هادی هاشمیان رییس دادگستری کل گلستان

پایگاه عدالت خواهان"رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت:: با حکم قضات گلستانی، بیش از 89 هکتار از جنگل‌های گلستان از متجاوزان، پس گرفته شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"هادی هاشمیان رییس دادگستری کل گلستان گفت: منابع طبیعی ، ارزش ریالی این عرصه‌ها را بیش از ۳۹۳ میلیارد تومان برآورد کرده است.

وی افزود: در جلسه شورای حفظ بیت المال استان اعلام کرده بودیم برای مدیرانی که دست اندازی‌ها به عرصه‌های ملی و منابع طبیعی را گزارش نکنند و یا دیر به دستگاه قضایی اعلام کنند پرونده تشکیل می‌دهیم که همین امر سبب شد در دو سال گذشته روند گزارش تخلف‌ها به دستگاه قضایی بیشتر شود.

هاشمیان گفت: با توجه به حساسیت موضوع، دادگاه‌های تخصصی هم به منظور افزایش سرعت رسیدگی به پرونده‌های زیست محیطی در حوزه‌های قضایی استان اختصاص داده شد که نتیجه آن افزایش آرای خلع ید از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان بود.

این مقام ارشد قضایی استان افزود: عزم جدی دستگاه قضایی در اجرای تبصره ۲ قانون حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی و باغی نیز سبب شد مدیریت امور اراضی استان محکم‌تر پای اجرای آن بایستد که نتیجه آن کاهش چشمگیر تغییر کاربری‌ها و ساخت و ساز‌های غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی و باغی استان شد.

رییس دادگستری کل گلستان گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته در برخورد با زمین خواری منتظر تغییر کاربری و ساخت و ساز‌های غیرمجاز و شکایت دستگاه‌های متولی نمی‌مانیم و به محض دریافت گزارش‌های مردمی برای متخلفان، پرونده تشکیل می‌دهیم.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه