اصلاحات با وارونه جلوه دادن این سخنان تلاش کرد تا بگوید آیت الله صدیقی مردم را «آشغال » خطاب کرده است. صبح امروز حسن روحانی دقیقا بعد از توضیحات دفتر آیت الله صدیقی باز هم مدعی شد عده ای با بی ادبی به مردم می گویند آشغال!

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"خطبه های نماز جمعه هفته گذشته تهران با یک حاشیه از سوی رسانه های زنجیره ای همراه شد که شاید رسانه های ارزشی هم با آن همراهی کرده و منجر به ایجاد یک جو نامناسبی و کذایی نسبت به سخنان خطیب نماز جمعه تهران شدند.

آیت الله صدیقی که به صورت بسیار واضح و مبرهن با خطاب قرار دادن منافقان که به فرموده مقام معظم رهبری در ماجرای اغتشاشات اخیر پادویی می کردند اظهار داشت: مردم خود با ورود به موقع پاسخ این آشغال ها را دادند و بر همگان روشن شد که خطاب آیت الله صدیقی از آشغال به منافقینی بود که پادویی امریکا و عربستان را کرده و به مقدسات اسلامی اهانت کردند.

 

اما اصلاحات با وارونه جلوه دادن این سخنان تلاش کرد تا بگوید آیت الله صدیقی مردم را «آشغال » خطاب کرده است. صبح امروز حسن روحانی دقیقا بعد از توضیحات دفتر آیت الله صدیقی باز هم مدعی شد عده ای با بی ادبی به مردم می گویند آشغال!

بخشی از سخنان روحانی را در زیر می بینید:

- عده‌ای در خیابان اعتراض می‌کنند، یا خس و خاشاک است، یا گاو، یا گوساله یا آشغال است 

 -چرا توهین می‌کنید و بی‌ادبانه با جامعه برخورد می‌کنید؟

در لندن و نیویورک هم اعتراض شود، چهار نفر می‌آیند شیشه می‌شکنند.

-دقیق حرف بزنیم، مخصوصا در تریبون‌های مقدس. ملت ما ملت بزرگی است.

-اعتراض بود، تمام شد. برخی سوءاستفاده کردند، نیروهای امنیتی به خوبی اداره کردند. الان شمای جامعه‌شناس، روانشناس اجتماعی و ... باید تحلیل و واکاوی کنید علت اعتراضات را.

دقت در سخنان روحانی نشان دهنده این است که علی رغم تفکیک قائل شدن رهبر انقلاب میان اعتراضات مردمی و جریان منافقانه ای که در اغتشاشات ورود کرده بود و با پادویی منافقین عمل می کرد روحانی به دنبال این است که بگوید کسانی که شیشه شکستند و توهین کردند همین مردم معترض بودند!

پیش از این نیز سخنان محمود صادقی نماینده مجلس در خصوص عدم دخالت امریکا در اغتشاشات باعث شد تا رسانه های امریکایی با استناد به این سخنان خود را ار هرگونه دخالت در امور ایران و اغتشاشات آن مبرا کنند!

حال باید دید چرا جریان اصلاحات و دولت تمایلی ندارند که نقش امریکا و معاندان در اغتشاشات اخیر روشن شود!
 
 
 
 


نوشتن دیدگاه