مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان با بیان اینکه جلوه نازیبای برخی از قبور شهدای گمنام در برخی از نقاط استان نارضایتی خانواده‎های شهدا و مردم را برانگیخته است، گفت: برخی از قبور شهدای گمنام در گلستان گمنام مانده و ساماندهی آن نیازمند تخصیص اعتبار است.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"علی اصغر فاضلی عصر امروز در جلسه شورای حفظ آثار دفاع مقدس استان گلستان اظهار کرد: برخی از کارهایی که اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان گلستان انجام م‎یدهد با بنیاد شهید و امور ایثارگران موازی است، برخی کارها هم در یک راستا قرار دارد، باید همه ما تکلیفی که در قبال شهدا به گردن داریم به درستی ادا کنیم.

وی در خصوص لزوم توجه هر چه بیشتر به مزار شهدای گمنام در استان گلستان تصریح کرد: مزار شهدای گمنام در برخی از نقاط استان گمنام هستند در شهرستان مینودشت یک مورد به بنیاد شهید و امور ایثارگران مراجعه کرد؛ برخی خانواده‎ها فکر می‌کنند ساماندهی قبور شهدای گمنام مربوط به بنیاد شهید است در حالی که این مسوولیت متوجه حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس است.

فاضلی بیان کرد: لازم است اعتباری برای ساماندهی قبور مطهر شهدای گمنام تخصیص شود که از این وضعیت بیرون بیایند گرچه کارهای اولیه انجام گرفته اما در برخی نقاط این اقدامات صورت نگرفته است.

وی در خصوص تاریخ شفاهی جنگ و هرم سنی والدین خانواده‎های شهدا در استان گفت: میانگین سنی والدین شهدا در استان بالاست و ماهانه چهار الی پنج نفر از والدین شهدا فوت می‎شوند لذا جمع‎آوری تاریخ شفاهی شهدا جزو ضروریاتی است که باید  در این زمینه تلاش بیشتری صورت بگیرد.فارس

 

 

 نوشتن دیدگاه