دکتر‌هاشمی در مراسم تکریم و معارفه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران که در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به سهمیه‌های خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در رشته‌های علوم پزشکی خواستار حذف این سهمیه‌ها از دانشگاه‌های بزرگ علوم پزشکی کشور بدون تغییر در سهمیه کل شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"دکتر‌هاشمی در مراسم تکریم و معارفه ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران که در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به سهمیه‌های خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در رشته‌های علوم پزشکی خواستار حذف این سهمیه‌ها از دانشگاه‌های بزرگ علوم پزشکی کشور بدون تغییر در سهمیه  کل شد.
 
 
 
هاشمی در این مراسم با درخشان خواندن کارنامه چهارساله دکتر جعفریان گفت: دکتر جعفریان با ۱۵ ساعت کار روزانه در این ۴ سال کارهای بزرگی را برای نظام سلامت و دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام دادند و امروز جز اجر اخروی هیچ سرمایه دیگری ندارند.


هاشمی افزود: دانشگاه‌ها در ایران شرایط خوبی ندارند و نباید دانشگاه‌های علوم پزشکی را با سایر دانشگاه‌ها مقایسه کنیم، چرا که ما علاوه بر تعلیم و تعلم، مسول سلامت و درمان مردم هم هستیم و اساتید ما به جای آموزش، بیشتر وقت خود را باید به درمان اختصاص دهند؛ نمی‌خواهم بگویم سایر دانشگاه‌ها شرایط بهتری دارند، ما متوجه واقعیت‌ها هستیم؛ در کشور ما حرف زدن و شعار دادن کار راحتی است. اما مردم هستند که در عمل قضاوت می‌کنند.


وی در ادامه صحبت‌های خود با تاکید بر حذف سهمیه پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های بزرگ کشور گفت: تکریم از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران باید به گونه‌ای دیگر باشد. احترام به این خانواده‌ها واجب است اما درست نیست که در دانشگاه‌ها فردی با رتبه ۳۰۰۰ در کنار فردی با رتبه ۸۰۰۰۰ بنشیند. دانشگاه‌های برتر کشور جای رقابت هستند و باید بهترین نخبگان کشور در این مراکز درس بخوانند، البته از این خانواده‌ها افراد زیادی در جمع نخبگان حضور دارند.
 
وزیر بهداشت از لفظ عوام فریبی برای این حضور استفاده کرد، البته اگر ایشان می دانستند که برای اولین بار بحث ورود دانشجویان شاهد و ایثارگر به دانشگاه، به دستور پیر فرزانه امام خمینی، صورت گرفته است، حداقل برای حفظ ظاهر شاید از لفظ مناسب تری بهره می برد
 
 
 
 


دیدگاه‌ها   

0 #1 عباس 1396-08-02 07:06
تحقیق کنیم ببینیم خود آقای وزیر از این سهمیه استفاده نکرده است؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه