وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم با بیان اینکه متاسفانه فرهنگ در اولویت مسوولان نیست، گفت: کاهش اعتبارات فرهنگی حاکی از آن است که نگاه درست فرهنگی در کشور وجود ندارد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"، سیدمحمد حسینی ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان، با اشاره به وضعیت جبهه مردمی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در جبهه مردمی انقلاب اسلامی ساختار جدیدی ترسیم شده و درصدد هستیم شورای 30 نفره از شهرستان ها تشکیل شود.
 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم ابراز امیدواری کرد با شکل گیری شورای 30 نفره، جبهه مردمی انقلاب اسلامی به نتیجه برسد و حضور در شهرستان ها فعال تر شود.

* ساماندهی شورای عالی جبهه مردمی انقلاب اسلامی در سال آینده
 وی اضافه کرد: در صورت ساماندهی می‎توان مجمع مرکزی و شورای عالی جبهه مردمی انقلاب اسلامی را در سال آینده تشکیل داد.
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه متاسفانه فرهنگ در اولویت مسوولان نیست، با اشاره به اهتمام مقام معظم رهبری به مساله فرهنگ و دیدار با گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری، خاطرنشان کرد: کاهش اعتبارات فرهنگی حاکی از آن است که نگاه درست فرهنگی در کشور وجود ندارد.
حسینی با بیان اینکه برخی درصدد استحاله تفکر نیروهای جوان کشور هستند، ابراز کرد: برخی فرش قرمز زیر پای افرادی پهن کردند که با معیارهای اسلامی فاصله داشتند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم ادامه داد: پس از دوران مقدس و در دهه 70 فضای کشور فضای ایثار و گذشت بود و قدرت نرم کشور ایمان و ایثار به شمار می‎رفت.
وی با بیان اینکه اعمال محدودیت‎ در نهاد‎های انقلاب مانع حمایت از فعالان حوزه فرهنگ اسلامی و انقلاب شده است، مطرح کرد: در حالی که فعالان حوزه فرهنگ اسلامی و انقلاب مورد حمایت قرار نمی‌گیرند اما در مقابل آنها، افرادی قرار دارند که از سوی استکبار و کشورهای غرب حمایت‎های زیادی می‎شوند.
حسینی متذکر شد: دشمنان به دنبال محدود کردن موشک‎های بالستیک هستند تا آمریکا از این طریق بتواند به اهداف خود دست یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم با اشاره به  وجود دو نگرش در کشور از ابتدای انقلاب اسلامی، ابراز کرد: عده‎ای غربگرا بودند و اسلام را در حد نماز و روزه می‎دیدند، از این رو در نظام اجتماعی برخورد کاملا لیبرالی داشتند.
وی بر ضرورت تقویت شبکه‎های مجازی داخلی تاکید کرد و گفت: نباید اطلاعات زیادی از کاربران کشورمان در اختیار افراد در خارج از کشور قرار بگیرد.
حسینی با تاکید بر اینکه باید در حوزه فضای مجازی تلاش بیشتری صورت بگیرد، اذعان کرد:  در سال 1397 برای راه‎اندازی شبکه ملی اطلاعات تنها 17 درصد بودجه اختصاص داده شده است.
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی آمارسازی‎هایی که در فضای مجازی رخ می‌دهد مطابق با واقعیت‎های جامعه نیست، افزود: در صورتی که رسانه‎ها به درستی به وظایف خود عمل کنند این مشکلات کاهش می‌یابد.

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه