نورمفیدی با اشاره به تهدیدهای ترامپ برای خروج از برجام گفت: آمریکا کاری می‌کند که با دست خودش آبروی خودش را ببرد و متوجه نیست که این برجام توافق دو نفر یا دو کشور نبوده و امروز اروپا از این سخنان ترامپ به دست و پا افتاده است.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز گرگان اظهار کرد: نامه ای که هفته گذشته رییس دفتر سیاسی مقاومت فلسطین به خدمت مقام معظم رهبری فرستاده از ملت ایران و مقام معظم رهبری برای حمایت از مقاومت فلسطین تشکر کرده است.
وی ادامه داد: ایران تنها کشوری است که از مقاومت فلسطین حمایت می کند و در این نامه آمده که در راه مقاومت ایستاده ایم.
امام جمعه گرگان گفت: در این نامه هم به ترامپ اشاره شده و هم به کشورهایی که در منطقه به دنبال از بین بردن مقاومت فلسطین هستند.
نورمفیدی با اشاره به بیان برخی حرف ها و سخن ها در خصوص عدم ضرورت حمایت از فلسطین و توجه بیشتر به مشکلات داخل گفت: ما مشکلات داخلی داریم این درست است اما نمی توانیم از آنجا چشم بر داریم زیرا در درجه اول در روایت های ما آمده که اگر کسی صدای مظلومی را بشنود و بتواند دفاع کند اما نکند مسلمان نیست.
وی اضافه مرد: ما وظیفه شرعی داریم به کمک مظلومی همانند مردم کشور فلسطین بشتابیم و حتی اگر غیر مسلمانی هم مظلوم شود و ما بتوانیم دفاع کنیم باید وارد میدان شویم.
امام جمعه گرگان بیان کرد: ما باید منافع مشورمان را هم در نظر بگیریم که از این نظر هم ما انقلاب اسلامی کردیم و همه شما می دانید دشمنان برای نابودی این نظام هر کاری را انجام می دهند.
نورمفیدی گفت: دشمن همیشه به دنبال ایران ضعیف و در اختیار بوده اما موفق نشدند و وارد جنگ هشت ساله شدند و همه به میدان آمدند.

وی با اشاره به تجاوز دشمنان اسلام به سوریه، لبنان و فلسطین اضافه کرد: اسراییل به دنبال نابود کردن فلسطین، لبنان و سوریه است تا بتواند در نهایت با ضربه زدن به ایران، به اسلام ضربه وارد کند.
امام جمعه با اشاره به پیروزی مقاومت در جنگ ٣٣ روزه گفت: این پیروزی در کشورهای عربی و کشورهای منطقه اثر مثبت بالایی داشته است.
نورمفیدی بیان کرد: اسراییل، آمریکا و غرب از قدرت کشورهای مسلمان به ویژه ایران می‌ترسد و نمی خواهد کشورهایی مثل ایران، سوریه و لبنان قدرتمند شود.
وی اضافه کرد: اگر ایران وارد عمل نمی شد و سوریه و لبنان از بین می رفت و داعش و گروه های تروریستی نابود نمی‌شدند چه بر سر کشورهای منطقه می‌آمد.
امام جمعه گرگان تاکید کرد: یقین بدانید اگر ایران وارد مسائل سوریه و لبنان نمی‌شد باید با داعش و گروه‌های تکفیری در شهرهای داخل کشور مبارزه می کردیم.
نورمفیدی با اشاره به تهدیدهای ترامپ برای خروج از برجام گفت: آمریکا کاری می‌کند که با دست خودش آبروی خودش را ببرد و متوجه نیست که این برجام توافق دو نفر یا دو کشور نبوده و امروز اروپا از این سخنان ترامپ به دست و پا افتاده است.

وی با اشاره به ١٢ بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به داخل کشور گفت: خیلی ها تلاش کردند امام وارد کشور نشود و آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان پیام دادند که امام از روی کار آمدن بختیار حمایت کند تا جلوی کودتای ارتشی‌ها جلوگیری شود.
امام جمعه گرگان بیان کرد: امام در پاسخ به این موضوع فرمود من از دولتی پشتیبانی کنم که این همه ظلم کرده و هیچوقت اینکار را نمی‌کنم چون پشتیبانی از بختیار پشتیبانی از نظام شاهنشاهی است و به آمریکا بگویید اگر کودتا شود می‌دانیم که این کودتا از طریق خود آمریکا است.
نورمفیدی بیان کرد: حتی آمریکا به دنبال ترور امام بود اما اراده الهی خداوند، امام را حفظ کرد.
وی افزود: در انقلاب اتفاقاتی رخ داد که همه باید بدانند این انقلاب به سادگی به دست نیامده است/فارس

 

 

 

 

 نوشتن دیدگاه