امام جمعه گرگان گفت: دشمنان نظام از رئیس جمهوری آمریکا و فرانسه با کمک شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تلاش کردند که مردم را نسبت به حضور در این راهپمیایی دلسرد کنند ولی مردم با هوشیاری به آنان ثابت کردند که درست که مشکلات اقتصادی دارند اما اصل نظام و انقلاب که پس از قرن‌های در این کشور رخ داده است، تا پای جان حمایت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهانآیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر گرگان با تشکر از حضور باشکوه و تماشایی مردم در راهپیمایی 22 بهمن با بیان اینکه مردم در راهپیمایی  22 بهمن بار دیگر توطئه‌های دشمنان را ناامید کردند، اظهار کرد: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر عشق و دلبستگی‌ خودشان به نظام مقدس جمهوری اسلامی اثبات کردند.

وی تصریح کرد: ملت ایران خوب درخشیدند و به تعبیر مقام معظم رهبری راهپیمایی تماشایی بوده است.

امام جمعه گرگان گفت: دشمنان نظام از رئیس جمهوری آمریکا و فرانسه با کمک شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تلاش کردند که مردم را نسبت به حضور در این راهپمیایی دلسرد کنند ولی مردم با هوشیاری به آنان ثابت کردند که درست که مشکلات اقتصادی دارند اما اصل نظام و انقلاب که پس از قرن‌های در این کشور رخ داده است، تا پای جان حمایت خواهند کرد.

نورمفیدی با بیان اینکه در جریان مشروطه با اینکه یک جریان آزادی‌خواهی بود ولی رضاخان قلدر با کمک انگلیس سرکار آمد، تاکید کرد: نهضت‌های مختلفی در این کشور به وجود آمده است، ولی با انقلاب اسلامی مردم به این نقطه رسیدند که باید از تاریخ درس بگیرد و قدر انقلاب، شهدا و سختی‌هایی که دیدند را با حضور مقتدرانه در شرایط حساس بدانند.

وی ادامه داد: مردم قربت‌الله بدون هیچ‌چشمداشتی به صورت پرشور در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند که انصافا خیره‌کننده بود.

وی با اشاره به تلاش استکبار جهانی در منطقه خاورمیانه تصریح کرد: آمریکا و استکبار جهانی پول‌های زیادی خرج کردند که حزب‌الله لبنان را یک گروه ترویستی معرفی کند تا با اعلام آن ایران را متهم به حمایت از تروریسم کنند ولی موفق نشدند.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: کشورهای وابسته‌ای که دوست دارند منطقه در اختیار آمریکایی‌ها باشد ولی با هوشیاری و رشادت‌های کشورهای حامی مقاومت نتوانستند به آرزوی خوب برسند.

*آمریکا در سوریه، لبنان، عراق و یمن به هیچ یک از اهداف شوم خود نرسیده است

نورمفیدی اضافه کرد: آمریکا در سوریه، لبنان، فلسطین، عراق و یمن به هیچ یک از اهداف شوم خود نرسیده است.

وی با اشاره به هدف قرار دادن هواپیما اف 16 اسرائیل با موشک ضدهوایی ارتش سوریه گفت: این اقدام ارزشمند ارتش سوریه باعث افزایش روحیه و اقتدار جبهه مقاومت در منطقه شد و نشان داد که دوران زیادخواهی رژیم صهیونیستی در منطقه به پایان رسیده است.

نورمفیدی افزود: سقوط هواپیمایی اسرائیلی موجب شادی همه کشورهای منطقه که دوست دارند منطقه در آرامش باشد، شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که جوانان شجاع و رشید فلسطین، حزب‌الله لبنان، جوانان عراقی، جوانان مقاوم سوریه، حوثی‌های یمن با مقاومت کشورهای خودشان و منطقه را از سلطه نفود آمریکا و اسرائیل خارج کنند.

امام جمعه گرگان همچنین با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه و عرض تسلیت به همه مسلمانان و علاقمندان آن حضرت یادآور شد: هفته آینده سالروز شهادت حضرت فاطمه‌ (س) است، انشاالله با تجدید پیمان با این بانوی بزرگ اسلام هر بیشتر از رفتار و منش آن بزرگوار استفاده کنیم.

نورمفیدی به سالروز کودتا رضاخان گفت: انگلیس برای اینکه سلطه نفوذ خود در هندوستان نیاز به یک قلدر و  دست‌نشانده در ایران داشتند که حافظ منافع آنها باشد برای همین رضاخان روی کار آوردند و تا روزی که منافع‌شان با رضاخان تامین می‌شد از آن حمایت کردند و زمانی که نخواستنش رضاخان را عوض کردند.

وی با بیان اینکه در زمان گذشته کشورهای استعماری هر رفتاری سلطه‌گری بر ایران داشتند، ادامه داد: اکنون با انقلاب اسلامی، ایران به یک کشور مقتدر مستقل تبدیل شده است که آمریکا و انگلیس جرات ندارد سلطه‌گری بر این کشور داشته باشند.

امام جمعه گرگان با اشاره به حمایت مردم در انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقاطع حساس خاطرنشان کرد: مسوولان صدای مردم را بشنوند و جدی‌تر وارد عرصه خدمت به مردم شوند تا نواقص و مشکلات جامعه برطرف شود و در این راه از خدمت به این انقلاب و کشور دریغ نورزند.

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه