پایگاه عدالت خواهان"اشعاری که به صورت رمزی برای امام خمینی(ره) سروده شده بود، جمع‌آوری شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"فرزانه قلعه‌وند، مسئول پژوهشی موسسه فرهنگی پیام آزادگان، در گفت‌وگو با تسنیم، از عرضه 35 عنوان کتاب این مؤسسه در ایام برگزاری سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: از این تعداد، پنج عنوان برای نخستین‌بار در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود. از کارهای تازه‌منتشر شده می‌توان به کتاب «کلاه قرمزی‌ها» اشاره کرد. این اثر خاطرات آزاده طلبه عبدالکریم کریم‌پور است که به قلم زهره عسگری نوشته شده است. راوی مانند بسیاری از نوجوانان آن دوره با دست‌کاری شناسنامه به جبهه می‌رود و بعد از مدتی به اسارت عراقی‌ها درمی‌آید.

وی ادامه داد: کتاب «اگر می‌شد به بادبادک‌ها طناب بست» از دیگر عناوین جدید است که برای گروه سنی نوجوان نوشته شده است. این اثر برداشت آزاد از دوره نوجوانی سید علی‌اکبر ابوترابی است. 

به گفته مسئول پژوهشی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان؛ کتاب‌ «دوباره خورشید» شامل سروده‌های آزادگان درباره رحلت امام خمینی(ره) و رهبری آیت‌الله خامنه‌ای از دیگر آثاری است که امسال برای اولین‌بار توزیع می‌شود. این کتاب به همت بیژن کیانی گردآوری شده و در کنار سروده‌ها، بخشی از خاطرات و نامه‌های آزادگان در این رابطه نیز گردآوری شده است. در آن زمان به دلیل شرایط اردوگاه‌های عراق، آزادگان پس از شنیدن خبر رحلت امام(ره) اشعاری را به صورت رمزی در این رابطه می‌نوشتند تا مورد آزار عراقی‌ها قرار نگیرند. خواندن این کتاب نیز خالی از لطف نیست.

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه