بررسی رسانه ها در موضوعات مختلف سیاسی اقتصادی :

کارشناس اقتصادی حامی دولت گفت: در شرایط کنونی، بسیاری از وزرا در طول سال‌های بعد از جنگ تحمیلی بیشتر وارد قدرت اقتصادی شده‌اند؛ بنابراین گروهی به وسیله قدرت، مبادرت به ثروت‌اندوزی کرده‌اند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

فائزه هاشمی گفت شورای شهر جدید می‌تواند مدفن اصلاحات باشد. وی در مصاحبه با روزنامه قانون و در پاسخ این سوال که «برخی مدعی هستند اگر محسن هاشمی در لیست امید نبود، رای نمی‌آورد، این ادعا را قبول دارید؟» گفت: دامن زدن به این اظهارات را به صلاح نمی‌دانم. ما لیست مشترک ارائه دادیم و کنار هم ایستاده‌ایم و این بسیار مهم است که با تدبیر، این مرحله را پشت سر بگذاریم. به نظر، باید ایرادها را بزرگان اصلاحات حل کنند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

یک فعال سیاسی تاکید کرد که بعد از رحلت آیت‌الله هاشمی تمامی افرادی که سمت‌هایی مرتبط با ایشان داشتند نباید از آن عناوین استفاده کنند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

یکی از فرزندان آیت الله هاشمی به روحانی تاخته که چرا یادی از پدرش در مراسم تنفیذ و تحلیف نکرده است و از این موضوع بشدت ناراحتند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

اصلاح طلبان و رسانه هایشان و روحانی و دولتیان تا 29 اردیبهشت روح هاشمی را در جامعه تاباندند تا رای بیشتری را جذب نمایند و خانواده هاشمی نه تنها اعتراضی به عملیات سیاسی با روح پدر نکردند که همراه بودند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

فرزند ارشد مرحو هاشمی می‌گوید: «آقای روحانی نمی‌تواند جا پای آقای هاشمی بگذارد، چون اصلا نه تفکر آقای هاشمی را دارد و نه شجاعت ایشان را و نه پشتکار و فعالیتی که آقای هاشمی داشتند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

پس از تلاش معنادار جریان اصلاح طلب برای حذف محسن هاشمی از شهرداری تهران با بازیگری مستقیم خاتمی اینک برخی نزدیکان آیت الله هاشمی معتقدند که در جریان مراسم تحلیف که رئیس جمهور منتخب یعنی آقای روحانی محور اصلی آن بوده نسبت به آیت الله هاشمی کم محلی شده است.

دسته: هاشمی رفسنجانی

شهیدی که هرچه می گذرد زنده تر می شود

 

تابستان سال 60 شهید حسن آیت، با قساوت و شقاوت تمام و با شلیک ۶۵گلوله در حالی به شهادت رسید که نقش مهمی در تصویب اصل ولایت فقیه و سپاه پاسداران و حتی شورای نگهبان در قانون اساسی داشت.

دسته: هاشمی رفسنجانی

تاج زاده البته تعمدا خود را به آلزایمر زده است و گرنه او بهتر از همه می داند که یکی از سر تیم های ترور شخصیت هاشمی در انتخابات مجلسس ششم ( بهمن 1378 ) و سپس تقلب علیه وی بود. این واقعیت را محسن هاشمی، فرزند ارشد و رئیس دفتر آقای هاشمی 9 دی‌ماه 1391 در مصاحبه با روزنامه بهار فاش کرد.

دسته: هاشمی رفسنجانی

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گفت: انتخاب نمایندگان ولی فقیه برای شخص رهبری است؛ بودن یا نبودن این ها به عهده رهبری است ما نمی توانیم دخالت کنیم و ائمه جمعه نیز حقوق بگیر نیستند بلکه شهریه طلبگی دریافت می‌کنند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

من نمی‌دانم این حرف آقای عارف اصلاح شد، تکذیب شد یا چه شد اما من با حرف آقای عارف خیلی موافق هستم، آقای آشنا اسم آن را «سهم خواهی» گذاشت؛ بله «سهم خواهی» چه اشکالی دارد؟ بالاخره وقتی احزاب با هم فعالیتی را انجام می‌دهند و انتخابات را برنده می‌شوند، بعد هم باید برای تقسیم سمت‌ها و کرسی‌ها با هم گفت‌و‌گو کنند و در منافع نیز شریک باشند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

م

مرحوم هاشمی در دولت اول خود [آدم‌هایی را دور خودش جمع کرد که از لحاظ نظری و عملی با اجرای آن ایده‌ها موافق بودند و کم و بیش تیم یکپارچه‌ای تشکیل داد و ایده‌هایش را جلو برد. در اطراف اقدامات ایشان هم آن‌قدر جنجال بود که گوش فلک کر می‌شد.

دسته: هاشمی رفسنجانی

دبیرکل مجمع روحانیون مبارز با اشاره به خاطره مرحوم هاشمی درباره خود گفت: اگر دیگر خاطرات ایشان تا این اندازه بی‌دقت باشد، در استفاده از آن‌ها همواره باید جانب احتیاط را در پیش گرفت.

دسته: هاشمی رفسنجانی

محمد هاشمی رئیس اسبق سازمان صداسیما و عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام که نسبت برادری‌اش با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بیش از سایر سمت‌ها و سوابقش، مایه شهرت اوست، علی‌رغم آن که چند سالی هست تلویحاً پا از دنیای سیاست بیرون کشیده و به کنار گود نشسته، اخیراً در مصاحبه‌ای، به مدیریت شهری تاخته و سعی کرده تا قالیباف را فردی معرفی کند که استراتژی‌هایش تهران را 100 سال به عقب برده؛ یعنی تهرانِ دوره احمد شاه قاجار...

دسته: هاشمی رفسنجانی

در روایتهای دوران رهبری آیت‌الله خامنه ای هم، بارهم این هاشمی است که «تک بازیگر» جمهوری اسلامی است و فقط گاهی برای هماهنگی های کلان با رهبری دیدار می‌کند و نظراتش را به ایشان می‌گوید. رهبری یک مسئول تشریفاتی و بلااثر است.

دسته: هاشمی رفسنجانی

با توجه به اینکه نحوه حضور و اخذ مدرک تحصیلی فائزه هاشمی در دانشگاه آزاد اسلامی سال ها محل ابهام بوده است و با توجه به دسترسی های ویژه این مدیر عالی رتبه دانشگاه این نشست در ایام تعطیل غیرطبیعی تلقی خواهد شد

دسته: هاشمی رفسنجانی

«نظر هاشمی‌رفسنجانی درباره وقایع دهه 60 چه بود؟» روزنامه فرهیختگان ضمن طرح این سؤال نوشت از نگاه مرحوم هاشمی منافقینی که اعدام شدند، محارب و سربازان صدام بودند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

فاطمه هاشمی رفسنجانی همچنین از انتقادها به روحانی در مناظرات ابراز نا خرسندی کرد و گفت: این انتقادات به آقای روحانی نیست و در واقع مساوی با انتقاد به راس نظام است یک زمانی راس نظام امام بود و امروز راس نظام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است.

دسته: هاشمی رفسنجانی

اخیرا فواد هاشمی فرزند مهدی هاشمی و نوه ی هاشمی رفسنجانی در دبی فعالیت اقتصادی را آغاز کرده است.

دسته: هاشمی رفسنجانی

این نفاق است که لیبرال‌ها می‌گویند ما مسلمانیم، اما تفاوت این است که اسلام آنها هم از نظر فکری و عملی فاصله دارد. این دو جریانِ نفاق کاملاً متضادند یکی در اقتصادش مارکسیسم است و یکی سرمایه‌داری که در دنیا کاملاً مقابل هم هستند ولی در ایران موقتاً با هم متحدند.

دسته: هاشمی رفسنجانی

 فائزه هاشمی رفسنجانی، پدرش را «شناگر خوبی» می‌داند که در استخر متعلق به «مجمع تشخیص مصلحت» به دیار باقی شتافت

دسته: هاشمی رفسنجانی

همه بدانند که محال است خانواده آیت الله هاشمی آقای روحانی را تنها بگذارد

دسته: هاشمی رفسنجانی

تیمور علی عسگری از مشاوران خاص مرحوم هاشمی رفسنجانی و مسئول ستاد حسن روحانی در خراسان رضوی پس از مدت‌ها مهر سکوت نسبت به تحولات دولت یازدهم، اسرار از نقش حسین فریدون در دولت برادرش را هویدا ساخت.

دسته: هاشمی رفسنجانی

علی عسگری گفت: گله گذاری در انتخابات سال 92 این بود که آقای روحانی می‌گفت اگر می‌دانستیم آقای هاشمی ثبت‌نام می‌کند ما ثبت‌نام نمی‌کردیم.

دسته: هاشمی رفسنجانی