هادی هاشمیان در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیمای گلستان با موضوع افزایش مجوزهای سلاح شکاری در استان، اظهار کرد: بازنگری در قواعد و چارچوب های صدور مجوز برای حمل، نگهداری و استفاده سلاح شکاری ضروری است.

به گزارش پایگاه عدالت خواهانوی با بیان اینکه دادگستری گلستان در زمینه صدور آرای جایگزین حبس در کشور پیشتاز است، گفت: اما در برخورد قانونی با افرادی که با استفاده از سلاح شکاری اعم از دارای مجوز یا بدون مجوز اقدام به ضرب و جرح و قتل می کنند، اغماضی در کار نیست.
هاشمیان؛ اجرایی شدن قانون ممنوعیت حمل سلاح سرد را هم یادآور شد و افزود: قانون برای حمل غیرمجاز هرگونه سلاح سرد و گرم ۶ ماه حبس بدون جایگزین درنظر گرفته است.

**
همچنین براساس اعلام دادگستری به ایرنا ،معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری گلستان گفت: با راه اندازی شبکه فیبر نوری در ۱۰ منطقه استان سرعت پاسخگویی به مراجعین محاکم بیشتر می شود.
حجت الاسلام سید محسن رسولی اظهار کرد: فرآیند دادرسی از زمان ثبت پرونده تا زمان مختومه شدن در دادگستری های استان الکترونیکی می شود که اتصال به شبکه فیبرنوری سرعت این فرآیند و پاسخگویی به مردم را افزایش می دهد و از معطلی مراجعان در محاکم به علت قطع و وصل شدن شبکه جلوگیری می کند.
وی افزود: محاکم تجدید نظر در گنبدکاووس ، مینودشت ، کلاله ، آزادشهر ، کردکوی ، بندرگز ، بندرترکمن ، آق قلا و گمیشان به شبکه فیبر نوری متصل شده اند.
به گفته رسولی؛ رامیان ، خان ببین ، علی آبادکتول ، دادگاه انقلاب گنبدکاووس ، مراوه تپه ، گالیکش و ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب گرگان هم تا پایان امسال به شبکه فیبرنوری متصل می شوند.
وی از حذف ثبت دستی پرونده در شورای حل اختلاف شهرهای آق قلا ، مینودشت ، گالیکش و کردکوی هم خبر داد و گفت: از این پس ثبت و فرآیند رسیدگی پرونده در شعب این شوراها سیستمی انجام می شود.
رسولی با بیان اینکه پیش از این در گرگان و گنبدکاووس سیستم ثبت الکترونیکی راه اندازی شده است، افزود: سیستم ثبت الکترونیک پرونده های قضایی ( cms)شوراهای حل اختلاف دیگر شهرهای استان نیز به تدریج در حال انجام است.

 

 

 نوشتن دیدگاه