مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از برگزاری مراسم استقبال از ورود امام در فرودگاه به صورت نمادین در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهانعلی اصغر فاضلی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: در 12 بهمن‌ماه جاری مراسم استقبال از ورود امام در فرودگاه به صورت نمادین در شهرستان گرگان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: نخستین برنامه روز 12 بهمن‌ماه جاری استقبال نمادین از ورود امام در فرودگاه به سمت گلزار شهدای شهرستان گرگان است که این مراسم ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با اشاره به اینکه 48 شهید انقلاب تقدیم اسلام شده است، ابراز کرد: 48 شهید انقلاب از سال 1342 تا 1357 تقدیم انقلاب اسلامی شده است که تعدادی از این شهدا در ترور منافقین به درجه شهادت نائل شدند و عده‌ای دیگر زندانیان سیاسی بودند.

فاضلی از برگزاری مهمانی لاله‌ها در 19 بهمن‌ماه جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در 19 بهمن‌ماه جاری مراسم مهمانی لاله‌ها را در گلزار شهدای شهرستان گرگان خواهیم داشت که در این راستا تعداد یک‌هزار پرچم تهیه شده است.

وی با بیان اینکه استاندار گلستان، سخنران ویژه برنامه مهمانی لاله‌ها است، اذعان کرد: مراسم مهمانی لاله‌ها در گلزارهای شهدا برگزار می‌شود اما مراسم متمرکز در آستان امامزاده عبدالله (ع) شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان افزود: دیدار با خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید در ایام‌الله دهه فجر است.

فاضلی ابراز کرد: پدر و مادرهای اکثر شهدای انقلاب در قید حیات نیستند اما برادر و خواهرانی دارند که در این ایام دیداری با آنها خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه استاندار گلستان از دو خانواده شهید انقلاب در شهرستان گرگان دیدار خواهد کرد، خاطرنشان کرد: معاونین استاندار برای دیدار از خانواده‌های معظم شهدا به شهرستان‌ها خواهند رفت.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از برگزاری مسابقات نقاشی در مدارس شاهد استان گلستان با محوریت دهه فجر و انقلاب اسلامی خبر داد .

فاضلی افزود: مسابقات وبلاگ‌نویسی در خصوص زندگینامه شهدا در ایام‌الله دهه فجر در استان گلستان برگزار می‌شود که در این راستا هدایایی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در سطح استان گلستان تعداد 50 لغایت 60 حسینیه با نام شهید مزین شده است، تصریح کرد: در حسینیه‌های استان گلستان برنامه‌های خاطره‎گویی، برنامه قرآنی و غیره برگزار می‌شود.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با بیان اینکه 69 نخبه شاهد در استان گلستان وجود دارد، ابراز کرد: هر نخبه 14 آیتم دارد که باید همه آنها را دارا باشد.

فاضلی با بیان اینکه در شهرستان گرگان 6 مدرسه شاهد وجود دارد، افزود: زنگ انقلاب توسط جانبازان 70 درصد در مدارس شاهد استان گلستان نواخته خواهد شد.

 

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه