رئیس کل دادگستری گلستان گفت: متاسفانه نگاهی که در حوزه جرائم در استان ایجاد شده این است که دوستان می‌خواهند همه مسائل را می‌خواهند از طریق قضایی و انتظامی و روش‌های برخوردی حل کنند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"هادی هاشمیان عصر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گلستان اظهار کرد: روزانه همه دستگاه‌ها در عرصه پیشگیری مسوولند و اگر تدبیر نکنند مشکلات زیادی بر جامعه و دیگر دستگاه‌ها تحمیل می‌شود.

وی اضافه کرد: هر زمانی که پیشگیری لحاظ شد عملکردها بسیار خوب بوده و هرجایی که پیشگیری لحاظ نشد مشکلات فراوانی برای جامعه بوجود آمد.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به آتش‌سوزی‌های هفته اخیر در اراضی جنگلی و مرتعی استان گلستان تصریح کرد: بارها ما این موضوع را تذکر دادیم و عنوان کردیم به کشاورزان برای مضرات آتش زدن کاه و کلش و مسافران برای خاموش کردن آتش پس از خروج از محل تفریح و بیتوته هشدار داده شود و آموزش‌های لازم انجام شود.

هادی هاشمیان گفت: بارها به دستگاه مربوطه اعلام کردیم که بروید در روستاها توسط دهیاری‌های آموزش لازم را به کشاورزان بدهید و به مردم بگویید جهل از قانون رافع مسوولیت همه ما نسبت به موارد قانونی نیست و اگر پیشگیری‌های لازم انجام می‌شد امروز ما شاهد این آتش‌سوزی‌ها در استان نبودیم.

وی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به وجود چاه‌های غیرمجاز و مجاز در استان گلستان خطاب به مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان، تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از کشاورزانی که برای حفر چاه مجوز دریافت کرده‌اند به عمق غیرمجاز از مجوز داده شده حفر چاه انجام داده‌اند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: متاسفانه نگاهی که در حوزه جرائم در استان ایجاد شده این است که دوستان می‌خواهند همه مسائل را می‌خواهند از طریق قضایی و انتظامی و روش‌های برخوردی حل کنند.

هاشمیان گفت: همه چیز برخورد نیست و باید با اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانی و مشارکت مردمی مسائل را حل کرد و برخورد را در انتهای مسیر قرار داد.

وی خطاب به مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان، افزود: حتی در حوزه برخوردی نیز متاسفانه برای بسیاری از پرونده‌های چاه‌های غیرمجاز در استان حکم پلمب و احکام قضایی صادر شده اما پلمب و اجرای حکم قضایی به بهانه بالا بودن هزینه پلمب اجرا نمی‌شود.فارس

 

 

 

 نوشتن دیدگاه