حاج محمد صباغیان (معروف به حاج اکبر) از فعالان خودجوش راهیان نور بود که سالیان سال به همراه خانواده در مناطق عملیاتی جنوب و یادمان های راهیان نور حضور داشت و به زائران کربلای خوزستان خدمت می کرد. او چند سالی هم به خیل خدمتگزاران به زائران اربعین پیوسته بود و مسئولیت پشتیبانی ستاد اربعین آستان قدس را بر عهده داشت.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"خبر ارتحال شهادت گونه خادم الشهدا حاج محمد (اکبر)صباغیان داغی بود بر دل های اصحاب فرهنگ ، جهاد و شهادت که از نزدیک با مرام و خدمات بی شائبه ایشان آشنا بودند .

به گزارش جهان نيوز، این جملات بخشی از پیام‌تسلیت سردار باقرزاده به مناسبت درگذشت شهادت گونه خادم الشهدا حاج اکبر صباغیان بود.

در بخش دیگری از این پیام که بخش های مختلف زندگی زرین این چهره ارزشمند را ترسیم می کند، نیز آمده است: مرحوم حاج محمد صباغیان این فعال دانشجویی خستگی ناپذیر دهه 70 و راوی دفاع مقدس هرچه در توان داشت برای فرهنگ ایثار و شهادت در طبق اخلاص گذاشت و از هیچ تلاشی دریغ نکرد. در جریان فتنه 78 به درجه رفیع جانبازی نائل گردید و بارها در جریان امر به معروف و نهی از منکر دچار آسیب جدی شد. در ستاد مرکزی راهیان نور قریب به 10 سال بعنوان مسئول مهندسی و امور یادمانها در امر ایجاد ،ساماندهی ، حفظ و بهره برداری از یادمانهای دفاع مقدس خدمات دلسوزانه و ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت. عمر با برکت این مجاهد فرهنگی فی سبیل الله با خدمت به زائران اربعین حسینی علیه السلام ادامه یافت .در پایان عمر با برکت خود با ماموریت امام رضا علیه السلام درراه امام حسین علیه السلام جان خود را فدا کرد .اخلاص ، ایمان ، صداقت و زندگی مجاهدانه این خادم صبور، الگوی رفتاری همه خادمین شهدا خواهد بود.

 


در همین حال، سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی نیز در پیام تسلیت خود درباره درگذشت حاج محمد صباغیان آورده است: آن مرحوم از جهادگران مخلص و بی‌ادعا در خدمت به آستان مقدس اهل‌بیت علیهم‌السلام بود. خدمات بی‌شائبه او در ستاد پشتیبانی اربعین آستان قدس رضوی علیه‌السلام در سال گذشته، الگو و برای همه خدمتگزاران مثال‌زدنی بود.سالها خدمتگزاری به زائران شهدا و کاروانهای راهیان نور و تلاشهای چند سال اخیر او در تسهیل حضور مردم دلداده اباعبدالله علیه‌السلام در راهپیمایی بی‌بدیل اربعین، از او یک منتظر حقیقی ساخته بود و سرانجام نیز جان خود را در همین مسیر نورانی تقدیم مولا و سید شهیدان کرد و مشمول این آیه شریفه شد که "وَ مَن یَخرُج مِن بَیتِه‌ مُهاجِراً اِلَی اللهِ وَ رَسولِه‌ ثُمَّ یُدرِکهُ المَوتُ فَقَد وَقَعَ اَجرُه‌ُ عَلَی الله"
 


لازم به ذکر است، خادم الحسین ،محمد صباغیان مسئول پشتیبانی راهیان نور و ستاد اربعین آستان قدس در حین خدمت برای زوار اربعین در راه مهران، دو روز قبل درسانحه تصادف به ملکوت اعلی پیوست .

گفتنی است، امروز چهارشنبه وداع با پیکر راوی دفاع مقدس برادر بسیجی جانباز حاج محمدصباغیان در معراج شهدا برگزار می شود.

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه