حجت الاسلام فیروزجایی

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم (ع) گفت: تاکید فراوان قرآن و روایات بر خدا شناسی، موجب جهت دهی فیلسوفان مسلمان به سمت این موضوع و اهمیت یافتن آن در فلسفه شده است.

دسته: دین و اندیشه

محسن مسرت:

استاد اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه اوزنابروک آلمان گفت: مشکل اصلی جهان مشکل رکود اقتصادی نیست بلکه مشکل اصلی بی عدالتی در تقسیم درآمد و مشارکت دادن مردم است.

دسته: دین و اندیشه

به مناسبت ۱۴ تیر روز «قلم»؛

قم - ۱۴ تیرماه به عنوان «روز قلم» نام‌گذاری شده تا فعالان این عرصه با بررسی عملکردشان بتوانند به کارنامه خود رسیدگی کنند تا تأثیرگذاری مطلوبی در جامعه داشته باشند.

دسته: دین و اندیشه

آیت الله قرهی:

آیت الله قرهی گفت: برخی از این نکته غافل هستند که اگر می خواهند زندگی و معاش دنیویشان متحول و دگرگون شود، لاجرم می بایست درجهت رشد و توسعه معنوی و روحی خود همراه با صداقت و راستی همت گمارند.

دسته: دین و اندیشه

گفت‌و‌گو با خانواده‌ای اهل نیویورک که برای حفظ قرآن به روستای قرآن آباد ایران آمده‌اند

حوریه، کمیل و سکینه به ترتیب 15، 14 و 10 ساله فرزندان خانواده شیخ هستند که پارسال با مادرشان از نیویورک به روستای قرآن آباد آمده‌اند و اکنون روزهای آخر اقامتشان در ایران است.

دسته: دین و اندیشه

در آستانه عید فطر؛

قم - میزان زکات فطره سال جاری از نظر برخی از مراجع تقلید در آستانه عید سعید فطر اعلام شد.

دسته: دین و اندیشه

پس از چالش میان سعودی و قطر که از دلایل مهم آن حمایت قطر از اخوان المسلمین بود، شیخ یوسف قرضاوی، رهبر معنوی اِخوان در لیست تروریستی عربستان جای گرفت و کتاب های او در این کشور ممنوع اعلام شد.

دسته: دین و اندیشه

احسان شریعتی؛

احسان شریعتی، استاد دانشگاه تهران گفت: شریعتی اعتقاد داشت که انقلاب واقعی بسیار بلندمدت خواهد بود و با تغییر دولت ها، انقلاب واقعی که همان گسست معرفتی و اخلاقی و عقیدتی باشد، حاصل نمی‌شود.

دسته: دین و اندیشه

عبدالحسین خسروپناه:

رئیس مؤسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: اولین و ابتدائی ترین گام در مسیر نیل به تمدن نوین اسلامی؛ دست یابی به اراده و همت جمعی انسانها، به خصوص در میان نخبگان و اندیشمندان است.

دسته: دین و اندیشه

آیت الله مکارم شیرازی:

قم - یکی از مراجع تقلید اظهار داشت: این جمله که امام علی(ع) پایه‌گذار دموکراسی است اشتباه است، زیرا ولایت و امامت از سوی خداوند تعیین می‌شود.

دسته: دین و اندیشه