پایگاه عدالت خواهان"چهارمین یادمان سالروز کوچ قلندر موسیقی ایران استاد «محمد رضا لطفی» در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این مراسم اظهار کرد: استاد لطفی از سرمایه های اندیشه ساز در عالم موسیقی این مرز و بوم بود.

حجت الاسلام علی اصغر فضیلت تصریح کرد: نکوداشت سرمایه های معنوی، میراث فرهنگی و هنری و تولیدکنندگان آثار و کالاهای فرهنگی و اندیشه سازانی همچون استاد لطفی گامی موثر در راستای پیشگیری از جریان منحوس سرمایه سوزی در طول تاریخ است و  هر قدم یا قلمی در این راه شایسته تقدیر است.

وی افزود: این گونه پاسداشت ها، اسباب پیشگیری از پدیده شوم انقطاع بین نسلی با اندیشه سازان را فراهم می آورد و موجب اقتدار فرهنگ ملک و مملکت می شود.

اردشیر کامکار، نوازنده برجسته کشورمان که یکی از میهمانان این مراسم بود، طی سخنانی اظهار کرد: هنوز باور ندارم که این استاد بزرگ از بین ما رفته است، هر چند که جسمش رفته  ولی روحش و اندیشه هایش در بین ما زنده است.

وی گفت: استاد لطفی کوشید با ظرافتی ستودنی قطعاتی که از گذشته ها و دوره قاجر به ما ارث رسیده بود را با شیوه و لهجه بهتری اجرا کند و توانست با این کارش پل ارتباطی بین موسیقی قاجار و جوان هایی که در این عصر زندگی می کنند پدید بیاورد.

کامکار خاطرنشان کرد: تلاش شبانه روزی و عشق به کار و تحقیق و مطالعه از جمله ویژگی های فراموش نشدنی استاد محمد رضا لطفی بود.

استاد «محمد رضا لطفی» ردیف دان، موسیقی دان، آهنگساز، نوازنده برجسته تار، پژوهشگر و مدرس موسیقی سنتی ایرانی  در 12 اردیبهشت ماه 93 چشم از جهان فرو بست. ایسنا

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه