استاندار گفت :ما نشانه هایی از فساد در برخی دستگاه های اجرایی را داریم رصد می کنیم که ان شاء الله درست نباشد ولی اگر کوچکترین نشانه ای از فساد و کارشکنی را احساس کنیم برخورد خواهیم کرد .

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"؛ سید مناف هاشمی استاندار گلستان صبح امروز چهارشنبه 11 بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان به مناسبت دهه فجر اظهار کرد : سایت میگوی گمیشان یکی از دغدغه های اصلی ماست که در بحث اشتغالزایی خیلی اهمیت دارد.

هاشمی در خصوص تفاهم نامه ای که با قرارگاه خاتم در خصوص ایجاد اراضی و قطعه بندی در فاز دوم سایت میگو گمیشان گفت : آنچه اتفاق افتاد تفاهم نامه بود و تفاهم نامه نیز به این معنی است که ما باید اعلام آمادگی بکنیم که اگر شرایط و منابع آماده بود بتوانیم با قرارگاه خاتم در مرحله بعدی وارد قرار داد بشویم .

وی تصریح کرد : از آنجایی که قرار داد سایت میگو گمیشان نیاز به یک قرار داد سنگین و قابل توجه دارد ، این قرار داد بسته نشد ولی دغدغه ماست و امیدواریم با پشتیبانی که در این قضیه صورت خواهد گرفت فاز دوم را اجرایی کنیم .

استاندار گلستان در خصوص سوالی مبنی بر جایگاه احزاب و برخی گروههای اجتماعی خاطرنشان کرد : ما برای سه گروه جوانان ، بانوان و رسانه قول دادیم که اتاق فکر و شورای راهبردی تشکیل دهیم و ماهانه یک بار جهت تبادل اطلاعات با انها جلسه برگزار کنیم و اگر غفلتی شد به این خاطر بود که با دقت لازم افراد را انتخاب کنیم .

وی در خصوص تعلل در زدن احکام این گروهها گفت : داشتیم با دقت و دید لازم و شناخت افراد به این موضوع نگاه می کردیم و ظرف همین هفته احام را صادر خواهیم کرد ضمن اینکه این افراد مشاور استاندار محسوب نمی شوند و گروهی هستند که ما هر 15 نفر را مشاور خود می دانیم .

هاشمی اضافه کرد : در حوزه احزاب ، گروهها و سمن ها تلاش من این بوده که به همه توجه کنم ولی واقعیت اینست که برخی احزاب در استان گلستان به دلایلی اختلافاتی بین خودشان دارند و توجه بیش از حد به یک حزب و گروه ، فکر استاندار و مدیران را از مسائل توسعه ای استان منحرف و درگیر مسائل حاشیه ای می کند که مدیران از اهداف کلان فاصله بگیرند .

وی ادامه داد : گلستان جزو اولین استانهایی بود که درباره اغتشاشات اخیر روز جمعه تشکیل جلسه شورای تامین داد و مسیر کنترل اوضاع را به بهترین نحو طی کردیم و مردم شریف استان نیز خودشان متوجه شدند که این گروه چه کسانی هستند و برای همین ، همراهی نکردند و سیلی محکمی به آشوبگران زدند .

هاشمی با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد استان گلستان محلی برای ماوای افرادی شود که با اغتشاش سعی دارند تلاش های دولت ، همدلی دولت و ملت و وحدت استان را خدشه دار سازند ، افزود : در طول 100 روز گذشته 15 جلسه با محوریت امینتی داشتیم و اجازه نمی دهیم که امنیت مردم به خطر بیفتد .

استاندار گلستان یادآور شد : البته ذات گروههای سیاسی اینست که تصور کنند در فلان انتخاب سهم بیشتری داشته اند و باید به انها توجه بیشتری شود اما بنده شعارم اعتدال و توسعه است و ضمن احترام به این گروهها ، کاری را انجام می دهم که در حوزه فکری خودم و مشاورانم باشد .

هاشمی گفت : در حوزه رسانه من اطلاع دقیقی از رانت های موجود ندارم که برخی دستگاهها با برخی رسانه های خاص قرار داد می بندند هر چند در گذشته اخبار ضد و نقیضی در این خصوص در برخی سایتها مطرح شد که این قابل بررسی است ولی اگر اثبات شود که برخی دستگاههای اجرایی و برخی دوستان رسانه طوری صمیمی شوند که بردشات شود فقط همین یک رسانه ، یا مطبوعات و یک شبکه وجود دارد برخورد خواهیم کرد چرا که معتقدیم هر کسی علاقه مندی ، سرعت عمل بیشتری دارد کارها را بگیرد .

وی اعلام کرد : فضای رقابت و فضای آزاد برای ما ملاک است و من تذکر شما را بررسی می کنم و اگر در خصوص رانتهای رسانه ای مطلبی دارید بگویید تا پیگیری کنم .

این مقام مسئول با اشاره به قضیه پتروشیمی گلستان گفت : تا الان دو جلسه در خصوص پتروشیمی داشتم ولی چون ابهامات زیاد است از دو حوزه اقتصادی و سیاسی و امنیتی بررسی های بیشتری را خواستیم و یکی از دستورالعمل های ده گانه ماست اما در کنار آن  10 مکاتبه و 5 ملاقات برای قطار گرگان و مشهد شده و کارها در یک غلطکی افتاده که امیدوار کننده است .

هاشمی افزود : تیمی که در استان شکل گرفت تیم اجرایی است نه سیاسی البته نه اینکه سیاسی نباشیم اما هر سه مدیری که انتصاب کردیم اجرایی اند با تفکر دولت تدبیر و امید ، هم آقای سالاری ، حمیدی و حسینی سمت و سو اجرایی دارند  اما برخی ها هنوز متوجه نشدند این استان جای کار است و موظف هستند پاسخگوی رسانه هستند و اخبار باید شفاف و شیشه ای به مردم رسانده شود .

وی اضافه کرد :  هیچ منغعت مادی برای هیچ کسی متصور نیستیم و با فساد هم مبارزه می کنیم ، ما نشانه هایی از فساد در برخی دستگاه های اجرایی را داریم رصد می کنیم که ان شاء الله درست نباشد ولی اگر کوچکترین نشانه ای از فساد و کارشکنی را احساس کنیم برخورد خواهیم کرد .

انتهای پیام /

 

 

 نوشتن دیدگاه