رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با وجود تلاش های دادگستری در زمینه پیشگیری از وقوع جرم ، هنوز برخی دستگاه های فرهنگی و متولیان این بخش ، متناسب با نیاز روز جامعه به روز و همگام نشده اند

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"هادی هاشمیان در برنامه تلویزیونی گفتمان شبکه گلستان با موضوع پیشگیری از وقوع جرم افزود : هر چند پیشگیری از وقوع جرم تکلیف قانونی دستگاه قضایی است اما این دستگاه بدون همراهی سازمان ها و دستگاه های تاثیرگذار این بخش ، کار زیادی از پیش نخواهد برد .

هاشمیان افزود : اگر سازمان ها ، بانک و فعالان اقتصادی و فرهنگی هر کدام در حیطه کاری خود ، به قانون عمل کنند و توصیه های پیشگیری قضایی و انتظامی را جدی بگیرند ، پرونده کمتری در محاکم استان تشکیل می شود .

این مقام ارشد قضایی استان افزود : وقتی هنوز برخی بانک های استان دوربین مدار بسته نصب نکرده اند و هنگام پرداخت وام های کلان ، ضمانت های لازم را اخذ نمی کنند چگونه انتظار داریم میزان سرقت ، اختلاس و مطالبات بانکی کاهش یابد .

هادی هاشمیان افزود : وقتی کودکان مهارت های رفتاری و کنترل هیجان و خشم را انچنان که شایسته است نمی آموزند ، نباید از وقوع قتل بر سر مسائل کوچک مانند بوق زدن ، جای پارکینگ و پارس سگ شگفت زده شویم .

وی تاکید کرد : هر چند مسائل اقتصادی می تواند نقش مهمی در پایین آمدن استانه صبر مردم داشته باشد اما فقدان آموزش مهارت های رفتاری را نیز در بروز ناهنجاری ها نباید نادیده گرفت .

رئیس کل دادگستری گلستان افزود : باید نگاه ها را از برخورد قضایی و انتظامی به سمت کارهای فرهنگی و پیشگیرانه ، تغییر داد. 

هاشمیان گفت : تا وقتی برخی مدیران دستگاه‌های فرهنگی در خانه و محل کار بنشینند و انتظار داشته باشند مردم به سمت آنان بیایند ، نمی توان به اثرگذاری اقدامات فرهنگی امیدوار بود./ پایگاه اطلاع رسانی دادگستری گلستان

انتهای پیام/

 

 

 

 نوشتن دیدگاه