شما برادران و خواهران مخاطب می توانند تذکرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را به گوش مسئولین مربوطه رسانده و در مواردی که نیاز به پاسخگویی دارند ، پاسخ دریافت نمایند. برای ارسال از فرم پایین همین صفحه استفاده کنید.

(دریافت پاسخ از مسئول مربوطه از یک الی ده روز کاری زمان نیاز دارد و توجه داشته باشید که عدم درج پاسخ، الزاما به معنای عدم بررسی دیدگاه شما از طرف مسئولین نیست)

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

                        ارتباط بدون واسطه با مسئولین   اینجا را کلیک کنید

 دیدگاه‌ها   

0 #97 عباس آباد 1396-10-16 11:43
خطبه 15 دیماه 96.
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری به دوری از گناه به انجام واجبات و ترک محرمات و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
در آستانه سالروز دو قیام هستیم ؛ یک قیام مردم گوهرشاد مشهد علیه کشف حجاب رضاخانی است که 17 دیماه 1314 شمسی سالروز اعلام توطئه استعماری کشف و حذف حجاب در دوران رضاخانی است که مردم متدین ما آن روز ایستادگی کردند.
رضاخان به تبعیت از آتاتورک می خواست دروازه تمدن را به روی مردم ما باز کند دستور دادند که چادر را از سر زنان با عفت جامعه به زور بردارند. زنان و مردان باید یک شکل و متحدالشکل بشوند کشف حجاب انجام بشود که این از باب مبارزه با دین و دیانت بود.
خدا می داند که مردم مسلمان آن روز چه دردی می کشیدند چقدر زنان محجبه هتک حرمت می شدند که بانوان ما آن روز مقاومت کردند و به رژیم پهلوی تودهانی زدند آن روز به زورسرنیزه و تفنگ نتوانستند چادر را از سر زنان ما بردارند اما امروز نه سر نیزه است نه تفنگ است،نه اسلحه است اما ناتوی فرهنگی کاری می کند که زنان جامعه ما خودبخود و به طور اتوماتیک به سوی بی حجابی،بی چادری،بدحجابی می روند این جای بسی تاسف است.
زنان مسلمان کشور لائیک ترکیه برای حجاب راهپیمایی می کنند،زن مسلمان آمریکایی برای حجاب زندانی می شود،مروه شربینی مصری بخاطر حجاب در دادگاه آلمان با 18 ضربه چاقو به شهادت می رسد،زنان مسلمان فرانسه برای حجاب جریمه پرداخت می کنند اما در کشور اسلامی برخی از زنان به سوی بدحجابی و بی حجابی می روند.
در دوران رضاخانی مردم ما و علمای ما درمقابل کشف حجاب در مسجد گوهرشاد مشهد بپا خواستند و قیام کردند و عده ای به شهادت رسیدند که چادر زنانشان را حفظ کنند.
امروز به بدحجاب ها ،بی حجاب ها،مانتو کوتاه ها،ساپورت پوش ها اعلام می کنیم که ما انقلاب کردیم ،ما خون دادیم،که اسلام واحکام اسلام پیاده شود ما اجازه نمی دهیم که حجاب و عفاف و احکام اسلامی در کشور ما به بازی گرفته شود.(تکبیرحضار)
این همه ایثارگری، این همه فداکاری، این همه شهادت و شهیدشدن و خون دادن ها برای چه بود؟ برای این بود که فساد و فحشا و بی عفتی و بدحجابی در جامعه نباشد باید از خون شهدا خجالت بکشیم،از جنازه های فرزندان و جوانان مان که زیر خروارها خاک ماندند و استخوانهای خورد شده آنها بعد از سالیان سال برمی گرداند خجالت بکشیم. از شهید همدانی ها،حججی ها،بلباسی ها،از شهدای مدافعان حرم خجالت بکشیم از آن جنازه هایی که در سوریه مانده اند خجالت بکشیم که وصیت شهدا بعد از اطاعت از ولایت، وصیت به حفظ حجاب بود.به خون شهدا قسم که در روز قیامت باید پاسخگوی این شهدا باشیم،همه مان باید پاسخگو باشیم چه آنهایی که بدحجابند،بی حجابند،چه مردانی که غیرت ندارند،چه مردمی که می بینند و سکوت می کنند امربه معروف و نهی ازمنکر نمی کنند و تذکر لسانی نمی دهند.
دوم سالروز قیام 19 دی مردم قم است که بعد از رحلت حاج آقامصطفای امام که نقطه عطفی در نهضت اسلامی مردم بود و مجالس یادبود زیادی در سراسر کشور برگزار شد تظاهرات و راهپیمایی علیه رژیم برپا شد و تمام توجهات به حوزه علمیه نجف و امام منعکس شد رژیم تصمیم گرفت با توهین به ساحت قدسی حضرت امام چهره ایشان را بعنوان رهبر مذهبی مخدوش کند که آن روز مقاله ای با امضاء مستعار احمدی روشن مطلق در روزنامه اطلاعات به چاپ رساندند که در آن به طور صریح بی حجابی را فضیلت و حجاب را به کهنه پرستی و ارتجاع معرفی کردند.به ساحت مقدس حضرت امام راحل اهانت و قیام 15 خرداد 42 را توطئه استعمار سرخ و سیاه معرفی کردند.
اولین واکنش در 18 تیرماه ازمدرسین حوزه علیمه قم صورت گرفت که درس های حوزه را تعطیل کردند در این روز طلاب با تشکیل اجتماعات بزرگ به سوی منازل مراجع حرکت کردند و مراجع در سخنرانی خود به حمایت از امام و محکومیت این اهانت پرداختند.
بازاریان قم با مشاهده حرکت طلاب حوزه علیمه در 19 دیماه با تعطیل کردن مغازه ها و بازار به همراه اقشار مردم قم به سوی منازل علما راهپیمایی کردند عده ای زیادی از طلاب و مردم قم به شهادت رسیدند.
آن حرکت از سر بصیرت و آگاهی بود که باید روز 19 دیماه را روز بصیرت و حمایت از مرجعیت دینی و حمایت از اسلام ناب محمدی نام ببریم، که زمینه ساز ورود انقلاب به دوران جدیدی شد که ویزگی های خاصی داشت:
اولین وِیژگی قیام 19 دی این است که مردم نشان دادند مردم ایران با مرجعیت دینی رابطه ایمانی و قلبی دارند و اهانت به مرجعیت دینی را تحمل نمی کنند،یعنی در هر زمانی به مرجعیت دینی به روحانیت به ولایت که نماد اسلام هستند اهانتی صورت بگیرد مردم در مقابل شان خواهند ایستاد.(تکبیرحضار)
دومین وِیژگی قیام 19 دی، بصیرت مردم و درک نیاز لحظه و حضور به موقع و به هنگام مردم است،مردم در آن روز دانستند که دیگر سکوت معنا ندارد باید به میدان بیایند این درک هوشمندانه و بصیرت آمیز باعث ایجاد انقلاب اسلامی گردید،این درک عمیق در 9 دیماه 88 موجب ازبین رفتن فتنه و استحکام بخشی ستون های نظام اسلامی و انقلاب اسلامی شد این درک و بصیرت مردم و حضور به موقع مردم در صحنه در این روزها ،در همه شهرها فتنه را در نطفه خفه کرده است و این پیروزی بزرگ ملت ایران و مردم انقلابی بر فتنه گران ،این قلب ها را مطمئن کرد که حامی این انقلاب ،حامی ولایت فقیه ،صاحب این حکومت امام زمان (عج) هست و این انقلاب بیدی نیست که با باد این فتنه ها بلرزد.(تکبیرحضار)
اما نکته مهمتر اینکه اعتراضات گروه های مردمی در شهرهای مختلف بخاطر سوءمدیریت ها و مشکلات اقتصادی یک امر طبیعی و رایج در تمام کشورها است،در همه کشورهای جهان این اتفاق می افتد و حق مسلم مردم ما هم هست و در ماه های اخیر به دلیل نبود برنامه روشن اقتصادی،افزایش نرخ تورم،بی کاری و نرخ ارز، ضعف سیاست های مالی و پولی و روند افزایش مالیات ها و مشکلات مال باختگان موسسات مالی و اعتباری زمینه بروز اعتراض جدید مردمی شد،خصوصا با انتشار ارقام بودجه پیشنهادی 97 از سوی دولت و اعلام رسمی افزایش 50 درصدی قیمت بنزین و قطع یارانه بیش از 30 میلیون نفر شکل گیری دور جدیدی از نارضایتی اجتماعی در برخی از شهرها را ما داشتیم.
البته فساد اقتصادی،خصوصا فساد منسوبین به مسئولین بالای نظام،اختلاس ها ،خصوصا اختلاس 10 یا 12 یا 16 هزارمیلیاردی صندوق فرهنگیان و اختلاس های هزارها میلیاردی دیگر ،مدیران پیر و کم تحرک و بعضا نالایق و اشرافی که بعضا مرتکب خیانت به اموال عمومی می شوند موضوعی است که روح و روان ما را می آزارد و به پیشرفت کشور و پیشبرد اهداف اسلامی صدمه می زند.
اینکه نمایندگان مجلس در اول کار تصویب می کنند که حقوق شان را بالا می برند به فکر مردم نیستند !
نماینده ای که با گستاخی تمام می گوید" اگر حقوق نمایندگان بالا نرود نگویید چرا نماینده دزد شده است مدیر باید تأمین باشد تا فساد ایجاد نشود تا کی ما برای خدا ،برای اسلام کار کنیم"
آقای نماینده اگر تو را تأمین نکنند تو باید از بیت مال دزدی کنی و دزد بشوی ؟
آقای نماینده اگر مردم نتوانند معیشت خود را تأمین کنند چه باید بکنند؟
آیا آنها هم باید دزدی بکنند؟
چرا به فکر مردم نیستید؟
هر ساله پول آب و برق و گاز را گران می کنید،پول سوخت و انرژی را زیاد می کنید،بنزین را گران می کنید،با اجرای هدفمندی یارانه ها و بالا بردن هزار درصدی قیمت ها زندگی مردم را فلج کردید،پول آب و برق و گاز توان مردم را گرفته است.
شاید نمایندگان و وزرا سرمایه های میلیاردی داشته باشند و مشکل نداشته باشند که بعضی از وزرا آنقدر ثروت دارند که جرأت نمی کنند سرمایه خودشان را اعلام کنند.
اموال بالای هزارمیلیاردی از کجا آمده است ؟
اگر از اول انقلاب تا به امروز ماهانه یک میلیارد حقوق می گرفتند،یعنی از سال 57 تا به امروز ماهانه یک میلیارد حقوق می گرفتند در این 38 سال حقوق شان حدود 400 میلیارد می شد آنهایی که هزار میلیارد سرمایه دارند پس معلوم است درآمد و حقوق آنها ماهیانه 2و نیم میلیارد از اول انقلاب تا به امروز بوده است.
برخی از سرمایه های افراد را حساب کنید اگر ماهیانه از اول انقلاب تا به امروز 3 میلیارد ماهانه درآمد داشته باشند باز هم سرمایه آنها نمی شود.
این همه سرمایه را از کجا آوردید؟
ارث پدری که نداشتید؟ از صدقه سری مدیریت این کشور و این نظام و این انقلاب سرمایه جمع کردید اما به فکر مردم نیستید.
مشکل مهمتر اینکه هر روز موسسات مالی و اعتباری جدیدی سربرمی آورد در رسانه های ما ،در جراید ما ،در صداو سیمای این کشور این موسسات مالی و اعتباری تبلیغ می شوند و فعالیت می کنند مردم با تبلیغات شما و با تبلیغات صداوسیما و رسانه های کشور اعتماد می کنند و پولشان را ،سپرده شان را در این موسسات شان می گذارند و بعد از مدتی می بینیم پول مردم را گرفتند و در رفتند چه کسی پاسخگو است؟
یک عده ای مال باخته بیچاره می شوند تا یکی می خواهد در این شهر یا در شهرهای مختلف یک بساطی باز کند و کسب و کاری را راه بیاندازد هزار تا مانع سر راهش می گذارند که مجوز باید بگیرد بررسی می کنند بهداشت و عدم سوءپیشینه اما یک نفر بیاید یک موسسه مالی با آن عظمت باز می کند و پول مردم را به امانت به آنها می دهند بعد پول مردم را دزدی کنند و بروند یعنی در این کشور این همه بی در پیکر شده ،ایا کشور این همه بی قانون شده .
دولت نباید اجازه فعالیت به چنین موسساتی بدهند که پول مردم را به جیب بزنند و اختلاس کنند،خانواده هایی را به خاک سیاه بکشانند و نابود کنند.
دولت باید ضامن سرمایه ها و سپرده های مردم در بانک ها باشند(تکبیرحضار)
باید دولت امانت دار سرمایه های مردم باشد که اگر ازبین رفت ،یا اختلاسی صورت گرفت ضامن باشد که پرداخت کنند،مشکلات مال باختگان موسسات مالی و اعتباری مدت هاست که مردم را نگران کرده است و اقدام خاصی صورت نگرفته است لذا مبارزه با فساد اقتصادی،افزایش دستگاه نظارتی،برخورد قاطع و بدون ملاحظه با مفسدین و متخلفین و بکارگیری و انتخاب مدیران پاک دست،رفع مشکل تورم و گرانی برای پایان دادن اینگونه مسائل در کشور ضروری است.
همه اینها دلیل بر این است که مردم حق اعتراض و حق مطالبه دارند اما متاسفانه مطالبه به حق مردم با فرصت طلبی و موج سواری ضد انقلاب و بیگانه به آشوب و اغتشاش و تخریب اموال عمومی تبدیل شد که اسناد و مدارک نشان می دهد که این آشوب ها به دست فتنه گران ناکام فتنه88 صورت گرفته همانهایی که در سال 88 در اردوگاه فتنه گران سال 88 بودند و در انتخابات گذشته مشخصا مردم را به رای دادن به آقای روحانی تشویق می کردند و چند روز قبل از اغتشاشات با یک سناریوی از پیش تعیین شده و سناریوی ساختگی پشیمانی خود را از رای به آقای روحانی را رسانه ای کردند که این اغتشاشات دنباله همان برنامه است.که این روزها همانها سکوت کردند یا اغتشاش گران را حمایت و یا تشویق کردند.البته با حمایت و برنامه ریزی مثلث شوم امریکا،رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی و با مشارک راهبردی پیراستعمار، انگلیس خبیث است.
قبلا بن سلمان گفته بود که ما باید آشوب و ناامنی را به داخل ایران بکشانیم این روزها که مقامات این کشورها حتی ترامپ بدون ملاحظه از اغتشاش گران حمایت کردند و ضلع سوم این فتنه عوامل ضد انقلاب و سلطنت طلبان و جماعت وطن فروشان خارج نشین بود که مردم فهیم ما می دانند که اینها دلسوز ما نیستند خرابکاری و آتش زدن مساجد و قرآن و پرچم جمهوری اسلامی و آتش زدن نماد ملی و مقدس ما ،عکس شهدا و امثال سردار سرافراز اسلام سردار سلیمانی ها، تخریب اموال عمومی و شعارهای هنجارشکنانه راه اعتراض نیست.
نه این فتنه گران به دنبال رفع مشکلات و رفع گرانی و رفع مشکل معیشتی مردم هستند که اگر به فکر مردم بودند که اموال عمومی را تخریب نمی کردند ،ماشین های بعضی از افراد را آتش نمی زدند،به مردم بی گناه حمله نمی کردند،یک عده مردم بی گناه را در این اغتشاشات به قتل رساندند نه اینها به فکر ما هستند نه امریکا و اروپا و غرب دلسوز مردم ایران هستند. چون اگر امریکا و اروپا و غرب دلسوز مردم بودند پول های بلوکه شده ما را آزاد می کردند ،تحریم های اقتصادی و بانکی ما را بر اساس پیمان برجام برمی داشتند نه اینکه تحریم های مجدد کنند،نمی شود هم فشار اقتصادی وارد کنند،هم مشتی تبهکار و اغتشاش گر را به جان مردم بیاندازند،هم به مردم ملت ایران توهین کنند و تروریست بخوانند و هم حق ملت را بخورند و هم اشک تمساح بریزند.
البته بصیرت مردم ،هوشیاری شما مردم ،عدم همراهی مردم با اغتشاش گران و برگزاری و شرکت در راهپیمایی های عظیم بساط این فتنه ها را جمع کرده و این مردم اعلام کردند که به عشق رهبری آمدند و اعلام کردند که ما همه باهم هستیم پشت ولایت هستیم.(تکبیرحضار)
و این روزها همه مردم باهم آمدند،از همه گروه ها و از همه احزاب و مسئولین کشور همه باهم بودند و شعار مردم این روزها این بود که مرگ بر فتنه گر چه در حصر و چه در قصر(ندای مرگ بر فتنه گر حضار)
حق این مردم این است که مشکلاتشان رفع گردد،مطالبات مردم،مشکلات مردم در این اغتشاشات نباید گم بشود.مشکلات این مردم در کوتاه زمانی رفع گردد که همه مسولین اگر بخواهند این مشکلات را رفع کنند باید با لبیک به مقام معظم رهبری در اجرای منویات آن حکیم فرزانه در اجرای طرح اقتصاد مقاوتی همدل باشند و تلاش کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که شتر وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که سنگ پا وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که قلوه سنگ از چین وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که تله موش وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که مربا از خارج وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که چوب بستنی وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که شلنگ و بیل وارد کنند.
اقتصادمقاومتی این نیست که این روزها بیش از 3 هزار تن غذا برای سگ و گربه وارد کشور شد.
بیش از 3 هزار تن غذای برای سگ و گربه که حدود 6 میلیون دلار ارز از کشور خارج شد و 20 میلیارد تومان هزینه شد.
با اقتصاد مقاومتی و عدم واردات کالاهای غیر ضروری و ایجاد اشتغال و تولید می توانیم مشکلات مردم را حل کنیم.این مردم مشکل دارند واقعا مردم دچار عسرت و تنگ دستی هستند خیلی از مردم در سخت ترین شرایط با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند این مردم پای این انقلاب و این نظام و ولایت همیشه ایستادند،شاید برخی ها در طول ماه قادر به خرید گوشت مرغ و برنج و امثال اینها نباشند اما هروقت نیاز به حضورشان بود در صحنه بودند این مردم انقلابی هستند معتقد به نظام و وفادار به انقلاب هستند،اینها مردم قیام 15 خرداد 42 ، 17 شهریور و 22 بهمن 57 هستند،اینها مردم 9 دی هستند که تا به امروز پای این انقلاب و نظام ایستادند و دفاع جانانه و مردانه کردند.
اما مردم ولایتمدار شهرستان عباس آباد ،مردم این قم کوچک و قم دوم مردمی شهر مقلدان امام رهبری، در این فتنه اخیر، فتنه این روزها هوشیارانه عمل کردند جوانان خوب و انقلابی این شهرستان که با درخواست اعلام تجمع چندباره در فضای مجازی و در تلگرام از سوی آشوبگران توجه نکردند و هیچ تجمع و حرکت ضد انقلاب و ضد نظام در این شهرستان شک نگرفت که همه مردم و جوانان این شهرستان وفاداری خودشان را به نظام نشان دادند و امروز هم با شرکت در راهپیمایی سیلی محکمی به آشوب گران و فتنه گران خواهند زد و از همه شما مردم و جوانان خوب انقلابی و وفادار این شهرستان تقدیر و تشکر می کنم از همه مسئولین امنیتی، فرمانداری ،قضایی، دادستانی ،انتظامی، سپاهی و بسیجی که قبل از هرگونه اعمال هنجارشکنانه از سوی یک عده افراد فریب خورده در این شهرستان اقدامات لازم و پیشگیرانه داشتند تقدیر و تشکر می کنم .خصوصا از فرماندهی انتظامی ، فرماندهی بسیج مقاومت سپاه شهرستان که با تعامل و نزدیکی و همراهی، امنیت و آرامش را در این شهرستان حفظ کردند تقدیر و تشکر می نمایم.
نقل قول کردن
0 #96 تصحیح شده 1396-10-02 12:56
خطبه نمازجمعه 1 دی ماه 1396 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری، به دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
یکی از راه های رسیدن به تقوا تربیت اسلامی است، تربیت نفس، تربیت جامعه، تربیت خانواده و تربیت فرزندان جامعه است که امیرالمومنین می فرماید: به خودتان و به خانواده تان خوبی بیاموزید.
یعنی هم انسان باید خودش را تربیت کند و هم خانواده اش را تربیت کند،هم فرزندانش را تربیت کند، باید والدین فرزندانشان را اسلامی ، قرآنی ،با حجاب با عفاف،اهل نماز ،اهل مسجد،اهل جمعه و جماعات،اهل دین و دیانت بار بیاورند. که پدران و مادران در سعادت فرزندان موثرند پدران و مادران در بهشتی شدن فرزندان تاثیر دارند. پس باید در تربیت فرزندان مان تلاش کنیم.
پیامبر اسلام فرمودند: وای بر پدران و مادران آخرالزمان ، گفتند یا رسول الله منظور شما پدران و مادران مشرک آخرالزمان است فرمودند : نه منظورم پدران و مادران مسلمانند، وای بر پدران و مادران مسلمان آخرالزمان، وای بر پدران و مادران امت من در آخرالزمان.گفتند یا رسول الله چرا اینگونه می فرمائید؟ فرمود: برای اینکه به فکر دین و دیانت فرزندانشان نیستند، به فکر تکالیف دینی و علوم دینی و معارف دینی و رفتار دینی فرزندان خودشان نیستند.
ما آنقدر به فکر درس و کنکور و شغل و دانشگاه بچه هایمان هستیم به فکر تربیت دینی فرزندانمان نیستیم.آنقدر که به فکر درس ریاضی و فیزیک و شیمی بچه هایمان هستیم به فکر درس قرآنی بچه هایمان نیستیم.یک بار نرفتیم از مدرسه سئوال کنیم که بچه ام قرآن خواندن بلد هست یا نه ؟
درس قرآن و معارف و دینی اش چگونه است؟ یک بار رفتید از دروس قرآنی و معارف دینی فرزندانتان سئوال کردید؟ اگر می روید می گویید درس ریاضی اش چگونه است؟ درس فیزیک و شیمی اش چگونه است؟
آنقدر این قرآنی که در خطبه اول درباره عظمت آن بیان کردیم در بین ما مهجور است. ما قرآن را نشناختیم پیامبر فرمود:حق فرزند بر والدین این است که نامش را نیکو بگذارد و نیکو تربیتش کند و قرآن یادش بدهد. پیامبر فرمودند: هرکسی به فرزندش قرآن بیاموزد گویا ده هزار حج و ده هزار عمره انجام داده است و ده هزار بنده از نسل اسماعیل آزاد کرده است این عظمت قرآن که همه باید قرآن یاد بگیریم که وجود نازنین پیامبر اسلام در روایتی فرمودند: هیچ زن و مرد مومنی نیست چه آزاده و چه برده مگر اینکه خداوند بر او حق واجبی دارد که باید به اندازه توانش قرآن بیاموزد. این قرآن خیلی عظمت دارد اولین معلم قرآن خداوند عالم است، خدا خودش را معلم قرآن معرفی کرد الرحمن ،علم القرآن،علمه البیان خداوند وظیفه پیامبر را تعلیم قرآن نام برد و فرمود : ما پیامبری از میان شما، از جنس شما ،برای شما ارسال داشتیم تا قرآن را تلاوت کند و قرآن را آموزش دهد و جامعه را تربیت قرآنی کند. پیامبر اسلام می فرماید : بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد و قرآن را به دیگران تعلیم دهد.
امروز تجلیل و تودیع و تکریم از یک معلم قرآن را داریم،یک فرزند شهیدی که معلم قرآن این شهرستان بودند،اخوی بزرگوارمان حجت الاسلام والمسلمین آقاشیخ رضای محمدی پرچوری که یکی از حافظان و قاریان قرآن و کشور و قاری بین المللی است و افتخار این شهرستان هم هست بیش از دوسال در این شهرستان زحمت کشیدند، دانش پژوهان قرآنی تربیت کردند و فرهنگ قرآن را در این شهرستان احیا کردند و به تربیت مربیان قرآنی پرداختند امروز با ساماندهی مرکز آموزش قاریان و حافظان قرآنی شهدای عباس آباد برای کارهای بزرگتر و خدمات بیشتر راهی قم شدند ما همچنان شاهد فعالیت این مرکز قرآنی خواهیم بود و امروز از این برادرمان تجلیل می کنیم،تقدیر می کنیم،تشکر می کنیم.
البته همه مردم و مسئولین باید همت کنیم ،هزینه کنیم،خصوصا خانواده های متربی بیشتر باید همت کنند که گلایه هایی هست که خانواده های متربی ها در پرداخت شهریه های قرآنی کوتاهی می کردند دستور رهبری این است که مردم باید برای دینشان هزینه کنند برای نمازجماعت خودتان باید هزینه کنید برای منبر و محراب خودتان باید هزینه کنید برای دین تان باید هزینه کنید هزینه مبلغین برعهده مردم است باید بیشترین هزینه برای مبلغین دین داشته باشید اگرچه تبلیغ دین و بیان احکام و معارف دینی قابل تقدیم و قابل قیمت گذاری نیست اما متاسفانه یک نفر از حج برمی گردد ده میلیون تومان هزینه ولیمه او می شود اما برای آن عالمی که در آن جلسه حج را تبیین کرده است مبلغ ناچیزی هزینه می کند برای مبلغان ماه رمضان و محرم در این شهرستان چنین است ،مبلغین مبلغان قرآن و مروجان احکام قرآنی هستند، ما برای قرآن چه قدر هزینه می کنیم. یکی از گلایه ها عدم پرداخت شهریه های قرآن پژوهان بوده، در افغانستان مردم بیشترین هزینه را آموزش قرآنی فرزندان خودشان دارند، برای فرزندانشان کلاس خصوصی قرآن می گذارند برای فرزندانشان معلم خصوص قرآن می گیرند و هزینه می کنند اما اینجا چقدر ما به فکر قرآن فرزندان مان هستیم؟ آیا آنگونه که به فکر درس ریاضی و شیمی و فیزیک هستیم به فکر تعلیم قرآن فرزندان مان هستیم؟
این مکتب قرآن هست که فرزند صالح تحویل جامعه می دهد، مکتب قرآن است که شهید فهمیده تحویل جامعه می دهد، مکتب قرآن است که شهید محسن حججی تحویل می کند که دنیا را تکان می دهد و جامعه اسلامی را متحول می دهد چون قرآن است که شهید را زنده معرفی می کند، چون قرآن است که شهید را بهشتی معرفی می کند، چون در قرآن است خداوند شهید را به سوی خودش می خواند که آن دانش آموخته قرآن مدافع حرم و مدافع حریم اسلامی می شود.
آقای قرائتی می گفت: اول انقلاب به پاکستان رفته بودم من و با عنوان معلم قرآن می شناختند البته تازه انقلاب شده بود و در کشور کار قرآنی گسترده ای نکرده بودیم اما وقتی وارد پاکستان شدم گفتند آقای قرائتی ما در پاکستان 500 هزار حافظ قرآن داریم که این مال 40 سال قبل است در پاکستان به آقای قرائتی گفتند ما در پاکستان 500 هزار حافظ قرآن داریم شما در ایران چندتا حافظ قرآن دارید؟ آقای قرائتی گفت: چون که تازه انقلاب شده بود کار قرآنی نکرده بودم نمی توانستم چه چیزی جواب بدم یک مقدار فکر کردم گفتم شما حافظ قرآن تربیت می کنید ما محافظ قرآن تربیت می کنیم. گفتند یعنی چه : گفتند یعنی اینکه ما کسانی را تربیت می کنیم که تکه تکه می شوند اما اجازه نمی دهند قرآن ازبین برود، جانشان را فدا می کنند تا قرآن و احکام قرآنی بماند اینها تربیت شده قرآنند که خودشان را فدا می کنند و شهید می شوند شهدا را مکتب قرآن تربیت می کند همه علمای دین ما تربیت شده مکتب قرآن هستند قبلا اصلا مدارس آموزشی جدید نداشتیم شروع تحصیلات با مکتب خانه بود که قرآن آموزش می دادند علمای ما اول در مکتب خانه ها و در مکتب قرآن درس می خواندند. شیخ مفیدها، شیخ انصاری ها، سیدرضی ها، سید مرتضی ها، بحرالعلوم ها، امام راحل ها، آیت الله بهجت و بهاءالدینی ها ، آیت الله گلپایگانی و اراکی ها، همه اینها از مکتب قرآن شروع کردند.
در جامعه ما، در ایران اسلامی ما ،بعد از انقلاب،در کشور ما هم مهدها و پیش دبستانی ها قرآن درس می دادند اما الان اکثر این مهدها و پیش دبستانی ها درس رقص و آواز می دهند.
برای یلدا بخشنامه صادر می شود که همه مدارس موظفند جشن یلدا بگیرند البته ما با شادی مخالف نیستیم ما با جشن یلدا مخالف نیستیم اما آیا برای ولادت حضرت زهرا هم بخشنامه می دهند؟ که جشن ولادت حضرت زهرا را ویژه بگیرند؟
آیا برای جشن ائمه طاهرین هم بخشنامه می کنند که جشن ویژه بگیرید؟
آیا برای مبعث پیامبر برای آغاز امامت امام زمان(عج) بخشنامه کردند که شما جشن ویژه بگیرید؟
البته معلمان ما مدیران ما اینها مذهبی هستند جشن می گیرند اما آنکه بخشنامه می کند برای یلدا برنامه ویژه داشته باشید چرا اینجا برنامه ویژه نمی گیرند.
برای 9 دی که هفته بعد است آیا بخشنامه می دهند که این جشنواره بزرگ و این افتخار ملت ایران باید در مدارس زنده شود و در یادها بماند که مردم ما یک روز درمقابل فتنه 88 و 78 ایستاده اند و دانش آموزان ما باید بدانند و امروز باید همه مدارس جشن بگیرند آیا این کار را می کنند؟
حتی به اداراتشان هم نمی گویند برای 9 دی برنامه داشته باشید چه برسد به مدارس بگویند.
هرچه به مکتب قرآن و اهلبیت نزدیک بشویم جامعه سالم و جامعه اصلاح شده خواهیم داشت و جامعه قرآنی می شود.
جامعه قرآنی یعنی در آن حقوق شهروندی رعایت شود. نه آنکه حقوق شهروندی ادعا بشود از حقوق شهروندی می گویند اما بزرگترین و مقدس ترین شهروندان را به تمسخر می گیرند. شهروند مسلمان، شهروند اسلامی را و دل مومنان را به درد می آورند برای کف و سوت عده ای لاطائلات تحویل مردم می دهند.
اینکه می گویید پیامبر شنود نمی کرد چه کسی را زیر سئوال می برید؟
چه کسی را می خواهید محکوم کنید؟
چه کسی در ایران در این کشور شنود می کند؟
در جلسه حقوق شهروندی دین و دیانت را به تمسخر گرفتن چه معنا دارد؟
کجا برای دادن امتیاز و آب و برق و گاز از دین و دیانت و تفکر جناحی افراد سئوال می کنند؟ مگر اینکه از دولتمردان شما باشند که همه چیز را براساس تفکر جناحی می بینند؟
اما اینکه برخی می گویند باید از نظر فرهنگی و فساد جنسی جامعه را یله و رها کرد چه معنا دارد؟ آن وقت امربه معروف و نهی ازمنکر چه می شود؟ اقامه نماز و زکات و احکام دین چه می شود؟ آن وقت این دستور قرآنی اَقامُوا الصَلوةَ وَ ءاتَوُا الزَّکوة وَ اَمَروا بِالمَعروفِ وَ نَهَوا عَنِ المُنکَرِ چه می شود؟ که خدا می فرماید هرکسی توان دارد،قدرت دارد،مقام دارد،مسئولیت دارد باید امربه معروف و نهی ازمنکر را باید نماز و دین را احکام دین را زنده کند این چه می شود؟
اگر در حقوق شهروندی به دین و دیانت و نماز و روزه و اقامه احکام دین و امربه معروف و نهی ازمنکر توجه نشود آن حقوق شهروندی غربی است که با حقوق شهروندی اسلامی سازگاری ندارد.
آن حقوق شهروندی غربی است که کودک یمنی و فلسطینی را زیر بمباران به قتل می رسانند،مسلمانان میانمار را می سوزانند و آتش می زنند اما کسی اعتراض نمی کند اگر زنان و دختران مسلمان را تجاوز می کنند،کودکان و زنان مسلمان را می کشند این ضد حقوق بشر نیست، اما کسی از آنها دفاع کند این ضدیتی با حقوق بشر دارد برای همین در سازمان ملل می خواهند ایران را محکوم کنند که سرشان به سنگ خورد.
اما حقوق شهروندی اسلامی این است که در جامعه ایرانی تمام اقوام از کرد و ترک و عرب و بلوچ و گیلک و فارس در کنار هم زندگی می کنند.ارامنه و یهود و شیعه و سنی باهم زندگی می کنند همه حق شهروندی خودشان را دارند این تفکر، این حق شهروندی برخواسته از اسلام است.
مسئولین نباید در حقوق شهروندی مبانی و آموزه های اسلامی را به بوته فراموشی بسپارند.
در حقوق شهروندی به مسائل فانتزی و شعاری اکتفا شود آیا حق شهروندی فقط اینترنت و پهنای باند و فیلتر نکردن فضای مجازی است ؟ یعنی همه حقوق شهروندی مهیا شده فقط فضای مجازی اینترنت و پهنای باند مشکل مردم است؟
حقوق شهروندی حق مسکن،حق آموزش و پرورش،حق آموزش رایگان که امروز جیب مردم را در مدارس خالی می کنند،حق سلامت محیط زیست،حق رفاه و تامین اجتماعی،حق اشتغال،حق زندگی آبرومندانه اقتصادی،حق بهره مندی از هوای سالم است که باید این امکانات اولیه را دولت برای شهروندانش برای مردمش مهیا کند.
نه اینکه حقوق شعاری و فانتزی و سیاسی را برای مردم بعنوان حق شهروندی غالب بکنند و ناکارآمدی خودشان را با یک سری لاطائلات بپوشانند.
آیا این حقوق شهروندی که بیان کردید در لایحه بودجه 97 دیده شده است؟
در بودجه امسال رکود و بیکاری حل و رفع نخواهد شد،زندگی اقتصادی و معیشتی مردم بهتر نخواهد شد،چون در این طرح و لایحه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل و عوارض را که ما می بینیم گرانی و تورم و سختی و بدبختی مردم بیشتر می شود.
چرا که این دولت در هزینه جاری رکورد دار است. هیچ دولتی به اندازه این دولت هزینه جاری نداشته است،هزینه بریز و بپاش نداشته است و اینگونه افزایش بودجه ،مردم را متحمل فشار می کند،مردم باید سختی بکشند اما مسئولین ما ،دولتمردان ما ،هیچ فشاری را به خودشان وارد نمی کنند،تفریحات شان ،استخر رفتنشان،مسافرت های پرهزینه خارج از کشور خود را دارند حقوق های نجومی و پاداش های میلیونی خودشان را دارند،حقوق های نمایندگان را هم اضافه کردند، کردند، کردند کردند،سیمنارهای پرهزینه و بی ارزش را هم دارند،حق تحصیل خارج از کشور برای فرزندان شان را دارند، حق اوقات فراعت فرزندانشان را دارند اما مردم باید سختی بکشند.
چون دولت دچار کمبود بودجه است. و دولت می خواهد کسری بودجه را با افزایش هزینه ها و مالیات ها از جیب مردم بگیرد چون قبلا گفته اند ما متوجه نشدیم.
گفتند: مردم نباید دست به سوی دولت دراز کنند ما باید کار را به آنجا برسانیم که دولت به سوی مردم دست دراز کند،دولت در جیب مردم دست بگذارد که امروز به آنجا رسیدیم.
در همین انتخابات اخیر مگر نگفته بودند که چه کسی گفته ما یارانه ها را می خواهیم حذف کنیم، ما نمی خواهیم یارانه ها را حذف کنیم،حتی یارانه های افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را سه برابر کردند گفتند ما اگر می خواستیم حذف کنیم چرا سه برابر کردیم برای یک ماه و دو ماه این کار را کردند و بعد پیامک دادند آنهایی که یارانه هایشان حذف شده ما می خواهیم یارنه هایشان را وصل کنیم و برگردانیم اما انتخابات که تمام شد رای شان را گرفتند حالا گفتند: یارانه 30 میلیون نفر را می خواهیم حذف کنیم.
این یعنی کلاه گذاشتن سر مردم!
شاید برخی از ثروتمندان نیاز به این یارانه ها نداشتند و ندارند اما بسیاری از مردم ما، با سیلی صورت خودشان را سرخ نگه می دارند.حتی پول آب و برق و گاز را ندارند،حتی افرادی را داریم می آیند و به دفتر مراجعه می کنند،گازشان قطع می شود ما از اداره گاز تقاضا می کنیم قبول کنند که این افراد پول قبض را به اقساط بپردازند این به معنای فقر فراگیر در جامعه است.
درآمد دولت از هدفمندی یارنه ها با افزایش قیمت انرژی و سوخت،بنزین ، گازوئیل و آب و برق و گاز 80 هزار میلیارد در سال 95 بود اما پرداختی به مردم 35 هزار میلیارد بود مابقی این درآمد کجا رفت معلوم نیست. به صندوق ذخیره ارزی هم نرفته است.
45 هزار میلیارد از درآمد هدفمندی یارانه ها معلوم نیست چه شده است ؟ حالا پنجاه درصد بنزین و گازوئیل را می خواهند گران کنند و قیمت پول آب و برق و گاز را افزایش می دهند،عوارض و مالیات را بالا می برند بعد مبلغ یارانه ها را به 20 هزار میلیارد کاهش بدهند یعنی 15 هزار میلیارد از قبل کمتر،بقیه این مبلغ چه می شود ،صرف چه می شود مشخص نیست.
دولت یک چیز داشت و آن هم بیمه سلامت بود نسخه بیمه سلامت با 160 قلم داروی اساسی که به آن افتخار می کردند را حذف کردند اما باز می گویند ما برسر عهد خود هستیم. دیگر چه عهدی مانده است؟
مردم نان شب ندارند بخورند می گویند ما می خواهیم گوشت گوزن برسر سفره ایرانی ها بیاوریم.پرورش گوزن به صورت تجاری در ایران را آغاز کردند می گویند ما می خواهیم گوشت گوزن به مردم بدهیم.
این برای مرفهین بی درد است ،همان هایی که گوشت های لاکچری می خورند،گوشت گوساله های ماساژ داده شده کیلویی 700 هزار تومان تا 900 هزار تومان که برای مرفهین بی درد است در تلویزیون ما پخش شده که این زندگی اشرافی است که مردمی هستند گوشت های لاکچری می خورند 700 هزار تومان تا 900 هزار تومان برای یک کلیو گوشت گاو می دهند اما برخی از مردم ما سال تا سال رنگ گوشت را نمی بینند حالا شما می خواهید گوشت گوزن وگوشت لاکچری تولید کنید.
افزایش هزینه های جاری دولت یعنی افزایش ریخت و پاش های دولت است و ادامه رکود و بیکاری و تعطیلی واحدهای تولیدی است یعنی استفاده از حداکثر ظرفیت های داخلی و توجه به کشاورزی،معدن و خودکفایی،خود اتکایی ،حمایت از تولید و توجه به اقتصاد دانش بنیان در این طرح دیده نشده است.
دنبال اقتصاد مقاومتی نیستند،نمی خواهند اقتصاد مقاومتی را پیاده کنند حمایت کارخانه های تولیدی و صنعتی در این بودجه دیده نشده است.
مطلب آخر
حق داشتن محیط زیست و هوای سالم حق شهروندی است. معضل آلودگی هوا در برخی از شهرها نیازمند اقدام جدی مسئولان و دستگاه های کشور است، اکتفای به یکسری از راه کارهای موضعی مثلا تعطیل کردن مراکز آموزشی و محدود کردن تردد خودروها نشان از جدی نگرفتن این مساله و کوتاهی در انجام وظیفه است نباید مسئولین تسلیم این معضل بشوند و اعلام کنند که در دهلی و توکیو و مکزیک هم این معضل وجود دارد بلکه باید راه حل پیدا کنند کشورهایی که این معضل را ندارند بسیار زیاد هستند از تجربیات آنها، از راهکارهای آنها، از دانش و روش آنها استفاده کنید در رفع این بحران کاری بکنید که این مشکل را حل کنید البته ما توقع حل و رفع و دفع سریع این معضل را نداریم اما در چنین معضل بزرگ ملی اقدام همه نهادها و اقدام ملی هماهنگ نیاز است.
اما اینکه برخی از افراد و گروه های حامی دولت از رای به رئیس دولت پشیمان شدند و دست به تضعیف دولت می زنند با همه نقدهایی که به دولت داریم این کار را غیرقابل قبول می دانیم و ان شاءالله به شرط حیات در هفته بعد در این باره سخن خواهیم گفت.
نقل قول کردن
0 #95 عباس آباد 1396-09-11 13:09
خطبه نمازجمعه 10 آذرماه 1396 استان مازندران شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
مشروح خطبه دوم
(ضرورت وحدت مسلمانان)
خودم و همه برادران و خواهران ایمانیم را به تقوای الهی به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
انسان های مومن به فکر این هستند که با هم برادر باشند در کنار هم زندگی کنند.انسان های اهل تقوا اهل اختلاف و تفرقه نیستند.خدا در قرآن انسان های مومن را به وحدت و منع اختلاف دعوت می کند. خداوند متعال می فرماید: وَ أَطِيعُوا اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ ازخدا و از پیغمبر خدا اطاعت کنید با یکدیگر نزاع و ستیزه و کشمکش نداشته باشید که فشل و سست می شوید که هیبت شما،قدرت شما،قوت شما،مهابت شما،دولت شما ازبین می رود اگر اهل تفرقه باشید.اهل صبر باشید که خدا با صابرین است.این اخطار قرآنی است که در بین مسلمانان اختلاف و تنازع اقتصادی،سیاسی،تبلیغاتی و نظامی باشد مسلمانان فشل می شوند.
امروز ایجاد نزاع بین مسلمانان و ایجاد گروه های سلفی و تکفیری و داعشی برای فشل کردن مسلمانان در مقابل آمریکا و اروپا و اسرائیل است.جبهه ی استکبار می خواهد از کوچکترین اختلاف مذهبی استفاده کند و مسلمانان را به جان هم بیاندازد و بر مسلمانان مسلط بشوند تا از ذخایر بی پایان کشورهای اسلامی بهره برداری و استفاده کنند و چپاول و غارت کنند .
این هفته،هفته وحدت است چون در تاریخ ولادت پیامبر اسلام بین جامعه تشیع و تسنن اختلاف بود بنابر اکثر علما و مورخین اهل سنت 12 ربیع الاول و براساس نظر اکثر علمای شیعه 17 ربیع الاول فرخنده سالروز میلاد پیامبر اسلام حضرت محمدبن عبدالله و امام ششم امام جعفر صادق (علیه السلام)می باشد که بخاطر این اختلاف به ابتکار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام عظیم الشان این فاصله را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند که به نظر مذهب بزرگ دنیای اسلام احترام گذاشته شود و به همه ما دستور دادند که باهم وحدت داشته باشیم و متفرق نشویم.
آمریکا و انگلیس اذنابشان یک عده ای را با دلار در کشور ما و در جامعه تشیع خریدند که هفته وحدت را به هفته برائت تغییر دهند چون با وحدت همه مشکلات حل می شود.شما ببینید چه کسانی این روزها هفته وحدت را هفته برائت اعلام می کنند. آن تشیع انگلیسی است ،آن سربازان امریکایی هستند که می خواهند بین مسلمانان اختلاف بیاندازند.
در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام همواره تفرقه و نفاق بین مذاهب اسلامی از مسائل بغرنج و بنیان کن بوده است که خسارات و لطمات مادی و معنوی جبران ناپذیری بر پیکره اسلام و امت اسلامی وارد ساخته است که امروز جهان اسلام برای سربلندی و نجات از تحقیر دشمنان نیاز به وحدت دارد،نیاز به این دارد که گرد پرچم نبوی باشیم و وحدت داشته باشیم که وجود نازنین مقام معظم رهبری بارها و بارها به رهبران مذهبی سیاسی جهان اسلام ضرورت وحدت را یادآوری کردند که ما مسلمین پیامبر واحدی داریم،خدای واحدی داریم،کتاب واحدی داریم،قبله واحدی داریم،مناسک واحدی داریم باید از تفرقه بپرهیزیم همین اشتراکات برای وحدت در مقابل دشمنان کافی است.
البته مقصود از وحدت بین شیعه و سنی، هیچ وقت به این معنا نیست که حتما باید شیعه سنی بشود یا سنی شیعه بشود بلکه وحدت بین شیعه و سنی به این معناست که مسلمانان در کنار حفظ مذاهب خودشان بر محور مشترکات مثل توحید،مثل قرآن،مثل سنت نبوی در برابر خطراتی که اسلام را تهدید می کند ایستادگی کنند،موضع واحدی داشته باشند.
وحدت آن است که در مقابل دشمنان خطرناک اسلام دست برادری بدهیم و جبهه واحدی تشکیل بدهیم نه اینکه مانند برخی از حاکمان به ظاهر مسلمان کشورهای اسلامی، نوکر و غلام حلقه به گوش استکبار و صهیونیست شدند و بر سر مسلمین می کوبند،مثل آنچه که در سوریه و عراق دیدیم،در یمن و بحرین مشاهده می کنیم که توسط نوکران آمریکا در منطقه ،مثل قطر و ترکیه و عربستان و بحرین پول خرج می کنند.انسان های سلفی و داعشی پرورش می دهند به جان مسلمانان می اندازند،مستقیم و غیرمستقیم خون مسلمانان را می ریزند که این حربه دشمنان اسلام برای مقابله با جبهه مقاومت اسلامی و برای جلوگیری از بیداری اسلامی و خیزش اسلامی و ایجاد تفرقه و درگیری میان مذاهب اسلامی است.
اگر عزت مسلمین را می خواهیم،اگر سربلندی ملت های مسلمانان را خواهانیم،اگر پیروری حق بر باطل را طالبیم باید کشورهای اسلامی،ملت های مسلمان وحدت داشته باشند.
اگر استکبار جهانی به وسیله گروه های تکفیری، سلفی، وهابی و داعشی با جنگ نیابتی خون مسلمانان را می ریزند،کودکان و جوانان و زنان و مردان بی گناه را به قتل می رسانند و قتل عام می کنند و بسیاری از مسلمانان زیر چکمه های سربازان استکباری له می شوند از عدم اتحاد مسلمین است.
اگر در سوریه و عراق جبهه مقاومت داعش را نابود می کند آنچه که موجب پیروزی می شود تشکیل یک جبهه انقلابی متحد و متشکل از اکثر کشورهای اسلامی از هند،پاکستان،افغانستان تا لبنان و سوریه و عراق با هدایت جمهوری اسلامی و زیر پرچم ولایت فقیه بود.(تکبیرحضار)
این درس است برای ما که با اتحاد همیشه مسلمین و مسلمانان پیروز خواهند بود.امام راحل(ره)فرمودند:هر مسلمانی یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزد،اسرائیل نابود می شود یعنی با اتحاد و با وحدت جهان اسلام جریان استکباری جهان، امریکا و اسرائیل و اذنابش ازبین خواهند رفت.
(مدرس الگوی نمایندگان و مسئولین)
البته باید همه مسئولین نظام اسلامی در راه مبارزه با دشمن هم عقیده و دارای وحدت باشند و حامی جبهه مقاومت باشند این حاصل نمی شود مگر اینکه تفکر انقلابی و استکبار ستیزی داشته باشند.مثل فقیه مجاهد و انقلابی و استکبار ستیز آیت الله سیدحسن مدرس.
امروز سالروز شهادت آیت الله سیدحسن مدرس توسط ماموران رضاخانی است.شهید مدرس یکی از نام آورترین روحانیون مبارز عصر اخیر،رزمنده آزاده ای که در راه ایمان و عقیده اش به شهادت می رسد. مردی که در تاریخ معاصر از درخشندگی و اعتبار ویژه ای برخوردار است که امام راحل(ره) می فرماید: ملت ما مرهون خدمات و فداکاری های شهید مدرس است.
شهید مدرس، همرزم شیخ فضل الله نوری در جریان مشروطیت و مبارزه با استعمار انگلیس و استکبار رضاخانی بود.او که زندگی ساده ای داشت،در قید بند خوراک و پوشاک نبود.می گفت : کسی که افراط در خورد و خوراک عادت نکرده باشد و تنور شکم را دم به دم نتافته باشد در برابر زور تسلیم نمی شود و دربرابر زر و مال دنیا اسیر نمی گردد.
شهید مدرس یک نماینده مجلس بود که پس از چندین دوره نمایندگی مجلس و مبارزات بسیار،تبعید و زندانی و شکنجه و مسموم و مقتول شد روز شهادت شهید مرحوم مدرس را روز مجلس نامیدند تا بگویند نماینده و وکیل مردم باید مانند مدرس ها باشند.
(شرایط و وظایف یک نماینده مجلس)
زندگی ساده ای داشته باشند.
به دنبال زدوبند اقتصادی نباشند.
به دنبال چنگ زدن به بیت المال نباشند.
به دنبال پرکردن جیب شان نباشند.
به دنبال زمین ها و ساختن خانه های آنچنانی نباشند.
برای جیب خودشان ندوند.
به مردم خدمت کنند.
به مردم خیانت نکنند.
اهل رانت بازی نباشند.
وام های کلان نگیرند.
برای خود و خانوادش با استفاده از جایگاه مجلس تجارتخانه نسازند.
زندگی یک نماینده مجلس مانند مردم و برای مردم باشد.
نماینده مجلس باید مانند مدرس باشد که در مجلس سیلی می خورد اما هدف مقدس خود را دنبال می کند.
تبعید و شکنجه و زندانی می شود اما از آرمان های اسلامی و ارزش های الهی دفاع می کند.
(نه مثل نمایندگان مجلس ششم برای ازبین بردن نظام اسلامی تحصن کنند و برای گرفتن عکس سلفی با زن اجنبی سرو دست بشکنند.)
بلکه مدرس جانش را فدا می کند اما دست از مبارزه با استعمار و استکبار و استثمار و استبداد برنمی دارد مرعوب دشمن نمی شود.
به دشمن اعتماد نمی کند و برای کشورش برجام درست نمی کند و به برجام رای نمی دهد.
نماینده مجلس کف روی آب نمی شود که هر روز به لباسی درآید یک روز اصولگرا باشد،روز دیگر اصلاح طلب و اعتدالگرا گردد و روز دیگر اعلام کند که مستقل است که با اعلام استقلال از جریان سیاسی از مردم رای بگیرد هر روز به لباسی درآید بلکه با مردم صادق و رو راست باشد.
نماینده مجلس عصاره ملت در خانه ملت باید یک عنصر انقلابی باشد برای اسلام و ارزش های اسلامی و مردم جامعه خودش دل بسوزاند.
مقام معظم رهبری می فرماید: نماینده مجلس چون نماینده این ملت عزیز است باید عزت این ملت را حفظ کند و نمایندگان مجلس باید به دردهای مردم برسند نسبت برای آن چراکه برای این ملت مهم است توجه ویژه ای داشته باشند.
نمایندگان ملت باید به فکر معیشت مردم باشند.
به فکر رفع گرانی باشد.این مشکلات اقتصادی که دامن گیر این جامعه شده است زندگی مردم را به چالش برده است و در زندگی امروز مشکلات معیشتی مشاهده می شود نمایندگان مجلس باید رفع کنند.
گرانی آب و برق و گاز که یکی از مشکلات و معضلات مردم است،بسیاری از خانواده ها نمی توانند،پول آب و برق و گاز خودشان را بپردازند.
چرا پول آب و برق و گاز گران می شود؟
با مجوز نمایندگان مجلس که به دولت دادند هرساله درصدی از پول آب و برق و گاز گران می کنند پول نان را این روزها گران کرده بودند به فکر نداری مردم که نیستند.
گفتند" امسال از استان مازندران 700میلیارد برای یارانه ها فقط از گاز دربیاید نمی گویند چه جوری باید دربیاید ماهی 60 میلیارد باید از جیب من و شما بگیرند و چندرغاز به من و شما بدهند.
آن چیزی که مردم از نمایندگان خود انتظار دارند تغییر فرماندار،انتصاب بخشدار،انتخاب مدیران ادارات و دخالت در امور شوراه ها و شهرداری ها و دهیاری ها ونیست چون آن مسئول خودش را دارد.
اگر فرماندار را بخواهد نماینده انتخاب کند وزارت کشور را باید درش را ببندند،استانداری را باید تعطیل کنند هرکسی باید به جای خودش باشد.
انتظار مردم از نمایندگان نظارت بر دستگاه ها برای خدمت بیشتر به مردم است.
انتظار مردم از نماینده تصویب قوانین به نفع مردم و محرومین است.
چرا باید محصولات کشاورزی و میوه جات و محصولات سردرختی در زمان برداشت این محصول از خارج وارد بشود؟
در فضای مجازی دیدید که سیب هایی که در شهرهای مختلف وقتی که به بهره برداری رسیدند در کنار خیابان و جاده ها ریخته بودند.
چرا باید این سرمایه کشور و دسترنج کشاورزان اینگونه در خیابان ها ریخته شود و کشاورز نتواند محصولش را بفروشد؟
محصول کشاورزی وارد می کنند و محصولات کشاورزی ما در دست کشاورزان ما باد می کند و قیمت محصولات کشاورزی داخلی آنقدر پایین است که اصلا نمی ارزد که باغدار آن را از درخت برداشت کنند و هزینه کنند.
باید دغدغه نماینده مجلس این باشد که چرا نباید دولت محصولات کشاورزی و سردرختی را بخرد و خرید تضمینی داشته باشد ،دولت باید بیاید محصولات سردرختی کشاورزان را بخرد تا از دست دلال ها خارج بشود که به ثمن بخس از کشاورز ما نخرند،این مشکل مردم را حل کنند.
نمایندگان مردم باید با مردم ارتباط داشته باشند البته من بحث من کلی است و مربوط به این شهرستان و این استان و شخص خاصی نیست این وظایف نمایندگان است که من و شما باید بدانیم که وظیفه وکیل من و شما چیست.
نماینده باید در بین مردم باشد،درد مردم را متوجه شود تا خوب و به موقع بتواند از مردم دفاع کند ،مشکلات مردم را رفع کند،فقر مردم را ازبین ببرد.
نماینده مردم تویسرکان دکتر مفتح سخنگوی کمیسون برنامه و بودجه مجلس که از نمایندگان خوب و موفق هستند می گفت: من اصلا قائل به نشستن به دفتر نیستم من دفترم نمازهای جمعه است.هر روز جمعه ساعت 10 صبح به نمازجمعه می روم با مردم ملاقات می کنم و با آنها می نشینم و درد دل های آنها را می شنوم تا به مشکلات و سئوال های مردم در نمازهای جمعه پاسخ می دهم میعادگاه جمعه محل رفع مشکلات مردم و دفتر ارتباطات مردمی من است نه اینکه نماینده ای که در نمازهای جمعه نمی آید در مراسم های ملی و یادواره های شهدا و هفته بسیج و دفاع مقدس دیده نمی شود.
البته خیلی از مسئولین راه نمازجمعه را بلد نیستند نه اینکه راه نمازجمعه را بلد نیستند راه مسجد را نمی دانند،سال تا سال یک نمازجماعت در زندگی خودشان شرکت نمی کنند آن مسئولی که نتواند پرچم نماز را بلند کند به درد مدیریت نمی خورد.(تکبیرحضار)
ما سه شهر در این شهرستان داریم امام جمعه شهرستان در عباس آباد خطبه می خواند دو بخش دیگر داریم که امامان جمعه های دیگر در این دوبخش خطبه می خوانند بروید در این سه بخش بگردید ببینید چند مسئول در نمازجمعه هستند؟
شاید بگویند در اینجا انقلابی صحبت می کنند،شاید بگویند اینجا دولت را نقد می کنند نمازجمعه های دیگر ما چی؟
آیا در آنجا هم شرکت می کنند؟
استاندار محترم ابلاغ کردند به همه ادارات که باید پرچم نماز را بلند کنید موقع نماز هیچ جلسه ای نباید برگزار بشود یعنی مسئولین ادارات باید علمدار نماز باشند،عَلَم نماز را بلند کنند و حتی باید مسئولین در نمازهای جمعه کرسی پاسخگویی داشته باشند،هفته به هفته باید یک مسئولی اعلام کند من در نمازجمعه این هفته باید پاسخگوی مردم باشم.
کجا هستند این مسئولینی که از این نظام ارتزاق می کنند در این نظام مسئولیت گرفتند،اگر در نظام پهلوی بود اینها بایستی از گرسنگی می مردند اما در این نظام به اینها عزت دادند به اینها مسئولیت دادند به اینها صندلی دادند،صندلی که از خون شهدا درست شده است،صندلی که از خون شهدا پا گرفته است،که گفته اند از هر صندلی در این نظام 73 شهید به اندازه شهدای کربلا فدا شدند که کربلا یک حسین و 72 شهید دادیم برای هر صندلی در این نظام 73 شهید دادیم.
مسئولینی که حرمت خون شهدای ما را حفظ نمی کنند.
شهدا برای چی رفتند؟ برای نماز رفتند برای حفظ حجاب رفتند نه اینکه برخی از مسئولین نظام ما امروز هرکسی بی حجاب تر باشد بهتر تحویل بگیرند.
مسئولینی که از این نظام ارتزاق می کنند اما مردم در مراسم های مذهبی و دینی و ملی و یادواره های شهدا و هفته بسیج و هفته دفاع مقدس آنها را نمی بینند اینها کجا هستند حتی عدم حضور فرماندار هم در مراسم های ملی و مذهبی جای سئول برای جوانان ما بوده است.
(دغدغه علمای شهرستان مشکلات مردم است)
مطلب آخر
این هفته نشستی با علما و فضلای عباس آبادی مقیم قم داشتم علمای شما که در قم ساکن هستند،فرزندان شما که در مکتب امام صادق درس می خوانند به شما مردم عباس آباد،مردم این شهرستان سلام رساندند.نگرانی و دغدغه آنها هم کم کاری مسئولین شهرستان و عدم پیشرفت شهرستان و نگران معضلات فرهنگی و ناهنجاری های اجتماعی شهرستان بود.
نگران زباله این شهرستان بودند که تمام جنگل و ساحل و کوچه خیابان های شهر ما را فرا گرفته است.
نگران قیمت گاز استان مازندران بودند که از استان قم و اصفهان گران تر است در صورتی که مدت سرمای استان قم سه ماه و کمتر از سه ماه هست اما استان مازندارن از شهریور تا اردیبهشت حدود نه ماه سرمایش طول می کشد چرا باید گاز استان مازندارن این همه گران باشد؟ چرا نمایندگان پیگیر این موضوع نیستند؟باید نمایندگان استان مازندران پیگیر این موضوع بشوند.
در پایان علمای شهرستان از شما مردم بصیر و انقلابی بخاطر راهپیمایی علیه فتنه و علیه توهین کنندگان به روحانیت و توهین کنندگان به خانواده شهید تقدیر و تشکر کردند،از حرکت خودجوش و انقلابی شما مردم حمایت نمودند و از دستگاه های قضایی و امنیتی خواستار برخورد با عوامل ناامنی در منطقه و حامیان فتنه و حمایت کنندگان آنها شدند.
ان شاءالله که دستگاه قضایی و امنیتی شهرستان این موضوع را پیگیری کنند.
نقل قول کردن
0 #94 عباس آباد 1396-09-04 10:19
خطبه نمازجمعه 3 آذرماه 1396 استان مازندران شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
موضوعات خطبه
اعتقادوشناخت امام
"بسیج"درجهان اسلام
نیازبه‌احیاءتفکربسیجی
پایان حیات دولت داعش
پیروزی دراطاعت ازولایت
نابودی داعش ثمره مقاومت
استاندارحاکمیت‌دولت نداریم
امام جمعه شهرستان عباس آباد
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
توصيه و سفارش به تقواى الهى
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزگاری به خویشتنداری دعوت و توصيه می کنم.
همه شما عزیزان را و خودم را به دوری از گناه و اطاعت از پروردگار عالم و انجام واجبات و ترک محرمات و نظم در امورات زندگی سفارش می کنم.
بسيج نمونه انسان متقى است
انسان متقی اهل ایمان است، متقی اهل مقاومت است، مومن مقاوم است همیشه آماده است در مقابل دشمنان دین اسلام بایستد و از اسلام به عنوان آخرین دین که تا روز قیامت باید بماند دفاع می کند و هرچه می تواند در مقابل دشمنان دین برای حفظ دین اسلام مهیّا می کند لذا انسانهای متقی همیشه آماده رویارویی با دشمن هستند و برای مقابله با دشمن آماده اند.
نمونه اتم انسانهای متقی بسیجیان جان برکفی هستند که از آنها تعبیر به مجاهد فی سبیل الله می شود که خدا دوستشان دارد إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذينَ يُقاتِلونَ في سَبيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنيانٌ مَرصوصٌ آنهایی که دنیا را دادند و آخرت را خریدند فَلْيُقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ الَّذِينَ يَشْرُونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا بِالْآخِرَةِ ۚ بسیجیانی که مهاجر الی الله هستند و جهاد می کنند الَّذِينَ آمَنُوا وَهَاجَرُوا وَجَاهَدُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ ۚ وَأُولَٰئِكَ هُمُ الْفَائِزُونَ پس بسیجیان ما انسانهای با تقوایی هستند که برای حفظ دین و ارزشها مجاهده می کنند مبارزه می کنند جان خود را فدا می کنند مظهر ایثار و فداکاری هستند که امروز باید هفته بسیج را به فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و به بسیجیان سرافراز، خانواده های معظم شهدا به ایثارگران، آزادگان مان، جانبازان مان، کسانی که بی ادعا هشت سال در دفاع مقدس جانفشانی کردند به مدافعان حرم و به بسیجیانی که امام بربازوان آنها بوسه زده است تبریک می گوییم.
ضرورت گسترش تفكر و فرهنگ بسيجى
در اين تريبون نمازجمعه، هفته بسیج را گرامی می داریم و اعلام می کنیم که تفکر بسیجی و فرهنگ بسیجی باید حفظ شود، فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری نیاز امروز جهان است. امام راحل عظیم الشان بسیج را برای ایجاد حکومت اسلامی یک ضرورت می دانست که باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد یک حکومت بزرگ اسلامی باشند(تکبیر حضار)
و این شدنی است چرا که بسیج منحصر به ایران اسلامی نیست باید هسته های مقاومت در تمام جهان اسلام به وجود بیاید امروز بسیج مخصوص ایران اسلامی نیست. این فرهنگ بسیجی امروز تا عمق کشور سوریه، لبنان، فلسطین، غزه، عراق، تونس، یمن و بحرین گسترش پیدا کرده است.
در جذب ادارات بايد بسيجى مقدم باشند
امام راحل درباره بسیجیان فرمودند" من دست یکایک شما بسیجیان و پیشگامان رهایی را می بوسم و می دانم اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند در آتش دوزخ الهی خواهند سوخت" این سخن یک رهبر آزاده، یک مرجع تقلید است.
امروز آیا از بسیجی ها غفلت نشده است ؟
آيا از بچه های انقلابی غفلت نشده است ؟
امروز برای بکارگیری و جذب جوانان در ادارات چقدر از بچه های مومن و انقلابی و بسیجی استفاده می کنند؟
آنکه بسیجی هست ،آنکه مومن است ،آنکه انقلابی هست باید مقدم باشد ،فرزندان رزمندگان و ایثارگران باید مقدم باشند ،کارهای کلیدی ادارات و مسئولیت های مهم اداری را باید به بسیج و بسیجی و جوانان انقلابی و مومن سپرد اما اینگونه نیست. رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، ایثارگران ما، مومنین ما، غصه شان بیکاری فرزندان شان هست اما ادارات ما پر شده از افرادی که با باند بازی و خط بازی و جناح بازی و زد و بندهای سیاسی و انتخاباتی وارد شدند و صاحب شغل شدند اما آن جوان بسیجی، آن جوان انقلابی، آن جوان حزب اللهى، آن جوان مسجدی و آن جوان مومن که پشت این نظام است ،مطیع محض ولایت فقیه است هرجا مشکلی پیش بیاید اینها حرکت می کنند،اینها جهادی عمل می کنند،اینها که اهل مسجد و منبر و محراب و جمعه و جماعات هستند اینها بیکارند.
مسئولین ما در این باره غفلت کردند که امام راحل(ره) فرمودند: منتظر آتش غضب الهی باشند.
بسيجى بايد سياسى باشد
حتی برخی به دنبال منزوی کردند بسیجیان هستند؛می گویند بسیجیان نباید در کارهای سیاسی ورود کنند. اما رهبری فرمودند" بسیجی سیاسی است ،اما سیاست زده نیست." ما قریب به 20 میلیون بسیجی ثبت نام شده در نیروهای مقاومت داریم.
آیا این جمعیت عظیم تاثیر گذار باید از صحنه های تاثیرگذار و سرنوشت ساز کشور حذف شوند ؟
چرا برخی از فعالیت بسیج و بسیجیان در امور سیاسی احساس خطر می کنند؟
چون در خط بسیجی نیستند. چون یک روز بسیجی را گروه فشار و خشونت طلب معرفی کردند و بی قانون نامیدند و امروز بسیجی را بی ترمز و افراطی می خوانند تا بسیجی را به عزلت بکشانند مگر می شود بسیجی بود و نسبت به مسائل سیاسی کشور بی اهمیت بود.
بسیجی بدون سیاست یعنی بسیج سکولار. یعنی بریدن از آرمان ها و شعارهای انقلاب، یعنی پشت پا به منطق حضرت امام در اداره کشور اسلامی که این خیال خام و بی راهه ای بیش نیست.(تکبیرحضار)
بسيجى بايد ميدان دارى كند
مقام معظم رهبری می فرماید: "بسیجی در همه عرصه ها باید در خط مقدم باشد امروز در عرصه فرهنگی بسیجی باید میدان دار باشد" من هنوز این میدان داری را از بسیجی ها نمی بینم چون اگر بسیجی و تفکر بسیجی میدان داری کند نباید ما ما میدان داری تفکر فتنه و اصحاب فتنه را ببینیم. ما نباید جولان ضد ارزش ها و تفکر ضد ارزشی را شاهد باشیم.
بسیجی یعنی هوشیارى و ایستادگی در برابر لجام گسیختگی ها و تهاجمات فرهنگی و مسلح شدن به آخرین دستاوردهای علمی و حضور در همه عرصه ها و خط مقدم ارزش ها و صف اول جمعه و جماعت ها و راهپیمایی ها و خلاصه اینکه بسیجی لشکر مخلص خداست که امام بوسه بر بازوان او زده است.(تکبیرحضار)
تفكر بسيجى عامل پيروزى در همه عرصه ها
امروز نیاز جامعه ما احیای تفکر بسیجی است.یعنی پیروزی در همه عرصه ها و شکوفایی در اقتصاد و فرهنگ و تحقق اقتصاد مقاومتی و خودکفایی تنها و تنها در پرتو تفکر بسیجی اتفاق خواهد افتاد.
تفکر بسیجی یعنی؛ در سخت ترین شرایط با همه کمبودها و تحریم ها اگر ایمان به خدا باشد اگر شجاعت و اراده و همت بلند، مقاومت و ایستادگی باشد در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح هم ما می ایستیم و شکست شان می دهیم و در مقابل دنیای کفر هم می توان ایستاد این تفکر بسیجی است.
تفکر بسیجی یعنی؛ اسرائیل و امریکا و دنیا سلطه با همه اذنابش در مقابل جمهوری اسلامی هیچ غلطی نمی توانند بکنند.(تکبیرحضار)
نابودى داعش نتيجه تفكر بسيجى
این تفکر بسیجی است که فتنه خطرناک آغشته به سم صهیونیست و استکبار را نابود می کند و شکست بزرگی به ابرجنایتکار قرن آمریکای جانی تحمیل می کند، فتنه داعشی که امریکا آن را ایجاد کرد که بعنوان دولت اسلامی عراق و شام با هدف آتش افروزی در دنیای اسلام و با درگیر نمودن مسلمانان و با جنگ نیابتی که قرار بود حداقل 20 سال در منطقه عمر کند این تفکر بسیجی در ظرف مدت کوتاهی او را نابود می کند.
این فتنه سیاه که با ارعاب و وحشت و جنایت های هولناک مثل سربریدن کودکان، پوست کندن زنده زنده مردان در مقابل چشم خانواده هایشان و اسارت گرفتن دختران و زنان و تجاوز بر آنها و سوزاندن افراد و ذبح دسته جمعی جوانان تا انفجار مساجد و مدارس و بیمارستان ها که تمام این جنایت ها توسط امریکا طراحی می شد که با رهبری شجاعانه و خردمندانه و هدایت های داهيانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و حمایت مرجعیت عالیقدر تشیع حضرت آیت الله العظمی سیستانی و به فرماندهی سردار سرافراز اسلام ژنرال قاسم سلیمانی و مجاهدت مجاهدان گمنام، مدافعان حرم ایرانی ،عراقی، سوری، لبنانی، افغانستانی و پاکستانی توانستند حاکمیت دولت خودساخته داعش را نابود کنند که این ضربه سهمگین بر پیکر جامعه استکباری و تفکر صهیونسیتی، امریکایی، سعودی و وهابی بود که شادی و سرور و تشکر و تبریک رهبر عظیم الشان نظام مقدس جمهوری اسلامی و خانواده های معظم شهدا و همه مردم انقلابی ایران را به همراه داشت.
پيروزى و موفقيت در اطاعت از ولايت
پیروزی بر داعشیان نشان داد آن کس که سرباز ولایت باشد ،آنکه مطیع ولایت باشد،آنکه همواره در اطاعت از ولایت باشد پیروز و موفق است یعنی این درس است برای همه ما که موفقیت و پیروزی در اطاعت و تبعیت از ولایت است اگر مذاکره کنندگان برجام هم در تمام دوران مذاکره خط قرمزهای ترسیم شده رهبری را رعایت می کردند،هدایت های داهیانه آن حکیم خردمند را چراغ راه خود قرار می دادند امروز گرفتار یک برجام شکست خورده نبودیم.(تکبیرحضار)
پايان داعش ثمره سازش ناپذيرى
پایان داعش و سرنگونی پرچم شرم و دشمنی آنان نتیجه ایثار و فداکاری ملت های مظلوم منطقه و رشادت ها و ایثارگری های فرماندهان،مدافعان از فاطمیون و حیدریون و زینبیون و حشدالشعبی و حزب الله و شهدای گرانقدر و همچنین مردم گرانقدر شریف ایران به خصوص لشکر قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است همانهایی که از یک سو بایستی با خطرناک ترین و درنده ترین و جانی ترین جنایتکاران تاریخ روبرو می شدند از سوی دیگر توهین ها و ملامت های انسان های پست داخلی را بشنوند که چرا باید جوان ایرانی کشور ما به سوریه بروند همانهایی که فکر می کردند که باید مشکل داعشی های وحشی را هم به مذاکره کنندگان بسپاریم ،همانهایی که فکر می کردند مشکل داعشیان وحشی را با لبخند و مذاکره و دیپلماسی باید حل کرد آنقدر به خودشیفتگی رسیدند که می گفتند موضوع هسته ای را ما حل کردیم. تحریم ها را ما برداشتیم. مشکلات و امنیت منطقه را به ما بسپارید اما اینها بدانند نابودی داعش ثمره مقاومت و و سازش ناپذیری و روحیه جهادی و انقلابی است یعنی هرجا مقاومت باشد، ایستادگی باشد، هرجا که پایمردی باشد، هرجا که غیرتمندی باشد پیروزی بدست می آید.آنجایی که کوتاه آمدیم ،انفعال نشان دادیم،شکست خوردیم این ایستادگی باید ادامه داشته باشد و این پیروزی مقدمه آزادسازی قدس شریف و محو کامل اسرائیل خواهد بود.ان شاءالله(تکبیرحضار)
بسيجى در وعده اش صادق است
این تفکر بسیجی است که فرمانده لشکرقدس می گوید باید به وعده خود صادق باشیم سردار سرافراز اسلام سرلشکر قاسم سلیمانی وعده صدروزه می دهد كه در ظرف 3 ماه حکومت داعش را نابود می کنیم و کمتر از 60 روز به وعده خود عمل کرد و وعده اش تحقق پیدا می کند چون بسیجی اهل دروغ نیست ،چون بسیجی وعده دروغ نمی دهد، چون بسیجی به ملتش دروغ نمی گوید، اما آنکه وعده صدروزه تحول اقتصادی را چهار سال پیش داد که مشکل اقتصادی، معیشتی و مشکل گرانی و تورم و رکود را در ظرف 100 روز حل خواهد کرد بعد از 1500 روز آن را انکار می کند و دوباره در انتخابات گذشته وعده صدروزه حل مشکل اقتصادی می دهد که متاسفانه گرانی نان و دارو ارمغان پایان صدروزه دوم شده است.
مصيبت ديدگان زلزله درآغوش رهبربسيجى
تفکر بسیجی یعنی؛ نوعدوستی و مسئولیت پذیری دینی و انقلابی در یاری رساندن به زلزله زدگان که این روزها شاهدیم در زمانی که مسئولین ما در کنار کامیون های حامل کمک های ارسالی مردم عکس یادگاری می گیرند اما ایثارگران ایران اسلامی، آحاد مردم، شما مردم دلسوز در کنار سپاه و ارتش و بسیج قهرمان و آستان قدس رضوی و هلال احمر با شور و شکوه جهادی در همه صحنه های حاضر شدید همواره ثابت کردید که نسبت به دولتمردان و مسئولین مختلف شهری و استانی و کشوری پیشی گرفتید چراکه فرمانده کل قوا، فرمانده بسیجیان، آن جانباز انقلاب، آن رهبر آزادمردان جهان، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای بدون تکلف و سرزده، بدون تشریفات و تجملات به یاری زلزله زدگان می شتابد و ضمن ابراز همدردی، نحوه امدادرسانی را بررسی و دستورات لازم را صادر فرمودند. حضرت آقا بدون ماشین ضدگلوله و زرهی و بدون گارد ویژه مسلح و بدون پلیس ضد شورش به میان مردم رفت چون حضرت آقا خود را از مردم و مردم را از خود می داند در بین مردم ،در جمع مردم ،در آغوش مردم،در خیمه و چادر مردم می رود و در میان کوچه خیابان های شهر و روستا پیاده قدم می زند چون ایشان مردمی هستند حتی لباس ایشان خاکی و گل آلود می شود آنقدر با مردم با محبت برخورد می کند و صمیمانه با مردم بودند که رابطه عاشقانه امت و امامت متجلی شد با بیانات دلسوزانه و دستورات قاطع آلام مصیبت زدگان را کاهش دادند و مرهمی برزخم ناشی از زلزله شدند که بر مقواهای ساده آن مردم مصیب زده نوشتند رهبر عزیزم با آمدنت خانه ویرانم از یادم رفت ،رهبرم شهر و خانه ام ویران است شرمنده ام نمی توانم از شما پذیرایی کنم. این است که مردم ما در همه حال حتی در مصیبت ها عشق خود را نثار رهبری می کنند چون رهبری با مردم صادقانه برخورد می کند و صادقانه محبت می کند.
آقاى استاندار مديريت شهرستانها را دولتى كنيد
این تفکر بسیجی است که استاندار مازندارن اعلام می کند که شایسته سالاری مبنای بنده در انتصابات است به گرایش های سیاسی کار ندارم.
احسن بر این استاندار و بر این تفکر، كه اگر این تفکر باشد بسيار عاليست. آقای استاندار تاکنون حداقل در مازندران، خصوصا در غرب استان گرایش سیاسى، باندبازی، زدوبندهای انتخاباتی مبنای انتصابات بود.
از همین تریبون به استاندار محترم استان مازندارن عرض می کنم ما در چهار سال گذشته تقریبا حاکمیت دولت را نداشتیم اکثر شهرستان های مازنداران، خصوصا برخی از شهرستان های غرب استان حاکمیت دولت تقریبا وجود ندارد بلکه حاکمیت قوه مقننه بوده است یعنی مسئولین را دولت انتخاب نکرده است بلکه مسئولین را نمایندگان انتخاب می کنند فقط دولت و وزارت کشور و وزارتخانه ها برای آنها حکم می زند اینها نمایندگان دولت نیستند بلکه نمایندگان قوه مقننه هستند مسئولین انتصاب و انتخاب نمایندگان بودند دولت حکم آنها را تایید و تنفیذ کرد این ضعف دولت یازدهم بود ان شاءالله در دولت دوازدهم خصوصا در استان مازندران با اقتدار استاندار محترم این ضعف را شاهد نباشیم مدیریت دولت را حداقل ببینیم(تکبیرحضار)
استاندار محترم ما از شما می خواهیم مدیریت شهرستان ها را دولتی کنید که حتی در انتخاب شهرداران شوراهای ما از آزادی عمل برخوردار نیستند حتی در انتخاب دهیاران روستا نيز گفتند نمایندگان دخالت می کنند در ترکیب شورای بخش و شورای شهرستان دخالت می کنند این یکی از مشکلات اساسی این منطقه است.
آقای استاندار مدیریت دولت را در شهرستان ها حاکم کنید هرکسی اختیارات و وظایف خود را بداند و براساس اختیارات و وظایف خود آزادی عمل داشته باشد و پاسخگو هم باشد.
آقای استاندار مشکل اینجاست که وقتی مسئولین ما انتخاب شده نمایندگان باشند باید به نمایندگان پاسخگو باشند نه به مردم و نه به دولت، امنیت شغلی و جایگاهى هم مسئولین ما نخواهند داشت و ترس از عزل شدن دارند نمی توانند سیاست های دولت را پیاده کنند چون باید سیاست های نمایندگان را پیاده کنند.
آقای استاندار این گلایه بسیاری از نخبگان شهرستان های غرب استان مازندران در فضای مجازی است که از روند انتصابات استان مازندارن و دخالت قوه مقننه در امور مربوط به قوه مجریه اظهار نارضایتی کردند. زمانی کار درست می شود که هرچیزى جای خودش باشد و هرکسی در جای خودش و هرکسی در حیطه اختیارات خود دخالت کند و به وظایف خودش عمل کند و فراتر از اختیارات خودش و در قوه دیگر دخالت نکند که حتی اختیار دولت و وزرا و وزارتخانه ها در انتصابات بر عهده نمایندگان قرار گرفته است.
حتی شوراها در انتخاب شهرداران و دهیاران آزادی عمل ندارند این مشکل ما است که اگر اینگونه باشد عنان شهرستان ها و استان ها و استانداری ها و ادارات در دست چند نماینده است که این درست نیست این هم خلاف عقل است و هم خلاف قانون است و هم موجب دیکتاتوری و استبداد رای می شود.
آقای استاندار اگر بعنوان نماینده ارشد دولت و مقام عالی دولت در استان مازندارن بخواهید مدیریت موفقی در این استان داشته باشید باید همانطور که بیان کردید مبنای انتصابات را شایسته سالاری قرار بدهید و یک مقدار باندبازی و زدوبندهای سیاسی را در استان کاهش بدهید ان شاءالله
نقل قول کردن
0 #93 عباس آباد 1396-08-27 12:47
محقق, [۱۸.۱۱.۱۷ ۰۰:۲۲]
خطبه نمازجمعه26 آبان ماه 1396 مصادف با 28 صفر 1439 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی
موضوعات خطبه 26 آبان ماه 96 شهرستان عباس آباد
ولیعهدی‌امام‌رضا(ع)
اربعین‌‌رستاخیز معنوی
برجام ٢ مذاکره موشکی
امام رضا امام مذاکره شد
دیپلماسی مقاومت یالبخند
از بین بردن جنگل و رودخانه
دیدارزلزله زدگان با گارد مسلح
ازامام جمعه شهرستان‌عباس‌آباد
مشروح خطبه دوم نمازجمعه شهرستان عباس آباد
توصيه به تقوا
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهى، به پرهیزکاری، به خويشتندارى، به اطاعت پروردگار عالم، به انجام واجبات و ترك محرمات و دوری از گناه و مبارزه با نفس اماره و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
محبت به اهلبيت پيغمبر
تقوا کسب کنیم، اهل تقوا باشیم، یکی از راه های رسیدن به تقوا، محبت به پیغمبر و آل پیغمبر است، به طوری که مرگ انسانهای محب اهل بیت فرق می کند،مرگ ممتاز نامیده می شود
مَنْ مَاتَ عَلَی حُبِّ محمدو آلِ مُحَمَّدٍ،مات شهیدا هرکسی که در دلش محبت پیغمبر و آل پیغمبر باشد و بمیرد شهید است.كسى كه با محبت اهلبيت به سراى ابدى بشتابد شهيد است.
احترام به امامزادگان از محبت آل الله
این محبت پیغمبر است که ما گرداگرد امامزادگان مان طواف می کنیم و آنها را زیارت می نماییم،اینجا که مضجع نورانی یکی از نوادگان پیغمبر اسلام است و مورد احترام مردم است که نمازجمعه این هفته را در کنار مضجع منور اين نواده پيغمبر آقاسید کیا ابوالحسن برگزار می کنیم که سالروز رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت سبط اکبرش امام مجتبی را به محضرشان تسلیتی عرض کنیم و سلام و زیارتی داشته باشیم و می گوییم السلام علیک ایها العبدالصالح ، السلام علیک ایها السیدالزکی، الطاهر الولی، الداعی والحفی ، السلام علیک یابن السادةالاطهار
وقف نشان محبت به اهلبيت
این محبت به پیغمبر و آل پیغمبر است که مسلمانان در طول تاریخ برای عزاداری ها، برای مراسمات مذهبی و احیای ارزش ها اموال خود را وقف می کنند، این روزها دهه احیای وقف است که وقف یکی از سنت های حسنه اسلامی است درمیان ائمه حضرت علی بیشترین وقف را داشته است در مدت ٢٥ سال امامت خود به کارهای کشاورزی و باغداری مشغول بودند و از این طریق اموال و املاک و مزارع فراوانی را وقف نمودند و عوائد سالانه وقفیات امیرالمومنین ٢٤ هزار دینار می رسید ازجمله موقوفات قنات ها و چاهایی بود که امروز در مدینه معروف است حضرت زهرا باغ های خود را در مدینه وقف کرد سایر ائمه طاهرین نيز وقف هایی داشتند که این درس است برای ما که وقفیاتی داشته باشیم برای سرای اخروی مان بدرد می خورد که امیرالمومنین تاکید فرمودند که وقف سنتی است که باید حفظ شود.
در ایران هم وقف سابقه طولانی دارد باید فرهنگ وقف را در سراسر کشور گسترش بدهیم آنچنان تقویت بشود که همگان از اجر و برکات آن بهرمند شوند و قدیم ها وقف یک سنت زنده ای بود الان ما وقف آنچنانی نداریم بعضی ها می گویند آقا پدرهایمان خوب وقف می کردند اما خوب ما چه کردیم (گیرم پدرت بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل) امروز هم بایستی وقف را زنده کنیم آنچه می ماند وقفیات و خیرات و مبراتی است که ما برای فردای قیامت بفرستیم.
پياده روي اربعين از محبت آل الله
این محبت اهلبیت است که آن راهپیمایی عظیم اربعین اتفاق افتاد راهپیمایی عظیم اربعین امسال باشکوهتر از راهپیمایی پارسال برگزار شد این نوع زیارت که در سبک و سیاق پیاده روی انجام می شود بیشتر به حرکتی جهادی و حماسی می ماند که باشور توام با شعور عاشورایی است که به همراه بازماندگان سربلند نهضت کربلا به همراه زینب کبری به همراه سیدالساجدین زین العابدین این رسالت پیام رسانی کربلا را و این گسترش پیام واقعه عاشورا را در دنیا اعلام می کنیم تا دامنه نهضت کربلا و آرمان های مکتب حسین را در تراز جهان بگسترانیم.پرچم یا لثارات الحسین را بر قله سبز مهدوی به اهتراز دربیاوریم و این اراده خداوند است که اربعین نقطه عطف تاریخ جهان بشود راهپیمایی عظیم اربعین قدرت نرم شیعه است و در اوضاع کنونی جهان در هیچ جای دنیا هیچ مکتب و هیچ مذهب و هیچ تفکر و هيچ نحله ای نمی تواند چنین جمعیتی را گرد بیاورد و چنین حماسه ای ایجاد کند که آن دانشمند و نویسنده و نظریه پرداز روس که در پیاده روی اربعین کربلا بود می گوید"پیاده روی اربعین شبیه یک حادثه آخرالزمانی و مقدمه تحول جهانی است دنیا مدرن با ایدئولوژی لیبرال و سرمایه سالارانه اش به پایان رسیده است جهان امروز محتاج یک رستاخیز معنویی و الهی است که مایه آن قویا در انقلاب اسلامی وجود دارد و مقدمه حرکت ظهور مسیح و مهدی است که با نقشه راهی که آیت الله خامنه ای ترسیم می کند احساس قرابت می کنیم" این حرکت اربعینی یک قدرت نمایی تمام عیار مسلمانان به ویژ شیعیان در برابر یزیدیان است. وقتی که از شصت کشور جهان حتی از ادیان و اقوام دیگر بشری در این راهپیمایی حضور پیدا می کند این پدیده دینی را به پدیده فرادینی تبدیل کردند که این نزدیکی به مبانی تمدنی جنبش مهدوی است و آنهایی که حتی توفیق حضور هم نداشتند و توفیق حضور در این سفر را پیدا نکردند اشک حسرت خود را بدرقه راه مسافرین کربلا کردند که رهبری فرمودند خوشا بحال آن کسانی که در حال پیاده روی هستند و به زیارت اربعین خواهند رسید که یکی از حوادث برجسته ای است که خداوند در اختیار ما گذاشت و باید خدا را شاکر باشیم.
ترامپ ستيزى بجاى استكبارستيزى
چرا باید خدا را شاکر باشیم ؟ چون این حرکت های حماسی و جهادی درس مقاومت ،درس ایستادگی ، درس استکبارستزی می دهد که متاسفانه مسئولین ما از بدعهدی امریکا و این همه تحریم ها و نابودی تاسیسات هسته ای هنوز درس نگرفتند و هنوز دنبال مذاکره با امریکا هستند همانهایی که مقاومت در سوریه را و حضور مدافعین حرم در سوریه و عراق را مانع توافق هسته ای می دانستند که می گفتند باید سردار سلیمانی برگردد و همانهایی که از دولت تفنگدار می گفتند و به سپاه طعنه می زدند و می گفتند اگر اطلاعات و تفنگ و پول سرمایه و سایت و روزنامه و خبرگزاری در یکجا جمع بشود اگر ابوذر و سلمان هم باشند فاسد می شوند همانهایی که می گفتند شما نباید آزمایشات موشکی انجام بدهید و نبايد تونل ها و شهرک های موشکی داشته باشید به ضرر برجام است و همانهایی که می گفتند چرا روی موشک کلام امام می نویسید که اسرائیل باید محو و نابود شود همانها به رهبری فشار آوردند که باید مذاکره مستقیم با امریکا داشته باشیم و با امریکا ارتباط برقرار کنیم چون کلید حل مشکلات ما در دست کدخدا است امروز هم می خواهند با دیوانه خواندن و جاهل نامیدن و دلال و تاجر معرفی کردن ترامپ بجای استکبار ستیزی، ترامپ ستیزی را در کشور القا کند که اگر ترامپ نبود این اتفاق نمی افتاد و تحریم ها برداشته می شد این دروغ است البته ترامپ نه دیوانه است نه جاهل است یک شخصیت باهوش اقتصادی است و سیاست امریکا ربطی به ترامپ ندارد او سیاستهاى آمريكا را با روش جديد و با ديوانه بازيهاى خود اجرایی می کند، اصلا جایگاه ریاست جمهوری امریکا تا حد قابل توجهی تشریفاتی است چرا كه سیاست های کلی و سلطه طلبانه امریکا با مجلس سنا و مجلس نمایندگان و با دو جريان حزب دمکرات و حزب جمهوری خواه است و مجری آن رئیس جمهور امریکا می باشد هر رئیس جمهوری بياید بايد همین سياستها را اجرا کند،سیاست آنها نابودی جمهوری اسلامی است، سیاست آنها نابودی جبهه مقاومت است، که ما نمی توانیم به راحتی از کنارش بگذریم یا به دیوانگی ترامپ ربط بدهیم و ارتباط بدهیم امروز اگر سعدحریری با فشار عربستان استعفا می دهد این نقشه امریکا است که می خواهند حزب الله لبنان را دچار چالش کنند و مردم لبنان را در مقابل حزب الله لبنان قرار بدهند و جبهه مقاومت را تضعیف کنند بهم بریزند و عربستان رهبری منطقه را بدست بگیرد و با همراه کردن کشورهای منطقه ایران را تحت فشار قرار بدهند و قدرت دفاعی و موشکی ایران را از بین ببرند آنوقت تفکر صهیونیستی را در منطقه حاکم کنند.
چراغ سبز براى مذاكره برجام ٢
متاسفانه برخی از چهره های دولتی برای مذاکره چراغ سبز نشان دادند که دولت دوازدهم حاضر است در زمینه های دیگر ،در زمینه کشورهای منطقه ،در زمینه موشکی با آنها گفتگو کند حتی عراقچی گفته است ما درحال گپ زدن درباره مسائل موشکی ایران هستیم. به شما چه مربوط است که درباره امور دفاعی، امور نظامی و موشکی ایران با کشورهای اروپایی گپ بزنید،براساس کدام عقل و منطق می گویید ما حاضریم در زمینه منطقه ای و موشکی مذاکراتی انجام بدهیم که برخی از روزنامه های اصلاح طلب رسما مذاکره برجام دو را کلید زدند و نوشتند ما با مذاکره موشکی می توانیم خطر جنگ و تحریم را از سر بگذارانیم قبلا هم گفته بودند که با مذاکرات هسته ای سایه جنگ را از سر شما دور می کنیم و اگر مذاکره نکنیم جنگ می شود امروز هم می گویند که برجام دو و مذاکرات موشکی می تواند جنگ را از ایران دور کند.
چرا این روزنامه اصلاح طلب توقیف نمی شود و چرا روزنامه کیهان که سخن رهبر انصارالله یمن را تیتر کرده بود که امروز اگر موشک به عربستان زدیم نوبت بعدی دوبی است آنرا توقیف می کنند اما این روزنامه ای که مردم را تهدید می کند به دروغ کشور را و نظام را به جنگ تهدید می کند تا به مذاکره موشکی رضایت بدهند با این روزنامه کاری ندارند؟
براى مذاكره موشكى امام رضاراامام مذاكره كردند
دیروز برای مذاکرات برجام ما را تهدید به جنگ کردند که اگر مذاکره نکنیم آمریکا با ما وارد جنگ خواهد شد آمریکا به ایران حمله خواهد کرد تمام زمین و زمان را به هم دوختند ،دین و دیانت و تاریخ را سیره ائمه طاهرین را تحریف کردند برای امیرالمومنین با طلحه و زبیر و برای سیدالشهدا با ابن سعد جلسات مذاکره ساختند و صلح امام حسن را نوعی تعامل و مذاکره تعریف کردند از همه اینها درس مذاکره و تعامل گرفتند تا با امریکا بنشینند و توافق کنند و تمام تاسیسات هسته ای ما را نابود كردند و بعد آن را فتح الفتوح نامیدند و آن را با فتح خرمشهر تطبیق دادند و مقایسه کردند باغ سیب و گلابی و ابر شتابان و نزول رحمت و باران و کار خدا دانستند حتی مى خواستند کلاس درس برجام شناسی برای دانش آموزان ما بگذارند که نتیجه اش آن شد که رهبری فرمودند"برجام خسارت محض و سم مهلکى بود"(تکبیرحضار(
آن همه بافته های تاریخ ،مذاکره امام حسین با ابن سعد ،مذاکره امیرالمومنین با زبیر،صلح امام حسن را نوعی تعامل دانستن برای برجام یک بود حالا برای برجام دو و برجام موشکی هم نیاز به امام دارند و دست به دامن امام هشتم شدند و قرار بود امام هشتم را سیاسی نکنند اما امروز رئیس دولت ما کشف کرده است که امام رضا امام مذاکره و امام مناظره بود،حالا دیگه راحت شدیم باید از امام هشتم درس بگیریم و از امام هشتم درس مذاکره بگیریم و براى برنامه موشکی با امریکا و اروپا به مناظره و مذاکره بنشینیم و این را هم نابود کنیم.
حل بحران سوريه با مذاكره يا مقاومت
عجیب اینجا است که ظریف می گوید"ما مسئله سوریه را با مذاکره حل کردیم! آقای ظریف کابوس داعش در سوریه و عراق را مدافعان حرم با خونشان نابود کردند نه با مذاکره که به قول همسر شهید بلباسی مدافع حرم که نوشت" آقای ظریف آن موقعی که صدای آژیر قرمز بلند می شد و پدرانمان فرزندانشان را بغل می کردند تا از بمباران در امان باشند تو زیر دست یانکی های چشم سبز درس مذاکره می خواندی! همان شبهایی که در کنار شومینه پاهایت را دراز کرده بودی قهوه ات را با شیر و شکر میل می کردی جوانان مملکت ما در اروندرود از سرما می لرزیدند اما امروز اجازه نمی دهیم که حق همسران و خون پدران فرزندان مان را زیر پای مذاکره پایمان کنید که اگر خون مدافعان حرم نبود معلوم نبود در کدام سوراخ پنهان می شديد"(تکبیرحضار(
آقای ظریف با کدام تیم مذاکره کننده مشکلات سوریه را حل کردید؟
با تیمی که دری اصفهانی و جاسوسانی بودند که رئیس دولت به آنها سکه و مدال افتخار داده و آنها را با بوعلی و امیرکبیر هم تراز دانسته و آنها را سردار دیپلماسی خوانده و جاسوس از كار درآمدند که متاسفانه قوه قضائیه برای جاسوس مملکت 5 سال زندان بریده است. جاسوسی که هم از ما حقوق می گرفت ،هم از دشمن ما حقوق می گرفت و برای دشمن کار می کرد.
این دری اصفهانی را معلوم نیست چقدر حقوق می دادند یکی ، دو نمونه ای که بیرون آمده در اسفند سال نود و سه 9 میلیارد تومان چک صادره شده و در تیر و مرداد سال نودوپنج 6 میلیارد تومان چک برای او صادر کردند اینها چک هایی بوده افشا شده که هنوز كشف نشده چقدر از دولت ما می گرفت و از دشمنان چقدر می گرفت معلوم نیست.
حالا می گویند مدافعان حرم پول می گیرند و می جنگند.
آیا با این تیم هسته ای و این تیم مذاکره مشکل داعش و النصره و سلفی و تکفیری عراق و سوریه را شما حل کردید؟
آقای ظریف با دیپلماسی می شود مشکلات را حل کرد نه با هر دیپلماسی.
نه با دیپلماسی قدم زدن با جان کری.
نه با دیپلماسی لبخند و دهان تا بناگوش باز کردن و خندیدن با دشمن.
نه با دیپلماسی دست دادن با رئیس جمهور امریکا.
نه با دیپلماسی دوست خطاب کردن قاتلین حجاج ما.
بلکه با دیپلماسی مقاومت که امروز سردار سرافراز اسلام سردار سلیمانی با دیپلماسی مقاومت مسئله کردستان را حل می کند این دیپلماسی نیاز کشور است.
دیپلماسی انقلابی ، دیپلماسی مقاومت، دیپلماسی عزتمندانه ، دیپلماسی استکبار ستیز
نه دیپلماسی انفعالی و درآغوش کشیدن جانیان عربستان و زانو زدن در مقابل امیر همیشه مست کویت.
بهره بردارى سياسى از زلزله غرب
مطلب بعدی موضوع زلزله غرب کشور که مصائب و مشکلات فراوانی برای هموطنان ما ایجاد شده است باعث ایجاد ناراحتی و غم و اندوه ازدست دادن عزیزان ما شده است و همه باید امداد رسانی کنند منتظر دولتمردان نباشید که آنها به دنبال بهره برداری سیاسی هستند درحالی که ارتش و سپاه و نیروهای نظامی، انتظامی و بسیج و مردم همیشه در صحنه به فرمان و امر فرماندهی کل قوا برای امدادرسانی تمام توان خود را گذاشتند دولتمردان ما مصاحبه می کنند که مقصر دولت قبل است که مسکن مهر ساخته است که در مسکن مهر دو کشته دادیم اما بیمارستانی در همین دولت ساخته شد و به سرعت هم ساخته شد و در زمان انتخابات و در تبلیغات انتخابات آن را افتتاح كردند تا از آن استفاده تبلیغاتى کنند با خاک یکسان می شود و چقدر بیمار در آن کشته می شود و کسی از آن حرف نمی زند. حالا مسکن مهری که نه ستون آن افتاده و نه سقف آن فرو ریخته فقط برخی از دیوارهای میانی آن تخریب شده می گویند مسکن مهر مسکن مرگ است.
مردم سیاسی کاری شما را نمی خواهند مردم حضور مسئولین را با تمام وجود می خواهند ،مثل رهبری معظم که در زلزله بم با لباس مبدل حضور پیدا کردند و با مردم صحبت می کرد و آن همه مصيبت را از نزدیک دیدند و درد آنها را لمس کردند و در زلزله آذربایجان سرزده در روستاها حضور پیدا کرد و با زبان ترکی با مردم صحبت می کرد و پیاده با مردم راه رفتند و در میان جمعیت به درد و دل مردم گوش کرد اما مسئولینی داریم با لباس شیک و خودروی ضدگلوله و گارد ویژه مسلح به میان مردم می روند و از خودرو پیاده نمی شوند،از داخل خودرو دستی تکان می دهند و با لبخند بوسه می فرستند که ای کاش حضور پیدا نمی کردید.
اما شما مردم همیشه در صحنه بایستی جلوتر از دولت باشید که همیشه جلوتر از دولتمردان بودید و کمک های خودتان را داشته باشید.

حفظ منابع طبيعى وظيفه همگانى
مطلب بعدی اینکه باید از نیروی انتظامی برای حفظ جنگل ها با کمک نیروی منابع طبیعی که جلوی قاچاق چوب را گرفتند باید تشکر کنیم حالا برای اینکه نیروی انتظامی به وظیفه قانونی و اخلاقی و دینی و انسانی خود عمل کرده است اين قاچاقچیان رفتند در مسیر جاده کلاردشت 48 اصله درخت را قطع کردند و راه را بستند که گستاخی کرده باشند که باید با این گستاخی برخورد شود روایتی داریم قطع درخت، قطع بال فرشتگان است ،یعنی قطع برکات است، قطع حیات است این سیل هایی که می آید از کجاست ؟ از قطع همین درختان است ،وقتی منابع طبیعی را نابود کنند وقتی در رودخانه ها برداشت غیراصولی و غیرمجاز کنند یا در حریم رودخانه خانه بسازند و به حریم رودخانه تجاوز کنند آنوقت سیل بنیان برافکنى می آید و خانه ها و پل ها و جاده ها را باخود می برد و عده ای را بیچاره می کند.امروز اگر در مقابل تجاوز به جنگل ،تجاوز به حریم رودخانه و تجاوز به منابع طبیعی و تجاوز به ساحل دریا سکوت کنیم و ایستادگی نکنیم به خودمان خیانت کردیم به فرزندان مان خیانت کردیم به نسل آینده خیانت کردیم به حيات و زندگی خودمان خیانت کردیم و حیات و زندگی خودمان با به خطر انداختیم .
جنگل های حاشیه خزر از 40 سال پیش، يعنى از اول انقلاب به این طرف ،از 3 میلیون 600 هزار هکتار 1 میلیون و 200 هزار هکتار کاهش پیدا کرد یعنی دو سوم جنگل های حاشیه دریای خزر ازبین رفته است.دو میلیون هکتار جنگل های زاگرسی ما منهدم شدند نابود شدند اینها است که تغییر اقلیمی یا تغییر آب و هوایی و مشکلات این چنینی داریم.
فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه این شهرستان جناب سرهنگ اسدی از شهر ما خداحافظی کردند و برادر بزرگوارمان، برادر اخلاقی ،متعهد ،رزمنده جناب سرهنگ رئیسی فرماندهى را بر عهده گرفتند که ما برای ایشان آرزوی موفقیت می کنیم.ان شاءالله.
نقل قول کردن
0 #92 خطبه عباس آباد 1396-08-06 11:48
خطبه نمازجمعه 5 آبان ماه 1396 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس اباد
موضوعات خطبه
امنیت وسیله پیشرفت
دردواقعی افرادمال‌باخته
اختلاس در تضاد با امنیت
خوی آقازادگی معضل کشور
سکوت مردم فقط برای ولایت
تفکرلیبرالی مقابل اربعین حسین
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را ،به تقوای الهی ،به پرهیزکاری ،به خویشتنداری ،به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
تقوا کسب کنیم که فَإِنَهاّ خَيرَ الزّادِ وذخیره المعاد بهترین ره توشه سفر آخرتی تقوا است.بهترین ذخیره قبر و قیامت تقوا است.
از محضر شهردار محترم شهر عباس آباد که در زمینه پدافند غیرعامل بحث های خوب و زیبایی داشتند استفاده کردیم تقدیر و تشکر.
به روایتی شهادت امام دوم امام مجتبی است تسلیت و تعزیت
از آنجایی که وظیفه ائمه جمعه تبیین سیاست های نظام ولایی و تشریح بیانات رهبری است به نکته ای از سخنان اخیر حضرت آقا اشارتی داشته باشم .
آن نکته این است که رهبری فرمودند: مهمترین مقوله کشور مقوله امنیت است هر پیشرفتی که می خواهد در کشور انجام بشود به مقوله امنیت مرتبط است،هر پیشرفتی متوقف به امنیت است،اگر امنیت نباشد رشد علمی نخواهد بود، اگر امنیت نباشد پیشرفت صنعتی نیست، اگر امنیت نباشد رشد اقتصادی نخواهد بود ، اگر امنیت نباشد مردم همه به فکر حفظ جان و مال خود خواهند بود و آرامش روحی در جامعه نخواهد بود لذا پیشرفت نخواهد بود و رشد کشور در بستر امنیت حاصل می شود.
البته در همه زمینه ها باید امنیت باشد خصوصا در مسائل اقتصادی کشور ،در مسائل معیشتی، مردم باید احساس امنیت کنند ،یعنی مردم اطمینان داشته باشند در کشوری زندگی می کنند که امنیت اقتصادی حکم فرما است، در کشوری زندگی می کنند که در زمینه معیشت امنیت وجود دارد،یعنی زمانی نمی رسد که معیشت مردم دچار ناامنی بشود،این امنیت در اقتصاد و معیشت بسیار مهم است.
اولا باید در سطح بین المللی اقتصاد امنیت داشته باشد،این حاصل نمی شود مگر اینکه از میراث بجا مانده از دوران طاغوت یعنی از وابستگی به اقتصاد نفت خارج بشویم،تا وقتی که اقتصاد کشور برپایه نفت استوار باشد که با هر تکانه ی بین المللی در عرضه و قیمت جهانی نفت اقتصاد ما دچار چالش می شود.یعنی تا وقتی که ما وابسته به نفت باشیم امنیت اقتصادی نخواهیم داشت.باید مسئولین کشور برای رفع این مشکل ، صادرات کشور را ،منابع اقتصادی کشور را ، بر کالاها و مواد غیر نفتی استوار کنند و با اقتصادمقاومتی در زمینه های دیگر به سوی خودکفایی برویم.
ثانیا امنیت اقتصادی در داخل کشور مهم است،ما در داخل کشور باید امنیت اقتصادی داشته باشیم اینکه مردم در حفظ سرمایه های خود احساس امنیت کنند.وقتی پول ها و سرمایه های خود را به بانک ها امانت می سپارند دغدغه ی ازبین رفتن و حفظ آن را نداشته باشند.نظام باید امانت دار باشد ،این بسیار مهم است.
اما مشکل اینجا است که هر روز موسسات مالی و اعتباری جدید سربرمی آورند و در این نظام ،در جراید ،در صداوسیما تبلیغ می شوند و فعالیت می کنند و بعد از مدتی پول مردم را می گیرند و در می روند و کسی پاسخگو نیست و یک عده ای مال باخته بیچاره می شوند. اول اینکه دولت نباید اجازه فعالیت به موسسات مالی و اعتباری خصوصی غیر معتبر به بدون مجوز را بدهد که پول مردم را به جیب بزنند و اختلاس کنند و خانواده هایی را به خاک سیاه بنشانند و نابود کنند.دوم اینکه خود دولت و نظام باید سرمایه ها و سپرده های مردم در بانک ها را به عنوان یک امانت دار حفظ و حراست کنند که اگر ازبین رفت و یا اختلاس صورت گرفت ضامن باشد و پرداخت کند نه اینکه بانک مرکزی اعلام کند که حفظ و حراست و بازپرداخت سپرده های مردم را در هیچ یک از بانک و موسسه های دولتی و خصوصی تضمین نمی کندیعنی چه ؟ وقتی بانک مرکزی تضمین نمی کند چه کسی تضمین می کند.یعنی مردم دیگر به بانک ها اعتماد نکنند،یعنی مردم بروند کوزه بخرند و پول های خود را داخل کوزه بگذارند و در دل خاک دفن کنند.این چه حرفی است که می زنید.
چرا این همه اختلاس در بانک ها و موسسات خصوصی است ؟ که مال باختگان هر روز راهپیمایی و تجمع در جاهای مختلف کشور دارند که باید گفت که مردم حق دارند. درد مردم مال باخته یک درد واقعی است. که این همه فساد مالی صبر مردم را لبریز کرده است.
ثالثا امنیت حفظ و حراست از بیت المال است که یکی از پایه های امنیتی اقتصادی کشور حفظ بیت المال است.چرا باید هر روز خبری از اختلاس و خوردن و بردن اموال بیت المال را مردم بشنوند.یک روز از فراخوانی برادر رئیس دولت به دستگاه قضایی به اتهام فساد مالی خبر می رسد و روز دیگر از جلب و دستگیری برادر معاون رئیس دولت ،برادر رئیس مبارزه با مفاسد اقتصادی از سوی قوه قضائیه به اتهام اختلاس در رسانه ها مشاهده می شود که گفته اند قریب به 16 هزار میلیارد کلاهبرداری کرده است. و با وثیقه 6 هزارمیلیاردی آزاد است.این ضربه به نظام است.امنیت روانی جامعه را دچار چالش می کند. چقدر رهبری معظم بر مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید داشتند وقتی خبر حقوق های نجومی منتشر شد این رهبری معظم بود که همگان را به مبارزه فراگیر با این پدیده ناپسند فرا خواند و موضوع حقوق های نجومی را هجوم به ارزش ها معرفی کرد. فرمودند:هرکسی حقوق نجومی گرفته است به ارزش ها نظام حمله کرده است. و فرمودند:این برداشت های غیر منصفانه و ظالمانه و نامشروع از اموال بیت المال گناه و خیانت به آرمان امام و انقلاب اسلامی است.باید اموال نامشروع دریافت شده به بیت المال برگردد و متخلفین برکنار شوند چون آنها لیاقت حضور در منصب و مسئولیت را ندارند باید مجازات بشوند.(تکبیرحضار)
این دستور رهبری معظم بود البته دولتمردان در اجرای این فرمان رهبری کوتاهی کردند و برخورد درخوری با نجومی بگیران نداشتند بلکه با حرکتی نمادین با جابجایی و استعفای برخی از افراد نجومی بگیر مردم را ساکت کردند این نحوه برخورد با دستور فقهی شرعی حکومتی رهبری معظم انقلاب ولایت مطلقه فقیه نیست.این یک طرف قضیه است.
از طرفی وزارت بهداشت با اجرای طرح سلامت چه بلایی برسر سلامت کشور آورده است 120 هزار میلیارد تومان که معادل درآمد نفتی کشور است فقط در سال 95 به حوزه سلامت و درمان و بهداشت اختصاص پیدا کرد، ده هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها برای طرح سلامت درنظر گرفتند چه جیب هایی پر شده است.با افزایش بی رویه سیصد تا چهارصد درصدی تعرفه پزشکان قرار بود که از جیب مردم مبلغی پرداخت نشود،قرار بود که با واقعی تر کردن تعرفه های پزشکی زیرمیزی ها حذف بشود اما امروز می بینیم که هم تعرفه پزشکان و دریافت پزشکان افزایش پیدا کرده است و هم زیرمیزی ها به روی میز آمده است علنا دریافت می کنند.حتی گفتند که در اتاق عمل زیبایی کارتخوان بالاسر مریض بردند،هم از جیب مردم دارند می گیرند که حتی مراجعه پزشک برای مردم سخت شده است، بروید ببینید یک ویزیت پزشک چقدر هزینه می برد؟افراد بیمار نمی توانند با این وضعیت مراجعه به پزشک داشته باشند.
از سوی دیگر 12 هزار میلیارد تا 16 هزار میلیارد از صندوق ذخیره فرهنگیان کشور به غارت می رود و رئیس دولت آن را وام معوق اعلام می کند.می گوید اختلاس نیست.اینها وام گرفتند.
یعنی همین تعداد انگشت شمار بایستی وام می گرفتند؟ وقتی بررسی می کنیم می بینیم که پای نزدیکان برخی از مسئولین در این اختلاس دیده می شود حتی اعلام کردند یک جوان 32 ساله هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره فرهنگیان وام گرفته است.در صورتی که جوانان تحصیل کرده این مملکت از بیکاری رنج می برند برای اشتغال وام به اینها نمی دهند.فرهنگیان ما اگر می خواهند وام بگیرند دومیلیون وام با هزار منت به آنها می دهند چطور می شود یک جوان 32 ساله هزارمیلیارد تومان از صندوق بگیرد.آیا اگر وابسته به مسئولین نبود به این وام می دادند؟آیا اینها خلاف نیست؟
یک عده ای اینگونه پول به جیب می زنند وام های هزارمیلیاردی می گیرند و یک عده ای کارشان در بانک حل نمی شود که می آیند رگ گردن یک طلبه بیچاره مظلوم را می زنند و تاوان اشرافیت میلیاردرها را طلاب بی گناه کف خیابان های تهران باید بدهند.
از سوی دیگر هواپیماهای خریداری شده توسط دولت چهار برابر گرانتر خریداری شده است.یعنی ده ها میلیاردتومان برای هر هواپیمایی حق دلالی دادند. حتی گفتند 32 میلیارد برای هر هواپیمایی حق دلالی دادند که شرکت انگلیسی شاکی شد که چرا یک هواپیما برای ایران این همه گران درآمده است ؟
از برجام چه کسانی سود بردند؟
پول های آزاد شده برجام چه شده است؟
30 میلیارد دلار یا 130 میلیارد دلار یا به قول استاندار تهران 180 میلیارد دلار پول بلوکه شده داشتیم اینها چه شده است؟
موضوع فساد مالی برادران مسئولین که پیش می آید می گویند برخورد با فساد و اختلاس را سیاسی نکنید.یعنی اگر با دیگران برخورد کنند سیاسی نیست اما با برادران شما برخورد کنند سیاسی است.یا می گویند قوه قضائیه بیکار شده می روند این و آن را دستگیر می کنند.چون برادر شما هست قوه قضائیه بیکار شده دستگیر می کند.
در کره جنوبی ،دوست رئیس جمهور کره جنوبی( نه برادر و خواهر رئیس جمهور نه فامیل نزدیک رئیس جمهور بلکه دوست رئیس جمهور کره جنوبی) از چند شرکت ، کمک مالی غیرقانونی دریافت کرده مردم با حضور میلیونی در خیابان ها اعتراض کردند ، رئیس جمهور کره جنوبی با چشم اشک بار از مردم در صداوسیما عذرخواهی کرده و رئیس جمهور کره جنوبی را مجلس استیضاح کرده و از رئیس جمهوری برکنار شد و باز هم بعد از برکناری با شرم ساری از مردم کشورش طلب بخشش کرد .
اما در کشور ما، 160 نماینده، سه ماه پیش تقاضای سئوال از رئیس جمهور درباره تعیین تکلیف موسسات مالی و اعتباری کردند که هیئت رئیسه ،مانع سئوال 160 نماینده از رئیس جمهور شدند.
چرا هیئت رئیسه مجلس اجازه نمی دهد که نمایندگان مجلس به وظیفه قانونی و نمایندگی خود عمل کنند؟
چرا مرکز قانونگذاری کشور به قانون عمل نمی کند ؟
مگر در قانون اساسی نیامده است که اگر نمایندگان از رئیس جمهور سئوال و توضیح بخواهند باید رئیس مجلس آن را مطرح کند و رئیس دولت را در مجلس بخواهد که در حضور نمایندگان پاسخگوی سئوال نمایندگان باشد؟
مگر در دولت گذشته همین رئیس مجلس پا تو کفشش نکرده که از رئیس جمهور سئوال بشود و رئیس جمهور دولت دهم را به مجلس کشانده و بین رئیس مجلس و رئیس جمهور آن درگیری و آن فضاحت ببار آمده بود؟
امروز چرا مثل گذشته عمل نمی کند چرا اجازه نمی دهد که از رئیس جمهور سئوال بشود؟
مردم امنیت در معیشت ندارند،مردم پول نان خودشان را نسیه می کنند،بخدا مردم در معیشت خود مانده اند،بخدا مردم در نان شب شان مانده اند،بخدا مردم در دادن پول آب و برق و گازشان مانده اند،یک مقدار به فکر مردم باشید.ببینید چقدر هستند در این کشور گرسنه سر به بالین می گذارند.ببینید در این مملکت چه می گذرد که ما داریم از درد می سوزیم.
تا کسی می خواهد این حرف ها را بزند می گویند شما تندرو هستید،تا کی می خواهید سیب و گلابی برجام فکر مردم را مشغول کنید. یک مقدار به فکر اقتصاد باشید،یک مقدار به فکر معیشت مردم باشید، یک مقدار به فکر آب و برق و گاز مردم باشید، پول آب و برق و گاز را مردم نمی توانند بدهند.به یک مقدار به فکر مسکن مردم باشید، یک مقدار به فکر اشتغال مردم باشید.
شمایی که می گفتید در سال نمی شود یک میلیون شغل ایجاد کرد چطور توانستید در شش ماه اول امسال با وجود این همه درگیری انتخابات یک و نیم میلیون شغل ایجاد کنید؟!
چرا می خواهید با آمار غلط مردم را فریب بدهید؟
تا کی می توانید مردم را با این حرف ها سرگرم کنید؟
چرا این همه شرکت ها و کارخانجات صنعتی و تولیدی در این سالهای اخیر تعطیل شده است؟
چقدر مردم به خاطر ازدست دادن شغل تجمع کردند و اعتراض کردند؟
چقدر کارگران بخاطر نگرفتن حقوق مجبور شدند دست به تجمع و اعتراض بزنند؟
اشتغال که برای فرزندان دوربری های مسئولین هست.چون ژن خوب دارند.چون آنها آقازاده اند.یکی از مصیبت های کشور آقازادگی است که هر روز در خبرها از انتصاب آقازاده ها در سمت یکی از شرکت های بزرگ اقتصادی منتشر می شود شرکت هایی که فقط دست برخی از آقازاده های خاص به آن می رسد.
در زمانی که جوان های ما بیکارند اما ژن های خوب در بنگاه های اقتصادی به مدیریت منصوب می شوند.
رهبری معظم درباره شهید مصطفی خمینی فرمودند:ایشان فرزند مرجع تقلیدی چون امام بود اما یک ذره نشان آقازادگی در او دیده نمی شد.وقتی ویژگی خاص شهید مصطفی خمینی در نظر رهبری نداشتن خوی آقازادگی بیان می شود یعنی این معضل اجتماعی متاسفانه در جامعه ما وجود دارد،بی اعتنایی به خوی آقازادگی یک ارزش است که امروز در فرزندانن مقام معظم رهبری این ارزش دیده می شود. فرزندانی که از مفاخر حوزه علمیه و از اساتید حوزه علیمه هستند از اساتید برجسته حوزه هستند اما مردم حتی آنها را ندیدند.نه اینکه به دنبال مال و منال نیستند به دنبال شهرت و مقام هم نیستند.اینها آقازاده هایی هستند که خوی آقازادگی ندارند.
اما فرزندان دولتمردان ما در کشورهای آمریکایی و اروپایی از رانت استفاده می کنند در دانشگاه های غرب تحصیل می کنند و تربیت می شوند بعدها می خواهند بیایند برما حکومت کنند.اما امروز هزارکفت و زهرمار و عکس های ناشایست از آنها در فضای مجازی منتشر می شود که انسان شرمنده می شود آنها را نگاه کند،انسان شرمش می آید به آن عکس ها نگاه کند.اینها از پول من و شما ،از ارز و دلار کشور، از بیت المال مسلمین استفاده می کنند درخارج از کشور درس می خوانند مردم در داخل کشور گرسنگی می کشند.
اما دولتمردان و مسئولین ما و نمایندگان ما بدانند این سکوت مردم،این آرامش مردم،این تحمل مردم بخاطر ولایت است.بخاطر رهبری است،بخاطر اینکه می دانند رهبری نظام دلسوز مردم است،می دانند رهبری نظام مثل مردم زندگی می کند،می دانند رهبری نظام سرمایه چندصدمیلیاردی ندارد،می دانند رهبری نظام در منزل چند ده میلیاری زندگی نمی کند،می دانند فرزندان رهبری ماشین های میلیاردی ندارند، می دانند فرزندان رهبری در قم مستاجرند، می دانند که رهبری و فرزندانش اشرافی گری ندارند و مردم بخاطر رهبری سکوت می کنند و تحمل می کنند.(تکبیرحضار)
این همه سرمایه مملکت در دست شما است باز کم است می خواهید برای پیاده روی اربعین هم جیب مردم و هم جیب فقرا را خالی کنید؟
یکی از نمایش های اقتدار ملت و شیعیان جهان همین پیاده روی اربعین حسینی است.
چرا این همه سنگ جلوی پای جوان های ما می گذارید تا پیاده روی اربعین حسینی نروند؟
آقا اینها برای تفریح نمی روند برای پیاده روی می روند پاهایشان تاول می زند ،اینها خسته می شوند،مریض می شوند اما به عشق حسین بن علی می روند.
عراقی ها را ببینید زندگی خود را پای زائرین حسین بن علی می ریزند فقیرترین افراد غذای زن و بچه شان را دراختیار زائرین حسین بن علی می گذارند اما دولتمردان ما کلیه کرایه های هوایی و زمینی را دوبرابر کردند که جوان ها نروند.
معاون وزیر راه ایران اعلام کرد کلیه اتوبوس ها به سوی مرزهای عراق کرایه ها را دوبرابر کنند اما وزیر حمل و نقل عراق کلیه وسائل حمل و نقل اعم از اتوبوس و قطار را رایگان در اختیار زوار حسین قرار داده و می گوید زوار حسین بن علی سزاوار خدمات بیشتر از اینها هستند ما عذرخواهیم که نتوانستیم بیشتر از اینها برایتان تدارک ببینیم.
کدام فکر حسینی است ؟
کدام فکر مسئول علوی و اسلامی است ؟
کدام فکر مسئولین لیبرالی است ؟
200 هزار تومان حق ویزا و بعد هم حق هلال احمر و بعد هم حق بیمه و بعد هم یک بیابانی را درست کردند مردم ماشین را آنجا می گذارند حق پارکینگ که سرسام آور است.
یازده کشور از جمله ترکیه و ارمنستان بدون ویزا می توانید مسافرت کنید برای 27 کشور در فرودگاه با مبلغی ناچیز می توانید ویزا بگیرید اما برای عراق این همه سخت گیری می کنند برای چیست؟
خدمات پزشکی در نجف و کربلا رایگان است اما 32 میلیارد حق بیمه به جیب بیمه ایران می رود برای چیست؟
بیمه ایران برای کیست ؟
نمی دانم چرا دولت این همه هزینه های اربعین حسینی را افزایش می دهد ؟
چرا دولت این همه مانع بر سر راه مردم برای حضور در اجتماع بزرگ شیعیان جهان در اربعین حسینی ایجاد کند؟
نمی دانم و نمی دانم.
نقل قول کردن
0 #91 خطبه عباس آباد 1396-07-29 14:10
خطبه های نمازجمعه 28 مهرماه 1396 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس اباد
موضوعات خطبه
نکاتی ازسوره عصر
نیاز به پیشرفت علمی
قدر ولی ورهبر رابدانیم
برجام در ضدیت با ولایت
خطرترورمغزی‌واسارت‌فکری
ورزش‌ما درفقر فضاو امکانات
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را ،به تقوای الهی ،به پرهیزکاری ،به خویشتنداری ،به مبارزه با نفس اماره و دوری از گناه و نظم در امورات زندگی دعوت و سفارش می کنم.
سخن در این هفته برای گفتن و بیان زیاد است.از یاوه گویی های ترامپ گرفته تا پاسخگویی مسئولین اما از هرچه که بگذریم سخن رهبری خوشتر است.
رهبری در دیدار نخبگان جوانان علمی کشور بیاناتی داشتند که به یکی ،دو نکته اشاراتی نمایم.


مطلب اول که رهبری فرمودند این است که پیشرفت علمی کشور را قدرتمند می کند و کشور را از وابستگی نجات می دهد،وابستگی سیاسی ،اقتصادی،فرهنگی به غرب نداشته باشیم وقتی وابستگی سیاسی باشد ،وابستگی اقتصادی و فرهنگ هم هست.ما در دوران طاغوت همه نوع وابستگی را داشتیم حتی امنیت ما هم وابسته بود بعد از انقلاب وابستگی سیاسی از بین رفت اما وابستگی اقتصادی داریم و ما از نظر فرهنگی هم هنوز وابسته ایم که به قول رهبری این بیچارگی می آورد.
یکی از راه های نجات کشور از وابستگی کشور همین پیشرفت علمی است چنانچه در نهج البلاغه جمله پرمغزی از علی بن ابی طالب بیان شده است العلم سلطان علم اقتدار آور است ،علم قدرت است "العلم سلطان من وجده صال و من لم یجده صیل علیه" علم اقتدار است هرکسی قدرت علم را به چنگ آورد می تواند حاکم شود و غلبه پیدا کند و هرکسی این اقتدار علمی را بدست نیاورد بر او غلبه خواهد شد دیگران بر او غلبه پیدا خواهند کرد.


امروز استیلای اروپا و امریکا بر جهان بخاطر پیشرفت علمی است دنیا را می خواهند تصرف کنند چون از نظر علمی پیشرفت کردند اینکه برخی از کشورها را امریکا تصرف و نابود کرد و بر ملت ها اقتدار پیدا کردند و مسلط شدند بخاطر علم بود ما نباید ازنظر علمی عقب بیافتیم.برخی از غرب زده ها خائنانه یا جاهلانه القا می کنند که بدون غرب نمی توانیم پیشرفت کنیم که اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید در ذیل غرب باشیم.


ما در دوران پهلوی چقدر در ذیل غرب بودیم چند ده سال مستعمره امریکا بودیم مدتی در ذیل روسیه و انگلیس بودیم ،مدتی تحت سیطره امریکا بودیم چه پیشرفتی کردیم؟جزء بدبختی و عقب ماندگی و نابود شدن سرمایه اساسی کشور چیزی عاید ما نشد این تفاله ها و دنباله های غرب هستند که هنوز فکر می کنند باید ما وابسته به غرب باشیم چون فکر می کنند ما نمی توانیم چیزی بسازیم.می گویند ما جزء صنعت پخت آبگوش و قرمه سبزی در هیچ تکنولوژی برتری نداریم این همان تفکر حسن تقی زاده ها است که ما باید از فقر سر تا به نوک انگشتان پا فرنگی بشویم و رزم آرا است که می گفت ایرانی ها بدون کمک غرب لولهنگ( آفتابه گلی) هم نمی توانند بسازند.
اما انقلاب شد دیدند که ما همه چیز ساختیم چون پیشرفت علمی پیدا کردیم نوآوری حاصل شد فناوری بدست آوردیم اما اگر ما دست برروی دست بگذاریم فناوری را از خارج وارد کنیم فرهنگ هم وارد می شود.
عجیب هست که ما در این

سالها پهباد را ساختیم،موشک می سازیم،ماهواره می سازیم،اما در صنعت خودرو هنوز مونتاژکاری می کنیم چون نون یک عده ای در مونتاژکاری است و نمی خواهند ما در صنعت خودرو سازی یا در بعضی از صنایع ما به خودکفایی برسیم.


اگر امروز ما وابسته نیستیم از نظر سیاسی به استقلال رسیدیم بخاطر پیشرفت علمی است ما در زمینه فناوری هسته ای ،در صنعت فضایی ،در ساخت موشک های بالستیک، در نانوتکنولوژی و در پزشکی و دارویی جزء برترین های جهان هستیم و این است که دشمن را عصبانی می کند که یک کشور عقب مانده و عقب افتاده و مستعمره دیروز، امروز تبدیل به یک کشور منتقد و مقتدر و متنفذ و تاثیرگذار در جهان شده است و کشورهای مختلفی از اقتدار ایران اسلامی بهره مند هستند این سخن هست که دشمن را عصبانی می کند.خصوصا امریکا که قبل از انقلاب همه چیزما در دست او بود صاحب این کشور بودند همه چیز زیر دست او بود هر کسی را می خواستند روی کار بیاورند می آوردند اما بعد از انقلاب از دست آنها خارج شد و این را تحمل نمی کنند،تحریم کردند ،توطئه کردند،جنگ را علیه ایران براه انداختند،هواپیمای مسافربری ما را زدند،با دست عربستان حجاج ما را کشتند، اما با این همه خصومت ها ،ما قدرتمند شدیم این ،آنها را عصبانی می کند.اینکه ملت ها می بینند ما بدون قرار گرفتن زیر سایه قدرت ها رشد کردیم حرکت کردیم و ما می توانیم الگوی خوبی برای کشورها باشیم که یک کشور می تواند با همه خصومت های قدرت ها، حتی با همه تحریم ها روی پای خودش بایستد و حرکت کند و پیشرفت های موشکی ،نظامی،فضایی هم داشته باشد غرب احساس خطر می کند.
یک روزنامه نگار مصری که گرایش ناسیونالیستی عربی و مشی ضد ایرانی دارد در یک مقاله مفصل ایران و مصر را مقایسه می کند،و می نویسد:که ما و ایرانی ها بیش از سی سال پیش در فضای بین المللی در یک سطح بودیم،ایرانی ها، راه مبارزه و مقاومت در برابر ابرقدرت ها بخصوص امریکا را انتخاب کردند و ما مسیر سازش را برگزیدیم ما هرسال مزد خیانت مان را به اعراب از طرف امریکا در قالب چهارمیلیارد کمک بلاعوض می گرفتیم و ایرانی ها ازهمان اول فشار سیاسی اقتصادی تحریم و جنگ داخلی و جنگ نابرابر را تجربه کردند امروز ایران از یک قدرت منطقه ای به یک قدرت جهانی تبدیل شده که هیچ مشکلی در سطح منطقه و جهان بدون جلب نظر ایران قابل حل نیست و کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا 64 بار هر کدام عبارت ایران را در مناظره تلویزیونی خود بکار می برند گویی حریفی جزء ایران در جهان ندارند.(تکبیرحضار)


این روزنامه نگار مصری در ادامه می نویسد:در صنایع موشکی، ایران چهارمین قدرت دنیا و ازنظر دقت و سرعت موشک هایش شاید اولین کشور دنیا است و امن ترین کشور جهان است اما کشور ما مصر علی رغم حمایت امریکا و اخذ کمک های سالیانه ،دغدغه تهیه یک وعده قرص نان برای اکثر مردم را داریم وقتی در یک کشورشیعی، رهبری باشد که باج به زمین و زمان ندهد با همه فشارها ،سلیقه ها، تندروها و کندروها جنگ هشت ساله و سی سال تحریم سیاسی و اقتصادی جایی برای نفس کشیدن برای دشمن باقی نگذارد آنوقت کشوری مثل ایران می شود که در میان حصاری از آتش جنگ های منطقه که گرگ های زخمی پشت مرزهایشان بی قرار زوزه می کشند کسی جرات ندارد بخاکشان چپ نگاه کند حتی مگس هایشان(تکبیرحضار)
این روزنامه نگار، خوب جایگاه اقتدار نظام،جایگاه مقاومت ،پایگاه ولایت فقیه را فهمید که ما نفهمیدیم،دشمن هم این را فهمید که تمام برنامه های برجام برای ازبین بردن همین اقتدار و پایین کشیدن ولایت فقیه و سست کردن جبهه مقاومت بود اصلا برجام برای زدن ولایت بود یعنی دشمنان ما تا دیروز تبلیغات می کردند که ولایت فقیه دیکتاتوری است ،اما خودشان اذعان کردند که رهبری ایران دیکتاتور نیست رهبری ایران مانند علی بن ابی طالب است هیچ وقت در مقابل مردم قرار نمی گیرید،دیکتاتوری عمل نمی کند گفتند همانطور که در جنگ های مختلف مردم را در مقابل علی قرار دادند باید در ایران هم مردم را درمقابل علی قرار بدهیم همانطور که علی در مقابل مردم قرار نگرفت علی تسلیم رای مردم شد حق علی را غصب کردند علی سکوت کرد رهبری ایران درمقابل مردم قرار نمی گیرد باید مردم را در مقابل رهبری قرار بدهیم ،لذا برنامه ریزی کردند که چگونه مردم را درمقابل ولایت فقیه قرار بدهیم گفتند آنقدر تحریم کنیم ،تحریم های کمرشکن ،که تحمل مردم تمام شود و طاقت شان طاق گردد و در مقابل رهبری قرار بگیرند و بعضی از نفوذی های دشمن در داخل هم گرا می دادند که هنوز جا برای تحریم وجود دارد:
برخی از خزانه خالی سخن گفتند.
بعد هم حیات سیاسی و اقتصادی ما را به مذاکره و رابطه با امریکا گره زدند.
معیشت ما را ،اقتصاد ما را ،جیب خالی ما را ،به تحریم ها گره زدند.
حتی آب خوردن ما را به تحریم ها بند کردند.
حتی باران آسمان را در گرو مذاکره با امریکا دانستند.
بعد گفتند با امریکا باید توافق کنیم تا تحریم ها برداشته شود تا مشکل معیشت مردم حل شود تا مشکل آب خوردن مردم حل شود تا مشکل محیط زیست ما حل شود تا چرخ اقتصاد ما بچرخد.
برخی از مصلحت نظام فریاد می زدند که تحریم استخوان اکثریت جامعه را خود کرده.
تحریم پدر مردم را درآورده است
بعد گفتند هرکسی مخالفت با مذاکره کند مخالف رفاه مردم است
شما کاسب تحریم هستید
شما از جیب مردم حرف نزنید
بعد دشمنان گفتند بروید پیشنهاد مذاکره را به رهبری بدهید، یا رهبری مخالفت می کند یا موافقت می کند در هر دو صورت برد با ماست.برد برد یعنی همین ،یعنی در هر دو صورت رهبری را می زنیم .
اگر رهبری مخالفت می کرد می گفتند مردم ببینید آقا مخالف است، آقا مخالف رابطه با امریکا است، آمریکا آغوشش را باز کرده ،رفاه شما در دست آمریکا است، آقا مخالف رفاه شما است ،مخالف راحتی شما است، مردم در مقابل رهبری قرار می گیرند.
گفتند: اگر رهبری موافقت کند، ما یک برجام نافرجامی به ریش این ملت می بندیم، یک برجامی در کاسه جمهوری اسلامی می گذاریم که تاسیسات هسته ای را ازبین می بریم و تحریم ها بیشتر می کنیم بعد تبلیغات می کنیم که رهبری اشتباه کرده است، اجازه مذاکرات داده و تمام هزینه ها را بر دوش رهبری می گذاریم باز رهبری نظام ضرر می کند.
رهبری را می زنیم این یعنی برد برد به نفع امریکا و غرب.اما رهبری هم زیرکانه عمل کردند آگاهانه و مدبرانه پیش رفتند.
ایشان فرمودند من مانع مذاکره نمی شوم اگر شما فکر می کنید که اقتصاد کشور با مذاکرات حل می شود معیشت مردم با مذاکرات درست می شود من با مذاکرات مخالفت نمی کنم و شما بروید مذاکره کنید اما من به مذاکره خوشبین نیستم من امریکا را بدعهد می دانم بارها فرمودند: با تکیه بر عصای غرب نمی توانید پیشرفت کنید روی پای قدرتمند خود بیاستید به عصای دشمن تکیه نکنید.


آنها رفتند مذاکره کردند بارها با رهبری نشستند رهبری توصیه کرد خط قرمزها را تعیین کرد که تا غرب و امریکا به تعهدات خود عمل نکردند شما به تعهدات خود عمل نکنید،شما دست به ترکیب تاسیسات هسته ای نزنید ،تا آنها تحریم ها را برنداشتند شما تاسیسات هسته ای را ازبین نبرید به مردم اطلاع رسانی کنید که چه می کنید،محرمانه عمل نکنید،فکت شیت بدهید،مجلس شورای اسلامی ،شورای امنیت ملی،شورای نگهبان،مجمع تشخیص مصلحت نظام،همه بنشینند ،فکر کنند،بررسی کنند آنوقت برجام را تصویب کنید.
اما گفتند این فرایند لازم نیست چرا باید مردم از هسته ای بدانند اصلا لازم نیست مردم بدانند برخی جاسوس ها هم نفوذ کردند بعد گفتند امریکا یک حرفی زد روی حرفش میایستد با مجلس توافق کردند یک مسئله ای که حدود بیست سال کشور و قدرت های جهان درگیر آن هستند بیست سال کشور ما و چندین کشور روی آن بحث می کنند در مجلس شورای اسلامی ما ،در ظرف 20 دقیقه توسط نمایندگان من و شما آن را تصویب کردند،چیزی که بیست سال دارند روی آن کار می کنند در ظرف 20 دقیقه نمایندگان من و شما آن را تصویب کردند و حدود 60 نماینده مخالف بودند.


اما باز رهبری بعد از تصویب برجام یک پیام داد با 9 خط قرمز ،اما متاسفانه مسئولین به خط قرمزهای رهبری عمل نکردند اگر از خط قرمزهای رهبری عبور نمی کردند امروز این همه خسارت نمی دیدیم که حتی آمریکایی ها می گویند هیئت مذاکره کننده ایرانی از متن برجام خبری نداشته است،متن برجام را هم نفهمیدند.
هدایت های رهبری را نادیده گرفتند و امروز هم هسته ای را ازدست دادیم هم تحریم ها و گستاخی امریکا را باید تحمل کنیم این رهبری عنصری است که کشورهای مختلف به وجودش افتخار می کنند.
حزب الله لبنان عزتش را از رهبری ایران می داند.
مقاومت فلسطین پیروزی اش را از رهبری شما می داند.
انصارالله یمن خودشان را سرباز رهبر ایران می دانند.
عراق افتخار می کند با رهنمودهای مقام ولایت و مرجعیت به پیروزی دست یافته است.
اسد او را امام خودش خطاب می کند و پیروزی سوریه را مدیون هدایت های و حمایت های رهبری شما می داند و به ایشان تبریک می گوید.
اما در درون کشور قدر این شخصیت عظیم را نمی دانیم.راهبردی که رهبر برای برون رفت از مشکلات ترسیم داشتند آن اقتصاد مقاومتی را هم اجرایی نمی کنیم.
پیشرفت های علمی مدنظر رهبری را پیگیری نمی کنیم تا در اقتصاد و فرهنگ و سیاست از وابستگی خارج شویم که اگر بخواهیم از وابستگی نجات پیدا کنیم باید آن چیزی را که رهبر می گوید را پیگیری کنیم.(تکبیرحضار)


مطلب آخری که از بیانات رهبری بیان می کنم اینکه : امروز در مسیر پیشرفت علمی و فناوری هیچ مانعی نباید باشد،نباید سلایق ،روشهای مدیریتی،دولت ها ،جلوی پیشرفت های علمی را بگیرند بلکه پیشرفت علمی باید روندی را طی کند که هیچ چیزی مانع اش نشود باید به نخبگان کشور ارزش داد، به جامعه علمی کشور ارزش داد ،به جوانان اهمیت داد ،همانطور که رهبری به آنان اهمیت می دهد و آنها را عطیه الهی می داند. جوانان کشور یک ظرفیت بزرگی هستند باید به اینها انگیزه علمی بدهیم.در کشور انگیزه علمی ایجاد کنیم ،شما ببینید پیشرفت های هسته ای چنان انگیزه ای در جوانان ما ایجاد کرده بود که حاضر بودند جان خود را فدا کنند و در زمینه هسته ای تحصیل کنند بعد از شهادت شهید احمدی روشن 300 نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به صورت خودجوش رشته خود را به فیزیک هسته ای تغییر دادند.
اما امروز آن انگیزه تحصیل با رشته های مرتبط با هسته ای در کشور وجود ندارد چرا ؟
چون هسته ای را ازبین بردند.
چون به دانشمندان هسته ای بی اعتنایی کردند.
چون بعد از برجام معلوم نیست چه بلایی بر سر دانشمندان هسته ای آوردند،خیلی از آنها را بدون حقوق و مزایا اخراج کردند.
مدیر ارشد غنی سازی 20 درصد نطنز که مسئولیت راه اندازی سایت فردو را داشت به شرکت فاضلاب صنعتی منتقل شد و این دانشمند در شرکت فاضلاب کار می کند.
یکی از مدیران ارشد غنی سازی در شرکت کامپیوتری کوچکی کار می کند.
برخی جذب کشورهای خلیج فارس مثل امارات شدند،که گفته اند در سال 2022 امارات در صنعت هسته ای از ایران پیشی خواهد گرفت.
در صنعت فضایی به جایی رسیده بودیم که موشک ماهواره بر ساختیم جزء هشت کشور برتر دنیا شدیم.
ماهواره امید را با موفقیت پرتاب کردیم در سال 91 موجود زنده را به آسمان پرتاب کردیم و سالم برگردانیدم و آمادگی پرتاب انسان به فضا را داشتیم.
امروز ماهواره شریف و چند ماهواره دیگر در انبارها خاک می خورد و کسی به آنها نگاه نمی کند و اجازه پرتاب داده نمی شود.
اما از آن طرف کمپانی ایرباس یک فروند هواپیمایی که در حال عبور از سنگاپور به اروپا بوده اجازه فرود دو ساعته را در خاک ایران داد که 5 سال دیگه قراربود تحویل بدهند چقدر مسئولین رفتند و در کنارش عکس یادگاری گرفتند و افتخار کردند کار ما به کجا کشیده شد؟!
ما موشک ماهواره بر می سازیم افتخار نمی کنیم اما در مقابل هواپیمای یک کشور دیگه داریم عکس می گیریم.
آنقدر دانشمندان و متخصصان فضایی کشور بی انگیزه شدند که دهها نفر به امریکا و اروپا رفتند.حتی امارات برخی از متخصصان فضایی ما را جذب کرده است که در حال راه اندازی صنعت فضایی است.
این یک نوع ترور است .رهبری می فرماید:امروز شاید ترور جسمی و فیزیکی نباشد ترور مغزی است که از ترور جسمی خطرناکتر است .اینکه دانشمندان ما را اسیر مال و منال و زرق و برق امکانات دنیوی کنند ترور مغزی و اسارت فکری است.
اینکه دانشمندان ما را اسیر مال و منال و زرق و برق امکانات دنیوی خودشان بکنند و آنها را به سوی خودشان بکشند از هوش و ذکاوت و تخصص شان استفاده کنند ترور مغزی و اسارت فکری است که نخبگان باید مواظب خودشان باشند اسیر زرق و برق نشوند از خودشان محافظت کنند.
ما هم باید از نخبگان خودمان محافظت کنیم .
توصیه رهبری به جوانان این است تحصیل ،تهذیب ، ورزش
تحصیل برای تخصص است برای پیشرفت اقتدار کشور و رفع وابستگی نیاز به تحصیل و پیشرفت علمی داریم.
تهذیب برای تعهد است برای خدمت به خلق و نظام واسلام باید تهذیب و تعهد داشت.
ورزش برای سلامت جسمانی که هرچه جوانان ما سالمتر باشند در حفظ جامعه در پیشرفت جامعه موثرتر خواهند بود با توجه به اهمیت اسلام به ورزش و تربیت بدنی، باید آن را فراگیر و همگانی کنیم ورزش باید همگانی بشود که این امر نیاز به امکانات ورزشی و نیاز به فضای ورزشی دارد که در این شهرستان ما ازنظر امکانات ورزشی و فضای ورزشی در فقر بسر می بریم. ما فقر امکانات ورزشی داریم.ما هرچه داریم در ورزش عباس آباد از زحمات مربیان مخلص، مدیران خدوم ورزشی و روئسای هیئت های ورزشی داریم که صحبت های دلسوزانه ریاست محترم اداره ورزش و جوانان را شنیدیم باید تشکر کنیم .


ما چقدر سالن برای ورزش داریم یک دو سه تا سالن قدیمی در شهرهای کلارآباد و سلمانشهر و عباس آّباد داریم که بدون امکانات استاندارد ورزشی است در اما همه رشته ها ما موفقیت داریم به تناسب جمعیت از شهرستان های موفق در اکثر زمینه ورزشی هستیم از نظر مدال آوری و قهرمان پروری شهرستان عباس آباد به تنهایی با بعضی از استان ها در حال رقابت است و بیشتر از برخی از استان ها ما قهرمان مدال آور داریم در تکواندو مدال های ملی و بین المللی و جهانی داریم حتی در المپیک نماینده داشتیم در وشوی آقایان و بانوان مدال آورانی داریم در رشته کشتی ،حتی دومیدانی و فوتبال و فوتسال نام آورانی داریم همه اینها از تلاش فرزندان این شهرستان و مربیان فهیم و مومن و روئسای هیئت های ورزشی و مدیر اداره ورزش و جوانان این شهرستان حاصل شده است که نیاز به توجه بیشتر مسئولین دارد.


در این شهرستان در فقر فضای ورزشی ،خصوصا فضای سرپوشیده به سر می برد در زمان دولت نهم و دهم که نهضت سالن سازی بود در آن روزها که سالن های زیادی در آن دوران دولت در شهرستان ساخته بودند شهرستان عباس آباد مستقل نبود و زیر نظر شهرستان تنکابن بود اما مسئولین عدالت به خرج ندادند تمام سالن های آن دوران در بخش مرکزی و اطراف آن ساخته شده است و این شهرستان از بی مهری مسئولین فضای سرپوشیده ورزش ندارد.


استاندارد جهانی سرانه فضای سبز و ورزشی حداقل 25 متر در ازای هر نفر است که به ازای هر نفر 18 متر فضای سبز و 7 متر فضای ورزشی باید اختصاص پیدا کند که برخی از کشورها بیش از استاندارد جهانی دارند و اکثر کشورها فضای ورزشی آنها به ازای هر نفر 2 و نیم متر هست اما کشور ما به ازای هر نفر باید 1 متر فضای ورزش داشته باشد که در برخی از شهرها ما می بینیم که 2 متر به ازای هر نفر فضای ورزش دارند در کیش به ازای هر نفر 8 متر فضای ورزشی دارند اما در شهرستان عباس آباد فضای ورزش ما چقدر است؟
اگر جمعیت ما 65 هزار نفر باید باید 65 هزار متر فضای ورزش داشته باشیم ما به ازای هر نفر چند سانتیمتر فضای ورزش داریم؟
فضای ورزشی سر پوشیده نیاز داریم که اکثر ورزش های این شهرستان نیاز به سالن دارد که ما در فقر فضای سالنی بسر می بریم که بایستی برای این امر یک فکری کرد که گاهی برای یک سالن چند رشته ورزشی استفاده می کنند که تشک های چندمنظوره نیاز هست که حتی تشک های استاندارد هم نداریم.
شهرستان عباس آباد با توجه به این همه ورزشکار فعال و قهرمان در سطح ملی و بین الملی و این همه ظرفیت سازی در فقر امکانات ورزشی بسر می برد که بایستی مسئولین کشوری ،استانی نسبت به این موضوع حرکتی قابل توجه داشته باشند.
نماینده مردم،فرماندار این شهرستان باید در این باره تدبیری اتخاذ کنند،شوراهای شهر و روستا ،شهرداران،دهیاران باید زمین هایی در امر ورزش تخصیص و اختصاص بدهند که نیاز هر شهری فضای ورزشی و فضای سبز هست.
نقل قول کردن
0 #90 خطبه عباس آباد 1396-07-10 22:53
وثقوا بالقائد فاتبعوه
نقل قول کردن
0 #89 عباس آباد 1396-04-24 19:26
خطبه نمازجمعه 23/4/96 شهرستان عباس آباد
خطیب ارزشمند حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی محمدی امام جمعه شهرستان عباس آباد
موضوعات خطبه دوم
غائله ۱۸تیرکوی دانشگاه
سهم دولت در پيروزى عراق
نقش بی‌بدیل مرجعیت درعراق
علت"حاشيه سازى"توسط دولت
بهشتى پندارى توهمى بيش نيست
مشروح خطبه دوم شهرستان عباس آباد
خودم و همه نمازگزاران جمعه این هفته را به تقوای الهی به پرهیزکاری و دوری از گناه و مبارزه با نفس اماره دعوت و سفارش می کنم.
مهمترین مناسبت این مقطع از زمان واقعه 18 تیرماه سال 1378 و حماسه ماندگار آحاد ملت در 23 تیر همان سال که فراموش ناشدنی است .
در تیرماه سال 1378 کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی طرحی به عنوان اصلاحیه قانون مطبوعات را تصویب کرد.
دقت کنید که این طرح چه مشکلی داشته است که فتنه 78 را به راه انداختند!
بر اساس این طرح
1-فعالیت مطبوعات برای عوامل بیگانه و گروه های ضد انقلاب و جاسوس ها و وابستگان و سردمداران رژیم طاغوت ممنوع شد.
2-در این طرح آمده بود مطبوعات کشور از کشورهای بیگانه کمک مالی دریافت کنند.
3-باید مدیر مسئول و صاحب امتیاز هر نشریه به قانون اساسی التزام عملی داشته باشد.
این سه تا قانون بود که طرح دادند و در مجلس تصویب شد این طرح زمانی تصویب شده بود که 15 روزنامه زنجیره ایی اصلاحات آن روز بلندگوی بیگانگان شده بودند که رهبری معظم ابراز نگرانی کرده بودند بعد از تصویب طرح اصلاحیه قانون مطبوعات برخی از گروه های اصلاح طلب از جمله مجمع روحانیون مبارز و برخی از روزنامه های اصلاحات از جمله روزنامه نشاط و سردبیر 10 نشریه دوم خردادی به مخالفت پرداختند که روزنامه سلام سردمداری این مخالف را داشت که توقیف شد.
توقیف روزنامه سلام بهانه ای برای فتنه شد عناصر تجدیدنظر طلب و برانداز و روزنامه های زنجیره ای توقیف روزنامه سلام را اقدام غیرقانونی و مقابله با دولت و مخالف با توسعه سیاسی یاد کردند و مردم را با مخالفت با آن و مقابله با نظام دعوت کردند،بی بی سی و رسانه های بیگانه هم وارد صحنه شدند مراکز قدرت ،خصوصا ولایت فقیه را نشانه گرفتند تا مقبولیت و مشروعیت نظام را زیر سئوال ببرند که حادثه 18 تیر کوی دانشگاه رقم خورد.
اولین تجمع در دانشگاه تهران شکل گرفت که با عوامل غیر دانشجو و عروسک های خیمه شب بازی بیگانگان و دفتر تحکیم در این امر دخالت داشتند که این تجمع و شورش را از کوی دانشگاه به سطح شهر کشیدند و پنج روز ادامه داشت،روزنامه های زنجیره ای آن روز هم آتش بیار معرکه شدند ،اتوبوس ها و پمپ بنزین ها را آتش زدند،اماکن دولتی را تخریب کردند ،نیروهای حزب اللهی و زنان را مورد هجوم قرار دادند و عده ای از اوباش چادر از سر تعدادی از خانم ها برداشتند که رسانه های بیگانه آن روز با اعلام ختم انقلاب به پایکوبی و دست افشانی پرداختند که با اشاره رهبری در چنین روزی در 23 تیرماه مردم به خیابان ها ریختند و غائله کوی دانشگاه را ازبین بردند.
امروز روز همبستگی در دفاع از ارکان مقدس نظام و رهبری و ولایت فقیه است تا فراموش نکنیم اگر این نبود این ولایتمداری،اگر نبود این تبعیت از ولایت و مرجعیت و روحانیت در میان مردم، اگر این نبود این همراهی مردم با روحانیت با مرجعیت با ولایت فقیه بدانید که انقلاب اسلامی در تیر 78 یا در خرداد 88 با کودتایی به نام انقلاب مخملی تغییر می کرد و ازبین می رفت،این حمایت مردم از ولایت فقیه از مرجعیت و روحانیت، این نظام و این انقلاب را حفظ کرده است این همه عزتمندی ما برای همراهی ما با دین و روحانیت و مرجعیت و ولایت است ما برای باید حفظ اسلام و انقلاب از حریم ولایت فقیه دفاع جانانه کنیم که شهدای ما جان فدای این حریم شدند.(تکبیرحضار)
این نقش مرجعیت و ولایت است که پیروزی هایی در جنگ عراق و سوریه رقم خورد و ولایت فقیه به عنوان ولی امر مسلمین جهان، نقش آفرینی و رهبری کردند هم مرجعیت شیعه ،خصوصا حضرت آیت الله العظمی سیستانی تاثیر مستقیمی داشت و هم فداکاری ملت و مردم عراق و سوریه و مدافعان حرم ایران اسلامی ،افغانستان و دیگر کشورها بود که به آزادی موصل و حلب رسیدیم که به قول سردار اسلام، سردار سلیمانی جهان مدیون جبهه مقاومت اسلامی در عراق و سوریه هستند که نقشه های شیطانی دنیا را ازبین بردند آمریکا اعتراف می کند داعش ساخته و پرداخته ما است البته با دلارهای سعودی یهودی وهابی که جزء به بدنام کردن اسلام و ازبین بردن مسلمانان برنامه دیگری ندارند.
پیروزی حلب در سوریه و آزادی موصل در عراق پایان عمر خلافت ساختگی داعش و شکست نقشه های اختلاف بر انگیز قومی و قبیله ای و شکست توطئه های تجزیه طلبانه امریکا بود،شکت طرح خاورمیانه جدید بود که باید به مقام معظم رهبری ،مرجعیت و علمای با بصیرت انقلابی ،سرداران بزرگ مدافعان حرم ،شهدای مدافع حرم ایران و افغانستان و دیگر کشورها به خانواده های شهدا به ملت و دولت عراق و سوریه ،ارتش و نیروهای مردمی عراق و سوریه تبریک بگوییم امیدواریم با نابودی داعش و حامیانش سرافرازی اسلام ناب محمدی را شاهد باشیم.
البته این روزها شنیده می شود رئیس دولت ما هم این موفقیت ها و پیروزی های سوریه و عراق را از دستاوردهای دولت و حمایت های دولت می داند و ادعا می کند که موشکی که پرتاپ شده و اهداف تروریستی را هدف قرار داده است را دولت ساخته است و دولت بودجه اش را تامین کرده است،اما این درمقابل جان فرزندانی که فدا می شود اصلا قابل مقیاس و اندازه نیست که رئیس دولت ما چنین حرفی را مطرح کند.
تعجب اینجاست که در چهار سال گذشته دولت بودجه دفاعی را 85 درصد کاهش داده است و هرساله چند هزار میلیارد دلار بودجه نظامی را کم کرده است و از سوی دیگر در ضدیت با پیشرفت موشکی بارها سخن گفته اند حتی در ایام انتخابات به سپاه و آزمایشات موشکی و شهرهای موشکی زیرزمینی حمله ور می شوند و آن را مانع دستیابی اهداف دولت و مانع به نتیجه رسیدن مذاکرات و برجام اعلام داشته اند،حتی گفته اند که دنیای فردا دنیای گفتمان است نه دنیای موشک که رهبری معظم به این سخن واکنش نشان دادند و فرمودند اگر این سخن از روی آگاهی گفته شده باشد خیانت است از سپاه به عنوان دولت تفنگدار در مقابل دولت اعلام کردند،حضور مدافعان حرم را در سوریه و عراق قبول ندارند و می گویند باید با مذاکره و دیپلماسی مشکل کشور سوریه و عراق را حل کرد اما امروز وقتی می بینند که اقدامات دفاعی و نظامی با اقبال مردمی مواجه شد و الان پیروزی هایی در عراق و سوریه حاصل شد حالا خواستند این دستاوردها را به نفع خودشان مصادره کنند.
اما حقیقت آن است که در نگاه ملی دستاوردهایی که در عرصه نظامی و امنیتی صورت می گیرد متعلق به فرد و جناح خاصی نیست و از پول و بودجه سرمایه وزارتخانه خاصی نیست بلکه همه این توانمندی ها از جمله افزایش روزافزون قدرت موشکی جمهوری اسلامی محصول اراده و اندیشه انقلابی و برخواسته از روحیه انقلابی جوانانی است که خود را سرباز ولایت و خادم ملت می دانند.(تکبیرحضار)
آن جوانانی که مانند فرمانده شهیدشان سردار تهرانی مقدم ،بی نام و نشان شبانه روز در تلاش هستند و شعار ما می توانیم رو در عمل انقلابی خود،به منصه ظهور رساندند و فقط از فرماندهی کل قوا فرمان می گیرند و فقط به دستور ایشان موشک می سازند و به دستور ایشان حملات موشکی دارند و همه این برنامه ها برای امنیت ایران است،حفظ آرامش ایران است و تمام تدبیر رهبری همین آرامش ایران اسلامی است این آرامش قبل بعد از انتخابات را مدیون رهبری هستیم.
چه کسی به جزء رهبری می تواند این حجم جمعیت حدود 75 درصدی را وارد عرصه انتخابات کند که مشارکت داشته باشد؟
چه کسی می توانست این انتخابات را با این حجم تخلفات را جمع کند و فرزندان انقلابی را به پذیرش انتخابات بدون تنش و شکایت به ساحل آرامش بکشاند؟ جزء رهبری نظام و ولایت پذیری این فرزندان انقلابی چیز دیگری نیست.
البته از زحمات شورای نگهبان هم باید تشکر کرد که در سالروز تشکیل شورای نگهبان هستیم که این شورا از فقها و حقوقدانهایی تشکیل شده اند که وظایف سنگینی را برعهده دارند هم بر مصوبات مجلس نظارت می کنند تا با فقه و شرع و عدالت و قانون اساسی مغایرت نداشته باشد و هم تایید صلاحیت کاندیداهای مجلس و ریاست جمهوری و نظارت بر انتخابات را برعهده دارند.
با وجود اینکه تلاش رهبری و نهادهای انقلابی و فرزندان حزب اللهی و انقلابی بر ایجاد آرامش در کشور است اما نمی دانم چرا دولت می خواهد فضای کشور را پرتنش و پرحاشیه نگه دارد.
شاید نمی توانند پاسخگوی وعده های خودش باشند.
شاید نمی توانند پاسخگوی نرخ بالای تورم و تداوم رکود 5 ساله و بحران اشتغال و التهابات نظام بانکی باشند و یا می خواهند وعده هایی را که دادند مثل ریشه کنی فقر و ایجاد اشتغال یک میلیونی در سال را مردم فرموش کنند و دست به حاشیه سازی و حاشیه پردازی می زنند،جنگ روانی ایجاد می کنند،که جنگ روانی هنر عده ای برای پوشاندن ناکارآمدی دولتمردان است که با این کار دیوار هوچی گری بین مطالبات مردم و وظایف مسئولین می کشند.
یک بار شعار نسنجیده ای در روز قدس علیه رئیس جمهور را بهانه قرار دادند که البته باید گفت آن هم از عملکرد خودشان هست چون کسی که باد می کارد طوفان درو می کند باید مواظب عملکردهای خودشان باشند باید مواظب گفتار خوشان باشند تا مردم را نسبت به خودشان جریح نکنند تا عکس العمل مردم را نبینند.
یک بار شعرخوانی مداح نخبه کشوری که رهبری ایشان را معجزه انقلاب می داند را بهانه قرار می دهند تا افکار مردم را مدیریت کنند.
یک بار حمله به سپاه می کنند به عنوان دولت تفنگدار در مقابل دولت خودشان اعلام می کنند.
یک بار با بهشتی پنداری مظلوم نمایی می کنند و خود را مظلوم جامعه می دانند که این هم توهم و پنداری بیش نیست.
کجا شهید بهشتی برای حذف رقیب دست به تخریب می زند؟
کجا شهید بهشتی در فکر خاموش کردن فرزندان انقلابی بود؟
کجا شهید بهشتی دهان منتقدین را می بست و آنها را به باد و دشنام ناسزا می گرفت؟
کجا شهید بهشتی مورد حمایت امریکا بود ؟
کجا شهید بهشتی منتظر دست دادن رئیس جمهور امریکا و امثال اینها بود؟
کجا فریادتان مانند شهید بهشتی است که ای امریکا از دست ما عصابی باش و از این عصبانیت بمیر؟
کجا شهید بهشتی به سپاه حمله می کرد؟
کجا شهید بهشتی جای جلاد و شهید را عوض می کرد؟
کجا شهید بهشتی مورد حمایت منافقین بود که امروز منافقین می گویند ما سیاستهای ضد نظام خود را از دهان و با بیان برخی از مسئولین کشور پیاده می کنیم؟
کجا شهید بهشتی به رزمندگان توهین می کرد که امروز به مدافعان حرم توهین می شود؟
کجا شهید بهشتی برای رسیدن به قدرت دروغ می زد و دروغ می گفت؟
شهید بهشتی کسی بود که می فرمود:ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.
کجا شهید بهشتی سریال جنگ روانی تولید می کرد ؟
شهید بهشتی مردی بود جلوی چشم او علیه او شعار می دادند او سعه صدر نشان می داد و لبخند می زد که امام راحل عظیم الشان فرمودند:مظلومیتش از شهادتش برای ما دردناک تر بود.
بهشتی پنداری و مظلوم نمایی هم برای جنگ روانی است.حتی سنگ قبر همسر فلان عالم را تبدیل به اصلی ترین موضوع کشور کردند که چرا اسم همسر خود را روی سنگ قبر ننوشته است.خوب این هم مسئله ای شد این چه اهمیتی برای مردم دارد؟ شما مسائل کشور را رها کردید و به این قضایا چسبیدید؟
اینها همه برای این است که مردم وعده های رئیس جمهور و ناکارآمدی رئیس جمهور را فراموش کنند،تا دیروز دولتمردان ما فکر می کردند که با تعامل با غرب و امریکا و اعتماد به امریکا ،مسائل و مشکلات و معضلات اقتصادی کشور رفع می گردد ولی با پیمان شکنی مکرر امریکا و غرب و با تحریم های جدید فهمیدند این خیال خامی بیش نیست با اعتماد به امریکا هیچ یک از معضلات کشور حل نخواهد شد حال برای به فراموشی کشاندن مشکل فقر و بیکاری ترجیح دادند با تندروی و رادیکال کردن فضا و دوقطبی کردن مسائل به ویژه در عرصه سیاست و فرهنگ افکار مردم را از ناکارآمدی خود منحرف کنند اما مردم باید هوشیار باشند،مردم باید بیدار باشند،رهبری معظم از مردم می خواهد به وعده های داده شده از سوی مسئولین را مردم مطالبه کنند.
یکی از مسئولیت های اساسی مردم پیگیری وعده هایی است که رئیس جمهور یا نمایندگان مجلس در طول کارزار انتخاباتی داده اند باشد این وعده ها به هیچ عنوان نباید فراموش بشود و رئیس جمهور نسبت به وعده هایی که دادند باید پاسخگو باشند.
اصلی ترین وعده های رئیس جمهور مسائل معیشتی ،رفع گرانی ،رفع بیکاری ایجاد اشتغال،ریشه کنی فقر مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد کاهش نرخ ازدواج ،افزایش طلاق است که قرار بود صدروزه تحولی ایجاد بشود که رهبری معظم به طور مستقیم به رئیس جمهور در بین مردم و مسئولین تذکر دادند ایشان را از خطاب خوانی و رهنمودگرایی به عمل گرایی و مسئولیت پذیری دعوت کردند که رئیس جمهور بعد از چهار سال در سخنانش می گوید باید بشود،باید مشکلات حل بشود،باید گرانی رفع بود،باید بیکاری ازبین برود،باید اشتغال ایجاد بشود؛اما چه کسی این کار را باید این کار را بکند ؟
حضرت آقا فرمودند:اینکه رئیس جمهور می گوید باید بشود ،باید بشود مخاطب بایدهای رئیس جمهور خود ایشان هستند نه هیچ کس دیگر مخاطب این باید ها و مجری این باید ها خود رئیس جمهور و تیم کاری دولت است و باید عملیاتی کند.
یعنی رهبری می فرماید:دولت بعد از چهار سال نباید انشاء خوانی کند بلکه باید کار عملی کند کلاس انشاء تمام شده است کلاس کار عملی و حساب شروع شده است باید بشود معنا ندارد شما هم می گویید باید بشود من هم می گویم باید بشود مردم هم می گویند باید بشود اما چه کسی باید انجام بدهد مردم شما را انتخاب کردند که انجام بدهید.
رهبری معظم می فرمایند:مردم باید از رئیس جمهور مطالبه داشته باشند که وعده هایی که دادند عمل کنند اگر شما مطالبه نکنید از حق خودتان گذشتید و به حق خودتان نمی رسیدید.
از نیروی انتظامی شهرستان و استان و حضور سردار میرفیضی فرماندهی نیروی انتظامی استان برای اجرای مانور در جهت ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان عباس آباد هم تقدیروتشکر می کنم و امیدوارم که با تقویت نیروی انتظامی شهرستان و اجرای عملیات های پی درپی شهری سالم و پاک عاری از جرایم مشهود و عاری از بی حجابی و مواد مخدر را شاهد باشیم.ان شاءالله
نقل قول کردن
0 #88 یونس داور بالابگلو 1395-11-26 12:41
سلام بنده از جانبازان 25٪ در سال 1370 استخدام پیمانی بنیاد جانبازان از سا1382 با قانون تبصره 6 حالت اشتغال وخانه نشین شدم از حقوق جانبازی محرومم چون تبصره 6 هستم از حقوق پرسنلی مبلغ یک میلیو تومان خورد ای میگیرم اجاره نشین هستم دوتا فرزند دارم و یک برادر معلول ذهنی سر پرستی بعهده اینجانب است سالهاست دارم میسوزم چرا باید همکاران همشرایط من 5 برابر من حقوق بگیرد آیا این انصاف است تا کی انتظار بکشم امروز درست و فردا درست میشود بخدا از فرزندانم خجالت میکشم چرا باید در بنیاد شهید تعبیض بین جانبازان همشرایط وجود داشته باشد بخدا با همکاران و همشرایطم هیچ فرقی ندارم درصدم و تاریخ کمسیون هم با هم در یک روز شدیم ولی حقوق خدمات فرق زیادی هست تورا خدا یکی به داد و بیداد من توجه کنند تا کی...... از مسئولان انتظار دارم به من جانباز توجهی کنند وگرنه میسوزم...... سالهاست میخواهم برگردم یعنی اعاده بکار شوم متاسفانه مسئولین نیروی انسانی بنیاد شهید میگویند حکم کمسیون حالت اشتغالتون باید لغو شود چرا این قانون برای همه جانبازان صدق نمیکنند از خداوند میخواهم یکی از دولت مردان به درد من توجه کنند تا یک نتیجه بگیرم ضمنا بنده از سال 1370 استخدام پیمانی بنیاد جانبازان والان مورخه 1395 بهمن ماه است هنوزم هنوزه استخدام پیمانی هستم این بخشنامه ها که نوشتند تمام ایثارگران در همه ادارات استخدام رسمی شود چرا در خود بنیاد شهید صدق نمیکنند با تشکر
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه