مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان با حضور طهماسبی معاون استاندار، هزار جریبی نماینده مجلس، فاضل رییس دانشگاه و جمعی از مسئولان استانی ،شهری و دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهانبه نقل از دانشجو سلام؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار امروز در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه استان گفت:اساس حکومت قانون است و شما پرستاران قانون را به درستی اجرا می کنید زیرا علیرغم معوقاتی که دارید به راهبرد قانون پایبند هستید.

 طهماسبی ضمن تمجید از پرستاران افزود؛اگر قشر فرهیخته پرستار به اخلاق پایبند است نشان از صبوری پرستاران دارد.

وی تاکید کرد :درحوزه پرداخت مطالبات پرستاران دولتمردان قدم های اساسی بردارند ضمن اینکه وزیر محترم اعلام کردند تاپایان سال بخشی از مطلبات پرستاران پرداخت می شود. 

وی پیشنهاد داد :کارگروهی توسط خود پرستاران تشکیل شود مطالبات و نیازها را بررسی کرده و دراختیار استانداری و دانشگاه قرار دهد تا بتوانیم امورات را بهتر پیگیری نماییم.

دراین مراسم همچنین مهندس هزار جریبی نماینده مردم گرگان و آق قلا پشت تریبون قرار گرفت و روز پرستار را تبریک گفت و نسبت به پیگیری مطالبات پرستاران از طریق مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد.

 فاضل رییس دانشگاه نیز ضمن تبریک زاد روز حضرت زینب(س) و روز پرستار گفت:درحال حاضر 3500پرستار در مراکز درمانی بیمارستانهای استان داریم که 80درصد این عزیزان بانوان هستند و عمده مشکلات انان نیز تاخیر در پرداخت مطالبات،کشیکهای نامتعارف و دوری از خانواده می باشد.

رییس دانشگاه اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال بتوانیم بخشی از مطالبات پرستاران را پرداخت نماییم.

وی تصریح کرد: در سال گذشته سعی کردیم با افزایش زمان خدمت نیروهای طرح ،جذب نیروی 89 روزه وجذب نیروی شرکتی ساختار نیروی پرستاری را اصلاح کنیم

وی با اشاره به اینکه درماههای اخیر توهین ها به پرستاران خدوم بیشتر شده است گفت؛ ما از طریق مراجع ذیصلاح پیگیر تامین امنیت بیشتر پرستاران در مراکز درمانی هستیم.

بدخشان معاون درمان نیزیکی از مهمترین حلقه های درمان را پرستاران زحمتکش عنوان کردوگفت طرح تحول سلامت به عنوان یکی از مهمترین طرح های دولت با درنظر گرفتن نیازهای سلامت مردم اجرا و خوشبختانه با اقبال مردم مواجهه گردید.

وی با بیان اینکه محدودیتهایی درپرداختی به پزشکان وپرستاران وجود دارداظهار امیدواری کرد :با تلاش وزیر محترم بهداشت تا اخر سال شاهد فعالیتها و پرداخت های مناسبی برای تلاش گران عرصه سلامت باشیم.

وی با تاکید بر کمبود پرستار گفت: خوشبختانه با پیگیری های بعمل آمده تشکیلات بیمارستانها دو برابر شده و امیدواریم با آزمون استخدامی که درسال 97 برگزار می شود تا حدودی نیازهای درمان برطرف گردد.

وی همچنین نسبت به ایجاد محیطی امن برای خدمت پرستاران درفضای بیمارستان تاکید کرد.

01mnf

02mnf

04mnf

05mnf

06mnf

07mnf

08mnf

09mnf

10mnf

انتهای پیام/

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه