دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش شهدا را در پایداری و تثبیت انقلاب اسلامی مهم خواند و گفت: شهدا با اقتدار و صلابت در برابر زیاده‎خواهی‌های دشمنان به ویژه استکبار ایستادند و به آنها درس فراموش‎نشدنی دادند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهانسیدضیاءالدین حزنی عصر امروز در سومین یادواره 130 شهید والامقام تدارکات پشتیبانی استان گلستان اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس تنها عراق به جنگ ایران نیامده بود و کشورهای غربی و منطقه نیز علیه ایران بسیج شده بودند.
 وی با بیان اینکه جنگ ما جنگ عقیده بود، افزود: انسان‌های پاک با نیت خالص که زیر نظر یک روحانی فقید و جامع‌الشرایط فرماندهی می‎شدند توانستند هشت سال در برابر دشمن مقاومت و ایستادگی کنند.
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه یک هزار و 132 جنگ در مرکز مطالعات به ثبت رسیده است، گفت: در تاریخ تمام جنگ‎های به ثبت رسیده با جنگ تحمیلی ایران متفاوت بوده، در حالی که همه فرماندهان قبلی از پادشاهان بودند اما جنگ تحمیلی توسط یک روحانی رهبری شد.
حزنی با بیان اینکه امام راحل جنگ تحمیلی را طوری فرماندهی کردند که همه اقشار و اصناف در آن حضور داشتند، یادآور شد: جنگ تحمیلی از طولانی‌ترین جنگ‌ها تاریخ به شمار می‎رود.
وی اضافه کرد: جنگ تحمیلی عراق علیه ایران 2 هزار و 500 روز برابر 95 ماه به طول انجامید که می‎توان گفت دو برابر جنگ جهانی اول بود.
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه 36 هزار و 967 دانش آموز، 3 هزار و 728 معلم و 2 هزار و 757 روحانی در جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند، یادآور شد: بررسی‎های آماری نشان می‎دهد میانگین سنی شهدای دوران دفاع مقدس 22 سال بوده و بیشتر آنها 16 تا 22 سال سن داشتند.
حزنی با بیان اینکه 71 درصد از شهداء مجرد بودند، ابراز کرد: نام 45 هزار نفر از شهدا محمد، 35 هزار نفر علی بوده و 76 درصد نام ائمه اطهار را داشتند، در جیب اکثر شهدا تسبیح و مهر بوده و با وضو شهید می‎شدند، رمز عملیات‎های دوران دفاع مقدس نیز با سایر جنگ‎ها متفاوت بوده است، این موارد از ویژگی‎های جنگ تحمیلی است که در جنگ‎های دیگر وجود نداشته در واقع بزرگی جنگ تحمیلی نیز از این جهات بوده است.
وی با بیان اینکه 4 هزار و 363 شهید هنگام هجوم دشمن در سوسنگرد و بستان در کنار برادران و پدران خود جنگیدند، مطرح کرد: در حال حاضر 5 هزار جانباز در کشور وجود دارد.
دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه 25 هزار نفر از رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس مفقودالاثر هستند و 127 شهر مورد تهاجم هوایی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: آبادان، خرمشهر و دزفول از جمله شهرهایی بودند که مورد حمله هوایی قرار گرفتند و مقاوم‌ترین شهرها بودند.

حزنی نقش شهدا را در پایداری و تثبیت انقلاب اسلامی مهم خواند و بیان کرد: شهدا با اقتدار و صلابت در برابر زیاده‎خواهی‌های دشمنان به ویژه استکبار ایستادند و به آنها درس فراموش‎نشدنی دادند.

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه