رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان بر لزوم تجمیع ظرفیت‎های مختلف استان برای به سرانجام رساندن پروژه‎های فرهنگی به ویژه پارک موزه دفاع مقدس گفت: دستگاه‎ها برای به نتیجه رسانده پروژه‎های فرهنگی دغدغه داشته باشند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری عصر امروز در جلسه شورای حفظ آثار دفاع مقدس استان گلستان اظهار کرد: برای تکمیل پروژه پارک موزه دفاع مقدس استان از ظرفیت نماینده ولی‎فقیه، علما، مراجع، روحانیون و خیرین استفاده شود برای اینکه مردم را ترغیب به کمک‎رسانی در تکمیل این پروژه کنند.

وی با بیان اینکه حدود 6 سال پارک موزه دفاع مقدس در استان بلاتکلیف مانده است این وضعیت را بغرنج خواند و تصریح کرد: با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی و تخصیص منابع اعتباری که در سال‎های اخیر با آن مواجه هستیم باید تمام ظرفیت‎های استانی را برای تکمیل این پروژه پای کار آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان با بیان اینکه تاخیر در اجرای پروژه‎ها باعث عدم توجیه اقتصادی آن می‎شود، افزود: این پروژه با 4 میلیارد تومان می‎توانست به بهره‎برداری برسد اما اکنون بعد از گذشت چند سال باید 8 میلیارد تومان برای احداث این پروژه هزینه شود، هر چه این پروژه بلاتکلیف بماند باید هزینه‎های بیشتری برای آن صرف شود.

طاهری از اعلام آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برای کمک به این پروژه خبر داد و گفت: در حد توان در این زمینه دریغ نخواهیم کرد، دستگاه‎های دیگری نظیر شهرداری و سایر دستگاه‎ها نیز باید ورود کنند تا این پروژه هر چه زودتر به بهره‎برداری برسد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت خیرین قابل پیگیری است، ابراز کرد: اگر روند ساخت پروژه طولانی مدت نشود حتما به نتایج خوبی در این زمینه خواهیم رسید.

 

 نوشتن دیدگاه