اپلیکشین موبایلی شهید «سید محمدطاهر طاهری» با حضور رئیس قرارگاه فرهنگی خاتم‎الاوصیاء رونمایی شد.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"عصر امروز و در دوازدهمین تجمع استانی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گلستان از اپلیکشین موبایلی روحانی شهید «سیدمحمدطاهر طاهری» رونمایی شد.

مسؤول مدرسه علمیه امام صادق (ع) و برادر شهید در حاشیه این مراسم در گفت‎وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: در این نرم‎افزار زندگینامه، آثار و تصاویری از شهید بزرگوار نقل شده است.

حجت‎الاسلام سیدمحسن طاهری ادامه داد: در آماده‎سازی این نرم‎افزار فرصت برای همکاری مناسب با گردآورندگان آن اندک بود از طرفی روحیات شهید طوری بود که عکس به‎ویژه صوت یا فیلمی از وی به یادگار نمانده است.

وی با اشاره به جمع‎آوری 10 درصد از آثار شهید طاهری، بیان کرد: آثار مکتوب بسیاری از شهید وجود دارد که هنوز به طور کامل به آنها پرداخته نشده است.

طاهری با بیان اینکه شهید طاهری در عملیات خیبر به شهادت رسیده است، اذعان کرد: شهید طاهری یک چهره حوزوی - دانشگاهی بود که علاوه‎بر تحصیل تا سطح عالی در حوزه، در دانشگاه فردوسی مشهد نیز تحصیل کرده بود.

مسؤول مدرسه علمیه امام صادق (ع)  با بیان اینکه حضور شهید طاهری در جبهه‎ کاملاً داوطلبانه بود، یادآور شد: در لشکر پنج خراسان مسؤول آموزش لشکر بود و در عملیات خیبر با وجود اینکه مسؤولیت نظامی نداشت در خط مقدم حضور پیدا می‎کرد که این حضور موجب مفقود شدن شهید می‎شود که پس از 25 سال مفقود بودن در سال 1387 پیکر شهید به وطن بازگشت.

وی با بیان اینکه فعالان فرهنگی باید در راستای پیوند آثار دوران دفاع مقدس با نسل جوان تلاش کنند، بیان کرد: شهید طاهری یک چهره فرهنگی، هنری و رسانه‎ای بود و علاوه‎بر مبارزات و حضور در جبهه در امور فرهنگی و هنری فعالیت گسترده داشت و به کمک شهید روحانی‎فرد در نشریه مستضعفین همکاری‎ می‎کرد.

گفتنی است؛ شهید سیدمحمد طاهر طاهری فرزند عالم ربانی آیت‎الله سیدحبیب‎الله طاهری است که در سال 1338 در نجف اشرف و در یک خانواده متدین و روحانی به دنیا آمد.

وی سرانجام در اسفندماه سال 1363 در «جزیره مجنون » با مزدوران بعثی به نبرد پرداخت و به هنگام بازگشت از یکی از روستاهای آزاد شده به دست رزمندگان، مورد حمله دشمن بعثی قرار گرفت و مجروح شد پس از این واقعه برای مداوا به همان روستا منتقل می‎شود که در پی این حادثه مفقود و سال‎ها بعد در اواخر دهه هشتاد، پیکر پاک این شهید بزرگوار به زادگاهش بازگشت.

 

 

 

 نوشتن دیدگاه