خبرگزاری مهر در سومین جشنواره رسانه ای ابوذر گلستان توانست چهار رتبه در بخش های مختلف کسب کند.

به گزارش پایگاه عدالت خواهان"جشنواره رسانه ای ابوذر در گلستان امسال برای سومین سال متوالی برگزار شد و خبرگزاری مهر توانست چهار رتبه را کسب کند. این جشنواره عصر دوشنبه با معرفی منتخبین به کار خود پایان داد.

اختتامیه سومین جشنواره رسانه ای ابوذر گلستان با حضور مسئولان استانی، اصحاب رسانه، خانواده شهدای مدافع حرم و مدافع وطن در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.

 محمدعلی جعفری، در اختتامیه سومین جشنواره ابوذر گلستان اظهار کرد: سومین جشنواره ابوذر گلستان با حضور ۱۲۰ شرکت‌کننده به کار خود پایان داده است.

وی افزود: امروز اصحاب رسانه نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت کشور بر عهده‌ دارند و می‌توانند بسیار اثرگذار باشند.

رئیس بسیج رسانه گلستان گفت: تبیین آرمان‌های حضرت امام و ایجاد جبهه متحد از اهداف اصلی و اساسی این جشنواره به شمار می‌آید.

در ادامه سردار رحمت‌الله صادقی، فرمانده سپاه نینوا استان گلستان اظهار کرد: این جشنواره نامی را انتخاب کرده است که شخصیت ایشان در راست‌گویی و صداقت در آن زمان زبان زد بوده است.

وی با اشاره به اینکه در این برهه نیاز به تبیین شخصیت ابوذر زمان‌داریم، افزود: اتصال جریان حق از صدر اسلام از دیگر پیام‌های این جشنواره است که ابوذر نماد آن است.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در خصوص شخصیت شهید تقی پور، از شهدای مدافع حرم، گفت: شخصیت‌های علمی این شهید برای همه ما درس بزرگی است که باید به آن توجه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جشنواره در گفتمان‌های اصیل انقلاب اسلامی حرف‌هایی ارائه کرده است، تصریح کرد: ارسال هزار و ۱۰۰ اثر به این دوره از جشنواره حاکی از این است که توجه مناسبی به موضوعات انقلاب اسلامی در گلستان به وجود آورده است.

اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت از تحریم‌ها

صادقی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی از جمله موضوعاتی بود که بیش‌ترین آثار ارسالی به دبیرخانه این دوره از جشنواره را به خود اختصاص داده است.

 وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت از تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی یکی از نکات اصلی و اساسی است که رهبر معظم انقلاب سال‌ها  به آن اشاره دارند و باید آن را با تکیه بر منابع و استعداد اجرایی کنیم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: امام خمینی(ره) با حرکتی که در ایران آغاز کردند توانستند در مقابل بی‌عدالتی و استکبار ایستادگی کنند و این مسیری است که برای همه هموار شده است.

وی با اشاره به اینکه شهدا برای تثبیت جریان حق و دفاع از انقلاب اسلامی جان خود را تقدیم کردند، افزود: باید بدانیم تا زمانی که اسلام ناب محور است دشمنی‌ها هم وجود دارد.

در ادامه محمد رعیت، دبیر سومین جشنواره رسانه گلستان اظهارکرد: در این دوره از جشنواره ۴۶ رسانه شرکت کردند.

وی افزود: سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گلستان از ابتدای بهمن‌ماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده که هزار و ۸۵ اثر به دبیرخانه توسط اصحاب رسانه ارسال شد.

رعیت با اشاره به اینکه امسال جشنواره ابوذر گلستان بر اساس قالب‌های روزنامه‌نگاری هشت گانه کار خود را آغاز کرد، گفت: ۱۲۰ خبرنگار، عکاس و صفحه آرا  شرکت کرده بودند که از این تعداد  ۷۶ نفر آقایان و ۴۴ نفر بانوان بودند.

وی تصریح کرد: در این دوره از جشنواره ۱۵۰ اثر در حوزه اقتصاد مقاومتی، ۱۱۰ اثر در حوزه زیست بومی و بیش از ۸۰ اثر در بخش آسیب‌های اجتماعی به دبیرخانه این دوره از جشنواره از سوی اصحاب رسانه استان ارسال شد.

کسب چهار مقام خبرگزاری مهر در سومین جشنواره ابوذر گلستان

محمد چراغعلی با موضوع پیشرفت و توسعه همه جانبه استان گلستان، الهام رئوفی فر، با موضوع زیست بوم استان فرصت‎‎ها و تهدیدات در حوزه کشاورزی، گردشگری، منابع طبیعی و خلیج گرگان، اعظم محبی با موضوع انعکاس و پیگیری مطالبات مردمی از دستگاههای دولتی و مونا محمد قاسمی، با موضوع مفاخر و مشاهیر و چهره‎های ماندگار استان گلستان حائض رتبه شدند.

انتهای پیام/نوشتن دیدگاه