رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان؛ تداوم راه شهدا را در مسوولیت‎پذیری درست و اصولی دانست و خطاب به مسوولان و دولتمردان گفت: برای ایجاد تحول فرهنگی و اقتصادی از شهدا مدد بگیریم.

به گزارش پایگاه عدالت خواهانحجت‎الاسلام سیدعلی طاهری ظهر امروز در حاشیه آئین تشییع باشکوه شهدای گمنام  اظهار کرد: شهدای گمنام شباهت زیادی با ناپیدا بودن قبر مادرشان حضرت زهرا (س) دارند، راه شهدا همان راه اهل‎بیت (ع)، راه دفاع از امامت و ولایت است.

وی تصریح کرد: آمدن هر شهیدی به ما یادآوری می‎کند که این انقلاب به چه قیمتی به دست ما رسیده است و این مسوولیت ما را سنگین‎تر می‎کند، امیدوارم شهدا کمک کنند ما بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم، در دفاع از ولایت و در خدمت به مردم بتوانیم توفیقات بیشتری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با اشاره به اینکه هجمه فرهنگی دشمن رنگارنگ است خطاب به مسوولان گفت: هر چه زمان جلوتر می‎رود دشمن از شیوه‎های جدیدی برای ایجاد انحراف در جوامع مختلف به ویژه جامعه اسلامی استفاده می‎کند بنابراین باید ضمن رعایت اصول، از شیوه‎های جدید و جذاب استفاده کنیم.

طاهری با بیان اینکه هر کدام از شیوه‎ها دارای یک اثر و کارکرد است، ابراز کرد: برگزاری این مراسمات اثر خودش را دارد، استفاده از شیوه‎های جدید و جذاب برای اینکه نسل جوان از آسیب‎ها حفظ شود قطعا ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه مسوولان در رفع مشکلات مردم اقدام عملی کنند، افزود: مردم حساب اصل نظام و انقلاب را با مشکلات جدا می‎کنند در صحنه‎ای مثل 22 بهمن به دلیل اینکه حمایت از اصل انقلاب و ولایت در میان است مردم به صحنه می‎آیند، اما گرفتاری‎ها و مشکلاتی که مردم با آن دست و پنجه نرم می‎کنند موجب گلایه‎مندی آنان شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان با بیان اینکه مسوولان باید قدر مردم را بیشتر بدانند، تصریح کرد: مسوولان باید در رفع مشکلات مردم اقدام عملی کنند و فقط به گزارش‎ها و شعارها بسنده نکنند تا در عمل شاهد رفع مشکلات مردم باشیم، مردم از شعار دادن خسته شدند، نباید آنها را با آمارهای کاغذی دلگرم کنیم، مردم از مسوولان خدمت صادقانه می‌خواهند.

طاهری با تصریح این نکته که قطعا حضور شهدا نورانیتی در دانشگاه ایجاد می‎کند، گفت: هر کسی که در کنار قبور مطهر این شهدا قرار بگیرد این مهم برایش یادآوری می‎شود که چه مسوولیت سنگینی در فضای علمی و تربیتی دانشگاه دارد.

وی بر لزوم بزرگداشت و گرامیداشت نام و یاد خاطره شهیدان بیان کرد: امیدواریم شهدا کمک کنند تا ما دانشگاهیان بتوانیم در انجام وظایف علمی، پژوهشی، تربیتی، اخلاقی و فرهنگی که بر دوش داریم، بهتر از گذشته عمل کنیم.فارس

 

 

 

 نوشتن دیدگاه