پایگاه عدالت خواهان"امروز به فرموده مقام معظم رهبری یک موشک بزنند 10 موشک به آنها می‌زنیم. کدام ایرانی ممکن است بگوید موشک می خواهیم چه کار کنیم؟ هیچ باغیرتی زیربار این حرف‌ها نمی‌رود و نمی‌پذیرد کشور آنقدر ضعیف باشد که نتواند عکس‌العملی در برابر دشمن از خود نشان دهد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان" آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه گرگان با بیان اینکه روز قدس، روز دفاع از آرمان‌های مقدس مردم مظلوم فلسطین است، اظهار داشت: امروز مردم روزه‌دار با شرکت در راهپیمایی نشان دادند که مردم فلسطین تنها نیستند و آرمان آزادی فلسطین مربوط به همه جهان اسلام است.

وی با اشاره به نقشه‌های صهیونیست‌ها و اربانان آنها در منطقه، افزود: از سال 1327 یعنی حدود 70 سال قبل، این دولت غاصب تشکیل شد و حکومت ملتی را از آنها گرفتند و عده‌ای را از اطراف و اکناف عالم جمع کردند و آنها را مسلط بر فلسطینیان کردند. صهیونیست‌ها این ظلم را نه تنها بر مردم مظلوم فلسطین بلکه بر مردم منطقه تحمیل کردند.

امام جمعه گرگان با اشاره به شعار صهیونیست‌ها و تسلط از نیل تا فرات، گفت: هدف صهیونیست‌ها بخش عمده‌ای از کشورهای اسلامی را در برمی‌گرفت. در 5 جنگی که بین اعراب و صهیونیست‌ها اتفاق افتاد آنها به بخش‌هایی از مصر، سوریه، اردن و پس از آن لبنان تجاوز کردند و گرفتند. صهیونیست‌ها با نمایشی که از خود نشان داده و قدرت‌نمایی که کرده بودند به مردم منطقه نشان دادند که ارتش اسرائیل شکست‌ ناپذیر است و متأسفانه این تئوری جا افتاده بود و خیلی از کشورهای عربی مرعوب شده بودند.

وی افزود: مصر، اردن و دیگران و اخیرا هم عربستان سعودی افتضاح کرده است، اینها به علت رعب و وحشتی که از اسرائیل دارند به سمت سازش رفتند. سازشی که در مذاکرات صلح، همیشه فلسطینی‌ها ضرر کردند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و افکار و آرمان‌های امام راحل روح تازه و حیات جدید به کالبد ملت فلسطین دمید و دوباره آنها را به حرکت واداشت.

وی با اشاره به سخنان یکی از رهبران جنبش حماس درباره انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هیچ چیزی به اندازه انقلاب امام خمینی (ره) نتوانست ملت فلسطین را به هیجان درآورد و امید را در دل آنها زنده کند. آنها دریافتند که آمریکا و اسرائیل قابل شکست هستند. آنها به این نتیجه رسیدند که با الهام از اسلام را می‌توانند معجزه کنند برای همین به انقلاب اسلامی ایران به دیده تقدیر می‌نگرند و امام خمینی (ره) را از رهبران جاودان تاریخ می‌دانند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: ارتش اسرائیل تقریبا ارتش‌های بزرگ عربی را در جنگ‌ها شکست می داد اما در جنگ 33 روزه، حزب الله لبنان در مقابل اسرائیل ایستاد و هیمنه آنها را شکست و در جنگ 22 روزه و 50 روزه که بین نیروهای مقاومت و ارتش اسرائیل اتفاق افتاد، اینها باعث شد که اسرائیل سرعقل بیاید و بفهمد که نیروی دیگری هم می‌تواند ارتش آنها را شکست دهد و آن نیروی مقاومت مردمی است.

وی خواست و مقاومت مردم را بالاترین قدرت و نیرو دانست و افزود: بالاترین قدرت و نیرو، مردم هستند که می‌توانند ارتش اسرائیل و حتی آمریکا را شکست دهند. همان‌طور که مردم ویتنام هیمنه ارتش آمریکا را شکستند.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه داعیه رژیم صهیونیستی، بسیاری از کشورهای عربی منطقه را در بر می‌گرفت، اظهار داشت: صهیونیست ها روزی داعیه از نیل تا فرات را داشتند اما امروز همه تلاش‌شان این است که خود را در همان محدوده حفظ کنند. دیگر فردی در اسرائیل هم شعار از نیل تا فرات سر نمی‌دهد و تلاش می‌کنند فقط خودشان را حفظ کنند.

وی با بیان اینکه یکی از آرمان‌های امام خمینی (ره) در همان آغازین روزهای نهضت آزادی فلسطین بود، گفت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی اسرائیل را یک غده سرطانی می‌دانست. امروز با این مقاومت‌ها بی‌خود نیست که آمریکا از ایران می‌ترسد.

امام جمعه گرگان ادامه داد: روز جهانی قدس نظریه‌ای بود که امام خمینی (ره) برای اینکه مسئله فلسطین جهانی و اسلامی شودو همه مسلمانان خود را در قبال فلسطین مسئول بدانند، مطرح کرد و امروز این گستردگی در کشورهای اسلامی به وجود آمد.

وی با تأکید بر دشمن‌‌شناسی و درک توطئه‌های دشمنان اظهار داشت: اگر ملت دشمن خود را خوب بشناسد نیروی مقاومت موفق خواهد بود اما اگر دشمن را خوب نشناسد کلاه سرش می‌رود. امروز ملت ایران به حدی رسیده که در دام‌هایی که دشمن پهن می‌کند، نمی‌افتد.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه دشمن به دنبال فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی به ملت ایران است، گفت: انرژی هسته ای و پیشرفتی که در این زمینه داشتیم از افتخارات ماست، دشمن با فشار روانی می خواهد این دستاوردها را بی‌ارزش نشان دهد. پیشرفت‌های موشکی که هم از افتخارات کشور ما است. برخی می گویند موشک برای چه می‌خواهیم؟ باید به آنها بگوییم روزی که تهران و شهرهای دیگر را موشک‌باران می‌کردند، ما نمی‌توانستیم دفاع کنیم اما امروز به فرموده مقام معظم رهبری یک موشک بزنند 10 موشک به آنها می‌زنیم. کدام ایرانی ممکن است بگوید موشک می خواهیم چه کار کنیم؟ هیچ باغیرتی زیربار این حرف‌ها نمی‌رود و نمی‌پذیرد کشور آنقدر ضعیف باشد که نتواند عکس‌العملی در برابر دشمن از خود نشان دهد.

وی اظهار کرد: در کشور سختی هایی داریم که همه مسئولان باید در این شرایط خود را با مردم هماهنگ کنند و به گونه‌ای رفتار نکنند که مردم احساس رفتار دوگانه داشته باشند.

منبع : تسنیم

 

 

 

 نوشتن دیدگاه