پایگاه عدالت خواهاناستاندار گلستان با گرامیداشت سالروز تولد مختومقلی فراغی گفت: امروز که رئیس‌جمهور آمریکا از برجام فاصله گرفت باید به خود افتخار کنیم.

به گزارش پایگاه عدالت خواهانسید مناف هاشمی عصر امروز در مراسم بزرگداشت مختومقلی فراغی که در روستای آق‌تقای شهرستان مراوه‌تپه برگزار شد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز که رئیس‌جمهور آمریکا از برجام فاصله گرفت باید به خود ببالیم زیرا سخنان مقام معظم رهبری و رئیس‌جموهور ایران بر این محوریت بود که آمریکا نه تنها کارساز نبود بلکه کارشکن نیز بودند.

وی با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی تصریح کرد: با حمایت از کالاهای ایرانی در شزایط اقتصاد مقاومتی می‌توانیم استقلال و اقتدار کشور ایران را تقویت کنیم.

استاندار گلستان با بیان اینکه وجود اقوام مختلف در ایران یک افتخار است، ابراز کرد: افتخار ما این است که جمهوری اسلامی ایران کشوری است که بودن اقوام را تهدید نمی‌داند بلکه به آن نیز افتخار هم می‌کند.

هاشمی ابراز کرد: گلستان با ویژگی‌هایی که داراست به عنوان ایرانی کوچک از اقوام مختلف اعم از ترک، مرد، لر، ترکمن و فارسی زبان و سیستانی را در خود جای داده است که در وحدت کامل در کنار هم زندگی می‌کنند.

وی اذعان کرد: کشور ایران در کنار وحدت و همدلی توانست در کارها موفق جلوه کند همانطور که در گذشته همیشه مردم در کنار یکدیگر بودند و اقوام و مذاهب گوناگون در ایران وجود داشت ولی با وحدت و یکدلی به پیروزی‌های بسیاری دست یافت در هشت سال دفاع مقدس این وحدت و همدلی بین آنها بود که موجب پیروزی ایران شد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امروز هم کشور ایران اسلامی در وضعیت بحرانی قرار دارد و برای حل این بحران نیاز به حمایت مردم و اتحاد ملت عزیز ایران داریم اگر امروز آمریکا از برجام خارج شد این یک افتخار برای ماست و ما باید با حمایت از کالای ایرانی استقلال و اقتصاد کشور را تقویت کنیم.

هاشمی اذعان کرد: بیش از 10 بار در منطقه شرقی استان گلستان و در دورترین مناطق محروم گلستان حضور داشتم و سعی کردیم تلاش‌های دولت را در این مناطق افزون‌تر کنیم.

وی تصریح کرد: در طول هفت ماه گذشته سرمایه‌گذاران نشان دادند که اگر در این مناطق ورود کنند اتفاقات بزرگی در استان گلستان رخ خواهد داد.

استاندار گلستان با بیان اینکه حضور خودمان را در همایش‌های اینچنینی بیشتر کنیم، ابراز کرد: در بسیاری از کشورها و دولت‌ها وجود اقوام و مذاهب مختلف در کنار یکدیگر یک نوع تهدید به شمار می‌رود ولی در کشور ایران این امر یک ظرفیت بزرگ محسوب می‌شود و در کنار هم بودن مذاهب مسر توسعه و تقویت را در جامعه ارتقا می‌بخشد.

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه