با توجه به استقرار الگوی تابش تابستان به نظر می‌رسد روزهای گرمی در انتظار شهروندان گلستانی خواهد بود و بر اساس الگوهی پیش‌یابی اداره‌کل هواشناسی استان گلستان دمای هوا در این استان بین 40 الی 45 درجه خواهد رسید.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"روز گذشته شاهد گرمترین روز هفته جاری در سطح استان گلستان بودیم و انصافا تابستان امسال تمام زور خود را برای گرم کردن زمین به کار می‌گیرد.

هرچه خورشید به وسط آسمان نزدیک‌تر می‌شود بر داغی هوا افزوده می‌شود گویی در و دیوار، زمین و هوا همه دست به دست هم دادند تا تابستان امسال را با داغی بی‌سابقه‌ای تجربه کنیم به طوری که حتی تنفس انسان به داغی می‌زند.

از ساعت 11 تا 17 بعد از ظهر گرمای هوا شدتی باور نکردنی دارد داغی همه جا و همه چیز را درگیر کرده است و کولرها از سردکردن خانه‌ها خسته شدند و دیگر جواب کردند گویی قرار نیست خانه‌ها خنک شوند.

 گرچه امروز هوا نسبت به روزهای قبل اندکی خنک‌تر شده اما کارشناسان هواشناسی گلستان اعلام کردند که در روزهای آینده بر شدت گرمای هوا افزوده خواهد شد و گلستان دمای 40 الی 45 درج سانتیگرادی را تجربه خواهد کرد.

*شهرستان‌های اینچه‌برون و گنبدکاووس با دمای 41 درجه سانتیگراد، گرمترین نقطه استان گلستان معرفی شدند

از اوایل هفته جاری شاهد جو آرام همراه با افزایش دمای هوا در سطح استان گلستان بودیم که روز گذشته شهرستان‌های اینچه‌برون و گنبدکاووس با دمای 41 درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان گرمترین نقطه استان گلستان معرفی شدند.

بیشینه دما در شهرستان گرگان 39 درجه سانتیگراد بالای صفر رسید و بر اساس الگوهای پیش‌یابی اداره‌کل هواشناسی استان گلستان به نظر می‌رسد این جو آرام و پایدار تا پایان هفته جاری در استان گلستان همچنان ادامه داشته باشد.

بر اساس اطلاعیه هواشناسی گلستان شاهد افزایش دمای هوا مجددا از روز جمعه تا روز یکشنبه هفته آتی در سطح استان گلستان خواهیم بود و مجددا هوای گرم و طاقت‌فرسایی را تجربه خواهیم کرد.

*شهروندان گلستانی منتظر روزهای گرم و طاقت‌فرسایی باشند

بر اساس الگوهای پیش‌یابی هواشناسی استان گلستان انتظار داریم که دمای اکثر شهرستان‌های گلستان بین 40 الی 45 درجه سانتیگراد برسد.

صبح امروز در خنک‌ترین ساعت شاهد دمای 23 درجه سانتیگراد بالای صفر در شهرستان گرگان بودیم که این شهرستان به عنوان خنک‌ترین نقطه استان گلستان ثبت و گزارش شد.

به نظر می‌رسد در سطح استان گلستان با توجه به استقرار الگوی تابش تابستانه که ایجاد شده است  شهروندان گلستانی باید منتظر روزهای گرم و طاقت‌فرسایی در استان گلستان باشند./فارس

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه