بعد از سال ها که از ماجرای مدافعین حرم گذشته، بالاخره یک سهم هم به نظام بانکی رسید.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"شهید محمدرضا سنجرانی از کارمندان بانک ملی مشهد مهر ماه امسال در دیرالزور سوریه به توفیق شهادت نائل شد. اما گویا آن قدر وصله شهادت به نظام بانکی نچسب و غیرقابل باور از سوی مردم بوده که بانک مجبور شده، تصویر این شهید والامقام را پیوست تصویر شهید حججی کند تا مردم باور کنند که می شود کسی از بانک برود و شهید هم بشود!
البته روابط عمومی بانک حق دارد که این گونه عوام فریبی کند. چرا که اساسا خود این شهید هیچ اعتقادی به بانک نداشته و به دلیل فشار و خواست پدرش در آزمون استخدامی بانک شرکت کرده و کارمند آن شده بود. پدر بزرگوار این شهید در بخشی از مصاحبه اش  می گوید: «رضا بزرگ شده مسجد و هیئت‌های عزاداری بود. بیشتر وقتش یا در مساجد می‌گذشت یا به آموزش در پادگان. رضا بسیجی فعال، قاری قرآن و مداح اهل بیت(ع) بود. خودش دوست داشت تمام وقتش را صرف ائمه اطهار(ع) کند. بیشتر وقتش یا در مساجد می‌گذشت یا به آموزش در پادگان. طوری رفتار می‌کرد که انگار این روزمرگی‌ها برایش مهم نیست. مدرسه‌اش که تمام شد همین دانشگاه آزاد مشهد قبول شد. راستش از همان کودکی شوق لباس رزم داشت، با او خیلی صحبت می‌کردم، مثل دیگران درس‌ات را بخوان، سرکار برو و زندگی‌ات را بچرخان اما رضا ضمن تمام احترامی که برای خانواده قائل بود، همیشه حرف از هدفی بزرگ می‌زد و زندگی که برایش با این پشت میزنشینی‌ها معنایی نداشت. من به عنوان پدر این را فهمیده بودم که رضا راهش را انتخاب کرده و روحش در قالب یک زندگی مادی و عادی نمی‌گنجد. انگار ساخته شده بود که شبانه روز پوتین پایش کند و در لباس رزم باشد. در آزمون استخدام بانک ملی به درخواست من شرکت کرد و قبول شد، صبح تا عصر که در بانک بود اما بلافاصله بعد آن یا خودش را به پایگاه بسیج می‌رساند یا به کلاس‌های آموزش قرآنش در مساجد.»

امیدواریم نظام بانکی کشور، به جای دستاویز قرار دادن ارزش های الهی برای تطهیر چهره خود، به فکر مردم مستضعفی باشند که با ساز و کارهای ربوی به استثمار کشیده شده اند.

#شهید_حججی

 

 

 نوشتن دیدگاه