پایگاه عدالت خواهان"امسال تولید سیب‌زمینی در گلستان 25 درصد بیشتر شده است.

سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت : تعاون روستایی  برای حمایت از کشاورزان خرید تضمینی سیب زمینی به قیمت چهار هزار و 121ریال از سیب زمینی کاران می خرد.

 به گزارش پایگاه عدالت خواهان"مختارمهاجر گفت : کشاورزان می توانند  برای نوبت گیری بازدید کارشناسی به مراکز  جهادکشاورزی شهرستان خود مراجعه کنند .

روز گذشته شماری از سیب زمینی کاران  مقابل  میدان بار گرگان در اعتراض به قیمت پایین سیب زمینی تجمع کرده بودند.

کشاورزان گفتند ؛ هرکیلوگرم سیب زمینی را سرزمین با میدان بار به طور عمده 200 تومان خریداری می کنند.

کشاورزان برای هر هکتار سیب زمینی نزدیک به 15 میلیون تومان هزینه می کنند و به طور متوسط  از هر هکتار 25 تن محصول برداشت می کنند و با فروش هر کیلو گرم  200 تومان دست کم ده میلیون تومان در هر هکتار ضرر می کنند.

امسال کشاورزان  گلستانی در شش هزار و 200هکتار سیب زمینی کاشتند که پیش بینی می شود 200 هزار تن محصول برداشت کنند .

 

 

 

 

 دیدگاه‌ها   

0 #1 عدالتخواه 1397-03-06 21:54
تصمیم مسئولین برای برکناری فضیلت و انتصاب گزینه ای بعنوان جایگزین وی برای مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان قطعی شده است.
در همین رابطه خانم کشمیری همسر حجت دادور از سیاسیون نزدیک به تیم گرگانی ها به سرکردگی هاشم مهیمنی بعنوان جدی ترین گزینه بعنوان جایگزین فضیلت مطرح شده و حتی منابع موثق از قطعی شدن انتصاب وی خبر می دهند.
کشمیری گزینه ای بوده که فاقد هرگونه سابقه ای در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان بشمار می رود و از این حیث انتصاب او کاملا قابل نقد می باشد.
پس از انتصاب ابوالقاسم صفوی وابسته به تیم سیاسی مهیمنی ها و اصطلاحا شهری های گرگانی به نظر می رسد رئوس این تیم سیاسی در استان جان تازه ای گرفته و بدنبال چینش هر چه بیشتر نیروهای خود در مجموعه های مدیریتی استان هستند.
مسئله ی انتصاب خانم کشمیری در حالی قوت گرفته که البته مهره هایی چون قلندری و برزگر نیز به شدت دنبال مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان بوده اند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه