مدیرکل بهزیستی استان در اولین نشست شورای سالمندی استان که با حضور طهماسبی معاون سیاسی وامنیتی استاندار در سالن اجتماعات استانداری برگزارشد، بر وضعیت روند پیر شدن جمعیت استان گلستان و ضرورت افزایش خدمات رفاهی ویژه سالمندان گلستانی در این جلسه اشاره نمود.

به گزارش پایگاه عدالت خواهاندکتر غفاری با اشاره به روند رو به رشد تعداد سالمندان گلستان گفت: هم اکنون 146 هزار سالمند در استان  زندگی می کنند که 8 درصد کل جمعیت استان را شامل می شود و با توجه به کاهش زاد و ولد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و به تبع آن افزایش طول عمر سالمندان، نیاز است برای پیشگیری از آسیب های سالمندی و افزایش کیفیت زندگی سالمندان و ارائه حمایت های اجتماعی برنامه ریزی شود.

ایشان از تشکیل پنج  کمیته آموزش و پرورش، فرهنگی و اجتماعی، بهداشت و پیشگیری، خدمات درمانی و توانمندسازی، ورزشی و سیاحتی جهت پیگیری مشکلات حوزه سالمندان و برنامه ریزی برای بهبود وضعیت آنان خبر داد.

مدیرکل بهزیستی گلستان با بیان اینکه در گلستان سه  مرکز شبانه روزی نگهداری سالمند، 11 مرکز روزانه با اهداف آموزشی و رفاهی و چهار  بنیاد فرزانگان با هدف ارائه خدمات رفاهی و بهداشتی درمانی به سالمندان فعالیت می کند گفت: امسال برای شهرهایی که چنین مراکزی ندارند مانند گالیکش رامیان و گمیشان هم برنامه ریزی کردیم تا سالمندان این شهرها نیز از خدمات مناسب بهره مند شوند.

درادامه معاون سیاسی و امنیتی استاندار در این جلسه با تاکید بر پیگیری مستمر مصوبات جلسات شورای سالمندان گفت: 64 دستگاه وظیفه ارائه خدمت به سالمندان را بر عهده دارند و فرمانداران هم میبایست وارد گود شوند.

طهماسبی افزود سمن های سالمندان نیز کمک شایانی به گسترش فعالیت ها و خدمات این حوزه می کنند و میتواند در فرهنگ سازی حمایت از سالمند و تکریم آنان موثر باشد.

وی حمایت بیمه ای و اختصاص بخشی از بودجه آسیب های اجتماعی استان را برای کاهش مشکلات سالمندان ضروری دانست

 

 

 

 نوشتن دیدگاه