه ارشدیت نیز برخوردار شده و ترفیعات‌بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید برابر بند (ب) ماده (82) این قانون خواهد بود.

ب - چنانچه در زمان ارائه مدرک تحصیلی جدید، رتبه خدمتی آنان برابر یا بالاتر از‌رتبه خدمتی ورودی مدارک ارائه شده باشد، به ازاء هر مقطع تحصیلی از یک سال و نیم‌ارشدیت برخوردار می‌گردند و ترفیعات بعدی آنان براساس مدرک تحصیلی جدید تابع‌مقررات بند(ب) ماده (82) این قانون خواهد بود.

‌تبصره - در تعیین میزان ارشدیت موضوع بند (ب) این ماده و بند (ب) ماده (79) ،‌چنانچه مقطع تحصیلی مدرک ارائه شده کارشناسی پیوسته باشد معادل دو مقطع و‌کارشناسی ارشد پیوسته، معادل سه مقطع و دکترای پزشکی معادل چهار مقطع محاسبه‌می‌گردد.
نقل قول کردن
0 #84 ایثارگران 1395-08-21 21:32
ایثارگران_ 16:36]
س - سلام خسته نباشید یه سوال داشتم تو سایتی خوندم ک تمام معوقات و مطالبات مهر ماه پرداخت میشود
رییس جمهور گفته پرداخت میکنه اطلاعی داری ازاین خبر آخر چی شد؟

ج – رئیس جمهوردرمراسم رژه نیروهای مسلح از پرداخت همه معوقات ایثارگران درمهرماه خبرداد.
دکتر روحانی در مراسم رژه بزرگ نیروهای مسلح گفت: در مهر ماه امسال همه مطالبات و معوقات ایثارگر پرداخت خواهد شد که بخشی از این معوقات پرداخت شده مربوط به سال 86 است و 1700 میلیارد تومان به عنوان معوقات به خانواده این عزیزان پرداخت خواهد شد.
كانال ايثارگران : هر وقت به دستتان رسيد روي آن حساب باز كنيد.

ایثارگران_ 16:41]
س – سلام میخواستم بدونم فرزندان جانبازان تا چند سالگی میتونن از بیمه بنیاد شهید استفاده کنن ؟

ج - تا زماني كه حسب قانون تحت تكفل جانباز محسوب شوند . فرزندان پسر تا بيست سال و در صورت تحصيل تا بيست و پنج سال . فرزندان دختر تا زمان ازدواج و يا اشتغال .

ایثارگران_ https://telegram.me/setad1395, [29.10.16 16:48]
براساس قانون و مقررات تأمین اجتماعی، افراد تحت تکفل بیمه شده که می توانند به تبع او از خدمات درمانی سازمان استفاده کنند، عبارتند از:


برای بیمه شده مرد
1- همسر بیمه شده

2-فرزندان پسرتا ٢٢ سال به شرط عدم اشتغال به کار، (فرزندان پسر دارای ٢٢ سال تمام سن یا بیشتر درصورتی که شاغل به تحصیل باشند یادراثر بیماری یا نقص عضو ازکارافتاده تلقی شوند، با ارایه گواهی معتبر ،تحت تکفل قرار می گیرند.)

3-فرزندان دختر١٨ سالگی و پس از آن به شرط عدم ازدواج.

4-پدرومادر بیمه شده در صورتی که: ١_ تحت تکفل او باشند ٢_ سن پدر از ٦٠ سال و سن مادر از ٥٥ سال بیشتر باشد و یا اینکه به تشخیص کمیسیون پزشکی از کارافتاده کلی باشند ٣_ در هر صورت مستمری بگیر نباشند,٤- معاش آنان توسط بیمه شده تامین گردد.
نقل قول کردن
0 #83 بنیاد 1395-08-21 21:31
ثارگران برای ارائه خدمات بهتر توسط بنیاد راهکار ارائه دهندنماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با جمعی از فرزندان معزز شهدا با بیان اینکه جامعه ایثارگری کشور بیش از 3 میلیون و 200 هزار نفر است تصریح کرد: ارائه خدمات مناسب به این عزیزان با توجه به شرایط اقتصادی با محدودیت هایی مواجه است و عزیزان شاهد و ایثارگر باید کاستی‌ها را متذکر شده و راهکار ارائه کنند البته انتقادات نیز باید سازنده و پیشنهادات در جهت رفع مشکلات باشد.

كانال ايثارگران :
براي ارائه راهكاربايد سازمان مربوطه و مديران آن نيز توانمند و مستعد بررسي اين راهكارها باشند . محدوديت منابع براي برخي ماموريتها قابل درك است و مديران به دليل همين محدوديتهاست كه بايد از بين شايستگان انتخاب شوند در غير اينصورت انتخاب مديرشايسته و توانمند موضوعيت نداشت و هر كسي مي توانست مدير باشد. لكن بنياد چند مشكل اساسي دارد:
1- مديرت منابع دربنياد نيازمند اصلاح و بازنگري جدي است .
2- تراكم نيروهاي بي كيفيت در حوزه كاركنان و مديران از معضلات جدي بنياد است .
3- توانايي بهره برداري از ابزارهاي قانوني در اختيار براي حل معضلات ايثارگران ، توسط مديران بنياد وجود ندارد.
4- بخشي از ماموريتها در بنياد نيازمند بودجه نيست ولي نيازمند اصلاح ساختار و رويه هاي موجود مي باشد كه اين توان در مديريت بنياد وجود ندارد.
5- ضعف حوزه كارشناسي قوانين و مقررات در بنياد شهرستانها و استانها جدي است كه تا به حال اقدام موثري براي آن نشده است . اين امر موجب سرگرداني ايثارگران شده است .
6- عدم برخورد با دستگاههاي متخلف و مديران آن با توجه به اختيارت قانوني كه بنياد دارد در گسترش نارضايتي ايثارگران موثر بوده است .
7- تعامل مثبت و سازنده در جهت دفاع از حقوق ايثارگران با مجلس ، دولت ، دستگاه قضايي و دستگاههاي اجرايي و نيروهاي مسلح وجود ندارد
نقل قول کردن
0 #82 بنیاد شهید 1395-08-21 21:30
در بنیاد شهید چه خبر است؟
کتک زدن "فرزند شهید" توسط پسر رئیس بنیاد شهید!
شهدای ایران؛ یک فرزند شهید در بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی مورد ضرب و شتم و کتک کاری کارکنان بنیاد شهید قرار گرفت!
نقل قول کردن
0 #81 ایثارگران 1395-08-21 21:30
با سلام و احترام خدمت جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای شهیدی با همه حسن نیتی که از شما در جلسه حضوری اعضای شورای عالی جانبازان مشاهده کردیم ولی گویا عده ای مدیر بیمار و مغرض از این همدلی ناراضی هستند و مانع تحقق اهدافی که در ظل همین همدلی های ایثارگران و مدیریت عالی بنیادبدست خواهد آمد می شوند,لطفا هر طور که صلاح می دانید این افراد هدایت شوند تا ایثارگران مجبور به دخالت مستقیم نشوند. با تشکر مجتهد
نقل قول کردن
0 #80 الا اي مالك 1395-08-21 21:29
الا اي مالك
بازرسان بايد رفتار حاكم را در حوزه مأ موريّت او با منتهاى احتياط مراقبت كنند و كوچكترين خلاف را بى درنگ بمركز حكومت مصر گزارش ‍ دهند. اين عمل چنان فرمانداران ترا در ايفاى تكليف محتاط و دقيق خواهد كرد كه از بيم بازرسان پنهان در غياب و حضور بر هيچ حركت مخالف اقدام ننمايند.
برعيّت ظلم نكنند و در رسيدگى بمظالم و شكايات قوم خونسردى و تعلّل روا ندارند. در آن موقع كه بازرسان بر خيانت حاكمى شهادت دادند، اجازه دارى كه آن دون فطرت پست را در كمال مذلّت و خجلت بسوى خود فرا خوانى ، آنچه را كه از ديگران ربوده ، تا آخرين دينار، از او بازگيرى و بدان شكنجه و عذاب كه قرآن مجيد دستور داده كيفرش دهى ، او را براى هميشه از خدمات دولتى محروم سازى و داغ ننگين خيانت را آن چنان بر پيشانيش ‍ بگذارى كه تا قيامت بهيچ وسيله سترده نشود و آن اندازه در فضيحت و رسواييش اصرار نمايى كه تا جهان باقيست سرافكنده و شرمسار بماند، تا همه او را بشناسند و از سرگذشت او درس عبرت خوانند و در نتيجه از حدود حقّ و حقيقت منصرف نشوند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه