پایگاه عدالت خواهانعضو هیات مدیره کانون وکلای استان گلستان گفت : معمولا هر جا تخلف یا قصوری اتفاق می افتد دیواری کوتاه تر از مطبوعات و رسانه ها پیدا نمی کنند

به گزارش پایگاه عدالت خواهانفرهاد توماج عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان گلستان ظهر امروز 27 اردیبهشت ماه در دیدار هیات مدیره کانون وکلا با هیات مدیره خانه مطبوعات استان ، ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی اظهارکرد: مطبوعات رکن چهارم دمکراسی هستند که رهبری و هدایت افکار عمومی را به عهده دارند .

توماج افزود: در دوره ای مطبوعه ها رشد یافتند و در سالهای اخیر شاهد سایتهای اینترنتی هستیم که مسائل و مشکلات جامعه را رصد ، هدایت و اطلاع رسانی می کنند .

وی تصریح کرد: شاهد بوده ام که رسانه های استان گلستان فارغ از نگاه های سیاسی و قومیتی یک اتحاد زیبایی در خصوص پیگیری مسائل کلان استان دارند که این جای تقدیر دارد ولو اینکه با مشی سیاسی و یا قومیتی آنها سازگار نباشد.

وکیل پایه یک دادگستری اذعان کرد: داشتن روابط متقابل و تفاهم نامه کانون وکلا و خانه مطبوعات خیلی خوب است و این در واقع خواسته و توقع ما نیز هست چرا که در نگاه بیرونی اینطور القا شده که قشر وکلا جامعه ای فئودال ، بی غم و غصه هستند.

توماج اضافه کرد: شاهدیم که وکلا را به انحصارگرایی متهم می کنند و از طرفی ایجاد دانشکده های حقوق در هر شهرستانی و اعطا مدرک و القا احساس وکیل شدن در افرادی که توانمندی کافی ندارند ،  باعث شده تا چارت کانون وکلا دچار مشکلاتی شود.

وی یادآور شد: معمولا هر جا تخلف یا قصوری اتفاق می افتد دیواری کوتاه تر از مطبوعات و رسانه ها پیدا نمی کنند و سعی می کنند با انجام اقدام قضایی این نور را خاموش کنند .

این عضو هیات مدیره کانون وکلا در خصوص بحث بیمه خبرنگاران گفت : اینکه گفته شد در موضوع بیمه مشکل دارید ، جای گلایه دارد ضمن اینکه طبق قانون تامین اجتماعی در سال 95 مطبوعات می توانند در این موضوع ورود کنند .

توماج در پایان اظهارداشت: بنده هم در معیت دوستان هیات مدیره و وکلا حاضرم با اصحاب رسانه همکاری و همفکری داشته باشم .

انتهای پیام/

 

 

 نوشتن دیدگاه